ATI vs. nVidia

Szerző: Keratesz, 2008. November 26., téma
Fórum » Asztali PC
[color=#ff0000]Szerintetek melyik jobb?? ATI vagy az nVidia? Indokoljátok lécci!!:D[/color]
Hozzászólások: 2 066
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
nlacka13 avatar
Ja h a 7990 is 7970 CF??? azt nem tudtam 😞
Azthittem h csak az ares 2 7970 bocsi ezt nem tudtam
De ha már titant vennék akk meg meg már slit kötnét V 780 sli-k mienek?
0
0
0
0
nlacka13 avatar
690-nél kicsivel jobb meg 6 GB + 768 bit!!! 😀
Szoval most mindent félre téve az ezek közül a legjobb nem? 😀
0
0
0
0
nlacka13 avatar
Na de amiket én soroltam fel azok közül meik?
0
0
0
0
PoPet avatar
2db 780 hülyeség.. 1 kártya is elég.. 😀
0
0
0
0
gabee97 avatar
nlacka13 írta:
Meik jobb???
Radeon 7990 VS GTX titan VS GTX 690????

2 darab 7970
0
0
0
0
PoPet avatar
Csak nem nézted Tirexi videóját? ^^
0
0
0
0
extremezone avatar
Az Ares II-ben 2db 7970-es mag van..
0
0
0
0
nlacka13 avatar
Meik jobb???
Radeon 7990 VS GTX titan VS GTX 690????
0
0
0
0
nlacka13 avatar
Nvidia! 😀
Bár örökké valóságig lehetne vitatkozni! 😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Én most vettem Nvidiát eddig csak Atim volt. Egyikkel sincs semmi különösebb bajom elégedett vagyok mind a két gyártóval.
0
0
0
0
@insane666 avatar
Az Nvidia már csak azért is jobb mert lefizetik a nagy játékgyártókat hogy Nvidiára optimalizáljanak 😆
0
0
0
0
XHTX avatar
Viszont ximo konkrétan úgy írta, hogy az ő(mármint QURUCZ) GTX 680-a, ami igaz is, mert a fórumtárs a gépénél 2 gigásnak jelöli.
0
0
0
0
Cooley avatar
ximo írta:
QURUCZ írta:
Hello!
Milyen monitoron akarsz játszani?
1080p felett mindenképp 4Gb ram legyen a vga-n.
Nekem 680 OC sli van a gépben.Több, mint elég a mostani játékokhoz.

Jó tanács, van is olyan kártya amin 4gb a vRAm a gtx 680-od pl nem ilyen, szóval nem értem a nekem is... dolgot 😉
Amúgy egy gtx 680 sli is csak 2gb video memóriával bír ezek nem adódnak össze, mindkét kártya a sajátját használja, ahol egy kifogy a vRAM-RAM-ból ott egy SLI ugyan úgy. (ezt csak egy kis széljegyzetnek szántam)
QURUCZ: nagyon impozáns éped van (legalábbis az adatatlap alapján) Tölts fel pár képet biztos durván néz ki 😀

Vannak 4GB-os változatai a 680-nak, de még a 670-nek is.
0
0
0
0
ximo avatar
QURUCZ írta:
Hello!
Milyen monitoron akarsz játszani?
1080p felett mindenképp 4Gb ram legyen a vga-n.
Nekem 680 OC sli van a gépben.Több, mint elég a mostani játékokhoz.

Jó tanács, van is olyan kártya amin 4gb a vRAm a gtx 680-od pl nem ilyen, szóval nem értem a nekem is... dolgot 😉
Amúgy egy gtx 680 sli is csak 2gb video memóriával bír ezek nem adódnak össze, mindkét kártya a sajátját használja, ahol egy kifogy a vRAM-RAM-ból ott egy SLI ugyan úgy. (ezt csak egy kis széljegyzetnek szántam)
QURUCZ: nagyon impozáns éped van (legalábbis az adatatlap alapján) Tölts fel pár képet biztos durván néz ki 😀
0
0
0
0
NE0NFACE avatar
Hello!
Milyen monitoron akarsz játszani?
1080p felett mindenképp 4Gb ram legyen a vga-n.
Nekem 680 OC sli van a gépben.Több, mint elég a mostani játékokhoz.
0
0
0
0
no avatar
ja és 680 sli re gondoltam! 😃
0
0
0
0
no avatar
orodreath írta:
DarkLacka írta:
Hali! lenne kérdésem
Gamre meik a jobb
GTX690 v GTX680 FTW/Vsuperclocked? és pls rendes válaszokat! 😃
Az FTW-k hez nem nagyon értek ha vki tud vmit róla az irhat is! köszi skacok! 😃


bőven elég a 680 😀


Az ftw az mit jelent csak mert kicsit drágább mint az superclocked és mégis kb azt tudja nem?
0
0
0
0
no avatar
Hali! lenne kérdésem
Gamre meik a jobb
GTX690 v GTX680 FTW/Vsuperclocked? és pls rendes válaszokat! 😃
Az FTW-k hez nem nagyon értek ha vki tud vmit róla az irhat is! köszi skacok! 😃
0
0
0
0
no avatar
GameEdition írta:
Synda Rebirth írta:
GameEdition írta:
Cooley írta:
GameEdition: Most mit variálsz ilyeneken, ha még olyan géped sincs, mint amilyet megadtál?


-.-" na m1 akk ink nem szolok!


Kissé unalmas, hogy a legdrágább hardver után érdeklődsz, meg a "haverodnak" kérsz 400k-ért gépet...

Legfrusztrálóbb nemmás, minthogy mindenre megkapod a választ aztán továbbviszed a vonalat.😆


vmikor csak unalombol irok! 😃


Unaloműzésre vannak jobb alternatívák, ne koptasd feleslegesen a billentyűzetet, és feleslegesen ne kérdezz, inkább hagy helyet azoknak akik valóban segítségre szorulnak...bár te is arra szorulsz, de ez nem a mi hatáskörünk. 😊 😂
0
0
0
0
no avatar
Synda Rebirth írta:
GameEdition írta:
Cooley írta:
GameEdition: Most mit variálsz ilyeneken, ha még olyan géped sincs, mint amilyet megadtál?


-.-" na m1 akk ink nem szolok!


Kissé unalmas, hogy a legdrágább hardver után érdeklődsz, meg a "haverodnak" kérsz 400k-ért gépet...

Legfrusztrálóbb nemmás, minthogy mindenre megkapod a választ aztán továbbviszed a vonalat.😆


vmikor csak unalombol irok! 😃
0
0
0
0
Cooley avatar
Ne is szóljál, inkább írd át a géped nevét, hogy terv vagy álom, aztán add meg a valódit. És ne kérdezd meg ugyan azt 83264781x, mert már unalmas.
0
0
0
0
no avatar
GameEdition írta:
Cooley írta:
GameEdition: Most mit variálsz ilyeneken, ha még olyan géped sincs, mint amilyet megadtál?


-.-" na m1 akk ink nem szolok!


Kissé unalmas, hogy a legdrágább hardver után érdeklődsz, meg a "haverodnak" kérsz 400k-ért gépet...

Legfrusztrálóbb nemmás, minthogy mindenre megkapod a választ aztán továbbviszed a vonalat.😆
0
0
0
0
no avatar
Cooley írta:
GameEdition: Most mit variálsz ilyeneken, ha még olyan géped sincs, mint amilyet megadtál?


-.-" na m1 akk ink nem szolok!
0
0
0
0
Cooley avatar
GameEdition: Most mit variálsz ilyeneken, ha még olyan géped sincs, mint amilyet megadtál?
0
0
0
0
no avatar
Sanchez írta:
Minek vennél ilyet ha 670-ed van? Ugyanott lennél...


1.nem én vennék!!!!
2.csak érdeklödök!
0
0
0
0
Sanchez avatar
Minek vennél ilyet ha 670-ed van? Ugyanott lennél...
0
0
0
0
no avatar
GTX590-ről meg a 6990-röl mit tudtok mennyire jok??
valszokat köszi!
0
0
0
0
no avatar
Devis írta:
sztem egyértelmű... ha már 690 szóba került, akkor 2 680, de akkor már inkább 2 7970


Pontosan, 7970 a legjobb legolcsóbb választás, Ghz sem fontos, mivel lényegében a ref modell magasabb órajelekkel.
0
0
0
0
Devis avatar
sztem egyértelmű... ha már 690 szóba került, akkor 2 680, de akkor már inkább 2 7970
0
0
0
0
no avatar
Meik a jobb!!!Game-ra!!
Radeon HD7970 GHZ v(sima) vs Nvidia Geforce GTX 690 vs HD6990 VS gtx590!
0
0
0
0
Sanchez avatar
Nincsenek egy szinten, 690-et meg hiába rakod hűvös házba akkor se fogod tudni úgy húzni mint egy Lightningot, de nekem mindegy, vedd a 690-et ha úgy gondolod.
0
0
0
0
no avatar
Sanchez írta:
Könnyű lenne dűlőre jutni csak máshogy kéne gondolkodni.

GTX 680 SLI:

- Erősebb mint a 690
- Jobban húzható
- Hűvösebb
- Halkabb

GTX 690:

- Nem kell 2 pcie slotot elfoglalni
- Több hely marad a házban
Többet nem tudok...

Egyszinten vannak!!!
690-et hüvös házba kell tenni és kész!!

Fogyasztás szerintem senkit nem érdekel, ha valakinek van pénze ilyen kártyákra akkor annak nincsenek pénzügyi gondjai, tudja fizetni a számláit.
0
0
0
0
Sanchez avatar
Könnyű lenne dűlőre jutni csak máshogy kéne gondolkodni.

GTX 680 SLI:

- Erősebb mint a 690
- Jobban húzható
- Hűvösebb
- Halkabb

GTX 690:

- Nem kell 2 pcie slotot elfoglalni
- Több hely marad a házban
Többet nem tudok...

Fogyasztás szerintem senkit nem érdekel, ha valakinek van pénze ilyen kártyákra akkor annak nincsenek pénzügyi gondjai, tudja fizetni a számláit.
0
0
0
0
Devis avatar
hát kinek mi éri meg. nekem jobban megéri a + teljesítmény, mint az hogy valami olyat vegyek amit nem látok (lehet vki azt kukkolja hogy hogyan forog a venti a gépbe), és nem is növeli a teljesítményt, max nyerek pár fokot

de mint mondtam: kinek mi. nem vagyunk egyformák.

Sztem kár volt ezen elkezdeni vitázni, 2 hétig győzködhetnétek egymást, akkor se jutnátok dűlőre.
0
0
0
0
no avatar
orodreath írta:
Synda Rebirth írta:
orodreath írta:
Na ja, de olyan sose lesz egy átlag felhasználónak 😆 am. meg le kell vizezni azt cs 😀 vagy bekell tenni egy jól hűtött házba 😀


Minőségi vízhűtés felér a kártya árával, valóban megéri +50MHz-ért.😆


100-150-ből kihozod simán, annál kicsit drágább a 690, tudom hidd el mert én is szeretnék vízhűtést és nézegetem erősen h. mit hogy kéne 😀


690 kicsit drágább ? 😲 290k+ víz...nagyon megéri.😆
0
0
0
0
Devis avatar
nagyon jó. 150-ből már 7970-et veszek... baromira nem éri meg... de ha nagyon kutakodsz sztem 100 körül is lehet már kapni
0
0
0
0
no avatar
orodreath írta:
Na ja, de olyan sose lesz egy átlag felhasználónak 😆 am. meg le kell vizezni azt cs 😀 vagy bekell tenni egy jól hűtött házba 😀


Minőségi vízhűtés felér a kártya árával, valóban megéri +50MHz-ért.😆
0
0
0
0
no avatar
pont mondani akartam jol kel hüteni azt csao!!!
0
0
0
0
no avatar
Synda Rebirth írta:
GameEdition írta:
GameEdition írta:
http://www.youtube.com/watch?v=Q9SsqQv8JrI

nézzétek végig vhol 690 vhol sli szóval sztem meg 1 szinten vannak! 😃


+ még ha nézitek h vhol ez vhol az hangyafa*nyi a különbség vahol max 1-2 fps


De a 680 25% túlhajtást simán elbír, 690 ekkora emelés mellett beleolvad az alaplapodba.😃


Feltalálták a nitrogént 😆DDD
0
0
0
0
no avatar
GameEdition írta:
GameEdition írta:
http://www.youtube.com/watch?v=Q9SsqQv8JrI

nézzétek végig vhol 690 vhol sli szóval sztem meg 1 szinten vannak! 😃


+ még ha nézitek h vhol ez vhol az hangyafa*nyi a különbség vahol max 1-2 fps


De a 680 25% túlhajtást simán elbír, 690 ekkora emelés mellett beleolvad az alaplapodba.😃
0
0
0
0
no avatar
GameEdition írta:
http://www.youtube.com/watch?v=Q9SsqQv8JrI

nézzétek végig vhol 690 vhol sli szóval sztem meg 1 szinten vannak! 😃


+ még ha nézitek h vhol ez vhol az hangyafa*nyi a különbség vahol max 1-2 fps
0
0
0
0
no avatar
orodreath írta:
Synda Rebirth írta:
GameEdition írta:
orodreath írta:
Sztem meg pont hogy te értettél félre engem, mert azt írta le h. ezek az egy játékra való tesztek nem fedik a valóságot, és én pont olyan tesztet linkeltem, és amit én linkeltem arra mondtam h. nem sokat érnek az olyan tesztek, de ha szerinted érnek valamit akkor megint nekem van igazam mert a 690 leveri a 680SLI-t meg a 7970 CF-et is azokba a tesztekbe 😆

jaja, én Most is teszteket nézek h kinek higgyek
Eddig Gtx690 beverte a gtx680 slit!


Semmiképp nem "veri be", mivel kifut a fogyasztási limitből, nem tud akkora órajeleket mint 2 680.😉


Próbáltál már am. olyan karit?


Én nem de itt az oldalon már próbálták. és 2 680 gyorsabb volt.😉
De gondolkozz logikusan, mindkét kártyában azonos a chip (gk104)
Itt jönnek a gondok, 690 kisebb órajelekre képes, mivel nem tudsz akkora feszültséget rátekerni amit a megemelkedett órajelek kérnek.
Ha mégis megteszed, leég, felrobban, fatalerror...stb.😆
0
0
0
0
no avatar
http://www.youtube.com/watch?v=Q9SsqQv8JrI

nézzétek végig vhol 690 vhol sli szóval sztem meg 1 szinten vannak! 😃
0
0
0
0
Sanchez avatar
690-en gondolkozni is hülyeség, Lightning vagy EVGA Classified SLI a legjobb.
0
0
0
0
no avatar
Synda Rebirth írta:
GameEdition írta:
orodreath írta:
Sztem meg pont hogy te értettél félre engem, mert azt írta le h. ezek az egy játékra való tesztek nem fedik a valóságot, és én pont olyan tesztet linkeltem, és amit én linkeltem arra mondtam h. nem sokat érnek az olyan tesztek, de ha szerinted érnek valamit akkor megint nekem van igazam mert a 690 leveri a 680SLI-t meg a 7970 CF-et is azokba a tesztekbe 😆

jaja, én Most is teszteket nézek h kinek higgyek
Eddig Gtx690 beverte a gtx680 slit!


Semmiképp nem "veri be", mivel kifut a fogyasztási limitből, nem tud akkora órajeleket mint 2 680.😉


Már 2-1 az állás! még 2 tesztet megnézek!
de mert szted meik viszi jobban a játékot? lightning sli vs 690?
0
0
0
0
no avatar
GameEdition írta:
orodreath írta:
Sztem meg pont hogy te értettél félre engem, mert azt írta le h. ezek az egy játékra való tesztek nem fedik a valóságot, és én pont olyan tesztet linkeltem, és amit én linkeltem arra mondtam h. nem sokat érnek az olyan tesztek, de ha szerinted érnek valamit akkor megint nekem van igazam mert a 690 leveri a 680SLI-t meg a 7970 CF-et is azokba a tesztekbe 😆

jaja, én Most is teszteket nézek h kinek higgyek
Eddig Gtx690 beverte a gtx680 slit!


Semmiképp nem "veri be", mivel kifut a fogyasztási limitből, nem tud akkora órajeleket mint 2 680.😉
0
0
0
0
no avatar
orodreath írta:
Sztem meg pont hogy te értettél félre engem, mert azt írta le h. ezek az egy játékra való tesztek nem fedik a valóságot, és én pont olyan tesztet linkeltem, és amit én linkeltem arra mondtam h. nem sokat érnek az olyan tesztek, de ha szerinted érnek valamit akkor megint nekem van igazam mert a 690 leveri a 680SLI-t meg a 7970 CF-et is azokba a tesztekbe 😆

jaja, én Most is teszteket nézek h kinek higgyek
Eddig Gtx690 beverte a gtx680 slit!
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció