ATI vs. nVidia

Szerző: Keratesz, 2008. November 26., téma
Fórum » Asztali PC
[color=#ff0000]Szerintetek melyik jobb?? ATI vagy az nVidia? Indokoljátok lécci!!:D[/color]
Hozzászólások: 2 066
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
TaylorXIII avatar
GT 640 GDDR5 de de nem 128 bit hanem 64 bit😃 Így is nagyobb memória sávszélességgel bír de azért NVnél nem úgy van, hogy 128 biten hagyják😃 Akkor mi lenne szegény kis GTX 650-nel?😃 Egyébként igen az 5770 jobb a GT 640nél mivel az 5770 az 7750-nel egy kaliber kb és az bizony ráver vagy 20%-ot. Egyébként annak a GT 640nek a HD 6670 1GB GDDR5 vagy 7730 1GB GDDR5 az ellenfele kb.
0
0
0
0
Bronson avatar
szerintem nincs mit félned, nem fog megenni 😃 nagyon sokan azt használják, mindkét félnek vannak árnyoldalai, ha nem jön be elpasszolod, ennyi...
0
0
0
0
Olli3 avatar
igazábol csak azért nem tudom mert sosem volt radeonom mindig geforceom volt első gépemben
geforce2 mx400 utána az annál eggyel újjabb gépemben geforce 6200gt volt és az ez előtti kártyám egy asus geforce 8600Gt 512mb-os kártya volt és így kicsit félnék a radeontól
0
0
0
0
Bronson avatar
ez esetben elnézést kérek, amiket én láttam eddig (asus, gigabyte) azok mind ddr3-asok voltak, ezzel bizony lemaradtam 😆
0
0
0
0
Olli3 avatar
igazábol a gt640-et akarják elcserélni velem egy hd 5770-re de prohardveren és mindenféle oldalon a hd5770-et dicsérték jobban a gt640-el szemben! plusz 3 ezer forintot szeretne még tőlem a srác a kártyáért
0
0
0
0
Puffin avatar
A mostani kártyája is DDR5-ös. Teljesítményben nincs olyan egetverő különbség ahogy nézegettem.
0
0
0
0
Bronson avatar
Ha a GT640-et cserélné le akkor habozás nélkül válaszd a HD5770-et.
piero86 : ezt mire alapozod h nem éri meg? DDR5, Directx11, nagyobb teljesítmény... 😊 bár ha van rá nagyobb keret akkor az sem egy nagy durranás...
0
0
0
0
Puffin avatar
Olli3: GT640-et nem éri meg lecserélni 5770-re. Mennyit szánsz rá?
0
0
0
0
Olli3 avatar
Segítség!!!! Gpu vásárlás előtt állok és rám akarnak tukmálni egy msi HD 5770-et edding nvidiám volt csak jelenleg is az van de az eggyik ismerősöm aki naggyábol ért hozzá isteniti ezt a karit ő 2-t használ crossfire-ben de azt mondja h egymagában is megállja a helyét vélemények?
0
0
0
0
PoPet avatar
Szerintem ha végeznek a shadowplay-el és benne lesz a livestrem funkció, az ablakos mód támogatása meg a felbontás állítása, akkor az nVidia hazavágja az AMD-t bizonyos felhasználói körben (streamerek és videósok), mert ha 650-től felfele ami úgy 28-30 ezer Ft adnak egy jó videokártyát ami ráadásul önmagában képes arra amire egy 35-40 ezer Ft-os AverMedia kártya, akkor akik szeretnének videózni nem fognak AMD kártyát venni...
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar


Ezzel talán kicsit elvetették a dolgokat az AMD-nél 😆
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Vannak értelmes oldalak, ahol normális teszteket talál az ember. Pl. Guru3d, Techpowerup.
0
0
0
0
no avatar
Igen,írja hogy az eredmények csak elméleti számoláson alapulnak,de ki vállalná ennyi VGA tesztjét,x proci x ram x alaplap.De a %-os eredmény is eredmény.
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
A hwcomapre sajnos kb. semmire nem jó. Csak számok alapján dobálja, hogy melyik kártya hány %-kal jobb a másiknál, nincs semmilyen komoly teszt egy kártyáról sem.
0
0
0
0
no avatar
Üdv mindenkinek,itt egy kis segítség:http://www.hwcompare.com/ Geforce vs AMD ezt a témát is kb. úgy lehetne forszírozni,mit az AUDI VS BMW-t.Kinek mire van szüksége és pénze és nem mindig a drága és az új a jobb,főleg ha azt megszórják egy kis marketinggel (csilivili hűtő stb). Össze lehet rakni egy gépet ésszel 200.000ft-ból,és ész nélkül akár 400.000ft-ból holott a különbséget észre sem vennénk.
0
0
0
0
Cooley avatar
Nem tudom mire fel ez a cinizmus, de nem létezik utolsó 30 napos kimutatás, mert nem hozzák minden nap nyilvánosságra az eladási számokat, csak negyedévente.
0
0
0
0
david1995 avatar
tudom Cooley amit nemte raktál ki az fake.
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
TaylorXIII: Valóban! 😆
0
0
0
0
Cooley avatar
david1995: Utolsó 30 nap?! 😂 Ilyen kimutatás nem létezik. Az fake. The cake is a lie!
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Fánk alakú táblázat= kördiagramm.
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Ez a fánk alakú táblázat lényegében semmit se jelent.
0
0
0
0
no avatar
Mát tesztek is vannak, jön az új egy GPU-s trónkövetelő, Titán fénye lassan de biztosan halványodik...😆
0
0
0
0
Pc Game1994 avatar
Az is kiderült, hogy az R9 290X október harmadikától előrendelhetővé válik Battlefield 4 Edition csomagban.
Az új videokártyák az elkövetkező hetek folyamán mutatkozhatnak be és jelenhetnek meg kereskedelmi forgalomban.
0
0
0
0
no avatar
ever16: Lényegre tapintottál a videóval, van 3 játék ami Amd procival jobban fut, de mi van a többi 3000 játékkal ? 😊 😂
0
0
0
0
bukta2 avatar
270-280-as árára leszek kíváncsi, bár már eldöntöttem h inkább veszek PS4-et mint h gépre költsem 😃
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Az a trueaudio nekem eléggé felkeltette az érdeklődésem.

ME262: Ha nem vagy NV párti akkor én is AMD-t mondom. HD 7950-t vagy ha megvárod az új radeonokat akkor azok közül azt amit meg tudsz fizetni bár nagyrészt átnevezések inkább.
0
0
0
0
no avatar
Nem izgat meik veszed, de előtte olvasd ezt:

[LINK]

Ha valamikor megérte gcn-es kartyát venni akkor az most van.
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Nem tudom jön- majd GTX 750 meg megéri-e rá várni de GTX 760 már van. AMD oldalról sima 7950 inkább mint a boost. 7950 és GTX 660 ti kb egy szint és GTX 760 a legerősebb és GTX 660 meg HD 7870 szint. BS hiba az már régi dolog. Nem hinném, hogy még van BS hibás kártya. DX 11.1 miatt lehetne AMD bár ahhoz úgyis windows 8 kell. Te NV pártinak tűnsz szóval GTX 760. Azok közül meg ez:
[LINK]
vagy ez:
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Hi!
A HD7870-HD7950 Boost felé húzok,de ott az a fránya BS-hiba ami miatt nem merem nyugodt szívvel megvenni (egyáltalán szoftveres v hardveres a hiba?). Sanszosabb a GTX660-GTX660Ti 2Gb vagy érdemes várni a GTX750 eljövetelére?
0
0
0
0
szilvi96 avatar
Sziasztok.
Szerintetek megérné egy gtx 660 titan OC 200eu ért megvenni használtan?MEg ha van valakinek mien tapasztalatai vannak a melegedésel kapcsolatban?
0
0
0
0
PoPet avatar
Mintha falnak beszélnénk.....
0
0
0
0
Gabor A pek avatar
ever16

Az intel 4 magos és tud annyit mint a 8 magos amd. Ez azért nem elhanyagolható tény.
0
0
0
0
ever16 avatar

Tudom, hogy nincs már ATi, csak nekem az akkor is az marad mert nekem éveken át volt régen egy ati kártyám... A videó meg magáért beszél.
A kombó pedig igaz, akármennyire nevetséges. Ezzel kotta vége. 😃
0
0
0
0
Cooley avatar
Ó, a fenébe! Én AMD-nV kombót használok. 😢
Legközelebb tartsd meg a "személyes javaslataidat, észrevételeidet" magadnak ever16! Elképesztő hülyeségeket írtál. Kezdve azzal, hogy Ati már 2006 óta nincs, illetve a márkanevet a 6000-es széria óta már nem is használják, folytatva azzal, hogy 8130-as FX nincs, és csak multitaskingban meg 8 szálon dolgozó lebegőpontos számításokat kevésbé használó programokban jobb, mint a Sandy/Ivy/Haswell i7-ek, persze játékokban FHD és afeletti felbontáson egy GPU mellett ugyan olyan jók, miután 25eFt felett kb. minden proci ugyan azt produkálja az imént vázolt körülmények közt. És akkor a legnagyobb baromságról még szó sem esett, hogy Intel+nV, meg AMD+AMD. Egyrészt a driverek működése független a CPU gyártójától, másrészt hülye lenne egy platformra koncentrálni akármelyik VGA gyártó cég is, mert akkor elveszítené a versenyképességét a másik platformon/platformokon.

Üdv,
Cooley
0
0
0
0
PoPet avatar
Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj...
Ha ezektől már most a falat kaparom, mi lesz ha már 4 éve fogom tanulni a dolgokat???
1. Ati már nincs, AMD-van.
2. A nagy Buldozereket már az i5 elbuldózerezi ahogy van.
3. Semmi alapja nincs az AMD-AMD és az Intel-nVidia kombónak...
Legalább nézzetek már utána mielőtt írtok...
0
0
0
0
no avatar
Ati már nincs van helyette amd
és hidd el nem létezik ilyen hogy intel nvidia kombo vagy amd amd kombo

jol hangzik csak mivel támasztod alá?😀
0
0
0
0
no avatar
ever16: Szép írás, de ekkora baromságot rég olvastam...😂
0
0
0
0
ever16 avatar
Sziasztok! Én egy személyes észrevétellel (javaslatot) írnék le a gép a gépvásárlás ügyben.
Először is ne keverjétek az AMD-t az Nvidiával és az Intelt az atival. Lehet ,hogy működik meg viszi a játékokat, de nem lesz olyan szép mintha, AMD - Ati kombiba vagy Intel - Nvidia kombiba menne.
Másodszor ha valakinek a pénz a hátránya a számítógép vásárlásban akkor én az AMD-t javaslom. Nagyszerű processzorok vannak "AM3+" foglalatba, olcsón! Egy 8130 Fx bulldozer proci elver egy I7-es t és ezt nem én találtam ki, nézzetek utána. Mindenben jobbak a bulldozer és a phenom2-es procik.
(Ez egy személyes javaslat, észrevétel nem akarok felesleges szájkaratét)
Üdv ever16
0
0
0
0
Cooley avatar
kabalapasi: Ezt miért azután kérdezed, hogy már megvetted? 😃
Az árához képest jó kis kártya, igazából ennyi a lényeg. Ez a minimum, amit venni kell, ha az ember játszani szeretne az újabb játékokkal, persze nem FHD-ra találták ki. A procid mellé teljesen jó.
0
0
0
0
kabalapasi avatar
Sziasztok.
A napokban vettem egy VGA-t pontosabban:
GIGABYTE Radeon HD7770 1GHz Edition OC 1GB 128bit DDR5
kép:http://kepfeltoltes.hu/view/130920/93498739.gigabyte-radeon-hd7770-1ghz-edition-oc-1gb-128bit-ddr5-pci-e-gv-r777oc-1gd_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És hozzáértőket szeretnék kérdezni. Hogy mi hozható ki ebből a kártyából, miért jó miért rossz és minden más dolgot megszeretnék tudni róla.
Előre is köszönöm kedves fórum társaim Smiley
0
0
0
0
no avatar
Ez pontosabb😉

[url]http://www.guru3d.com/articles_pages/crysis_3_graphics_performance_review_benchmark,6.html[/url]
0
0
0
0
turbokuksi avatar
haverom at vert akkor mert én tőle vettem ezt a gépet de akkor ha 7870 hd rakok bele akkor sima full hd jó lesz ?
0
0
0
0
kung avatar
turbokuksi: valamit nagyon elnéztél, mert ha csak egy 1680x1050 felbontással rendelkező 3d tv-d van, akkor sem tudsz 40 fps-t kihozni, a crysis 3-al, egy Radeon HD 7730-ból. Ide minimum egy Radeon HD 6950 2GB vagy Nvidia GTX 650 Ti.

[LINK]
https://kepfeltoltes.hu/130825/crysis_3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
0
0
0
0
sisko avatar
turbokuksi : Azt is tedd hozzá,hoogy 640x480 -as felbontásban,mert az a vga (hd7730) FullHD-ben,max grafon jó ha 10 FPS-t tud crysis 3-ban. 😆
0
0
0
0
turbokuksi avatar
nekem vólt egy gt430 1 gb ddr3 olcsó vólt és meg bizhato most 7730 hd van 2 gb ddr5 18700ft vettem és fullgraffon 3d tvn crysis 3 elment rajta 40 fps el lagg mentesen 😀
0
0
0
0
bukta2 avatar
hogy melyik a jobb azt nem lehet kimondani,mert hol ez hol az, de ahogy Synda kicsivel lejjebb egy tesztet linkelt, ez bizonyítja is

https://kepfeltoltes.hu/130706/perfrel__9__www.kepfeltoltes.hu_.gif
0
0
0
0
Dani46 avatar
felesleges összehasonlítani mind2 ugyan olyan erős vhol a gtx vhol a hd erősebb de csak minimálisan.
http://www.anandtech.com/bench/product/857?vs=783
0
0
0
0
Nandi17653 avatar
hello
valaki tudna tolni egy tesztet HD 7870-el ugyan ezzel a beálitásokkal ami nekem van
kiváncsi vagyok menyi a külömbség az én ASUS GTX 660 omnál
ja és ha lehet akkor minden alapon legyen ne tuningolt HD 7870-es

itt az én tesztem a GTX 660 al https://kepfeltoltes.hu/view/130819/cp_www.kepfeltoltes.hu_.pnghttps://kepfeltoltes.hu/130819/cp_www.kepfeltoltes.hu_.png
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció