Milyen gépházat vegyek?

Szerző: philips20, 2009. November 22., téma
Fórum » Asztali PC
kiváncsivagyok mit ajánlotok :d
Hozzászólások: 2 413
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
matyu20 avatar
Szerintetek CM Elite 430 Black -et vagy
Thermaltake Commander MS-I-t vagy
Aerocool AeroEngine II-t vegyek?

SZERK.: Ja és milyen ventit ajánlotok bele 2k alatt?
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
Megéri szerintetek a Cooler Master 342? csak 8 ezer
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Meg a Thermeltake Commander MS-I is jó ilyen árkategóriában
0
0
0
0
ujjzalan avatar
hardX:

Nekem is CM 430-am van és marha jó 😃 Jó a szellőzése és olcsó. Az anyaghasználat nem az igazi, de ilyen olcsón simán megéri 😃 Ja és nagyon jól néz ki!!!! Mellesleg csavarmentes, ezért könnyű turkálni benne, szerelgetni. Ajánlom mindenkinek.
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Az tényleg jobb lenne de én 10k körül kerestem neki 😀
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Gta4vevo: Cooler Master Elite 430
0
0
0
0
Gta4vevo avatar
260 mm a szélessége de a magassága is elég nagy.
Lehet inkább akkor az asztalra teszem...
Ja a keret rá 15 ezer max-ba de ha lehet 10 alatt.


Szerkesztés : http://www.aruk ereso.hu/szamitogep-haz-c3085/advance/neoxblade-8813b-p35818729/termek-leiras.html#properties

Ez megéri a pénzét?Pofás is + van benne 3 ventilátor😀

Vagy ez jobban megéri ha 3 Arctic Cooling Arctic F12 -at vennék bele?

http://www.use rs.hu/?p=termek&termek=28084&thermaltake-vn400a1w2n-commander-ms-i-fekete-haz-usb30-szamitogephaz
0
0
0
0
Osynho avatar
Egyik megoldás, hogy nem oda teszed a gépet, a másik, hogy kivágod az asztal hátulját. 😀 Zárt helyre semmiképp ne tedd.
A 400mm nagyon rövid, sztem, bár, ha olyan típust találsz, aminek ki lehet szerelni a hdd tartó vga előtti részét, akkor szinte bármilyen vga belefér. 😀 Persze ez már nem ez az árkategória. Mennyid lenne rá? A másik a ház szélessége. Erre is figyelni kell, hátha később valami nagyobb cpu hűtőt szeretnél.
0
0
0
0
Gta4vevo avatar
Hát igazad van.
De kb 400 mm kell hogy legyen a mélység , ezen kívül nem találtam:S
Ha találsz nekem majdnem bármi jó jó áron😃
Bocs hogy így mondom de nekem már elment a kedvem a ház kereséstől😞
Kiszeretném használni a számítógépasztalomon azt a kis helyt mivel másra nem nagyon tudnám az a gondom:S


http://www.aruke reso.hu/szamitogep-haz-c3085/hkc/7051nd-p41419354/termek-leiras.html#properties

Utóirat : 440 mm ha jól tudom a hely de kell 40 mili szerintem a kábeleknek+ szellőzésnek minimum.
0
0
0
0
Osynho avatar
Gta4vevo írta:
[url]http://www.***/szamitogep-haz-c3085/hkc/7051nd-p41419354/termek-leiras.html#properties[/url]

Erről bármit is meglehet tudni milyen venti illik bele?


Nem jó a linked. Ezt találtam (valszeg a te gépeden is elérhető tartalom 😆😉:
[LINK]

Egyébként ragaszkodsz ehhez a kuckóhoz? Mert ha a tápot úgyis kidobod belőle, nem olyan nagy vétel sztem. 😕
0
0
0
0
Gta4vevo avatar
[url]http://www.***/szamitogep-haz-c3085/hkc/7051nd-p41419354/termek-leiras.html#properties[/url]

Erről bármit is meglehet tudni milyen venti illik bele?
0
0
0
0
Osynho avatar
Nem tudom mekkorák ezek, de mondom, hogy kutakodj a neten. Ventik terén talán a legjobb vétel az AC F12, egy ezres környékén kapni.
0
0
0
0
Gta4vevo avatar
Aham és ehhez mennyi hely kell neki?
Mert a második egy szgép helyen lenne de épphogy (asszem ez az egyetlen) ami befért + 40 milivél mélységben a kábelekben😃
Amúgy alap hogy kivágom belőle a gyári tápot😜
Az első meg az asztalon lenne ha jobb lett volna.
És mennyi bele egy 12 Centis ventilátor amúgy , vagy a másodikba már több hely nincs is ventinek?😃
0
0
0
0
Osynho avatar
Gondolom fent van minden infó a méretekről a neten. 😀
Az elsőt úgylátom csak egy helyen kapni, onnan kár is rendelni. 😜 A másik házból meg remélem a tápot kipenderíted egyből.
Melegedni nem fog egyik se, ha van egy korrekt kereszthuzat bennük.
0
0
0
0
Gta4vevo avatar
Na most azt kérdezném hogy mennyi különbség van kinézet kivételével a hűtőkben ezekben a házakban:

Advance NeoXblade 8813B

HKC 7051ND

Ja és beleférne-e egy 6870?És nem forrosódna-e túl egy 1 terás vinyónál?
0
0
0
0
bakozsolt avatar
x'D
Google a barátod.
kössz az előb rákerestem és nem adott
ki semmit pedig ugyanúgy kerestem😆
0
0
0
0
Osynho avatar
bakozsolt írta:
Thermaltake Commander MSI
ezt hol lehet kapni???
ez jól is néz ki és nem is annyira drága..


[LINK]
0
0
0
0
bakozsolt avatar
Thermaltake Commander MSI
ezt hol lehet kapni???
ez jól is néz ki és nem is annyira drága..
0
0
0
0
bakozsolt avatar
Hy
nem tudnátok ajánlani 10e körül 1 gépházat
mert vannak jók csak az nekem drága lenne mert monitort is veszek és úgy nem jönnék ki jól...
0
0
0
0
dani0903 avatar
axelfoly írta:
dani0903 írta:
Üdv. Az a kérdésem hogy ezek közül ki melyiket venné?? Igazából nem tudok dönteni.. talán egy kicsit a Hurricane az ami jobban tetszik. .😀

X DL Happy 31B (X D egybe van de akkor smiley-t ír 😆 )
Raidmax Ares
Raidmax Tornado
Raidmax Hurricane


Én a tornadot venném kék kerettel.


Én meg inkább Thermaltake Commander MSI-t veszek 😆
0
0
0
0
axelfoly avatar
dani0903 írta:
Üdv. Az a kérdésem hogy ezek közül ki melyiket venné?? Igazából nem tudok dönteni.. talán egy kicsit a Hurricane az ami jobban tetszik. .😀

X DL Happy 31B (X D egybe van de akkor smiley-t ír 😆 )
Raidmax Ares
Raidmax Tornado
Raidmax Hurricane


Én a tornadot venném kék kerettel.
0
0
0
0
nrL3ITO avatar
Gta4vevo írta:
nrL3ITO írta:
Gta4vevo írta:
Ezt néztem ki és a következő lenne a kérdésem hogy most a beépített tápot ki lehet belőle szedni??

[LINK]

Bocsi nem akarok reklámozni csak betettem példának:S


Kilehet!

De inkább ezt a házat vedd!

[LINK]



Jóvan de hát ha nincs annak hely😃
Olyan szempontból néztem a házakat.😀
Maradok az eredetinél az jó kicsi köszi a válaszodat!


Nekem mind1, ha az jó akkor jó!
nincs mit!
0
0
0
0
Gta4vevo avatar
nrL3ITO írta:
Gta4vevo írta:
Ezt néztem ki és a következő lenne a kérdésem hogy most a beépített tápot ki lehet belőle szedni??

[LINK]

Bocsi nem akarok reklámozni csak betettem példának:S


Kilehet!

De inkább ezt a házat vedd!

[LINK]



Jóvan de hát ha nincs annak hely😃
Olyan szempontból néztem a házakat.😀
Maradok az eredetinél az jó kicsi köszi a válaszodat!
0
0
0
0
nrL3ITO avatar
Gta4vevo írta:
Ezt néztem ki és a következő lenne a kérdésem hogy most a beépített tápot ki lehet belőle szedni??

[LINK]

Bocsi nem akarok reklámozni csak betettem példának:S


Kilehet!

De inkább ezt a házat vedd!

[LINK]
0
0
0
0
Gta4vevo avatar
Ezt néztem ki és a következő lenne a kérdésem hogy most a beépített tápot ki lehet belőle szedni??

[LINK]

Bocsi nem akarok reklámozni csak betettem példának:S
0
0
0
0
dani0903 avatar
almos írta:
Hát igazából nekem a Thermaltake jobban tetszik, abban van kábelvezetésnek hely is, amúgy nem néztem utána nagyon amiket te irtál,de azok sem rosszak. A Radmax kiváló házakat készit, nézd meg a specifikációit a házaknak és a legjobbat vedd meg,mivel egy árban vannak kb. meg persze amelyik legjobb kinézetű szerinted 😀


Köszönöm a választ, Igazából a Thermaltakes amit írtál azért tetszik mert felül is van hely hogy kimenjen a meleg levegő.. viszont ami érdekelne hogy ehhez gyárilag hány ventilátort adnak??
0
0
0
0
Gta4vevo avatar
Halljátok tudnátok ajánlani a következő méretekre egy gép házat 10 ezerért vagy alatta?
Magassága lehet 47cm-ig , hosszúsága 27 cm-ig és végül ami nem szokásos az a nem megszokott mélység ami csak 40 cm.(Amúgy 44cm de a kábelek+szellőzésért ráhagytam 4centit)
Előre is köszönöm a válaszokat!
0
0
0
0
almos avatar
Hát igazából nekem a Thermaltake jobban tetszik, abban van kábelvezetésnek hely is, amúgy nem néztem utána nagyon amiket te irtál,de azok sem rosszak. A Radmax kiváló házakat készit, nézd meg a specifikációit a házaknak és a legjobbat vedd meg,mivel egy árban vannak kb. meg persze amelyik legjobb kinézetű szerinted 😀
0
0
0
0
dani0903 avatar
almos írta:
dani0903 írta:
Üdv. Az a kérdésem hogy ezek közül ki melyiket venné?? Igazából nem tudok dönteni.. talán egy kicsit a Hurricane az ami jobban tetszik. .😀

X DL Happy 31B (X D egybe van de akkor smiley-t ír 😆 )
Raidmax Ares
Raidmax Tornado
Raidmax Hurricane


Ennyi pénzért inkább CM Elite 430-at,de méginkább THERMALTAKE VN40001W2N Commander MS-I-t vennék.


És ezek amiket leírtál mivel jobbak? mert egyik sem tetszik igazán.. talán a Thermaltake-s..
0
0
0
0
almos avatar
dani0903 írta:
Üdv. Az a kérdésem hogy ezek közül ki melyiket venné?? Igazából nem tudok dönteni.. talán egy kicsit a Hurricane az ami jobban tetszik. .😀

X DL Happy 31B (X D egybe van de akkor smiley-t ír 😆 )
Raidmax Ares
Raidmax Tornado
Raidmax Hurricane


Ennyi pénzért inkább CM Elite 430-at,de méginkább THERMALTAKE VN40001W2N Commander MS-I-t vennék.
0
0
0
0
dani0903 avatar
Üdv. Az a kérdésem hogy ezek közül ki melyiket venné?? Igazából nem tudok dönteni.. talán egy kicsit a Hurricane az ami jobban tetszik. .😀

X DL Happy 31B (X D egybe van de akkor smiley-t ír 😆 )
Raidmax Ares
Raidmax Tornado
Raidmax Hurricane
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
pakai93 írta:
hedzsooo írta:
Sziasztok ! 😀

Nekem is elkellne 1 kis tanacs, a szakiktol ! 😆 😀

Nagyon megtetszett ez a haziko, fokent a venti-fordulat szabalyzok miatt: [url]http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120744064056&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_3233wt_905[/url]

..., de kozben meg ez is nagyon magtetszett: [LINK]


-Szerintetek melyik lenne jobb, ha az arat NEM nezzuk, csak hutes es szerelhetoseg szempontjabol ??? 😊

Ja, + ez lesz az alaplapom hozza: [url]http://www.amazon.co.uk/Asus-Motherboard-P67-3-0-Bluetooth/dp/B004O9YB3A/ref=sr_1_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1311718219&sr=1-1[/url] - Beleferne mind a 2 fele hazba rendesen, ugye ??? 😊


Elore is koszonom szepen a segitsegeteket, tanacsaitokat !!! 😉


én ezek közül az antec-re szavazok 😀 hűtésben szerintem erősebb 😀 vagy ilyen árkategóriában még esetleg a Cooler Master HAF X-et tudnám ajánlani hatalmas, nagyon jó minőség, jó hűtés és a legnagyobb alaplaok is belemennek, és szerintem szép is 😃
am az alapalnál, a képen sabertooth van a megnevezésnél pedig az evo, ez h van? 😊


Koszi a valaszt, a vasamnal is !!! 😉 Amugy a SABERTOOTH-ot vettem meg, vegul az eBay-rol, ott volt jelenleg olcsobban kaphato. Amit gyorsan linkeltem rola az amazonrol, az tenyleg hibasan van feltuntetve..,a hazon akkor meg gondolkodom picit, koszi a tippeket hozza ! 😉
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
MaximumGame írta:
hedzsooo írta:
Sziasztok ! 😀

Nekem is elkellne 1 kis tanacs, a szakiktol ! 😆 😀

Nagyon megtetszett ez a haziko, fokent a venti-fordulat szabalyzok miatt: [url]http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120744064056&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_3233wt_905[/url]

..., de kozben meg ez is nagyon magtetszett: [LINK]


-Szerintetek melyik lenne jobb, ha az arat NEM nezzuk, csak hutes es szerelhetoseg szempontjabol ??? 😊

Ja, + ez lesz az alaplapom hozza: [url]http://www.amazon.co.uk/Asus-Motherboard-P67-3-0-Bluetooth/dp/B004O9YB3A/ref=sr_1_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1311718219&sr=1-1[/url] - Beleferne mind a 2 fele hazba rendesen, ugye ??? 😊


Elore is koszonom szepen a segitsegeteket, tanacsaitokat !!! 😉


a képen az alaplapod nem ugy néz ki, amilyen igazábl 😃 ez az amason.com egy jó nagy szar 😃



Mert meg nem vasaroltal rola ! 😆 😂

Nagyon jo aron vannak rajta cuccok ! 😉 Hibak persze tenyleg akadnak, de a vilagon a legtobb cuccot itt forgalmazzak az eBay mellett, a neten !!! 😉

1ebkent ahol mar megvettem az alaplapomat az az eBay volt az alaplap eseteben, ott viszont elevult az az oldal es nem tudtam bedobni, ezert raktam ki 1 masikat, ami tenyleg hibas volt, itt 1 masik rola: [url]https://www.amazon.co.uk/ASUS-SABERTOOTH-P67-Motherboard-8-channel/dp/B004I8WD7I/ref=sr_1_3?s=computers&ie=UTF8&qid=1311764985&sr=1-3[/url]
0
0
0
0
MaximumGame avatar
hedzsooo írta:
Sziasztok ! 😀

Nekem is elkellne 1 kis tanacs, a szakiktol ! 😆 😀

Nagyon megtetszett ez a haziko, fokent a venti-fordulat szabalyzok miatt: [url]http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120744064056&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_3233wt_905[/url]

..., de kozben meg ez is nagyon magtetszett: [LINK]


-Szerintetek melyik lenne jobb, ha az arat NEM nezzuk, csak hutes es szerelhetoseg szempontjabol ??? 😊

Ja, + ez lesz az alaplapom hozza: [url]http://www.amazon.co.uk/Asus-Motherboard-P67-3-0-Bluetooth/dp/B004O9YB3A/ref=sr_1_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1311718219&sr=1-1[/url] - Beleferne mind a 2 fele hazba rendesen, ugye ??? 😊


Elore is koszonom szepen a segitsegeteket, tanacsaitokat !!! 😉


a képen az alaplapod nem ugy néz ki, amilyen igazábl 😃 ez az amason.com egy jó nagy szar 😃
0
0
0
0
pakai93 avatar
hedzsooo írta:
Sziasztok ! 😀

Nekem is elkellne 1 kis tanacs, a szakiktol ! 😆 😀

Nagyon megtetszett ez a haziko, fokent a venti-fordulat szabalyzok miatt: [url]http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120744064056&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_3233wt_905[/url]

..., de kozben meg ez is nagyon magtetszett: [LINK]


-Szerintetek melyik lenne jobb, ha az arat NEM nezzuk, csak hutes es szerelhetoseg szempontjabol ??? 😊

Ja, + ez lesz az alaplapom hozza: [url]http://www.amazon.co.uk/Asus-Motherboard-P67-3-0-Bluetooth/dp/B004O9YB3A/ref=sr_1_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1311718219&sr=1-1[/url] - Beleferne mind a 2 fele hazba rendesen, ugye ??? 😊


Elore is koszonom szepen a segitsegeteket, tanacsaitokat !!! 😉


én ezek közül az antec-re szavazok 😀 hűtésben szerintem erősebb 😀 vagy ilyen árkategóriában még esetleg a Cooler Master HAF X-et tudnám ajánlani hatalmas, nagyon jó minőség, jó hűtés és a legnagyobb alaplaok is belemennek, és szerintem szép is 😃
am az alapalnál, a képen sabertooth van a megnevezésnél pedig az evo, ez h van? 😊
0
0
0
0
Osynho avatar
Az NZXT felépítése jobban bejön, bár nem az én világom ez az űrsikló-dizájn. 😀

Inkább ezek:
[LINK]
[LINK]
[LINK]
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
Sziasztok ! 😀

Nekem is elkellne 1 kis tanacs, a szakiktol ! 😆 😀

Nagyon megtetszett ez a haziko, fokent a venti-fordulat szabalyzok miatt: [url]http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120744064056&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_3233wt_905[/url]

..., de kozben meg ez is nagyon magtetszett: [LINK]


-Szerintetek melyik lenne jobb, ha az arat NEM nezzuk, csak hutes es szerelhetoseg szempontjabol ??? 😊

Ja, + ez lesz az alaplapom hozza: [url]http://www.amazon.co.uk/Asus-Motherboard-P67-3-0-Bluetooth/dp/B004O9YB3A/ref=sr_1_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1311718219&sr=1-1[/url] - Beleferne mind a 2 fele hazba rendesen, ugye ??? 😊


Elore is koszonom szepen a segitsegeteket, tanacsaitokat !!! 😉
0
0
0
0
pakai93 avatar
Devis írta:
hát azt nem kéne 😀 mármint azon spórolni, mivel a házon múlik a hűtés. én egy tt v4-et vettem 5830 mellé elég jó kis ház 4db 12cm-es hűtő hellyel


a COOLERMASTER RC-430-KWN1-GP Elite 430 házon pedig 6db 12cm-es ventinek van hely 😉
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
ott van elől rajta egy kis kinyitható ajtó amögött van
fél perc alatt találtam róla képet
[LINK]
0
0
0
0
Devis avatar
hát azt nem kéne 😀 mármint azon spórolni, mivel a házon múlik a hűtés. én egy tt v4-et vettem 5830 mellé elég jó kis ház 4db 12cm-es hűtő hellyel
0
0
0
0
zsolty87 avatar
😃 Pont én is ezt a házat néztem. Lehet butaság, de a házon akarok spórolni amennyit csak lehet.
0
0
0
0
pakai93 avatar
zsolty87 írta:
Sziasztok.
Tudtok nekem egy olyan házat amibe elférne ez a konfiguráció:

Asrock Z68 Pro3
Intel Core i5-2500K (3300Mhz 6MBL3 Cache 5GT/s 95W skt1155) BOX
Cooler Master Hyper 212 Plus hűtő
Kingston 4 x 2 GB DDR3 1600MHz (KHX1600C9AD3B1K2/4G)
2 db Western Digital Caviar Blue 3.5" HDD, 500GB, SATA III
Chieftec 500W CTG 50080PB Aktív PFC 12cm OEM
LG GH22NS50 DVD-RW SATA
LG CH10LS20 Blu-Ray Combo

Fontos az ár szóval, olyat szeretnék amibe elférnek a fenti alkatrészek, vagyis a lehető legolcsóbb ház kellene.


milyen vga van/lesz a gépben? az a lényeg 😀 mert a lap egy sima atx lap, szóval szinte minden házba belemegy 😉

szerk. közben megnéztem, h 5830-at tervezel 😀
én mindenképpen ezt a házat javasolnám:
COOLERMASTER RC-430-KWN1-GP Elite 430
nem csak szép, de elég tágas és jól szellőző ház, és mellesleg nem is drága 😉
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok.
Tudtok nekem egy olyan házat amibe elférne ez a konfiguráció:

Asrock Z68 Pro3
Intel Core i5-2500K (3300Mhz 6MBL3 Cache 5GT/s 95W skt1155) BOX
Cooler Master Hyper 212 Plus hűtő
Kingston 4 x 2 GB DDR3 1600MHz (KHX1600C9AD3B1K2/4G)
2 db Western Digital Caviar Blue 3.5" HDD, 500GB, SATA III
Chieftec 500W CTG 50080PB Aktív PFC 12cm OEM
LG GH22NS50 DVD-RW SATA
LG CH10LS20 Blu-Ray Combo

Fontos az ár szóval, olyat szeretnék amibe elférnek a fenti alkatrészek, vagyis a lehető legolcsóbb ház kellene.
0
0
0
0
almos avatar
Ez a TT gyönyörű bánom,hog megvettem az Elite 430-at...
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Kiràly 😀 nekem attól függ h ilyenem lesz e hogy mennyi pénz lesz rá mert ha lesz 30an akkor nem ilyet veszek 😃
0
0
0
0
_AsheXp avatar
THX akkor lehet ilyenem lesz...
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció