ATI vs. nVidia

Szerző: Keratesz, 2008. November 26., téma
Fórum » Asztali PC
[color=#ff0000]Szerintetek melyik jobb?? ATI vagy az nVidia? Indokoljátok lécci!!:D[/color]
Hozzászólások: 2 066
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
mathejocy avatar
A 300 dolcsiból kb annyi lesz,mire ide ér.....
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Ha az tényleg 980 TI sebesség lesz akkor jó lesz az 900 dollárért is!!
0
0
0
0
Bronson avatar
de csak már egyszer ne lenne akkora a pofájuk... 😂 amikor meg kijön, akkor mindig megy a mutagotás, hogy ez meg az volt a hibás, de jön az új driver és f@sza lesz minden... 😊 bár ha ezt 300dollárért fogják kínálni akkor az maga lesz a csoda... amúgy vannak pletyák hogy a régóta halogatott csodafegyverben, a quantum-ban nem intel cpu lesz, ahogy azt beharangozták, hanem zen... kíváncsi vagyok, sikerül e dobbantaniuk végre, nagyon-nagyon hiányzik az intelnek egy fenékenbillentés...
0
0
0
0
Puffin avatar
[LINK]

Kíváncsi leszek!
0
0
0
0
visor261 avatar
hát én úgy látom hogy az amd dx12 driver jobb lett mint a dx11-es most hogy jobban kihasználja a multit...(mint a procinál)
viszont az nvidia nem rendelkezik asyncak se GCNel és az amd jobban tudja kezelni a dolgokat mivel ő is fejlesztgeti a saját api(vulkan)ját, reméljük meg marad ez a lendülete, viszont az nvidia válaszát még azért meg kéne várni rá...

viszont a dx12-ről inkább majd akkor vitázzunk ha már érettebb lessz és nagyobb lessz a támogatása...
0
0
0
0
visor261 avatar
pedig ezt nem mesének szántam :/
és az a tapasztalatom hogy sokan mondják hogy nvidia jobb rájuk, a d12 höz meg annyit hogy az amd processzorok is jobban teljesítenek vele... Spoiler!
csak utána oszd el hanyan használnak win10et+dx12tőt támogató játékok... hogy kijöjjön kinek mi kell...
0
0
0
0
Puffin avatar
visor261: köszönjük Emese! Ez mind szép és jó, akinek ilyen progikhoz kell a kártya. Gondolom az AMD-nek is vannak ilyenek, most kva lusta vagyok keresni.
És hol vannak a Game-k? Főként lassan kezdjük előtérbe helyezni a DX12őt.
0
0
0
0
r2d2 avatar
akkor maradok az amd-nél
0
0
0
0
visor261 avatar
[LINK]
az amd meg a bitcoin bámyászásra
de ahogy a dolgok haladnak a ocl LEHET megelőzi a cudát 😜

r2d2 nincs mit... viszont kár hogy már nem fog örülni :/
0
0
0
0
r2d2 avatar
na így már mindjárt más! köszi visor 261! illyes fajta választ várok
0
0
0
0
Puffin avatar
Ezt nem értem! 😃
Az AMD-nél nagyobb a dupla pontosságú számolás is. Nem értem milyen összetett dolgokra gondolsz?
Az Intel vs AMD-t hagyd ki ebből! Az másik téma...
0
0
0
0
visor261 avatar
piero az nvidia az összetett dolgokat számolja jobban, az amd meg az 1xűeket...Spoiler!
intel vs amd...[spoiler]amikor az intel kevesebb magot használ alacsonyabb órajellel hatékonyabban, az amd meg szórja a magokat és a órajeleket mégse lessz erősebb köhöm(fx9k széria)
[/spoiler]
0
0
0
0
Puffin avatar
az nvidia jó ha bonyolult számításokat akarsz végezni, az amd jó ha egyszerü számításokat akarsz
??? Mi van?
0
0
0
0
visor261 avatar
r2d2 az nvidia erősebb processzorokkal bonyolult számításokat , az amd meg többel egyszerü számításokat végez.

Spoiler!
ugyan az mint az intel vs amd... az nvidia minőségibb hardverrel rendelkezik az amd meg olcsóbb. Ha azt nézed hogy a két gyártó azonos időpontban kiadot kártyák között akkor nvidia, ha azt nézed hogy egy árkereten belül melyik az erősebb akkor amd. Vannak kivételek de ez az én meglátásom.
Viszont mindegyik kártya más, gyártótól független ha 2 bizonyos kártya külömbsége kell akkor hasonlítsd őket össze a gpuknál.
Más-más technológiállal dolgoznak de gyakran másolják egymást, ezeken kívül nincs nagy külömbség. Az egyikbe több a tranzisztor a másik kevesebbet fogyaszt... ez inkább attól függ hogy a kártya tervezésénél mit akartak elérni több erő,kevesebb fogyasztás...
talán még annyi hogy én úgy hallottam hogy az sliben ugyan az a kártya kell, cfben meg elég ha azonos családban van... ja meg hogy néhány gyengébb kártyát cfben használhatsz ha van igpu.


Grafikánál meg nem is fogsz látni külömbséget ha ugyan azt a softvert futtatják. -.-"
0
0
0
0
Puffin avatar
Zoli73: ezek az Nvidia fícsőrök elvesznek DX12-ben majd.

r2d2: Ha tervezel a jövőre ne vegyél Nvidia 900-as szériás kártyát! Kivéve ha 980Ti lesz. Várd meg a következő szériát mind a kettő gyártótól!
0
0
0
0
r2d2 avatar
örülök hogy soha senki nem érti mit szeretnék meg tudni mitől jobb vagy rosszabb az nvidia az amd-töl ?? ne a grafikával gyertek mert az AMD is tudja azt mind az nvidia
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Ezek a fícsörök ugyan úgy használhatóak AMD kártyáknál is. És nem, nem lesz tőle sokkal kevesebb FPS mintha egy nVidia kártyával kapcsolnád be ezeket. (Tapasztalat...)
0
0
0
0
Zoli73 avatar
r2d2: Ha szerinted nincs semmi különbség a grafika között akkor nézd meg egy kicsit jobban! 😉

0
0
0
0
r2d2 avatar
sziasztok! végre valaki mesélje el nekem mi a különbség a két gyártó között? mi? jobbak a vezérlők vagy kevesebbet fogyaszt ? akkár hány videót néztem meg grafikailag semmi különbséget nem látok effektek ugyan úgy ott van stb stb akkor miben különbözik ?!
0
0
0
0
SuperPuma avatar
A Geforce 256 demójára és a rohadó pickuposra emlékszem is. Az ogrés rémlil, a többi nem.
0
0
0
0
Twist avatar
Én az összesre sajnos nem, de jó pár résznél felcsillant a szemem 😀
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Twist:Emlékszem az összesre! 😃
0
0
0
0
Twist avatar
Pusztán nosztalgikus érdekességképp 😀
0
0
0
0
csuz-li avatar
Zoli73: Hát legnagyobb sajnálatomra, nekem az Nvidia csúcskártyáival nincs személyes tapasztalatom, azokat csak addig láttam, amíg betettem valaki más gépébe... 😢
0
0
0
0
Zoli73 avatar
csuz-li:De én nem hoztam fel ilyen példákat. Egyszerűen beletettem a gépembe a kártyákat, és mindig az Nvidia nyert. Ok teszem hozzá mindig is felső kategóriás VGA-m volt. Úgy hogy ez arra értendő, a közép és alsó kategóriáról nem tudok nyilatkozni. Ott biztos hogy van konkurencia.DE ahogy kinéz a dolog talán már a felső kategóriában is lesz! 😀
0
0
0
0
csuz-li avatar
Zoli73: Hát más fejlesztéséből nyerni azért az Nvidia is tud, meg gyakorlatilag bármelyik cég. Az ablakos, grafikus oprendszert és a hozzá tartozó három gombos egeret, amit mindannyian használunk a xerox fejlesztette, de a Microsoft lett belőle gazdag és még sorolhatnánk. Az Nvidiát is peri a Samsung, meg még pár cég szabadalomsértés miatt.
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Ez mind szép és jó! De mi most nem munka kártyákról beszéltünk pláne nem úgy hogy több évnyi fejlesztést lopnak el a másiktól. A kikapart diót könnyű megenni! 😉
0
0
0
0
csuz-li avatar
Az Nvidia jó is. A csúcson már nem is kell gondolkodni, hogy az ember melyiket válassza. Van egy rakat plusz szolgáltatása, amit vonzóvá teszi, de azok már a saját középkategóriás kártyáikon sem működnek rendesen. (legalább is nálam sosem működött egyik sem) Én is csak azért vettem az AMD-t, több évtizednyi Nvidia után, mert azonos teljesítmény mellett épp akkor ez volt olcsóbb. Most viszont, látva az első dx12es teszteket, már fentebb is el lehet gondolkodni az AMD-n szintén az ár miatt, tudván, hogy felejtős lesz vele néhány ficsőr, amit csak az Nvidia tud. Mérlegelés kérdése az egész, hogy kinek mi a fontos.
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Ahogy írtam én nagyon sok Ati kártyát próbáltam de valahogy az Nvidia mindig megette őket! Teljesítményben és és képi megjelenítésben is! Ezért én csak Nvidia-t veszek. Persze mindenki maga dönti el hogy neki melyik a szimpatikusabb.
0
0
0
0
csuz-li avatar
Nekem is volt már mindkettő. Addig nem is nyilvánítottam véleményt az AMD kártyákról, amíg csak Nvidia volt, hiszen honnan is tudhatnám. Nekem nem volt egyikkel sem gondom, pedig pont Nvidia-m volt, mikor rossz drivert adtak ki és megsütötte a kártyákat, most meg, mikor az AMD adott ki hibás drivert, ami elcseszte a hűtésvezérlést, épp AMD-m volt, de mindkettőt megúsztam.
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
Nekem volt mind a kettő és nem tudom mi bajotok egyikkel vagy másikkal. Nem vagyok egyik párti sem, mindig azt veszem ami ár és teljesítmény arányban jobb, van mikor nVidia és van mikor ATI radeon
0
0
0
0
Thomaz avatar
Szintén csak AMD kártyák itt is.
X1950/HD3650/HD5770/R9 270X
0
0
0
0
Masterthief avatar
AMD párti vagyok, csak AMD-s videókártyáim voltak. Semmi negatívumot nem tudok említeni velük kapcsolatban.
Egy ASUS EAH 3450-es kártya, ami még a mai napig bírja, pedig rongyosra játszottam már.
Ami a Jelenlegi aktivált gépemben van, az meg egy csoda.
R9 280X TOP 2. Ultrán visz mindent, röccenés mentesen. GTA V-öt kivéve, az Ultra-Very High-on van.
Nem melegszik túl, 8-10 óra játék során sem. Már több mint 2 éves. Hálás darab.
nVidia-tól, mindig is óckodtam.
0
0
0
0
higi08 avatar
áááá...megvették öt is

0
0
0
0
Zoli73 avatar
TarantulaGuy:Na én is pont ugyan így vagyok csak és az Nvidia-s oldalon. Igaz nekem volt összehasonlítási alapom mert az egyik havernak számtech boltja volt, és oda szokta adni a VGA-kat tesztelésre, és az Ati kártyák sohasem győztek meg!
0
0
0
0
TarantulaGuy1989 avatar
Nekem eddig csak ATI/AMD kártyáim voltak (9550, x600, x1300, x1650pro, HD3850, HD5870) és meg voltam/vagyok velük elégedve! 😀 nVidia valahogy sosem vonzott
0
0
0
0
csuz-li avatar
Jó hosszú cikk, de azért olyan túl nagy meglepetések nincsenek benne, mint amennyire leesett a szerző álla.
0
0
0
0
Manyik75 avatar
Egy érdekes írás :

[LINK]
0
0
0
0
winrar avatar
Ezen túl én is az eget fogom bámulni, olyan cép kék, hogy egyem meg 😆
0
0
0
0
Pixx avatar
ja értem szóval te így méred az fps-t hogy az eget bámulod 😆 akkor már érthető hogy mennek neked ilyen jól a játékok 😃
0
0
0
0
Liptik avatar
AC Unity full lowon, 720p-ben 15-60 fps között mozog, a 60 csak az égnél van.
Általában 20-30, ha sokan vannak, akkor lemegy 15-re.
Azt nem mondtam, hogy az AC Unityvel fullon játszok.
GTA V-tel sem csak minden lowon van kivéve a textúrák és pár dolog. és 30-60 fps, 60 fps akkor lenne, ha 60-rol nem esne le, hanem 60-90 között mozogna és a FPS limit be lenne kapcsolva.
Batman A.K
720p-ben 0-45 fps. 0 általában töltéskor szokott lenni. Házakban esetleg meg van a 60 is néha.
0
0
0
0
winrar avatar
GTX 460 OC=HD 7770 körülbelül 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
Pedig a GTX 460-am is erősebb HD 7750-nél és jobban viszi a játékokat mint az enyém? 😲
0
0
0
0
winrar avatar
Fraps vagy Rivatuner FPS számot is kérj hozzá 😆
0
0
0
0
Levwi avatar
Liptik próbáltad már az ac unity-t? Ha neked a 7750 viszi a monitorod natív felbontásán max-on élsimítás nélkül akkor esküszöm lecserélem a 7770-em egy 7750-re. Képet is kérek afterburn-el és a beállításokkal, meg akármelyik újabb AAA játékot megnézek 60 fps-el GTA 5 mondjuk még a tomb raider-t is tressfx-el biztos hogy nem lesz 60 fps-ed maxon.
0
0
0
0
Liptik avatar
Azenenazjo: Hogy részletesebb legyen a grafika.

PL a Mass Effect 3-ban mindent maxra tettem, az élsimítást is, és laggolt, aztán az élsimítást levettem, utána sokkal jobb volt. Meg volt a 30-60 FPS is.
0
0
0
0
Subaru avatar
Liptik
minek "alkalmazol" bármilyen más beállítást mint a low? az mind lassít
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció