Milyen gépházat vegyek?

Szerző: philips20, 2009. November 22., téma
Fórum » Asztali PC
kiváncsivagyok mit ajánlotok :d
Hozzászólások: 2 413
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
szabyy írta:
Egy THERMALTAKE V3 Black Edition-ba elfér egy COOLERMASTER Hyper 212 Plus?


Igen elfér.
0
0
0
0
szabyy avatar
Egy THERMALTAKE V3 Black Edition-ba elfér egy COOLERMASTER Hyper 212 Plus?
0
0
0
0
zsolty87 avatar
bartadavid94 írta:
zsolty87 írta:
bartadavid94 írta:
zsolty87 írta:
Sziasztok.
Minél olcsóbban szeretném megúszni a házvásárlást, de a későbbiekben akarom majd bővíteni és a végleges konfig úgy nézne ki hogy két winchester, két dvd olvasó lenne a gépben. Ezeket a házakat néztem ki: CM HAF 912, CM Gladiator 600, CM Elite 430. Melyikket jönnék ki a legjobban. Elég lenne a CM Gladiator 600.

2 dvd lejátszó, meg 2hdd bármelyik házban elfér.😃
Szerintem a HAF-ot vedd meg, mert nagyon pofás ház(főleg ha teszel bele utólag előre egy piros ventit) nagyobb, mint a másik kettő(bármikor szükség lehet rá)😀, és mert szerintem nem előnyösek azok a házak, amik alulról lukasak, mert nyelik a port(a másik kettő ugyanis ilyen)... szóval éerted.😃
én is csak azért vettem, ami most van, mert nem volt +4000rem a haf912-re.😃
Ha mindenképpen az olcsóbbakat vennéd meg, a gladiátor kicsit nagyobb mint a 430-as, de tulajdonképpen csak a kinézet dönt(nekem jobban bejön a 430-as😀😉
ha mégis a hafot vennéd meg, szerintem már mindenhol csak a haf 912 PLUS-ot árulják😕


Köszi a hozzászólást, de még mindig nem tudok dönteni. Mindhárom másért jó. Lehet plexi oldallal rendelni a hafot? Ill. tehető bele a piros helyett kék led. mert csak ez a két dolog szól a másik mellett. Szeretném látni az alkatrészeket működés közben.

Hát van haf-ból is plexis, de az kb 10k-val többe kerül. Olyan ventit teszel bele amilyet akarsz(persze a méret azért nem mindegy), de akkor ne plus-t vegyél, mert abban már alapból van piros(amit persze később lecserélhetsz, de akkor minek megvenni azt ami csak annyiban más, hogy van benne piros venti)
Vagy ha arra gondosz, hogy a piros ventiben a ledeket ki lehet e cserélni kékre, akkor az a válasz, hogy szerintem igen, de baromira macerás, és nem éri meg a vesződtséget, kivéve ha értesz hozzá.
ha nagyon szeretnéd látni az alkatrészeket, akkor meg vagy 430, vagy haf, és vedd le az oldalpanelt.😆
Nincs jobb ötletem😃

Nekem is ez volt a tervem hogy leveszem az oldalpanelt.
0
0
0
0
no avatar
zsolty87 írta:
bartadavid94 írta:
zsolty87 írta:
Sziasztok.
Minél olcsóbban szeretném megúszni a házvásárlást, de a későbbiekben akarom majd bővíteni és a végleges konfig úgy nézne ki hogy két winchester, két dvd olvasó lenne a gépben. Ezeket a házakat néztem ki: CM HAF 912, CM Gladiator 600, CM Elite 430. Melyikket jönnék ki a legjobban. Elég lenne a CM Gladiator 600.

2 dvd lejátszó, meg 2hdd bármelyik házban elfér.😃
Szerintem a HAF-ot vedd meg, mert nagyon pofás ház(főleg ha teszel bele utólag előre egy piros ventit) nagyobb, mint a másik kettő(bármikor szükség lehet rá)😀, és mert szerintem nem előnyösek azok a házak, amik alulról lukasak, mert nyelik a port(a másik kettő ugyanis ilyen)... szóval éerted.😃
én is csak azért vettem, ami most van, mert nem volt +4000rem a haf912-re.😃
Ha mindenképpen az olcsóbbakat vennéd meg, a gladiátor kicsit nagyobb mint a 430-as, de tulajdonképpen csak a kinézet dönt(nekem jobban bejön a 430-as😀😉
ha mégis a hafot vennéd meg, szerintem már mindenhol csak a haf 912 PLUS-ot árulják😕


Köszi a hozzászólást, de még mindig nem tudok dönteni. Mindhárom másért jó. Lehet plexi oldallal rendelni a hafot? Ill. tehető bele a piros helyett kék led. mert csak ez a két dolog szól a másik mellett. Szeretném látni az alkatrészeket működés közben.

Hát van haf-ból is plexis, de az kb 10k-val többe kerül. Olyan ventit teszel bele amilyet akarsz(persze a méret azért nem mindegy), de akkor ne plus-t vegyél, mert abban már alapból van piros(amit persze később lecserélhetsz, de akkor minek megvenni azt ami csak annyiban más, hogy van benne piros venti)
Vagy ha arra gondosz, hogy a piros ventiben a ledeket ki lehet e cserélni kékre, akkor az a válasz, hogy szerintem igen, de baromira macerás, és nem éri meg a vesződtséget, kivéve ha értesz hozzá.
ha nagyon szeretnéd látni az alkatrészeket, akkor meg vagy 430, vagy haf, és vedd le az oldalpanelt.😆
Nincs jobb ötletem😃
0
0
0
0
zsolty87 avatar
bartadavid94 írta:
zsolty87 írta:
Sziasztok.
Minél olcsóbban szeretném megúszni a házvásárlást, de a későbbiekben akarom majd bővíteni és a végleges konfig úgy nézne ki hogy két winchester, két dvd olvasó lenne a gépben. Ezeket a házakat néztem ki: CM HAF 912, CM Gladiator 600, CM Elite 430. Melyikket jönnék ki a legjobban. Elég lenne a CM Gladiator 600.

2 dvd lejátszó, meg 2hdd bármelyik házban elfér.😃
Szerintem a HAF-ot vedd meg, mert nagyon pofás ház(főleg ha teszel bele utólag előre egy piros ventit) nagyobb, mint a másik kettő(bármikor szükség lehet rá)😀, és mert szerintem nem előnyösek azok a házak, amik alulról lukasak, mert nyelik a port(a másik kettő ugyanis ilyen)... szóval éerted.😃
én is csak azért vettem, ami most van, mert nem volt +4000rem a haf912-re.😃
Ha mindenképpen az olcsóbbakat vennéd meg, a gladiátor kicsit nagyobb mint a 430-as, de tulajdonképpen csak a kinézet dönt(nekem jobban bejön a 430-as😀😉
ha mégis a hafot vennéd meg, szerintem már mindenhol csak a haf 912 PLUS-ot árulják😕


Köszi a hozzászólást, de még mindig nem tudok dönteni. Mindhárom másért jó. Lehet plexi oldallal rendelni a hafot? Ill. tehető bele a piros helyett kék led. mert csak ez a két dolog szól a másik mellett. Szeretném látni az alkatrészeket működés közben.
0
0
0
0
no avatar
zsolty87 írta:
Sziasztok.
Minél olcsóbban szeretném megúszni a házvásárlást, de a későbbiekben akarom majd bővíteni és a végleges konfig úgy nézne ki hogy két winchester, két dvd olvasó lenne a gépben. Ezeket a házakat néztem ki: CM HAF 912, CM Gladiator 600, CM Elite 430. Melyikket jönnék ki a legjobban. Elég lenne a CM Gladiator 600.

2 dvd lejátszó, meg 2hdd bármelyik házban elfér.😃
Szerintem a HAF-ot vedd meg, mert nagyon pofás ház(főleg ha teszel bele utólag előre egy piros ventit) nagyobb, mint a másik kettő(bármikor szükség lehet rá)😀, és mert szerintem nem előnyösek azok a házak, amik alulról lukasak, mert nyelik a port(a másik kettő ugyanis ilyen)... szóval éerted.😃
én is csak azért vettem, ami most van, mert nem volt +4000rem a haf912-re.😃
Ha mindenképpen az olcsóbbakat vennéd meg, a gladiátor kicsit nagyobb mint a 430-as, de tulajdonképpen csak a kinézet dönt(nekem jobban bejön a 430-as😀😉
ha mégis a hafot vennéd meg, szerintem már mindenhol csak a haf 912 PLUS-ot árulják😕
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok.
Minél olcsóbban szeretném megúszni a házvásárlást, de a későbbiekben akarom majd bővíteni és a végleges konfig úgy nézne ki hogy két winchester, két dvd olvasó lenne a gépben. Ezeket a házakat néztem ki: CM HAF 912, CM Gladiator 600, CM Elite 430. Melyikket jönnék ki a legjobban. Elég lenne a CM Gladiator 600.
0
0
0
0
no avatar
Tesla GoD írta:
az össze új tápnak elvileg alulra néz a ventije, csak a képeken szokták megfordítani, de fordítva is beteheted

Hát szerintem nem tesz jót a gépnek, ha a táp belölről szedi a levegőt...😕
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
az össze új tápnak elvileg alulra néz a ventije, csak a képeken szokták megfordítani, de fordítva is beteheted
0
0
0
0
Oliver95 avatar
háát pl egy Cooler Master Elite 370😃 masszív ésmég szépis sztem és 9-10k környékénvan[LINK]
am az éntápomnakis felülvan a ventije és fordítva raktam be és ugyan úgy működik szal míg nem lessz ujj ház addig berakhatod a tápot😉
0
0
0
0
btamas27 avatar
Hello!!!
Szeretnek venni egy uj tapot, de ahogy eszrevettem az ujabb tapoknak fennt van a ventilatorjuk, ezert egy uj hazat is kene vegyek(mert mar regi is es mar tervbe is volt).
Olyan hazat keresek aminek alul lehet tenni a tapot, de nem is olyan draga...pls ajanljatok egy parat...kosz
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Én is tudom használi a google-t, szóval ezen már túl vagyok. De sehol nem láttam egyérteémű leírást. Elsősorban olyanoktól várok választ akinek ilyen házuk van.
Amúgy köszi a linket.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok.
Ezekbe a házakba hány ventit tudok tenni?
Cooler Master Elite 430 Black RC-430-KWN1-GP.

Cooler Master Elite 370 Black RC-370-KKN1-GP.

CM 690 II Advanced
i5-760as gépet milyen házba raknátok? (nem akarok a házra sokat költeni, max 15.000-et)
0
0
0
0
no avatar
dani0903 írta:
bartadavid94: Ezzel a házzal kapcsolatban azt szeretném kérdezni hogy hány ventilátor van benne és hol vannak ezek a ventilátorok a házban? 😃

Hát ha a Elelment T-re gondoltál akkor gyárilag 2 venti van benne, és belerakhatsz még hármat(2-t előre és egyet oldalra).
Gyárilag van egy 12cm-es sima fekete hátul(1400rpm,17dBA, 50.0 CFM), és egy 17cm-es piros LED-es fölül(800rpm,14dBA, 65.30 CFM). Mindkettő kifele viszi a levegőt, és elég hakan pörögnek.
Ha még bármi más kérdésed lenne ezzel a házzel kapcsolatban, szívesen segítek!😃
0
0
0
0
dani0903 avatar
bartadavid94: Ezzel a házzal kapcsolatban azt szeretném kérdezni hogy hány ventilátor van benne és hol vannak ezek a ventilátorok a házban? 😃
0
0
0
0
no avatar
dani0903 írta:
Sziasztok! Erről a házról mit gondoltok: Aerocool VX-E Pro? előre is köszi.. 😀

Olvasd el a tesztet:
[LINK]
Egyébként szerintem ezért a pnzért egész jó kis ház.
Bár azt szokták mondani, hogy ha egy ház olcsó,(ez mondjuk még nm igazán tartozik a drágábbak közé) akkor vagy csak egy venti van benne, és a ház jó minőségű, vagy telerakják ventikkel, és ezzel csökken a minőség.
De ne általánosítsunk.
Egyébként, ha nem akarsz nagyon durva konfig-ot, akkor lehet hogy nem is kell egy ilyen "helikopteres" ház.
Viszont tudom ajánlani a THermaltake Element T-t, nekem nagyon bevált.Nagyon kajak ház.😃
0
0
0
0
dani0903 avatar
Sziasztok! Erről a házról mit gondoltok: Aerocool VX-E Pro? előre is köszi.. 😀
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
bartadavid94 írta:
A HAF 912 csak piros világítással kapható(ami egyébként szerintem sokka jobb). A kék világítás sötétben idegesítő, és túl világos lehet, de a piros szín sötétben majdhogynem kellemes, és sokkal természetesebb. ugyhogy szerintem ha csak ez zavar, nyugottan megveheted, és majd rájösst, hogy tényleg jobb a piros.
(eleinte én is kéket akartam venni)😀
a ház színét az elől lévő ventilátor lede adja, szóval ha mégse tetszene a piros, vehetsz bele egy kék leddel szerelt ventit is
planbmokus írta:
Hát én az RS-9-et és Cyborg-X-et nem ajánlanám.
Aki látott már egy minőségi CM/NZXT/Thermaltake házat ezek árkategóriájában, az nem fog ilyenért pénzt adni.
Vékony, hulladéklemezekből gányolt, sorjás és labilis dobozok.
Egy CM690 vagy egy HAF912 harminc kört ver minden irányba rájuk.
ez nagyon igaz, ahhoz képest, hogy ezek a házak mind minőségben, mind design-ban jelentősen gyengébbek, csak nagyon minimálisan olcsóbbak a nagy márkáknál
0
0
0
0
no avatar
A HAF 912 csak piros világítással kapható(ami egyébként szerintem sokka jobb). A kék világítás sötétben idegesítő, és túl világos lehet, de a piros szín sötétben majdhogynem kellemes, és sokkal természetesebb. ugyhogy szerintem ha csak ez zavar, nyugottan megveheted, és majd rájösst, hogy tényleg jobb a piros.
(eleinte én is kéket akartam venni)😀
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Elvileg a Cooler Master HAF 912-t piros led világítással árulják. Csak utólag tudom kicserélni a ledet vagy van ilyen ház más színű leddel? Konkrétan nekem kék színű kellene. Vagy ez kereskedőfüggő hogy mit alakít át rajta az igényeim szerint?
Légyszi véleményezzétek ezt a házat: Cooler Master Gladiator 600 Black
0
0
0
0
planbmokus avatar
Hát én az RS-9-et és Cyborg-X-et nem ajánlanám.
Aki látott már egy minőségi CM/NZXT/Thermaltake házat ezek árkategóriájában, az nem fog ilyenért pénzt adni.
Vékony, hulladéklemezekből gányolt, sorjás és labilis dobozok.
Egy CM690 vagy egy HAF912 harminc kört ver minden irányba rájuk.
0
0
0
0
laci503 avatar
zsolty87 írta:
Sziasztok.
Légyszi ajánljatok nekem egy masszív felépítésű, de ugyanakkor jól szellőző házat max 25.000 ft-ig.


Aerocool RS9 ? Gépigény webáruházban meg tudod rendelni! 😀 és szerintem nagyon jó kis ház 😃 én iet akartam magamnak csak végül más lett a vége 😀
Nagyon jól szellőzik 😀 ráadásul 4 ventit tudsz szabályozni vele 😀

Magyar írás: [LINK]

Nem magyar írás képekkel : [LINK]
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok.
Légyszi ajánljatok nekem egy masszív felépítésű, de ugyanakkor jól szellőző házat max 25.000 ft-ig.
0
0
0
0
Matthew_217 avatar
Köszönöm mindenkinek a HELP-et, úgy néz ki Thermaltake V3 lesz és nem Cooler Master 212 Plus hanem Sychte Mugen 2, mert pont annyival olcsóbb az előző házaknál, mint amennyivel drágább a Mugen 2.
Még egyszer köszi!
0
0
0
0
no avatar
maniacc írta:
Matthew_217 írta:
Sziasztok!
Szerintetek melyiket éri meg jobban megvenni:
Thermaltake V3 Black Edition - 11e
Cooler Master Gladiator 600
Cooler Master Elite 430
Cooler Master Centurion 5 II
A Cooler Masterek 14e-15e között mozognak. Amúgy szeretnék még CPU coolert is venni, pl Cooler Master 212 Plus.
Szerintetek?


Thermaltake V3 Black Edition vagy Cooler Master Elite 430

Egyetértek
0
0
0
0
maniacc avatar
Matthew_217 írta:
Sziasztok!
Szerintetek melyiket éri meg jobban megvenni:
Thermaltake V3 Black Edition - 11e
Cooler Master Gladiator 600
Cooler Master Elite 430
Cooler Master Centurion 5 II
A Cooler Masterek 14e-15e között mozognak. Amúgy szeretnék még CPU coolert is venni, pl Cooler Master 212 Plus.
Szerintetek?


Thermaltake V3 Black Edition vagy Cooler Master Elite 430
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
egymáshoz nagyon hasonló házak, szerintem válaszd azt, amelyik a legjobban tetszik, én Pl Elite 430-at vennék, szerintem az néz ki a legjobban, de ahogy mondtam, tulajdonképpen mind1, a Hyper 212 PLus-t pedig csak ajánlani tudom, nagyon jó kis hűtő
0
0
0
0
Matthew_217 avatar
Sziasztok!
Szerintetek melyiket éri meg jobban megvenni:
Thermaltake V3 Black Edition - 11e
Cooler Master Gladiator 600
Cooler Master Elite 430
Cooler Master Centurion 5 II
A Cooler Masterek 14e-15e között mozognak. Amúgy szeretnék még CPU coolert is venni, pl Cooler Master 212 Plus.
Szerintetek?
0
0
0
0
no avatar
szabyy írta:
A legjobb gépház amit eddog láttam😃 [LINK]

Hát ez nem is gépHÁZ!😃
0
0
0
0
szabyy avatar
A legjobb gépház amit eddog láttam😃 [LINK]
0
0
0
0
szabyy avatar
Én mivan, ha már az összes használadban van, van elosztó hozzá? Vagyis lehet hozzá külön venni?
0
0
0
0
Osynho avatar
Ott van rajta a molex csatlakozó
0
0
0
0
szabyy avatar
Éna gépházamba vennék 2 ventit, Az lenne a kérdésem, hogy a tápegységbe hova lehet bedugni a ventit, mert az alaplapon csak egy system fan hely van. Ilyet akarok venni: [LINK]
0
0
0
0
lsklsk avatar
Hát ez igaz. 30k körül van az ára, 3 alap ventivel adják, de ha szükséges még 3at bele lehet tolni...
0
0
0
0
planbmokus avatar
Szerintem a CM690-nél jobb ár-érték arányú ház nincsen.
És legalább anyag is van benne!
0
0
0
0
thug85 avatar
Szia!
Kilehet hajtani az elejét, és ott van ahol a szokványos házakon is!
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok.
Hol van az Aerocool Cyborg és Syclone házakon az optikai meghajtók helye?
0
0
0
0
no avatar
Tesla GoD írta:
a 15k alatti értelmes házak azért olyan olcsók, mert kispórolják belőlük a ventiket, szóval olyan olcsón nem fogod megúszni, ha rendes légáramlást szertnél benne, de alapnak ezek a házak elég jók(csak persze 1-2 kis ventit adnak beléjük)
Thermaltake V3
Cooler Master Elite 430

Én is pont e kettő között gondolkoztam, és végül a v3-mat rendeltem meg, de tulajdonképpen semmi különbség a kettő között, csak a v3 jobban tetszett😀
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
a 15k alatti értelmes házak azért olyan olcsók, mert kispórolják belőlük a ventiket, szóval olyan olcsón nem fogod megúszni, ha rendes légáramlást szertnél benne, de alapnak ezek a házak elég jók(csak persze 1-2 kis ventit adnak beléjük)
Thermaltake V3
Cooler Master Elite 430
0
0
0
0
no avatar
Például Cooler Master Elite 430:2 hűtő van benne, elöl lent 120mm es kék LED, és egy sima 120mm-es hátul fönt.
És árgépen 11k😀
0
0
0
0
szabyy avatar
Ha van, akkor mondjatok már vmi olyan házat, amibe gyárilag van 2-3 hűtő, és 15k alatt van
0
0
0
0
akos328 avatar
Adatlap-Regisztráció és utolsó belépés alatt- ismerősnek jelölöm😀
0
0
0
0
no avatar
Oké
Már nagyjából értem az egészet.
Sokat segítettél, ezért ismerősnek jelölnélek, ha tudnám, hogy hogy kell!?😀😀
0
0
0
0
Osynho avatar
A 4 pines a PWM-es, a 3 pinest feszültség csökkentéssel lassítja az alaplap. Szóval mindenképpen szabályozza. Feltéve, hogy tudja ezt bios-ból, de meglepődék, ha nem tudná...
0
0
0
0
no avatar
jabocs
akkor elírtam mert a házhűtő 3 pines😃😃
de akkor ezesetben működni fog a fordulatszámszabályzás?😀
0
0
0
0
Osynho avatar
A cpu hűtőt is be kell dugni valahova 😃 Egyébként szabályozza azt a ventit is, ha találsz neki aljzatot. A 31 decibel az sok, igen 😃
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció