ATI vs. nVidia

Szerző: Keratesz, 2008. November 26., téma
Fórum » Asztali PC
[color=#ff0000]Szerintetek melyik jobb?? ATI vagy az nVidia? Indokoljátok lécci!!:D[/color]
Hozzászólások: 2 066
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
CucuMester avatar
Szerintem az nVidia jobb, sőt megbízható is.
0
0
0
0
gisti avatar
tuti 650 ti oc volt azért ennyire hülyének ne nézz hogy nem tudom mit tettem a gépbe 😀
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
biztos gtx 650 ti volt az? nem GTX 650? Driverrel lehetett valami.
0
0
0
0
gisti avatar
pl resident evil 6 nál a két kártya köszt 25-40 fps különbségvolt a tomb raider nél több 30 fps. a bf3 ami nvidia párti ott pl a minimum értékem 47 fps a radeonnál mig a gtx nél 24 volt ugyan azzal a bestialitásokkal hozzáteszem nálam ezekvoltak
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Az oké de max 10%-kal lehet jobb a 6870. Milyen különbségekről beszélünk most?
0
0
0
0
gisti avatar
hááát nem igen csak ugy énse hittem volna de komolyan igaz az adatok is sokkal jobbak pl gtx 650 ti oc 128 bit és B.W 86 gb/ a radeononnál 256 bit 134,4 gb/
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Mérföldekkel? Pedig a 650 Ti csak picivel gyengébb mint a 6870.
0
0
0
0
gisti avatar
nekem volt nvidia is meg radeon i sés inkább a radeon vagy amd most épp mi 😀 amugy most cseréltem nemrég a gtx 650 ti oc ém egy his rdeon 6870 re és mérföldekkel jobban muzsikál ez a radeon
0
0
0
0
PoPet avatar
Az ATI lehet de az AMD nem.. 😆 nVidia amíg élek!! 😃
0
0
0
0
no avatar
Ati meg az AMD egybeolvadt? 😃 jó tudni le vagyok maradva 😆DD
0
0
0
0
csabika21 avatar
Nekem kiszállítással van 28 rugóba 7770 és annyim is lesz 32 kiló plusz a kisz 1700 ft durván kellene 5 rongy de igazad van synda a 7790 jobb lenne sokkal vagy a 650 Ti
0
0
0
0
nlacka13 avatar
7870-be be miet éri megvenni? Márka + ghz edition?
0
0
0
0
no avatar
7790 32k...+2k +25% gyorsulás, azt tessék venni. 😉
0
0
0
0
csabika21 avatar
30 kilóm van rá de 650 Ti lett vólna
0
0
0
0
nlacka13 avatar
GTX 650 Ti boost ot vegyél az nagyon jo V sima Ti-et
0
0
0
0
csabika21 avatar
Az jó akkor jól döntöttem
0
0
0
0
csabika21 avatar
amd 7770 vagy a Gtx 650 a jobb?
0
0
0
0
Godlike91 avatar
nem olvastam el a kommenteket visszamenőleg😃 csak a címhez írok hozzá:
Ha kevés a pénzed és sebességet akarsz ATI de pocsék a support (régebbi kártyához még neten sem találsz drivert).
Ha rászánsz többet egy kártyára akkor NVIDIA, jó supporttal, és azért engem az ilyenek hogy PhysX, Cuda, ezek a technikák engem vonzanak. Jelenleg egy ASUS GTX650 1GB GDDR5öt használok, nem nagyon erőlködött és nem is nagyon melegedett eddig. 😀 1440x900 a natív felbontásom.
0
0
0
0
no avatar
háát jólvan.meglátom...lehet h veszek egy xboxot inkább..mert ugye gamere kéne..
0
0
0
0
XHTX avatar
Se nem túl erős, se nem túl "fényes" a belső, ha van rá lehetőséged ajánlott a csere.
0
0
0
0
no avatar
cooler master extreme rs-400 pcap- a3....ilyen van benne
0
0
0
0
no avatar
Synda: Éppen erről beszéltem, hogy már csak AMD van, de elszórva kaphatsz ATi-t is. Nem szeretem mikor ATi-nak hívják, mikor rég a multé 😂
0
0
0
0
no avatar
XHTX: Tesztoszteron szinted látom átlagon felüli... ezenfelül kérlek, tégy hozzá észérveket ! 😆
0
0
0
0
XHTX avatar
Ilyenkor sápadok el milyen komoly szintű hozzáértő arcok is írnak ide, hogy is vitatkozhatnék én velük. Persze ha netalán megtudnak fogalmazni valami kis szakmai érveket is az első kicsit se röhejes állítás mellett azt szívesen veszem.
0
0
0
0
no avatar
XHTX: Ne nevettesd ki saját magadat, persze, hogy igaza van, a stílusa nem szalonképes, de a tényeket helyén kezeli ! 😉 😃
0
0
0
0
XHTX avatar
vuromalex A kettő nem ugyan az. hadd idézzelek téged:
"Szerintem az ati az erősebb...de minimum egy szinten vannak az nv-vel! az i van zárva h az nvidia erösebb lehyen"
Egyrészről ATI már márkanévként sincs egy ideje, de ez tök mindegy. Te SEMMI konkrétum nélkül bevágtad ezt, csak két gyártói névvel. Ez kb akkora röhej, ennyi erővel egy GTX 670-et is küldhetek egy HD5450 ellen, ilyen körülmények közt belefér. Arról meg egy szóval se írtál, hogy te jelen pillanatban a leggyorsabb kártyára gondolsz, de ott is eléggé játék függő és körülmény függő, van ahol erősebb lesz a GTX690. Ezen felül meg vegyél csak vissza kis csillagom az arcodból, nagyon nem egy szint vagyunk, te máshol si bizonyítottad már a témában való inkompetensséged.

Synda Rebirth Lehet, de ha neked az, hogy az ő állítása helytálló így, arra inkább nem mondok semmit.
0
0
0
0
no avatar
vuromalex: Nem kell egyből Trollkodni...Mindenkinek lehet saját véleménye...Cicafiú ! 😉 😂
0
0
0
0
no avatar
ott teszt xhtx, milyen baromságrol beszélsz cica?😀
0
0
0
0
no avatar
Viszonylag friss teszt valóban az Amd a leggyorsabb... 😀

https://kepfeltoltes.hu/130706/perfrel__9__www.kepfeltoltes.hu_.gif

1Gpu-s kariknál egyértelműen a Titán, igaz az árából 7970 Ghz Cf építhető.😊
0
0
0
0
no avatar
xhtx: hd 7990 üti bármelyik nvidia kártyát, még ide tudnám sorolni a 7970-et de azt már üti a gtx780,titan..😀
0
0
0
0
no avatar
Norbi777: 2006 óta Amd néven futnak, legalábbis akkor vették meg az Ati-t.😆
0
0
0
0
no avatar
Főleg, hogy ATi kártyát már csak elszórva lehet kapni 😜
0
0
0
0
XHTX avatar
matebabaja Kérhetnék valami pontosabbat? Sajna CM-nél van egy kicsi kavalkád ezeknél a tápoknál.

Kmisi99 Látom a lényeget nem értetted meg, és két szélsőséget hozol fel példának, de ha akarod nézhetünk csakazért is megbízható, de olyan régi konstrukciós 350-es FSP-t hogy ne legyen igaz az állítás.

vuromalex Semmi konkrétan nélkül(legalább valami kártya pontos típust ha már mást nem) ezt így ide benyögni... nem is tudom elszomorító vagy vicces.
0
0
0
0
no avatar
Szerintem az ati az erősebb...de minimum egy szinten vannak az nv-vel! az i van zárva h az nvidia erösebb lehyen
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
XHTX Azért írtam a márkát mer én pl egy 1000w os codegen tápra egy p4 et nem bíznék rá míg egy 350w os fsp tápra a gtx660 amat 0-24 ben rábíznám és gond nélkül vinné.
0
0
0
0
no avatar
cooler master extreme 400w os van benne
0
0
0
0
XHTX avatar
Kmisi99: Ez amit leírtál így fogalmazzunk úgy kicsit vicces. A márka meg a névleges teljesítmény mint adat még kb semmi, márkán belül is van szórás bőven. Az meg, hogy "normális" akkor lazán elbírja? Csak mifelénk divat még a 12V-os ágelosztás és annak terhelhetőségének "vizsgálata"?
Elnézést az összeszedetlen és szakszerűtlen megfogalmazásért(kezd késő lenni), de remélem érezhető a lényeg, a tápegységnek a pontos típusa kell.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Táp márkájától függ. Ha márkás lazán ha nem akkor egyáltalán nem!! Egyébként az a vga kb 50w al eszik többet mint a mostani vgad meg se kottyanna egy normális tápnak.
0
0
0
0
kung avatar
matebabaja: a gyártó azt írja, hogy akár 225W is fogyaszthat a Asus GTX560 TI 1GB DDR5 TI DCII TOP/2DI/1GD5 videokártya. Véleményem szerint inkább egy Chieftec 500W CTG-500-80PB tápot 11.918 Ft-ért vegyél.

[LINK]

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Szeretném megkérdezni hogy mi a véleményetek erről a vga-ról? 400 w-os táp elég neki vagy nem?

Asus GTX560 TI 1GB DDR5 TI DCII TOP/2DI/1GD5 videokártya
0
0
0
0
ximo avatar
extremezone írta:
A Crysis3-hoz nem hiszem, hogy különösen nagy VGA kéne... nekem Mac-ben az 5870-es elég szépen elviszi maxon nagyjából 30 és 60 FPS között... bár Xeon procim van... De meglepően jól teljesít szinte minden alatt az 5870...

Valószínűtlenül hangzik a 7870 cf is beszaggatott a maximális beállítások mellett, tudom, hogy jók a Mac cuccok de a hardver az csak hardver, hihetetlenül hangzik, hogy egy 5870-en így menne a Crysis 3...
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Teljesen minden maxon ultrán advanced graphic is ultrán úgy gtx 660 al van 18fps. Ami jóval erősebb az 5870 től.
0
0
0
0
extremezone avatar
A Crysis3-hoz nem hiszem, hogy különösen nagy VGA kéne... nekem Mac-ben az 5870-es elég szépen elviszi maxon nagyjából 30 és 60 FPS között... bár Xeon procim van... De meglepően jól teljesít szinte minden alatt az 5870...
0
0
0
0
Devis avatar
Hát de tudod a Crysis3...😆
0
0
0
0
nlacka13 avatar
Áááá vizezés nem való nekem 😃 Sztem berakom switch v Thermaltake GT házba azt jol levegővel lehűtöm 😃
0
0
0
0
nlacka13 avatar
Nem lessz több kérdés!!! Hát most 7970 CF-en és 780-an SLI gondolkodok
Azért kérdeztem mert jön a nyár és hamarosan rendelem a cuccokat! 😀
0
0
0
0
Devis avatar
[LINK]
Csak a gb-ba tudok egyetérteni veled orod (meg a többi össze nem adható dologba). ha a malta-féle 7990-et nézzük, akkor a 690-et lehagyja, a titánt úgy szint. Habár tény és való, hogy van étvágya, a titán a maga egy GPU-jával sokkal jobb választás ebből a szempontból. De ha erő kell akkor tényleg 2 7970 GE, olcsóbban kijössz mint a titánnal, és még erősebb is.

Habár már megint minek válaszolunk ezekre.... Holnap kapunk még 3 ilyen idióta kérdést....
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció