Milyen gépházat vegyek?

Szerző: philips20, 2009. November 22., téma
Fórum » Asztali PC
kiváncsivagyok mit ajánlotok :d
Hozzászólások: 2 413
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
_AsheXp avatar
Hát vannak rövid kábeles tápok amik nem jók alsó tápos házakba pl, fsp saga II, fsp hexa, meg még van egy csomó
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
hardX írta:
tasi: "hát ha felülröl elég akkor alulrol is.... meg nincs olyan hogy túl rövid" Ez mekora hülyeség. Pont azért szokták megkérdezbi mert alulról hosszabb kábel kell. De majd Osynho elmagyarázza...


hát nekem eddig mindig is hosszú volt, fel is tehetem az asztalra a tápot és onna is mehet felőlem mert sok nekem ez akábel. gondolom aki meg ilyen házat vesz az vagy kap mellé egy elég nagyot vagy már van olya tápja ami elég bele.
0
0
0
0
_AsheXp avatar
tasi: "hát ha felülröl elég akkor alulrol is.... meg nincs olyan hogy túl rövid" Ez mekora hülyeség. Pont azért szokták megkérdezbi mert alulról hosszabb kábel kell. De majd Osynho elmagyarázza...
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
kvio1 írta:
Synda írta:
kvio1 írta:
Sziasztok! Tudnátok az én gépemhez egy olyan gépházat ami nem rezonál be ha jobban pörögnek a ventik? Vagyis egy erősebb házat. Lehetőleg jól szellőzhető legyen. És max. 10000 ft legyen.


Thermaltake V3 Black Edition /9600 Ft.

Cooler Master Elite RC-360-KKN1-GP/9900 Ft

Mindkettőbe van egy ventilátor.

hello! Ahogy látom ez mindkettő alsótápos. Az én tápomnak elég lenne a zsinorja mert nem vagyok benne biztos?


hát ha felülröl elég akkor alulrol is.... meg nincs olyan hogy túl rövid, ha viszabb kell akor pedig átalakítóval meg tudod oldani.
0
0
0
0
_AsheXp avatar
AZT A TÁPOT CSERÉLD LE! Codegen a legeslegszarabb táp, tönkre vághatja az egész gépet! Egy ilyenre pl:[url]http://www.***/webshop/product/_chieftec_ctg_400_80p_400w_box/138844[/url]

ipon
0
0
0
0
kvio1 avatar
Synda írta:
kvio1 írta:
Sziasztok! Tudnátok az én gépemhez egy olyan gépházat ami nem rezonál be ha jobban pörögnek a ventik? Vagyis egy erősebb házat. Lehetőleg jól szellőzhető legyen. És max. 10000 ft legyen.


Thermaltake V3 Black Edition /9600 Ft.

Cooler Master Elite RC-360-KKN1-GP/9900 Ft

Mindkettőbe van egy ventilátor.

hello! Ahogy látom ez mindkettő alsótápos. Az én tápomnak elég lenne a zsinorja mert nem vagyok benne biztos?
0
0
0
0
kvio1 avatar
Sziasztok! Tudnátok az én gépemhez egy olyan gépházat ami nem rezonál be ha jobban pörögnek a ventik? Vagyis egy erősebb házat. Lehetőleg jól szellőzhető legyen. És max. 10000 ft legyen.
0
0
0
0
almos avatar
Cenation írta:
Hello!
Én is teveznék egy új házat de nem tom h milyet.Am olyanra gondolta,ami nem kerül többe 15.000Ft-nál jól szellőzik van benne min.1 ventilátor és ne legyen gagyi.Légyszi vagy a gépemhez vagy PÜ-t írj.Előre is kösz😃


Coller Master Elite 430(van benne egy kék LEDes venti) + 4 db Arctic Cooling F12
0
0
0
0
no avatar
Hello!
Én is teveznék egy új házat de nem tom h milyet.Am olyanra gondolta,ami nem kerül többe 15.000Ft-nál jól szellőzik van benne min.1 ventilátor és ne legyen gagyi.Légyszi vagy a gépemhez vagy PÜ-t írj.Előre is kösz😃
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Akkor haf-x de az nem olyan szép szerintem. Akkor inkább ilyet: [url]http://www.***/webshop/product/_thermaltake_vn10001w2n_level_10_gt/175163[/url]

Ipon. Ez aztán "massziv erőmű" kinézetű 😜
0
0
0
0
JackFeryll avatar
hardX írta:
Mert HAF 😜 Én inkább azt egy ilyet vennék :[LINK]

lambdacomputer. Ez nagyon szép ház, és jó is. Ennél szebbet én még nem láttam. Egyébként sztem a HAF-X be több venti fér, meg talán több hdd, de ezt fejből, mondom, ha pedig mégse akkor csak az izlésed dönti el h melyiket vedd


Szép, letisztult forma.
Én most inkább a masszív erőmű kinézetre megyek. (mint a nagyobb HAF házak 😀

A Thermaltake házak is nagyon jók, de nekem külsőre jobban bejönnek a CM házak.
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Igen ez igy van és ezért szép és kerek a világ 😀
0
0
0
0
maniacc avatar
Erre megint csak azt tudom mondani, hogy izlések és pofonok 😃
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Aerocool házaknál nincs rondább sztem 😜 😃 De az NZXT-ket én is szeretem, de ennyiért jobbat kapsz.
0
0
0
0
maniacc avatar
Nekem az a corsair nem tetszik és igen drága 😃 izlések és pofonok. 😃
Ami nekem tetszik és viszonylag olcsó: AeroCool PGS Strike-X Gaming - [LINK]

Vagy nekem még az NZXT házak tetszenek.
NZXT Tempest Evo Black - [LINK]
NZXT Guardian 921 Blueline - [LINK]

Legutóbbiban van beépített hőmérséklet mérés. Kiirja mi hány fokos. Én ezek közül választanék. 😉
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Én nekem meg mind1 csak nagy legyen és szép legyen, és sok venti férjen bele. De főleg a szépség 😜 Nézd meg azt a corsairt amit linkeltem
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Mert HAF 😜 Én inkább azt egy ilyet vennék :[LINK]

lambdacomputer. Ez nagyon szép ház, és jó is. Ennél szebbet én még nem láttam. Egyébként sztem a HAF-X be több venti fér, meg talán több hdd, de ezt fejből, mondom, ha pedig mégse akkor csak az izlésed dönti el h melyiket vedd
0
0
0
0
JackFeryll avatar
Egy CM Storm Sniper-be belefér minden? (4kártyás rendszereket kivéve).
Mi indokolhatná, hogy a CM HAF-X -et vegyem inkább.
Közel 300ezres konfigban gondolkozom és házat nagyon jót szeretnék venni, mert ez ellentétben azzal ami benne lesz jó sokáig a gép részét fogja képezni, így egy jó befektetés lehet.
Szóval milyen reális érv szól a HAF-X mellett amiért inkább azt érdemes venni?
0
0
0
0
PGabor avatar
a THERMALTAKE VL80001W2Z V3 Black Edition-ba 1db a COOLERMASTER RC-430-KWN1-GP Elite 430 meg 2db. A 2 ház szinte ugyan az, csak a V3-ba több ventillátort lehet beletenni mint a 430-ba Méretek 430 x 190 x 473 mm/185x413x486 mm
0
0
0
0
Killer17 avatar
Sziasztok
Kinéztem 2 házat és kikérném a véleményetek hogy melyik lenne sztetek jobb vétel?
THERMALTAKE VL80001W2Z V3 Black Edition vagy COOLERMASTER RC-430-KWN1-GP Elite 430?
Meg nem tudom hogy van-e bennük alapból ventilátor,ez is érdekelne.
Vagy tudtok vmi jó házat 8-12 k között?
Iponról kéne,ott akarom összerakatni a gépemet majd
Előre is kösz
0
0
0
0
gytomi avatar
Nekem a gépházba 1 olyan meghajtó kellene, ami 5,25-ös és Sata csatlakozós.Ha lehet a legolcsóbban akarok kijönni a dologbol..
0
0
0
0
forestgreen avatar
Számítógép házat akarok venni. Szerteném ha segítenétek. Sajnos a mostaniban 1 gyári hűtő sincs, és azt javasolták vegyek olyant, amibe van/ lehet tenni. Sőt azt is mondták, hogy olyan kellene, amiben a táp alul van, így az + hűtést adna a VGA-nak... + elférjen benne egy 15,5 centis Mugen 2 CPU Cooler. Szeretnék minél olcsóbban kijönni a dologból. Ha van valakinek javaslata, akkor a profilomba írja meg... Minél több alternatíva, annál jobb..

Előre is nagyon köszi
0
0
0
0
gytomi avatar
Bocs már megtaláltam az ideálist.. de azért köszi
0
0
0
0
maniacc avatar
Mennyit szánnál rá? Mondj egy keretet és akkor tudunk ajánlani pár gépházat.
0
0
0
0
gytomi avatar
HY!

NEkem 1 olyan gépház kellene, ami "támogatja" az ATX szabványú alaplapokat táppal,ventillátorral, és a HDD-nek 3,5-ös hellyel..


A válaszokat elre is kösz.
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Megnéznétek a "ha egyszer ujitok" gépemet és megmonjájtok h vepefér e minden a házba?
0
0
0
0
Adam996 avatar
-gravehaunter- : ennél még hangossab lesz mert 3hűtős 😃
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
-gravehaunter- írta:
És nem lehetnek túl hangosak a ventik?


mivél többetfutnak annál hangosabbak lesznek... nekem 6 éves codegentápbol van egy venti a gépembe és egy 4-5 éves revoltec hűtő... csak szívásra vannak, de a VGA hűtője hangosabb.... nem lesznek anyira hangosak azok 5 évvel később sem.
0
0
0
0
Adam996 avatar
Sharkoon és 16K ipon-on és szerintem is jó ház 😃
0
0
0
0
Flash avatar
Nem rossz ház, de milyen márka, és mennyi az ára?
0
0
0
0
nemkrisz11 avatar
Az nem baj...enyémben egy sincs 😆
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
nagyon j kis ház, a legnagyobb problémája h csak 1 ventit adnak bele
0
0
0
0
kalashnikov avatar
abba a házba majdnem minden elfér, ha csak nem akarsz vízhűtésrendszert bele😃 VGA-ból majdnem az összes belefér, csak azt hiszem a HD 6990 már nem. De a te elvárásaidnak ez a ház a legtökéletesebb😀
0
0
0
0
nemkrisz11 avatar
Hmm. Tetszetős a cucc😃 Köszönön
0
0
0
0
kalashnikov avatar
nemkrisz11 írta:
Vásárlási tanácsra lenne szükségem!
A jelenlegi gépházamban a táp és proci hűtő között alig van egy kevés hely...ezen nem igazán tudok változtatni nagyobb házzal(szerintem, mivel ez valami szabvány lehet) ezért lehet még ki tudok facsarni egy 10-15 ezres összeget egy új gépházra...tehát olyan kéne, ahol a táp ventit nem takarja el teljesen a proci hűtő
házakban nem vagyok valami jártas, ezért szeretném a segítségeteket kérni...valószínűleg olyan kéne, ahol alul van a táp helye vagy valami...köszönöm!


Cooler Master Elite 430. ebbe elférnének a cuccok bőven.
0
0
0
0
nemkrisz11 avatar
Vásárlási tanácsra lenne szükségem!
A jelenlegi gépházamban a táp és proci hűtő között alig van egy kevés hely...ezen nem igazán tudok változtatni nagyobb házzal(szerintem, mivel ez valami szabvány lehet) ezért lehet még ki tudok facsarni egy 10-15 ezres összeget egy új gépházra...tehát olyan kéne, ahol a táp ventit nem takarja el teljesen a proci hűtő
házakban nem vagyok valami jártas, ezért szeretném a segítségeteket kérni...valószínűleg olyan kéne, ahol alul van a táp helye vagy valami...köszönöm!
0
0
0
0
Adam996 avatar
Hali azt akarom kérdezni h van most a gépembe hátul 4 USB port és ha veszek egy COOLERMASTER RC-430 gépházat ami ügye első USB-s az hogy fog oda eljutni? ha nekem csak 4USB-m van? vagy adnak USB portokat is a gépházhoz?? 😕 meg hátulra is adnak vagy azt hogy tudom meg csinálni h hátul 10USB legyen mondjuk?? adnak portokat a házhoz vagy külön kell venni? léccives a profilomhoz írjatok hogy könnyebben lássam a választ 😀 ja és ilyen az a gépház [url]http://***/webshop/product/_coolermaster_rc_430_kwn1_gp_elite_430/165164[/url]
0
0
0
0
tibor560sec avatar
Tesla GoD írta:
tibor560sec írta:
Blackwell írta:
Van néhány kezdő kérdésem, lehet, hogy hülyén hangzik, hogy ilyet kérdezek, de nem vagyok még profi, szóval: Mi a Cooler? Ugyanaz, mint a ventilátor? Ventilátorból, mennyit kéne venni, hogy lehűtsek egy 4magos processzort és egy hd5670-et? Kb. ennyi.😀 Előre is kösz a válaszokat.😉


Amúgy most , hogy ezekkel az információkkal gyarapodott a lexikális tudásod .... már profinak érzed magad ugye ... ? 😆😂

Cooler - hűtő (magyarul gyűjtő név)
Kúrel - az mást jelent 😃

A CPU/VGA hűtést illetően tök mindegy mennyi ventilátort veszel nem az a lényeg (ergo nem az hűti a magokat) ... , hanem a hűtőblokk ami rá kerül!
ehhez akkor hozzácsapom, hogy a ház ventijei közvetve vesznek részt a hűtésben azzal, hogy keringetik a levegőt, így az alkatrészek, hűtőbordák jobban tudják a hűt leadni, illetve az ezeken lévő ventilátorok hűvösebb levegőt szívnak be


Magamból indultam ki ....
Nekem sosincs gépházban a konfiguráció (na jó van amikor igen) ezért nem tulajdonítottam jelentőséget nekik illetve szerepüknek ...
De valóban nekik is jelentős szerepük van : a levegőcsere ...
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
tibor560sec írta:
Blackwell írta:
Van néhány kezdő kérdésem, lehet, hogy hülyén hangzik, hogy ilyet kérdezek, de nem vagyok még profi, szóval: Mi a Cooler? Ugyanaz, mint a ventilátor? Ventilátorból, mennyit kéne venni, hogy lehűtsek egy 4magos processzort és egy hd5670-et? Kb. ennyi.😀 Előre is kösz a válaszokat.😉


Amúgy most , hogy ezekkel az információkkal gyarapodott a lexikális tudásod .... már profinak érzed magad ugye ... ? 😆😂

Cooler - hűtő (magyarul gyűjtő név)
Kúrel - az mást jelent 😃

A CPU/VGA hűtést illetően tök mindegy mennyi ventilátort veszel nem az a lényeg (ergo nem az hűti a magokat) ... , hanem a hűtőblokk ami rá kerül!
ehhez akkor hozzácsapom, hogy a ház ventijei közvetve vesznek részt a hűtésben azzal, hogy keringetik a levegőt, így az alkatrészek, hűtőbordák jobban tudják a hűt leadni, illetve az ezeken lévő ventilátorok hűvösebb levegőt szívnak be
0
0
0
0
tibor560sec avatar
Blackwell írta:
Van néhány kezdő kérdésem, lehet, hogy hülyén hangzik, hogy ilyet kérdezek, de nem vagyok még profi, szóval: Mi a Cooler? Ugyanaz, mint a ventilátor? Ventilátorból, mennyit kéne venni, hogy lehűtsek egy 4magos processzort és egy hd5670-et? Kb. ennyi.😀 Előre is kösz a válaszokat.😉


Amúgy most , hogy ezekkel az információkkal gyarapodott a lexikális tudásod .... már profinak érzed magad ugye ... ? 😆😂

Cooler - hűtő (magyarul gyűjtő név)
Kúrel - az mást jelent 😃

A CPU/VGA hűtést illetően tök mindegy mennyi ventilátort veszel nem az a lényeg (ergo nem az hűti a magokat) ... , hanem a hűtőblokk ami rá kerül!
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
Blackwell írta:
Oké😀 Bocs, hogy már ennyit kérdezek😕, de az cégtől vagy terméktől függ, hogy milyen coolert adnak? Mert egy Phenom II 955-höz elégséges lenne amit adnak vele?
persze hogy elég, alap órajelenek mindenképp lehűti, még húzotton is, de azért érdemes venni egy olcsó hűtőt rá
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
Blackwell írta:
Köszi a választ😀 És még annyit szeretnék tudni, hogy coolert külön kell vegyek, vagy kapok a processzorral, vga-val meg a házzal együtt?😊
mindenhez adnak valamilyen szintű hűtőt, de ez nem egyenlő a ventilátorral, a "cooler" lehet csak passzív borda, vagy hőcsövekkel és ventivel ellátott torony, vagy vízhűtő is
0
0
0
0
cseszka avatar
Blackwell írta:
Van néhány kezdő kérdésem, lehet, hogy hülyén hangzik, hogy ilyet kérdezek, de nem vagyok még profi, szóval: Mi a Cooler? Ugyanaz, mint a ventilátor? Ventilátorból, mennyit kéne venni, hogy lehűtsek egy 4magos processzort és egy hd5670-et? Kb. ennyi.😀 Előre is kösz a válaszokat.😉


A cooler hütöt jelent,ugyan igy hivják a prociét is mint a ház hütöt,csak annyi,h a procié CPU Cooler,a házé meg Case Cooler,a vidi karié is VGA Cooler.2 szerintem elég, 2Db 12cm.1elöre,a HDD elé,ami huzza be a levegöt,igy hüti is a HDD-t,a másikat meg hátra,ami nyomja kifelé,a benti levegöt.Igy szépen áramlik a levegö.Ez csak akkor okés ha fentvan az oldallap is,mert ha nincs,megszünik a keringés.
0
0
0
0
almos avatar
hector maio írta:
almos írta:
Blackwell írta:
Mindegy, hogy milyen nagy gépházat veszek (MiniTower, MediumTower, Fulltower,stb.), vagy kell alkalmazkodjon a többi hardver méretéhez? Mert, hogyha kellene, akkor egy core2duo,
ASUS P5P41T_LE IntelG41, megy egy sapphire hd5670 512mb. gddr5-höz hogy mekkora kellene?

Az alaplaphoz és a VGA hosszához kell alkalmazkodni.

Meglett a CM Elite 430, nagyon tetszik....😃


Én is azt fogok kérni húsvétre 😃😃 jó kis alsótápos ház 😀

Biztos megleszel vele elégedve,csak rögtön kérj még hozzá 5db ventit,mert az egy első az elég kevés. Én Arctic Cooling F12-t veszek,ajánlom neked is.
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
hector maio írta:
almos írta:
Blackwell írta:
Mindegy, hogy milyen nagy gépházat veszek (MiniTower, MediumTower, Fulltower,stb.), vagy kell alkalmazkodjon a többi hardver méretéhez? Mert, hogyha kellene, akkor egy core2duo,
ASUS P5P41T_LE IntelG41, megy egy sapphire hd5670 512mb. gddr5-höz hogy mekkora kellene?

Az alaplaphoz és a VGA hosszához kell alkalmazkodni.

Meglett a CM Elite 430, nagyon tetszik....😃


Én is azt fogok kérni húsvétre 😃😃 jó kis alsótápos ház 😀
eléggé jó házikó, árához képest a minősége is egészen ottvan, de hát végülis CM😃
0
0
0
0
Adam996 avatar
almos írta:
Blackwell írta:
Mindegy, hogy milyen nagy gépházat veszek (MiniTower, MediumTower, Fulltower,stb.), vagy kell alkalmazkodjon a többi hardver méretéhez? Mert, hogyha kellene, akkor egy core2duo,
ASUS P5P41T_LE IntelG41, megy egy sapphire hd5670 512mb. gddr5-höz hogy mekkora kellene?

Az alaplaphoz és a VGA hosszához kell alkalmazkodni.

Meglett a CM Elite 430, nagyon tetszik....😃


Én is azt fogok kérni húsvétre 😃😃 jó kis alsótápos ház 😀
0
0
0
0
almos avatar
Blackwell írta:
Mindegy, hogy milyen nagy gépházat veszek (MiniTower, MediumTower, Fulltower,stb.), vagy kell alkalmazkodjon a többi hardver méretéhez? Mert, hogyha kellene, akkor egy core2duo,
ASUS P5P41T_LE IntelG41, megy egy sapphire hd5670 512mb. gddr5-höz hogy mekkora kellene?

Az alaplaphoz és a VGA hosszához kell alkalmazkodni.

Meglett a CM Elite 430, nagyon tetszik....😃
0
0
0
0
cseszka avatar
almos írta:
Hát még nincs meg,nem tudom hol akadt el....
Az nem volt sok érte,főleg hogy kaptál venti-szabályzót,meg tápot is,én 40eu-ért veszem,plusz 10eu-ba beszámitják a mostani házamat.


Az is jó bolt lesz.én 2000dinért árulom a régi házam ezzel az 560w táppal,amire kaptam 2 év garit.Remélem elkel majd,ne álljon itthon feleslegesen.Itt most le is állok 1 darabig a fejlesztgetéssel,ezt akartam még,egy jó házat..
0
0
0
0
almos avatar
Hát még nincs meg,nem tudom hol akadt el....
Az nem volt sok érte,főleg hogy kaptál venti-szabályzót,meg tápot is,én 40eu-ért veszem,plusz 10eu-ba beszámitják a mostani házamat.
0
0
0
0
cseszka avatar
4200din 560W táppal,amit meg most eladok.😆
Te megvetted a CM elitet?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció