Milyen gépházat vegyek?

Szerző: philips20, 2009. November 22., téma
Fórum » Asztali PC
kiváncsivagyok mit ajánlotok :d
Hozzászólások: 2 413
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
cseszka avatar
Na,idöközben megjött,megvagyok vele elégedve az tuti!,lessétek meg.King szellös:1X12cm venti elöl,1X12cm hátul,2X12cm fent,1X12cm alul a táp elött,1X8cm a HDD-k alatt,1X20cm az oldallaponn.És járt még hozzá fordulat szabályzó is.😆
0
0
0
0
cseszka avatar
Ez szerintetek mien?
http://www.blueberry-eu.com/main.php?action=filter&group=prod&producer=case&subgroup=bcg52
0
0
0
0
almos avatar
Most rendeltem meg egy Coller Master Elite 430-at,remélem jó lesz 😃
0
0
0
0
Vin Diesel avatar
hát azért veszik olyan sokan a HAF 922-őt mert nagyon szellős és jobban átjárja a levegő a gépházat. de persze sok ember csak azért veszi mert jól néz ki és tágas. avval néhányan nem is törődnek hogy mennyi winchester fér bele, stb...
én még nem tudom milyen házat akarok de valami jó nagyot és tágasat. mert komoly terveim vannak.
0
0
0
0
MaximumGame avatar
Vin Diesel írta:
hát elég sok embernek van HAF922-je,de mostanában a 932-őt veszik jobban. én is tervezek majd új házat de nem HAF-ot szeretnék.


Hát aki nem tömeget szeretne venni, hiába jó ház. nekem ilyen tömeg bizbasz nem kell 😃 Half 922 ből egydarab tipus van 😃
legalább enyémből van 5 féle 😃
0
0
0
0
Vin Diesel avatar
hát elég sok embernek van HAF922-je,de mostanában a 932-őt veszik jobban. én is tervezek majd új házat de nem HAF-ot szeretnék.
0
0
0
0
MaximumGame avatar
hardX írta:
Nekem ha millimos lennék akkor egy CM HAF X lenne, mivel annál nincs jobb/szebb sztem.

AAmúgy CM HAF-922-t Killler Bee színben nem kapni nálunk? Mert még sehol se láttam, de olyan száp abban a szinben...


hopsz 2x írtam 😃

😃 a szépség az egy tág fogalom 😃 de semmivel se jobb ház az 50 ezerért mint egy közel 30 ezres 😃
akkor már ha milliomos lennék Thermaltake Level 10 😃

160 ezerért 😃

Lionit ne hozátok fel, mert ott a márkát fizeted meg kutyának se kell... 😜
0
0
0
0
MaximumGame avatar
Vin Diesel írta:
a HAF 922-be eddig gyártott VGA,processzorhűtő mind belefér.


csak azt hagytad ki hogy minden 2dik embernek az van 😂 én már csak azértse vennék olyat , mert vagy 40 millió embernak van olyan a villágon 😃
0
0
0
0
lexion avatar
Köszönöm a segítséget.😀
0
0
0
0
Vin Diesel avatar
a HAF 922-be eddig gyártott VGA,processzorhűtő mind belefér.
0
0
0
0
lexion avatar
Köszönöm a segítséget és egy Arctic Cooling Freezer Xtreme Rev.2???
0
0
0
0
no avatar
Egész biztos, hogy a HAF 922-be akármelyik vidikarit bele tudod rakni
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Asszem 32CM hosszú fér bele de ez nem száz
0
0
0
0
lexion avatar
Tudja valaki hogy a Cooler Master HAF922-es tornyába mekkora videókártya fér bele?

2.Akinek ilyenje van kérem jellemezze a hűtését,stb.....A házat.

Előre is köszönöm a válaszokat.😀
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Nekem ha millimos lennék akkor egy CM HAF X lenne, mivel annál nincs jobb/szebb sztem.

AAmúgy CM HAF-922-t Killler Bee színben nem kapni nálunk? Mert még sehol se láttam, de olyan száp abban a szinben...
0
0
0
0
no avatar
niteforce írta:
Sosem ertettem azokat, akik 60 ezer forintot koltenek hazra. Az oke hogy legyen neki egy kis szepsege, meg szellozzon jol, meg ferjenek el benn e a vga-k, cuccok, de max 15 k-t adnek egy hazert, de abba mar legyen venti meg csavarmentes szerelhetoseg, meg legyen jo minosegu.
nem tudom azt sem, hogy attol hogy vizhutes van benne, minek 60 k -ert? egy 10-05 ezresbe is be lehet epiteni.
Elmondana valaki milyen haszna van egy 60 ezres haznak?

Ugyanarra mint egy 20k-s azért a 10-15 szegmensben már elég sok a gagyi, vagy átlagos, vagy kicsi ház.
Nálam ha miliomos lennék, akkor is a max egy CM HAF 922.😀
0
0
0
0
JackFeryll avatar
Üdv!
Melyik a jobb ház ?
Illetve mit tudtok még ajánlani ebben az árkategóriában?
http://ipon.hu/webshop/product/_coolermaster_rc_692_kkn2_fekete/139357
http://ipon.hu/webshop/product/_thermaltake_vj400g1n2z_fekete/36237
0
0
0
0
niteforce avatar
Sosem ertettem azokat, akik 60 ezer forintot koltenek hazra. Az oke hogy legyen neki egy kis szepsege, meg szellozzon jol, meg ferjenek el benn e a vga-k, cuccok, de max 15 k-t adnek egy hazert, de abba mar legyen venti meg csavarmentes szerelhetoseg, meg legyen jo minosegu.
nem tudom azt sem, hogy attol hogy vizhutes van benne, minek 60 k -ert? egy 10-05 ezresbe is be lehet epiteni.
Elmondana valaki milyen haszna van egy 60 ezres haznak?
0
0
0
0
cseszka avatar
Poénnak jóvolt,de a valóságban szerintem nemlenne hosszú élete.Gondoly bele,h ''bemelegszik'' majd ha kikapcsolod,lepárásodik.Reggel mikor meg beakarog kapcsolni,lógnak rajta a jégcsapok.😆
0
0
0
0
R4ZER avatar
cseszka írta:
A legjobb megoldás,ha veszel egy frigót,és abba berámolsz mindent.Rácsukod az ajtót és kész.Csavarmentes,jól hüt,meg halk is lesz.+az alaplapmellett elfér még pár csülök,meg efféle disznóság.És ugyhivjámajd h Zanussi.


így nem tűnik hülyeségnek, mert hát így jól fellehetne húzni a cuccokat elég brutálisan ha hűtőbe lennének 😆 és nem is kell hozzá napi 100-200 000forintos Nitrogén újratöltés mint a Nitrogénhűtésű rendszereknél.
0
0
0
0
cseszka avatar
A legjobb megoldás,ha veszel egy frigót,és abba berámolsz mindent.Rácsukod az ajtót és kész.Csavarmentes,jól hüt,meg halk is lesz.+az alaplapmellett elfér még pár csülök,meg efféle disznóság.És ugyhivjámajd h Zanussi.
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
hardX írta:
Jobban, néz ki, jobban szellőzik, több hűtőt lehet bele tenni, nagyobb hely van benne, igy elfér mondjuk egy tthermetake frio is benne az oldallapal együtt (frio:[LINK]) Jobb anyagokból készül nem csak egy darab műanyag azt csá. Egy ideig én is igy voltam vele h áhh hát a ház az mind1 a belseje számit, de mam már én is úgy vagyok vele h CM HAF sorazatnál gyengébbet nem vennék soha. Ja igen és az ego is közrejátszik benne 😀

Jah meg amiket R4ZER irt
teljesen jól leírtad, a drágább, márkás házak
-szebbek
-jobb anyagokból készülnek
-nagyobb bennük a hely
-jobban szellőznek(még jó minőségű ventiket is adnak bele)
-sokkal jobb a belső kialakításuk (tool-free rögzítős polcok, sok szigetelés a rezgések ellen, porszűrők stb...)
de tegyél egymás mellé 1 olcsó és egy drágább házat, és nézd meg magad a különbséget, nagyon éles a kontraszt a 2 között
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Jobban, néz ki, jobban szellőzik, több hűtőt lehet bele tenni, nagyobb hely van benne, igy elfér mondjuk egy tthermetake frio is benne az oldallapal együtt (frio:[LINK]) Jobb anyagokból készül nem csak egy darab műanyag azt csá. Egy ideig én is igy voltam vele h áhh hát a ház az mind1 a belseje számit, de mam már én is úgy vagyok vele h CM HAF sorazatnál gyengébbet nem vennék soha. Ja igen és az ego is közrejátszik benne 😀

Jah meg amiket R4ZER irt
0
0
0
0
R4ZER avatar
1. a drágább házak már sokkal nagyobbak, és jobban átjárja a belsejét a levegő.
2. a nagyobb külsőbe több cuccot lehet tenni. Pl:5-6x winchester, komplett vízhűtés |CPU,GPU egybe| stb...
3.meg az olcsó házakat nem csinlják designosra, meg a 10 000ft alatti házakat nem plexisre csinálják ha nem sima oldallapal amibe nem lehet benézni.
(biztos van még több indok is de én csak ennyit tudok most)
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
Am valaki elmondaná hogy mi a külömbség egy 8 ezer forintos ASUS ház és egy 30 ezer forintos CoolerMaster gépház között?
1. árban, oké.. a cooler több
2. Hűtésben ha vízzel akasrz mind a 2vel megoldható teljes mértékben, léghűtés kb ugyan így
3. Az EGO-ja miadt lehet hogy veszel egy CM házat 5750-el vagy egy ASUS házat 5850el... nekem nem mind1...

Na valaki megmondja hogy mi értelme van?
0
0
0
0
R4ZER avatar
a HAF-ok mindig is jók voltak és lesznek. a 912-es hát a maga árkategóriájában nagyon jó.
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Ez igaz, de pl haf-922 kiemelkedő, a cm690 II-is, és ezért kérdem h a HAF-912 is olyan jó-e a maga árkategóriájában
0
0
0
0
zsolo avatar
sztem az összes Cooler Master ház jó
0
0
0
0
_AsheXp avatar
A Cooler Master HAF 912 Plus Jó ház? Csakmert ahogy néztem nem olyan drága és elég jól néz ki, de nem tom mennyire jó.
0
0
0
0
no avatar
zsolty87 írta:
Hát igen. Olyat úgy sem lehet venni ami még fél év múlva is annyit érne mint a vásárlás pillanatában. Én is már 3 hónapja tervezem a gépvásárlást.

Nekem egy hónapja lett kész a gépem, és már nyár óta terveztem, de most már i5 760 helyett tudnék bele venni i5 2500K-t, ami sokkal jobb, pedig az első gen. i5-ösök sem régiek...
De hát így megy ez😀
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Hát igen. Olyat úgy sem lehet venni ami még fél év múlva is annyit érne mint a vásárlás pillanatában. Én is már 3 hónapja tervezem a gépvásárlást.
0
0
0
0
Lizard avatar
zsolty87 írta:
Lizard írta:
zsolty87 írta:
Lizard írta:
zsolty87 írta:
És ezek közül a házak közül melyikben férne el legkényelmesebben két lemezmeghajtó és 3 winchester, és Cooler Master Hyper 212 Plus processzorhűtő, persze megfelelő szellőzéssel.
Thermaltake VM600M1W2Z Dokker BlacX Fekete
AeroCool Vx-E Pro
Cooler Master RC-912P-KKN1 HAF 912 Plus
Cooler Master HAF 922 Black RC-922M-KKN1-GP
Cooler Master 690 II Black RC-692-KKN2


Én a helyedben leszűkíteném a kört a 690-re és a haf 922-re😀
mindkettő tágas profi ház, helyed bőven lenne mindkettőben!

Sejtettem hogy az a kettő lesz a legjobb, de hiába olvasok teszteket hiába hasonlítom össze, nem tudom eldönteni melyikkel járnék jobban.


Amelyik jobban elnyeri a te ízlésedet!vagy meg kell venni mindkettőt😃


Jah, mindkettőt. Jó is lenne ha két olyan szintű gépem lenne amihez ilyen komoly házak kellenek😃 Sztem a 690 mellett fogok dönteni. Bár már azzal a házzal is nem kevés pénzbe lesz a gép.


Hát igen nme olcsó dolog a számtech, mégha az ember jól utánanéz akkor sem és csak bukni lehet rajta😃
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Lizard írta:
zsolty87 írta:
Lizard írta:
zsolty87 írta:
És ezek közül a házak közül melyikben férne el legkényelmesebben két lemezmeghajtó és 3 winchester, és Cooler Master Hyper 212 Plus processzorhűtő, persze megfelelő szellőzéssel.
Thermaltake VM600M1W2Z Dokker BlacX Fekete
AeroCool Vx-E Pro
Cooler Master RC-912P-KKN1 HAF 912 Plus
Cooler Master HAF 922 Black RC-922M-KKN1-GP
Cooler Master 690 II Black RC-692-KKN2


Én a helyedben leszűkíteném a kört a 690-re és a haf 922-re😀
mindkettő tágas profi ház, helyed bőven lenne mindkettőben!

Sejtettem hogy az a kettő lesz a legjobb, de hiába olvasok teszteket hiába hasonlítom össze, nem tudom eldönteni melyikkel járnék jobban.


Amelyik jobban elnyeri a te ízlésedet!vagy meg kell venni mindkettőt😃


Jah, mindkettőt. Jó is lenne ha két olyan szintű gépem lenne amihez ilyen komoly házak kellenek😃 Sztem a 690 mellett fogok dönteni. Bár már azzal a házzal is nem kevés pénzbe lesz a gép.
0
0
0
0
Lizard avatar
zsolty87 írta:
Lizard írta:
zsolty87 írta:
És ezek közül a házak közül melyikben férne el legkényelmesebben két lemezmeghajtó és 3 winchester, és Cooler Master Hyper 212 Plus processzorhűtő, persze megfelelő szellőzéssel.
Thermaltake VM600M1W2Z Dokker BlacX Fekete
AeroCool Vx-E Pro
Cooler Master RC-912P-KKN1 HAF 912 Plus
Cooler Master HAF 922 Black RC-922M-KKN1-GP
Cooler Master 690 II Black RC-692-KKN2


Én a helyedben leszűkíteném a kört a 690-re és a haf 922-re😀
mindkettő tágas profi ház, helyed bőven lenne mindkettőben!

Sejtettem hogy az a kettő lesz a legjobb, de hiába olvasok teszteket hiába hasonlítom össze, nem tudom eldönteni melyikkel járnék jobban.


Amelyik jobban elnyeri a te ízlésedet!vagy meg kell venni mindkettőt😃
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Lizard írta:
zsolty87 írta:
És ezek közül a házak közül melyikben férne el legkényelmesebben két lemezmeghajtó és 3 winchester, és Cooler Master Hyper 212 Plus processzorhűtő, persze megfelelő szellőzéssel.
Thermaltake VM600M1W2Z Dokker BlacX Fekete
AeroCool Vx-E Pro
Cooler Master RC-912P-KKN1 HAF 912 Plus
Cooler Master HAF 922 Black RC-922M-KKN1-GP
Cooler Master 690 II Black RC-692-KKN2


Én a helyedben leszűkíteném a kört a 690-re és a haf 922-re😀
mindkettő tágas profi ház, helyed bőven lenne mindkettőben!

Sejtettem hogy az a kettő lesz a legjobb, de hiába olvasok teszteket hiába hasonlítom össze, nem tudom eldönteni melyikkel járnék jobban.
0
0
0
0
Lizard avatar
zsolty87 írta:
És ezek közül a házak közül melyikben férne el legkényelmesebben két lemezmeghajtó és 3 winchester, és Cooler Master Hyper 212 Plus processzorhűtő, persze megfelelő szellőzéssel.
Thermaltake VM600M1W2Z Dokker BlacX Fekete
AeroCool Vx-E Pro
Cooler Master RC-912P-KKN1 HAF 912 Plus
Cooler Master HAF 922 Black RC-922M-KKN1-GP
Cooler Master 690 II Black RC-692-KKN2


Én a helyedben leszűkíteném a kört a 690-re és a haf 922-re😀
mindkettő tágas profi ház, helyed bőven lenne mindkettőben!
0
0
0
0
zsolty87 avatar
És ezek közül a házak közül melyikben férne el legkényelmesebben két lemezmeghajtó és 3 winchester, és Cooler Master Hyper 212 Plus processzorhűtő, persze megfelelő szellőzéssel.
Thermaltake VM600M1W2Z Dokker BlacX Fekete
AeroCool Vx-E Pro
Cooler Master RC-912P-KKN1 HAF 912 Plus
Cooler Master HAF 922 Black RC-922M-KKN1-GP
Cooler Master 690 II Black RC-692-KKN2
0
0
0
0
ZoZZo avatar
zsolty87 írta:
Ez a két ház közel azonos árban van: Cooler Master Haf 912 Plus és a Cooler Master 690. Kettő közül melyiket vennétek meg?


CM 690 II Advanced!! 😀
0
0
0
0
zsolo avatar
ott a gépem nézd meg, nekem is az van, vagy
[LINK]
0
0
0
0
zsolty87 avatar
zsolo írta:
Gladiator 600 is igen jó ház és már elég olcsó is

Akkor tudnál írni jellemzést. Szerelhetőség, bővítőhelyek, szellőzés stb stb stb. Előre is köszi.
0
0
0
0
zsolo avatar
Gladiator 600 is igen jó ház és már elég olcsó is
0
0
0
0
no avatar
Tényleg csak külsőre van köztük különbség.
Nekem a CM 690 jobban tetszik
0
0
0
0
Lizard avatar
zsolty87 írta:
Ez a két ház közel azonos árban van: Cooler Master Haf 912 Plus és a Cooler Master 690. Kettő közül melyiket vennétek meg?


Mindkettő nagyon jó minőségű ház, és igen jó szellőzéssel rendelkeznek+ bővítheted is mindkettőt! ha külsőt nézem nekem inkább a 690-es,de akármelyik mellett döntessz jól jársz!
0
0
0
0
pakai93 avatar
ez a 2 közül nekem a 690 jobban tetszik 😉 de a haf is nagyon jó 😀 tudásban is azonosak, sztem azt vedd amelyik jobban tetszik 😉
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Ez a két ház közel azonos árban van: Cooler Master Haf 912 Plus és a Cooler Master 690. Kettő közül melyiket vennétek meg?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció