Mit fejlesszek a gépemben?

Szerző: XFXFORCE, 2011. January 22., téma
Fórum » Asztali PC
Ezt a topicot azért hoztam létre, hogy meglehessen beszélni, azt egymás között, mit lenne érdemes fejleszteni, a már meglévő gépekben.
Hozzászólások: 1 407
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
FoLey avatar
Szabika108 Mindenképpen proci(i3 vagy i5 használtan)+vga csere(használt vagy új?)+4GB ram bővítés kell.

De inkább mondhatnál egy max összeget.

winrar VGA terén az is jó vagy Geforce GTX 750 vagy Ti változat. 😃
0
0
0
0
winrar avatar
Processzort cseréld le Sandy Bridge/Ivy Bridge i3, de sokkal inkább i5-re.
VGA-t egy R7 260X-re legalább.
RAM-ot bővítsd 8GB-ra.
0
0
0
0
Szabika108 avatar
Nem mai darab a gépem. És szeretnék kicsit erősíteni rajta. Mert ki szerettem volna próbálni a GTA V-t is de ahogy néztem már nem igazán futna el rajta, mint ahogy a mostani jó játékok sem. 😃. Nem szeretnék sokat sem költeni rá. Hogy tudnám megúszni a legolcsóbban, de mégis egész jó gépet kapjak a végére? 😃 A válaszokat előre is köszi!😀
0
0
0
0
renton999 avatar
Corsair - 500W CX már vagy 4 éves minden a gépen eddig jól szuperálnak.
0
0
0
0
danee23 avatar
Grafikust mindenféleképp. Ez a proci is elbír erősebbet. Kérdés hogy milyen a táp. Lehet azt kellene először. Talán még az r9 270et is kihajtaná, ez a proci is.
0
0
0
0
renton999 avatar
Ti ezen a gépen elöször mit fejlesztenétek? Apránként gondoltam és a lapot hagynám utoljára vagyis a cseréjét.
0
0
0
0
fewq001 avatar
Igen az kb +30-60w 😜
0
0
0
0
fewq001 avatar
alexstrike: Bőven elég egy 500w os is. (amugy kb 250w ott fogyaszthat kb az a gép maximum (tdp) ha nem húzod ,szóval még egy 400w os is elgendó ) fsp ,corsair, seasonic, chieftec ctg , stb 😃
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Szerintetek előbb procit vagy videokártyát cseréljek? Prociból egy Phenom X6, videokártyából egy HD6850 vagy valami hasonló erősségű van tervben.
0
0
0
0
Subaru avatar
gtx 960 esetlleg r9 280
0
0
0
0
Atti22 avatar
na igen a keret: 110 ezret nem tudok most adni érte, és úgy szeretném valahogy, a jelenlegit eladni, ha el lehet és ahhoz hozzárakni 40-50 ezret. így valami ötleket. és az eddigi válaszokat köszönöm
0
0
0
0
winrar avatar
Ja igen, tápot is érdemes lenne cserélni. Az Elite Power nem egy minődégi darab.
0
0
0
0
Puffin avatar
Atti22: ha tápot nem akarsz cserélni akkor GTX970-et ajánlom csak. Vagy mennyi a kereted?
0
0
0
0
Atti22 avatar
winrar: frissítettem gépem leírását. köszi
0
0
0
0
winrar avatar
Atti22: Videokártyát lecserélheted egy R9 280/GTX 970-re. Tápod pontos típusa?
0
0
0
0
Atti22 avatar
hello mindenki aki olvassa! ősz folyamán szeretnék frissíteni gépemen, bár nem érzem elavultnak gépemet, de a mai játékok eléggé izmosodnak. tudtok valami tanácsot adni mire érdemes költenem? köszönöm a tippeket.
0
0
0
0
danee23 avatar
De most komolyan mindenki elmegy az a tény mellett hogy Akyga Basic AK 81-500 tápja van ami max 22A leadására képes 12V-on, és amúgy 5K-ba kerül akcióssan...?
alexstrike vegyél 15Kért tápot, az legyen az első. Mert ha mondjuk 125Wos FXet vennél meg a grafikusod is 100W akkor lehet hogy egyszer csak majd nézel egy nagyot.
0
0
0
0
Omis avatar
na akkor így is elég a x4 860k?😃
0
0
0
0
csuz-li avatar
Azenenazjo: Én kifejezetten örülök, ha ilyenkor rám szól valaki, hogy kifelejtettem az egyenletből egy dolgot, vagy épp csak szimplán hülyeséget írok. Annak meg külön, ha ezt olyan normális stílusban teszi, mint te.
0
0
0
0
Subaru avatar
én sem okoskodásból írtam neked, de így tényleg teljesen más a helyzet 😃
0
0
0
0
csuz-li avatar
Azenenazjo: Azt nem. Hát így már más a leányzó fekvése. Csak az eszközökre néztem rá, de nem nyitottam ki... Már megint belefutottam a figyelmetlenségbe. Hiába no, melóhelyen az ember gyorsan olvas, gyorsan gépel és nem figyel rendesen.
0
0
0
0
Subaru avatar
csuz-li
azt is nézted, hogy Omis-nak Crossfire-ba van a 6970? 😃 oda kevés már az a proci
0
0
0
0
Omis avatar
ahh értem.akkor egyenlőre a jövő titka😃
0
0
0
0
csuz-li avatar
Omis: Arra céloztam, hogy nem biztos, hogy kell újabb. Persze ez nemzárja ki, hogy vegyél egy új alaplapot és egy jobb procit, ha úgy gondolod, csak azt gondolom, hogy a jelenlegi VGA-d mellé elég kell, hogy legyen ez is, sőt még erősebb VGA mellé is elég, nagyjából egy r9 270 - 270x-et még ki tud szolgálni.
0
0
0
0
Omis avatar
assetto corsa az teljesen le terheli mind két kártyát de csak akkor ha egyedül vagyok ha verseny akkor 50-70 között mozog a vga-
0
0
0
0
Pixx avatar
Omis:Monitorozdki hogy kell vagy sem msiafterburneral ha nem mennek 100%-on a vga-k akkor kell
vagy ha a proci 100%on megy.
0
0
0
0
Pixx avatar
6350 árán ott van a fx 8320 is [LINK]
Vagy fx 8300 [url]http://firstshop.hu/termek/77478/sam3_amd_fx_8300_3_30ghz_box
[/url]
0
0
0
0
csuz-li avatar
alexstrike: Ebben az árban nem nagyon van annál jobb. Én is azt tudnám javasolni. Van annak egy kicsit erősebb verziója, a 6350 az kb 40e Ft, de jóval melegebb, ahhoz már egy jól szellőző, komolyabb ház is kellene. Nekem egy 8350-em van, ami gyakorlatilag ugyan az a processzor, csak egy modullal több van benne, viszont alapjáraton nekem is csak 4 mag megy, néha 6, nagyon ritkán a 8. A Rome II játék alatt konkrétan csak 4 mag megy, szóval ott össze tudnám hasonlítani, ami alapján azt mondom, hogy jó vétel, ha meg az árát is nézem, akkor főleg jó választás.

Omis: A gyerek gépében egy olyan processzor van, mint a tied. Ahogy nézem, nem nagyon kell neki újabb, pedig a VGA-ja erősebb, mint a tied.
0
0
0
0
Omis avatar
nekem sem ártana egy kakaósabb cpu de egyenlőre még csere nem jöhet szóba(fx 8320 a terv)
0
0
0
0
GaboC avatar
Személyes tapasztalatom nincs vele, de más fórumon csak jókat olvasgattam róla. Ugyan nem éri be az i5 szintjét, de fele annyiba kerül. A mostani processzorodhoz képest, mindenképp nagy előre lépés.
0
0
0
0
GaboC avatar
Amennyiben nem akarsz alaplapot cserélni, akkor csak az FX marad. AMD FX-6300-at tudnám ajánlani, ami szállítással együtt ~33.000 Ft.
0
0
0
0
winrar avatar
Új gépet inkább 😜
Amúgy tápot és ramot, de a legjobb egy új gép lenne.
0
0
0
0
csuz-li avatar
HA unlockolod a processzort, akkor várható, hogy instabil lesz. Nem poénból voltak azok a magok letiltva. Viszont tényleg az lenne a legelső, hogy mennyi pénz van rá, mert abba a lapba egy 500W-os táppal, bármi belemegy az AMD-től az FX családból. Inkább arra hajtanék, mert ha jobb fajtára is telik, akkor később lehet tenni jobb VGA-t is hozzá, szóval fejleszthető maradna a gép.
~20 ezertől van fx négy magos
~30 ezertől 6 magos
~40-től meg 8 magos.
Persze, ha van keretösszeg, akkor pontosabbat is lehet mondani.
0
0
0
0
danee23 avatar
Phenom x4 sokat fogyaszt, főleg ha 2-3 magosból van unlockolva! Én elgondolkoznék azon is hogy a másik 2 mag vajon a tápegység miatt instabil e? akyga nem egy bizalmat gerjesztő név. fx 4100 4300 6100 6300 mind 95Wos procik, míg a phenom x4ek 125, ha meg unlockolva van akkor bárhol 125-160 között fogyasztanak. Meg nem nagy diff. a 17-18k és a huszonpár között mégis új komponenst kapsz, amely kisebb csíkszélességgel lett gyártva, újabb utasításkészleteket támogat, jobb teljesítmény/fogyasztás.
Ja, és GARI!
0
0
0
0
Bronson avatar
attól függ menynit szánsz rá? 17-18k használtan phenom x4, úgy olcsón megúszhatod... ez a vga mellé bőven elég lenne!
0
0
0
0
Pixx avatar
Gigabyte GA-970A-DS3P
0
0
0
0
Bronson avatar
mindkettő tudja... előbbit válaszd ha teheted, akkor a jövőben tudsz bővíteni is jobban...
0
0
0
0
gibdj avatar
Igaz, hogy nem igazán értem hogy kapcsolódik a Prime a gép bekapcsolásához, de az a lényeg, hogy megoldódott.
0
0
0
0
gibdj avatar
Nekem is volt kétszer ilyen, mindkettő teljes szétszedés, és nagytakarítás után. Valószínűleg valami érintkezési hiba lehetett, első esetben a processzor kiszedés, foglalat kifújás segített, második esetben pedig ugyan ez a kifújás, csak a memória foglalatoknál.
0
0
0
0
Pixx avatar
Hát annyit még megtehetsz hagyd picit állni a gépet ne kapcsoldbe meg semmi meg szedd szét és rakd újra össze hátha valami kontakt hiba van.
0
0
0
0
Bronson avatar
szóltunk hogy nem kéne erőltetni... 😊 bios reset után sem működik? akkor lehet tényleg kinyiffant a terheléstől...
0
0
0
0
gibdj avatar
Vagy valakitől kérsz kölcsön egy fogyasztásmérőt, és a gép teljes fogyasztása alapján, a különbségeket kiszámolva nagyjából kijön, mennyit fogyaszt a processzor normál, és alacsonyabb feszültség mellett. Bár lehet ez már csak részletkérdés, az új lapnál nem lesz annyira lényeges.
0
0
0
0
Bronson avatar
elvileg mennie kéne, csak az unlockolt cuccoknál sosem tudni meddig és milyen körülmények között marad stabil... egyébként nála is tutira megugrott annyira a fogyasztás?
0
0
0
0
danee23 avatar
Szerintem mennie kéne underclockolva undervoltage-olva a phenomnak is. És 2.6 2.8 ghzre nem kell 1.425 volt! A feszültség csökkentésével tudod leginkább csökkenteni a fogyasztását!
Habár ha már kép is elment stb lehet tényleg nem kéne eröltetni
Ja és cpuz nem mondja meg neked mennyit fogyaszt valójában. Az csak azt mondja meg neked hogy az adott procinak referenciaórajelen referenciafeszültségen mennyi a max fogyasztása. Szóval ha te leszeded órajelet meg főleg feszkót csökkeni fog akkor is ha 158at ir
0
0
0
0
Pixx avatar
amit Bronson írt ASUS M4A79XTD EVO 8k-ba tökéletes és mivel 8+2 tápellátású így később Phenom ii x6 is mehet bele + Tuning is akár.

Link : [LINK]
0
0
0
0
Puffin avatar
alexstrike: megeshet! Sok volt a VRM-nek a Prime... 😆
0
0
0
0
Bronson avatar
én nem nyúznám a lapot prime-al, inkább valahogy bírja ki a lapcseréig... 😂
0
0
0
0
danee23 avatar
Teljessen oké az a phenom még most is a felsorolt vidkarik mellé. Nem 15k ért nem kapsz olyan lapot ami birja a tunungot, márpedig fogyasztás szempontjából az unlockolás annak számit. A 2magos phenomok a legrosszabbak, nekem a 3 magos athlon 95wról 126-ra ment de neked 80-ról 160ra. Persze a 160-at nem fogja sosem elérni ha csak nem tuningolsz rajta, de nem hiába lett visszafokozva az a phenom x2-esre. A standard fogyasztás keretbe nem fért be!
15k alaplappal ugyanaz a gond mind ezzel, nem erre lett kitalálva a tápellátása!
Ha sikerülne visszavenni 2.8ghzre és 1.15v-ra a procit biztos benne lenne a megengedett fogyasztás keretbe, kérdés hogy ilyen feszültség mellett menne e 2.8-on... Amúgy 800p-ben szerintem úgy is menne rajta minden játék egy jó vidkarival.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció