Mit fejlesszek a gépemben?

Szerző: XFXFORCE, 2011. January 22., téma
Fórum » Asztali PC
Ezt a topicot azért hoztam létre, hogy meglehessen beszélni, azt egymás között, mit lenne érdemes fejleszteni, a már meglévő gépekben.
Hozzászólások: 1 407
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
SuperPuma avatar
A régit addig kell eladni, ameddig lehet.
Én azt az 1155ös cuccot még megtartanám azért.
0
0
0
0
Zoli73 avatar
csuz-li: Ott a pont! 😃
0
0
0
0
csuz-li avatar
Twist:
Az aktuálisba tényleg csak egy VGA kellene, igaza van Zoli73-nak
A Régi PC-t add el! Irodai munkára/netezésre kiválóan alkalmas. Én most is ilyesmi gépen dolgozom kettő darab FHD monitorral.
A másodlagos PC jó kérdés. Abból még lehet rendes játékgépet faragni, bár nem tudom milyen táp van bent, de egy CPU cserével biztos megbirkózik és akkor már használható is lesz akár játszani is, főleg ha teszel még mellé 4GB RAM-ot, valamint a táp bírja mehet erősebb VGA is és akkor egy korrekt kis játékgép születik. Vagy a másik út: kiveszed a VGA-t és az egyik HDD-t, amit külön-külön eladsz, a maradékot meg eladod netezős, vagy irodai gépnek.

A két eladott gép és az alkatrészek árát meg pont fel tudod használni egy erősebb VGA-hoz...
0
0
0
0
Zoli73 avatar
De a géped összetevői kiszolgálnák azokat is! Szerintem ez a lényeg és a legnagyobb sebesség növekedést azzal éred el!
0
0
0
0
Twist avatar
Zoli73:Amit néztem jobb kártyákat (970 és 980) azokkal csak annyi bajom van, hogy magukban annyiba vannak, mint az egész gép 😀
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Twist:Az aktuális gépednél egyértelműen a VGA a kis keresztmetszet az fogja a gépet úgy hogy én legközelebbi fejlesztésnél azt cserélném! 😉
0
0
0
0
Twist avatar
Üdv!
Az eszközeim között a "Másodlagos PC" és a "Régi PC" közül van amelyiket még érdemes lenne fejleszteni? Esetleg a kettőből összehozni amit lehet, és azon fejleszteni?
Az "Aktuális"-ban melyik az az összetevő, amit legközelebb érdemes lenne cserélni, mert vissza fogja a konfigurációt?
0
0
0
0
danee23 avatar
5750 is mehet szerintem.
Az alaplapod támogatja a nagyobb fogyasztású phenomokat is szóval mehetne bele akármelyik X4 Phenom II, kérdés hogy márkás e a tápod hogy az mennyire bírja majd(ez igaz a grafikusra is). Ha igen akár a mostanidnak is lehet hogy fel lehet oldani +2 magját, viszont az jó nagy fogyasztásnövekedéssel járhat és kárt tehet mint az alaplap tápellátásában mint magában a tápban is. De ha sikerülne belőni mondjuk hogy menjen kisebb órajelen és feszültségen biztos ami biztos alapon pl: 1.2V meg 2.5GHz akkor úgy is nagy löket lenne.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
HD5670/6670 vagy GTS450
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Szerintem ez a cikk mindenkinek aki használt vga-t akar venni kötelező. Minden kártyát bemutat az árkategóriájában

[LINK]
0
0
0
0
Subaru avatar
9800 GT-vel az a baj, hogy sokat fogyaszt, nincs DX 11 támogatása, ebből adódóan 12 támogatása sem lesz, illetve a mostani vga-dhoz képest nem lenne nagy előrelépés
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Csak azért mondom, hogy ha huzamosabb ideig marad a mostani procija akkor teljesen felesleges az R7 260X.
Magában az új kártya nem fog csodát művelni.

Én inkább vennék egy gyengébb videokártyát (pl. használt HD7770) és egy 3-4 magos Phenom vagy Athlon procit.
0
0
0
0
danee23 avatar
R7 260X alatt meg nem nagyon érdemes venni semmit. CPU limites lesz sok játékban, ez van, de ha később fejleszt 4 magra akkor meg mit csináljon már egy 250Xel vagy gyengébbel?
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Ahhoz a procihoz R7 260X 'kicsit' túlzás, szvsz még a 250X is sok lenne, főleg 1280x1024-es felbontáson...
Nálam a Q8200 és HD6850 is erősen CPU Limites volt.
0
0
0
0
Sipos G avatar
Arno Dorian: Én ezt a kártyát semmiképpen nem venném meg, nem, hogy a lap túl régi a kártyához meg a proci nem hajtaná ki, hanem a videókártya nagyon nem hajtaná meg a procit.
Ez lényegesen jobb
http://www.arukereso.hu/videokartya-c3142/asus/radeon-r7-260x-directcu-ii-1gb-gddr5-128bit-pci-e-r7260x-dc2-1gd5-p225537710/

Mint látom 2011 óta nincs is árukeresőn 😃
0
0
0
0
danee23 avatar
24-es fullhd ips kijelzőt! Talán csak nem olyan vészes még a GTX 760...
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

A Shockblast nevű gépemen szeretnék fejleszteni. Én videókártya vagy monitor cserén gondolkoztam.
Szerintetek mit kellene fejleszteni?
Előre is köszi!
0
0
0
0
Bronson avatar
ha lesz 4gb ramod, akkor mindképp a 64bites kell majd. amúgy jó lesz a win7 is.
0
0
0
0
no avatar
Meg elégszek most a low grafikával is...csak lényeg,hogy ne akadozzon,egyébként milyen operációs rendszert használjak?? Windows 7nek inkább a 64bites verzióját tegyem fel??? (Az nem fog enni sok RAMot)??? tehát játszásra elég lesz a maradék???
0
0
0
0
Bronson avatar
csakis használtan fejleszteni, ebből új gép nem nagyon jön ki... nem a win7 eszi a ramodat, hanem a 2gb a kevés... hardveraprós árak :

iNTEL® CoRE™ 2 Quad Q9550/XEON E5440 | E0 | 4 x 2,83GHz | 12MB L2 | 1333MHz FSB - 10k
msi cyclone hd 6850 - 17k
táp gondolom amid van, az noname , ezért az is kelleni fog: Corsair VX450W - 7k

ez mind megbízható eladótól van. ezzel a konfiggal már bátran tudsz játszani újabb játékokkal is!
0
0
0
0
Blaise1999 avatar
Hát abból nem sok mindent tudsz venni. Ha gondolod használtan nézz videokártyát, és procit. Én egy laptoppal játszok, kb. 150 ezer forint újonnan, és elviszi a jól optimalizált tavalyi/mostani játékokat is elég jól. Árához képest ez egy igazi kis szörnyeteg! Ha megelégszel low grafikával és 30fps-el is játékoknál, akkor egy használt procit és videokártyát ajánlanék mindenképp. Te tudod, hogy pontosan mennyid van rá, és inkább AMD-s vagy Inteles, illetve milyen márkájú videokártyát szeretnél.
0
0
0
0
no avatar
Maximum 30-40 ezer forintom lenne rá
0
0
0
0
Puffin avatar
Kamonas: mennyi pénzed van rá? Érdemesebb lenne újat összerakni
0
0
0
0
no avatar
Sziaszok!!
Játszani akarnák sok jó játékon...pl: Far Cry 4, Witcher3,GTA V,Assassin's Creed 4..stb..
De az a helyzet hogy a gépem nem annyira nagyon jó..
És valamit akarnák kezdeni vele,pl tuningolni,vagy eladni és venni egy újat...
Jelenleg ez van:
GIGABYTE G31M-ES2C alaplap
2 GB DDR2 RAM (de ebbe már megrendeltem még 1 2gb-s ramot..-ez már kövi héten meg is lesz-.,tehát) ez 4GB DDR2
Intel Pentium E5200as processzorom van...ez 2 magos 2.5GHz-s
Na meg van videókártya...ez tényleg elég gyenge,..512mb-s 128bites..
Meg van még Windows 7 Ultimate SP1 32bites windowsom jelengleg..(de ezt is majd áttelepítem 8.1est rakom fel...-az jobban bejön nekem..-)
És tehát ez játszásra még jelengleg nem tudom milyen..(mostanában nem annyira játszok,mert nem tudom min játszak,ezeken akarnák,amit irtam felül...),de az a baj,hogy felraktam ezt a Win7et,(XP SP3 volt eddig,és FIFÁzgattam),de most már a FIFA13 is akadozik...mert gondolom a Win7 eszi nagyon a RAMomat.....
Na tehát az én kérdésem/illetve kérésem,hogy tudnátok valamit javasolni hogy mit kezdjek a géppel??? Tuningoljam??? vagy mit csináljak vele??? hogy legalább azokat a játékokat elvigye...elég ha lowon is,lényeg hogy ne akadozzon...😀 ja és 30-40k felett már nem annyira tudom tuningolni...Köszönöm szépen előre is a válaszokat!!! Lehetőleg üzenetbe,légyszives,mert hamarabb észreveszem!! Még1szer KÖSZÖNÖM!!!
0
0
0
0
Ferrari056 avatar
Üdv!
Az lenne a kérdésem, hogy melyik processzort érné meg megvenni? Ugyanis fejleszteni szeretném a gépet.
I5 4590 vagy i5 4690S ?? Valamint milyen alaplapot javasolnátok hozzá? 😀
0
0
0
0
winrar avatar
Ricsi2003: Ha CS:GO-val akarsz játszani, akkor új gép kell.
0
0
0
0
danee23 avatar
Ricsi2003 - abszolút mindent ki kell cserélni a gépeden hogy a CS GO menjen! De még a merevlemezt meg a tápot is. Pedig a CS GO manapság már nem számít igényes játéknak.
Vegyél minimum egy A4-6300-at vagy Athlon 5150-et és az köré építs gépet.
0
0
0
0
GTB_Doxxa avatar
Core 2 Duo is elég öreg már.. Nem hogy még azt fejleszteni. Többre mennénk azzal ha leírná hogy mennyi pénzt szeretne költeni rá.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Ricsi: Sajnos a 462es platform már 10+ éves. Itt az ideje egy új gépnek.

Mind amellet kb rám is majdnem ugyanez igaz.
0
0
0
0
GTB_Doxxa avatar
Ricsi2003

Az a baj ezzel, hogy az alaplapod is ősrégi gondolom.. Újabb hardvereket nem nagyon tudsz szerezni hozzá, amit meg is érné megvenni neked. Inkább kezdj egy új alaplappal, és azt pakold tele mindennel mi jó. 😀 Mennyi pénzt szeretnél rákölteni?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Segítsetek nekem légyszi. Az én gépemnek ezek a tulajdonságai:
Windows XP
Processzor: AMD XP 2500+1.82GHZ, 768MB RAM
Videokártya: ATI RADEON 9600/9550/X1050
Mit kell fejlesztenem a gépemen hogy a CS GO-val játszani tudjak? Köszi!
0
0
0
0
vazsan avatar
Nemtudom.. sajnos már nemtudom visszakuldeni..
0
0
0
0
Titan Killer avatar
Maga a hűtő nem lehet hibás?
0
0
0
0
vazsan avatar
rátettem rendesen..van rajta paszta igen.. nemértem miért.. a mostani alap hütömön van ugye 4 pici kábel..fekete piros kék sárga.. és ezen a hütön más a sorrend: fekete piros sárga kék... de sztem ez nembaj mert akárhol nézem mindenhol ugy van...milehet a baj? :/
0
0
0
0
Puffin avatar
lehet nem tetted rá rendesen? Paszta van rajt?
0
0
0
0
vazsan avatar
Arctic Freezer 7 Pro Rev.2 -rátettem rendesen.. beinditom a gépet.. 3-4 masodpercig pörög és kikapcsol..nem engedi elinditani..nemtudom miért lehet :S
0
0
0
0
Puffin avatar
milyen hűtőt vettél?
0
0
0
0
vazsan avatar
és szerintetek az alaplap miatt nem akar müködni a hütö se amit hozzá vettem?
0
0
0
0
Puffin avatar
Abban az alaplapban nem igazán fogod húzni a processzort. Szerintem alapban throttingol már...
0
0
0
0
winrar avatar
BIOS-ból kell húzni.
0
0
0
0
vazsan avatar
csuz-li hogyan kell huzni a processzort? van ra hütöm de sajnos valamiert nemakarja elfogadni a gép.. nem indul el vele ha ráteszem...
0
0
0
0
Bronson avatar
noname 600w táp mellé nem tennék semmi komolyabbat, mielőtt fejlesztenél, azt nézd meg okvetlenül, milyen az a táp pontosan...
0
0
0
0
csuz-li avatar
vazsan. Mehet a nagyobb VGA. Attól függ, mekkora a monitorod, mehetsz nagyjából az r9 270, vagy r9 280-ig. A processzorodat is tudod húzni, ha kell és veszel rá egy jobb hűtőt.
0
0
0
0
vazsan avatar
Sziasztok! Gépem:
Proci:AMD FX 6300 x6 , 3,50ghz
Ram :4gb ddr3 1600mhz
Graf.karty.:Asus R7 250x 1gb gddr5
HD: 300gb
Táp: nemtudom a nevét de 600w
Szerintetek elég a gépemnek a vga? Ramot is veszek nemsoká +4gb-t! De megszeretném tudni hogy szerintetek mit kellene vennem még a gépembe hogy kiegyensulyozott legyen a procival..?!
0
0
0
0
FoLey avatar
Vga használt piac terén nekem most eszembe jutott a Geforce GTX 560 Ti vagy AMD oldalon HD 6870 ezek 20K alatt is kaphatóak. Van olyan fazon PH!-n aki vga beszámítással olcsóbban hozzájutsz. 😃

Hoppá ez is jó árban van 😉 [LINK]

Ez sem piskóta 😃 [LINK]
0
0
0
0
winrar avatar
Persze, 750Ti-vel én nagyon meg vagyok elégedve 😃
Csak elsőnek így a 260X jutott az eszembe. De valóban, egy körülbelüli keret sokat segítene.
0
0
0
0
FoLey avatar
Szabika108 Mindenképpen proci(i3 vagy i5 használtan)+vga csere(használt vagy új?)+4GB ram bővítés kell.

De inkább mondhatnál egy max összeget.

winrar VGA terén az is jó vagy Geforce GTX 750 vagy Ti változat. 😃
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció