Mit fejlesszek a gépemben?

Szerző: XFXFORCE, 2011. January 22., téma
Fórum » Asztali PC
Ezt a topicot azért hoztam létre, hogy meglehessen beszélni, azt egymás között, mit lenne érdemes fejleszteni, a már meglévő gépekben.
Hozzászólások: 1 407
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
TaylorXIII avatar
BF3 az nem ügy. a WD már igen. Ritka rosszul optimalizált úgy, hogy kb sehogy sem néz ki. GTX 750 kb 30k a GTX 650 Ti kb 30k akkor milyen különbségről beszélsz?😃 GTX 650-nél a GTX 750 "csak" kb 70%-kal jobb...... A processzor limitálna főleg kis felbontásban. Milyen felbontásban tudsz maximum játszani?
szerk: ASUS, Gigabyte, MSI, Zotac, EVGA.
0
0
0
0
lasrevin avatar
Igazából még nem alakult ki a teljes kép a fejemben, gondolom ha a proci limitál attól egyiknek se lessz baja max nem fog minden epic felbontáson futni jelenleg a Watchdogsra és BF3-ra jó gépet szeretnék összedobni és úgy h 2-3 év múlva ne szívjak nagyot. Így kérdezem azt meg hogy mit ajánlotok. a GTX750-el sincs gond, talán megengedhetem de picit később egy alaplap-ram fejlesztést is tervezek. Szóval elég kafa a 750-es is (csak 1 haverom a 650 et ajánlotta) az a pár ezer forint ha sokkal jobb akkor megéri. Szerintetek?
Ja és még annyi hogy melyik gyártót ajánlanátok?
0
0
0
0
kung avatar
lasrevin GeForce GTX750 a jó választás, egy 350W jó minőségű táp bőven elég neki, és az új játékok is szépen futnak rajta, kompromisszumok mellett.
https://www.geforce.com/sites/default/files-world/attachments/geforce-gtx-750-game-performance.png
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
GTX 750-en gondolkodj az kis fogyasztású és erősebb mint 650 ti. Keretnél pénzösszegre gondoltam. Táp milyen 400 wattos? Viszont GTX 750nél már a proci tényleg kevés lesz szóval akkor már az fog limitálni. Nem gondoltam, hogy ekkorát akarsz ugrani.
0
0
0
0
lasrevin avatar
geforce gtx 650 (vagy 650 Ti)-n gondolkodok. Megnéztem a mostani és a geforce kártya képét és naggyábúl ugyan úgy néz ki. (Nemnagyon értek ehez keret alatt az alaplapon lévő kártyáknak a helyére gondolsz?) Szerintetek elbirja ezt a kártyát egy 400W-s táp?
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Szerintem kártyát cserélj legelőször. a 2 giga ram még sokszor elég ma is. Viszont a HD 4350 az rohadt gyenge kártya. Azt cseréld le és proci sem olyan vészes még az is elvan még mai játékokban is szerintem. Bár keretet nem írtál. Így nehéz.
0
0
0
0
lasrevin avatar
Kis fejlesztésen gondolkodok énis. Arra jutottam hogy elsősorba valami ujjabb alaplapot vennék 4GB rammal minimum. Ezután lecserélném a vidikarit, de nemtudom hogy a procit érdemes lenne e megartani, az a legdrágább és mire ide érnék szerintem kifutnék a keretből. Azt kérdezném ezzel a sorrendel egyetértetek-e. Így szívnám pár év mulva a legkevesebbet.
0
0
0
0
GaboC avatar
Aeron14

Gondolom a rendszered is a vinyodon van. Én cserélném egy 7200rpm-esre pl. WD Caviar Blue-ra. Játékoknál is számit a merevlemez sebessége, pl a töltéseknél. Esetleg SSD-re mehetne az OP, az egyebek meg a HDD-ra. AMD gyári hütök meg szerintem is felejtösek. Cooler Mastert tudom javasolni mint, márkát. 4K-tól már kapható egész jó hütö.
0
0
0
0
krezyy avatar
Aeron14

Sajnos processzorhűtőbe nemtudok segíteni. De vgat tényleg érdemes lenne fejleszteni 35k fele Radeon HD7850 érdemes megnézned.
0
0
0
0
Aeron14 avatar
Igazából a keret nem fontos.Magamban szeretném összegezni hogy a közeljövőben mire és mennyit spóroljak. 😀
Szóval az elavult részeket szeretném kicsit feljebb húzni.Tehát ha a vga gyenge akkor mit ajánlasz a helyére ami felhúzza a szintet a többi alkatrész szintjére. Remélem érthető vagyok 😃
+ a proci problémát is jó lenne megoldani mert hajlamos a kifagyásra :/
0
0
0
0
Bronson avatar
a kérdés mennyi a kereted... első körben egy jobb vga igazán mehetne bele.
0
0
0
0
Aeron14 avatar
Sziasztok! Pls csekkoljátok le a gépemet és adjatok pár tanácsot hogy mit kéne fejlesztenem rajta és miért?
Valamint az is érdekelne hogy a procira milyen hűtést ajánlotok?Mert a gyárival elég rendesen felszokott melegedni. A válaszokat előre köszönöm! 😀
0
0
0
0
cseszka avatar
Max egy SSD,vagy proci.A Vga nemhiszem h maxon kivan hajtva azzal a procival,de ha nem is fejlesztesz rajta semmit,igy is el leszel vele egy darabig ha tudsz kompromisszumokat kötni h pl egy idö utánn nem megy minden játék maxon,csak pl high vagy high/medium keverékkel.
0
0
0
0
deny987 avatar
sziasztok mit fejlesszek szerintetek még a gépemen ? válaszotokat várom üziben és előre is köszi !😀
0
0
0
0
tankaranka69 avatar
RedRabbit, akkor én nem kaptam meg az utolsót! 😞
0
0
0
0
RedRabbit avatar
tankaranka69: 3 levet írtál, mindegyikre válaszoltam, hiba a rendszerben keresendő ! 😀

macibogyo egyértelműen Troll, Gnóm nem kérdez ilyet. 😊
0
0
0
0
tankaranka69 avatar
Köszönöm szépen a segítséget! Úgy döntöttem nem költök erre a gépre, amíg bírja bírja, aztán megy a többi lom mellé. Túl elavult már, hogy visszahozzuk az életbe. Többe kerülne a leves, mint a hús.


RedRabbit, írtam neked a napokban privátot, de nem válaszoltál. (persze nem kötelező) csak arra lennék kíváncsi, hogy megkaptad e egyáltalán?

Szép napot mindenkinek!
0
0
0
0
Bronson avatar
egyértelmű troll... ahogy az angolszász mondás is tartja: don't feed the troll...
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Nekem nem feltétlen tűnik trollnak. Van egy háza amibe várt hardvereket, hogy tudjon játszani. Meg ugye még egy monitor is kell neki meg hangfalak vagy legalább egy fejhallagtó vagy fülhallgató vagy a minotorba kell lennie beépített hangszóróknak. Bár keretet írhatott volna😃 Bár lehet csak egy troll aki kiragadott egy képet azt jól van😃
0
0
0
0
matyosowski avatar
macibogyo: szerintem elég is volt belőled a fórumon : ) :_D ide az emberek TÉNYLEGES segítségért járnak nem trollkodni. remélem ezt felfogod legalább ha nem magadra vess...
0
0
0
0
Bronson avatar
macibogyo : nekem nincs tévém...
0
0
0
0
Puffin avatar
macibogyo: vegyél bele hozzávalókat aztán futni fog.. 😆 pl:
Processzor: INTEL Core i7-4960X 3.60GHz 2011 Extreme Edition + ZALMAN CNPS12X
Memória: KINGSTON 32GB HyperX Beast DDR3 1866MHz CL10 KIT
Videókártya: Asus R9 290X ROG *2
Op. rendszer: Windows 8.1
Alaplap: ASUS Rampage IV Formula
Merevlemez: SAMSUNG 1TB SATA3 2.5" EVO MZ-7TE1T0BW, +2* WD 4TB Caviar Black
Optikai meghajtó: ASUS BW-16D1HT
Tápegység: ENERMAX Platimax 1000W
😆
0
0
0
0
Bronson avatar
a hozzád legközelebb eső nemigondozóban átveheted a Nap Trollja díjad! szép volt.
0
0
0
0
Bronson avatar
RedRabbit : most mit oltogatod a gyereket?

macibogyo : Csak dobd be az EREDETI (f)ifa DVD-t és már csapathatod is! 😆 hardver? minek? ő csak Fifázni akar!
0
0
0
0
RedRabbit avatar
macibogyo: Legegyszerűbb ha veszel egy 30x30cm-es gombfoci asztalt, persze vehetsz bele alaplapot, procit, stb, de az a drágábbik lehetőség. Monitor nélküli teljes 3D támogatás is gombfoci mellett szól. Remélem kielégítő, és tartalmas választ adtam. 😃
0
0
0
0
RedRabbit avatar
C2Q nem jó, C2D E8400 a legjobb amit beletehet, Ram is maximum 2Gb. Szerintem felesleges arra a gépre költeni. Vga kivételével, használt cuccokkal lehetne kipofozni.

tankaranka69: Inkább Fm2, vagy Am3+ platformcserén gondolkodj.

AMD Athlon II X4 750K Black Edition_18k
Asus A55BM-K_13k
MSI N750-1GD5/OC_31k
Kingston HyperX 1600Mhz 1x4Gb_10k
FSP hexa 400w_10k

Össz: 82k
0
0
0
0
matyosowski avatar
hát ha maradunk a 775 mellett akkor valami olcsóbb 4 magos Q széria vagy E8200/8400 esetleg E7200 szerintem ezek elég jó procik voltak anno, most sem annyira rosszak. De amúgy érdemesebb lenne platform csere szerintem 😃
0
0
0
0
Bronson avatar
Igazából szerintem lapot sem ártana cserélni ha procit is váltanál... attól függ tényleg mennyit szánsz rá... GTX750 Ti HD7770, GTX650... meg ami még fontos nagyon és nem írtad az a tápegység...
0
0
0
0
tankaranka69 avatar
Ettől tartottam. 😞

A procin kívül mit kellene még cserélni, hogy a GTX660-at elbírja? Vagy ha túl sok mindent, akkor mi lenne a max. videókártya ami még jó lenne? Illetve milyen procit ajánlanátok, ha a GTX660 mellett döntenék?
0
0
0
0
Bronson avatar
Az túl erős lenne a többihez viszonyítva... hacsak nem tervezel a jövőben venni egy erősebb konfigot, akkor ez egy hosszú távú befektetés lenne... a processzor elég gyenge ahhoz a VGA-hoz...
0
0
0
0
tankaranka69 avatar
Mindenképpen újat szeretnék. Tartok tőle, ha nincs számla és garancia.

A többi összetevő elbírna egy GTX 660-as kártyát?
0
0
0
0
Bronson avatar
új vagy használt vga is lehet?
0
0
0
0
tankaranka69 avatar
Nincs igazán konkrét keret, az ésszerűség határain belül. Egy két évet még jó lenne ha kihúzna.
0
0
0
0
Bronson avatar
mekkora a keret? első körben egy jobb vga mindenképpen mehetne bele!
0
0
0
0
tankaranka69 avatar
Sziasztok!

A barátnőm gépén érdemes e fejleszteni és ha igen, akkor mit és miért? Gondolom ésszerűbb lenne lecserélni az egészet, mert már nem egy mai darab, de a keret most nem igazán engedi meg.

Alaplap : PACKARD BELL BV GA-T671MG
Lapkakészlet : SiS 671/FX/DX/MX
Processzor : Intel Core 2 Duo E4500 @ 2200 MHz
Fizikai memória : 2048 MB (2 x 1024 DDR2-SDRAM )
Videokártya : NVIDIA GeForce 8300 GS
Merevlemez : Seagate ST3360320AS (360GB)
DVD-ROM meghajtó : Optiarc DVD RW AD-7190A
Hálózati kártya : Realtek Semiconductor RTL8139/810x Fast Ethernet Adapter
Operációs rendszer : Microsoft Windows XP Professional 5.01.2600 Szervizcsomag 3 (32-bit)
DirectX : Verzió 9.0c (május 2010)

Előre is köszönöm a válaszokat!
0
0
0
0
jumbo avatar
Azt hiszem ezt benézted Taylor.
fecotom gépére írtam....akinek már eleve ddr 3 as alaplapja van és i5 ös procija....

Fortune.Szépen cserélj le lassan mindent....mondjuk a táp az maradhat még pár évet.....Kezd az alaplap,proci ram trióval...Ezt kb 40-ből megúszod....majd egy ssd,és végül ha nagyon játszol és nagy felbontásban akkor a vga..viszont ahhoz kell egy jobb monitor is...😉
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Nem kell a videokártyáknak még PCI-E 3.0. Processzor miatt kell azt az alaplapot cserélni mert nem tud már lényegesen erősebbet belerakni. Ezáltal videokártyából sem tud olyan erőset venni. Szerintem mostani procijával is cpu limites sokszor. Meg ugye váltani kell akkor DDR3-ra.
0
0
0
0
jumbo avatar
fecotom
Én az alaplapot cserélném le a helyedben....az SSD kívánja a Sata3 -as csatit
valamint a vga is a PCI Express 3.0 helyet magának...
és ha már új alaplap..4 hely legyen a ramnak...hogy legyen hely majd a következő ramoknak.. 😉
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Kezdj inkább újra gyűjteni.
0
0
0
0
no avatar
asus P8 H61-M LX3 PLUS R2.0
kingston 8gb ddr3 1333 ram
FSP Hexa 500W tápegység
Intel Core i5 3350P
SanDisk Extreme 128GB
GIGABYTE Ház GZ-P5
Sapphire Radeon R9 270X Dual-X OC 2GB 256bit DDR5 PCI-E 11217-01-20G
Samsung SH-224DB

Ezen a gépen lehet fejleszteni ?
nem tudom de lehet hogy ezt még nem kérdeztem
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Ha erről van szó([LINK] akkor ez az asus biztos befér. A Palit még rövidebb az ASUSnál is szóval az meg végképp befér.
0
0
0
0
PoPet avatar
Mindegyik gyártó jó ami megadja a 3 év garit. A Palit nagyon jól húzható én azt halottam.
0
0
0
0
Abstrrkt avatar
Szóval akkor azt mondjátok hogy ASUS GeForce GTX750 és FSP Hexa 400W -t vegyek. Ha nagyon ráértek megnéznétek hogy beférne-e a gépembe a kártya? + Néztem PALIT GeForce GTX 750 StormX OC-t. Erről a gyártóról mit lehet tudni ?
Előre is nagyon szépen köszönöm !
0
0
0
0
RedRabbit avatar
Ezért pedálozunk a tápcsere mellett.😀
0
0
0
0
Abstrrkt avatar
Nem feltétlenül akarok tönkre vágni mindent, de azért az anyagiak is fontosak 😃
0
0
0
0
RedRabbit avatar
Gaboo7: Pontosan, "enyhe" feszültségingadozások pedig a tápelosztónak tesz jót...😜

adam973: Physx Amd karival is működik, annyi, hogy Gpu helyett cpu végzi a számításokat, erős Cpu a titok nyitja.😃
0
0
0
0
Abstrrkt avatar
Biztos ? Arra gondolok hogy jobban van rájuk optimalizálva. Vagy ezek:
[LINK]
[LINK]
Ilyenek vannak Ati-nál ? Ha igen akkor jól le vagyok maradva.
0
0
0
0
PoPet avatar
Az amit te a játék elején látsz az nem a támogatottság hanem a fizetett reklám.. De szerintem itt most a 750 a megérősebb.
0
0
0
0
Abstrrkt avatar
Értem. A játékok nagy részén nvidia támogatás van. Ez mennyit számít ?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció