Milyen monitort vegyek?

2008. October 06., téma
Fórum » Periféria
Ha nem tudod, vagy nem vagy elég biztos benne, hogy milyen monitor is vegyél, akkor itt nyugodtan kérdezhetsz.
Hozzászólások: 3 281
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
revonz avatar
Sziasztok!

Tervezek venni egy 144hz 1ms (legalább) 24’ monitort.
Néztem már kismillió példányt. Jelenleg egy gtx 1050 TI 4GB OC WF kártyám van, amit a jövőben tervezek lecserélni egy 1060 6gb-ra.

Leginkább most ezen a free-sync, G-syncen vagyok fennakadva.
Mivel nvidia kártyám van, ezért ugye G-synces monitor kellene. Viszont amiket néztem, mind free-synces, mert a G-syncesek baromi drágák...

Tegyük fel hogy kihajtok 90fps-t, de az akkor tényleg annyi lesz, vagy a 144hz monitoron (free es g-sync nélkül) jelentkezik ugyan úgy a tearing effect?
Szóval nyeljem le, és vegyek egy 144hz G-sync monitort, vagy váltsak radeon kartyara es vegyek free-synces monitort?
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@revonz: A tearing nem minden játéknál jelentkezik. Attól függ mivel játszol általában. A Gsync azért drága mert +200 dollár a licensz, amíg a Freesync ingyenes.
0
0
0
0
xCube avatar
@revonz: A G-Sync hardveres megoldása kicsit jobb, mint az AMD FreeSync, de ez még ünmagában nem is nagy gond ha az FPS a monitor frissítési frekvenciája alatt marad. Ha viszont 200 FPS -ed van 144Hz -es monitoron, akkor is jön a Tearing G-Sync -el és FreeSync -el is. Az nvidiának van erre egy megoldása Fast Sync néven, ez önmagában is jó, de G-Sync -el együtt teljesen megszünteti a tearinget minden esetben. Én többek közt ezért is vettem inkább drágábban G-Sync monitort.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@Moon_Breaker: Ha Pesten élsz akkor az Oáziscomputer. Egyeztetsz velük kipróbálhatsz bármilyet.
0
0
0
0
revonz avatar
@Puffin: Jelenleg egy LG 29UM68-P mellett tettem le a voksom, hozzá megy majd egy erősebb proci és egy amd kartya, es akkor fogom tudni hasznalni a free-syncet, ha csak 75Hz-ig is. A 144Hz 1ms-t elengedtem 😃 megbaratkozok a 75Hz-val, (igy is tobb mint a 60) a gyonyoru megjelenitessel es a jo betekintesi szoggel azert az 5ms-os valaszidoert cserebe 😀
0
0
0
0
hangzoj avatar
üdv!
[url]https://ecodigi.hu/index.php?route=product/product&product_id=148524&sender=arukereso[/url]
Egy ilyen displayport to vga átalakítóval működne a régi vga-as monitorom?
Gtx 1060-am van 2 dvi-d-vel 1 hdmivel 1 displayporttal.
A hdmibe van kötve a tv.
Az egyik dvi-dbe pedig egy monitor.
Válaszokat köszönöm.
0
0
0
0
no avatar
Helló!
Monitort szeretnék vásárolni. Melyeket ajánljátok?
Elvárásaim a következők lennének:
Full Hd
27"
144Hz
1ms válaszidő

max 80-90 talán kicsit több is de inkább ezt lőném be felső határnak

Asus VG248QE ez nagyon tetszik de ez ugye csak 24es viszont ezen van olyan funkció hogy be tudsz rakni különböző célkereszteket amire nagyon kíváncsi lennék bár nem tudom mennyire lehet hasznos erről is ha van tapasztalat akkor szívesen meghallgatom!

vagy talán ez Acer KG271Abmidpx 27"

A válaszokat és hozászolásokat előre is köszi.
0
0
0
0
💬 4
KRZT963 avatar
@negativehero: [LINK]
Erre is jó lenne egy pillantást vetni.😉
0
0
0
0
Hunork avatar
@negativehero: Olyat szerintem nem fogsz találni, ami IPS, 27" és 144Hz, ja, és ráadásul 90k.
valamit el kéne dobni a feltételek közül. Ilyen mérettel és árban, 144Hz monitor TN lpanel lesz.
Amit linkeltek, vagy pl ez: Acer KG271AbmidpxLED
0
0
0
0
Puffin avatar
@negativehero: TN panelt nem vennék már soha többet, így IPS és VA tapasztalat után.
Szerintem gyűjts még hozzá és egy VA/IPS paneles monitor legyen inkább.
0
0
0
0
Hunork avatar
@negativehero: Sokat keresgéltem, néha igen nehéz, de ezt találtam, mely megfelel igényeidnek:
34" LG 34UC79G-B Ívelt IPS monitor 150 ezer, nagyon jó, ívelt kijelző. És ami előny, hogy jóval nagyobb, mint 27"!
Illetve drágábban egy 27" : ASUS MG279Q LED monitor /90LM0103-B01170/ ez meg 180 ezer körül van.
0
0
0
0
no avatar
Valami tapasztalat ? VA panelről és az ívelt monitorokrol.
Ez a monitor megtetszett:SAMSUNG C27FG73FQU
0
0
0
0
💬 1
Hunork avatar
@barnabas96: Teljesen jó, az IPS és a TN jó tulajdonságait egyesíti. És a látószög jobb, az egy teljesen vállalható monitor!
0
0
0
0
KRZT963 avatar
Helló!
Monitort szeretnék vásárolni. Melyeket ajánljátok?
Elvárásaim a következők lennének:
-max. 60 ezer Ft.
-Full HD
-23"-24" átmérő
-IPS vagy VA panel
Játékra és otthoni felhasználásra lesz. Legfőbb szempontom a képminőség.
A válaszokat előre is köszönöm. 😀
0
0
0
0
💬 1
reszler112233 avatar
@KRZT963: Üdv!

Két alternatíva, és mindkettő 60 alatt van.

LG 24MP48HQ
LG 27MP58VQ-P
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! GTX 1060 3GB karival működő géphez keresnék monitort 40e környékéig játékra. Segítenétek pár konkrét példával? Köszi!
0
0
0
0
💬 1
Hunork avatar
@boldi6807: Szia!

Ha 24" a cél, akkor ebben az ársávban pl ezek az IPS monitorok jók, lehet hogy 42-43k:
LG 24MP58VQ-P
AOC I2475SXJ
LG 24MP48HQ-P
AOC I2476VXM
ACER G247HYLbidx
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok. Olvasgattam most a hozzászólásokat. De még nem tudok dönteni. 24"-os monitort keresek, FullHD. Többnyire FPS játékokhoz. A kérdés, hogy 40000Ft alatt melyik lenne a legjobb? Azt leszűrtem, hogy ha a minőség a fontos, akkor IPS paneles monitort kell nézzek. Tudnátok segíteni? 😀
0
0
0
0
💬 1
Hunork avatar
@ngergo0831: Ebben az ársávban pl ezek az IPS monitorok jók, lehet hogy 42-43k:
LG 24MP58VQ-P
AOC I2475SXJ
LG 24MP48HQ-P
AOC I2476VXM
ACER G247HYLbidx
0
0
0
0
troger avatar
Sziasztok!

Monitor vásárlás előtt állok és a segítségetekre lenne szükségem.
Nézegettem olvasgattam de nem igazán találok olyat ami megfelelne vagy a jelenlegi konfigomhoz mi lenne a jó.

Amit szeretnék:
-60Hz fölött legyen, talán még a 75 is kevés egykét játékba, 16:9-es arány minden kép, de itt van a legnagyobb dilemmám: 1080p be 144Hz? vagy 1440p be 75Hz? kell ez nekem, bírja a gépem?
- 27" fölött, ideális a 32,5" az már méretbe megfelel 😀
- ha Ívelt az nagy előny de nem feltétel, igaz 32"-nál már azt olvastam ajánlott.
- Ezek a panel dolgok nekem teljesen kínaiak aszem ips vagy mi az ami kell, mert ha jól tudom az a szép kép és szín megjelenítő.
- 4-5ms válaszidő de szerintem ez már alap.
- 150k legyen max, de ha nem muszáj nem költenék ennyit rá 😉

Az is nagy segítség lenne ha valaki hasznos tippet adna a méret felbontás és képfrissítés hármasának a legoptimálisabb kombójáról figyelembe véve a gépem teljesítményét!
Igazság szerint a gépemhez érdemes 1440p-s monitort venni bírná mondjuk a fix 60-75 fps-t vagy maradjak egy 1080p-nél és nagy képfrissítés, vagy az 1080p kevés már a 32"-hoz?

Előre is köszönöm a segítségeket és tanácsokat!!!
0
0
0
0
💬 4
Manyik75 avatar
@troger: Szia!
Szerintem maradj 1080P-nél.
Nekem GTX1080-al van olyan játék ahol épp elég 1440P-re.
A battlefield 1 is olyan 70-100 közötti fps-el megy multiban mapptól függően.
Ha használt monitor is játszik ( én az enyémet garisan 130 helyett 80-ért vettem)akkor a hardverapró a barátod 😀
Igen nagyon kevés az 1080P 32" de csak ha közel ülsz a géphez, igazából 27" tól ajánlott az 1440P
A monitor panelek jelenleg TN = gyors (1MS) de fakó színek akár 200Hz, IPS most a legelterjedtebb ez is gyors sokkal szebb színek mint a TN-nél drágább a fekete nem a legszebb, Aztán vannak a VA panelek ezeken vannak a legszebb színek.
A nagy gyártók kezdik használni a VA paneleket gamer monitorokban 144HZ-en, igaz ezek csillagászati áron vannak.
Tehát én egy max 27" os IPS vagy VA paneles monitort ajánlanék, az acernek vannak abban a méretben jó gamer monitorjai, persze az LG és a SAMSUNG-nak is, de az ACER-röl különösen jó a gamerek véleménye.
0
0
0
0
troger avatar
@Manyik75: Köszönöm segítséged akkor már csak a képfrissítés és az ívelt vagy sík kérdésre kell választ találnom.
ezek szerint 1080p 27" ips vagy va már lassan meglesznek a keresési feltételek 😀
De ha igen és 144 Hz akkor ez nagyon bejövös és még Acer is 😀
[LINK]
0
0
0
0
Puffin avatar
@troger: Olyan monitorom van. Nekem bejön, csak akadnak olyan példányok amelyiken nagy a bevilágítás.
0
0
0
0
Manyik75 avatar
@troger: Jó monitor igazán.
Javaslom egy pár + ezresért a kalibrálást...hidd el megéri.
0
0
0
0
Spazzz avatar
Sziasztok,olvastam hogy a tn es az ips az kb tn=teljesitmeny,ips=minoseg ez ilyen formaban van?Csak kivancsisagbol utanna neztem hogyha netan az enyem megdoglene akkor milyet vennek, nekem ami kellene az 1920x1080 fhd mert a gtx950nek eleg 😃 egy olyan 24" kb tobbi dolgok nem igazan ertem,de tanul az ember amit leszurtem hogy az minel kisebb az ms annal gyorsabb vagy mittudomain tehat multi fpsre valo ahogy olvastam,nem tudom de mindegy mert en mindent jatszok ami megtetszik szoval lenyegtelen kb egy olyan 40-50k kozott mozognak,ha lehet ips mert az szebb egy fokkal ahogy elnezem.Neztem hogy a BenQ GL2460HM nagyon javasoljak ilyen celra csak ez TN es,jelenleg csak ezt az egyet neztem meg bovebben a tobbit nem mert sok lehetoseg volt es mig oda nem kerulok addig nem farasztom magam.Na meg a Hzr rol se tudok sokat 😀😉
0
0
0
0
💬 7
Hunork avatar
@Spazzz: Szia!

Igen, IPS szebb kép, színvilág, jobb betekintési szögek. TN gyors. Ami számít még, az a képfrissítés, tehát minél magasabb, annál nagyobb fps a játékban. Ezek a nagyon ajánlott monitorok:

ASUS VC239H IPS panel, 5ms, 60Hz, 54k
IIYAMA X2483HSU-B2 VA panel, 4ms, 60Hz, 53k
LG 23MP68VQ-P IPS panel, 5ms, 75 Hz, 45k
SAMSUNG C24F390FHU VA panel, ívelt!, 4ms, 60Hz, 53k
Vagy TN paneles, nagyon jó kép, gyors: IIYAMA G-Master Black Hawk GE2488HS-B2 1ms, 75Hz, 50k, ugyanilyen típus az AOC G2460VQ6 46k.

Árak hozzávetőlegesek!!
0
0
0
0
Spazzz avatar
@Hunork: Aham lecsekkolom oket 😃,fps pedig az en konfigommal jo ha megvan a medium,high fhdban nem?persze jatekfuggo szoval 60 hz siman okes.Nem tudom az mennyit befolyasol hogy szemuveges vagyok,pontosan az adatokat nem tudom 😃Valamint az ivelt dolog az milyen? meg nincs semmi tapasztalatom e teren 😃
0
0
0
0
Hunork avatar
@Spazzz: A felsorolt monitorokkal nem lősz mellé, mindegyik minőség.
Ha a kiváló színhelyesség a fontos, akkor IPS, vagy VA panel, ha a gyors válaszidő, akkor a listában említett TN jó választás.
Ívelt: a belátható tér elméletileg nagyobb lesz, mert a szem külső területéről, jobbról, balról is behozza a látványt. Ez így pongyola, de a lényeg ez.
Javaslom, hogy menj el egy Medimarkt áruházba és nézd meg személyesen ha lehet a monitorokat, főleg a panel típus miatt, és ott közvetlenül látod a különbséget.

43 ezer alatt még ezek is szóba jöhetnek, ha fontos a pénz kérdés:

LG 24MP58VQ-P IPS, 5ms, 60Hz
PHILIPS 243V7QDSB/00 IPS 5ms, 60Hz
BENQ GW2470H VA, 4ms, 60Hz

Ezek is nagyon jók. Amit nem is írtam, mindegyik, a korábbiak is 23-24" méretűek!
0
0
0
0
Spazzz avatar
@Hunork: Aham tehat a VA az az ivelt ugye?Ezek mennyire szebbek,mint a ips panelesek?
Na meg vannak olyanok is ami nagyobbak mint a 23-24" es fhdban 1920x1080-as felbontassal mukodnek es kb milyen az minoseg,amit ugy ertek hogy 23" 50k es 27" 50k?
Kicsit zavaros a dolog,mert ugye nekem a 22" monitor (fejbol mar nem tudom pontosan csak azt hogy LG de az eszkoz leirasomba benne van) es az is 1920x1080,ezert furi,hogy egy 27" is ugyan ezen a felbontason dolgozik es meretben oriasi a kulonbseg 😲 Ilyen esetben a jatekok,filmek hogy viszonyulnak,elnyulnak vagy valami?Jobban terheli a videokartyat esetleg?Lehet hulye kerdeseket teszek fel de na 😃 kovetkezokor mar nem kell kerdezzek legalabb 😜

ui.Freesync,Gsync,blue filter,flicker free meg valami ami hasonlo featureok,amit jo tudni roluk?
0
0
0
0
Hunork avatar
@Spazzz: Hát a VA az panel típus, nem ettől ívelt a monitor. Valamiben jobb, valamiben nem, mint az IPS. Ívelt kijelző lényegét már leírtuk, nagyobb oldalsó látott szögek, a szemnek jobb, bár ez is egyénfüggő.
Itt olvashatsz a panel típusokról: https://logout.hu/cikk/milyen_monitort/paneltipusok.html

A felbontás és méret ezen a szinten nem érdekes, nyilván a gyártók sem hülyék, tudják, hogy meddig lehet elmenni. Tehát nem lesz elnyúlás, mosódás. Csak pusztán nagyobb méretben élvezed a FHD előnyeit.

Ha egy 27" monitor 50k, akkor szinte biztos, hogy TN panel, erről is beszéltünk már. gyengébb színek, betekintési szögek, fekete nem szép...stb, cserébe gyors válaszidő.

Freesync - AMD, Gsync-Nvidia VGA-hoz van, mélyebben ne beszéljünk róla, olvass utána: [LINK]

Flicker free idézet:
"Szemkímélő üzemmód: Más, a képernyők által kibocsátott színekkel ellentétben a kék fényű hullámhossz sokkal jobban stimulálja a retinát, így a szem gyorsabban kifárad. A Samsung szemkímélő üzemmódja egy gombnyomással csökkenti a kék fény kibocsátást, így óvva szemét a káros sugaraktól. A Flicker Free technológia megóvja szemét a vibrálás okozta igénybevételtől mely a hagyományos monitorok esetében a szemet terheli, így szemének fáradása nélkül hosszabb ideig olvashat, játszhat, filmezhet és szerkeszthet fotókat a monitoron."
0
0
0
0
Spazzz avatar
@Hunork: Koszonom szepen a segitsegedet,faradozasodat 😃 Legalabb mostmar monitor teren is tudok valamiket 😃 neztem hogy azert vannak arak felfele mint mindenhol de majd ha eljon az ido tudni fogom melyiket kell vegyem 😜
0
0
0
0
Hunork avatar
@Spazzz: Szívesen, jó böngészést, választást. 😂
0
0
0
0
azaLeeRicks avatar
Aki mostanában szeretne monitort vásárolni, és szeretne a minőségre, és a megjelenésre menni akkor bátran ajánlom a Samsung C27F591FDU ívelt monitorát. Nem rég vettem egyet, és tökéletes minden funkciója. Gyönyörű kép, elegáns megjelenés.
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Hali mindenkinek!
Olyan monitort/monitorokat keresek ami olyan max 60E ft és kb ezeket tudja:
- 1920x1080-as felbontás
- 1/2 ms válaszidő
- 24' minimum
- Falra szerelhető legyen
- Előny ha 60Hz fölötti.
Előre is köszönöm a tippeket! 😀
0
0
0
0
💬 3
Hunork avatar
@Sicu33: Szia!

Pár példa, de nehéz olyat találni, ami több, mint 60Hz, 1-2 ms, és nagyobb, mint 24". Ezek amolyan középutak.
Én az Asus-t vagy az IIYAMA -t venném...

ASUS VG245H - 65 ezer pénz:
Képernyő átló: 24"
Panel tipusa: TN
Felbontás: 1920 x 1080 (Full HD)
Képarány: 16:9
Kontrasztarány: 1000:1
Fényerő: 250
Válaszidő: 1 ms
Képfrissítési frekvencia: 75 Hz

SAMSUNG S27E330H - 60 ezer pénz:
Képernyő átló: 27"
Panel tipusa: TN
Felbontás: 1920 x 1080 (Full HD)
Képarány: 16:9
Kontrasztarány: 1000:1
Fényerő: 300
Válaszidő: 1 ms
Képfrissítési frekvencia: 60 Hz

IIYAMA G-Master Black Hawk GE2488HS-B2 52 ezer pénz
Képernyő átló: 24"
Panel tipusa: TN
Felbontás: 1920 x 1080 (Full HD)
Képarány: 16:9
Kontrasztarány: 1000:1
Fényerő: 250
Válaszidő: 1 ms
Képfrissítési frekvencia: 75 Hz

ACER G276HLI Predator 58 ezer pénz:
Képernyő átló: 27"
Panel tipusa: TN
Felbontás: 1920 x 1080 (Full HD)
Képarány: 16:9
Kontrasztarány: 1000:1
Fényerő: 250
Válaszidő: 1 ms
Képfrissítési frekvencia: 60 Hz
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Sicu33: Egy kérdés. Min ek olyan kicsi válaszidő? Nem jó az 5ms? Nekem az van és semmi gond vele. Na meg én manapság már TN paneles monitort nem vennék, inkább IPS. Ha nem fontos az a válaszidő akkor 60 alatt vehetsz elég jó minőségű monitort.
0
0
0
0
Hunork avatar
@reszler112233: Ezen már én nem akadok fenn...vannak, akiknek ez is számít, főleg masszív multi fps-ben. Én sem vennék TN panelest, bár kétségtelen, hogy a leggyorsabbak. nekem a szín minőség fontosabb.
0
0
0
0
DDarkness avatar
Üdv. Ha veszek egy AMD FreeSync-es monitort, fogom tudni használni a freesync-et GTX 1060-al is? Ha igen hogy kell ezt beállítani? Ez a kiszemelt monitor: [LINK]
0
0
0
0
💬 5
Puffin avatar
@DDarkness: A Freesync nem fog működni, a 75Hz is csak CRU használatával ha minden igaz.
0
0
0
0
DDarkness avatar
@Puffin: És van hasonló monitor hasonló árban csak G-sync el?
0
0
0
0
Puffin avatar
@DDarkness: A legolcsóbb Gsynces monitor 120ezer forint.
Jó lesz az a monitor, bekapcsolod az adaptív vsync-et és kész.
0
0
0
0
DDarkness avatar
@Puffin: Neked simán működik 144Hz-en a monitorod? Vagy kellett valamit csinálnod? pl a cru-val?
0
0
0
0
Puffin avatar
@DDarkness: Az enyém gond nélkül megy 144Hz-en, valamelyik LG-knél kell CRU-val szórakozni mert alapban nem megy 75Hz-en Nvidia kártyával.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
A mostani led monitoromat szeretném lecserélni egy full hd monitorra.Legfeljebb 40 ezret adnék ki rá,melyik az a monitor,ami igazán megéri az árát?
0
0
0
0
💬 2
Hunork avatar
@Adamsfamily: Szia!

Én ezeket ajánlom néked:
ASUS VZ229H 40k IPS [LINK]
LG 22MP68VQ-P 39k IPS Freesync! [LINK] (nekem ilyen van)
BENQ GW2270HM 36k VA panel
ACER G227HQLAbid 33k IPS (ez nagyon jó)
esetleg még ez, igaz nem 40k: SAMSUNG C22F390FHU 43k VA panel (Samsung minőség) Freesync!
0
0
0
0
no avatar
@Hunork: Az LG amit linkeltél elég pöpecnek tűnik,lehet,hogy ő lesz majd a nyertes.A Samsung se rossz,csak kicsit tartok tőle,hogy idegesítene az ívelt kialakítás
Köszönöm a tippeket.
0
0
0
0
mareszinho95 avatar
Sziasztok 😀 Erről a monitoról mi a véleményetek Zowie XL2540 by BenQ ?
0
0
0
0
💬 3
Hunork avatar
@mareszinho95: Hát ennyi pénzért én 27", VA panelest vennék, 144Hz, ami bőven elég, pl ezeket: SAMSUNG C27FG70FQU [url]https://ipon.hu/webshop/product/samsung_c27fg70fqu_(ipon_garancia)/1539950[/url] / ACER XZ271bmijpphzx [LINK]
Mindkettő ívelt, FHD.
Amúgy szép monitor, kérdés, hogy a képminőséget hogy tudja tartani. Kicsit túlárazott, és még csak nem is G-Sync támogatott... Nem tudom, van két GTX1080 kártyád hozzá? 😀
0
0
0
0
mareszinho95 avatar
@Hunork: Csak cs:go ra terveztem hogy arra esetleg venni egy ilyet. 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
@mareszinho95: Te tudod. Őszintén szólva arra én felesleges nagy kiadásnak tartom. A folyamatos 144 fps is elég oda. 😀 De ha van rá kereted, akkor a te döntésed.
0
0
0
0
no avatar
Ha valaki game monitor vásár előtt áll , mint én.
Talán érdemes várni egy kicsit
34 hüvelykes és hajlított a 34UC89G-B, amely 144 Hz G-SYNC
Nem elírás.
Ölvasátok el a lenti linket
https://pcworld.hu/pcwmaster/remek-gamermonitort-villantott-az-lg-230543.html
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@zsorzso: Ha vár várni akkor inkább ASUS SWIFT ROG PG35VQ

200hz, HDR G-SYNC, felbontás is nagyonn és végre nem IPS hanem QDOT.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Az biztos hogy elfogadnám
DE azért kíváncsi lenék hogy milyen videokártyával lehet kihajtani ??!!!!😃
0
0
0
0
KRZT963 avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
Hunork avatar
@KRZT963: Ez nagyon jó: 22" LG 22MP58VQ-P IPS LED 36k körül van és ugye IPS panel. Vagy 24" AOC M2470SWH VA panel, szintén 36k körül.
Ha kevesebbet szánsz rá, és nem zavar a TN panel 22" ASUS VS228NE LED vagy SAMSUNG S22F350FHU.
0
0
0
0
DDarkness avatar
Ha monitort veszek a válaszidőt vagy a frekvenciát rakjam előtérbe?
0
0
0
0
💬 4
Moon_Breaker avatar
@DDarkness: Játéknál inkább a válaszidő a lényegesebb.
Bár amelyik gamer monitor 60Hz fölött tud az már általában 1ms válaszidős is.
0
0
0
0
DDarkness avatar
@Moon_Breaker: [LINK]
Ezt néztem ki, de ez csak 5ms.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@DDarkness: Tesztekben játékra is ajánlják, egész jó monitor én is szemezek vele.(bár nekem szélesvásznú filmekhez kéne)
Lehet veszek egyet majd én is a mostani 25"-os LG helyére. 😀
0
0
0
0
no avatar
@DDarkness: átlag az 4-5ms az bőven elég játékra szóval, ha gaming akkor hz.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Mit gondoltok a Samsung C22F390FHU monitorrol? 40.000 Ft-ért akciózták le ma és kb ennyi is lenne a keretem rá.

A másik amivel szemezek az a HP E202, de abban nincs freesync. Mondjuk még nem volt freesynces monitorom, szóval nem tudom mennyit javítana a dolgokon egyáltalán.
Előre is köszönöm!
0
0
0
0
no avatar
ArtTech

Légy szíves írd meg hogy kitudod e használni a LG 34UC79G-B 144HZ , az nvidia kártyával.
És a tapasztalataidra is kíváncsi vagyok !
Mivel nekem is 970-es nvidiám van.
És Nagyon tetszik ez a LG 34UC79G-B
Hasonlo monitor Acer Predator Z301Cbmiphzx hajlított Monitor 29,5" 264.900 Ft
Tudom hogy a videó kártyámhoz ez kellene -/ meg tetszik is /
De hát elég drága és nem biztos hogy anyival jobb mint ez az LG
0
0
0
0
💬 2
Kimi no Na wa avatar
@zsorzso: Annyival? Bőven jobb mint ez az LG. 2 külön árkategóriás és technológiás monitorról beszélünk, és nem csak az árkülönbség miatt irom ezt. Az az Acer, 144Hz-es, de viszont ki tudod oldani 200Hz-esre. És akkor még ott a G-Sync és még sorolhatnám.

Bár én is érdekesen nézem hogy freesync-es monitot lesz Nvidia kártyához. De ennyi pénzért egy elég jó monitor ez az LG.
0
0
0
0
no avatar
@Kimi no Na wa: Kérlek ha van tapasztalatod a Acer Predator Z301Cbmiphzx hajlított Monitor 29,5
Akkor írd le.
Hogy érdemes e ennyit áldozni rá
Hisz ez csak VA paneles .Nem IPS
0
0
0
0
ArtTech avatar
Sziasztok!

A héten jön meg az új monitorom (LG 34UC79G-B), és érdeklődnék hogy akinek már van ilyen monitorja annak mi a véleménye róla? 😀

Előre is köszi a válaszokat!
0
0
0
0
💬 4
H-ECTOR avatar
@ArtTech: freesync monitor nvidia kártyához? érdekes
0
0
0
0
ArtTech avatar
@H-ECTOR: Ennyi pénzért nem kapok normális G-Sync-es monitort szerintem😀
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@ArtTech: Valóban nem, és 21:9-es 144hz-eset ekkora méretben se. Mondjuk nem is értem mitől ilyen olcsó. Tehetsz vele egy próbát, aztán max elállsz, ha neten rendelted.
0
0
0
0
ArtTech avatar
@H-ECTOR: Szerintem nagyon jó ár ezért a monitorért, meglátjuk hogy mit mutat majd hétvégén..😀
0
0
0
0
Krissz avatar
- max.: 50k ig
- IPS panel
- max.: 5ms
- min 23"

milyen monitort ajánlanátok?
LG 23MP68VQ-P ről esetleg vélemény (én ezt néztem hirtelen)
Köszii
0
0
0
0
💬 7
hashimoto avatar
@Krissz: Nekem a 23MP67VQ-P-van, őszintén megmondom, fingom nincs mi a "67" és a "68" közt a különbség, de nekem tökéletes az enyém, szóval bátran ajánlom bármelyiket a kettő közül! 😃
0
0
0
0
Krissz avatar
@hashimoto: Hátsz erre amit írtam, sokan reagáltak vissza h hibás meg fax tudja, de ilyen árban egész jónak tűnik 😃 75Hz, FHD és vékony káva éééés 23"

Am én se veszek észre különbséget sokat a kettő között, talán dizájnba, meg más a talpuk 😆 meg 3W foogyasztási kulonbseg van koztuk, kb ennyi 😆

Nemtudom megvegyem e :/
2K monitort nemigen szeretnék... mert hulladék hozzá a gépem..😆
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Krissz: A vékony káva az csak addig tűnik vékonynak, míg ki van kapcsolva.
https://prohardver.hu/dl/cnt/2015-09/121592/lg_23mp67-kava.thumb.jpg Látszik, hogy a kijelző akkor is beljebb kezdődik, de amúgy szerintem semmit nem ront az élményen. 😃

FHD-n csak 60Hz-et tud amúgy.

Utánanéztem, talán a legnagyobb különbség, hogy amit Te néztél, az FreeSync-es. (Ahogy nézem, neked nv kártyáid vannak, szóval ez akkor nemnagyon érint 😆😉

Szerintem megveheted, egy-két ismerősöm is ilyet vett, egyiknek sincs vele gondja.
0
0
0
0
Krissz avatar
@hashimoto: Hátsz jaah amugy 😃 mondjuk mostani TFT m hez képest sztem bármi jobb 😃 (kivétel a CRT, mert az nemjó semmire, csak fűteni télen meg papírnehezéknek)

Az a igazság hogy LG szerettem volna alapból, és 75Hz es a mostanim is, meg azért nemárt ha 22" felett van picivel, de 50k alatt 😃

De sokak meg panaszkodnak rá, hogy xar a talpa billeg, szedi a port, nehez dontes :/

De sztem akkor is ez lesz, még annyi kérdésem lenne hogy HDMI kábelből, tökmindegy milyent veszek?
Kell vagy 2m.

Köszönöm a segítséget! 😀
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Krissz: A port tényleg gyűjti a talpa, de nem vészes, nem billeg (miért billegjen, nem kell b@szogatni.. 😃😉
De ezek tökre részletkérdések, nekem is tele van pakolva minden szarral alul, meg tettem rá egy fóliát, és felőlem lehet poros.. 😃

HDMI-ből szerintem mindegy milyet veszel, a hosszát meg te tudod, hogy nálad mennyi kell.
0
0
0
0
Krissz avatar
@hashimoto: Igaz, köszi szépen! 😃
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Krissz: Jó lesz az amit kinéztél LG. Nekem csak 22MP57VQ-P van, de számomra elég. Aki azt írja billeg nem tudom mit művel, de egyáltalán nem billeg.(Jó, ha ütöm az asztalt mint állat, vagy belerúgok mérgemben az asztalba, akkor megmozdul picit.) A talpa tényleg gyűjti picit a port, de mondjon nekem valaki olyan monitort aminek nem. Nekem az előd Samsung, ugyan így gyűjtötte, szóval engem nem zavar egyáltalán. Amúgy meg, ha ezek mégis zavarnak és nem sarokba megy a monitor, mint nálam van, akkor ott az az opció mint egy haverom tette a 24-es monitorával. Nyitásnak mikor vette, akkor a vélemények közt ugyan ez a két hibát írták rá, de ő ezzel csak annyit tett, hogy nyitásnak megvette fali tartókonzolt és a falra tette fel, és már nem is billeg akármit csinálsz alatt, na meg talp ebben az esetben nem is van rajta.
0
0
0
0
Hunork avatar
Floriian:
Hát a keret adott, újonnan pl:
23" LG 23MP48HQ-P IPS
24" AOC i2476Vwm
24" Philips 240V5QDSB/00
23" Asus VX239H
Nagyobb képátló, és 1440p csak használtan mehet ennyiért, újonnan majd a duplája...
0
0
0
0
💬 3
Floriian avatar
@Hunork: Köszi. Eddig úgy néz ki, hogy az Asus VX239H lesz. De amint megláttam az LG25UM58-P-t, lehidaltam. Igaz picivel több, de az is megéri ebben az árban?
0
0
0
0
Hunork avatar
@Floriian: Igen, az LG nagyon jó IPS-ben. Ha van plusz 5 ezred, akkor íme a még jobb LG 23MP68VQ-P. Ez van nekem is, olyan vékony a kávája, hogy 24"-nak látszik, és ha AMD kártyád van, ott a Freesync benne.
0
0
0
0
Floriian avatar
@Hunork: *olcsóbb (árukereső.hu alapján)
AMD-s kártyám lesz(#megvalosíthatóálom), de nem érzem szükségletét a Freesyncnek.
0
0
0
0
Floriian avatar
Hali.
40k környékén szeretnék monitort vásárolni. Kikötéseim: 16:9/21:9, FullHD/1440p, IPS. És legalább 21"-es legyen
0
0
0
0
cseszka avatar
Hali.Erröl a monitorrol [LINK] tud valaki véleményt mondani?Annyira nemvagyok hozzáértö mit kell nézni rajta,mik a fontosak...a lényeg HDMI nincs rajta,de számomra nem is lényeg,eddig is analog csatlakozást használtam.Ára kb 40K,nemtudom ér e annyit...Szerbiában venném...
0
0
0
0
💬 3
xCube avatar
@cseszka: Nem rossz ez a monitor, viszont azt javasolnám, hogy legalább egy DVI kábelt használj. A D-Sub képminősége fHD -ben már nem a legjobb.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@xCube: D-Sub nem analóg jel? (a legsz@rabb)
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
@Moon_Breaker: A D-Sub analóg jel. A DVI pedig digitális. Szebb képminőséget ad.
0
0
0
0
Manyik75 avatar
AZ r9 380 jó FullHD ra

Am IPS paneles LG-k vannak 30 körül 22' osak.

[LINK]

[LINK]

Szerk:
Esetleg olcsón a hardverapron is található.
0
0
0
0
Schwin94 avatar
Az igazság az hogy 30e fölé nem igazán szeretnék menni vele. Jó nekem valami alsó kategoriás monitor is. Elvileg a mostanival is elvagyok, nem kell ennyire fullos. Bár az árakkal se vagyok tisztába, de nem sok az a 1920x1080 FullHD az én gépemnek?
0
0
0
0
Megaisten avatar
Szerintetek érdemes egy ASUS ROG SWIFT PG348Q ba befektetni, tudom egy kicsit drága de véleményetekre vagyok kiváncsi. 😃 https://kephost.com/images/2017/04/23/asus_rog-swift-pg348q-front.jpg
0
0
0
0
💬 4
Puffin avatar
@Megaisten: Jó monitornak néz ki! De kell már hozzá legalább egy 1080-as VGA ha játszani is akar rajt az ember. Ha nem játékra kell akkor viszont szerintem felesleges a 100Hz és a G-sync is!
0
0
0
0
Kimi no Na wa avatar
@Megaisten: Ha tényleg képes lennél ennyit kifizetni rá, akkor mindenféleképpen megérné. A 21:9-es monitorok közül az egyik legjobb. 100 hz-es képfrissítés, G-SYNC. Játékra és munkára legfőképp, de "szabadidős programokra" (filmnézés, stb..) is külön élmény rajta. Viszont annyit figyelembe kell venni, hogy most brutálisan emelkedik az ára. És igen, Ide már azért érdemes egy igen erős videókártya, processzor kombináció. A G-SYNC ne csak porosodjon.

Én viszont még ajánlanám figyelmedbe a LG 34UC98. Az árkategóriájában, minőségében és tudásában szerintem magasan uralja azt a kategóriát, ahol tartozkodik jelenleg. (Sőt... meg merem kockáztatni hogy némelyik magasabb áru monitoroknál is jobb. ) (Nekem ez a kiszemeltem. (: )
0
0
0
0
Puffin avatar
@Kimi no Na wa: Ha játékra kell akkor igen... Ha munkára akkor nem ezt javaslom neki!
0
0
0
0
xCube avatar
@Megaisten: Én tavaly szeptember óta használok egyet maximális elégedettséggel, csak ajánlani tudom ha az ár nem riaszt el. Ehhez a monitor hoz viszont érdemes egy újabb nvidia kártyát venni, mivel G-Sync -es és a nagy felbontást valamivel meg kell támogatni. GTX 980Ti vagy méginkább GTX 1070 alatt nem terveznék vele. Vannak ennél olcsóbb FreeSync -es monitorok is ilyen méretben és felontással, azokat javasolnám AMD kártyák mellé. Ami még fontos, hogy ilyen felontásoknál a régebbi verziójú HDMI csatlakozók már nem tudnak 60Hz -et, a HDMI 1.4 pl. 4K -t csak 24Hz -en tud. Régebbi kártyákon tehát a display port lesz az, amit használhat az ember. Egy 3GB -os HD 7970 mondjuk szerintem kevés lesz hozzá, ha nem akarod cserélni.
0
0
0
0
hashimoto avatar
Nekem egy ilyenem van, tökéletes. IPS LED.
[LINK]
Nekem is hasonló gépem van.
0
0
0
0
Manyik75 avatar
Szerintem FullHD-ra (1920*1080) jó a konfigod.
Valami IPS vagy VA panelest nézz ha jót akarsz olyan 22-24'-est.
0
0
0
0
Schwin94 avatar
Milyen monitort javasoltok nekem amivel elbír a jelenlegi konfigom? Mostani 1366x7xx et tud.
Mi lenne illendő egy ilyen gép mellé?
0
0
0
0
lived avatar
Nem vaciláltam tovább, szombaton megrendeltem és ma meg is jött az új monitor 😃
Valami iszonyat mire képes 😃
Hónap végén pedig veszem hozzá a kártyát is 😉
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Ugyanaz a jel megy át a két csatlakozón. HDMI-n megy hang is, de monitornál ez olyan mindegy.
0
0
0
0
fbalage avatar
HakuDragon

Nekem 21:9 van imádom!
Viszont ha ilyet veszel minimum a 34"! A kisebb wide monitorok is jók és talán méret is elég lenne, viszont ha egy játék nem támogatja ezt a felbontást akkor igen csak kicsi lesz a kép. A Resident 7 el jártam úgy, hogy nem tudtam állítani 21:9 re. 34" on még jászható volt de 29 es monitoron szerintem kanász lenne az ilyen.

A másik 34" már nem árt ha ívelt. Ha közelről nézed ne kelljen kapkodni a fejed.

Gyártó?
0
0
0
0
SuperPuma avatar
21:9-es monitorokkal van valakinek tapasztalata?
Most gondolkozom, hogy vagy 2db kisebb monitor lesz, vagy egy ilyen.
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
Most vacillálok két márka között az egyik a lentebb említett AOC a másik egy Asus monitor. Szerintetek hosszabb távon melyik érné meg jobban?
[LINK]
0
0
0
0
lived avatar
Új monitort szeretnék vásárolni.
Nehèz dönteni mert annyi minden közül lehet választani. Nem tudom miben hozzak kompromisszumot.
Ami biztos hogy legyen meg benne, az display port, hdmi és kb. 27" kèpméret.
Sajnos amiket nem tudok eldönteni az a felbontás, panel, képfrissítési frekvencia. Az olyan mint G-sync már csak hab a tortán.
0
0
0
0
NiXiT01 avatar
Szia én is egy AOC monitort használok, csak én egy AOC I2481FXH-et. Szerintem minőségi termék ár/érték arányhoz képest. 😀
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
Sziasztok! Kinéztem magamnak egy monitort (AOC G2260VWQ6), csak nem ismerem az AOC márkát. Jó márkának számít?
0
0
0
0
Hunork avatar
Ati8821: amit ajánlottak LG nagyon jó, és passzol a gépedhez, hiszen Freesync támogatással rendelkezik! (elvileg a Game mode bekapcsolásakor lemegy 2ms-ra a válaszidő kis képminőség romlással)
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Ati8821:
Nem fogod észrevenni véleményem szerint hogy 2 vagy 5ms a válaszidő.
Amit Piero fórumtárs írt nagyon jó monitor azért az árért. Nekem előd generáció van egy LG 22MP57VQ-P monitor személyében és azt kell mondjam tökéletes számomra.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Új vagyok itt és a segítségeteket szeretném kérni monitor vásárlás témában. Nagy szakértelmem nincs, előre is bocsi ha esetleg vmi hülyeséget írnék:-)
Szóval van egy spec.programom (agyi hullámokkal kapcs) amihez szükségem lenne a laptop mellett, egy kiterjesztett másik képernyőre. Egyéb időben meg film, tervrajz nézegetés lenne max.
A gépen csak HDMI van, display port nincs. A videókártya NVIDIA GeForce 840M.
A keret kb Br. 150.000 Ft. Képátló igény 27 - 31,5 inch vagy e körüli.
Tudnátok esetleg konkrét típust ajánlani, ami megbízható, jó tulajdonságokkal rendelkezik, nyugodt szívvel megvehetem, vagy esetleg konkrét paramétereket mondani, amelyeknek meg kéne felelnie, ill. mire figyeljek??

Köszönöm a segítséget!
0
0
0
0
Hunork avatar
TN panel sem rossz, de inkább G-sync mellé, az NV amúgy is "kopottabb" képet generál magas frekvencián. 😀 Freesync a minőségre vágyóknak jár. 😆
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
Nem minden TN panel sz*r 😉

0
0
0
0
Puffin avatar
És príma TN panel... 😆
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
A következő monitorom tuti ez lesz !

[url]http://www.microstore.hu/informatika/informatika-monitor/ASUS-MG278Q-27-LED-Monitor-194738?manufacturer_id%5B%5D=13&manufacturer_id%5B%5D=52&attribute%5B%5D=1_3_94_1&attribute%5B%5D=1_1847_94_1&attribute%5B%5D=23_2_94_23&sort=p.price&order=DESC[/url]

Mindent tud amire szükségem van :
- 1440P (4K tök fölösleges szerintem)
- 27"
- 144Hz
- 38.7W áramfogyasztás !
- VESA fali konzol
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció