ATI vs. nVidia

Szerző: Keratesz, 2008. November 26., téma
Fórum » Asztali PC
[color=#ff0000]Szerintetek melyik jobb?? ATI vagy az nVidia? Indokoljátok lécci!!:D[/color]
Hozzászólások: 2 066
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Cooley avatar
Gaboo7 írta:
Cooley írta:
Gaboo7: Nemrég voltak 80 alatt is 7870-ek, úgy azért szerintem újonnan jobban megéri, mint egy használt 570 10-15eFt-tal olcsóbban. Gondolom kis szerencsével 1-2 hónap múlva megint lesz annyiért. A 480 viszont tényleg egy jó alternatíva, ha van rá még papiros gari. Mondjuk azért a 7870 egy bő 5%-kal erősebb, mint az 570/480, és a garancia is sokat ér, legalábbis azoknak, akik nem olyan sebességgel cserélgetik a kártyát, mint az alsógatyát. 😀 Vagy ugye ott van a 7850, ami már 70 alatt beszerezhető még kevesebbet fogyaszt, és a tuningpotenciál is jobb, és természetesen ott is megvan a bontatlanság annak minden előnyével. 😀


2 év garral vettem 55k-ért az 1 éves GTX480-at. Szerintem a 2 év garancia sem kevés. Most van is fenn PH-n TF2-es 480 51k-ért 2év kisker garival. Ráadásul a 480 meghálálja a tuningot is, gyorsul tőle rendesen... 😀 Szerintem most a 480 a best buy!

2 év kisker garival 51eFt? Na basszus. Hol találom? Lehet meg is veszem. 😃
0
0
0
0
CrucioIsAwesome avatar
Mert akkor mi most a legjobb választás 50k-ért? 😀


8800 Ultra

😃D
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
khaled98 írta:
Gaboo7 írta:
Cooley írta:
Gaboo7: Nemrég voltak 80 alatt is 7870-ek, úgy azért szerintem újonnan jobban megéri, mint egy használt 570 10-15eFt-tal olcsóbban. Gondolom kis szerencsével 1-2 hónap múlva megint lesz annyiért. A 480 viszont tényleg egy jó alternatíva, ha van rá még papiros gari. Mondjuk azért a 7870 egy bő 5%-kal erősebb, mint az 570/480, és a garancia is sokat ér, legalábbis azoknak, akik nem olyan sebességgel cserélgetik a kártyát, mint az alsógatyát. 😀 Vagy ugye ott van a 7850, ami már 70 alatt beszerezhető még kevesebbet fogyaszt, és a tuningpotenciál is jobb, és természetesen ott is megvan a bontatlanság annak minden előnyével. 😀


2 év garral vettem 55k-ért az 1 éves GTX480-at. Szerintem a 2 év garancia sem kevés. Most van is fenn PH-n TF2-es 480 51k-ért 2év kisker garival. Ráadásul a 480 meghálálja a tuningot is, gyorsul tőle rendesen... 😀 Szerintem most a 480 a best buy!


Igaz hogy nagyon olcsó, DE naggyon nagyon sokat fogyaszt!


Kb 100 W -al eszik többet óránként játékok alatt asztalon meg kb azonos a fogyasztás. Pár óra játékkal nagyon sok idő (5-10 év) míg behozza a +40k-t a 7870... 😀 Ha valakinek esetleg van itt 7870-e nagyon szívesen lemérném a sebesség különbséget is neked néhány tesztel!

ximo írta:
"Szerintem most a 480 a best buy!"
Emlékeztek amikor a gtx 480 újonnan 66E volt (MSI Twin frozen) akkoriban igazi csúcs kártya volt, a vele egyenrangú 6970 meg még bőven 100E felett járt árban. Na AKKOR volt ez a kártya best buy, most sem rossz vétel, de azért hogy legjobb választás lenne...


Mert akkor mi most a legjobb választás 50k-ért? 😀
0
0
0
0
ximo avatar
"Szerintem most a 480 a best buy!"
Emlékeztek amikor a gtx 480 újonnan 66E volt (MSI Twin frozen) akkoriban igazi csúcs kártya volt, a vele egyenrangú 6970 meg még bőven 100E felett járt árban. Na AKKOR volt ez a kártya best buy, most sem rossz vétel, de azért hogy legjobb választás lenne...
0
0
0
0
khaled98 avatar
Gaboo7 írta:
Cooley írta:
Gaboo7: Nemrég voltak 80 alatt is 7870-ek, úgy azért szerintem újonnan jobban megéri, mint egy használt 570 10-15eFt-tal olcsóbban. Gondolom kis szerencsével 1-2 hónap múlva megint lesz annyiért. A 480 viszont tényleg egy jó alternatíva, ha van rá még papiros gari. Mondjuk azért a 7870 egy bő 5%-kal erősebb, mint az 570/480, és a garancia is sokat ér, legalábbis azoknak, akik nem olyan sebességgel cserélgetik a kártyát, mint az alsógatyát. 😀 Vagy ugye ott van a 7850, ami már 70 alatt beszerezhető még kevesebbet fogyaszt, és a tuningpotenciál is jobb, és természetesen ott is megvan a bontatlanság annak minden előnyével. 😀


2 év garral vettem 55k-ért az 1 éves GTX480-at. Szerintem a 2 év garancia sem kevés. Most van is fenn PH-n TF2-es 480 51k-ért 2év kisker garival. Ráadásul a 480 meghálálja a tuningot is, gyorsul tőle rendesen... 😀 Szerintem most a 480 a best buy!


Igaz hogy nagyon olcsó, DE naggyon nagyon sokat fogyaszt!
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
Cooley írta:
Gaboo7: Nemrég voltak 80 alatt is 7870-ek, úgy azért szerintem újonnan jobban megéri, mint egy használt 570 10-15eFt-tal olcsóbban. Gondolom kis szerencsével 1-2 hónap múlva megint lesz annyiért. A 480 viszont tényleg egy jó alternatíva, ha van rá még papiros gari. Mondjuk azért a 7870 egy bő 5%-kal erősebb, mint az 570/480, és a garancia is sokat ér, legalábbis azoknak, akik nem olyan sebességgel cserélgetik a kártyát, mint az alsógatyát. 😀 Vagy ugye ott van a 7850, ami már 70 alatt beszerezhető még kevesebbet fogyaszt, és a tuningpotenciál is jobb, és természetesen ott is megvan a bontatlanság annak minden előnyével. 😀


2 év garral vettem 55k-ért az 1 éves GTX480-at. Szerintem a 2 év garancia sem kevés. Most van is fenn PH-n TF2-es 480 51k-ért 2év kisker garival. Ráadásul a 480 meghálálja a tuningot is, gyorsul tőle rendesen... 😀 Szerintem most a 480 a best buy!
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
ezaz.. 7850 olcsóbb, és egy kis húzással ugyan ott vagy mint 7870-el.. (:
0
0
0
0
Cooley avatar
Gaboo7: Nemrég voltak 80 alatt is 7870-ek, úgy azért szerintem újonnan jobban megéri, mint egy használt 570 10-15eFt-tal olcsóbban. Gondolom kis szerencsével 1-2 hónap múlva megint lesz annyiért. A 480 viszont tényleg egy jó alternatíva, ha van rá még papiros gari. Mondjuk azért a 7870 egy bő 5%-kal erősebb, mint az 570/480, és a garancia is sokat ér, legalábbis azoknak, akik nem olyan sebességgel cserélgetik a kártyát, mint az alsógatyát. 😀 Vagy ugye ott van a 7850, ami már 70 alatt beszerezhető még kevesebbet fogyaszt, és a tuningpotenciál is jobb, és természetesen ott is megvan a bontatlanság annak minden előnyével. 😀
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
khaled98 írta:
CrucioIsAwesome írta:
khaled98 írta:
CrucioIsAwesome: Ejjha, 90W különbség... az szép, de most a 7850 még olcsóbb is, majd meglátjuk a 660-asok mit fognak produkálni, de azok meg 1-2 hónap múlva (szal amikor kijönnek) qva drágák lesznek, majd kell neki fél év mire lecsökken! Ezért ha megjön a 660 és azok egy szinten lesznek a gtx 570-nel, akkor a 570-eseknek lemegy az áruk, ilyenkor beszerzek egyet 😀 Ha mégsem lesznek egy szinten az elődeivel akkor megvárom míg lemegy az ára, addig még veszek egy tápot is 😀 (De akkor meg nem kell táp mert nem fog megenni a 660 sokat 😆😉


kezdeti ár mindig magas, fél év nem kell neki hogy realizálódjon, kb 3-4 hétre van szüksége, a HD7850, 7870 is márciusban megjelent és április vége óta ugyanabban az árban mozognak, mert nincs konkurenciájuk, ha jön a 660, akkor már hátrányból indul, mert lesz konkurenciája, szóval nem kezdhet irreálisan magas áron és hamarabb kell csökkenteni az árát is. Szerintem 570-t már ne vegyél, nagyon magas a fogyasztása és annyiért kapsz jobbat is, pl 7870.


akkor 570 lemondva? :S
maradt a 7850, 660.


A 7870 90k környékén mozog a GTX570 -et meg lehet kapni PH-n 60-65k -ért kb azonos teljesítmény 25k -val olcsóbban nem kérdés és akkor még a 480-ról nem is beszéltünk... TwinFrozr II hűtéssel 50-55k környékén megkapod ami csendes és hűvös is, ez azt jelenti hogy 40k-val olcsóbb mit a 7870 kb ugyanaz a teljesítmény igaz hogy többet fogyaszt de az árkülönbséget 10 év alatt sem hozza be. Túl van árazva a 7870.
0
0
0
0
no avatar
Mind kettő jó tud lenni 😃 Mondjuk Nekem a Favoritom a Gtx 680 egyszer Pár év múlva veszek egyet.. De ráér... van sok jobb dolgom mint Kockulni 😃
0
0
0
0
CrucioIsAwesome avatar
Most nézem hogy chieftec a táp, akkor tényleg elég, valamiért Codegent olvastam 😃

Amúgy szerintem ne vegyen GTX 570-et, de ez magánügy, majd eldönti, de én biztos nem vennék, max 67 ezerért.
0
0
0
0
niteforce avatar
vegyen HD7850-et és akkor bőven jó a 450W-os táp neki, nem kell azt is lecserélni.
0
0
0
0
Cooley avatar
CrucioIsAwesome: Egy minőségi 450-es lazán elbírja a GTX570-et. Az meg igaz, hogy újabb architektúra, de kisebb csíkszélesség, nem feltétlenül időtállóbb. Teljesítmény téren meg eleve nem lehet így általánosítani, esetleg a kategóriáján belül lehetne, de kategóriáján belül meg nagyjából azonos a teljesítmény, szóval ott sem lehet... 😃
0
0
0
0
CrucioIsAwesome avatar
khaled98 írta:
CrucioIsAwesome írta:
khaled98 írta:
CrucioIsAwesome: Ejjha, 90W különbség... az szép, de most a 7850 még olcsóbb is, majd meglátjuk a 660-asok mit fognak produkálni, de azok meg 1-2 hónap múlva (szal amikor kijönnek) qva drágák lesznek, majd kell neki fél év mire lecsökken! Ezért ha megjön a 660 és azok egy szinten lesznek a gtx 570-nel, akkor a 570-eseknek lemegy az áruk, ilyenkor beszerzek egyet 😀 Ha mégsem lesznek egy szinten az elődeivel akkor megvárom míg lemegy az ára, addig még veszek egy tápot is 😀 (De akkor meg nem kell táp mert nem fog megenni a 660 sokat 😆😉


kezdeti ár mindig magas, fél év nem kell neki hogy realizálódjon, kb 3-4 hétre van szüksége, a HD7850, 7870 is márciusban megjelent és április vége óta ugyanabban az árban mozognak, mert nincs konkurenciájuk, ha jön a 660, akkor már hátrányból indul, mert lesz konkurenciája, szóval nem kezdhet irreálisan magas áron és hamarabb kell csökkenteni az árát is. Szerintem 570-t már ne vegyél, nagyon magas a fogyasztása és annyiért kapsz jobbat is, pl 7870.


akkor 570 lemondva? :S
maradt a 7850, 660.


szerintem felesleges, mert túl nagy a fogyasztása, és egy 570 áráért már kapni erősebbet, de ha olcsón hozzá tudsz jutni és bírja is a 450W-os tápod (amit azért erősen kétlek) akkor vegyél olyat, amennyiben nem tudsz nagyon olcsón hozzájutni és nem akarsz 25 ezret költeni egy normális 650W-os tápra, hanem mondjuk veszel egy 550W-osat, meg mellé egy 7850. 7870, 660-at, akkor jobban jársz. Főleg, hogy újabb architektúra, magyarul időtállóbb.
0
0
0
0
khaled98 avatar
CrucioIsAwesome írta:
khaled98 írta:
CrucioIsAwesome: Ejjha, 90W különbség... az szép, de most a 7850 még olcsóbb is, majd meglátjuk a 660-asok mit fognak produkálni, de azok meg 1-2 hónap múlva (szal amikor kijönnek) qva drágák lesznek, majd kell neki fél év mire lecsökken! Ezért ha megjön a 660 és azok egy szinten lesznek a gtx 570-nel, akkor a 570-eseknek lemegy az áruk, ilyenkor beszerzek egyet 😀 Ha mégsem lesznek egy szinten az elődeivel akkor megvárom míg lemegy az ára, addig még veszek egy tápot is 😀 (De akkor meg nem kell táp mert nem fog megenni a 660 sokat 😆😉


kezdeti ár mindig magas, fél év nem kell neki hogy realizálódjon, kb 3-4 hétre van szüksége, a HD7850, 7870 is márciusban megjelent és április vége óta ugyanabban az árban mozognak, mert nincs konkurenciájuk, ha jön a 660, akkor már hátrányból indul, mert lesz konkurenciája, szóval nem kezdhet irreálisan magas áron és hamarabb kell csökkenteni az árát is. Szerintem 570-t már ne vegyél, nagyon magas a fogyasztása és annyiért kapsz jobbat is, pl 7870.


akkor 570 lemondva? :S
maradt a 7850, 660.
0
0
0
0
CrucioIsAwesome avatar
khaled98 írta:
CrucioIsAwesome: Ejjha, 90W különbség... az szép, de most a 7850 még olcsóbb is, majd meglátjuk a 660-asok mit fognak produkálni, de azok meg 1-2 hónap múlva (szal amikor kijönnek) qva drágák lesznek, majd kell neki fél év mire lecsökken! Ezért ha megjön a 660 és azok egy szinten lesznek a gtx 570-nel, akkor a 570-eseknek lemegy az áruk, ilyenkor beszerzek egyet 😀 Ha mégsem lesznek egy szinten az elődeivel akkor megvárom míg lemegy az ára, addig még veszek egy tápot is 😀 (De akkor meg nem kell táp mert nem fog megenni a 660 sokat 😆😉


kezdeti ár mindig magas, fél év nem kell neki hogy realizálódjon, kb 3-4 hétre van szüksége, a HD7850, 7870 is márciusban megjelent és április vége óta ugyanabban az árban mozognak, mert nincs konkurenciájuk, ha jön a 660, akkor már hátrányból indul, mert lesz konkurenciája, szóval nem kezdhet irreálisan magas áron és hamarabb kell csökkenteni az árát is. Szerintem 570-t már ne vegyél, nagyon magas a fogyasztása és annyiért kapsz jobbat is, pl 7870.
0
0
0
0
khaled98 avatar
CrucioIsAwesome: Ejjha, 90W különbség... az szép, de most a 7850 még olcsóbb is, majd meglátjuk a 660-asok mit fognak produkálni, de azok meg 1-2 hónap múlva (szal amikor kijönnek) qva drágák lesznek, majd kell neki fél év mire lecsökken! Ezért ha megjön a 660 és azok egy szinten lesznek a gtx 570-nel, akkor a 570-eseknek lemegy az áruk, ilyenkor beszerzek egyet 😀 Ha mégsem lesznek egy szinten az elődeivel akkor megvárom míg lemegy az ára, addig még veszek egy tápot is 😀 (De akkor meg nem kell táp mert nem fog megenni a 660 sokat 😆😉
0
0
0
0
Cooley avatar
khaled98 írta:
Cooley: ja igaz el is felejtettem a 600-asokat most a 670 100e. akkor a 660 kb 80e lesz remélem. Na majd meglátjuk. Kösz h szóba hoztad a nvidia 660-t 😀

Nincs mit, de 670 100eFt-ért? Hol? 😃
0
0
0
0
CrucioIsAwesome avatar
khaled98 írta:
Mostani felállás szerint TI véleményetek mi? Ati vagy az Nvidia a jobb? Minden érdekel, fogyasztás is 😀 (majd kb 1-2 hónap múlva cserélni akarom a mostanit. Kell még egy olyan 20ezres)
Gtx 570-es szinten mi van ati oldaláról?


Mostani felállás szerint az Nvidia keplere kisebb fogyasztású, cserébe az AMD GCN valamivel összetettebb és kiegyensúlyozottabb.
Az AMD vezet most a szememben, mert ő tartja a piacon a legtöbb új generációs kártyát, ami idővel változhat, hiszen az éppen folyó Computexen elméletileg be fog mutatkozni az nvidia GTX 660 és 650. 1-2 hónap reális, hogy megjelenjenek ezek.
Jelenleg GTX 570 szinten a HD 7850 van, de erről itt egy grafikon.
https://prohardver.hu/dl/cnt/2012-03/83597/results/rel_tel.png
szerintem idővel változni fog és a 7850 és a GTX 570 között 1-2% eltérés lesz, mivel ezek nagyon kezdetleges driverek még az új generációs videókártyákhoz, míg a GTX 570-hez kiforrottabbak, mint látod, az amúgy gyengébb HD6870 beérte a GTX 560 Ti-t, pedig se papíron, se sehol máshol nem kéne neki. De most nagyon jó driverek jöttek ki az AMD-hez.

Hogy melyik a jobb? A verseny teljesen kiegyenlített, és remélhetőleg a GTX 660 Ti jól sikerül, hogy nyomhasson lefelé az árakon. Amúgy az nvidianak ott van pár teljesen hasznavehetetlen extrája, mint a physx vagy az AO.

A másik, hogy a HD7850 a GTX 570 szintjén van, de jóval kevesebbet eszik nála.

https://prohardver.hu/dl/cnt/2012-05/85361/results/fogy.png
0
0
0
0
khaled98 avatar
Cooley: ja igaz el is felejtettem a 600-asokat most a 670 100e. akkor a 660 kb 80e lesz remélem. Na majd meglátjuk. Kösz h szóba hoztad a nvidia 660-t 😀
0
0
0
0
Cooley avatar
khaled98: Egyik se jobb a másiknál. Attól függ, hogy mik a főbb szempontok. Az 570 körül a 6970 és a 7870 van a másik oldalról. Ezek közül a 7870 a legerősebb, legolcsóbb, legalacsonyabb fogyasztású. Viszont ha még 1-2 hónap, akkor a GTX660 is bejöhet a képbe.
0
0
0
0
khaled98 avatar
Mostani felállás szerint TI véleményetek mi? Ati vagy az Nvidia a jobb? Minden érdekel, fogyasztás is 😀 (majd kb 1-2 hónap múlva cserélni akarom a mostanit. Kell még egy olyan 20ezres)
Gtx 570-es szinten mi van ati oldaláról?
0
0
0
0
ricshard004 avatar
Azért ez korántsem így van mert sok játékban sok szűréssel a 6990 lealázza a 680-t.És a 6990nél a minimum fps is sokkal jobb,ami igen lényeges.+ 830-s gpu-val mehetett a cucc nálam most megy 950-n ez +15% framerate.Nemhiába vettem ezt a 680 helyett. Igaz teljesítmény/fogyasztás aránya a 680nak 2x jobb, így nincs miről beszélni😃 Mindigis utolérte az 1gpu a 2t idővel nem meglepő. A GTX 880 lesz kb 690 szinten
0
0
0
0
xCube avatar
jumpen97 írta:
pff nemtom azt tudom, hogy vmelyik régebbi kezdetleges kártyánál volt.


Már az első GeForce kártya is tudta gyorsítani a DVD filmeket, ahogy a kortársai is. Ezek a DVD kártyák még 98 - 99 -ben mentek, akkor még az átlag 400MHz -es procik nem tudták dekódolni akadás mentesen a DVD filmeket.
0
0
0
0
jumpen97 avatar
pff nemtom azt tudom, hogy vmelyik régebbi kezdetleges kártyánál volt.
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
Superlompos írta:
jumpen97 írta:
elvileg anno az nvidiákhoz kellet valami plusz multimédia kártya vagy csip amivel filmet lehetett nézni, ellenben az atihoz nem kellett. am az nvidia játékokhoz tényleg jobb, mert akármilyen játék patchnél videókártyahibát javítanak mindíg az atit hozzák fel.


Hány éves kártyákról beszélsz?


szerintem quadrorol beszél, azoknak van megjelenítő kártya + gpu kártya
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
jumpen97 írta:
elvileg anno az nvidiákhoz kellet valami plusz multimédia kártya vagy csip amivel filmet lehetett nézni, ellenben az atihoz nem kellett. am az nvidia játékokhoz tényleg jobb, mert akármilyen játék patchnél videókártyahibát javítanak mindíg az atit hozzák fel.


Hány éves kártyákról beszélsz?
0
0
0
0
no avatar
Keksz03 írta:
Luiboy írta:
http://prohardver.hu/hir/geforce_gtx_680_nem_mindegyik_ugyanolyan_gyors.html


😀 😜



Alapvetően ez minimális különbséget jelent, csak hát pofátlanság! 😀 nem baj, furcsa is lett volna ha nincs valami idén is! 😃


Szerintem erröl nem az NV tehet.Uj a technika es meg kiforatlan!Az meg hogy a Gigabyte vagy az ASUS vagy mäs ceg hogy huzza,csökenti az orajeleket szinten nem az NV problemäja.Ök megszabtak egy minimumot,maximumot azt oldja meg a többie ceg,ezert ök is penzt keresnek!
Szerintem az nagyobb pofätlansäg,hogy plusz 2GB Vram-ert elkernek több mint 100 eurot!Szerintem ez nagyobb gond,pofätlansäg!
0
0
0
0
jumpen97 avatar
elvileg anno az nvidiákhoz kellet valami plusz multimédia kártya vagy csip amivel filmet lehetett nézni, ellenben az atihoz nem kellett. am az nvidia játékokhoz tényleg jobb, mert akármilyen játék patchnél videókártyahibát javítanak mindíg az atit hozzák fel.
0
0
0
0
Keksz03 avatar
Luiboy írta:
http://prohardver.hu/hir/geforce_gtx_680_nem_mindegyik_ugyanolyan_gyors.html


😀 😜



Alapvetően ez minimális különbséget jelent, csak hát pofátlanság! 😀 nem baj, furcsa is lett volna ha nincs valami idén is! 😃
0
0
0
0
Manyik75 avatar
http://prohardver.hu/hir/geforce_gtx_680_nem_mindegyik_ugyanolyan_gyors.html


😀 😜
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Filmezésnél amúgy se a VGA dominál. Processzor kell oda, bár az se nagy. Pl. egy Pentium II 333 MHz is elég egy DVDrip megnézéséhez.
0
0
0
0
Devis avatar
pedig ha tudná....😃
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Érdekes egy felvetés.

Mindkettő alkalmas filmezésre és játékra is.
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
jumpen97 írta:
köztudott hogy annak idején az ATI filmnézéshez tökéletes volt, ellentétben az Nvidiával amit kifejezetten játékokhoz csináltak. Am Nvidia.


Miért ne lettek volna jók az Nvidia kártyák film nézésre?
0
0
0
0
jumpen97 avatar
köztudott hogy annak idején az ATI filmnézéshez tökéletes volt, ellentétben az Nvidiával amit kifejezetten játékokhoz csináltak. Am Nvidia.
0
0
0
0
getcarter avatar
GeiL írta:
Én is ezt tervezem per pillanat. 20.000Ft hiányzik még a GTX 680-hoz.

nekem annyi van meg hozzá😆
0
0
0
0
nokiacsabika avatar
😀 de jó én is a gtx 680 DC II 4gb ram Top felé hajlok, úgy látom jó döntést fogok hozni, mert kb. az előttem szólókkal vagyok 1 véleményen

gtx 680 DC II Top 4GB rammal gondolom elég lesz a 600watt-os táp?
0
0
0
0
GeiL avatar
Én is ezt tervezem per pillanat. 20.000Ft hiányzik még a GTX 680-hoz.
0
0
0
0
Keksz03 avatar
ha én most csúcskártya vásárlására szánnám magam akkor egy spec hűtéssel szerelt legalább 6+8 pines GTX680 lenne, 4GB rammal! na arra azt mondom h megéri, még ha drágább is mert az kitart, főleg ha vki úgy gondolkozik mint GokuTM.
0
0
0
0
GeiL avatar
GokuTM írta:
Nekem pl. nem azért kell ekkora kártya mert több monitorom van, vagy fullHD felett játszok, hanem mert nem akarok félévente kártyát cserélgetni.
Ha most megveszek egy HD7970-et vagy egy GTX680-at, akkor azt 3, talán 4 évig nem kell lecserélnem.


Így van.
0
0
0
0
nokiacsabika avatar
Keksz03 írta:
hát én csak azt mondom h két GTX680 teljesítménye maximum ahhoz kellhet h full HD feletti felbontásban játszon valaki vagy agyon moddolt/szűrőzött játékokkal játszon de oda meg a 2GB kevés lehet akár 1 éven belül, na már most több mint 300 ezret kidobni olyan cuccért ami jövőre már problémákba ütközhet az sztem a legnagyobb butaság...
én eladtam a 7970-es kártyámat, rájöttem h teljesen felesleges, csak a sok pénz áll benne, most jön majd a GTX560 DCII! 😀


😀 a gtx 680 DCII -höz mi szólsz, persze majd 4gb -al, persze áresés után
0
0
0
0
Keksz03 avatar
hát én csak azt mondom h két GTX680 teljesítménye maximum ahhoz kellhet h full HD feletti felbontásban játszon valaki vagy agyon moddolt/szűrőzött játékokkal játszon de oda meg a 2GB kevés lehet akár 1 éven belül, na már most több mint 300 ezret kidobni olyan cuccért ami jövőre már problémákba ütközhet az sztem a legnagyobb butaság...
én eladtam a 7970-es kártyámat, rájöttem h teljesen felesleges, csak a sok pénz áll benne, most jön majd a GTX560 DCII! 😀
0
0
0
0
GeiL avatar
Synda írta:
sykes írta:
GeiL írta:
320k-ból már egy komoly hardcore gépet össze lehet rakni 😆

micsoda? ennyiért már tunning ladát kapni


Szippantós Ifa 200k...friss műszakival.😊


jobbnál jobb dolgok 😆
0
0
0
0
nokiacsabika avatar
Keksz03 írta:
sztem ultra gagyi ez a gtx690...értem én h most a legtöbb játékhoz elég a 2GB, de mi senki nem tudja mi lesz jövőre, főleg ha ennyire elkezd terjedni ez a high res grafikus moddolási hullám, ami egyébként jó dolog, mert ha bírja a vga akkor legyen már szebb a játék. viszont 1000 doll...akarom mondani eurót mert majdnem annyi lesz mire ideér, egy GTX680 SLI-nél lassabb csodáért kiadni, amin akkor is csak 2GB memória van...hát hülye lesz aki megveszi...
Full HD-ra 1db GTX680, aki kettőt vesz az 4GB-os példányt vegyen sztem, kisebbekből az SLI jó nagy hülyeség...


na akkor megvárjuk a jövő év elejét ebben a nagy összevisszaságban, a hdd gyártók egymást felvásárolják, az új procik rosszabbak mint a régiek ,a vga-k úgy jönnek ki mint a gaz az aszfalt alól aztán esnek majdnem fele árra, megvárom amíg realizálódik 1 kicsit a helyzet tulajdonképpen így többet nyerek mint veszítek
ez tényleg érdekes kártya lett, főleg az ára, ahogy írtad szerintem is elég 1 gtx680 4GB és meg merem kockáztatni hogy tovább is (2-3év)elég lesz gamre mint a 690, mellesleg ennek az árából már gtx680 DCII Top -ot lehet venni és még 1 hdd-t is 😂
Az Nvidia miért akarja hogy Radeon párti legyek??????? 😕
0
0
0
0
Keksz03 avatar
sztem ultra gagyi ez a gtx690...értem én h most a legtöbb játékhoz elég a 2GB, de mi senki nem tudja mi lesz jövőre, főleg ha ennyire elkezd terjedni ez a high res grafikus moddolási hullám, ami egyébként jó dolog, mert ha bírja a vga akkor legyen már szebb a játék. viszont 1000 doll...akarom mondani eurót mert majdnem annyi lesz mire ideér, egy GTX680 SLI-nél lassabb csodáért kiadni, amin akkor is csak 2GB memória van...hát hülye lesz aki megveszi...
Full HD-ra 1db GTX680, aki kettőt vesz az 4GB-os példányt vegyen sztem, kisebbekből az SLI jó nagy hülyeség...
0
0
0
0
getcarter avatar
GeiL írta:
320k-ból már egy komoly hardcore gépet össze lehet rakni 😆

micsoda? ennyiért már tunning ladát kapni
0
0
0
0
Sanchez avatar
Euró? lol... 😃 Hát akkor még brutálabb.
0
0
0
0
GeiL avatar
320k-ból már egy komoly hardcore gépet össze lehet rakni 😆
0
0
0
0
GeiL avatar
Hát érthető is ez az ár. Mondjuk így is a nagy lóvésok ezt fogják venni.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció