Milyen monitort vegyek?

2008. October 06., téma
Fórum » Periféria
Ha nem tudod, vagy nem vagy elég biztos benne, hogy milyen monitor is vegyél, akkor itt nyugodtan kérdezhetsz.
Hozzászólások: 3 281
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
bukta2 avatar
helo, egyenlőre csak nézegetem a monitorokat, megfordult a fejemben hogy az ünnepekre ha lesz valami kiszemelt beruházok egy jó kis gamer monitorra, jövőre meg ha lehet hinni a pletykáknak a jól sikerült újabb AMD kártyákból egyet az új ryzennel együtt 😃
de monitor téren full béna vagyok.. nem tudom mit kell nézni,mi számít jónak
amiket elvárnék :

minimum 24" max 27" nem baj ha hajlított.
144hz
FreeSync ez sem hátrány
1Ms
Élesség (ez a legfontosabb)
nagyon szép kontraszt arány (szép kép) árat nem írok, mert nem tudom mi számít jónak talán olyan 100K-t még adnék érte, annyiért már vannak jó kis gamer monitorok elég nagy választékban de nem tudom mit kell figyelni. ( azok mind 144hz esek meg 1ms-esek még van amelyik hajlítot is
felbontás (sztem elég bőven a full HD, de ha 2k azsem baj) jah.. mellesleg ha pl veszek egy 2k-sat és ugye ez az RX 580 inkább full hd ra jó, és pl visszateszem a felbontást 1920x1080p re (full hd) gondolom nem lesz lényegesebben csúnyább a minőség.

és ez pl mit jelent egy monitornál 250cd/m², Kontraszt: 3000:1
0
0
0
0
💬 12
xCube avatar
@bukta2: Ilyen áron kapsz 27" TN, fHD, 1ms, 144Hz -es monitorokat, ahol a kép ugyan nem csúnya, de nem veszi fel a versenyt egy IPS / VA színeivel.

Ez egy olyan kompromisszum, amivel együtt kell élni. IPS / VA 1ms -os eléréssel nem nagyon létezik, a legjobbak is 4ms -osak és elég drágák. 2K felbontást sem fogsz kapni ennyiért.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@xCube: Értem, 2k annyira nem is lényeg nekem, full hd tökéletesen elég csak gyönyörű legyen a képe,éles és szinekben szép. 144hz meg az 1ms a lényeg igazából
0
0
0
0
xCube avatar
@bukta2: Akkor muszáj lesz TN panel mellett maradnod, mert 100k alatt nincs 1ms -os IPS monitor.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@xCube: amúgy a ms az fontos tényező multis játékoknál? tehát teszem azt ha pl egy monitor 4ms es akkor az már rossz? válaszidő szempontból? észrevehető a különbség?
0
0
0
0
xCube avatar
@bukta2: A kérdés az, hogy milyen szinten multizol. Ha csak hobbiból játszol naponta egy két órát, akkor tök mindegy. Ha viszont komolyan tolod, akkor fontos a válaszidő.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@xCube: Hát nem esport szinten de akad hogy napi 9 órát is 😉
0
0
0
0
zsolo avatar
@bukta2: 27colban 1080p szerintem édes kevés , elég akkor a 24col 1080p
0
0
0
0
xCube avatar
@zsolo: 27” -en még nem olyan vészes az 1080p, a kérdés, hogy milyen távolságból nézed.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@xCube: pont az újjam végei elérik a monitor kijelzőjét ha kinyújtom a karom jelen állás szerint
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@bukta2: Olyan közelre egy 22 col is bőven elég. Én 22 colost nézek kb 1-1,2 méterről, és nekem pont jó így. Közelebbről nem mindig látom be rendesen mindkét szélét, pedig nincs csőlátásom.
Valamikor régen láttam egy táblázatot hogy egyes colnál mekkora az optimális nézőtávolság, de egy ideje már nem találom.
0
0
0
0
xCube avatar
@reszler112233: Hú hát akkor te megzavarodnál az én monitoromtól. 34” ultra széles 3440x1440. Btw az egész megszokás kérdése, egy ilyen cuccnálmár elég jól kihasználható a perifériás látás.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@xCube: Találtam most akciósan egy MSI Optix MAG27CQ-7015 WQHD Monitor Curved 68,5cm (27,0"😉 monitort 110K-ért

192K ról van leértékelve ebben benne van minden ami nekem kell, és jól is néz ki, lehet rávetem magam, jövőre meg jön a Hardver ha az AMD dobbant

UI. na végül meg is vettem 😀 105K ba fájt mert még az akción túl volt is 5% kedvezmény 😃
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.

Monitor vásárlás előtt vagyok , ti melyiket ajánlanátok :
Philips 243V7QDSB IPS LED vagy Samsung S24D330H Gaming LED vagy pedig LG 22MK430H-B? Játékra lenne az az elsődleges szempont. IPS panel mennyivel jobb mint egy TN? VGA: AMD Radeon HD6570.

Mást is meghallgatok (kb. 35000 ft a keret)

Előre is köszi.
0
0
0
0
💬 6
zsolo avatar
@skillz88: IPS-nél szebb a kép, szebbek a színek! én a Samsungot venném, annak a legkisebb a válaszideje, de az viszont TN paneles!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: köszi szépen 😃
0
0
0
0
ors11 avatar
@skillz88: Az IPS-nek jobb a betekintési szöge és a színvilág is. TN-nek alacsonyabb a válaszideje, de ha nem a kompetitív multi játékokat nyomod ( LoL, CS:Go, stb. ) akkor az IPS-t ajánlom neked...nem beszélve arról, hogy 60Hz képernyőkről van szó, nem 144Hz és a géped se mai darab.
[LINK] esetleg még erre nézz rá 😀

( miaf*sz 😆 amit linkeltem nálatok kerül 35k-ba, nálunk meg 60-ba a román emagon...leárazva! )
0
0
0
0
no avatar
@ors11: az mondjuk kemény hogy nálatok mennyi, köszi a választ amúgy 😃
0
0
0
0
Hunork avatar
@skillz88: Szia!

Ebben az árban, azaz max 40k én ezeket mondanám, és 75Hz a frissítés, FHD felbontás, 24", és IPS panel mindegyik:
ASUS VC239HE
LG 24MK430H-P
LG 24MK430H-B
0
0
0
0
no avatar
@Hunork: köszi a választ meglesem őket
0
0
0
0
skindzso avatar
Sziasztok szerintetek melyik monitort érdemes megvennem? Asus VS247HR TN vagy AOC 24B1XH IPS a válaszokat előre is köszönöm!
0
0
0
0
💬 12
zsolo avatar
@skindzso: én az AOC-ot venném, Asus kegyetlen ronda azzal a vastag kávával 😆
0
0
0
0
skindzso avatar
@zsolo: Énis az AOC ra gondoltam szebb a kijelzője is neki csak ezt a 5ms meg 7ms nemnagyon értem 😃
0
0
0
0
zsolo avatar
@skindzso: Válaszido minél kisebb annál jobb, de az Asus szertinem bűn ronda 😆
0
0
0
0
skindzso avatar
@zsolo: 7ms nem sok kicsit? az a baj hogy nagyon nehéz monitort venni de végül lehet az AOC lesz jólesz az game re szerintem.
0
0
0
0
zsolo avatar
@skindzso: Hát nem kevés... 5 nel azért jobb ha nem több, de hát ha ez van akkor nincs mit tenni, én is most akarok monitort majd, nehéz dolog kiválasztani az biztos 😆 de nekem már megvan a végleges verzió asszem!
0
0
0
0
skindzso avatar
@zsolo: No hát milyet veszel vagy néztél ki magadnak? Hat ha nem tálalok mást akkor jolesz az AOC is olyan sok különcség nemhiszem hogy a 7ms monitor olyan rossz lenne vagy nemtudom táncsak nem laggol be a monitor attól hogy 7ms. 😃
0
0
0
0
zsolo avatar
@skindzso: dell s2719dgf
0
0
0
0
skindzso avatar
@zsolo: megnézem az milyen 😀
0
0
0
0
zsolo avatar
@skindzso: Szerintem elég pöpec 😆
0
0
0
0
skindzso avatar
@zsolo: Hát igen eléggé 😃
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@skindzso: Majdnem olyan Asus-om van,csak valamivel öregebb.de semmi bajom vele már évek óta. Amíg nem használsz több monitort egymás mellé rakva játékra,addig szerintem nincs baj a vastag kávával.
0
0
0
0
skindzso avatar
@Viktorinho: köszi a válaszod 😀
0
0
0
0
zsolo avatar
Sziasztok! Decemberben szeretnék monitort venni, amiket kinéztem az mind AMD Free SYNC-es az még viszonylag nekem elfogatható árban van nekem, az gáz lenne ha olyat vennék? mert 1070-es karim van! G-Synces monitorok meg rohadt drágák!
0
0
0
0
💬 8
xCube avatar
@zsolo: Szervusz!

Nem gáz, csak nem fogod tudni használni a FreeSync -et. Maximum VSync -ed lesz.
0
0
0
0
zsolo avatar
@xCube: az a baj, hogy 2560*1440-es 144Hz-est akarok, ami van G-Synces kurva drága, ami AMD-s az egész jó árban van, és persze abból sokkal több is van!
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@zsolo: 144hz-es monitorom van, sose láttam még screentearing-et, ugyhogy vedd nyugodtan a freesync-eset 😃 amugyis a g meg a free sync növeli az input lagot
0
0
0
0
zsolo avatar
@_AsheXp: akkor jó, köszi! 😃
0
0
0
0
xCube avatar
@_AsheXp: A G-Sync -nél az input lag sokal kevesebb, mint a FreeSync -nél a fix hardver miatt. A FreeSync teljesen szoftveres megoldás. Persze a VSync -nél mindkettő gyorsabb.
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@xCube: Kevesebb, de több mintha egyiket sem használnád 😃
0
0
0
0
xCube avatar
@zsolo: Szoftveresen limitálhatod a frame rate -et játékokban a frissítés értékére, az még mindig jobb, mint a V-Sync.
0
0
0
0
zsolo avatar
@xCube: V-syncet nem szoktam használni, akkor majd állítom szoftveresen!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Ha a gépemben van egy gtx 1060 6gb os videókártya. A mostani monitoromat cserélnémle egy 75 Hz-es monitorra.Szerintetek 60 vagy 75 Hz monitort éri meg megvenni ?
Konkrétan két monitor között vacillálok.
https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/lg/24mp59g-p-p366046145/#termek-leiras
https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/philips/243v5lhab5-p368679865/#termek-leiras
Köszönöm a segítséget!
A gépem : https://scontent.fbud3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/45857812_508435569654165_8516760340824850432_n.png?_nc_cat=111&_nc_oc=AWOodkcN0sjTza0-Qf4H2lTVVfCIP_g4UuLMc1sSZTAkqA-TFlMFbd0vFYj4uQ&_nc_ht=scontent.fbud3-1.fna&oh=0448798f2d4f87dbc955e0b45599f1a2&oe=5C7A86D1
0
0
0
0
💬 9
no avatar
@leveju: LG. Alacsony input lag, 75hz (bár nem tudom, hogy észre lehet-e venni 60 és 75hz közti különbséget), IPS révén biztosan jobb képminőséget is nyújtana a TN-nél.

https://www.rtings.com/monitor/reviews/lg/24mp59g

Anniyért nem tűnik rossz vételnek.
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@leveju: 75 és 60 között látni a küéönbséget az nem kérdés, viszont ips panelnak nagy a válaszideje, komolyabb játékhoz nem ajánlanám, de single playerezgetéshez tökéletes, mert jobbak a színei mint a tn-nek
0
0
0
0
no avatar
@_AsheXp: Köszi szépen a segítségeket! Szerintem IPS nél maradok. Ha felmennék egy két Lol meccsre akkor annyira nem hinném ,hogy nagy válaszídőre kell számítsak,főleg hogy az elöző monitoromnak alapból 4 ms es válaszidője volt.
0
0
0
0
xCube avatar
@_AsheXp: Nem mondhatnám, hogy egy modern IPS panel ne lenne alkalmas multi játékra. Nyilván jobb és gyorsabb egy OLED vagy egy TN, de ha nem vagy profi e-sportoló, akkor nem látod a hátrányát.
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@xCube: Nem kell profi esportolónak lenni, hogy különböző fps játékokban a legjobb rankban játssz, és ott már számít. De ez attól is függ, hogy mik a céljai az embernek a játékkal 😃
0
0
0
0
xCube avatar
@_AsheXp: Fogalmazzunk úgy, hogy egy bizonyos szintig nem számít az a kicsi eltérés. Én anno Q3A -val játszottam komolyan, és tényleg megéreztem, amikor CRT -ről TN -re váltottam (akkor még a TN panelek lassabbak voltak). Azt viszont sokkal inkább megéreztem, amikor végre újra 100Hz -en játszhattam. Nem éreztem a hátrányát az IPS panelnek. De ez nyilván megszokás kérdése. Manapság már nem játszom multit olyan intenzitással, mint korábban 😀 .
0
0
0
0
xCube avatar
@_AsheXp: Revidálnám a korábbi kijelentésemet. Sokat számít az 1ms - 5ms ha az ember érzékeny rá. Illetve TN -nél nincs ott az esetlegesen zavaró IPS glow sem.
Ki is néztem magamnak egy második monitort: [LINK]
0
0
0
0
xCube avatar
@leveju: Ezek közül mindenképpen a 75Hz -es. És igen, érezhető (látható) a különbség még ilyen kis emelkedés mellett is.
0
0
0
0
zsolo avatar
Sziasztok! Mi e véleményetek erről a monitorról?
[LINK]

27 colos monitornak nem kevés a Full HD felbontás? 144Hz csak akkor a jó játékhoz, ha tudja a gép a 144fps-t..? ebben nem vagyok otthon 😆
0
0
0
0
💬 7
no avatar
@zsolo: Az csak akkor 144Hz ha tudja a géped a 144 + Fps-t vagy többet játékoknál Ami nem sok játéknál valósul meg vagy nagyon butított grafikán akkor meg tökmindegy hogy fhd vagy 1440p
Egyébként nem akarok vitába szállni de Parasztvakítás. Ha van lehetőséged nézz meg egy 60 Hz- és 144Hz monitort működés közben . A lényeg a válaszidő hogy 1ms legyen játékra. Én inkább az 1440p set venném ASUS MG278Q
0
0
0
0
zsolo avatar
@rhPhoto: Igen, de 1440p-hez kell egy erős vga is, bár most lesz egy 1070em ami azért ahhoz sem gyenge, de nyilván nem ultra grafikahoz!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: 144 fps biztos nem lesz vele csak régebbi játékoknál.. de 1080p be sem ultrán.

Főleg most kapja majd a driveres butitásokat.. meg a windows kiegészítők megint darállják befelé a régi alkatrészeket 😃
0
0
0
0
zsolo avatar
@rhPhoto: 1440p-t 60hz-re értettem!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Annyi bőven lesz egy 1070 el 😀
0
0
0
0
zsolo avatar
@rhPhoto: Bőven azért nekem kicsit túlzás 😃
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Ez játék függő is.. Nyilván egy ARK ban vagy egyéb nagy gépigényű játékban nem lesz meg a 60+ fps sem maxon 😀
0
0
0
0
FeRR avatar
Sziasztok!

[LINK]

[LINK]

[LINK]

e között a három monitor közül vacillálok, hogy melyik legyen, Prohardveren rákérdeztem, de nem igazán tudtak értelmes választ adni, csak ajánlották pluszba az acert (ettől függetlenül nem mondták el, hogy miért lenne jobb a samsungtól és msi-től)

szóval, valakinek esetleg tapasztalata bármelyik monitorral? Én jelenleg is samsungot használok, már 8 éve, legszívesebben azt vennék, de az MSI is csodásan néz ki, és nagyon jókat mondanak róla, az acert meg csak úgy ajánlani szokták..
0
0
0
0
💬 2
zsolo avatar
@FeRR: hát, én 27 colos monitorban biztos nem vennék Full HD-t, akkor már 2560*1440...és nem sokkal drágább!
0
0
0
0
Andris18 avatar
@FeRR: Csatlakozom zsolohoz. Ide fullHD már kevés.
0
0
0
0
Techthomas avatar
Sziasztok!
Véleményt, tanácsot szeretnék kérni most jön majd az új videó kártyám és úgy döntöttem hogy veszek akkor már hozzá egy monitort is ugye bár... 😀 "határ a csillagos ég" Na szóval lényeg hogy 75hz vagy 144hz freesync legyen hogy kitudjam használni legalább a rx580-som. Néztem is egyet kettőt csak kétségeim vannak mert nem 1-2 ezer meg hát csak hosszú távra venné az ember!

Jelenlegi: ASUS VX229H IPS

Első kiszemelt : SAMSUNG C27FG73FQU VA??
És itt a lényeg hogy soha nem volt csak ips-m hogy csalódás fog érni vagy qled kiváltja ezt a VA "hisztit" úgymond. Mert TN meg semmi kép szval...

Második kiszemelt: LG 29UM69G-B IPS
Itt meg azért 2560 x 1080 (UW-UXGA) felbontást kapok igaz nem íveltbe meg csak 75hz-be de az éppen nem probléma még, csak hogy mennyire furcsa meg támogatott ez a 21:9 képarány hogy kicsi alacsony hatást kelt vagy azta kva értitek... Mert én mindig is a 16:9 láttam a virtuális világot hogy maradjak akkor inkább annál nehogy zavaró érzést keltsen. Meg itt nagyobb paneleknél már egyre gyakoribb pixel hibákról olvasni hogy azért itt ott előfordulgat, és el tántorító e..

Lényeg a lényeg 75vs144hz 27" col legyen min. mert ennyi pénzt adok ki akkor "látható" legyen már vmi különbség. Márka meg ink Asus meg Samsung fele húzok mert ezeket már innen onnan ismerem, de bármit meg hallgatok!! Köszi a segítséget!
0
0
0
0
💬 4
_AsheXp avatar
@Techthomas: IPS-t nem ajánlom játékra, nagy a válaszidő, bár ha nem túl kompetitíven tolod akkor mindegy. 144hz alá meg ma már nem adnék, annyira jó, hogy nem szabad kihagyni 😃
0
0
0
0
Techthomas avatar
@_AsheXp: Igen nekem is ez a hezita hogy csak kellene az a 144mhz meg evvel Samsungal biztos nem járnék rosszul. Viszont nagyon sokan írjak hogy nem szabad kihagyni 21:9 mert nagyon jó.. Nah de bár egy 21:9 144mhz nem olcsó ám.. Így még nagyon gondolkodóban vagyok még
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@Techthomas: Csak 144hz nem mhz 😃 és ahogy gondolod, egyik barátomnak van 21:9 es monitora és szerintem nem akkora hú de nagy dolog, viszont 144hz meg annyira jó, hogy az kb muszáj 😃
0
0
0
0
Techthomas avatar
@_AsheXp: Oké köszi,igen csak pont utazóba voltam és közbe még beszéltek is hozzám úgy írtam vissza 😆D Lényeg a lényeg 😀 Hát lehet ő lesz a befutó akkor mert valahogy nekem se húz a szivem 21:9 felé annyira SAMSUNG C27FG73FQU
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok
Milyen gamer monitort vegyek max 110000ft-ig, 144hz minimum
Megéri e a hajlított vagy sem?
nemtudom milyet vegyek
főleg fps játékhoz kellene
0
0
0
0
💬 1
_AsheXp avatar
@David00: Szia, hajlitott akkor eri meg ha tul nagy monitorhoz tul kozel ulsz, és kilognanak a perspektivadbol a kepernyo sarkai. Egyébként tudom ajánlani a saját monitorom Acer XH240H, 144hz, 1ms valaszido, 85 ezer ft körül van. A "belépő" szintű 144hz-es monitorok közül az egyik legjobb (főleg fps jatekokra), de nincs benne g-sync csak freesync, nemtudom az mennyire probléma neked. Az a baj, hogy a következő lépcsőfok monitorokban már nem 110 hanem jóval több 😃 úgyhogy ez a 85ezres ár ezért szerintem elég baráti. (komeptitiv szintu ow-ra és destiny 2-re hasznalom/hasznaltam, ugyhogy fps jatekokra kiváló, tanusíthatom 😀 )
0
0
0
0
ppista avatar
Sziasztok!!
Honnan lenne érdemes rendelni 17"-19"-colos monitort ehez a géphez 10-15 ezer Ft ért használtan?

Intel Quad Core Q9300 processzor

2GB Kingston KVR800D2N6/2G DDR2 800MHz, 2GB Kingmax KDE88F-B8K16 DDR2 800MHz Memória

QLeadtech Geforce GTX 280 SLi Ready 1GB DDR3 VGA

FUJITSU SIEMENS D2584-A1(CPU)

ESPRIMO P5925 számítógép ház

320GB Seagate Barracuda sata II 7200 RPM 3,5" Merevlemez

Microsoft WINDOWS 7 ULTIMATE 64-bit
0
0
0
0
r2d2 avatar
sziasztok! nem teljesen tartozik ide, de kérdésem az lenne, melyik jobb 4k led tv? SAMSUNG vagy LG? és mi a külömbség, a két márka hdr-je között?
0
0
0
0
💬 1
Techthomas avatar
@r2d2: Hali. Hát nekem Samsung-om van és k*rvára nem bántam meg hogy nem a LG-t vagy a Sony-t hoztam el. Nem tudom mi a különbség de nagyon szépen adja a Samsung a Hdr-t is az egyszer biztos!
0
0
0
0
Athis18 avatar
Sziasztok.
Samsung S24D330H tipusu monitorrol tudtok véleményt mondani?
Köszi
0
0
0
0
💬 2
xCube avatar
@Athis18: Megéri az árát 35.000 Ft- környékén, de 40 - 45k -ért már mást választanék úgyhogy jól nézd meg hol veszed. Nem IPS de cserébe jó a válaszideje.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Athis18: Nem rossz a válaszideje révén, de én manapság TN paneles monitort már nem vennék.
Samsungnál maradva én inkább ezt venném ,mert jobb a betekintési szöge.: Samsung S24F350FHU
0
0
0
0
Andris18 avatar
Sziasztok! Remélem valaki gyorsan tanácsot tud adni!

Egy monitorról lenne szó és hát nem tudom hogy pontosan melyik legyen. A biztos szempontok most jönnek:
24"inch (23,6/23,8//24,0)
16:9-es felbontás
1920x1080 (a 2560x1440p drága)
4-5ms válaszidő elég
60Hz elég
ár 40-50ezer forint között


Új géphez lenne, játékra és otthoni felhasználásra. (ryzen 2600x, 16gb 3200mhz ram, msi gtx 1070, 860evo ssd stb...)
3 dolog ami kérdéses.

1. Felmerült az ötlet, hogy dvb-c tuneres legyen, mert elég hosszúak a kábelek (hosszabbító esetleg) és tv-ként is funkcionálna.
Úgy lehetne ez Samsung T24E390EW/EN (PLS=Samsung IPS panel) vagy ez Samsung T24D391EW (nem szép kívülről)

2. Milyen panel legyen? Mert ha tv akkor a jó betekintési szög nem lenne rossz, meg 2 kontrolleres játék esetén (pl human fall flat),
árban ahogy megy felfele TN->VA->IPS gondoltam úgy egyre jobb. ÉS így a TN ki is esett. A szép színei miatt az IPS-re gondoltam, de hallottam hogy a VA-nak jobb a sötétebb színe illetve van motion blur hatás is IPSnél??? Néhány lövöldözős/akciójáték is menne rajta, és ott gondolom nem nézne ki jól. (a cél csak 60fps,5ms)

3. Van a flicker free(villódzásmentes) technológia ami kíméli a szemet (valamennyire), nos ez a samsung tv-ben (még nem választak) lehet nincs. Mennyire tartjátok fontosnak? Van akinek olyan monitorja van? Illetve a panelek közül van különbség melyik rontja kevésbé a szemet?

Ezeket a monitorokat ajánlotta egyik ismerősünk (ott tűnt fel a flicker safe dolog).
[url]https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/fn:termekek-osszehasonlitasa:samsung-t24e390ew-p285473937,samsung-t24e390ex-p351999225,samsung-t24d391ew-p235336517,lg-24mk430h-p400022457,lg-24mb37pm-b-p284156073/[/url]

Előre is köszönöm!
0
0
0
0
💬 2
xCube avatar
@Andris18: Eléggé egzakt módon keresel monitort. Ilyen esetben én mindig azt szoktam javasolni, hogy az illető nézzen meg minél többet élőben, máshogy nehéz lesz eldönteni. Az adott árkategóriában mind az IPS mind a VA monitorok jók arra, amit szeretnél. Kicsit drágábban kaphatsz 27" -es TN -eket, ami lehet praktikusabb ha távolabbról nézed, de asszem a cél itt más.
0
0
0
0
Andris18 avatar
@xCube: Köszönöm szépen a választ! 😆

Sikerült egy Asus VZ249HE monitort venni sajnos a gyártói oldalon elírták és ezen van hangfal viszont jack csatlakozó nem. Úgyhogy ajánlatos mindennek utánakérdezni 2x 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
Üdv!

Kis segítséget kérek a választáshoz.
Ami a lényeg, amire kell: 27", 75Hz!!, FHD, GTX1080 mellé, főleg játék, NEM TN panel. Lehetőleg 60k körül max.
Ezek a kiszemeltek, de persze várok más jó tanácsot is:
DELL SE2717H (itt a 6ms tűnik soknak, nem?)
Acer Nitro VG270bmiix (ez valami cseh/SZLOVÁK oldalról jön, semmi értelmeset nem olvastam róla) Illetve nagy nehezen megtaláltam a gyártói oldalt: [LINK] A fellelhető infók alapján ez a legjobb szerintem, csak hát sose volt Acer monitorom. És nagyon fontos, hogy a képfrissítés valóban állandó 75Hz legyen! Ja, és csak Alza forgalmazza...
LG 27MP68VQ-P Ez megy ugye LG, szokásos dizájn, minőség.

Valakinek ötlet, esetleg tapasztalat a kiszemeltekkel?
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@Hunork: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Hunork avatar
@HunSanyiX: Nagyon köszönöm részletes válaszodat!
Azt hiszem az Acer lesz a befutó, vadiúj modell, épp ezért nem is lehet sokat olvasni róla, ami meg van (pl gyártói oldal, egy-két nem angol írás), azok meggyőzőek. Gondolkodom, és holnapra kitalálom. van egy sejtésem, hogy mikor az Acer egész kontinensen támad, majd 70k felett lesz az ára....
0
0
0
0
Arbalest avatar
Sziasztok.

Szeretnék venni még egy monitort és az lenne a kérdésem, hogy (adott egy GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 128bit VGA és jelenleg egy Philips 223V5 monitor van rá csatlakoztatva). Amit kinéztem az egy SAMSUNG S24F350FHU vagy egy LG 25UM58 21:9 UltraWide® Full HD IPS monitorok.

Az lenne a kérdés, hogy a VGA támogatja e a két monitort illetve, hogy 2x 16:9 vagy 1x 16:9 és 21:9 lenne a jobb?
Nem munkára kell, normál felhasználásra, játékra, filmezésre, stb. nem videóvágást ilyesmi. Köszi.
0
0
0
0
💬 2
sudosu avatar
@Arbalest: Igazából az a kérdés, hogy van e elég helyed az asztalon. A 16:9 mellett nagyon nagynak fog tűnni a 21:9 (Szerintem)
A GTX 1050 TI meg gond nélkül meg tud hajtani annyi monitort, ahány port van rajta.
Én csak magamból tudok kiindulni, nálam 2 16:9-es monitor van. A 21:9-nél az lenne az előnyöd hogy több weboldalt is tudnál egyszerre böngészni, a nagyobb képarány végett. Nem tudom, hogy filmeknél mennyire jellemző a képarány. Nem biztos hogy minden játék támogatja a képarányt, szóval pár játéknál 16:9 módba fog futni, hacsak nincs hozzá 21:9 patch.
0
0
0
0
Arbalest avatar
@sudosu: Értem, akkor viszont szerintem marad a 16:9 már csak a hely miatt is. 2 monitorral elleszek, ha pedig nem lesz elég (bár kétlem) akkor lecserélem egy 21:9 re.

Köszönöm szépen a választ!
0
0
0
0
McFly36 avatar
Alienware AW2518HF monitorhoz volt valakinek szerencséje?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Milyen monitort tudnátok ajánlani mayimum 50k ért?
A gépben van egy gtx 1050 ti 4gb és egy AMD ryzen 5 1500x
0
0
0
0
💬 7
V1VOnX avatar
@kotanszabi: [LINK]
Ha új kell akkor nehezen kapsz ehhez foghatót.
0
0
0
0
no avatar
@V1VOnX: Ránéztem elég jónak tűnik köszi!
0
0
0
0
no avatar
@V1VOnX: Szerintem ezzel az lenne a baj hogy a gépem nem bírná kihajtani a 144hz-t. Szerinted?
Tudnál nekem ajánlani egy jó 60Hz-s monitort?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@kotanszabi: Simán visszaveszed hogy ne menjen 144 Hz-en hanem csak 60-on ha neked az kell.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@kotanszabi: FPS játékokban simán kihajtja (PLD : CS: GO , Cod 2,4,6 ) . Hidd el nem lesz gondod ezzel a monitorral. A 144 hz csak fps játékokhoz szükséges 😀. Simán lejjebb veszed 60 hz-re normál játékok alatt. Attól mert,hogy 144hz-es nem azt jelenti,hogy csak azon a frissítési frekvencián operál . Van 60,75,100,120,144 hz-es beállítása egy ilyenfajta monitornak 😀.
0
0
0
0
no avatar
@V1VOnX: Köszönöm szépen a remek válaszokat! 😀 Ha még addigra nem lesz megvásárolva akkor ezt a monitort veszem. 😀
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@kotanszabi: Igazán nincs mit 😀.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
Sziasztok!
1gamer monitor kellene! 22 és 24" KÖZÖTTI. 6Ohz elég lenne és Nvidia kártya van.
1ms válaszidövel ellátott Tn panelos vagy Ips panelost ajánlatok?
Ezek a márkák között válogatok,Asus,Acer,Lg.
???
0
0
0
0
💬 6
Puffin avatar
@PC GAMER: Mekkora összegben gondolkodsz?
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@Puffin: 6o,7oK forint,de 24" nagyobb nem kell és a 6ohz is elég nekem.
Ips vagy gamer TN monitor lenne jobb? Az Ipsnek elvileg szebb a látványvilága!??
1ms Tn panelos vagy Ips 5msel?Észrevehetö a különbség?
0
0
0
0
Puffin avatar
@PC GAMER: TN panelt nem vennék ilyen árkategóriában.
Az LG 24MP68VQ-P-t tudom mondani, több jó véleményt is láttam róla. 55ezer forint körül már kapni. 75Hz, IPS, 24'' + Freesync is van ha AMD kártya van hozzá.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@Puffin: Nvidai kártya van! Mondjuk,ha az emlitett monitort venném mi hátrányom lenne nVIDIA KÁRTYÁVAL?
Nekem ez tetszik: Asus VC239HE
0
0
0
0
Puffin avatar
@PC GAMER: Annyi lenne a különbség hogy a Freesync nem menne vele.
Az Asus-ról nem tudok nyilatkozni.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Puffin: Freesynces monitort használni Nvidia kártyával vétek. Bár a GSYNC áraknak hála nem csodálom,hogy kevesen veszik őket..
0
0
0
0
Stevepapo avatar
Üdv!
Kérdésem volna, a két monitor között mi a különbség?
Samsung C24F396
Samsung C24F390
Annyit észrevettem, hogy a talp és az áruk különbözik, egyéb funkciók is mások? Mert akárhol néztem mindkettőről infót, vagy hiányos, vagy tényleg többet tud az egyik a másiknál...
0
0
0
0
Cole10 avatar
Sziasztok!

Nemsokára készülök gépet és monitort venni! A gépben egy GTX 1060 6GB kártyát terveztem viszont a monitor ez lenne [LINK] ő egy freesync-es monitor de nagyon szép képe van szerintem viszont ugye az AMD szerintetek így is megéri?
0
0
0
0
💬 3
Andris18 avatar
@Cole10: Azt szokták írni, hogy 27 inch-nél fullHD felbontás már nem olyan jó. Egyébként ha nvidia kártyád van akkor a freesync monitor szerintem felesleges. ahhoz g-sync kéne (ami drágább).
0
0
0
0
Cole10 avatar
@Andris18: akkor mit ajánlotok?
0
0
0
0
Andris18 avatar
@Cole10: 2560x1440 felbontásút ajánlanak. Konkrét monitort nem tudok mondani. Árukeresőn 70000-től vannak felfelé ami szerintem drága... :/
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok

kinéztem magamnak az LG-től a 27MP38VQ-B 27-et. kérdésem az lenne hogy mi a legnagyobb különbség eközött meg a 27MP59G-P modell között, nyilván az árán kívül. leírásban vannak szembeszökő különbségek pl a fényerő, de megéri e a drágábbikat vennem vagy nyugodt szívvel megvehetem az előbbit.

nyugodtan ajánlhattok másik márkától is, ebben az árkategóriában (40-60) megköszönök minden segítséget 😀
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@pumilecs: A drágábbik (27MP59G-P) modell lényegben csak a fényerő és az AMD FreeSync miatt drágább. Ha sokat játszol és olyan AMD kártyád van ami támogatja is a FreeSync-et, akkor megérheti, ha nem akkor nyugodtan veheted az olcsóbbat a kettő közül.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Köszönöm szépen, én is igy gondolkodtam. Eldőlt hogy az olcsóbban fogom venni 😀
0
0
0
0
no avatar
Nem vagyok nagy monitor szakértő, körülbelül 40 ezerből szeretnék majd venni egyet a közeli jövőben. Ilyen árkategóriában tudnátok valamit ajánlani, ami legalább 23-24 col körüli és Full HD-s IPS? Olvasom a topicban, hogy nagyon mennek az LG monitorok. Érdemes ilyeneket nézni?
0
0
0
0
💬 2
reszler112233 avatar
@Dono: Szerintem jó felé nézegetsz. Én kerek 40ért vettem anno az enyémet, és nem bánom. Szép képe van, igaz csak 22 colos.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Köszi szépen a választ! Nem annyira merev ez a határ, de nagyjából ilyesmit akarok. Laptop mellé kéne valami nagyobb és hát úgy összességében: jobb képet adó kijelzőre pályázok.
0
0
0
0
Mariann294 avatar
E két monitor között variálok:

[LINK]

[LINK]

Utóbbi elég drága. Megéri, vagy teljesen jó az olcsóbbik is? Utóbbinak van 24"-olos változata is, csak ez nem freesynces, és "csak" 60 hz. Mekkora a különbség 75 és 60 hz között? Számít?
0
0
0
0
💬 1
reszler112233 avatar
@Mariann294: Mindkettő tudja a Freesync-et, csak ugye neked Nvidia kártyád van ahhoz meg Gsync-es monitor kéne, mert a Fresync AMD-re van készítve. És ha nem számít az hogy 60 vagy 75 FPS akkor jó a 60 Hz-es is. Nekem is csak annyit tud, és teljesen megfelel számomra. Na meg egy átlag felhasználó meg nem mondja 60 és 75 Hz közti különbséget.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

A napokban szeretnek venni egy LG 29UM59 monitort. Jatekra kellene leginkabb.
Van valakinek tapasztalata vele?
[LINK]
Regota vagyom mar egy ultrawide monitorra 😀

Koszonom.
0
0
0
0
💬 13
ssjgod10xkaioken avatar
@HardBoy: Csak ajànlani tudom, gyönyörű és éles a kép.
Elötte GABA tv-m volt 101cm-es, a vàltàs utàn leszakadt az àllam. 😃
0
0
0
0
no avatar
@ssjgod10xkaioken: Köszi 😀
Látom neked is gtx 1080 van.. azt hiszem a monitor freesynces,de működik nvidiaval is a 75hz?
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@HardBoy: GTX 970-t látok az adatlapján bár javíts ki ha van egy rejtett konfigja...
0
0
0
0
ssjgod10xkaioken avatar
@HardBoy: 970-em van az 1080-at csak tervezem megvenni, de ilyen àrak mellet lehet hanyagolom.
Nem nagyon néztem még a freesynk-et mennyire működik nvidiaval.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@ssjgod10xkaioken: A Freesync NVidiával sehogy sem működik, mivel az az AMD cucca.

NVidiának ott van GSync, de az olyan monitorok sokkal drágábbak sajnos... 😞
0
0
0
0
no avatar
@Moon_Breaker: Nekem csak az fontos ha a monitort 75hz re felhuzom és játékokon belül bekapcsolom a vsyncet akkor legyen meg a 75fps
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@HardBoy: Igen, nekem is hasonlóak az elvárásaim de én beérem 60Hz - 60 Fps -sel is, viszont mindent High -ra rakok. 😀
0
0
0
0
no avatar
@Moon_Breaker: Az igazat megvalva nekem is eleg lenne a 60fps, de ha a gep megvan hozza es arba sok kulonbseg nincs, akkor ha tobb fps van az ugyis jobb 😀
0
0
0
0
no avatar
@HardBoy: acer predátor xb270 a legolcsóbb igaz 144 herces 1-es válaszidővel full hd
0
0
0
0
no avatar
@Vass Gabor: De nem UltraWide
0
0
0
0
no avatar
@HardBoy: 2560*1440-ben 200 alatt nincsen.
0
0
0
0
no avatar
@Vass Gabor: Na nembaj... Jo lesz akkor ez az Lg
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@HardBoy: Parancsolj :G-SYNC-es 2k monitorok 160k-ért vagy az alatt.
[LINK]

Vagy ez : Garis ,ezt akartam megvenni tőle csak aztán beadtam magam az Ultrawide élményre hiába freesync 😃 [LINK]

[LINK]

Ha netán ultrawide a cél ajánlom azt,amit nemrég vettem . Óriási élmény csak a fényerő elég csalódás.
[LINK]
Még garanciás és ultrawide,34 inch,2560x1080 , IPS kijelző,144 hz, Freesync, 1ms-os "elmosódáscsökkentés" . Ugyanilyenem van,boltban 150k alatt nem kapod újonnan 😀 . Nagyszerű gamer monitor.

Fullhd (1080p)-s Gsync monitor 109-ért :
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Kinőttem a 19" Philips monitoromat (már jó régen).
Szeretnék egy 27" monitort venni.
i56600 proci, Gtx970 kari
Mostanában elég sokat játszom, ugyhogy valami normális monitort szeretnék, de azért nem horror áron!

Nagyon vonzó a 144hz-es monitor, de csak TN paneleset és Freesynceset találtam elfogadható áron
acer-kg271abmidpx
illetve az aoc-g2460pf-t szintén ezekkel a paraméterekkel.

Vagy maradjak 75Hz-nél és vegyem a
LG 27MP59G-P - IPS panellal - 5 ms
vagy
AOC G2778VQ - TN panellal - 1ms

Előre is köszönöm ha valaki esetleg tud segíteni!
Üdv😀
0
0
0
0
💬 2
V1VOnX avatar
@Wolfenbakker: Mennyi a max limit? Itt van hardverapron egy garancia nélküli G-SYNC-es 1080p Acer Predator 110k-ért.
144hz-es TN panel, 1ms-os.
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@V1VOnX: Médiába egy 7-essel drágább leárazva.
0
0
0
0
Mariann294 avatar
Sziasztok!

Egy LG Flatron W2240 21,6" monitort készülök leváltani. Max keret 50-60 ezer, de ha megérné tennék hozzá még picit.

Elvárások: Minimum 27", IPS panel, Full HD, és legyen rajta HDMI.

Használat: Főleg játékra, de ugyanúgy filmnézésre is.

Nagyon hajlok az LG felé, mert nagyon elégedett vagyok a Flatronnal is, szóval a kiszemeltjeim:

LG 27MP58VQ: [LINK]
LG 32MP58HQ-P: [LINK]

Keresgéltem már itt-ott és azt írták hogy a 32" -ost nem érdemes választani, mert akkora mérethez Full HD már kevés, nagyok a pixelek. Mennyire lehet észrevenni, nagyon zavaró? Kb 60 cm-es távolságból nézem a monitort.

Illetve olyan kérdésem lenne még hogy ebben az árkategóriában van-e jobb alternatíva?

Full HD nekem bőven elég nem akarok főlé menné GTX 1060 6 GB-os kártyával.
0
0
0
0
💬 1
reszler112233 avatar
@Mariann294: 60cm-es távolságra bőven elég a 27" . Én egy 22"-ost nézek 80-100cm-ről és így is látok mindent. Olyan távolságban még a 27"-t is elég lesz átlátni nemhogy 32"-ost. Így az elsőnek linkelt 27"-os LG tökéletes lehet számodra, bár nekem már az is nagy lenne, főleg 60 cm-es távolságban.

Itt egy leírás az ideális távolságokra. Ez ugyan tévékre vonatkozik, de a méret már közel áll hozzá amiket írtál mert 28"-tól indul.:
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Monitor vásárlás előtt álok és ahhoz kérek tanácsot. Én nem játszom, irodai munkához, fotó szerkesztéshez, minimális video utómunkához stb kell. 13"-es MacBook-ról és 15" PC-ről lesz hajtva. miniDisplay Port + HDMI 24-es vagy 27-es monitorra.
Jelenlegi pixel sűrűség 127 pitch: 0.023, szóval nagyon közel van a 27"-es IPS monitorhoz.
Alapban elég lenne a 24", de a fotó és a videó miatt a 27" praktikusabb.
Mi a javaslatotok?
0
0
0
0
Maxidrake avatar
Sziasztok! G sync monitor vásárlást tervezek. Remélem nem csinálok vele hülyeséget. De csak gtx 1060-van .pl destiny 2 (32-120) fps között megy, próbáltam v-sync et de sajna ha 60 ról lemegy az fps 42 azt is úgy érzem mintha akadna a játék, nem throtling az tuti 42 fok max a proci ,a videó kártya meg 52. A g-sync ki tudja ezt küszöbölni? Mármint ha fixen nem elég a gépem a 60 fps- hez, le esik 32-re ne érezzem úgy hogy akad? Nekem elég a 30 fps is csak folyamatos legyen.
0
0
0
0
💬 10
xCube avatar
@Maxidrake: Az akadást G-Sync -el nem tudod megszüntetni, annak más szoftveres / hardveres okai vannak. Ha a szinkronizáció miatt akadna, akkor azt a VSync is meg tudná szüntetni (lekorlátoz 30 FPS -re).
0
0
0
0
Maxidrake avatar
@xCube: Ez egy 7 éves tv amin játszom ,szerintem az a szűk keresztmetszet. Nem melegedik a gépem és kb csak fps- be tapasztalom (az Assassin Creed Origine pl tökéletesen fut vele. A v-sync pont azért nem oldja meg a dolgot mert nem szinkronba megy a gpu-val. Frissít mikor kötelező neki, A g-sync viszont hozzá igazítja a gpu-hoz a monitor frissítést.Tehát nekem úgy akad a játék hogy megvan közbe az fps-em pl destyni 2 -be 42 fps forgalmas helyeken, És mégis azt érzem mikor 60 -ról leesik 42-re és tartja is, hogy akad a játék nem tudom jobban megfogalmazni. Tuti nem szoftver mert megnéztem win 8.1 -el és most raktam fel a win 10-et is,( a lekorlátozás nem oldja meg úgy hamarabb fog akadni minden ha 30 ra leveszem az fps-t,én ezt tapasztaltam, mert úgy is kipróbáltam,ha nem volt korlátozva vagy max 60-ra akkor sose esett 32- alá az fps, viszont ha 30 fps limit van beesik alá.
0
0
0
0
Puffin avatar
@Maxidrake: A CPU limitet nem szünteti meg a G-sync. Próbáld feljebb tornászni a CPU órajelet hátha segít.
0
0
0
0
xCube avatar
@Maxidrake: Tudom, hogy mit csinál a G-Sync, nekem is olyan monitorom van és eléggé beleástam magam a témába. A V-Sync lépcsősen csökkenti a framerate -et, a G-Sync dinamikusan. Attól, hogy dinamikusan csökken a monitor frissítése, még nem szűnnek meg az akadások FPS drop vagy mikrostuttering miatt. Valahol szűk a géped keresztmettszete, ami miatt a játék be-beakad. Ezen nem tud segíteni a szinkronizáció.

Nekem például a Quantum Break DX11 -es (Steam) verziója akadozik néha vállalhatatlanul, pedig a gépnek azért elégnek kéne lennie hozzá. A DX12 verzió (Windows Marketplace) már jobb lenne, de annyit nem ért meg nekem a játék, hogy kétszer is meg vegyem.
0
0
0
0
Maxidrake avatar
@xCube: Köszönöm szépen a válaszokat. Nem veszek g-sync monitort. Iszonyat ára van inkább veszek az évben egy gtx 1080 at meg egy 2k-s monitort, és jövőre platform váltás, legalább nem kell új videó kártyát vennem hozzá. 2k - ba hátha nem kell annyira terhelni a procit mint fullhd - ba addig csak kihúzom vele. Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
0
0
0
0
KRZT963 avatar
@Maxidrake: 2K nagyobb felbontás, mint a FHD.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Maxidrake: 2K jobban terheli a procit és VGA-t mint Full HD. Eleve több képkockát kell kiszámolni, és ugye ez nagyobb teljesítményt is igénye. Viszont lentebb linkeltem, az FX8350 még 1060-al is párosítva van hogy kevés. 1080-asban nagyon sokat benne hagyna. Én előbb platformot váltanék. Tudom nagyobb összeg, de ahogy mostanság áll a VGA piac egy 1080 sem aprópénz.
0
0
0
0
Maxidrake avatar
@reszler112233: Amúgy olvastam lentebb valakinek ajánlották az Acer Predator Xb241-t hát az 145000 Ft ezért döntöttem inkább a vga vásárlás mellett, hosszú távon jobban megéri, amúgy csak kB 8 hónapot kell vele kibírnom aztán veszek alá egy Rizen 5 1600X - et vagy egy I7 -es konfigot. Még nem tudom melyik vonalon megyek tovább, épp most lettek az AMD - k megint jók. 2000 óta csak AMD - im voltak amúgy.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Maxidrake: Én csak tanácsként írtam, amit írtam. Én 2016-ban először platformot váltottam inkább. A mostani VGA-m volt a dilemma akkor hogy előbb VGA vagy platform csere. Végül előbb a mostani alaplap, memória és CPU kombó jött 116-ért akkoriban. Akkor a mostani VGA-m 120 körül mozgott a boltokban.De nekem nagyon is megérte várni a VGA váltást és pár hónapig használni a régi 660-ast. Pár hónap telt el csak, de 104-ért jutottam hozzá a VGA-hoz. Akkor lett volna lehetőségem 128-ért 1070-re is, de nekem elég az 1060 is.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Maxidrake: A hiba oka az hogy hiába van FX8350-es procid, van olyan játék amiben az a CPU nem képes kihajtani a kártyát, és emiatt eshet az FPS is. V-Sync a legjobb megoldás a hibára szerintem is. Vagy a CPU húzása.

[LINK]
0
0
0
0
mortan avatar
Sziasztok!
Monitort szeretnék venni de nem tudom milyent kellene vennem.
Fontos hogy egy PS4 et és a gépemet is rákötném szóval legalább 2 HDMI csatlakozó legyen rajta. Hangszóró nem fontos legtöbbször úgy is fülessel játszok. A másik lényeges hogy 30" nagyobbat szeretnék venni és olyan 100 ezret szánok rá.
Előre is köszi.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Üdv vennék egy ilyen monitort: AOC AG251FZ kitudnám használni nVidia kártyámmal rendesen? ha a 240hz-t nem is de pl ha "csak" 144hzt? Mondjuk ez játék függő hogy melyik hány FPS-es fut. Vagy inkább nézzek valami olcsóbbat esetleg g sync monitort?
0
0
0
0
💬 1
xsebix avatar
@BenjaminHun: Az 1070-bol kiindulva ami nekem van a 144hz is kérdéses lenne az 1070el se vennék rá mérget hogy meglenne ezért se mertem venni sima 144hz monitort hanem majd ha lesz 150k-ert ips gsync majd akkor talán újítok addig jó lesz a 60hz... Persze ez ahogy írtad jatekfuggo. 😀
0
0
0
0
no avatar
Hello. Kb 1 hónapja váltottam amdrol nvidiara így vagy 5 év után újra.
Jelenleg egy msi gtx 1070 gaming x van a vasban.
Ehhez szeretnék valami monitort. (G sync, 144hz, 1080p, 27"😉
Most már le is szűkítettem 3db-ra. A véleményeteket kérném, illetve ha van, akkor tapasztalatot bármely,ok monitorról vagy gyártóról.
Acer predator xb271habmiprzx (~148, de csak tn panel)
Acer predator z271bmiphzx (~180, hajlított de va panel.)
Lenovo y27g (~175, hajlított is, va is, de "csak" Lenovo. Nem tudom, h milyen lehet.)

Illetve csak játéknál, ha úgy is egyenesen ülök előtte, akkor megéri azt a 25-30ezres felárat a va?? Hisz szbe nem torzulnak a színek.

Köszi
0
0
0
0
💬 15
Andris18 avatar
@cibus20: Szia itt egy összefoglaló angolul ha érdekel, amiben benne van a TN és VA panel összehasonlítása is (az alján)
[LINK]

Én azt szűrtem le szerény angol tudásommal hogy a válaszideje jobb a TN-nek. (főleg lövöldözős játékoknál számít szerintem, hogy 1ms vagy 4ms)
A másik dolog ami szerintem különbség a betekintési szögön kívül (amit említettél) , hogy a VA panelnek jobbak a színei, ?színmélysége? mint a tn-nek Spoiler!
(de kevésbbé jó mint az IPS-nek)
és ez játékok terén is előny. A linknél ha nézed van színösszehasonlítás is. Sajnos választani nem tudnék a 3 közül, mert nekem kis átlag user monitorom van, de remélem segítettem egy kicsit.
0
0
0
0
Manyik75 avatar
@cibus20: Nekem volt TN-es , most egy IPS és egy VA van.
Azt kell mondjam hogy míg nem láttam saját szemmel én se hittem hogy ekkora különbség van panel és panel között.
Az IPS-hez képest a TN fakó a VA-hoz képest meg szinte fekete fehér. 😃
Az 1 vs 4 ms-t pedig csak a hardcore gamerek veszik észre ha egyáltalán észre veszik....
Egyébként az újabb gamer monitorokba már nagyrészt VA paneleket raknak a színhűség miatt.
0
0
0
0
thug85 avatar
@cibus20: Én még a 27", 1080p kombón gondolkodnék el kicsit. Személy szerint úgy tapasztaltam, hogy az 1080p 24"-ig jó, 27"-hez már kevés. Oda már inkább egy 1440p lenne az igazi. Szerintem próbáld ki valahol mindkét variációt mielőtt döntesz.
0
0
0
0
Manyik75 avatar
@thug85: Ezt én is így gondolom.
0
0
0
0
no avatar
@thug85: Csak a gondom ezzel az lenne, hogy a 1070 mit ér 1440p-ben? Semmit. Akkor felesleges a 144hz. És 60at meg minek vegyek? Egyszer akarok venni monitort hosszú időre.
Annyira durva lenne a 27" 1080p? Mert árban a 1440 sok. És nincs amúgy sem az arcomban a monitor, h lássam a pixeleket.
Szerintem jó lesz...
0
0
0
0
Andris18 avatar
@cibus20: Ha netről rendeled és mégsem lenne jó 14 napig elállhatsz a vásárlástól. 😀
0
0
0
0
no avatar
@Andris18: Onnan szeretném. Legyen így! 😀 Remélem nem szórakoznak, ha meggondolom magam és vissza adják a pénzt..
Amúgy szerintem jó lesz a 1080p is. Múltkor rá dugtam a gépet a 32es tvre is, kicsit nfs-eztem. Nem volt túl rossz az sem. Bár ugye azt messzebbről néztem.
0
0
0
0
xsebix avatar
@cibus20: Szerintem 1440p-re még egész jó az 1070 nekem is az van igaz én is 1080p-n jatszok, de erzek még benne tartalékot bőven.. 27"-nál én sem biztos bevállalnám az 1080p-t... inkább akkor vennék egy 24" 1080p-t úgyse olyan messziről nézi az átlag úgyh elég nagy a 24" is véleményem szerint én jelenleg 21,5"on jatszok az se pici... 😀 persze ha te ragaszkodsz a 27"-hoz az más tészta... 😉
0
0
0
0
no avatar
@xsebix: ez mind szép és jó, egyet is tudnék vele érteni, de amikor meg 24"eseket néztem, akkor meg az összes TN panel volt. azt meg kerülni akarom. az IPS meg olyan drága, mint egy 27"es.
nincsenek nagy igényeim: gsync, 144hz, va vagy ips. van valami jó, olcsó, ami megéri 24esben?
0
0
0
0
Puffin avatar
@cibus20: Jó az Acer predator z271bmiphzx. Nekem a Freesynces verziója van. Ha normális távolságból nézed a monitort teljesen jó a 27'' FHD.
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Szia! És te hol vetted? Monitorról bármi pozitív vagy negatív tapasztalat? Köszi 😀
0
0
0
0
xsebix avatar
@cibus20: Én kb pont ilyen monitort szerettem volna venni mint te gsync, ips 144hz... sajnos rá kellett jönnöm, hogy kb 180-200 ezer korul kell kiadni egy olyanért így inkább elvetettem a dolgot... de majdnem vettem egyet TN panellel kalibráltan az oázisból azt mondták egy másik fórumon hogy ips-hez mérten is korrekt színei vannak kalibráltan... Vmi AOC márkájú volt.. Végül nem vettem meg várok még hátha lesz 1x 150 ezerért IPS gsync annál többet nem szeretnék kiadni 1 monitkrra. 😀
0
0
0
0
no avatar
@xsebix: Akkor ott van amit linkeltem. Az nem sokkal van 150 fölött. És nem sok különbség van a va és ips közt tn-hez.
Ha még tényleg bele akarsz férni, van ugyan a monitor tn-ben is
0
0
0
0
xsebix avatar
@cibus20: Igen néztem azokat is amiket írtál, de nekem az ívelt nem jön be sajnos... 😕
0
0
0
0
MaximumGame avatar
@cibus20: Szia ! Nem csak oldalról torzulnak a színek.. TN és VA nem add olyan szinket szemből sem... nem csak oldalról számít!
Acer predator z271bmiphzx Ajánlom inkább
0
0
0
0
Kimi no Na wa avatar
Sziasztok. Nos, monitor vásárlás elött vagyok, és szeretnék egy kérdést feltenni felétek. Az lenne a kérdésem, hogy tetszik pár olyan monitor, ami FreeSync-el ellátott, viszont én nVidia kártyát használok, és az lenne a fő kérdés hogy ha a monitor FreeSync-es annak ellenére a monitor frissitési frekvenciáját ugyan ugy ki tudom hajtani?! (Gondolok itt erre: Pl: 144 hz FreeSync) Válaszokat előre is köszönöm. (:
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@Kimi no Na wa: A max frekvenciát ki tudod használni
0
0
0
0
Kimi no Na wa avatar
@Puffin: Nagyon köszönöm a választ! (:
0
0
0
0
Brainen avatar
Hello, esetleg AOC I2781FH LED monitorról valakinek véleménye tapasztalata?
0
0
0
0
💬 3
NiXiT01 avatar
@Brainen: Heló, én ilyent használok, nagyon megvagyok elégedve a minőségével, csak ajánlani tudom! 😀
0
0
0
0
Brainen avatar
@NiXiT01: Szuper! köszi szépen 😀
0
0
0
0
NiXiT01 avatar
@Brainen: Nincsmit. 😀
0
0
0
0
no avatar
Hello, I use 144Hz [url="https://gamingbuff.com/asus-vg248qe-review-budget-144hz-monitor/"]ASUS Vg248QE[/url] gaming monitor. I really like my monitor. It helps me to play my favorite games easily without any disturbance like technical issues.
0
0
0
0
💬 1
hashimoto avatar
@Gamingguy: That's cool.
0
0
0
0
UltraBableves avatar
Sziasztok!

Monitort szeretnék vásárolni úgy nagyjából január-február környékén.
GTX1060 6GB az adott kártya finomságokkal megtámogatva.

A kérdésem az lenne, hogy kell-e nekem a 144hz és a g-sync támogatás, ips panelnél 1ms válaszidő már adott?
Kész vagyonokat nem szeretnék rá költeni, nagyjából 70K-t szeretnék.
Igényeim 24" 1ms 1080p
75hz vagy 144hz
Legfőképp FPS játékokhoz.

Válaszokat előre is köszönöm 😀
0
0
0
0
💬 4
Puffin avatar
@UltraBableves: Mivel játszol?
0
0
0
0
UltraBableves avatar
@Puffin: Lényegében most csak a Bf1-el.
0
0
0
0
Puffin avatar
@UltraBableves: IPS panelnél nincs 1ms válaszidő, azt csak a TN panel tudja.
Ha ragaszkodsz az 1ms 144Hz-hez akkor ez van mondjuk: [LINK]
Ha megelégszel a 75Hz 5ms-el annyiért kapni 27-es IPS monitort is: [LINK]
A G-Sync meg nem rúg labdába ilyen árkategóriában.
1060-ból mondjuk BF1-ben kb Medium beállításokkal AA nélkül lehet kisajtolni a 144fps-t.
0
0
0
0
UltraBableves avatar
@Puffin: Köszönöm a segítséget 😀
Nekem a TN panellal nagyon nincs problémám..
AOC G2460PG-t nézegettem, csak hát 120-140k, de a g-sync akkor is jó, ha nem fix a 144 fps 144hz-nél?
0
0
0
0
ddkk22 avatar
Sziasztok. Elgondolkodtam egy monitor cserén a közeljövőben és ez lenne a kiszemeltem [LINK] Valakinek esetleg van valami tapasztalata ezzel a monitorral kapcsolatban?
0
0
0
0
💬 5
Manyik75 avatar
@ddkk22: TN panelest én nem vennék már....
Szerintem annyiért találsz más gyártótól IPS esetleg VA panelest , amik sokkal jobb színeket produkálnak.
0
0
0
0
Puffin avatar
@Manyik75: Csak az a gond hogy 144Hz-es IPS/VA monitor nincs olyan méretben 110-120ezer alatt.
0
0
0
0
Manyik75 avatar
@Puffin: A jelenlegi VGA-já hoz szerintem felesleges a 144Hz....
0
0
0
0
ddkk22 avatar
@Manyik75: 1-2hónapon belül jön a gtx 1080, utána pedig proci, lap, ram csere, és ezek után vennék újabb monitort, a mostani már elég régi.
0
0
0
0
Hunork avatar
@ddkk22: VGA csere esetén van értelme így. Amúgy igaz, az IPS/VA panel sokkal szebb képet ad. Bár azért vannak a kalibrációk az NV vezérlőpultban és magában a játékban, hogy ezeket finomítsd.
0
0
0
0
Schwin94 avatar
Megjött a LG 24MP59G.
Még most is hatalmasnak tűnik, a másik mellet. még meg kell szoknom.
Nem csalódtam benne, bár még a monitort erősen tesztelni kell. 😀
Eddig csak ajánlani tudom.
0
0
0
0
Barni57 avatar
Sziasztok!

Hamarosan vennék egy playstation 4-et,nem pro-t hanem egy simát😀
De nem tudom hogy milyen monitort vegyek hozzá,amivel kiválóan működik.
Körül- belül 23"-ra gondoltam,és árban:max 40E-re gondoltam,de ha egy kicsivel több az sem baj.
Ha lehet egy linket adtok hogy hol lehet a monitort megnézni/megrendelni?
Csatlakozó terén USB,MEG HDMI.

A válaszokat előre is köszi!
0
0
0
0
💬 5
Hunork avatar
@Barni57: Szia!

Miért nem tévére kötöd? Nem alkalmas a készülék rá? Mert a konzolok igazán ott teljesednek ki. 23" monitor szerintem "vétek" egy konzolhoz. Akkor már legyen 27".

23" esetén:
BENQ GW2470HM
LG 24MP48HQ-P
SAMSUNG S24F350FHU
ACER ET241Y
0
0
0
0
Barni57 avatar
@Hunork: Szia!

Köszi a választ!
Azért nem tv-n mert így nekem jobb megoldás,és kényelmesebb,27"-ba is gondolkodtam, de az mennyivel drágább?
0
0
0
0
Hunork avatar
@Barni57: Szívesen!
Kérlek, van egy TN paneles AOC E2770SH 47 ezer, míg az IPS paneles (ez a jobb!) PHILIPS 273V7QSB/00 51-52 ezer körül. VA paneles is van ugyanennyiért: BENQ GC2870H. Én utóbbi kettőből választanék. (vagy hab a torán az LG 27MP38VQ-B IPS panellel 54 ezerért)
0
0
0
0
Barni57 avatar
@Hunork: Szia!

Köszi a válaszokat,szerintem most egyenlőre maradok a SAMSUNG S24F350FHU-nál.
Remélem KARÁCSONYKOR nagy leárazás lessz!😀
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Barni57: Inkább karácsony után lesz jobb az ár szerintem. Ilyenkor inkább felfele megy mindennek az ára vagy stagnál. Az én monitorom január hatodikán olcsóbb volt 6 ezerrel, mint előtte egész decemberben.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
Sziasztok!
Csupán tapasztalat megosztás:
Már egy hete használom új AOC I240SHX monitorom, és meg kell mondanom, elképesztően jól választottam. Nagyon szép színei vannak, gyárilag csökkentett kék árnyalattal, nagyon erős dinamikus kontraszttal, éles, élénk színekkel.
~40 ezres árával nálam abszolút viszi a prímet hétköznapi használatra és játékra!
Bátran merem ajánlani!
0
0
0
0
MaximumGame avatar
Akit érdekel : [LINK]

Darabra 36ezer de 100ért oda adom a 3 mat 😀
0
0
0
0
Cole10 avatar
Sziasztok!

Gépet szeretnék majd újítani és kellene hozzá egy jó kis monitor első sorban Gaming és egy GTX 1060 6GB videókártya lesz a gépben a lényeg hogy a játékokat a legmagasabb beállítósokon szeretném játszani! Tudnátok monitorokat ajánlani maximum 100.000 FT ig???
0
0
0
0
Schwin94 avatar
Köszönöm a segítséget. Szerencsére ma black friday van, így megtudtam rendelni az új monitort. Annak ellenére hogy a
LG 23MP68VQ-P -t javasoltátok, amit egészen az utolsó pillanatig, úgy volt hogy megveszek, Másik lett. jobb árban találtam egy nála jobb monitort mind teljesítményben, árban, kinézetileg. Lehet hogy túlzás de szerintem jó lesz. Remélem jól döntöttem.
LG 24MP59G 😉
0
0
0
0
Lizard avatar
Sziasztok!

21:9-es Képarányú 29 colos IPS monitort keresek, minél kedvezőbb áron.
Melyek az ajánlottak véleményetek szerint.
köszönöm előre is
0
0
0
0
xsebix avatar
Udv!
2 monitor kozott gondolkozok es ebben kernek nemi tanacsot...

AOC AGON AG271QG 27" [LINK]

Acer Predator XB271HU 27" [LINK]

Az AOC 560 euro lenne az Acer meg 650 euro lenne postaval egyutt... Mind2 ugyan azt tudja elvileg Gsync+IPS 2k 144hz ( az Acer 165hz oc-val, de nekem nem fog kelleni ez)

Eleg jo araknak tunnek egyebkent ahogy raneztem az arakra mas helyeken..

Tehat a kerdes megeri azt a kb 100 euro felarat az Acer? Mennyire jok ezek az AOC monitorok? Lattam mar oket sokszor szoval ugy ismeros a marka neve, de nem tudom milyen minoseget kepviselnek...

Elore is koszonom!
0
0
0
0
💬 1
Hunork avatar
@xsebix: Ezeket nem ismerem, mivel G-sync és nem olcsók, de az AOC nagyon jön felfelé, főleg német területen.
0
0
0
0
Schwin94 avatar
Sokat emlegetett LG 23MP68VQ-P elég tetszetős darab, szóval nyilván ő lesz a szerencsés. Ha mázlim van még akciózzák is pénteken.
Kérdés. Érdemesebb a 24colos változat vagy ár/érték arányában jó ez. Mert az a kb 2 centi átmérőileg semmi, árban viszont elég húzos.
0
0
0
0
💬 2
Hunork avatar
@Schwin94: Szerintem elég a 23-as. Ha választanék, akkor inkább a 27" felé mennék, főleg black friday napon, az egy col itt sokat nem hoz.
0
0
0
0
Schwin94 avatar
@Hunork: 19esem van most, nekem bármekkorára való váltás nagyon nagy előre lépés. De meglátom mennyire lesz leárazva és hogy egyáltalán lesz-e még készleten és akkor úgy választok.
23colos az nagyából 46-49e. 50e alatt akarok maradni. Eredetileg ennek töredékét akartam monitorra költeni.
0
0
0
0
no avatar
Heló!
Szerintetek melyik monitort vegyem meg Philips 243V7QDSB vagy LG 23MP68VQ-P?És miért?
0
0
0
0
💬 1
FoLey avatar
@Piskota: Én leginkább LG 23MP68VQ-P-t választanám lentebb linkeltem is egy teszt-et.
0
0
0
0
Schwin94 avatar
Nem akartam dupla posztot ezért töröltem az elözőt.
Még nem biztos hogy erre esik a választásom, de mit gondoltok erről a monitorrol?
" LG 24MP48HQ-P 23,8" Full HD IPS monitor HDMI, D-Sub " Esetleg más javaslag. Mindenképp várok még a vásárlással.
0
0
0
0
💬 6
FoLey avatar
@Schwin94: Miért nem veszel ilyet? Ahogy olvastam PH! monitor topikban ezt nagyon dicsérik. AMD FreeSync™-et is tud.
[LINK]

Hunork elemezte is [LINK]
0
0
0
0
Schwin94 avatar
@FoLey: Picit sokallom, mert nem akartam ennyit költeni monitorra, de átgondolom, mire oda kerül a sor biztosan lesznek nagyobb leárazások.
Meg annyira hülye vagyok hozzá, hogy D-Sub van rajta az már bőven jó nekem, mást ugye nem csatlakoztatok rá.
A FreeSync opcioról meg nem tudok mit mondani eddig még nem volt szóval szemmel látható különbséget még nem láttam csak olvastam róla.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Schwin94: Most +2k ide vagy oda nem vág földhöz. 😃
D-Sub már ódivat minium már DVI-vel kéne már rendelkezned és a monitor támogatja is.
Ha meg olcsóbbik megoldást akarsz nem tudom mennyire szereted a VA panelokat.
BenQ GW2470H ezt is szokták ajánlani nekem a kisebbik teso van GW2270-es és szép képe van és filmeknézésnél is előnyösebb,de lentebb Puffin meg is írta nem bántam meg. 😉

De a többiek válaszára is várhatsz hátha tudnak jobbat ajánlani HÁTHA. 😆
0
0
0
0
Schwin94 avatar
@FoLey: Köszi. várni így is úgy is várok, mert még messze az ünnep. Addig ugy is lesz még bőven kínálat meg kedvezmény is. Most már hellyel sincs gond így nyugodtan lehet 24col bőven el fog férni. 😀
Csatlakozás szempontból mindegy mi csak jó legyen. vga-n ezek vannak displayPort/HDMI / Dual DVI-m.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Schwin94: Manapság ha monitor veszel és a kártyádon van DVI-D és HDMI is akkor már a D-Sub-ot felejtsd el. D-Sub-on csak analóg jel megy míg a kártyád már digitális jeleket ad a leírt portokon. Sőt a kártyádon nincs is D-Sub. Ebből csak baj lehet ha D-Sub kábellel kötöd össze a kártyát a monitorral.. Az a monitor meg amit FoLey ajánlott, az annyi pénzért nagyon jó vétel, és ha nincs ajánlom vegyél hozzá nyitásnak DVI-D vagy HDMI kábelt is.
0
0
0
0
Schwin94 avatar
@reszler112233: Ezt nem tudtam, akkor erre figyelni fogok a következő monitornál, bármilyenre is esik a választásom.
Vagy HDMI kábellel vagy DVI-D kábelel hozzam össze. Köszi
0
0
0
0
Schwin94 avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
FoLey avatar
@Schwin94: Előzö hozzászólásban meg lett beszélve. Mellesleg jobb lenne,hogy mennyi összeget szánnál rá a monitorra. Lényegében ne TN panelest vegyél bár a drágább verziókon hallva szép képet mutat.
0
0
0
0
FoLey avatar
Szeretnék váltani FullHD-re és nézelődtem akár használtan is most találtam egy monitort 18K-ért vélemény?
LG Flatron W2246T-BF
0
0
0
0
💬 15
Hunork avatar
@FoLey: Az egy TN paneles, jó kis FHD monitor. Mikor megjelent, kedven c volt a boltokban. Ha ki lehet próbálni, és a színek szépek, nincs szürke-fakulás (másképp nem tudom leírni, de gondolom, érted mire gondolok), akkor ennyi megér. Főleg, ha lejjebb viszed mondjuk 16 ezerre, az a reális használt ára. Arra figyelj, hogy ezen még csak D-sub csati van, ha jól emlékszem, de ez nem biztos.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Hunork: Ezen DVI-D, D-Sub csati van és az a baj,hogy ez számtech üzletben van.
Még lenne kérdésem,hogy a mostani monitorom 2ms és a legtöbb fullhd monitor 5ms-s van különbésg kettő közül vagy nem?
0
0
0
0
xCube avatar
@FoLey: Az utánhúzása elméletileg kicsit erősebb lesz, de ezek megint csak nem egzakt adatok, leginkább élőben lehet eldönteni / tesztelni hogy mi a valóság.
0
0
0
0
Andris18 avatar
@FoLey: Ez emberfüggő. Sokan azt mondják nincs különbség, aztán a nagy gamerek FPS játékra direkt 1ms-os monitort vesznek. Nekem 5ms -os TN paneles fullHD van. Semmi vajom vele lövöldözés közben, bár nem is játszok verseny szinten. 😀
0
0
0
0
FoLey avatar
@Andris18: Hát ahogy nézzem nincs sok értelme használtat venni újonnan is amit kinéztem magamnak még gondolkozok.
Ez lenne [LINK]
0
0
0
0
Puffin avatar
@FoLey: Inkább IPS-t vennék a helyedben!
0
0
0
0
FoLey avatar
@Puffin: Akkor max 35k-ig utánvétellel melyiket javasoltok akár játékra is?
0
0
0
0
Puffin avatar
@FoLey: Szűkös a keret de ez beleférne: [LINK]
Szebb színei lennének mint a TN panelnek.
Vagy most látom írtál PH-n is. Ha filmezésre kellene inkább akkor viszont VA panel. pl: [LINK]
0
0
0
0
FoLey avatar
@Puffin: Benq tetszik ips vs. Va közt mi a különbség?
Mostani monitorom 2ms-s ha 5ms-ra váltok akkor játékok alatt lesz változás?
0
0
0
0
Puffin avatar
@FoLey: A VA panelen jobb a fekete, kontrasztosabb. A válaszidőből semmit sem fogsz észrevenni.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Puffin: Akkor a benq-t megrendelem nekem az a befutó. Ahogy olvastam jobb tn panelnél.
Képszín kb. Ips?

Szerk.: Megrendeltem a benq-t köszi a segítséget. 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
@FoLey: Valaki azt mondja jobb, valaki szerint nem. Függ a paneltól is. De szépen beállítva jó színei vannak.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Puffin: Ipon egyik írta,hogy szép színei vannak és nem akar ips-t.
Megrendeltem a benq-t köszi. 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
@FoLey: Nincs mit! 😀
0
0
0
0
FoLey avatar
@Puffin: Szerdára megérkezett a monitorom amit megrendeltem nagyon szép meg 22 inch-es nekem megfelel. Mellesleg a színek is sokkal színesebbek meg élesebb is filmek nézéskor is olyan mint ha plazma tv-n keresztül nézném. 😃

Mégegyszer köszönöm! 😉
0
0
0
0
Bady8 avatar
Sziasztok

Előre is bocsi ha hülyeséget kérdezek, de eddig nem foglalkoztatott a téma. Játékokhoz mi a fontosabb ,hogy 4k-s monitor legyen vagy jbban számít a képfrissítés?144hz monitor vs 4k monitor?
0
0
0
0
💬 2
Hunork avatar
@Bady8: Szia!
A kérdés így önmagában nem releváns.
A képfrissítés nyilván számít, minél magasabb, annál jobb, de egyes esetekben csak gyengébb panelekkel lehet ezt elérni normális ár mellett. (jellemzően TN paneles megoldásokkal) Azt is el lehet mondani, hogy már a 75Hz is teljesen jó, akár masszív MP játékokban, bekapcsolt Vsync mellett. Ha meg ki van kapcsolva, akkor nincs miről beszélni, a GPU-CPU-RAM trió eldönti, mennyi lesz a képfrissítés.

4K: itt meg a kérdés a gép többi paramétere. Azt azért el lehet mondani, hogy a mai, és az egy-két éves játékok tekintetében a 4K megjelenítéshez durva vas kell, így a kérdés akkor értelmezhető jól, ha tudjuk, milyen gépet raksz a 4K monitor mellé. Ha nincs brutális vas, akkor az Nvidia DSR, vagy AMD ASR alkalmazásával a natív felbontáson belül lehet felskálázni a felbontást.
0
0
0
0
Bady8 avatar
@Hunork: Szia

Köszönöm a válaszod.😀 7700k,gtx 1080, 16gb 3200Mhz Ram. Főleg fps játékokkal játszanék: BF1, GTA 5

Ezek mellé melyiket ajánlanátok? 100-150ezret szánnék rá max
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció