Mit fejlesszek a gépemben?

Szerző: XFXFORCE, 2011. January 22., téma
Fórum » Asztali PC
Ezt a topicot azért hoztam létre, hogy meglehessen beszélni, azt egymás között, mit lenne érdemes fejleszteni, a már meglévő gépekben.
Hozzászólások: 1 407
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Pixx avatar
alexstrike ha nem riadsz vissza a használt cuccoktól (mondjuk én mindig azt veszek)

[LINK]
0
0
0
0
Bronson avatar
szerintem használtan vegyél bele egy jó kis am3-as lapot ami tudja a magfeloldást!

ASUS M4A79XTD EVO- 8k hardveraprón megbłzható eladótól!
0
0
0
0
danee23 avatar
alexstrike, mióta van az athlonod unlockolva? Az egy trágya alaplap! Én nem merném abban futtatni alap órajelen sem(phenomként) - ha unlockolsz magokat/cache-t az megdobja a fogyasztást rendessen, és mivel négy magos és phenom, jó eséllyel az unlock előtt is az alaplap ajánlott max-a közelében volt.
Tessék:
https://i.ytimg.com/vi/gusu672qz-I/maxresdefault.jpg
160W az alaplapod hivatalossan 95W-ig támogat procikat!
Na de válaszolva a kérdésekre:
Tökmindegy hogy Radeont vagy Geforce-ot veszel Phenom mellé. Viszont nem mindegy hogy Radeon vagy Geforce-ot veszel. Abban az árkategóriában ami még elmegy a procid mellé Radeonok jobb árban vannak. Én Geforce-ot vennék ha belefér(750/750 Ti) akkor is mert jobb telj./fogyasztása, kevesebb fejfájást okoznak driverek, produktivitásra is jobban használható(blender). Ha 4 magossan akarod használni továbbra is phenomot nem 400as chieftecet vennék, de egy minőségi 500as(nem cooler master elite) biztos megteszi, és vagy szedd le órajelét és a feszültségét vagy másik alaplap. De ha már másik alaplap akkor nem biztos megéri phenom mellett kitartani.
[LINK]
igy kellene kinézzen a deszkád tápellátása - legyen rajta hűtés
0
0
0
0
winrar avatar
R9 270, tápnak Chieftec CTG-400 elég.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Az drága 14 körülnél nem ér többet
[LINK]
Itt van miket támogat [url]http://www.cpu-upgrade.com/mb-Gigabyte/GA-MA770-DS3(rev._2.0).html#cs[/url]
0
0
0
0
no avatar
Egy amd II phenom x4 940 black edition kompatibilis lenne az alaplapommal? 17 ezerért találtam
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hát már nagyon az elavulás határán van de ha nincs sok pénzed akkor egy 4 magos amd phenom II x4 et már 15 000 ért kapsz használtan azért az elég nagy előrelépés. Videokártya szintén olcsón pl amd 5850 13-14 000 ért 7770 ami kb ugyan ilyen erős de fele annyit fogyaszt 17 000. De nem hinném, hogy a tápod túl jó minőségű szóval valami jókis használt 400w os fsp-t lehet kell, persze jó lenne tudnunk a táp márkáját.
0
0
0
0
no avatar
sziasztok...a "MY.." nevű gépembe milyen videókártyát meg procit lenne érdemes venni?
0
0
0
0
usbee avatar
Lehet.
viszont én arra gyanakszom, hogy a Win10 valamit túlhajt a gépemben, és az okozza a leállást.

Pl. a Flowcode 6-ot nem szabad elindítani, mert az instant lelövi a gépet.😆
0
0
0
0
csuz-li avatar
A win10 egyelőre fejlesztői verzió. Nem tökéletes, mert még nincs kész, tehát előfordulhatnak benne hibák.
0
0
0
0
usbee avatar
Sziasztok!

Az alábbi problémám van a jelenlegi konfigommal:

Win10 fejlesztői előzetessel néha fogja magát a gép, és úgy, ahogy van, lekapcsol.😲
Win 8.x alatt nem csinált ilyet.

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek mi okozza?

Egyébként 2014 november óta használok Win10 előzetest, és eleinte nem csinálta ezt.

Mindenesetre a leállás után egyből vissza tudom kapcsolni a gépet, mintha csak egy resetet nyomtam volna...
0
0
0
0
proStarxd avatar
Jó választás, nem bánod meg.
0
0
0
0
Coach avatar
Órajelei is nagyobbak és árban úgyan ott vannak szóval az ASUS lesz.
0
0
0
0
Coach avatar
A tápon énis gondolkoztam, amit régen nagyon sokan ajánlottak az egy Seasonic 520W-os volt. Azt fogom ezekszerint. Meg az MSI előtt ebben gondolkodtam: ASUS GeForce GTX 960 STRIX DirectCU OC 2GB DDR5 128-bit
0
0
0
0
proStarxd avatar
Pontosabban még nincs meg hétfőn jön meg.
Részletesen megnézegettem mit is tud, és engem meggyőzött.
Elég olcsón veszem 215 euro, 65k ft.
A lényeg, hogy ne ref. kártyát vegyél, mert azt nem éri meg, mert jóval hangosabb, jobban melegszik, kisebb órajelek és nem nagyon jó tuningolni.
Egy MSI is jó választás, csak 2 ventis legyen, akkor tudsz még rendesen adni neki kakaót.
Alap órajelekkel R9 280 szint nvidinál pedig GTX 760- 770 közé tehető.
Húzottan majdnem R9 280X és nvidinánál GTX 770-től is csak kicsivel van elmaradva.
Mind a 2 kártyánál fele akkora csak a fogyasztása.
És téged se zavarjon a 128- bit meg. Mert mint tudhatod az R9 280 3gb és 384 bit de még is lenyomja. Ezt csak úgy megjegyeztem, mert sokan azthiszik ezért gyenge kártya.
Ezeket tudva én ajánlom.
Szerk.: Azt a tápegységet cseréld valami nagyobbra. FSP, Corsair, Cooler Master. 550W elég lenne, de minőségi legyen!
0
0
0
0
Coach avatar
Látom neked is GTX960-od van. Mi a véleményed róla? Megéri az árát?
0
0
0
0
Coach avatar
Ez a konfig kb. mennyire lenne tartós játék szempontból? :

CPU: Intel Core i5 4460 3.2GHz
VGA: MSI GeForce GTX 960 2GB DDR5 128-bit
PSU: Super Flower Golden Green HX SF-450P14XE(HX) 450W
MB: MSI B85-G41
SSD: Integral P4 Series 120GB SATA-III 2.5 inch
HDD: WD Blue 1TB SATA-III 7200 RPM 64MB
CASE: Zalman R1
RAM: A mostaniból kivenném a két DDR3-as 2+4GB-os moduljaimat.

Ez a gép a mostani feljavítására szolgálna.


Ha valakinek van jobb ötlete,hogy ne kelljen egy teljes gépet vennem hanem a mostani fejlesztenem, az írja le.
0
0
0
0
no avatar
Asrock a75m-hvs az alaplapom márkája
0
0
0
0
ABSoN avatar
HD Mark: A procid elméletben bírja a 1866Mhz-es DDR3-as ramot, szóval (ahogy te írtad) az 1600Mhz-et simán bírnia kéne. Jó lenne tudni, hogy milyen alaplapod van, de szerintem (mivel ddr3-as) 8Gb RAM belemehet.
Ha mégis procit akarsz cserélni, akkor jól mondtad, hogy érdemes alaplappal együtt. Akkor el kell döntened, hogy Intel vagy AMD proci és hogy milyen árkategóriában, vagyis hogy mennyi pénzt szánnál rá. 😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok az volna a kérdésem, hogy ugyebár mivel bővítsem a gépem.. Jelenlegi gépem: Asus Radeon r7 265, AMD A6 3670, 4gb ram(talán 1033Mhz). Az alaplapom FM1-es foglalatú sajnálatos módon így amiket találok rá azok közül a jelenlegi processzorom a legjobb. Így igazából nem tudom, hogy mihez kellene kezdenem. Mivel kéne vennem egy új alaplapot ha szeretnék venni processzort. Az volna igazából a kérdésem, hogy elég szerintetek csak rammal bővíteni a gépemet? Ezenkívül ha bővítem akkor muszáj 1033Mhz-nek lennie vagy lehet akár 1600 is az 1033Mhz mellett?
0
0
0
0
Genesis1919 avatar
frostwagen: Belemegy, 170mm hűtőt még elnyel a házad.😃
0
0
0
0
frostwagen avatar
Lehet hogy valamikor majd beruházok 1-re. Most TX3 Evo-m van, ami ugyan jócskán halkabb, mint az alap AMD hűtő, de azért így is van hangja. Mondjuk ahogy a méreteit elnézem, lehet hogy a teteje épp nem fog beférni a gépházba 😃 Na sebaj, majd max leveszem az oldalát 😃
0
0
0
0
Manyik75 avatar
Az egy nagyon durva léghűtő, egyik másik "játék vízest" lenyomja simán. 😃
0
0
0
0
Genesis1919 avatar
frostwagen: Jóféle, de Deepcool Neptwin olcsóbb és picit jobb.
0
0
0
0
frostwagen avatar
Be Quiet! Dark Rock 3-ról vélemény?
0
0
0
0
no avatar
Hmm meggondolandó köszi 😃
0
0
0
0
no avatar
Genesis1919 ezeket az árakat hol nézted?
0
0
0
0
Manyik75 avatar
nagybazsi annyiért itt a gépigényen is találsz full komplett gépet.
Igaz hogy a Genesis1919-énél gyengébb de kiindulásnak jó és a későbbiekben fejleszthető darab.

https://gepigeny.hu/forum/viewthread.php?thread_…ead_id=566
ajánlom figyelmedbe lui1976 eladó gépét 😀
0
0
0
0
Genesis1919 avatar
nagybazsi: i5 750 13k, hozzá lap 10k, 4Gb ram 7k, 20k-ért kapsz játékra is alkalmas videó kártyát, Gtx 560Ti vagy Hd 6950. Tápot veszel újat 10k. Ez kb pont 60 papír. HDD, ház, DVD marad a régi.😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok megint, tudom hogy megfogtok kövezni, de nézegettem a hardverprón és ilyen árban szinte csak amd-s köhm dolgokat találtam, és ezért olyan kérdésem lenne, hogy mivan akkor, ha veszek egy 2 magos procit, mert anyit bír az alaplap, és mellé egy videókártyát, aztán majd valamikor később alaplapot, hogy ez nem-e "jó" megoldás?
0
0
0
0
Bronson avatar
ez csak egy példa volt hogy ennyiből ilyenre futja... hardverapró, nézelődsz, aki utánvéttel utal, vagy közeledben van, megegyezel, ennyi...
0
0
0
0
no avatar
főleg játékra
Az a baj hogy messze vannak és én tuti nem utalok előre senkinek 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
attól függ mire szeretnéd használni? Amit Bronson ajánlott az kezdésnek annyi pénzből jó.
0
0
0
0
no avatar
Ez szomorú 😃 és merre induljak?
0
0
0
0
Puffin avatar
nagybazsi:a gépedet már nem éri meg fejleszteni. Komplett csere inkább
0
0
0
0
no avatar
Akkor ne is próbálkozzak új dolgokat venni?mert azt részesíteném előnyben.
0
0
0
0
Bronson avatar
60ból használtan egy korrekt kis gépet lehet összedobni, ezt kár fejlesztgetni...

vagy annyiért venni egy komplett gépet használtan... ez hardveraprón van 60k, komplett gép.

Ház
Sharkoon MS140 mATX ház + FSP táp
CPU
Intel Core i3 530 @ 2.93GHz
RAM
2x2GB Dual-Channel DDR3 1333MHz élettartam gari
Alaplap
MSI H55M-P31
VGA
VTX3D 6670 AMD Radeon HD 6670 1GB RAM
HDD
WD Black 500GB WDC WD5001AALS-00L
ODD
Pioneer LightScribe DVD-RW (Optiarc DVD RW AD-7243S)
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni abban hogy mit vegyek a gépembe.(tudom egy újat kéne.)most 60 ezerből mit fejleszthetnék benne, úgy hogy használható legyen? A cél hogy mindent lecseréljek valami használhatóbbra.
0
0
0
0
sudosu avatar
Azeneazjo:
Igen, ez jogos felvetés! 😀
0
0
0
0
Subaru avatar
sudosu: tudom, de ha van egy asztali gépe miért a laptopba venne VGA-t?
0
0
0
0
sudosu avatar
Azeneazjo:
Expresscardon keresztül lehet csatlakoztatni ún. "külső vga"-t.
[LINK]

Persze azt figyelembe kell venni hogy a Expresscard csak PCI-E 1X-szeres sebességet tud, de így is még mindig jóval erősebb mint egy Notebook built-in VGA. (Persze attól függ milyen VGA-t veszel )

De mivel Asus K551LN-n nincs expresscard ezért nem lehet "külső videókártyát" venni hozzá.

ErzsikeTurika:
Mivel még nem tudunk semmit arról hogy a GTA V hogy lesz optimizálva, ezért elég nehéz megválaszolni a kérdésedet.

Asztali gépedben szerintem egy CPU csere nem ártana.
0
0
0
0
Subaru avatar
filmgru: laptopjához vegyen VGA-t?
ErzsikeTurika: lapod maradhatna szerintem, egy VGA meg egy i5ös kéne bele
0
0
0
0
CsehMedve avatar
Ez egy barátom gépe, szóval ő nem tudom hogy tervezi a jövőben. Mindenesetre a választás egy 270x-re esett + 8GB ram + egy jobb fajta táp. Ez lett a 100ból beszerezve.
A későbbiekben nem tudom mi lesz még, mert egy proci cseréhez már új alaplap is kelleni fog, de arra szerintem az elkövetkező pár évben nem kerül még sor.

SSD-t én vettem/veszek magamnak karácsonyra. Nekem az Intel 520-asára esett a választásom. Remélem azért az sem rossz választás. Mondjuk 120 GB-nál majdnem mind1.
0
0
0
0
frostwagen avatar
Tehát akkor a 100 ezres keretből csak VGA-ra, és memóriára szeretnél költeni?

Ha igen, akkor VGA-k közül ezeket ajánlanám:

AMD: ASUS Radeon R9 270X DirectCU II 2GB 256bit DDR5

Nvidia: GIGABYTE GF GTX760 OC 2GB 256bit DDR5 PCI-E

Most direkt olyan kártyákat írtam, amik még évek múlva is jók lesznek, és ha esetlegesen veszel erősebb processzort, akkor az mellé is bőven jók lesznek. Lehet, hogy a mostani CPU-d nem fogja tudni őket teljesen kihajtani, de ha hosszú távra tervezel akkor szerintem ezek közül megéri válogatni. De ott van pl. Sapphire R7 260x 2GB DDR5 OC, ilyenem van nekem is és szerintem pár évig mé jól fog szuperálni, ennek azért barátibb az ára mondjuk. Szóval érted, ha most gyenge kártyát ajánlok neked, lehet hogy később veszel egy jobb procit, és az mellé meg jobb kártya kéne, és mivel te azt írtad hogy olyan kell ami évek múlva is használható lesz, ezért írtam ezeket.

Fontos: Ezek azért már nem kis méretű kártyák, szóval érdemes megnézni hogy a jelenlegi gépházadba bele férnének-e

Ram-ot szerintem te is ki tudod választani.

Amit esetleg még érdekes lenne beszerezned, az egy SSD, és arra telepíteni az op. rendszeredet, így az gyorsabb lenne valamelyest. Játékoknál mondjuk szerintem messze nem az SSD a legfontosabb szempont, de azért nem árt, ha van.

Íme erre is pár ajánlat:

Kingston SSDNow V300 120GB SATA3 SV300S37A/120G
Samsung 840 Evo 120GB SATA3 Basic MZ-7TE120BW
0
0
0
0
CsehMedve avatar
frostwagen, az a gond h processzor cserével nem fér bele 100ból úgyhogy az mindenféleképp marad. Itt most nem komplett cseréről volna szó, csak egy kis foltozgatásról hogy a gép használható legyen még élvezhetően pár évig. Vga-ból jelenleg nyitott vagyok mindenre. Tetszenek az AMD jó ár/teljesítményű R7-es, R9-es szériája, viszont a Geforce 900-as szériájáról is jókat olvastam. A gond viszont h alsóbb árkategóriákba csak január után fognak érkezni kártyák.
Szval marad a 700-as széria.
Úgyh elképzelés van, azt volna jó tudni hogy melyik VGA-val hajtható ki maximálisan ez a processzor.
0
0
0
0
frostwagen avatar
gyurmi

Ha játékra kell gép, akkor a helyedben mindenkép le cserélném a processzort is, és mellé vennék egy jó videókártyát. A kérdés az, hogy intel / AMD processzort szeretnél bele, illetve videókártyák közül Nvidia / AMD? Ezek mellé alaplapot, gépházat, processzor hűtőt, tápegységet szeretnél venni?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció