Kompatibilitás

Szerző: Keratesz, 2008. November 18., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 563
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
nagymisike12 avatar
Jó kis megoldás, csak úgy látom h ilyet nem lehet kapni Mo-on, de szétnézek, bitos van még másfajta adapter is 😃 köszi a helpet 😀
0
0
0
0
nagymisike12 avatar
Szerintetek ha van egy IDE csatis 160-as WD winyóm azt valahogyan rá tudnám erőszakolni SATÁ-ra (vmilyen átalakítóval...)??
0
0
0
0
apetit1989 avatar
CPU Configuration->Memory Settings->Memory
Configuration->Hardware Memory Hole
0
0
0
0
vasziliy avatar
A memória hiba is kizárva,mert most kértem kölcsönbe + 2x1 gb-ot....és ha berakok még 1 et vagy 2-őt...akokr is eztet csinálja :-)

Most megyek melózni,de ha hazajövök..szétszedem..és újból összerakom..illetve készítek bios képet is :-)
0
0
0
0
niteforce avatar
Akkor sajnos nincs ötletem, még a 32 bitesnek is kéne kezelnie a 3 GB ramot.
A lap is kezeli. Marad a memória hiba. Bár az enyém hibás memóriával el sem indul. Lehet hogy a tied igen, csak ugye a hibás részét nem tudja hasznosítani.

a ramok cserélgetésével találd ki melyik lehet a hibás.
0
0
0
0
vasziliy avatar
Az a baj hogy nincs integrált vga kártya a lapon.
Erről a lapról lenne szó.
http://www.asus.com/Motherboards/AMD_Socket_939/A8N32SLI_Deluxe/
Bárhogyan is rakom a memóriákat,nem jelzi rendesen.

Memória 3xCorsair 1GB DDR 400MHz
0
0
0
0
niteforce avatar
Akkor leher hogy az integralt vga vesz le maganak egy reszt a rendszermemoriabol. Tiltsd le az integralt vga-t ha nem hasznalod. Bar mikor en kiprobaltam hogy ha kiveszem a hd 5670 et akkor beallitja maganak az integraltat ha meg visszarakom akkor visszaallitja.
0
0
0
0
vasziliy avatar
Sajna a biosban is ennyit mutat. Kiírja hogy instaled vagy hasonló 3072 talán
A másiknál pedig az hogy 2816.
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Mert 32-bites op.rendszered van. Itt az ideje váltani 64-bitesre!
0
0
0
0
vasziliy avatar
Sziasztok. Megérkezett a memória :-) De viszont a 3x1 gb ból...csak 2816 MB - ot ismer fel. Ha bele rakok +512 -őt..akkor is csak ennyit jelez. Vajon miért lehet? Valamit be kellene állítani a biosban?
0
0
0
0
Zsolt19892 avatar
Köszönöm a válaszokat!

Jelenleg a 2 kingmax van, és megy nincs probléma!

Nem lehet hogy Dual Channal probléma?
0
0
0
0
ImAxRap avatar
ui: Rev 3.1-es lapom van, ami támogatja az am3+ procikat.
0
0
0
0
MaximumGame avatar
Zsolt19892 írta:
KÉK HALÁL!

Ma vettem + 2GB Ramot, kb másfél óra telt el és kaptam egy kék halált!
Közben az Assassins Creed játékkal játszottam, és kétszer is kidobott EXE hibával, amikor másodszor dobott ki akkor jött a kék halál!

Mi lehet a probléma? Lehet nem kompatibilis? Belement az alaplapba, ugyan olyan mint a másik 2 ami mellette van!

Valaki valami tipp?

Szerk.: Azóta már volt 2 kékhalál, egy böngészés közben is! A GTA 4-nél is kilépet EXE hibával!


Itt a memoria nem egyezik az lesz a gond... hiába ugyan olyan... más cimzéses 😞 azt viheted vissza... azért szoktak párba venni...

Kingmax mellé csak King lehet venni, ha Samsungot vettél... akkor nem fog együtt müködni... még ha 2 ugyan olyan ram, akkor se 100% hogy jól fog menni... csak ha párba veszed 😊 Remélem segítettem !
0
0
0
0
ImAxRap avatar
Igen, de a dobozon az van, hogy AM3+ ready!
Elírtam a nevét bocs: http://hu.gigabyte.com/products/mb/specs/ga-ma770t-ud3_11.html
0
0
0
0
Sanchez avatar
WhiTP: http://hu.gigabyte.com/products/page/mb/ga-ma770-ud3_20

Az a lap AM3-as, a proci meg AM3+
0
0
0
0
ImAxRap avatar
Hali! Gigabyte MA770T-UD3 tudja kezelni az fx 4100-as procit?
0
0
0
0
gepiszaki avatar
Esetleg még azt is leírhatnád hogy mire hivatkozik a kékhalál. Mit stoppolt le, ha esetleg kiadja hogy mi az okozója.
0
0
0
0
TiBiX22 avatar
vagy az alaplapod nem szereti a ramot:/ vagy pedig gyári hibás a ram , nekem is volt így és kicserélték aztán frankó volt. vagy azt próbáld meg hogy más foglalatba rakod cserélgessed tedd be másik helyére hátha. és ha akkor sem lesz jó akkor valszeg a ram hibás :/
0
0
0
0
gepiszaki avatar
Aha. Ez lehet RAM keveredés is. Nézd meg hogy hány MHz a Samsung és a Kingmax, mert ha eltérő akkor az lehet a gond, és az egyiket viszont ki kell venni. Másik megoldás op. rendszer reinstall. De pont a 2 legszarabb ramot vetted... Annyiért amennyiért ezeket vetted vehettél volna 2db 4gb-s csx ramot is...
0
0
0
0
Zsolt19892 avatar
KÉK HALÁL!

Ma vettem + 2GB Ramot, kb másfél óra telt el és kaptam egy kék halált!
Közben az Assassins Creed játékkal játszottam, és kétszer is kidobott EXE hibával, amikor másodszor dobott ki akkor jött a kék halál!

Mi lehet a probléma? Lehet nem kompatibilis? Belement az alaplapba, ugyan olyan mint a másik 2 ami mellette van!

Valaki valami tipp?

Szerk.: Azóta már volt 2 kékhalál, egy böngészés közben is! A GTA 4-nél is kilépet EXE hibával!
0
0
0
0
djkacor avatar
Sziasztok olyan kérdésem lenne hozzátok hogy egy Gigabyte GA-M52L-S3P típusú alaplaphoz szeretnék nagyobb procit jelen esetben egy AMD Phenom II X4 955 és azt szeretném megkérdezni hogy ez a proci most jó volna e az alaplapba mert a prosesszor támogatásnál írja hogy jó bele a Phenom II X4 de viszont a processzor támogatási listán az szerepel a proci után hogy N/A azt szeretném megtudni hogy ha megvenném ezt a procit akkor jó e volna az alaplapba. A válaszokat előre is köszönöm 😀
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
WackoSheep írta:
CPU limitet lehet ugy csökkenteni h visszavesszük a vga órajeleit?


Inkább, nagyobb részletesség, és nagyobb felbontás..
0
0
0
0
niteforce avatar
WackoSheep írta:
CPU limitet lehet ugy csökkenteni h visszavesszük a vga órajeleit?

kicsit lehet
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
olyan nincs hogy valami nem kompabilitis
https://5b.hu/wp-content/uploads/2011/06/Olyan-nincs-hogy-nem-kompatibilis....jpg
0
0
0
0
Mad Hatter avatar
Hejj!
Nos találtam itthon egy 512es ramot és nem tudom h betehetem e a többi mellé konkrétan sztem ddr2 annyi infót találtam rajta h 400/644-es a gépembe viszont 800as van ez probléma lehet hha jól sejtem...!

Ha valaki tud segíteni azt megköszönném 😀

Privátban ha lehet!
0
0
0
0
Gta4vevo avatar
Jah oké ár megijedtem.😃
Megint köszi!
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Semmi gond nem lesz belőle. Csak képmutatás az egész.
0
0
0
0
Gta4vevo avatar
Ja és az nem gond hogy azt írja a videókártyánál hogy : PCI Express 2.1 x16 bus interface

És amikor az alaplapi ban csak 2.0-ás van ?
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
A képen az van, hogy PCI-express 2.0, tehát igen.
0
0
0
0
Gta4vevo avatar
Ez az alaplap http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=H61M-VS&cat=Specifications

Jó lenne hozzá a csatlakozása? Azaz PCI slot van benne???


http://www.amd.com/us/products/desktop/graphics/ati-radeon-hd-5000/hd-5830/Pages/hd-5830-overview.aspx#2
0
0
0
0
mosomedve avatar
Értem, köszi. következő amit nem értek, hogy ha az i3 550 1333 MHz-ig támogatja a memóriát, akkor nem működik nagyobbal, vagy csak lebutítja?
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
A gigabyte oldalán azt írja, hogy támogatja.

rev 1.0.

[LINK]

rev 2.0

[LINK]
0
0
0
0
mosomedve avatar
Sziasztok. Lenne egy olyan kérdésem, hogy a Gigabyte GA-P55-UD3L alaplaphoz miért nem írja ki az i3 as processzort egy forgalmazó sem. Végig néztem elég sokat. Ezzel szemben a gyártó azt írja, hogy kompatibilis. Most kinek higgyek, a kereskedőknek, vagy a gyártó CPU Support oldalának?
0
0
0
0
Hagrid avatar
Oké...Kösz mindenkinek.
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
4 gb Ram-ot tud kezelni.

Itt a link:

[LINK]
0
0
0
0
niteforce avatar
nézd meg mennyit tud a neten
0
0
0
0
Hagrid avatar
Az én alaplapom tudna 2,5 gb ramot kezelni?
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Nem a hely számít. Mert a régi gépemnél 3 hely van a Ram-nak, és 512-ig lehet bővíteni. Nos nekem egy 512-es van benne, de amikor mellétettem még egyet fel se ismerte az újat.
0
0
0
0
Hagrid avatar
niteforce írta:
ez hülyeség, annyi belepakolhatsz amennyit az alaplap tud.

Amennyi hely van nem?
0
0
0
0
niteforce avatar
ez hülyeség, annyi belepakolhatsz amennyit az alaplap tud.
0
0
0
0
Hagrid avatar
Van 1,5 gb ramom.A pc-s boltba aztmonták hogy nem lehet a proci miatt 2gb-nál több ramot belerakni.(Szeretnék még 1 gb ramot tehát 2,5 gb lenne)Van még 2 hely ramnak 4 hely van összesen.Hülyeség vagy tényleg nem lehet 2gb-nál több ram?
0
0
0
0
foxbet avatar
ricsii90 írta:
Sziasztok! Nekem lenne egy olyan gondom, sehol a neten nem igazán találtam egyértelmű választ arra, hogy a HM55ös mobil csipkészlettel kompatibilis -e a mobil intel i3, illetve az i5, ezeknek melyik verziójuk. de érdekelnének más prockók is, Core2Duo családból. Pentium P nem érdekel, azokat tudom h kopatibilisek. Előre is köszi a hozzáértő válaszát. 😀😀

nekem a laptopomban core i3 330M(2,13ghz) van és hm55-s host bridge meg egy nvidia geforce gt 330m és semmi gond nincs fel. de mobilnál naz egész attol füg hogy a chipsetbe melyen fogyasztásu chippek vannak mert ha csak olyan van amia core i3 -at birja el a corei5-t meg nem mivel annak 2 szer anyi akkor biztos nem megy bele.
0
0
0
0
ricsii90 avatar
Sziasztok! Nekem lenne egy olyan gondom, sehol a neten nem igazán találtam egyértelmű választ arra, hogy a HM55ös mobil csipkészlettel kompatibilis -e a mobil intel i3, illetve az i5, ezeknek melyik verziójuk. de érdekelnének más prockók is, Core2Duo családból. Pentium P nem érdekel, azokat tudom h kopatibilisek. Előre is köszi a hozzáértő válaszát. 😀😀
0
0
0
0
Borbi avatar
hector maio írta:
Sziasztok ha frissítem az alaplapom BIOS-át akkor bele megy 1 Phenom II 955?

Szia. Megnéztem és a 95 W-os belemegy, de a 125 W-t nem támogatja.
Itt a link: http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=3009
0
0
0
0
Adam996 avatar
Sziasztok ha frissítem az alaplapom BIOS-át akkor bele megy 1 Phenom II 955?
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
jamie írta:
Van egy 400w-s tápegységem, ez gondot jelent ha GIGABYTE GT430 GV-N430TC-1GI nVidia,1GB,DDR3,PCIE, videokártyát akarok bele tenni?


az minimum 350es
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció