Milyen monitort vegyek?

2008. October 06., téma
Fórum » Periféria
Ha nem tudod, vagy nem vagy elég biztos benne, hogy milyen monitor is vegyél, akkor itt nyugodtan kérdezhetsz.
Hozzászólások: 3 281
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
hashimoto avatar
Prophet23: Nincs rajta dsub, de dvi van rajta, a monitorodon nincs dvi?
De amit linkeltél monitor az is jó!
Piero +1
Blade890: Amit az előbb irtak (VX229H) is jó lenne, 48k, de megéri. IPS-es.
0
0
0
0
Puffin avatar
TN paneles monitort nem vennék ilyen árban, sőt inkább egyáltalán nem! 😃
Nézz valami IPS-t ebben a 35-40-es kategóriában! Sokkal szebbek a színei!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Ajánlanátok nekem egy Full HD-s monitort? Sajnos elég kevés rá most jelenleg a keret, 35-40k.
Én néztem egy monitort, Philips 227E6LDSD. Ez a monitor 30k, Full HD, és 1ms válaszidő, DE nem tudom hogy megéri-e ezt megvenni, mi a véleményetek róla?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

A mostani monitorom D-SUB-os. Az lenne a kérdésem, hogy a következő videókártyához szükséges-e újítanom monitort?

Videókártya: ASUS STRIX-GTX1070-O8G-GAMING GeForce GTX 1070 8GB GDDR5 OC PCIE

Ha nem, akkor az ASUS VX229H nevezetű monitor jó választás lenne? Tudtok ajánlani másikat?
0
0
0
0
visor261 avatar
Megjött... hát jobb mint az előző, szebb kép, nagyobb felbontás és széleskörü testreszabhatóság. A ss/pip/pbp beállításokat osd-ben nem találom szóval csak Dual Link-up képességel rendelkezőeknél lehet ezeket használni ami 60k-körül kezdődnek. Az én olcsóbb monitoromon csak a gép alatt futtatott segédprogramon keresztül érhető el. Így sajnos váltanom kell a bejövő jelnél melyiket szeretném látni :/

Nem lehet falra szerelni, se közvetlen falhoz rakni mert a csatlakozók merőlegesen álnak ki a hátából, nincs hangszóró de van jack kimenet aminek a hangerejét a joystickkal szabályozhatjuk(ami mellesleg nekem jobban kézreáll mint a többgombos kialakítás).

A olyan monitort kerestem ami: IPS,HDMI és Splitscreen támogatása van és ez volt a befutó, aki 60-70k értékben nézelődik azoknak ajánlom a Dual Link-upra képeseket a több forrásos megjelenítésért.
0
0
0
0
Sanyi978 avatar
Köszi mindenkinek 😃
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Jó lesz az LG 22MP58VQ-P monitor. Nekem elődje van mint lentebb írtam a 22MP57VQ-P és negatívumot nem tudok rá mondani.
0
0
0
0
Sanyi978 avatar
😃 várom a véleményt róla
0
0
0
0
visor261 avatar
Sanyi978 én pont azt az lg-t vettem meg 3napon belül megtudom mennyire jó 😜
0
0
0
0
Sanyi978 avatar
valóban. nem tudom az előbb mért nem dobta ki.
[LINK]
[LINK]
vagy inkébb LG?
[LINK]
0
0
0
0
Puffin avatar
Sanyi978: átszámolva forintra annyiért IPS-t kapni.
0
0
0
0
Sanyi978 avatar
pont az ára miatt 😀
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Miért TN paneles monitor? Én inkább vennék IPS vagy a Samsungnál PLS monitort. Igaz drágább, de minden szögből ugyan azt a képminőséget hozza.
0
0
0
0
Sanyi978 avatar
Sziasztok melyik monitor lenne jobb játékra? 😃
1.:[LINK]
2.:[LINK]
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Nem nagyon. Ami nekem van kb 2 éves, és nem igazán követem a mostani példányokat.
0
0
0
0
visor261 avatar
Hát... még mindig jobb mint hogy win10 alatt kell futtatnom a ps4-et és úgy osztani... akkor majd akkor pénteken kiderül. 😃
Spoiler!
ssdkben mennyire vagy otthon? 😃
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Jót kérdeztél. Én csak szimplán a gép monitorjaként használom.Még eszembe se jutott hogy mást s rá kössek.Egymás mellett volt már két balak megnyitva mikor a gazdaság papírmunkáját csináltam, amit a Screen Slpit-el feleztem el, de többre még nem osztottam.Lehet 4 felé osztani az biztos, de én még nem próbáltam ki soha.
0
0
0
0
visor261 avatar
A pbp-nél 4 képet meglehet úgy oldani hogy a gépről is mennyen meg a ps4ről is 1xre? Vagy csak a pip-ben megy a 2 bemenet?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Nekem az elődje van LG 22MP57VQ-P. Számomra tökéletes.
0
0
0
0
visor261 avatar
LG 22MP58VQ-P Vélemény?
0
0
0
0
ddkk22 avatar
Hát nem tudom. tanácstalan vagyok.
0
0
0
0
Manyik75 avatar
Szerintem ez nagyon egyén függő.
Bár ha abból indulunk ki hogy egy 5" -os telefon fulHD akkor jogos a kérdés.
Szerintem ha monitorról van szó akkor max 27"-ig FullHD a felet pedig 2K (2560*1440) 32" tol pedig 4k, kivéve a 21:9 es mert abból a 29"-os olyan mint a 16:9-es ből a 23"-as. 😀
0
0
0
0
ddkk22 avatar
Nekem is van egy 40colos fullhd tv, és én azt vettem észre hogy, ha az ember képeket néz, vagy fehér az oldalnak a háttere, akkor látszik hogy már pixeles, de kicsit távolabb már nem, pont ezért gondoltam hogy eggyel kisebb méret még jó lehet ezen a felbontáson.
Csak én is ezen tanakodok hogy mi van ha még se elég már a fullhd 32colnak. Mellesleg kb 1-1,2m-re vagyok a mostanitól.
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Olyan 1.5-2 méter távolságról.
0
0
0
0
Puffin avatar
De gondolom egy TV-t valamivel távolabbról nézel mint egy monitort.
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Piero: Nekem FHD 40" tv-re van kötve a gépem és én egyáltalán nem vettem észre hogy zavaróan pixeles lenne a kép. Persze ez csak a saját véleményem, kinek mi. 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
ddkk22: 31.5"-on már szerintem zavaró lehet a FHD felbontás. Eléggé pixeles lehet.
0
0
0
0
ddkk22 avatar
Sziasztok.
Van valakinek valami tapasztalata ezzel a monitorral? [LINK] most nagyon szemezek ezzel 😃
0
0
0
0
WeKing avatar
Az lesz az. Haver 9ért vette. Ugyan ez volt a problémája 😃
0
0
0
0
visor261 avatar
HDMI->VGA 8k körül mozog.
0
0
0
0
WeKing avatar
Áh kizárt dolog. Valami megoldást fogok találni.. 😃
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
akkor várj még vele egy kicsit😆
0
0
0
0
WeKing avatar
Ah jobban megnéztem és tényleg. F*szomat verjem bele, ez nem az én hetem :,D PCXről akartam full komplett gépet venni.. felnyomták az árakat. Aztán eltűnt a gépház amit kinéztem.. ma meg a videókártya.. Valaki odafent nagyon nem akarja, hogy gépet újítsak 😃
0
0
0
0
Puffin avatar
WeKing: mivel ami pár száz forint az DVI-I --> VGA átalakító!!! Nem ugyanaz!!!
0
0
0
0
WeKing avatar
Sziasztok. Egy kis segítségre lenne szükségem 😀 hamarosan új gépet veszek de a monitorom az még marad a régi.. a problémám az, hogy a monitor csatija VGA, a vidikarin pedig DVI-D és HDMI csati van. Neten néztem, van pár száz forintos átalakító VGA DVI-D kombóhoz DE azt hallottam, hogy az nem fog működni mert fekete kép lesz csak. VGA HDMI átalakító jóval drágább lenne ami gáz mert így is szűkösen jön ki a gép. Mi a véleményetek? Volt valaki hasonló helyzetben? Igazából nem értem, hogy ha a VGA DVI-D fekete képet adna akkor miért gyártanak olyan csatlakozót?!
A válaszokat előre is köszönöm 😀
0
0
0
0
no avatar
Köszi a segítséget. 😀 igen igen, de sajnos nem jött össze
0
0
0
0
Hunork avatar
istvan0122: támogatom az alábbi két monitort. Kár, hogy vártál, a múlt héten BF keretében 40k alatt volt két Freesync monitor is...
0
0
0
0
Puffin avatar
istvan0122: mivel ha jól nézem AMD kártyád van én ezt ajánlom: LG 23MP68VQ-P vagy kicsit többért egyel nagyobb: LG 24MP68VQ-P.
Mind a kettő Freesync-es.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok. Monitort szeretnék venni, de ehhez szeretnék segítséget kérni.. feltételek: ips, fullHD, hdmi csati, normáli kontraszt .
Milyet tudnátok ajánlani a lehető legkevesebb pénzért, ami azért minőségi termék ?!
0
0
0
0
burkos82 avatar
Akkor be szerzek egy cac 1070es átalakítót. Remélem jó lesz.
0
0
0
0
xCube avatar
Ehhez mindenképpen aktív átalakító kéne. A kérdés az, hogy mennyi lesz a késésed emiatt (input lag).
0
0
0
0
burkos82 avatar
És ha veszek egy displayport 1.2 to hdmi 2.0 kábelt (kb 5000ft) akkor működne? Vagy aktív átalakító kell hozzá???
0
0
0
0
xCube avatar
@burkos82: Ahogy Piero is írta a VGA -d csak 1.4 -es HDMI verzióval rendelkezik, ami 4K -t csak 24Hz -en tud továbbítani. Az AMD az RX 400 -as szériától használ HDMI 2.0 -t. Ha a TV -nek lenne DisplayPort -ja akkor tudnál 4k @ 60Hz -et kicsikarni, így viszont addig amíg nem cserélsz VGA -t nem lesz 4k 24Hz fölött.
0
0
0
0
burkos82 avatar
Ennek a gépnek játszva kell vinni minden új játékot. Úgy vettem észre ha fel veszem a felbontást csak 24 Hz et tud a tv. Full HD ben 59et. Esetleg lehet a hdmi kábel hibája??? Honnan lehet tudni hogy 1.4es vagy 2.0ás???
0
0
0
0
Puffin avatar
Lg 24MP68VQ-P
24", IPS, 75Hz, ráadásul Freesync is van benne.
0
0
0
0
sanko74 avatar
Piero :nem 27" kell,max 23-24".
0
0
0
0
Puffin avatar
Ha kifogod akkor annyiért 27"-os IPS-t is lehet venni.
0
0
0
0
sanko74 avatar
Piero:A keret max 55e Ft.Csak azért gondoltam,máshol dícsérték.
Valoban TN paneles,60hz de a legjobbak közé tartozik.

Ha valaki tud ebben az árban,örülnék neki .
0
0
0
0
Puffin avatar
sanko74: 60Hz-es TN paneles monitor. Én nem ajánlanám!
0
0
0
0
visor261 avatar
sanko74 azt hogy én egyetlen helyen sem találom hogy mennyi a képfrissítése(hány fps-en tudsz majd játszani) ami általában egy fő szempontnak számít monitorok terén.

Piero Bocs félreírtam javítva, de a korlátozásnál jól írtam a 30-at.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció