ATI vs. nVidia

Szerző: Keratesz, 2008. November 26., téma
Fórum » Asztali PC
[color=#ff0000]Szerintetek melyik jobb?? ATI vagy az nVidia? Indokoljátok lécci!!:D[/color]
Hozzászólások: 2 066
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
GameEdition írta:
orodreath írta:
Feki1991 írta:
orodreath írta:
Hát nem tudom nekem teszik a 690 😀 dehát kinek mi 😃 rem. jön lassan az optimalizálás a quad SLI-re aztán jó lessz a 690 SLI is és az viszont visz mindent. 😀 jaa és teljesen 8 h. 690 vagy 680SLI vagy 7970 CF ezeket a rendszereket még a Cry3-al se fogod kihajtani. 😆


jó a Quad SLI most is, az SLI hatásfoka nagyrészt a drivertől függ s az nV pedálozik rendesen hogy az SLI-vel ne legyenek gondok...
https://www.hardwareluxx.de/images/stories/galleries/reviews/2012/gtx690quadsli/bench/metro2.jpg


Na ez egy jó hír, és jól is teszi az nVidia 😃 na most mondja valaki h. a 680SLI vagy 7970CF elveri a 690 SLI-t 😆

Ho-ho én néztem olyan tesztet ahol a sima 690 elverte a 680 sli-t


Jó régen lehetett. 😆
0
0
0
0
no avatar
orodreath írta:
Feki1991 írta:
orodreath írta:
Hát nem tudom nekem teszik a 690 😀 dehát kinek mi 😃 rem. jön lassan az optimalizálás a quad SLI-re aztán jó lessz a 690 SLI is és az viszont visz mindent. 😀 jaa és teljesen 8 h. 690 vagy 680SLI vagy 7970 CF ezeket a rendszereket még a Cry3-al se fogod kihajtani. 😆


jó a Quad SLI most is, az SLI hatásfoka nagyrészt a drivertől függ s az nV pedálozik rendesen hogy az SLI-vel ne legyenek gondok...
https://www.hardwareluxx.de/images/stories/galleries/reviews/2012/gtx690quadsli/bench/metro2.jpg


Na ez egy jó hír, és jól is teszi az nVidia 😃 na most mondja valaki h. a 680SLI vagy 7970CF elveri a 690 SLI-t 😆

Ho-ho én néztem olyan tesztet ahol a sima 690 elverte a 680 sli-t
0
0
0
0
Cooley avatar
A Havok már Intel tulajdon, de az AMD-nek semmi köze hozzá, és pénzért osztogatják. Ha ingyenes lenne, minden játékban benne lenne, mert azt bűn lenne kihagyni. 😃
0
0
0
0
no avatar
Cooley ez egy konkrét válasz és tényleg jobb tisztán nézni a dolgokat. (elvégre az előzőek konkrét játékok voltak és a bf3 szereti keplert, metro 2033-ban pedig ezek szerint az amd érvényesül jobban)

Nvidia physX nem lenne rossz dolog de csak abba alkalmazzák ahol az nvidia fizet, amire lássuk be mostanság kevés példa van, és ugye ott havok ami tudtommal az amd és intel fejleszt és ugye ingyenes ami elég előnyös a fejlesztőknek.

Radeon-t jobban pártolom ár/érték aránya miatt szerintem amióta az amd felvásárolta eléggé jó úton van.

Nyilván ha mindegy a pénz akkor meg szinte mindegy mi van a gépedben ugy is elég hardcore lesz
0
0
0
0
Cooley avatar
Nem is értem, hogy Feki is miért egyetlen játékot ragadott ki, ez a legnagyobb hülyeség. Meg a Prohardver tesztek is szarok, mert kevesebb, mint 10 játékot vesznek bele a tesztbe, ami ugye eleve nem ad pontos képet, ráadásul mostanában mániájuk, hogy telepakolják Compute Shadereket használó meg Gaming Evolvedes játékokat, ami nem lenne gond, ha nem szinte csak ilyen játékokból állna, hanem a fele lenne ilyen, a másik fele meg nV-s játék lenne PhysX-szel, de ugye közel sem ez a helyzet. Ergo közel sem alkotnak valós képet a PH!-s teszteredmények összegzései. És lehet jönni azzal, hogy a PhysX nem nagy kunszt, de a Compute Shader sem az, még ha valamivel értelmesebb is... A Guru3D-s meg TechPowerUP!-os tesztek sokkal jobbak. Azokban se Compute Shadereket, se PhysX-et nem használnak sehol, és sok játékkal tesztelnek.
1920x1080 felbontás mellett (ha már ez a leggyakoribb manapság):
https://tpucdn.com/reviews/ASUS/GTX_650_Ti_Boost_Direct_Cu_II/images/perfrel_1920.gif Ez a legfrissebb eredmény, egy jó középkategóriás kártyához viszonyítva.
https://tpucdn.com/reviews/ASUS/HD_7970_CrossFire/images/perfrel_1920.gif CF
https://tpucdn.com/reviews/ASUS/GeForce_GTX_680_SLI/images/perfrel_1920.gif SLI
Szerintem így a korrekt. Ebből már ki lehet találni, hogy kinek van igaza. Ebből az derül ki, hogy a GTX680 SLI erősebb a 7970CF-nél, de a 7970GHz Ed. CF-nél már valószínűleg lassabb, és egy hangyaf@sznyival jobb a CF hatásfoka, de elenyésző a különbség.
Bár az is tény, hogy a Compute Shader egyre nagyobb divat lesz (nagyobb, mint a PhysX), úgyhogy ilyen szempontból az nV hátrányban van, illetve nem támogatja a DX11.1-es utasításkészletet, ami megint csak hátrány hosszútávon, ahogy a -1GB memó is, ráadásul a 7970 olcsóbb, szóval én azt hoznám ki inkább győztesnek. Viszont én is inkább nV párti vagyok, mert sokkal jobban szeretek az nV szoftveres oldalát, úgyhogy részemről megvárom a Maxwelleket. 😆
0
0
0
0
no avatar
Grafikonon világosan látszik hogy 7970cf erősebb nem is kicsit,
ugyhogy az elvileg az nem igaz😉
0
0
0
0
no avatar
Nem vitázok...😆 7970 gyorsabb mint a 680, teljesen mindegy, hogy Cf vagy Sli, persze van ahol Nv a jobb (PhysX 😂 )és fordítva, fullHd felett még jobban elhúz az AMD.😜

Nem is Offolok, lejött a BioShock inkább azzal játszok több értelmét látom.😊
0
0
0
0
Devis avatar
most pont egy nvidia és amd fan kezd vitázni... szép 😃
0
0
0
0
no avatar
Fenti grafikon is ezt erősíti...😆
0
0
0
0
no avatar
orodreath írta:
Feki1991 írta:
orodreath írta:
Hát nem tudom nekem teszik a 690 😀 dehát kinek mi 😃 rem. jön lassan az optimalizálás a quad SLI-re aztán jó lessz a 690 SLI is és az viszont visz mindent. 😀 jaa és teljesen 8 h. 690 vagy 680SLI vagy 7970 CF ezeket a rendszereket még a Cry3-al se fogod kihajtani. 😆


jó a Quad SLI most is, az SLI hatásfoka nagyrészt a drivertől függ s az nV pedálozik rendesen hogy az SLI-vel ne legyenek gondok...
https://www.hardwareluxx.de/images/stories/galleries/reviews/2012/gtx690quadsli/bench/metro2.jpg


Na ez egy jó hír, és jól is teszi az nVidia 😃 na most mondja valaki h. a 680SLI vagy 7970CF elveri a 690 SLI-t 😆


690 sli már 4 Gpu, 7970Cfx lenyomja.😂
0
0
0
0
Devis avatar
sztem ezt senki nem mondta. de ha igen akkor sry, nem olvastam az egészet vissza.
de 690-et akkor se vennék, én is ink 2 680
0
0
0
0
Feki1991 avatar
orodreath írta:
Hát nem tudom nekem teszik a 690 😀 dehát kinek mi 😃 rem. jön lassan az optimalizálás a quad SLI-re aztán jó lessz a 690 SLI is és az viszont visz mindent. 😀 jaa és teljesen 8 h. 690 vagy 680SLI vagy 7970 CF ezeket a rendszereket még a Cry3-al se fogod kihajtani. 😆


jó a Quad SLI most is, az SLI hatásfoka nagyrészt a drivertől függ s az nV pedálozik rendesen hogy az SLI-vel ne legyenek gondok...
https://www.hardwareluxx.de/images/stories/galleries/reviews/2012/gtx690quadsli/bench/metro2.jpg
0
0
0
0
Sanchez avatar
690 árából kijön kettő 680 ami erősebb és hidegebb, miért vennél drágábban rosszabbat, ha olcsóbban tudsz jobbat? 680 lightning sli a legjobb ln2 biossal.
0
0
0
0
no avatar
GameEdition írta:
Synda Rebirth írta:
GameEdition írta:
690 lessz mert az 10 évig még jo lesz! 😃


Szerinted 3 év múlva akadni fognak játékok...640x480 low beállításon.😂


Sztem nem! max akkor még 1 nyáron gyűjtök az beleba**om sli-be aztán heloszia szevasz 😃


690 a legrosszabb döntés, 2 680 olcsóbb gyorsabb, sőt szűken kijön 3 7970.😆
0
0
0
0
no avatar
Synda Rebirth írta:
GameEdition írta:
690 lessz mert az 10 évig még jo lesz! 😃


Szerinted 3 év múlva akadni fognak játékok...640x480 low beállításon.😂


Sztem nem! max akkor még 1 nyáron gyűjtök az beleba**om sli-be aztán heloszia szevasz 😃
0
0
0
0
no avatar
GameEdition írta:
690 lessz mert az 10 évig még jo lesz! 😃


Szerinted 3 év múlva akadni fognak játékok...640x480 low beállításon.😂
0
0
0
0
no avatar
Sanchez írta:
680 sli jobb mint a 690.


Ugytom a 690-en kicsivel jobb a 680 slinél!
+ még szexi is 😃
0
0
0
0
Sanchez avatar
680 sli jobb mint a 690.
0
0
0
0
no avatar
690 lessz mert az 10 évig még jo lesz! 😃
0
0
0
0
no avatar
Synda Rebirth írta:
GameEdition írta:
Synda Rebirth írta:
GameEdition írta:
Nvidia vs nvidia kérdeznék egypár dolgot ha nembaj!! 😃
Evga gtx680 SC(Sli) vs Evga gtx690 vs Msi gtx680 lightning(sli) vs Evga Gtx 680 classified

Teljesitményröl kérdeznék pár dolgot meik h produkál játékokba! 😃


2 670 túlhajtva hozza a ref 680 szintet.😉
Nem lennének gondjaid, 3 monitoron azért már izzadnának.😆


670 nem nagyon kéne ezek közül meik a tuti gamre?

de asusom van 670-es csakmár öreg(nagyon)
Ezért majd csere lessz! 😃

Miért most nem 670 van a gépedbe ?
Abból 2 bőven elég, amúgy meg teljesen mindegy melyiket veszed k@rva gyorsak, én Msi mellett döntenék.
0
0
0
0
no avatar
GameEdition írta:
Synda Rebirth írta:
GameEdition írta:
Nvidia vs nvidia kérdeznék egypár dolgot ha nembaj!! 😃
Evga gtx680 SC(Sli) vs Evga gtx690 vs Msi gtx680 lightning(sli) vs Evga Gtx 680 classified

Teljesitményröl kérdeznék pár dolgot meik h produkál játékokba! 😃


2 670 túlhajtva hozza a ref 680 szintet.😉
Nem lennének gondjaid, 3 monitoron azért már izzadnának.😆


670 nem nagyon kéne ezek közül meik a tuti gamre?


Miért most nem 670 van a gépedbe ?
Abból 2 bőven elég, amúgy meg teljesen mindegy melyiket veszed k@rva gyorsak, én Msi mellett döntenék.
0
0
0
0
no avatar
Synda Rebirth írta:
GameEdition írta:
Nvidia vs nvidia kérdeznék egypár dolgot ha nembaj!! 😃
Evga gtx680 SC(Sli) vs Evga gtx690 vs Msi gtx680 lightning(sli) vs Evga Gtx 680 classified

Teljesitményröl kérdeznék pár dolgot meik h produkál játékokba! 😃


2 670 túlhajtva hozza a ref 680 szintet.😉
Nem lennének gondjaid, 3 monitoron azért már izzadnának.😆


670 nem nagyon kéne ezek közül meik a tuti gamre?
0
0
0
0
no avatar
GameEdition írta:
Nvidia vs nvidia kérdeznék egypár dolgot ha nembaj!! 😃
Evga gtx680 SC(Sli) vs Evga gtx690 vs Msi gtx680 lightning(sli) vs Evga Gtx 680 classified

Teljesitményröl kérdeznék pár dolgot meik h produkál játékokba! 😃


2 670 túlhajtva hozza a ref 680 szintet.😉
Nem lennének gondjaid, 3 monitoron azért már izzadnának.😆
0
0
0
0
no avatar
Nvidia vs nvidia kérdeznék egypár dolgot ha nembaj!! 😃
Evga gtx680 SC(Sli) vs Evga gtx690 vs Msi gtx680 lightning(sli) vs Evga Gtx 680 classified

Teljesitményröl kérdeznék pár dolgot meik h produkál játékokba! 😃
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
GameEdition írta:
Nvidia annyi val jobb h van bennük physx
De az atinak meg jobb teljesitményt kinál olcsobban
A physx is ara jo h pár játékba jobbak a füstök meg ijesmik de kb egy pár jétkba használnak!! 😃
Én is atit jobban szerettem!! olcsobb és jobbis
Ha megnézitek
Radeon hd 6990 vs gtx 590
Radeon HD 7970 vs GTX 680
hát ha megnézitek egybe az ati jo másikba a nvidia


Csak az nem mindegy hogy az 590-nek szinte semmi hangja sincs míg a 6990-nek olyan hangja van mint egy felszálló repülőgépnek, volt sajnos pár napig... Ráadásul a crossfire sokkal több helyen nem működik illetve hosszú hónapokat kell várni a driver-re míg az SLI-nél napok alatt érkezik a segítség de legtöbbször előre dolgoznak. Árban most kb ugyanott vannak.

A 7970 és a 680 közül most én is a 7970-et venném de abból is elviselhetetlenül hangos a referencia hűtéssel szerelt.
0
0
0
0
no avatar
orodreath írta:
GameEdition írta:
orodreath írta:
GameEdition írta:
meik jo? Asus 7970 matrix platinum vs Asus GTX590 V Msi GTX680 lightning!!!
JÁTÉKRA meik jo?


én a Matrix-ot vagy a Lightninget választanám mind2 a gyártó (lighning=MSI Matrix=Asus) legfelső kategóriája ennél nincs jobb (csak GTX690).


Hát jah Én matrix-ért jobban oda vok de ha 2 gpu-m lenne a lightninget vennék mert azok szépen muzsikálnak 2 en


Háát jah a Matrix nagyon erős kari, meg jól is néz ki, csak én már unom
az Asus-nak azt a fekete-piros koncepcióját, de am. én nVidia-ból EVGA-tveszek vettem és fogok is venni csak, nekem nagyon bejöttek az EVGA karik, meg nekem az a design tetszik. 😃


hát ha nvidiat vennék akk én is evga vagy msi
DE a matrix nekem naon bejön! nyáron veszek is!
De ha több pénz jön össze akk sli lesz de sztem nem!! 😃
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
GameEdition írta:
meik jo? Asus 7970 matrix platinum vs Asus GTX590 V Msi GTX680 lightning!!!
JÁTÉKRA meik jo?


GTX 670-ről felesleges lenne váltani.
0
0
0
0
no avatar
orodreath írta:
GameEdition írta:
meik jo? Asus 7970 matrix platinum vs Asus GTX590 V Msi GTX680 lightning!!!
JÁTÉKRA meik jo?


én a Matrix-ot vagy a Lightninget választanám mind2 a gyártó (lighning=MSI Matrix=Asus) legfelső kategóriája ennél nincs jobb (csak GTX690).


Hát jah Én matrix-ért jobban oda vok de ha 2 gpu-m lenne a lightninget vennék mert azok szépen muzsikálnak 2 en
0
0
0
0
no avatar
Nvidia annyi val jobb h van bennük physx
De az atinak meg jobb teljesitményt kinál olcsobban
A physx is ara jo h pár játékba jobbak a füstök meg ijesmik de kb egy pár jétkba használnak!! 😃
Én is atit jobban szerettem!! olcsobb és jobbis
Ha megnézitek
Radeon hd 6990 vs gtx 590
Radeon HD 7970 vs GTX 680
hát ha megnézitek egybe az ati jo másikba a nvidia
0
0
0
0
niteforce avatar
GameEdition írta:
meik jo? Asus 7970 matrix platinum vs Asus GTX590 V Msi GTX680 lightning!!!
JÁTÉKRA meik jo?

mindegyik.
De a mostanid is úgy 10x erősebb mint amennyi szükséges játékra 😀
0
0
0
0
no avatar
meik jo? Asus 7970 matrix platinum vs Asus GTX590 V Msi GTX680 lightning!!!
JÁTÉKRA meik jo?
0
0
0
0
ricshard004 avatar
8. hónap... az már valami (Y)
0
0
0
0
no avatar
legújabb driverekkel egy 7950 boost erősebb mint egy GTX660ti
0
0
0
0
no avatar
660ti:http://www.youtube.com/watch?v=Y3gKgUuB-3k
7950:http://www.youtube.com/watch?v=bqB2IR34ff4
0
0
0
0
Lizard avatar
Nandi17653 írta:
miért van az hogy a GTX 660Ti TF 3GD5/OC jobb mind a HD 7950 OC -es ??


Ezt az információt honnan szerezted?😆
0
0
0
0
Nandi17653 avatar
miért van az hogy a GTX 660Ti TF 3GD5/OC jobb mind a HD 7950 OC -es ??
0
0
0
0
no avatar
GubucRHCP írta:
Csak azért mondtam, mert én úgy tudtam, hogy Inteles procihoz az NVidia kártyák jobban vannak optimalizálva. Most is épp egy ATI kártya hajtja a szekeremet.
De ha nem igazán befolyásolja, akkor bocsi, tényleg nem tudtam 😃


Iszonyat nagy tévhit
0
0
0
0
-Norbi- avatar
AMD oldaláról tudok nyilatkozni, tökéletes a támogatás.
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Nandi17653 írta:
de ha vennék még egyet akkor valamelyek játékok nem ismerik fel ha 2 grafkártya van én igyolvastam még a fogyasztása is meg nőne


szerintem pedig vegyél egy GTX660ast, a legjobb ár/teljesítmény értékű kártya az nV-től! (a teljesítménye megközelíti a GTX580asét miközben fele annyiba kerül)
https://tpucdn.com/reviews/ASUS/GeForce_GTX_660_Direct_Cu_II/images/perfrel_1920.gifhttps://tpucdn.com/reviews/ASUS/GeForce_GTX_660_Direct_Cu_II/images/perfdollar_1920.gif

a 2 kártya pedig jó dolog (nemrég volt Nekem is) és nV-nél nem volt gond, béta driverekben volt SLI profil a cím megjelenése előtt...AMD-nél nem tudom mennyire jó a támogatás...
0
0
0
0
Nandi17653 avatar
de ha vennék még egyet akkor valamelyek játékok nem ismerik fel ha 2 grafkártya van én igyolvastam még a fogyasztása is meg nőne
0
0
0
0
Manyik75 avatar
Nandi17653 írta:
szerintetek le cseréjem a HD 6850 OC egy GTX 560 OC ra ???


Szerintem nem sokkal jobb.
Ha váltasz akkor minimum GTX560 Ti/570 Vagy HD 6950/7870 re szerintem esetleg vegyél még egy HD 6850-et mert úgy már ütős.

http://www.anandtech.com/bench/Product/539?vs=543


http://www.anandtech.com/bench/Product/302?vs=292
0
0
0
0
Nandi17653 avatar
szerintetek le cseréjem a HD 6850 OC egy GTX 560 OC ra ???
0
0
0
0
GubucRHCP avatar
Csak annyi, hogy már eléggé megizzasztják az újabb játékok. Nincs vele igazából gondom, csak hát már megszolgálta, amit tudott. Itt lenne az ideje egy cserének. Április, májusig gondoltam ezt a konfigot még kihúzom, talán egy két olcsóbb dolgot cserélek rajta, de nyáron már szeretnék egy erősebb vasat venni.
0
0
0
0
Osynho avatar
Ez egy régi beidegződés. Az intelnek mi köze van az nvidiához? Két külön cég. 😀 Vga-t max játékokhoz optimalizálnak, meg driver szinten ügyeskednek. A proci vagy elég erős, vagy nem. Ennyi a fontos, nem a gyártó. 😀 Ebben az árkategóriában inkább Radeont érdemes venni.

"Most is épp egy ATI kártya hajtja a szekeremet."

És van vele valami gond? Azon kívül persze, hogy nem egy villám. 😀
0
0
0
0
GubucRHCP avatar
Csak azért mondtam, mert én úgy tudtam, hogy Inteles procihoz az NVidia kártyák jobban vannak optimalizálva. Most is épp egy ATI kártya hajtja a szekeremet.
De ha nem igazán befolyásolja, akkor bocsi, tényleg nem tudtam 😃
0
0
0
0
Osynho avatar
Egyiket se vedd. 6670 ddr5-öt vegyél ennyiért, vagy picit többért 7750 ddr5-öt.

"Lehet ATI is de az NVidia jobban érdekelne, mert Inteles a Procim."

És? Nekem kék autóm van, ezért nem vehetek electrolux mikrót? Kb ennyi az összefüggés.
0
0
0
0
GubucRHCP avatar
Sziasztok! Tudnátok mondani véleményt ezekről a kártyákról?:
1.: Asus PCIe GT630-2GD3 - GT630 2GB
2.: Asus PCIe GT630-4GD3 - GT630 4GB

Vagy esetleg tudnátok-e ajánlani kártyát? Lehet ATI is de az NVidia jobban érdekelne, mert Inteles a Procim.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció