Kompatibilitás

Szerző: Keratesz, 2008. November 18., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 563
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Sziasztok!
Kinéztem egy ramot a gépembe, crucial ballistix 3600mhz 2x8gb, de elvileg csak a 3200mhz kompatibilis a crucial szerint.
Alaplap: Gigabyte b450 Ds3h
CPU: Ryzen 3 2200g
Szóval azt szeretném tudni hogy, lenne e gond ha a 3600mhz-t tenném bele.
0
0
0
0
💬 4
Puffin avatar
@krist34: Elvileg az alaplapod támogatja 3600MHz-ig a memóriákat, úgyhogy mennie kell. Esetleg egy BIOS frissítést csinálhatsz mielőtt beteszed őket.
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Köszi, nem tudom miért csak 3200mhz-ig irja, de a gskill is csak addig irja a kompatibilitást pedig előbb megnéztem és a gigabyte oldalán is 3600mhz-t ír.
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Valószínűleg a proci miatt irja, hány mhz-re érdemes állítani ha csak 2933mhz tud?
0
0
0
0
Puffin avatar
@krist34: 3600-ra ha az alaplap engedi.
0
0
0
0
Levi0725 avatar
Sziasztok van egy laptopom amibe szeretnék még 8gb ramot venni. Ki is néztem egy ram kártyát ami stimmelne is csak nem írják a cl-jét (késleltetését). Ha esetleg a cl-je nem stimmelne akkor is működne?
(Jelenleg cl11 es ram van a gépemben)
A válaszokat előre is köszönöm.

A ram megvásárlási helye:[LINK]
0
0
0
0
💬 3
Scorn Face avatar
@Levi0725: CL szám a lényeg.
Fontos, hogy azonos legyen azzal, ami jelenleg a laptopodban van!
0
0
0
0
Levi0725 avatar
@Scorn Face: rendben köszönöm.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Levi0725: Igazából legegyszerűbb lenne azt is kicserélni, esetleg egy másik ugyanolyan modult venni.
Üzemelni képes más specifikációjú ram melett is, a BIOS összelövi az adatokat, többnyire a lassabb memóriához, vagy olyan üzemállapotot, amit mindkét modul tud.
0
0
0
0
no avatar
Alábbi gépet raktam eddig össze:

- i3 9100F
- MSI RX460 2GB (1 ventis)
- 2x4GB DDR4 2666
- WD10EZEX HDD
- Windows 10 PRO 64

Nemtudom milyen lenne az ideális alaplap/táp/gépház..
Lehetőleg ne legyenek drágák, de mégse menjen tönkre 1-2 év után a táp... Olyan 22 körül gondoltam az alaplapra, szintén ennyit a tápra, és 15 körül a gépházra.. Segítséget előre is köszönöm.
0
0
0
0
FleXXX avatar
Sziasztok! Vásárolt zsír új alkatrészekből szerettem volna össze rakni egy Pc-t . A helyzet az hogy valamien oknál fogva egyyáltalan nem akar elindulni a gép amikor összeraktam. Videó kártya: Sapphore Radeon Rx 570 4GB, alaplap Gigabyte B450M S2H, Ram 16 Gb Hyperx Fury, Processzor Amd Ryzen 3 3100 3.6 ghz, Táp Silentiumpc Sumpremo L2 Gold 650W . Mi lehet a probléma?
0
0
0
0
💬 18
carl18x avatar
@FleXXX: Áramba be van dugva?
0
0
0
0
carl18x avatar
@FleXXX: Bios frissitve van? A Zen 2 gyárilag nem megy B450 deszkában,csak ha bios is fel van updatelve.
Gyárilag Zen + müködik, ha Zen 2-vel akarok használni kell a legújabb bios update.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@FleXXX: Sok minden lehet. Egyszerüek:
- bekapcsoló gombból a pici csatlakozót az alaplapon jó helyre dugtad?
- tápkábeleket ellenőrizd.
- Tápon az on/off gombot felkapcsoltad? 😃
0
0
0
0
FleXXX avatar
@Quadgame94: Ezek mind megvannak
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@FleXXX: A ventilátorok elindulnak, vagy azok sem ? Sipol rövidet, hosszút vagy azt sem ? Tölthetnél fel pár képet az összerakott gépről ,hogy minél részletesebben látszódjon minden ! Még a táp is lehet rossz !
0
0
0
0
FleXXX avatar
@Boldor81: Szóval mostmár annyira jutottam hogy egszer elindul és egyszer nem. Próbaltam más alaplappal a tápot és azzal állandoan kap áramot. Csak a másik alaplap nem viszi a videókártyát.
0
0
0
0
no avatar
@FleXXX:
egszer elindul és egyszer nem.

Gyanakodnék tápra, milyen típusú?
0
0
0
0
FleXXX avatar
@LordSzalko: Silentiumpc Sumpremo L2 Gold 650W
0
0
0
0
no avatar
@FleXXX: Próbáld meg házi praktikával, fújasd be a forró levegőt a táp hátulján hajszárítóval pár percig, ha az után elindul akkor nagy eséllyel a táp problémás.

Tudom hülyén hangzik 😆
0
0
0
0
FleXXX avatar
@Boldor81: Vajon alaplap probléma lehet? Mivel a táp az müködik.
0
0
0
0
FleXXX avatar
@Boldor81: A videókártya is egyszer elindul és egyszer nem. De ha el is indul képet nem ad.
0
0
0
0
carl18x avatar
@FleXXX: Biost kéne updatelni, mert lehet a régi verzió nem ismeri fel a processzorodat.
0
0
0
0
FleXXX avatar
@carl18x: A processzor ventillátor úgy indúl el ha kicsit
megmozgatom az alaplap áramcsatlakozóját de a videókártya eggyáltalan nem reagál akár mit is csinálok .
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@FleXXX: Ahogy carl18x fórumtárs is írta meg kellene tudni az alaplap bios verziót ,mert ahogy néztem annak a procinak valami F40 -es vagy újabb bios verzió kellene. A memória pontos típusát is leírhatod... de sanszos lehet a tápon kívül még az alaplap is. Lehet ,hogy csak egy szimpla bios frissítés kell neki.
Az alaplapi csavarokat ami a gépházhoz rögzíti nem tépted/húztad meg nagyon ? Ha megfeszül az alaplap a gépházban az is tud galibákat okozni, hallottam már ilyen esetről, hogy megvolt feszülve a lap és ezért kifagyogatott a gép. (csak hallomásból tudom, de lehet benne valami)
0
0
0
0
FleXXX avatar
@Boldor81: Amikor be szereltem az alaplapot és a csavarokat kicsit megfeszítettem.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@FleXXX: picit lazíts rajta, de csak max negyed fordulatot mindegyik alaplapi csavaron ! (hátha segít valamit) Ha nem akkor lehet kivenném a lapot és az alaplap dobozán raknám össze, hogy elindul e)
0
0
0
0
FleXXX avatar
@Boldor81: Sajnos semmi nem változott
0
0
0
0
Bios1 avatar
Sziasztok segítséget kérnék egy problémára új videó kártyát vásároltam és nem ad képet ha benne van a kártya sőt karácsonyi zenét is kapok 2 hosszú 3rovidet utána néztem de nem találtam semmit a biosba!
Konfig.
i5 2400 3.1Ghz
8G ram
Nvidia 1650 gtx tuf gaming 4G
Lenovo thinkC m91p alaplap
400W táp

Előre is köszonom ha van valakinek ötlete!
0
0
0
0
💬 14
Bronson avatar
@Bios1: 6/8pin kabelt ellenorizd elsonek
0
0
0
0
Bios1 avatar
@Bronson: Kábelek rendben a videó kártyaba külön nem megy táp.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Bios1: elozoleg hasznaltal gpu-t? ha igen, azzal megy rendesen?
0
0
0
0
Bios1 avatar
@Bronson: Az előző zarlatos lett sajnos de azzal nem volt semmi baj
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@Bios1: Hát ha zárlatos lett lehet gallyra vágta a pcie slotot is.
0
0
0
0
Bios1 avatar
@Viktorinho: Nyilván. Az alaplap is lett cserélve
0
0
0
0
zsolo avatar
@Bios1: A tápod sem tűnik valami hú de jónak...pontosabban milyen márka...? típus?
0
0
0
0
Bios1 avatar
@zsolo: Szerintem valami noname táp lehet... De az a gyanúm hogy az a kevés a dologhoz
0
0
0
0
zsolo avatar
@Bios1: Az is lehetséges, próbáld meg másik gépben kipróbálni a kártyát...
0
0
0
0
Bios1 avatar
@zsolo: Meg lesz mindenképp.de új táp után is nézelődök
0
0
0
0
zsolo avatar
@Bios1: 20k körül már vannak egészen jók! De az is lehetséges hogy az alaplappal van a baj, az is elég noname...
0
0
0
0
xoki avatar
@Bios1: A 2 hosszú és 3 rövid beep code az a videokártya/integrált grafika hiányára utal
vagyis valamilyen okból nem érzékeli a kártyát.

- biztosan rendesen belelett helyezve a kártya az alaplapba?
- alaplapi grafika ad e képet, miközben a kártya is benne van, de nem arra van kötve a monitor?

Ha utóbbi, akkor lehet a kártyával van valami gond, nem ártana kipróbálni egy másik gépbe

Ja és igen, a táp is lehet a baj, ha nem ad elég energiát a PCIe slotnak
0
0
0
0
Bios1 avatar
@xoki: Ha benne van a kártya sehonan sem ad képet meg a BIOS sem jön be..
0
0
0
0
xoki avatar
@Bios1: Értem. akkor mindenféleképpen egy új táppal kellene kipróbálni először, esetleg elkérni valakitől egyet ha van rá lehetőség
0
0
0
0
no avatar
HY Mindenkinek. Kis kérdésem volna azzal kapcsolatban hogy egy Rog B450-F Gaming lap a Ryzen 3900X-el mennyire barátkozik ? Bios Update ? Esetleg tapasztalatok ezen a téren? Előre is köcce.
0
0
0
0
💬 4
MentaStrike avatar
@stuka: 2301-es BIOS óta barátkoznak.
[LINK]
A legfrisebb BIOS erre a lapra a 3003.
[LINK]

Ellenőrizd a BIOSod, ha 2301 vagy frisebb, nem kötelező a frissítés.
0
0
0
0
no avatar
@MentaStrike: Leköteleztél 😃 Köszönöm.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@stuka: Annyira barátok ,hogy nem raknám bele ,ha csak nem akarsz alkatrész meghibásodást!
0
0
0
0
no avatar
@stuka: Nem ajánlott bele rakni. Max egy 3700X-et raknék bele, vagy rakhatsz bele egy 3900X-et de akkor kiépítesz egy komoly légáramlatot a házon belül ami kellően fogja hűteni a lapod VRM részét.

Itt van egy táblázat, lényegre törően megmutatja melyik alaplap melyik procival működik megfelelően:
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok kérdésem lenne hogy AMD Ryzen 7 1700x-hez milyen alaplap lenne jó amivel a maximumot kitudom hozni a prociból vagy ami a legjobb lenne neki ??
0
0
0
0
no avatar
Udv mindenkinek!

Napokban mar irtam a forumon, es nagyon megtetszett az oldal, ezert segitseg megint jol jonne..

Gep fejlesztesen van a havarom, mondtam neki hogy eloszor a CPU-t cserelje le (A4 3300) mivel nem tudna ki hajtani komolyabb kartyakat mint: RX 560 / GTX 1050 / 1050 Ti stb.. Jelenlegi kartyaja egy (HD 6450)

Nos az alaplapja egy MSI A55M-P33, es ebbe a lapba menne egy A8 3800 4 mag / 4 szal - mukodne a Proci es az alaplap?
Videokartyanak meg egy GTX 1050 Ti ZOTAC- ot nezz..


- Koszi szepen a segitseget, udv mindenkinek!

ui: A A8 3800 es GTX 1050 Ti kozott lenne CPU limit? GTA V-t , ETS-t,F1,Dirt .. stb jatszani meg minden ami ilyesmi..
0
0
0
0
💬 3
Bronson avatar
@ELERY: Az egy halott platform már, 1050ti-hoz játékfüggő, de nem lenne elég már modern címekhez... inkább platformcsere, egy olcsó b350 lappal meg egy ryzen 1200. ha nincs pénz ekkora cserére, akkor meg használtan... az új lap+cpu+memóri 50ezer környékén kihozható, ami fejleszthető is a jövőben.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@ELERY: Így van ,amit Bronson ír,meg ha már úgy van ,akkor inkább talán egy RX 570 lenne a jó választás a 4GB kivitel többet tud ma már ,mint egy 1050Ti ha lenne annyi pénze ,amennyibe egy 1050Ti van ,akkor meg már RX 580 4GB.
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@ELERY: Nagyon gyenge ez a A8 3800. Ha olcsón egy használható gépet akar a haverod akkor hardverapróról vegyen egy régi I5 + alaplap + GTX 1050(TI) kombót, ezt 40-50 ezerből ki lehet hozni.

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Van egy Asus Strix GL503 laptopom. Szeretnék memóriát bővíteni benne. Most van benne egy SK hynix 8GB 2400MHz DDR4 HMA81GS6AFR8N-UH. Mit jelent az, hogy 32GB-ig bővíthető? Ami benne van alapból azt ki lehet belőle venni vagy ha nem akkor, hogy érdemes bővíteni mondjuk ha akarok még bele min. 8GB ramot? Ti melyiket vennétek bele ami passzolna hozzá? Köszönöm a válaszokat.
0
0
0
0
💬 2
cseszka avatar
@Riseup90: Max 32Gb memóriát tudsz bele tenni,illetve ennyit tud kezelni az alaplap.Gondolom 2 memória slot van benne,akkor 2*8gb böven elegendö lenne még egy jó darabig.Ajánlatos lenne ugyan olyat tenni bele mint ami benne van (ha most pl egy modul van benne 8gb kapacitással,akkor ennek a párját,vagy ha 2*4gb,akkor csere mindkettöt 2*8Gb-ra.),hogy ne legyen ütközés.Órajel,feszültség,idözités megeggyezzen.
0
0
0
0
no avatar
@cseszka: Köszi szépen! 😀 Sokat segített a válaszod!
0
0
0
0
Payphoner avatar
Sziasztok

Egy I5 7600k mellé 8gb DDR4 ram és első körben egy régebbi gtx 460 elmenne egy 450W táppal? lehetne teljesítmény gondok? Vagy milyen problémák adódhatnak?

Vagy az is lehet hogy simán elbírna a konfigot?
0
0
0
0
💬 3
Puffin avatar
@Payphoner: Milyen az a táp?
0
0
0
0
Puffin avatar
@Payphoner: El kell bírnia, ha nem a legalapabb fajta.
0
0
0
0
SuperPuma avatar

Na akkor ehhez most mégis milyen driver kell? 😊
0
0
0
0
KENI07 avatar
sziasztok sürgös lenne a válaszotok megéri lecserélni egy rysen 2400 g t rysen 1600 ra?erösebb az 1600? TESZTEK ALAPLYÁN NEM IGAZÁN UGY LÁTOM
0
0
0
0
💬 3
zelcsi avatar
@KENI07: gyorsabb az 1600 a proci igényesebb játékokban + az a kettővel több mag miatt időtállóbb is! Meg ha nem csak játékra használnád akkor meg pláne hogy megérné! Persze attól is függ hogy mennyit kellene ráfizetned! 😉
0
0
0
0
KENI07 avatar
@zelcsi: köszi szépen... de rysen 5 2600 lessz helyette 😀
0
0
0
0
xCube avatar
@KENI07: Látom azóta máshogy döntöttél (helyesen). Én nem cseréltem volna le az előző generációra, akkor inkább várjon az ember addig, amíg lesz pénze a második generációra.

TESZTEK ALAPLYÁN


LY? Most komolyan 😊 ?
0
0
0
0
no avatar
Van egy Win Fast DTV2000H PLUS tv kártyám azt szeretném működtetni 64 bites Windows10-el. Sajnos a tv képe nem jelenik meg. Az svideóra sem tudom átkapcsolni. Hozzá való drivert sem találok hozzá. Ebben kérnék segítséget, mert szeretném a régi videó kazettákat digitalizálni.
0
0
0
0
💬 1
zelcsi avatar
@Coloman: Próbáld meg kompatibilis módban elindítani a telepítőt!
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 6
Bronson avatar
Másik rammal kéne kipróbálni ha van rá lehetőséged
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
Lehet a RAM-al van a gond, ahogy mondta Bronson is.
0
0
0
0
no avatar
@TheMenkuPocok: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
Több helyen olvastam, hogy a Ryzen processzorokhoz a G.Skill TridentZ, Corsair Vengeance memóriákat ajánlják, és én is azt vettem. Nem volt gondom vele eddig.
Nekem ezek vannak: Corsair Vengeance LPX Black 16GB DDR4 3000MHz CL16.
De nem hinném hogy a single miatt bajok lennének. Esetleg futtathatsz egy memtest-et, ami le ellenőrzi ha minden rendben vele. Honnan szerezezted a RAM-ot?
0
0
0
0
no avatar
@TheMenkuPocok: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Bronson avatar
ahogy nő a frekvrencia, úgy a feszültség is. nem az miatt van hogy single chanellben megy... a procid mellé egy elég szegényes chipsetet választottál, minimum b350 kellett volna, ideálisabb esetben b450. mielőtt veszel másik ramot, próbáld ki másik gépben azt a ramot, de legjobb lenne másik rammal a konfigot.
0
0
0
0
FoLey avatar
A Corsairral vigyázz v5.30 alatti verzió ne legyen!
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Lehet kifogtál egy blokk hibás vackot. Nem csodálkoznék, lassan 0 minőségbiztosítás lesz ezekre. Cseréltesd be a boltba. Ne szenvedj vele, ha nem muszáj.
0
0
0
0
Mark0226HU avatar
Sziasztok! Adott egy Gigabyte Intel B360M-DS3H Alaplap és egy kölcsön kapott videókártya. (Saját majd februárban) ami egy Sapphire Radeon R9 270 DUAL-X. A kettő nem kompatibilis. Nincs kép. (6pines bekötve, áramot kap ventik pörögnek) Bújtam a netet, ahogy én leszűrtem nem kellene, hogy probléma legyen, de mégis van valami gubanc, így képtelen vagyok hozzátok fordulni, én néztem be valamit? A segítséget előre is köszönöm! 500 wattos cooler master táp hajtja, 8. gen i5-el társulva. Akitől a kártya van, neki szintén 500 wattos tápegysége van, 4. gen i5-el.
0
0
0
0
💬 6
reszler112233 avatar
@Mark0226HU: Az sem mindegy melyik csatlakozóra kötöd a monitort ha jól tudom. Egy próbát megér, hogy kipróbálod a a többi csatlakozón is, hogy ad-e képet. Ha úgy sem ad, akkor akitől kölcsön van kérve a kártya, annak visszaviszed és megnézitek abban a gépben ad-e képet. ha ad akkor nálad lesz a hiba, ami bármi lehet így látatlanban. Ha viszont ott is ugyan azt műveli a kártya akkor sajnos beadta a kulcsot.
0
0
0
0
Mark0226HU avatar
@reszler112233: A VGA hibátlanul működik, minden csatlakozót megnéztem.
0
0
0
0
cseszka avatar
@Mark0226HU: Vidó kártya biztos hogy jó?Nem hibás?Nincs integrált vga-d?A lapon van,de az benne kell h legyen a prociban,de nem néztem milyen procid van,a monitor dvi/vga/hdmi (ameiket használod) kábelt a 270 kariba dugtad?Esetleg nézd meg hogy az integráltal van e kép,és ha igen,akkor a biosban meik az elsödleges video kártya.
0
0
0
0
Mark0226HU avatar
@cseszka: Egészen biztos, tegnap még ismerősöm játszott rajta. Integrált van, UHD 630. A kábelt a kártyába dugtam, igen. Néztem úgy is, hogy a kártya bent volt üzem alatt, az alaplapira rákötöttem a kábelt és biosban is szétnéztem és megnéztem AIDA 64-el és az eszközkezelőben is, hogy egyáltalán érzékeli-e a kártyát de semmi.
0
0
0
0
cseszka avatar
@Mark0226HU: És integráltal van kép?Ha nem érzékeli a kártyát,akkor lehet a pcie slot a nemjó.
0
0
0
0
Mark0226HU avatar
@cseszka: Integrálton van kép, igen. Hát ahogy én utánajártam és más fórumon is kérdeztem, mindenki azt mondta, hogy biztosan passzol a 2 alkatrész. Pedig magam raktam össze az egész konfigot, de ez kifogott rajtam. Holnap telefonálok a cégnek akiktől vettem az alkatrészeket, hálisten itt vannak a városban aztán majd ők mondanak valamit.. Tehát integrált vga-val napi használatban van, de értelemszerűen szerzek egyet bele..ideiglenesen szeretném ezt a kártyát, hátha holnap tudnak valami okosat mondani.
0
0
0
0
TheRiddlerr avatar
Sziasztok, buék!

Videókártya vásárlás előtt vagyok, így keresem azt a legnagyobb teljesítményű kártyát, amit még ki tud hajtani egy i5 4590-es processzor. Valamint milyen teljesítményű táp kell hozzá? A gépemben egy 500-as chieftec duruzsol. Hol tudok ennek utánajárni? Vagy esetleg van itt hozzáértő?
Válaszokat köszönöm!
0
0
0
0
💬 4
no avatar
@TheRiddlerr: Üdv!
Milyen felbontáson játszol? Milyen grafikai beállítások mellett? Milyen játékokkal? Ez a "ki tudja hajtani" kérdés soha nem ilyen egyértelmű. Leegyszerűsítve képzeld el így a dolgot: Adott játékban a procit tud mondjuk 100 fps-t, de ezt a 100 fps-t low grafikán 720p-ban és max grafikán 4K-ban is tudja, mert a grafikai beállítások nagy része (1-2 kivétellel) nem a processzort hanem inkább a videókártyát terhelik. Beteszel mellé egy videókártyát, ami low grafikán 720p-ben tud 300 fps-t, 4K-ban max grafikán pedig 30-at. Ha low grafikán játszol 720p-ben akkor 100 fps-ed lesz csak, mert lehet hogy a videókártyád tudna 300-at is, de a procid csak 100-at tehát procilimites leszel. Viszont ha 4K-n játszol maximum grafikán akkor csak 30 fps-ed lesz mert lehet hogy a procid tudna 100-at is, de a videókártyád csak 30-at tud tehát GPU limites leszel. A rendszerben mindig lesz olyan elem ami visszafogja majd a teljesítményt, ez a normális. Ezt csak azért írtam le, mert ha 4K-ban akarsz játszani max grafikán akkor lehet hogy van olyan játék ahol egy 2080 Ti is bottleneck lesz az i5-öd mellett, ha meg alacsony felbontáson alacsony beállítások mellett játszol akkor lehet hogy már egy gyengébb videókártya teljesítményét is visszafogja majd a proci. De feltételezem hogy mondjuk 1080p-ben szeretnél játszani a legújabb játékokkal, lehetőleg minél nagyobb grafikai beállítások mellett. A jelenleg piacon lévő kártyák közül a zöldeknél a GTX 1060 6 gigás változatot, a pirosaknál az RX 580/RX 590-et raknám emellé a proci mellé maximum, helyenként lehet hogy lesz egy kis CPU limited de nem vészes. Viszont a helyedben még várnék egy hónapot mert ha minden igaz pár héten belül bejelentik az új AMD és Nvidia középkategóriás kártyákat is, így nem kizárt hogy ugyanilyen teljesítményű kártyát jóval olcsóbban kapsz majd meg, vagy lemegy a mostani kártyáknak az ára az újak bejelentése után, vagy az újakat fogják jó áron adni, a pletykák szerint az AMD most elég agresszíven fog árazni. Illetve ilyenkor jellemzően a használt piac is beindul, hardveraprón érdemes lesz majd körülnézni hátha ki tudsz fogni egy olcsó példányt valamelyik kártyából 😀
A tápos kérdéseddel kapcsolatban pedig: A GTX 1060-nak 120W-os a TDP-je és az Nvidia 400 wattos tápot ajánl mellé, az RX 590-nek 175W-os a gyári fogyasztása, de a tesztek alapján még ennél is többet eszik úgyhogy lehet hogy neked az 1060 a jobb választás, bár szerintem elbírná a tápod a másikat is, de jobb a biztonság. Ha ezek a kártyák túl drágák akkor egy kategóriával lentebb ott a GTX 1050 Ti vagy az RX 570 a jelenleg piacon lévő kártyák közül, de mondom most érdemes még 1 hónapot várni a dologgal.
0
0
0
0
TheRiddlerr avatar
@K1llrzzZ: Köszönöm a tanácsod! Igen, 1080p-hez és max grafikához szeretnék igazodni. A koncepcióm az, hogy most a lehető legerősebb, legjobb variációt megtalálni és a következő alkalommal amikor géphez kell nyúlni évek múlva, akkor az egészet lecserélem. 1070 ti-ket néztem, de ha az felesleges, akkor maradok a 1060 6gb-os változatnál és várok vele egy kicsit 😉
0
0
0
0
no avatar
@TheRiddlerr: Egy haveromnak van i5 4690-je és mellé egy GTX 980 Ti-je ami egy kicsit gyengébb mint a "sima" 1070-es, mégis rendszeresen CPU limitbe ütközik 1080p-ben. Ha 1070 Ti-t szeretnél akkor amellé nem ártana már egy erősebb proci, azzal talán még 1440p-ben is CPU limited lenne.
0
0
0
0
TheRiddlerr avatar
@K1llrzzZ: Meggyőztèl, nincs is több kèrdèsem :-)
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
Szép napot mindenkinek. Szeretnék kérdezni.
Cooler Master Hyper TX3i
G.SKILL RipjawsV 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz F4-3000C15D-16GVGB
ASUS TUF Z370-PLUS GAMING
Intel Core i5-8600K Hexa-Core 3.6GHz LGA1151

Szerintetek ez így korrekt?
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Üdv! Elfogytam az ötletekből, ezért megosztom a problémám.
Adott egy Sony Bravia XF70 tv. Erre szerettem volna rákötni HDMI-n keresztül számítógépet. (i3 3240, HD7750-t tettem mellé) A szabvány képernyő vezérlő szoftverrel van is kép, úgy ahogy kell, 1080p-ig engedi is a felbontást állítani)
Először letöltöttem a 32bites Win7-hez ajánlott Adrenalin szoftvert. Fel is települ. Újraindítás és bootolás után viszont nincs jel. (Sem normál, sem VGA módban. Kizárólag csökkentett módban hajlandó képet adni) Utána próbálkoztam Catalyst driverrel. Ott ugyan kép van telepítés után, viszont nem tölt be a driver (Így a legfontosabbat már el is veszítettem vele)
Utána rápróbáltam a másik számítógéppel. (i3 2100, GT1030) HDMI 2.0-n keresztül. Itt már jön kép/hang 4K felbontáson úgy ahogy kell.
A kérdésem, hogy van-e rá mód, hogy a másik rendszert működésre tudjam bírni (1080p-ben), vagy inkább hagyjam így, ahogy pillanatnyilag van?
0
0
0
0
Athis18 avatar
Sziasztok!

Nagyon sokat vacilálok az upgrade ls a komplett gépcsere között. Youtube-on nézegettem játéktesztes videókat adott procival, s elég biztatónak tünt.
Naszóval ammit meghagynék:

CPU: AMD X6 FX-6350 3.9GHz
MB: GIGABYTE GA-970A-DS3P
TÁP: FSP Raider 550W 80P Silver

Jelenleg 2x4 GB megy dualban, ahhoz hozzáraknék puszba 2x4 -et megint. A deszka boldogulna a 16 GB-val bios frissités nélkül?

Videűkártyából is szeretnék egy erősebbet, és mivel AMD párti vagyok, igy Radeon dukálna. RX 480-580 között gondolkodtam. A tápegység elég lenne mindezekhez? Proci mennyit hajtana ki belöle?

Segitségeteket kösztönöm elöre is 😀
0
0
0
0
💬 6
Wihay avatar
@Athis18: Nem akarlak el szomorítani de az FX elégé kényes manapság, több szempontból sem éri meg már erre a platformra építeni, főleg a 32nm miatt is - meg vannak kompatibilies problémák az FX és a játékok között..

RX 480-580-t pedig felesleges egy FX mellé rakni mivel kérdéses ki-e hajtja meg ilyenek..

Ajánlom figyelmedbe, AMD oldalon a Ryzen szériát.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Athis18: Mint előttem írták abba platformba már nem érdemes erősebb VGA-t tenni mint ami most van, mert nem lennél vele előrébb semmivel sem szinte. Én is ajánlom nézz szét és építs egy Ryzen-es konfigot.
0
0
0
0
Athis18 avatar
@reszler112233: opcionális: MSI A320M BAZOOKA, ryzen 1300x, 8-12 GB Ram.

Mivel nem vagyok egy nagy játékos, és baráti áron is kapnám meg. Egyébként a micro atx es lapnak van valami hátránya?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Athis18: Annyi hogy picit zsúfoltabban férnek el rajta a dolgok, illetve ezáltal jobban melegedhet terhelés alatt. Mást nem tudok róla, de én sima ATX párti vagyok pont amiatt amit írtam is.
0
0
0
0
Bronson avatar
@reszler112233: Egy atx lap is ugyanúgy melegedhet, semmi köze a méretnek ahhoz, mennyire jó a vrm hűtés...
0
0
0
0
Wihay avatar
@Athis18: Max annyi, ha tudnál olcsón beszerezni egy B350-ös alaplapot, és egy Ryzen 3 1200-t mondjuk, akkor fel tudnád húzni a procit és el tudnád érni a 1300x teljesítményét..

Memóriáról max annyit hogy egy ideig megteszi a 8giga DDR4 is, itt azt vedd figyelmedbe minnél nagyobb Mhz-s ramot nézz a vasba mert a Ryzen szereti..

https://www.amd.com/system/files/2017-06/am4-motherboard-memory-support-list-en_0.pdf
0
0
0
0
no avatar
Heló!
Oldtimerek előnyben!

Kérdésem, hogy működne-e egy GTX750Ti 2GB GDDR5 GPU, egy ASUS p5k alaplapon?

- Simán ASUS p5k, tehát ez még pont nem kompatibilis a DDR3-as RAM-okkal,
- 4x 1GB RAM van benne, asszem 1300Mhz-esek,
- Core2 Quad Q6600 nevű CPU-val,
ha ez segít esetleg vmit... 😀
0
0
0
0
💬 1
Puffin avatar
@masodik: Működnie kell.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok jövô héten jön Meg ryzen 3 1200.
Szerintetek melyik a legerôsebb kártya amit ki tud még hajtani?
0
0
0
0
💬 2
DJ Anonymus NH4SCN avatar
@barnabas96: Szia!
Egy gtx 1060,rx 580 talán.

https://www.youtube.com/watch?v=WFRXzR8D8kw
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@barnabas96: De nyilván ha teheted,akkor mindenféleképpen Nvidia-t vegyél.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
Sziasztok!
Processzor és alaplap kombinációkon gondolkozok új kis játékos géphez.
A Processzor választásom egyértelműen Ryzen 7 1700-as lenne, mivel nem akarok tuningolni, se turbózni, viszont nagyon jó ár-érték aránya van, és a magas magszáma miatt azért tudnék vele windows alatt is kisebb munkákat végezni.
A probléma melybe ütköztem a következő: B350 lap elég hozzá, de találtam egy nagyon tetszetős MSI B450-es lapot.
A kérdésem, hogy mindenféle probléma nélkül vagy frissítgetés nélkül okés-e az első generációz ZEN proci egy B450-es chipsettel?
Elméletileg ugye teljesen, valamint azért a gépek amiket összerakok általában igazolják, hogy újabb chipset visszafelé kompatibilis, de azért gondoltam rákérdezek, hátha valakinek van tapasztalata vagy hallot/olvasott már erről akármit.

Válaszokat előre köszönöm 😀
0
0
0
0
💬 2
r2d2 avatar
@AMDMonsteR: szia! teljesen jól tudod, rád van bízva neked melyik a szimpi hozzá!
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@r2d2: Köszönöm szépen!
0
0
0
0
FaLchioN avatar
Üdv!
Eredeti a Wolfenstein New Colossus játék és megkaptam a hírhedt ''crash dump errort''.
Support szerint kevés a videokártyám,amit kétlek, hiszen van róla videó és szarabb géppel is elindult másnál.
Konfig:
I5 7500
8GB RAM
1050TI
Legújabb driverek, nincs Intel gpu-m, launch optionst is próbáltam már.

Szerintetek tényleg kevés lenne hozzá a 1050ti? Vagy máshol van a kutya elásva?
0
0
0
0
💬 7
cszolee79 avatar
@FaLchioN: I'm receiving a crash dump error
There can be different scenarios for receiving this error. First, be sure that you have the minimum specs required -- we've seen a lot of reports of this occurring with some laptops and other computer that do not contain at least the minimum specs. Also be sure to download the Iatest patch. This has resolved the issue for users playing in territories such as Japan, Bahrain, Kuwait, Lebanon, Oman, Qatar, and Saudi Arabia.
• If you have hardware that meets minimum specs, but you have out of date drivers, please update your drivers and restart the game to see if that helps.
• If your hardware meets the minimum specs and your drivers are current, try to disable async compute from the advanced graphics options settings.
• Run the game in safe mode or exit the game, delete the config file and restart the title (config file lives here: C:\Users\Username\Saved Games\MachineGames\Wolfenstein II The New Colossus\base\Wolfenstein II The New ColossusConfig.local)
• Close down all applications running in the background
• If you have a supported i5 or i7 CPU, exit the title, disable igpu before playing again

Esetleg Windows újratelepítés 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
@FaLchioN: Pontosan milyen az a GTX1050Ti?
Másrészt: futass DDU-t, így pucold ki a régi NV driver-eket, utána restart, és a legfrissebb. NV vezérlőpultban mindent szépen beállítani. És persze ne legyen minden Ultra-n.

Ezeket meg olvasd el, lehet benne lesz a megoldás: [LINK] és [LINK]
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@Hunork: Gigabyte GTX 1050TI D5
A Vulkános dolgot lecsekkolom, próbáltam már régebbi drivert is, újat, semmi.

Windowst nem akarok újrahúzni. 😞 (
0
0
0
0
Hunork avatar
@FaLchioN: Pedig 99%, hogy szoftveres a probléma. Mondom: DDU, Ccleaner, Malwarebytes, aztán tiszta NV driver telepítés. Ha más nem megy, akkor pedig WIN telepítés. Mennie kell, ha minden jól van beállítva.
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@Hunork: A Win telepítésre rá kell szánnom magam. Vulkán sem segített.
Most próbáltam a DOOM-ot: ULTRA, FULLHD, fix 60fps...
0
0
0
0
cszolee79 avatar
@FaLchioN: A Doom nekem is.
Ez a Wolf sz.r meg mediumon is szaggat meg leesik 30fps-re.

Előző Wolfok sokkal jobbak vótak.
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@cszolee79: Windows reinstall után azonnal elindult....
Ugyanazon a belső, játékos SSD-men van pedig,lehet hogy a Windowsban akadt össze a bajusz.
0
0
0
0
retek77 avatar
sziasztok, kérdésem a kövi lenne : amd a8 9600 apu
milyen kártyát ajánlatok hozzá?
ez az alaplap lenne: Asrock A320M-HDV
0
0
0
0
r2d2 avatar
Sziasztok! Lenne haveroknak egy problémája FX 8350 procit vett a gépébe és játékoknál le fagy neki az egész gép állítása szerint azért mert a proci 125w-os az alaplapja meg csak 95w-ig képes be fogadnia ez mennyire lehet igaz? Mert én soha nem tapasztaltam ilyet eddigi életem folyamán.
0
0
0
0
💬 6
Bronson avatar
@r2d2: fx 8xxx szériához már komolyabb lap kell jó vrm hűtéssel, szóval ha valami olcsó lapban van, akkor könynen elképzelhető hogy az okozza a fagyást.
0
0
0
0
FoLey avatar
@r2d2: Szia!

Haverodnak milyen alaplapja van?
Ahogy Bronson írta az lehet a probléma.

Egy ilyen alaplappal probléma nélkül fog üzemelni a processzor.
Gigabyte GA-970A-UD3P
0
0
0
0
r2d2 avatar
@FoLey: haveromnak ilyen alaplapja van: ASRock N68-GS4 FX R2.0 de amúgy szerintem táp ellátási probléma is van nálla, mert ahol 8pines táp csatinak kéne lennie, ott neki csak egy 4pines van, ami úgy egy athlon vagy phenom nál nem gond, de egy fx-nél már lényeges ha jól tudom, hogy meg legyen 8pines csatlakozás.
0
0
0
0
Puffin avatar
@r2d2: Az is gond lehet. De a legfőbb baj hogy az a deszka semmiképp nem való 8xxx FX alá.
Ahogy írták előtten oda már valami komolyabb kell.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@r2d2: Az N68-GS4 még FX4100 alá is kevés igazából. Az még ugyan benne van a support listában is, de FX-el nem erőltetném a dolgot.
0
0
0
0
r2d2 avatar
@SuperPuma: köszi a segítséget de már rendelt haverom alaplapot egy 970 chipsetest aztán majd meg oldja ahogy akarja mert már meguntam hogy meg kérdez engem én próbálok segíteni ö meg na mindegy köszi a segítséget! 😀
0
0
0
0
no avatar
Hello sziasztok!! Kérdésem az lenne hogy i5 8400 cpu-hoz milyen alaplapot kéne vennem?
Segítséget előre köszönöm 😀
0
0
0
0
💬 8
Moon_Breaker avatar
@retek772: [url]https://www.google.com/search?ei=UtRAW6-kDIfSwAKCrbGoAg&q=i5+8400+alaplap&oq=i5+8400+a&gs_l=psy-ab.1.0.0l4j0i203k1l6.3797.4955.0.6235.2.2.0.0.0.0.65.128.2.2.0....0...1c.1.64.psy-ab..0.2.127...0i67k1.0.c9gS3gzXmHw[/url]
0
0
0
0
Andris18 avatar
@retek772: Amiben benne van hogy B360 vagy H370. Asus, Msi, Gigabyte a legismertebb gyártók szerintem...
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Andris18: Manapság inkább mernék venni ASrockot
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
@SuperPuma: Eszembe nem jutna "seggsziklát" venni..
0
0
0
0
Andris18 avatar
@SuperPuma: Régebben nem volt jó híre, azért nem írtam de nálam bárki jobban tudja hogy mi hogy van úgyhogy elhiszem neked, de gondoltam a másik hárommal nem lő mellé. 😕
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Andris18: Gigabyte az meredeken zuhanó tendenciát mutat Spoiler!
Én is már elpártoltam tőlük
. Annál jelenleg már minőségibb az Asrock. Az Asus színvonala az utóbbi pár évben esett a belépő kategóriában. (Feltételezem, mert a Foxconnál hatalmas darabszámot követelnek meg). Az MSI-nél úgy vettem észre az évek során, hogy mindig is hullámzó volt a minősége. Van ami nagyon szuper, van ami pocsék náluk.
0
0
0
0
Techthomas avatar
@SuperPuma: Az Asus alaplapokban nagyon jók szerintem is ez tény, nekem mindig is azok voltak probléma mentesen. Videó kártyánál már meg gondolandó, ott inkább MSI párti vagyok.
0
0
0
0
Hunork avatar
@SuperPuma: Teljesen jól írtad.
Annyi, hogy MSI esetében a Mortar, Gaming sorozatok igen jók!
0
0
0
0
Viktorinho avatar
Samsung 970 EVO 250 GB m.2 ssd kompatibilis Asrock z270 extreme4 alaplappal?
0
0
0
0
💬 2
xCube avatar
@Viktorinho: Van rajta M.2 foglalat, tehát igen.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@xCube: Köszi,jövő hónapban be is szerzek egyet,ha csak nem jön közbe valami más 😃
0
0
0
0
LMViktor avatar
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy ennek a kompozíciónak kompatibilisek a tartozékai.
https://gepigeny.hu/user/lmviktor/eszkozok/233718
0
0
0
0
💬 1
Andris18 avatar
@LMViktor: A ramot nem tudom hogy csak sport vagy sport LT? sport-ot írtam-be. Valamint western digitalból csak sima kéket találtam kaviár kéket nem. Ja és a házhoz fontos, hogy beférjen a processzor hűtője, amit nem írtál.
[LINK]

Azt írja az alaplappal lehetnek gondok, de lehet megoldható BIOS frissítéssel:
"Some Intel H110 chipset motherboards may need a BIOS update prior to using Kaby Lake-S CPUs. Upgrading the BIOS may require a different CPU that is supported by older BIOS revisions."

Ha jól fordítom: kell egy olyan processzor ami támogatja ezt az alaplap BIOS verzióját, belerakod és frissíted, majd az új processzor belerakod a frissített lapba. De nem 100% -ra mondom !!!!
0
0
0
0
xsebix avatar
Udv!
Rendeltem egy USB-s dvd irot meg nem jott meg, de valoszinu mai nap erkezik es most nezem jobban, hogy nem WIN10 kompatibilis.... Jelenleg WIN7-et hasznalok, de vettem egy WIN 10 CD key-t is ( 10 euro) volt es mikor megjonnek a cukkok mert tobb dolgot rendeltem akkor tervezem ujra rakni WIN 10-re.. Letezik ilyen, hogy egy dvd iro nem kompatibilis WIN 10-el???

Errol a cuccrol lene szo :
[url]https://www.amazon.co.uk/gp/product/B071HTQ74Z/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1[/url]

Kommentek kozott van olyan aki WIN 10-el hasznalja gond nelkul, kivancsi vagyok... 😶
0
0
0
0
💬 3
zelcsi avatar
@xsebix: simán menni fog win 10-el is! 😉
0
0
0
0
Bronson avatar
@zelcsi: Szerintem is mennie kéne, ha meg nem, akkor legacy módban elvileg rá lehet erőltetni... a win7 driverek többsége tapasztalatom szerint simán fut 10-esen még ha nem is támogatott hivatalosan... ha meg nem jön össze, amazonnál a legegyszerűbb visszaküldeni valamit! 😉
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@xsebix:

Nem hiszem hogy van bármi félnivalód 😊
0
0
0
0
no avatar
Mindkettőtöknek: A memória készletek (amit egy csomagban veszel) nem feltétlenül kompatibilisak egymással, és ezt nem lehet előre tudni.
Biztosan csak az egy memória készleten belüli modulok működnek együtt.
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@slickveil: Ilyenkor nem beszélünk szerencsejátékról. Az alaplap RAM támogatási listában szépen fel vannak sorolva a támogatott modulok, melyik modulok, hogyan támogat. (BIOS frissítéssel ez változhat).
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Az alaplap lehet, hogy támogatja, de a ram kit-ek nem támogatják egymást és nem feltétlenül működnek együtt.
http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-3009412/mixing-ram-kits-work.html
0
0
0
0
armagedon32 avatar
sziasztok. az lenne a kérdésem hogy van a gépemben DDR4 ram 8gb 2400mhz. de szeretnénk belle rakni + 8gb de az a ram nem 2400mhz ha nem nagyobb mhz fút fel fogja ismerni a gépem ? nekem az is meg felelne ha ugyan ugy 2400mhz futna az is . a gép egy asus rog g752 vs
0
0
0
0
TheAdakinHUN avatar
Sziasztok! az lenne itt a nagy helyzet hogy adott egy ASUS M5A78L-M LE alaplap és benne 1db 4GB-os (Kingstone kvr16n11s8/4) RAM
ami ugyebár 1600Mhz és lenne itt nekem egy 2Gb-os 1333Mhzes (kvr1333d3n9/2g)
ezeket hogyan működésre birni egyszerre? mert hiába rakom bele a 2GB-set nemlátja a gép....ha kiveszem a BIOS elemet akkor az egész gép crashel és ujra kell rakni az egészet.... sehogy nem lehet megoldani ezt a 4+2GB ramot? (4GB nagyon kevés játékhoz de most nincs keret még egy 4GB modulra ezért ideiglenes megoldás lenne😀 )
0
0
0
0
Reece avatar
Sziasztok!
Van egy Lenovo y720-as laptopom. Memóriával akarnám bővíteni csak tartok a kompatibilitástól. Jelenleg egy Samsung 8 GB 2400 Mhz-s van benne. Milyen fajtát kéne vennem?
0
0
0
0
💬 4
Zoli869 avatar
@Reece: Ezt találtam ha egy és ugyanaz a termék. : Spoiler!
Hátrányok
- Benne levő Samsung memória 8GB M471A1K43CB1-CRC nem lehet beszerezni Magyarországon. Angliából kell hozni sajnos, vagy berendelni. Ez negatívum, ha valaki bővíteni szeretné, de segítek memória behozatalában, ha valakinek szüksége lenne rá : D Mivel DDR4-esek árai egekben vannak.
- Csak M2 NVMe SSD-t kezelése.
- Sima M2-t BIOS se látja, szal 850 evo és társai felejtős.
Inkább EVO 960-ban kell gondolkodni, ami ugye jóval drágább.
- M2 NVMe nagyon tud melegedni, ha kivan használva, mert nincs hely hűteni, igazából ez SSD problémája, de leszabályozza magát sebességbe, ha nagyon megvan hajtva.
- Nagyon gyűjti az ujjlenyomatokat.


[LINK]

Keresd ennek az embernek a hozzászólását Rabbit
0
0
0
0
Reece avatar
@Zoli869: Tudom ezt olvastam miután nem NVMe-s SSD.t vettem és megszívtam vele.
De azt kérdeztem, hogy milyen típusú memóriával lehetne bővíteni.
0
0
0
0
Zoli869 avatar
@Reece: idézem
Hátrányok
- Benne levő Samsung memória 8GB M471A1K43CB1-CRC nem lehet beszerezni Magyarországon. Angliából kell hozni sajnos, vagy berendelni. Ez negatívum, ha valaki bővíteni szeretné, de segítek memória behozatalában, ha valakinek szüksége lenne rá
azon felül kéne az alaplap típus ,ha az megvan akkor az alaplapgyártó honlapján írja miket támogat.
0
0
0
0
Reece avatar
@Zoli869: Megvan a kis könyve leellenőriztem minden memóriát és eléggé noname memóriák vannak feltüntetve. Vagy külföldről kell rendelni vagy Magyarországon nem kapható.
SSD-nél is így voltam utána fel volt sorolva mi kompatibilis vele és mégse olyan van benne az meg ugye nem volt feltüntetve hogy NVMe-s kell bele. Ezért gondoltam, hogy talán más fajta memória is jó lenne bele, mint ami a kis könyvében fel van tüntetve.
0
0
0
0
SonyBl4ck avatar
Honnan lehet tudni az alaplapról hogy kompatibilis-e a RAM amit beleraktam?Mivel az alaplap elvileg DDR3 1066MHz-et tud, én raktam egy DDR3 1333MHz-est, de nem működik csak beep-el a rendszer... Valami?
0
0
0
0
💬 1
Zoli869 avatar
@SonyBl4ck: Alaplap típus? Gyártó honlapján meg lehet nézni meddig kompatibilis a lap a rammal, tehát támogatja-e esetedben az 1333mhz-et.
0
0
0
0
tiblz avatar
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy FX-9590-hez milyan alaplap kell aminek nem okoz gondot a szörnyeteg 220w TDP-je?
0
0
0
0
armagedon32 avatar
Olyan kérdésem lenne hogy mindegyik xbox 360 kontroller kompatilis a pc windows, legalább is a wireless vezeték nélküli érdekel csak.
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@armagedon32: Arra gondolsz hogy van egy PC-n egy USB vevőd és hozzá csak egy sima X360 vezeték nélküli kar? Ebben az esetben igen simán menni fog párosítás után.
0
0
0
0
armagedon32 avatar
@Puffin: Igen egy usb xbox vevőm van pc re . Akkor bármilyen vezeték nélküli kontroller jó hozzá? . Gondolom a xbox one az nem ? De akkor a xbox 360 as az igen
0
0
0
0
armagedon32 avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
Hunork avatar
@armagedon32: Próbáld meg leszedni és telepíteni a Physx legacy driver-t, valószínű utána rendben lesz.
0
0
0
0
GaboC avatar
Egy kis segítségre lenne szükségem. Barátom elkezdett építeni magának egy gépet. A processzort, alaplapot, memóriát már meg is vette, a többit az előző gépből szedte. i5 7500, B150M PRO GAMING, 8Gb DDR4 HyperX 2133Mhz 1,2V. Videokártyája jelenleg nincs, de míg nem pótolja szeretné használni a gépet. Összerakta, de nem ad képet. Monitor és HDMI kábel biztos jó, mert azt próbálta másik géppel. Valakinek ötlete ezzel kapcsolatba?
0
0
0
0
💬 8
Moon_Breaker avatar
@GaboC: BIOS -ban be kell ellítani hogy a proci Integrált GPU -ját használja a gép.
[LINK]
https://i.imgur.com/paNSQlT.jpg
0
0
0
0
GaboC avatar
@Moon_Breaker: Még a BIOS se jött be. Csak forognak a ventillátorok és bekapcsol a HDD, de a monitorra nem ad jelet.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@GaboC: Alaplapra rádugtad a táp 4\8 pines csatlakozóját?
A RAM rajta van az alaplap támogatott listáján?
0
0
0
0
KRZT963 avatar
@GaboC: Frissítened kell a BIOS-t, mert B150-es alaplapot vettél, ami Skylake Cpu-nak van tervezve. Szerezned kell Skylake Cpu-t és frissíteni vagy egy szaküzletben elvégeztetni.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@KRZT963: Ja tényleg, ezt mindig elfelejtem. 😃
Nem kell szaküzlet, elég ha van egy haverod aki jártas benne.
Spoiler!
(Én is nem már másodjára frissítettem a mostani lapomon a biost, nemsokára egy 7700K lesz benne)
0
0
0
0
KRZT963 avatar
@Moon_Breaker: Skylake cpu nélkül nem hinném.😉
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@KRZT963: Kölcsönbe csak van valami ismerősének\haverjának.
0
0
0
0
GaboC avatar
@Moon_Breaker: Köszönjük, tényleg ez volt a gond. Sikerült lefrissiteni a BIOS-t és már látja a processzort.
0
0
0
0
no avatar
Egy 4ghz-s AMD A8 5600K-hoz, egy Asrock Extreme 4+ alaplaphoz, és 8gb 1600 mhz-s ddr3-as ramhoz jó lenne egy 2gb-s gtx 1050? Nem fogná vissza a proci?
0
0
0
0
💬 5
KRZT963 avatar
@gfeco: A proci nagyon visszafogná. A legtöbb játékban a proci 100%-on fog pörögni, míg a videokártya 50-60%-on.😕
0
0
0
0
no avatar
@KRZT963: Úgy látszik be kell ruháznom egy új alaplapra es procira :/ Tippek esetleg?
0
0
0
0
FoLey avatar
@gfeco: Mennyit szánnál rá? Ha persze a tippre=vásárlásra gondolsz.
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Hát ha már 2017 van, gondoltam hogy ddr4-re kéne váltani. Szóval kéne proci, lap, és ram is, 8gb. 80000 ft küröl.
0
0
0
0
FoLey avatar
@gfeco: Ennyi összegből:

AMD: Ryzen 1300X,8GB DDR legalább 3200Mhz és valamilyen 20k B350-es alaplap így kijön 80 valahány ezer ft.

INTEL: Intel Pentium G4560,8GB ram az órajel legyen minium 2400Mhz lap 20k

Amelyik neked szimpatikusabb. Az AMD Ryzen-nek minél nagyobb órajelű ram-ot szereti.
Bármelyiket választod későbbiekben tudsz fejleszteni.
0
0
0
0
IgnisDestroyer avatar
Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem hogy egy VR-t (Oculus, HTC, mindegy) el kezelné-e a jelenlegi gépem? AMD A10-5800K 4*3,8Ghz, Kingston 8GB RAM, ASUS Geforce GTX 960 2GB OC Turbo. Van mellette 2db 3.0USB, 4db 2.0USB
0
0
0
0
💬 4
FoLey avatar
@IgnisDestroyer: Én úgy tudom,hogy VR-hez izmos processzor és minium GTX 970 kell alá.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@IgnisDestroyer: Nem túl fényesen menne.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@IgnisDestroyer: Egyszerűbb programok menni fognak azért.
https://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2017/09/16/551aso.jpg
0
0
0
0
vladtepes2 avatar
@IgnisDestroyer: Nem kell hozzá brutál proci (tapasztalat) sokkal inkább izmosabb vga. Ugyanakkor egy a10-5800k azért gyengécske lenne hozzá. A GTX 960 is, de azért azzal többé-kevésbé elmenne pár egyszerűbb vr játék. Nekem dk2 van, és a jelenlegi gépem éppen csak elég az (számomra) élvezhető vr élményhez. A cv1-nek a nagyobb natív felbontásának köszönhetően pedig egy fokkal erősebb gép, illetve gpu ajánlott. Persze minimum.
0
0
0
0
no avatar
Hello több kérdésem is lenne elöször is hogy ebbe az alaplapba Gigabyte GA-MA770-UD3 max mennyi ram pakolhato(nem értettem a leirását) és még az hogy SAPPHIRE Radeon RX 550 Pulse 4GB GDDR5 128bit PCIe menne-e az alaplapba? Előre Köszi.
0
0
0
0
💬 4
no avatar
@hashimoto: csak mert neten szinte sehol nem találtam ddr2-esbe 2gb nagyobbat és akkor haznalhatom egyszerre a 4slot-ot?
0
0
0
0
Zoli869 avatar
@low11: 4 x 1.8V DDR2 DIMM sockets supporting up to 16 GB of system memory (Note2)
0
0
0
0
Rockos avatar
Sziasztok!
Az érdekelne, hogy egy Zalman CNPS8000 típusú processzorhűtőt a 775-ös tokozáson kívül rá lehet-e applikálni újabb intel foglalatra, vagy ilyen szempontból már hasznavehetetlen?
0
0
0
0
💬 4
Hunork avatar
@Rockos: Természetesen, Internet a barátod: [LINK] 😀
0
0
0
0
Rockos avatar
@Hunork: Köszi, de volna ezzel valami: a linken a CNPS8000B szerepel, az enyém B nélkül van. Van egy kis különbség a kettő alja között, nem tudom, hogy az számít-e. Lehet, hogy az egy újabb típusa ugyanannak a hűtőnek, azzal a céllal, hogy több mindennel kompatibilis legyen? Ahogy elnézem, a 8000B-hez több tartozék is van erre.
0
0
0
0
Hunork avatar
@Rockos: Elnézésedet kérem, igazad van! 😀
Csak ezek a kompatibilisek: Sockets AM2, 754, 940, 939 and 775 .
Tehát az új foglalatokra nem jó, hacsak nincs a Zalmannak erre külön szerelő KIT.
0
0
0
0
Rockos avatar
@Hunork: Semmi probléma, azt leszámítva, hogy nincs szerelő kitem.
Köszönöm a segítséget!
0
0
0
0
stokimc82 avatar
Sziasztok! Arra volnák kiváncsi,hogy az MSI Bazooka Plus alaplap kompatibilis lehet-e az i3 7100 procival,mert azt olvastam hogy a 6.generációs procikat támogatja. Akkor a 7.generációs Kaby Lake-et nem?
0
0
0
0
💬 1
Puffin avatar
@stokimc82: BIOS frissítés után azokat is támogatja.
0
0
0
0
peki15 avatar
Oksa, tudtam én hogy hülye kérdés 😀
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Nem is tudod bekötni a VGA 8 pines csatiját a CPU heyére mert nem egyforma a csatlakozó típusa(Más a fogak alakja, és elhelyezkedése.).
CPU-nak ot a 4+4 ami összefogva 8, és az megy a ATX 12V helyére azaz a CPU áram kiegészítésre.
0
0
0
0
peki15 avatar
Köszi a választ
Leginkább a tápra vagyok kíváncsi, hogy megfelelőek a csatlakozói mennyiségre, CPU csati jó lesz-e az alaplaphoz.
( Spoiler!
Lehet, hogy hülye kérdés de
Egyébként az egyik 8 pines csati nem jó a CPU-nak? )
0
0
0
0
reszler112233 avatar
peki15
Minden rendben a kiszemelt alkatrészekkel. Minden passzol mindennel ahogy kell.
Egyébként ha PCX-en raksz össze gépet akkor válaszd a gépösszerakót. Ott ha kiválasztod az alaplapot akkor ahhoz már csak olyan processzort és memóriát ad ki ami passzol a laphoz.
0
0
0
0
Andris18 avatar
Sajnos nem vagyok otthon de ha te igen és amíg nem adnak rá választ akkor menj a pcpartpicker oldalára ott van olyan hogy system build , felépíted a gépet (elég sok a lehetőség) ott írja hogy mi nem kompatibilis vagy igen... Ha ez segít valamit
0
0
0
0
peki15 avatar
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy az alábbi alkatrészek összeférnek-e egymással. Gondolok ilyesmire, hogy tápcsatlakozók megfelelnek-e, elég SATA csatlakozó van-e stb. Spoiler!
Szerintem megvan minden, hogy összelehessen szerelni a gépet de gondoltam megkérdezem több szem többet lát alapon.

Válaszokat előre is köszönöm 😀

[LINK]
[LINK]
[LINK]
[LINK]
[LINK]
[LINK]
[LINK]
Meg egy ilyen ház csak a piros (most nincs az oldalon)
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Köszi a gyors választ.Ezt néztem én is de nem láttam pont ugyan ezt a memória tipust.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció