Menu
Milyen monitort vegyek?
Ha nem tudod, vagy nem vagy elég biztos benne, hogy milyen monitor is vegyél, akkor itt nyugodtan kérdezhetsz.
Hozzászólás küldése
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
BZoltan avatar
Üdv mindenkinek, monitor vásárlás előtt állok, a legutóbb egy 24inch-es 1080p-s monitort vettem de azzal befürödtem, viszonylag közel ülök hozzá és zavartak a pixelek, így az új géphet majd már egy 1440p-s monitort szeretnék. Viszont nem lenne szükségem nagyobbra 24-esnél, de ebben a felbontásban javarész 27-eseket találok, tud valaki egy jó 24-es 1440p-s monitor aminek nagyon szép a kijelzője? Köszönöm- Max 100-ezerig.
0
0
0
0
💬 6
Bronson avatar
@BZoltan: sok opcio nincs abban a meretben... miert nem kell a nagyobb?

https://ipon.hu/shop/termek/samsung-l…en/1951865

https://www.arukereso.hu/monitor-c312…mek-leiras

mindenkepp 60hz felettit akartam ajanlani ha mar ujat veszel, mar a 75hz is nagy valtozas lesz
0
0
0
0
BZoltan avatar
@Bronson: Szerinted nem lesz túl nagy a 27inch alig 1 méterről? Köszi az opciókat.:)
A samsung monitor LED IPS vagy sima IPS? Mert erre vonatkozóan nem találok infirmációt. Köszi.
0
0
0
0
zsolo avatar
@BZoltan: Én is kb 1-1,5 méterről nézem a monitort, 27' 1440p-s, engem nem zavar abszolút, sokkal jobb mint a 24-es!
0
0
0
0
BZoltan avatar
@zsolo: Agyalok még a 27"-sen, lehet végül az lesz. Viszont találtam 2 sasmung monitort, szerintem nekem pont jó lenne, de jól látom hogy a majd 20ezer forint különbség csak annyiból áll hogy az egyiken van usb-c port a máskon nincs?

https://www.alza.hu/24-samsung-s60a-d….htm#popis

https://www.alza.hu/24-samsung-s60ua-…#parametry
0
0
0
0
zsolo avatar
@BZoltan: 2560*1440p-es monitort 27colban vegyél inkább, lehetőleg 144Hz-est nézz, nem fogod megbánni!
0
0
0
0
botmunpls avatar
@BZoltan: Elvileg 22-24 méretre van kitalálva a 1080p. Ha túl pixeles volt, akkor nem lehet hogy inkább a minőséggel volt a baj?
De ha a 27 kicsit nagy lenne, akkor pl curved?
0
0
0
0
no avatar
sziasztok. PS5 géphez szeretnék monitort választani de nem igazán tudom eldönteni, hogy milyen monitort is vegyek, ezért a ti segítségeteket kérném. Én 160.000-200.000 Ft között gondolkozom a monitor árában. előre köszi az ajánlásokat.
0
0
0
0
💬 4
no avatar
@zsolo: helyhiány miatt szeretnék monitort TV helyett.
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: és nagyon köszönöm a tanácsokat.
0
0
0
0
zsolo avatar
@pallmark: Akkor én 4k, 120-144Hz!
0
0
0
0
TeKaZ3 avatar
Üdvözletem!
Segítségeteket szeretném kérni.
Adott a konfig: Ryzen 7 3800X , mellé társulva egy GTX 1080 8GB videokártya.
Tudnátok ajánlani ehhez egy monitort? Gamingre és filmezésre használnám. Kikötésnek annyi, hogy 1080p és 24" maximum. Tekintve hogy a kártya ugyan tud 1440p-t is kihajtani, de én még tökéletesen meg vagyok elégedve FullHD-val is. Árában maximum 150k lenne az összeg.
Előre is köszönöm!
0
0
0
0
💬 1
zsolo avatar
@TeKaZ3: Pl: ACER NITRO KG242YPBMIIPX , LG ULTRAGEAR 24GN600-B

Oaziscomputerben néztem ezeket! Tudsz hozzá kérni még pluszban pixel garanciat meg kalibralast is!
0
0
0
0
Andris18 avatar
Sziasztok!

Rtx 2070 superhez érdemes lehet g-sync compatible monitort lenne optimális ami IPS panellel rendelkezik és 144hz-et is tud 23,8 vagy 24 inch 1920x1080p felbontásban? (ha még állítható magasságú is a döntésen kívül az szuper!)
Elég egy sima 144-hez-es és max kapcsoljak V-snycet vagy jó a freesync-es monitor vagy a legjobb lenne egy g-sync compatible? Ahogy néztem árakat a sima g-sync jóval drágább és annyi a különbség, hogy többet tesztelték. Kérlek javítsatok ki ha nem így van!

80-100 000ft között láttam az árakat? Segítséget előre is köszönöm! :)

szerk: ezen az oldalon https://www.nvidia.com/en-us/geforce/…ors/specs/ néztem a 24G2ZE https://oaziscomputer.hu/termek/19671…c-24g2zebk monitor? Ezekeről tudtok véleményt mondani?
0
0
0
0
💬 4
Andor1997 avatar
@Andris18: Amit te linkeltél TN paneles. Ez az IPS verzió 144HZ Free Sync, de kompatibilis Nvidia alatt is.
https://oaziscomputer.hu/termek/15523…/aoc-24g2u
0
0
0
0
Andris18 avatar
@Andor1997: Szuper, köszönöm :) Megnézem mindenképpen!
0
0
0
0
J_DeeZ avatar
@Andris18: Freesync-es monitorok többsége tökéletesen működik nVidia kártyával is, nem muszáj kifejezetten G-sync kompatibilis monitort venni.
100 rugóért viszont már elgondolkodhatsz akár 27" 1440p 144Hz monitoron is, AOC (C)Q27G2U és az Acer ED273URPbidpx pont beleesik még az árba, 2070 Super számomra még elegendőnek bizonyult erre a felbontásra. Bár tény, ezek VA paneles monitorok, nem tudom mennyire ragaszkodsz az IPS-hez, azok inkább 115-120 ezernél kezdődnek.
0
0
0
0
Andris18 avatar
@J_DeeZ: IPS mindenképpen. Bár azt mondják ezek az "olcsó" 80-100e ft-os monitorokhoz panda panel jár ami elég fakó a többi ips panelhez képest.. :/ Mellesleg a 27-es nem férne el, úgyhogy az sajnos nem jó most. De köszönöm a tippeket!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni,milyen monitort ajánlanátok, egy Nvidia Geforce rtx 3070 kártya és egy Ryzen 7 3800x mellé.Elsősorban játékra és film nézésre használnám.Ívelt monitorban gondolkodom és 27"tol felfelé amit még kényelmesen lehet játék közben 60-70centiről nézni.Sajnos abszolút nem vagyok jártas a monitor kérdésben.144hz - 240hz vagy felette?Melyik panelosat?Melyik márkát?Szóval ebben a kérdésben szeretném kérni hozzáértő tanácsotokat.
0
0
0
0
💬 4
Quadgame94 avatar
@boleny2: A keret mennyi lenne? Íveltnél csak VA jön szóba. Ültél már ilyen monitor elött? Miért akarsz íveltet?
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: 250 ezer max.Van ívelt és nem ívelt tévém 65"-os mind kettő, de valahogy nekem az ívelt jobban tetszik.Ívelt monitor előtt még nem ültem,így nincs róla tapasztalatom.Viszont nem életbe vágó az ívelt monitor.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@boleny2: Nos akkor a Samsung G7 Odyssey. Van 27 és 32 colos valtozat is bőven beleférnek a 250 ezres keretedbe és abba a kategóriába amit keresel. Ívelt minitoroknál a VA panel jön szóba. IPS vonalon a LG GP850 széria jön szóba. Ezekkel biztosan nem lőssz mellé
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!
0
0
0
0
Memento Mori avatar
Sziasztok! Monitorokban jártas fórumtársakat kérdezném, mit ajánlanak 100-130 pénz körül? 27 col vagy nagyobb lenne az igazi. 100Hz felett boldog vagyok, bármi jöhet ami tud annyit legalább.
0
0
0
0
💬 7
Quadgame94 avatar
@Memento Mori: Szia! Nos az árkategória az nem a legjobb. A 90-120 ezer forintos monitorok között nem sok differencia van: 27 coll, 1440p és tudják a 144 Hz-et. Itt az AOC Q27G2U szerintem a best buy, IPS fronton meg ami megérné az az LG 27GL850 csakhogy az 150 ezer. Sok monitort megnéztem ebben a kategóriában és az AOC árban szerintem nagyon jó. Nekem is ez van és rossz menügomb elhelyezésen kívül minden nagyon jó. Szóval ha a 130k tényleg a határ akkor maradj az AOC mellett, viszont ha rátudsz pótolni és egy nagyobb kategóriát megfizetni akkor ott az LG.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@Quadgame94: Köszönöm az időd és a segítséget!
Sajnos egyáltalán nem követem a monitor piacot így roppant hálás vagyok! Ez lélektani határ, megnézek pár tesztet és eldöntöm megéri-e (az igényeimet figyelembe véve) azt plusz kreditet.
Még egyszer nagyon köszönöm!
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Memento Mori: Igazán semmiség!
0
0
0
0
xCube avatar
@Memento Mori: Adnék egy megerősítést az ajánlott AOC modellre. Nekem egy fiatalabb FHD típus van a gyártótól hasonló VA panellel és ár érték arányban kiváló, ahogy az ajánlott is.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@xCube: Nagyon köszönöm neked is! Egy másik (szakmaibb) fórumon is ráérdeklődtem (nem bizalmam nincs bennetek, csak ilyen háklis alapos hülye vagyok), ott is szintén hasonló véleményezést kaptam. Mindkét monitorról csak jókat hallok. Lett is hatalmas dilemma épp ennek okán. 😅 Hétvégén ha lesz egy nyugodt estém, akkor megszülöm. Betekintési szöge tényleg annyira jó? Szinek rendben vannak? Illetve (színeket fényerőt tekintve) jól kalibrálható?
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Memento Mori: A kontraszt az AOC-n magasabb sokkal, tehát a fekete feketébb stb. A betekintési szög VA-hoz képest sztem jó. Nyílván elfordítva mar azért rosszabb lesz. Az LG egy magasabb kategória, de az IPS és gyengebb a kontrasztja - cserébe jobb a betekintési szöge. Az AOC-nak a lábai azért nem a legjobbak én monitor armot használok. Viszont személyes prederenciám akkor is a VA panel lesz. Hozzászoktam.a nagyon jó kontraszthoz (telefonjaim, Tévéim) és ezt nem adnám fel.
0
0
0
0
X9K338DA avatar
@Quadgame94: Én is gondolkodtam egy ilyenben, de nagyon sokan panaszkodnak pixelhibára és backlight bleedingre. Az előző monitoromról is csupa jót olvastam, aztán mégis eszetlen ghostingja van játékban. Nekem is jó volna egy 30" körüli 1440p monitor, de olyan, ami tényleg jó és nem kell visszahurcolászni és küldözgetni a boltba.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
Szia Uramok!

Néznék egy új monitort magamnak. Kettőre szűkítettem, Dell Alienware AW2721D és az Acer Nitro XV272UXbmiipruzx. Az Acerhez jobban húzok, mert a kártyámhoz (adatlapomon látható) ez jobb lenne. De nagyon régen volt Acer monitorom, még a TFT korszakban. Mit lehetne tudni általánosságban az Acerről és konkrétan erről a modellről?

Köszi!
0
0
0
0
💬 3
bukta2 avatar
@Hegyirablo: Olyan monitort néz ami támogatva van AMD által (ezeket az AMD oldalán megtalálod) mert ha nincs támogatva akkor az AMD freesync vagy nem jól, vagy nem is működik rajta
Lehet hogy a 2 említett monitor is támogatva van, nem tudom, csak gondoltam ezt megemlítem.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@bukta2: Hát igen, ez a bajom. :( Hogy amiket lehet kapni azok natívan csak az egyiket támogatják, a másikkal csak kompatibilis, ami meg vagy működik rendesen, vagy nem, vagy működik, csak korlátokkal.
0
0
0
0
zsolo avatar
@Hegyirablo: DELL S2719DGF 27' 1440p, 144hz, 1ms

Nekem ez van, freesynces, tehát a videokártyad is támogatja, 156 Hz-et is tudja a monitor, csak be kell kapcsolni...ha úgy akarnád használni, képminősége sem rossz, igaz Tn paneles, en még kértem hozzá plusz kalibralast is, talpa erős fémből van,a monitort tudod fel-le állítani, és dönteni is ahogy akarod, én elégedett vagyok vele, csak ajánlani tudom! Ha esetleg mégsem ezt választod,az oaziscomputert ajánlom ha monitort akarsz venni!
0
0
0
0
Manifeszt avatar
Sziasztok!

Lassan vennék egy 144Hz monitort gamingre. A kérdésem az lenne, hogy kihajtja e a következő gép: AMD Ryzen 5 1600 proci, GeForce GTX 1050Ti vidikari, 2x 8GB RAM.

Szerintetek?
0
0
0
0
💬 1
LordSzalko avatar
@Manifeszt: Erősen cím függő, de alapvetően a 1050Ti nem 144Hz-es kijelző mellé való.
0
0
0
0
ArnoldGamer9999 avatar
sziasztok hamarosan monitort tervezek cserélni nagyobbra (1920x1080)
a kérdés az lenne hogy hány Hz-s monitort érdemes venni?
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@ArnoldGamer9999: Amilyen lesz az új játékra is alkalmas géped, és kitudja hajtani rendesen.
0
0
0
0
ArnoldGamer9999 avatar
@Kings Bounty fan: 75Hz elég?
RX 550-hez (4GB)
0
0
0
0
no avatar
@ArnoldGamer9999: Azt se fogja kihajtani úgyhogy bőven.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok ! Jelenleg egy Samsung monitorom van ( LS24F350). Zeneszerkesztéshez szeretnék még venni kettő darab ugyanilyen monitort. Az lenne a kérdésem hogy az Asus Strix 1060 6Gb és egy Intel 10600 3,3 ghz (6mag 12 szál) valamint 4X8Gb RAM megfelelő konfig e hozzá ? Elbirja a gép a 3 monitort ? Battlefield 1 és FIFA amikkel szoktam játszani.
Előre is köszi a válaszokat.
0
0
0
0
💬 4
Viktorinho avatar
@james007: Most nem értem,elején még azt írod,hogy zeneszerkesztéshez szeretnél venni még két monitort ,aztán meg felsorolod mikkel szoktál játszani. Most akkor 3 monitoron menne a játék is? A kártyádon két hdmi csatlakozó van,a monitorodon hdmi és vga. A harmadik monitorodhoz már kéne átalakítót venned. Nem volna jobb inkább egy szélesvásznú monitor mindenre?
0
0
0
0
no avatar
@Viktorinho: Játékra ritkábban, inkább szerkesztésre.
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@james007: Hát akkor szerkesztésre 3-at használsz, játszani meg majd játszol egyen, és akkor meg van oldva a probléma 😀 Nem kötelező annyi monitoron játszani amennyi van.
0
0
0
0
no avatar
@Warlordcommander: Én is így tervezem igen
Csak azért kérdeztem hogy a 3 monitort bírja e a konfigom.
0
0
0
0
bassus16 avatar
Sziasztok.
Monitort nézegetek és szükségem lenne egy kis segítségre.
Mindenképp Ultrawide monitort szeretnék viszont, hogy a magas képfrissítésre mennyire lenne szükségem azt nem tudom. Használtam egy jó darabig 144HZ-es IPS LG-t és tetszett de a 144HZ nélkül is meglennék talán.
Ezeket néztem.
Csak játékra szeretném leginkább, néha tolok multiplayer címeket is de leginkább sztori játék miatt vásárolnék új monitort. Ami nagy kérdés, hogy IPS vagy VA. :/ Bármilyen tapasztalatot vagy tanácsot meghallgatok. Előre is köszönöm és kellemes délutánt mindenkinek. 😀
https://www.arukereso.hu/monitor-c312…623601936/
https://www.arukereso.hu/monitor-c312…96048278//
https://www.arukereso.hu/monitor-c312…463417203/
0
0
0
0
💬 7
LordSzalko avatar
@bassus16: Szia,

Először neked kellene eldöntened, hogy melyik panelt is szeretnéd, melyiknek az előnyeivel/hátrányaival tudsz jobban együtt élni.
IPS nagy vonalakban szín hű és zéró ghosting, viszont a feketéje az ronda (inkább szürkés) hiába van minőségileg kalibrálva, hagyományos képarány mellett is eléggé backlight bleeding-es, szélesebb képaránynál ez még inkább előjön/jöhet mert ez ügye lutri ennél a panelnél. A Válaszidőre, Hz-re nem térek már ki mert gyakorlatilag ezek bármelyik panel esetében ugyan azt tudják.
VA nagy vonalakban, kontrasztos kép, szép mély fekete, nagyon ritka a backlight beleding jelenség, legyen az akármilyen képarány. Hátránya a ghosting, viszont ez inkább a középmezőnyre jellemző, a felsőházban már eléggé elenyésző ez a hatás.
Döntsd el melyikre vágysz, én már inkább a minőségi és kalibrált VA panelt kedvelem, persze vannak ugyan úgy remek IPS monitorok is, viszont csak 21:9-ig, nézőpont kérdése. Na meg a keret, ki mennyit szán rá, mert van megannyi jól összerakott típus, sajnos a három közül egyikre sem bólintanék rá szívesen.
0
0
0
0
bassus16 avatar
@LordSzalko: Akkor szerintem maradjunk a VA panelnél és az, hogy hány HZ-es az nem számít.
150-300 körül esetleg van olyan 21:9-es képarányú monitor amit tudnál ajánlani?
Ha drágábbat tudsz az sem baj ha megtetszik akkor úgy is az lesz.
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@bassus16: VA panelek közül ezt a kettőt tudnám mondani 21:9-es képarányon belül, ezeknél viszont nincsen hivatalos G-SYNC, ahol van azok horribilis áron mennek tudásukhoz képest. Elképzelhető, hogy bekapcsolható rajtuk anomáliák nélkül de a legtöbbnél a fényerő szokott erősen ingadozni, utána kell nézni:
[list]AOC CU34G2X
MSI Optix MPG341CQR
ASUS VG34VQL1B[/list]
Hogy IPS-ből is említsek, aminél a backlight bleeding-el kezdtek valamit az ő lenne, itt viszont van hardveres G-SYNC:
[list]LG 34GN850-B[/list]
0
0
0
0
bassus16 avatar
@LordSzalko: Elég jó kis monitorok.
Szerintem vagy az ASUS vagy az MSI lesz. Az AOC is jónak tűnik de nem ismerem ezt a márkát sajnos.

Köszi szépen a segítséget. 😃
0
0
0
0
Puffin avatar
@bassus16: Teljesen jó az AOC. Olyanom van.
0
0
0
0
bassus16 avatar
@Puffin: Ezt jó hallani mert valahogy kimaradt az életemből ez a márka, pedig ahogy néztem mindig is jó áron mentek.
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@bassus16: Nincs mit, hibamentes éveket 😀
0
0
0
0
no avatar
Helló! Monitort vennék, mivel a régi csíkozósra és villogósra vette a dolgokat :-( Túl nagy a kínálat, nem vagyok képben, tanácsot kérnék. Max 41-42 ezer körül gondoltam, a fiam szerint 24"-os ips monitort vegyek.

LG 24MK430H-B FHD LED 3 év garival,
SAMSUNG F24T350FHR IPS 24" 1 év garival a két jelölt ami a keretbe belefér.

Elbizonytalanodtam, miután olvastam az ips glow-ról. Nem tudom mennyre látszik, vagy mennyire zavaró? Elsősorban internetezésre, ritkábban videók, filmek nézésére, képszerkesztésre, szövegszerkesztésre, pdf olvasásra stb használnám.

Szeretném ha szép, természetes képe lenne, nem bántaná a szemem, mint a régi 10 éves elavult a hideg fényével, jól olvasható lenne a szöveg, és sokáig bírná. Nem vagyok biztos a márkában sem, az ips-ben. De jobb ötletem nincs.

Szerintetek megvegyem? És melyiket a kettő közül? Vagy más megfelelőbb lenne ennyiért?
0
0
0
0
💬 1
LordSzalko avatar
@Anci2: Ha a fentiekre szeretnél monitort 40 ezer körül, akkor a következőket ajánlom:
[list]MSI Optix G241V
ASUS VZ249HE
LG 25UM58-P (Képszerkesztésre valamint dokumentumszerkesztésre a képaránya miatt kényelmesebb)[/list]
Az IPS glow pedig elég lutri, két ugyanolyan monitornál is különbözőképpen érzékelhető a jelenség.
0
0
0
0
ZsoltiiHUN615 avatar
Hali! A jelenlegi monitorom nem igazán jó már.. mit gondoltok használtan venni monitort rossz ötlet?
0
0
0
0
💬 1
LordSzalko avatar
@ZsoltiiHUN615: Ha van még rá gari akkor nem feltétlen.
0
0
0
0
Mr4r0n avatar
Nem tudok dönteni...

"A" terv: https://www.notebook.hu/aoc-27-qhd-ips-monitor-q27t1-273165
"B" terv: https://www.notebook.hu/aoc-27-fullhd-ips-gaming-monitor-27g2u-bk-276590

Mindenes monitornak kellene és mivel 27 colban gondolkozok így érdemes lenne egy QHD monitor, de nem akkarok 80nál többet költeni.

Egy 7 éve hűségesen szolgáló 1080p 24" 60hz TN paneles BenQ monotort váltana.
0
0
0
0
💬 7
Andor1997 avatar
@Mr4r0n: Az A terv 1440P, de csak 75 Hz
A B terv csak 1080P, de 144 Hz

Egyéb opció, ha meggondolnád magad:
Mindkettő kicsit drágább, 144Hz, de VA panel
https://www.arukereso.hu/monitor-c312…645867567/
https://www.arukereso.hu/monitor-c312…535254972/

Itt már te neked kell eldönteni, hogy mit szeretnél!
0
0
0
0
Mr4r0n avatar
@Andor1997: Köszi, de maradnék az IPS panelnél és a 80k körüli összegnél. Valamint inkább legyen qhd, mint magasabb képfrissítés, ha már választani kell.

Az elsőt azért nem ajánlották, mert hogy elvileg nem jó játékra a 75hz miatt. Eddig elvoltam a 60hz-el is. A 75hz csak előrelépés lenne.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Mr4r0n: Nos alapvetően az ajánlott, hogy aki teheti vegyen már 144Hz monitor, mert az sokkal másabb élményt ad, mint 1080P helyett mondjuk 1440P mindenben! Viszont ha így áll a dolog, akkor még a B terves monitorral is jobban jársz, ami igaz, hogy csak 1080P, de az jó nagyban és 144Hz. Persze te döntesz! 😀 Jó válogatást!
0
0
0
0
Mr4r0n avatar
@Andor1997: Köszi! Még alszok rá egyet 😃
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Mr4r0n: Nekem 27 col 1080p-vel nincs semmi bajom, mivel elég távolról használom. De én is inkább magasabb felbontást választanék a frissítés helyett.
0
0
0
0
Mr4r0n avatar
@botmunpls: Én is azt választottam végül és nem bántam meg. 😆 Mondjuk nem gondoltam volna, hogy ennyire megfogja a 2070-t.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Mr4r0n: Az ilyen földi halandóknak mint nekem, 70-90 fps megfogja a high beállításokat. (medium és azalatti textúra jobban zavarja a szemem mint az alacsony képfrissítés). Év végén én is qhd/4k 60fps-re tervezek váltani, ez a modell talán el is van mentve könyvjelzőkhöz.
0
0
0
0
Booker avatar
Sziasztok
A 60 hz-es monitoromat cserélném egy ASUS VP249QGR típusra
Azt szeretném kérdezni megéri e? 80K szánnék monitorra
köszi üdv
0
0
0
0
💬 2
LordSzalko avatar
@Booker: 80k-ig én ezeket ajánlom:
[list]MSI Optix G242
Acer Nitro VG240YSbmiipx
AOC 24G2U
ASUS VG249Q[/list]
0
0
0
0
Booker avatar
@LordSzalko: nagyon szépen köszönöm
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok. 19 colos TN paneles monitorom megerett a cserére. Neztem AOC 27 colos Va panelest, illetve Lg 29wn-600 21:9 monitort. Csézni, metinezni neha neha f1, need for speed, gta.
Melyik lenne a megfelelőbb? 21:9-et sosem használtam még.
R5 1600
8 gb ram
Rx 480 8gb OC
0
0
0
0
💬 5
LordSzalko avatar
@Hickok: LG-t nézve valahol 90k körül lehet a keret monitorra, így elsősorban maradnék 16:9-en. A kártya mellett 1080p fölé nem mennék, ha csak nem akarod cserélni a közeljövőben, az utóbbi felbontáson 24" felett nem érdemes nézelődni és VA panelekkel is csak magasabb kategóriában érdemes szemezni. 21:9 az hasznos és kényelmes, de ilyen kártya mellé nem tudok normálisat ajánlani, az érdemi modellek mellé nem lenne elég. De ajánlok párat a jövőre nézve, ha kártyát cserélsz és mindenképp 21:9-ben nézelődnél úgy 150k környékén.
16:9
[list]ASUS VG249Q
AOC 24G2U
MSI Optix G241
Acer Nitro VG240YP
[/list]
21:9
[list]AOC CU34G2
MSI Optix MAG342CQRV[/list]
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: 1080p fölé nem szeretnék menni illetve csak ram bővítés lesz szerintem. 21:9 nekem bejövős igaz 75hz meg nem 1ms de amikkel játszok arra bőven. 24 col nekem szerintem kicsi lesz én nagyobbat szeretnék... 😃 Ja és ugye amiket néztem mind freesync-es.

AOC C24G1 ezzel is az a baj hogy VA panel. Az lg amit néztem az ugye IPS és én valahogy afelé hajlok de azért segíthetsz a döntésben mármint hogy tuti normálisat vegyek.. 😃

CS miatt gondolkoztam a 144hz-n is de fölös mert másnál úgysem tudom ki használni..
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@Hickok: 29”-ra az a 2560x1080 szerintem kevéske, érezhető lenne az alacsony pixel sűrűség. Ilyen felbontás mellett talán a LG 25UM58-P az ami passzol méretben. De nem ajánlom jó szívvel mert elég silánynak számít, igazából belépő szint 21:9-ben. Ezeket érdemes inkább 3440x1440-es felbontással keresgélni, 34”-ig azok ideálisak. Ettől függetlenül veheted a kinézett LG-t, mert általánosságban nem rossz, csak számomra a pixel sűrűsége zavaró lenne.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Vagy esetleg aoc 32col 1080p azthiszem van ilyen is de ez is VA.. nagyon tanacstalan vagyok..
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@Hickok: Feljebb írtam miket érdemes nézned.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok Monitorcsere elött állok!
Ezt néztem ki AOC 27G2U/BK Gaming monitor, 27" és AOC Q27G2U/BK
Videokarim Redaon RX 570
100 k körül költenék rá. Led, hangszóró nem fontos . Az USB igen.
Tud valaki jobb monitort
Játékra milyen panel tipus a megfelelőbb?
0
0
0
0
💬 11
LordSzalko avatar
@Striga: Ha 1080p a cél akkor maradj 24” mellett, játékra VA és IPS, előbbi csak magasabb ár kategóriában éri még, neked ebben az esetben az IPS ideálisabb választás. Ha az USB annyira fontos akkor AOC 24G2U.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Most is 24" van, azt szeretném lecserélni
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@Striga: Ettől függetlenül 1080p nem ajánlott 27"-ra. RX 570-el meg nem érdemes felette nézelődni.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Valami más típust tudsz ajánlani elég sok pixelhibás van AOC 24G2Uban.
Ezt találtam ASUS TUF VG249Q
ACER PREDATOR XB253QGPBMIIPRZX
de bár mi érdekel.
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@Striga: AOC-t ajánlottam ilyen ár kategóriában a legtöbb embernek, de egyikkel sem volt semmi baj. A pixel hiba az lutri minden monitor esetében. A kettő közül az Acer, tekintve hogy csak azon van USB.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Na sikerült kettöt kiválsztani most már csak dönteni kellene
BenQ Mobiuz EX2510 25" IPS 144hz Gaming Monitor (3 év gar)
ACER PREDATOR XB253QGPBMIIPRZX (5év gar)
USB most felejtsük el
Szerinted?

Próbáltam pixelgaranciával venni AOC 27G2U/BK de már az Oázis bolt se vállal rá már
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@Striga: Ha nem kell AOC, se USB akkor meg ezek:
[list]ASUS VG249Q
Acer Nitro VG240YSbmiipx
MSI Optix G241[/list]
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Még lenne pár kérdésem!
Ha videokártya csere lesz nem érdemesebb ezekbe beruházni már?
Elbirja a mostani kari addig Redaon RX 570?
https://oaziscomputer.hu/termek/16875/acer-predator-xb253qgxbmiiprzx-umkx3eex07
https://oaziscomputer.hu/termek/16901/msi-optix-mag251rx?
Ha igen melyik be?
Bocs ennyi kérdéssel nyüstöllek😀
Nagyobb monitort nem akarnék venni mert nincs hely!
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@Striga: Megveheted RX570 mellé, annyi hogy nem lesz kihasználva nagy általánosságban. Kettő közül inkább az Acer.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Köszi a segítséget
Érdemes szín kalibrálást kérni?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Ismét. 😀

Nézegetem ezt az ASUS VP249QGR monitort. Mindenhol azt írják, hogy 1 ms a válaszideje, viszont pl az emag-n az 1-3 ms tartományú monitoroknál nem hozza be, mint ajánlat, hanem a 4 ms feletti kategóriában. Akkor hogy is van ez?
0
0
0
0
💬 1
LordSzalko avatar
@Narandil: Specifikációkért mindig gyártói oldalt látogass, webáruházakban gyakori az elírás vagy hiányos adat.
0
0
0
0
bukta2 avatar
Kicsit elvonási tüneteim vannak... azz olvastam ,,milyen motort vegyek" a monitor helyett 😂😆
0
0
0
0
💬 3
LordSzalko avatar
@bukta2: Én pont ma mentem vele egy kört Veresre, lassan már egyre sűrűbben lesz elővéve 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
@LordSzalko: Nekem meg 3 éve lejárt a jogsim... mehetek haza magyarba hosszabbítani... 😆 3 évig jogsi nélkül volzam mindenhol 😆😆😆 még osztrákba Großglockneren is voltam... 😃 végülis... ,,nem jogsival megy" tartja a mondás 😂
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@bukta2: Az szopó... 😃 Hát szeretsz veszélyesen élni, a lényeg hogy benzin legyen benne 😆
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Szép lassan le szeretném cserélni a monitoromat (ASUS VS239HV 23"😉. A hozzávaló vga: Sapphire RX580 8gb.

ASUS VG249Q
AOC 27G2U

Játékra lenne szánva (WoT, Valheim, RDR 2, ETS 2). Na meg persze időnként egy-egy film is becsúszik. 😀
Lehet mellényúltam, de hátha nem. 😃 Szívesen fogadom a véleményeket, hogy mennyire találtam meg a jobb lehetőséget. De, ha tudtok hasonló monitort olcsóbban, nem bánom, ha megemlítitek. 😃

Köszönöm a segítséget!
0
0
0
0
💬 7
Andor1997 avatar
@Narandil: Full HD felbontáshoz a 24 col a legjavasoltabb méret és ez is a legelterjedtebb, viszont ha nem nagyon közelről nézed a monitort, akkor a 27 colos AOC-on is tudsz jó élményt elérni kicsit nagyobb mérettel, ha ez neked opciósan előny.
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@Narandil: AOC-ből inkább a 24"-os modellt ajánlom 24G2U, a két kinézett típus amúgy jónak számít.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@Narandil: Szia, egy abszolút bargain

24" MSI PRO MP242

55K alatt szerintem nem sok jobb van 580 mellé.
0
0
0
0
no avatar
@AMDMonsteR: Köszi a tippet. MSI-t nem tudom monitorban mennyire megbízható, én anno az alaplapjában csalódtam, s azóta nem épp a szívem csücske a márka.

Andor1997, LordSzalko: köszönöm a tippeket. Igazából az átmérőt nem is figyeltem. Egyelőre a típust, márkát szeretném belőni. Valamint ezeket szántam értékben a plafonnak. 😀

Közben nézegettem azért árakat. Most az ASUS VP249QGR 57k-rt kapható. A másik változathoz képest 3 különbséget találtam. 3 kilóval könnyeb 😆, nincs benne fejhallgató dugasz, s a dinamikus kontraszt 1 nullával rövidebb. Ezekkel együtt 13k-val olcsóbban kijövök.
Az az 1 nulla a dinamikus kontrasztban nem sokat számít, 13 ezret meg végképp nem, ha jól sejtem. Vagy igen?
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@Narandil: Msi alaplappal én is megszívtam, 1 év használat után meghülyült, de csak azzal a konfiggal amiben volt, átraktam másik gépbe ment, többet nem biztos hogy veszek, maradok asusnál. Viszont vga-ból és perifériákból egész jók.
0
0
0
0
no avatar
@Warlordcommander: Nekem a processzorral volt baja. Lett bele egy másik, az sem tetszett neki. Aztán egy szervízben rosszul megjavított táp elintézte. Igaz, hogy ment vele sok minden más is. Ennek már jó pár éve.
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@Narandil: Nekem is a procival volt baja, bevittem szervízbe raktak bele másikat, tépot is, mindent, és úgy se ment, csak teljesen más buildel.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Vettem ,egy ASUS VP249QGR Gaming Monitor, IPS, 23.8", 1ms, 144Hz, Full HD, FreeSync, Display Port, HDMI, D-Sub montort játékra is ,meg böngészésre is! A kérdésem,hogy összedugtam Display Port vezetékkel,de a 144 Hz-en nem akar menni!Mi a teendő?Köszi a segítséget. A videó kártyám,egy Gygabite Geforce GTX 1660 Super!
0
0
0
0
💬 2
LordSzalko avatar
@mansell: NV vezérlőpultban próbáltad átállítani? Esetleg Windows képernyő beállításoknál a Speciális megjelenítési beállítások menüpontban?
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Köszi,a tippet!A speciális beállításoknál kellett 14Hz-re állítani!
0
0
0
0
bigbeagle01 avatar
Sziasztok!

Lassan cserélnék monitort. Jelenleg, egy 60Hz 1449x900-as Samsung van (~12 éves). Gondolom bármi is javulás tud lenni utána, de nem nagyon találok infót, hogy a mostani kártyám mivel bírkózik meg.
Asus rx570 8gb
Milyen monitort ajánlanátok hozzá?
El tudná vinni esetleg a 144Hz 1920x1080

A segítséget előre is köszönöm
0
0
0
0
💬 1
LordSzalko avatar
@bigbeagle01: RX 570 mellett maradnék 60/75Hz-es tartományban, hacsak nem többnyire kompetitív játékokkal játszol, ahol könnyedén megvan a magas képkockaszám.

[list]Acer VG240Y
AOC 24G2U5

MSI Optix G241
AOC 24G2U
ASUS VG249Q[/list]
0
0
0
0
no avatar
Helló!

Főleg játékra szeretnék, de általános felhasználásra is 144 hz-es monitort.

Nagyjából egy árban levőket néztem, viszont teljesen más a paneljük az egyik IPS a másik TN. Az lenne a kérdésem, hogy 70.000-ért (ennyi az ára mindkettőnek jelenleg), melyik a jobb/éri meg megvenni?
1.) benq zowie xl2411p
2.) asus vg249q

Köszönöm a válaszokat.
0
0
0
0
💬 5
Andor1997 avatar
@swoosh: Én erre próbálnék rá

Ahogy látom az ASUS ára már egy 10-el több, a Benq-ban pedig se Free se G-sync, ráadásul az TN szóval azt semmi kép!
Amit küldtem viszont jó minőség IPS, Free Sync 144Hz és jól állítható, talpazata és állványa is többet tud, mint a többi!
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
@Andor1997: Szintúgy AOC 24G2U, ebben az árkategóriában kiemelkedő ez a monitor. Én már csak tudom, nekem is ilyen van 😃 Szóval csak ajánlani tudom. Freesync is tökéletesen működik NVidia kártyával.
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@swoosh: Ezekkel jobban járnál, ha 70 ezer a keret:
[list]MSI Optix G241
Acer Nitro VG240YP[/list]
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Köszönöm szépen a válaszokat mindannyiótoknak, nem gondoltam, hogy ilyen hamar jön itt a segítség 😃, ezért szerintem én voltam akkor az utolsók között, akinek sikerült 69 990-ért az asust megvenni. egy korábbi hozzászólás alapján gyorsan lecsaptam rá, remélem jól döntöttem, de nyugodtan mondjátok ha nem, lehet még rajta változtatni.
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@swoosh: Egyikkel sem lősz mellè igazából amiket felsoroltak, ahogy az Asus-al sem. Mindegyiknek vannak olyan pontjai amiben gyengébb vagy éppen jobb a társainál, ha be tudtad szerezni 70-ért az Asus-t akkor az teljesen jó vételnek számít.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

144 hz-es FHD monitorokat néztem 2060 Super kártyához, tudnátok segíteni melyik lenne a legjobb?
Illetve néztem még egy WQHD-t, Samsung Odyssey C27G55TQW viszont az lehet sok lenne a kártyának, nem tudom.
GTA 5-t pl.: maxon játszok, meg AC Odysseyt, LoL-t, de egy Apex Legends/Warzone-nál lehet levenném low-ra a több FPS miatt, de ha nem muszáj akkor nem, pl.: maxon Apexben is meg van bőven a 144 most, WQHD-ba nem tudom milyen lenne.
Amiket néztem:
ASUS VG249Q
Acer Predator xb253qgpbmiiprzx
AOC 24G2U
ha esetleg még mást tudtok ajánlani ezeken kívül amik jobbak, az is megfelel.

Előre is köszi!
0
0
0
0
💬 5
LordSzalko avatar
@pitrku: Mindhárom teljesen jó, vedd a legolcsóbbat mert tudásra egy szinten vannak. Acer-nél a HDR ne csábítson el, a 400-as minőségbesorolás gyakorlatilag nem ér semmit sem.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Köszönöm szépen a gyors választ és a segítséget! Ha tényleg kb. ugyanaz mindegyik, nem fizetek ki feleslegesen +25.000-t az Acerre. Viszont Asusnál láttam a véleményeknél, hogy a szín fakó/természetellenes lehet. Szerinted kalibrálás nélkül is jó lehet azt venni? Ahol most jelenleg a legolcsóbb, sajnos nincs kalibrálás opció.
Előre is köszönöm a válaszod!
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@pitrku: Vannak neten különféle kalibrálási profilok, de túlzottan nincs jelentőségük, ha csak kimondottan játékra tervezed a monitort. Mindhárom valahol többet, vagy éppen kevesebbet tud a másiknál, de mivel komoly különbségek nincsenek így a legolcsóbbat érdemes választani ami jelen esetben az AOC.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Ja értem, köszönöm. Még annyi, hogy van valami akció és árukeresőn az Asus a legolcsóbb jelenleg 69.990-nel, AOC 71-től van, szóval így most le is csapok az Asus-ra, mégegyszer köszi, hogy segítettél. 😃
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@pitrku: Gyorsan változnak az árak 😜 Igazán nincs mit.
0
0
0
0
gytomi avatar
Sziasztok! 80-100K körül szeretnék egy 2560x1440es monitort. Főként munkára és játékra. LG/AOC márkákat preferálom inkább, de bármilyen ajánlást szívesen veszek. Köszi előre is!
0
0
0
0
💬 1
Quadgame94 avatar
@gytomi: AOC Q27G2U - ilyenem van és nagyon jó kis monitor.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
Samsung C27RG50 -ról vélemény? 250 eurós ára miatt tetszett meg igazán,na meg a gsync miatt,bár lehet sok lesz a 240hz. De lehet csgo-ban meglenne. 😃 Kb jövő hónaban venném. Esetleg ha valaki tud jobbat hasonló árban ne tartsa magában. ui.: Tudom 1080p 27 colra lehet nem épp jó már.
0
0
0
0
💬 2
LordSzalko avatar
@Viktorinho: 1080-nak merész lenne a 240Hz szerintem, kompetitív játékokon kívül meg igazából sehol nincs meg az a szám a jelenlegi generációval sem, ha a mai címekkel számolok. Egy 1440p/144Hz-el jobban járnál szerintem.
250€ körül ott van a AOC Q27G2U vagy a Samsung Odyssey C27G55TQW. Előbbin G-Sync kapcsolható, de hogy mennyire anomáliás azt passzolom.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@LordSzalko: Néztem azt az Aoc-ot de a vásárlók panaszkodtak,hogy vibrál a kép ha g-sync-el használják. Másik kiszemeltem meg szintén samsung 2k 144hz de,hogy melyik típus azt nem tudom mert a gyári oldal sem írja. 😃
0
0
0
0
rened avatar
Sziasztok!

Szeretnék egy 144hz képes ips monitort. A két kiszemeltem jelenleg:
https://www.asus.com/Displays-Desktop…/VP249QGR/
https://www.asus.com/Displays-Desktop…ng-VG249Q/

Néztem a tulajdonságokat, de nem igazán találtam különbséget.

Esetleg valaki adhatna pár tippet, alternatívát. Köszönöm!
0
0
0
0
💬 3
Andor1997 avatar
@rened: A legeladottabb monitor, nem csak itthon, hanem globálisan is akár...persze ez nem jelent semmit, de mindenképp praktikusabb ha ránézel már csak az állvány is akár, meg talán szebb is, bár én nem vagyok kinézetre igényes! 😀
0
0
0
0
rened avatar
@Andor1997: Szia! Koszonom az alternatívát! Megnéztem és tényleg gyakorlatilag a legjobb választás az AOC abban az árban. Viszont sikerült relatív olcsón rendelni egy ASUS VP249QGR modellt úgyhogy hajlandó voltam engedni az igényekből.
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@rened: Teljesen korrekt a VP249QGR is, gyakorlatilag nem adtál lejjebb azzal sem.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok !
Egy olyan kérdésem lenne hogy tervezek venni új gépet és informatikus haverom azt mondta hogy elvileg a RTX 2060
Nem bírja a 4ks monitort mert hogy kevés fpsem lenne..
Mi a véleményetek ? Egy ilyen monitort vennék sztem

ASUS ROG Strix XG438Q vagy egy samsung 49" ultrawidet csak fps gameket is játszok és azért inkább az elöbbi https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_asus-rog-strix-g15-g512lv-hn062-gamer-laptop-15-6-fhd-core-i7-8gb-512-gb-ssd-rtx2060-6gb-noos-1334662.html

Ez lenne egyébként a gép csak 16gb rammal

Előre is köszönöm a válaszotokat
0
0
0
0
💬 24
Bronson avatar
@shinobione: Leven laptoprol van szo komoly kompromisszumok kellenek hogy 4-ks monitort hasznalj, foleg ha fps jatekokrol van szo... meg 1440p mellett is necces lenne, bar az meg sokkal hasznalhatobb mint a 4k. a laptop mar fix?
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Még nem az még a jövő zenéje
Csak nem nagyon találtam más minitort ami tetszene...
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Meg az a baj hogy ezeken kívül nem találok ami tetszene vagy méretben megfelelne egyatalán...vagy ez
https://www.notebook.hu/asus-rog-strix-g512lw-g512lw-al022?gclid=CjwKCAiAi_D_BRApEiwASslbJ9aS4L1gFznHq5vrCnEtyZu_9y0GyC7USW5iZSMxf83qgsbeA8Gk0RoC-NEQAvD_BwE csak kevésnek találom a ramot azon még javítok csak hát hitelre venném és nem tudom hogy ilyen értéküt ki hozhatok e
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@shinobione: 4K-hoz édes kevés egy 2060, pláne hogy laptopról van szó. Ne nagyon feszegesd ezt a témát szerintem. Ha mindenképpen külső monitort tervezel venni akkor is maximum 1440p-ben gondolkodj, vagy egy magasabb Hz számú 1080p-s modellben.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Értem csak hát nem igazán van ami tetszene...
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@shinobione: Ha már közel félmilláert veszel monitort akkor illene egy jobb vga is mellé. Majd durván veheted le a felbontást meg a reszletességet h kapj egyáltalán 70 fpst.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@shinobione: Alapból ha nincs penzed ROG STRIX-re akkor teljesen felesleges kompromisszumokat kötni. Az a laptop rettenetesen túl arazott (khm ROG) de azzal gond nem lenne, de az sem elégiti ki az igenyeid és még gyenge a monitorhoz is, ami szintén túlarazott (khm ROG). Muszaj a laptop vagy ROG? Ez a két cucc közel 950 ezer. Ennyiért mérföldekkel jobb gépet lehetne összerakni.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Laptop az muszály igen és részletre veszem a laptopot
Ha tudtok esetleg valami ***át írjátok le légyszi
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@shinobione: Ennyiert ilyet kapsz amit irtal nem kapsz jobbat.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Csak az a lényeg hogy jó legyen hozzá a monitor
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@shinobione: A monitor mindegy, jó lesz hozzá, a csatlakozó ami számít. Mindenképpen laptopot szeretnél?
Mert ahogy felettem is írták és az informatikus ismerősöd is mondta, 2060 kártya édeskevés 4K-ra, de még az 1440p is kompromisszumokkal teli lesz, és a laptopok jelenleg nem a legerősebb gaming piacot képviselik, így a helyedben nem költenék, megelégednék egy jó laptoppal, és a monitort meg inkább elfelejteném.
0
0
0
0
no avatar
@MentaStrike: Hát nem feltétlen követelmény a laptop de jobb lenne ha azt lehetne megoldani most még am egy asus tuf fx505dy meg egy asus rog strix xgl27wq valamit mondjatok hogy mit vegyek ami amajd az új monitorhoz jó és lehet részletre akár akkor legyen asztali is és hogy melyik üzletbe
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@shinobione: Először is nyugi, hamarosan kapod a választ. Előbb érdeklődd meg, hogy mekkora hitelt is kapsz, ha adnak egyáltalán, mert az a nem mindegy!
0
0
0
0
no avatar
@MentaStrike: Hát ki fizetem a mostanit márciusban aztán biztos adnak azóta már többet is keresek
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@shinobione: Március azért még messze van, legyen visszatérve szerintem rá, amúgy neked ITX gépet javaslok, vagy egy kisebb ATXm rendszert.
0
0
0
0
no avatar
@MentaStrike: Légyszives le írod nekem angolul ?
Annyira azért én nem tudok jól sajnos
Előre is köszönöm
Meg lehet félre értettétek én nem 4 kba akarok konkrétan gamelni hanem csak szeretnék ilyen nagy monitort az új géphez majd
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@shinobione: Angolul van akkor hogy irja le angolul 😃 marciusban jar le a hiteled. Addigra valtoznak az árak meg. Majd gyere vissza akkor.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Nem akkor jár le akkorra fizetem vissza
Magyarul el írtam
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@shinobione: Az ugyan az. Lényeg h akkor veszel majd csak. Addig felesleges róla beszélni. Addigra megjelenhetnek új laptopok is.
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@shinobione: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/ca/Motherboard_From_factors.gif/1024px-Motherboard_From_factors.gif

Mini-ITX(ITX) alaplapon 1 PCI-E slot van, általában az a videokártyának van fenntartva, maga a lap drágább, mint egy átlagos ATX vagy mATX(MicroATX) alaplap, viszont előnye, hogy nagyon kicsi gépet össze tudsz belőle rakni! De ahogy Quadgame is mondta, márciusba írj ránk akár privátban, akár itt válaszolban, és akkor visszatérünk, mert nVIdia is most jelentett be dolgokat és az AMD is, tudnánk ajánlani most is persze, de márciusban jobb lenne neked is, mivel akkor már visszafizetted a hiteled is és könnyebb lesz talán bármit mondani neked,
0
0
0
0
no avatar
@MentaStrike: Rendben köszönöm szépen
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@shinobione: Képet fog adni, de veheted majd vissza a felbontást meg a részletességet. Akkora monutoron már jó ronda lesz a kép ha ezeket vissza veszed. De ezt neked kell tudni. Gaming lapopokat nem erre talaltak ki 😃 Pc-t is lehet am hitelre venni csak szólok...
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Helló! 1440p 144 Hz monitort szeretnék venni. Nekem inkabb VA jön be (kontraszt miatt).

AOC Q27G2U-t találtam a legjobbnak 130 alatt. Mit gondoltok róla? Sajna csak az ívelt valtozatáról vannak igazából tesztek. Tapasztalatok esetleg?
0
0
0
0
💬 6
LordSzalko avatar
@Quadgame94: Azonos árazásban nem igen van jobb, az a két-három darab amik mennek mellette ugyan olyan árban azok minimálisan gyengébb specifikációt tudnak.
DisplaySpecifications-t meg RTINGS-t érdemes nézni, ha részletes összehasonlítást keres az ember monitor ügyileg.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@LordSzalko: Köszi! Igen nálam is ez jött ki. Csak gamingre, meg office-ra hasznalnam szóval jó lesz.
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@Quadgame94: Ha kell, pár sorral lentebb ott van a Samsung G5 megítélésem 😀
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@MentaStrike: Nem akarok íveltet. Főleg az 1000R még agresszívabb mint az 1500 v 1800R. Meg íveltnél a cloud effect sokkal gyakoribb. Majd kiderül milyen ez az AOC, hnap talán megjön. Azért köszi az ajánlást!
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@Quadgame94: Akkor lehet azé fura a fekete nekem, a cloud effectre nem is gondoltam 😃
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@Quadgame94: 16:9-re fölösleges is a curve mert nem fog kijönni a hatása, egy 32:9-es képaránynál az 1800-1000R viszont több mint jó, utóbbi különösképp. Jobb minőségű VA-nál elég ritka egyébként a jelenség, nekem se a CHG90-nél, sem pedig a mostani G9-nél nincs meg a jelenség.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Sziasztok!

Eladó alig 6 hónapos, hibátlan Monitorom!

Philips Momentum 32 inch, 4K, HDR600, DCI-P3 98%.

https://hardverapro.hu/apro/philips_m…1-100.html
0
0
0
0
💬 5
LordSzalko avatar
@Quadgame94: 1500-ba én elviszem testvérem.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@LordSzalko: 1500 font? 😃 okés
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@Quadgame94: A piacon csak a magyar forint járja testrészem, ne tedd itt magad. 1500-ba elviszem, ha szépen nézel a tegnapról lopott rezet is adom melléje.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@LordSzalko: Engem bontott tégla, meg bojler érdekelne. Ha van abba okosba cserélsssük
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@Quadgame94: Szavadon foglak vérem.
0
0
0
0
MentaStrike avatar
Na kis részletezés egy monitorról, mióta használom, Samsung Odyssey G5:

Pro:
[list] 144 Hz [/list]
[list] FreeSync premium (G-Sync*) kompatibilis [/list]
[list] 2560x1440p (WQHD) [/list]
[list] Ívelt kijelző (1000R ív) [/list]
[list] 1ms válaszidő (grey-to-grey) [/list]
[list] USB slot a könnyű frissítéshez [/list]

Con:
[list] A gyári monitorállvány hagy maga után kívánni valót, javaslok egy konzolt hozzá [/list]
[list] HDR nekem nem jött be [/list]
[list] Lehet csak nálam, de néha a szöveg "glitchel**" [/list]
[list] Külső tápegységes (19V) [/list]
[list] Feketét nem tudja szépen megjeleníteni (de lehet csak a VA panel miatt) [/list]

Döntetlen:
[list] VA panel (Valakinek bejön, valakinek nem) [/list]
[list] HDMI 2.0 szabvány [/list]
[list] Displayport 1.2 szabvány [/list]
[list] 3.5mm jack kimenet a monitoron [/list]
[list] 27" és 32" verzióban is elérhető[/list]

*: Vannak anomáliák, nem kompatibilis, de tudja esetekben kezelni.
**: Lehet nálam bugos a szoftvere, de ha ki-be kapcsolom a FreeSync-et, elmúlik.

Egy nagyobb teszt a monitorról (Angol):
https://www.rtings.com/monitor/review…odyssey-g5
0
0
0
0
💬 1
Andor1997 avatar
@MentaStrike: Érdekes, pedig pont a VA-nek kellene jól megmutatnia a feketéket.
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
Sziasztok! Gondolkozom egy 28 colos 4K-s monitor vásárláson. Az a kérdésem, hogy észrevenném-e a különbséget a mostani 24 colos FullHD és az előbb említett monitor közt?
Kettőt ki is néztem.

Első: ASUS VP28UQGL
https://www.asus.com/Displays-Desktop…/VP28UQGL/

Második: Philips 288E2A
https://www.philips.hu/c-p/288E2A_00/…cd-monitor
0
0
0
0
💬 5
LordSzalko avatar
@Gyrger72: Bőven. Elsőt egyébként semmiképp nem ajánlom mert TN, szóval kettő közül inkább a Philips. Mennyit szánnál rá? Talán vannak jobb alternatívák is.
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@LordSzalko: 100 a maximum, ha lenne több pénzem akkor ezt nézném.: ASUS ROG Strix XG27UQ
https://rog.asus.com/hu/Monitors/27-t…7UQ-Model/
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@Gyrger72: Ez esetben marad a Philips, ha mindenképpen 4K kell.
0
0
0
0
J_DeeZ avatar
@Gyrger72: 27/28"-re szerintem nem feltétlen szükséges a 2160p, 1440p-vel is gyakorlatilag tűéles a kép egy ekkora méretű kijelzőn. Imo 100 rugóért jobb választás lenne egy 1440p 144Hz-es monitor, sokkal szembetűnőbb a különbség 60Hz és 144Hz közt mint 1440p és 2160p közt.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@J_DeeZ: +1
30" felett mondanék 4K-t, 27"-on inkább a fhd/qhd az eldöntendő. Én pl 27" 1080p-t használok, és mivel viszonylag távol vagyok a monitortól, így nem látom a pixeleket/ha látom se zavarnak/, csak ha direkt közel hajlok a géphez.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Az alábbi videó kártyához GigaByte GTX 1660 SUPER Gaming OC 6GB GDDR6 GV-N166SGAMING OC-6GD,milyen 24-es monitor lenne megfelelő ? 144Hz-es monitorban gondolkodok,meg azt tudom,hogy Samsung,de meghallgatok minden infót!Köszi. Játékhoz,meg böngészésre kellene! Keret 20-60 K.
0
0
0
0
💬 1
LordSzalko avatar
@mansell: [list]ASUS VP249QGR[/list]
Ha mindenképpen Samsung akkor az C24RG50FQU -nél kezdődik de az túl is megy kicsivel a kereten és gyengébb tudású is.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
Tudnátok valami szuper 22-es monitort ajánlani? Én már tucatszám nézegettem,de nem tudok dönteni.
0
0
0
0
💬 19
PC GAMER avatar
@LordSzalko: 50K körül. 75Hz-esre gondoltam,csak azt nem tudom,hogy Tn vagy Ips legyen. Játékra meg filmezésre lenne föleg,szóval szórakozás,de igazából mindenre jó kellene 😀
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@PC GAMER: [list]Acer VG220Qbmiix[/list]
Ha kicsit nagyobbat szeretnél akkor pedig
[list]Acer VG240Y[/list]
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@LordSzalko: AMD Radeon FREESYNC -nekem most nvidia kártyám van az nagy hátrány?

Egyébként ez nagyon jónak tünik! Megnézem még milyen Asus és Benq-modellek vannak. Köszönöm! 😀
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@PC GAMER: Röviden, nem annyira. De ilyen ársávban nem is lehetne találni korrekt G-Sync hitelesített monitort, vannak olyan FreeSync-es monitorok ahol az előbbi bekapcsolható attól függetlenül, hogy a gyártó által nincs hitelesítve, de ezeknél többnyire véletlenszerű anomáliákkal üzemel a funkció.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@LordSzalko: A monitor gyártók között melyik a "legjobb",legnagyobb? Melyik gyártó vezeti a piacot e téren? És melyik gyártja a legjobb minöséget.
Minden tipusnál elöfordul ez a fekete szinnél IPS panel esetén? Egyálltalán van valamelyik gyártónak elönye Ips monitoroknál,hogy mondjuk szemmel láthatóan azon a márkán szebbek és jobbak a képek?
Remélem érthetö amit szeretnék kérdezni?
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@PC GAMER: Kimondottan legjobb nem létezik, nézőpont kérdése. Márka ügyileg megbízhatóbbnak számítanak az AOC, ASUS, Acer, Samsung, BenQ, LG, Eizo monitorok (de az összes említettnek vannak félre sikerült modelljei, őket inkább azért említettem mert többnyire ők készítenek kiemelkedőbb modelleket évről-évre amik úgy "elrugaszkodnak" a többitől)
Ha a széleknél látszódó bevilágításra gondolsz akkor azaz IPS velejárója, teljesen véletlenszerű a bevilágítás mértéke még két ugyanolyan modellnél is eltérő gyártótól függetlenül, akár csak a pixelhiba.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@LordSzalko: Igen. IPS GLOW-nak emlitik. Mennyire gyakori ez? Neten elég sokan szóváteszik ezt,hogy eléggé zavaró.
Vagy akkor marad a TN panel lehet.
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@PC GAMER: Mindegyik IPS panelnél fennáll a jelenség, a mértéke a változó. Van aki elfogadja, van aki nem. TN ennek ellenére sem éri meg, nem ajánlom, pláne hétköznapi használatra. Ha, alternatívát keresel akkor VA panelt válassz inkább, bár azokból csak a drágább típusok közül érdemes választani szerintem.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@LordSzalko: Szia!Már megint én 😃

Kinéztem 2 VA monitort,csak azt szeretném kérdezni,hogy jók e lesznek.

Philips 248E9QHSB
ViewSonic VA2405-h

Lassuak,szarok vagy még talán elfogatható ezen az árakon? Játéknál nem lessz probléma? Szted melyik a jobb?
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@PC GAMER: Én még mindig azokat venném amiket küldtem korábban, de ha feltétlenül ezek közül kell választani akkor a Philips.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@LordSzalko: VA paneles monitort szeretnék inkább ugy döntöttem. Én is a Philipsre gondoltam,de ha ebben az árban tudsz jobbat ami VA paneles,akkor szólj légyszives.😉
0
0
0
0
botmunpls avatar
@PC GAMER: A philips IPS paneles verzióját vettem 2 éve karira anyumnak, elég jó darab.
De őszintén szólva ilyen méretben nem látom hasznát a VA panelnek.
A helyedben vétel előtt elmennék megnézni egyet egy mediamarktba (vagy ahol vannak kiállítva nagyobb számban) hogy lásd a valóságban is, mert először én is VA-ban gondolkoztam, hogy milyen király lehet.
Aztán haveromnál láttam a VA samut, kipróbáltam és arra jutottam hogy ez egy rakás fo...így maradtam az ips-nél.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@botmunpls: Szia! Ezt kifejthetnéd bövebben is. Mi a baj a mérettel? Mit láttál ami annyira nem tetszett?
0
0
0
0
botmunpls avatar
@PC GAMER: Az ívelt panelnek 24 colon nem látom értelmét.
Ha akkora felülete/felbontása lenne, mintha 2 monitor (pl egy fhd és egy hd) lenne egymás mellett (azaz 1920+1280=3200 széles, tehát pl 3440*1440, vagy ettől nagyobb), akkor praktikus lenne, mivel nem kéne oldalra néznem mert belátnám az egészet megszakítás (káva) nélkül.
ld. Szalko úr monitorja is asszem 49"

De ilyen 22-24 kis méretnél az íveknek nincs semmi előnye, engem pedig inkább zavarnak, mintha elveszne a részlet, főleg 100 alatti képfrissítéssel. Cserébe ott vannak az egyéb hátrányai az IPS-sel szemben, és ugyan annyi pénzbe kerül.

Legfeljebb úgy tudom elképzelni hogy veszek 2 db ívelt monitort és egymás mellett használom, középen pedig a 2 kávát tudom figyelni 😃 vagy esetleg hármat, de abból az összegből már vehetnék is egy batárnagy íveltet.

Lesarkítva 32" alatt IPS v TN.
Ha kompetitív/multi gaming a cél akkor TN, ha filmek/sorik/általános felhasználás/mezei kockulás, akkor IPS.
Az általad leírtak alapján szerintem jobban járnál utóbbival, philipsből ez a kiszemelted IPS-es megfelelője 24 és 22" méretekben:
https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/philips/246e9qjab-p415787056/?gclid=EAIaIQobChMI8fqyk7zg7QIVhUeRBR0vvwEzEAAYASAAEgIcvvD_BwE#

https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/philips/226e9qhab-p423152403/#
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@PC GAMER: Volt IPS kettő is, most pedig VA Philipsem van. Az IPS nagyon jó volt (246E9QJAB). 1080p 75 Hz-es. 50 ezerért lehet kapni. En azt venném. VA ebben a kategóriában nem annyira jó.
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@PC GAMER: Olcsóbb árszegmensben a VA panelek nem feltétlenül jó választások, sokkal nagyobb ghosting-al rendelkeznek mint a minőségibb példányok, korábban ajánlottam Az Acer-t ami nagyjából 5-6 ezerrel drágább mint amit most néztél, ebben a kategóriában az IPS jobb választásnak számít.
0
0
0
0
szhusi avatar
@LordSzalko: VG240YBMIIX, jó szerinted? kb 40ezer emagon. Vennék egyet vagy valami hasonló árban 23-24" fullHD, freesync kompatibilis monitort.
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@szhusi: Teljesen jó, veheted nyugodtan!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Új monitort szeretnék vásárolni, a VGA-m: RTX 2060 Super. Főbb szempontok: 144 hz, IPS, 1 ms max, G-Sync (vagy elvileg a FreeSync is jó az NVIDIA-s kártyával nem értek hozzá sajnos).
Körülbelül 100.000 környékén gondolkodtam, már pár monitort megnéztem, csak nem tudom eldönteni melyik lenne jobb.
LG 27GL63T-B UltraGear FullHD
Acer Predator XB253QGPbmiiprzx
illetve még ezt írták az Acer helyett: AOC 24G2U
Előre is köszönöm a segítséget!
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@pitrku: Neked kell tudni milyet szeretnél.
Az LG az Gsycc-compatililis tehát megy nvidiával biztos, viszont a 27"-on a FHD már valakit zavar.
Az Acer dettó, viszont kisebb, jobb a pixelsűrűség.
Az AOC a legkisebb, de mivel nekem is Nvidia kártyám van és teljesen jól megy az Adaptive Sync ezzel a monitorral, szerintem a többinél is adtak erre.
esetleg: MSI Optix G271 , mondjuk ennek utána kellene járni hogy támogatja az Nvidia karikat.
0
0
0
0
Techthomas avatar
@pitrku: Haverom most vett épp egy LG 27GL850-B-t még nincs meg neki de ahogy utána olvasgattam, egész komolynak ígérkezik.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Monitor vásárláson gondolkodom, de nem tudom milyent lenne érdemes vennem. 27"vagy inkább 32" , 2K, min. 144hz, 1ms amit szeretnék. Játékra és filmnézésre használnám. Eddig az Asus Tuf VG32VQ amit nézegettem, de nem tudom megfelelne-e a célra.
Szerintetek ez megfelelő, vagy tudtok ajánlani valami jobbat ebbe az árkategoriába.
0
0
0
0
💬 1
Quadgame94 avatar
@StalkerPij: Ha 1440p, akkor 27 collt ajánlom. Plussz amit te írtál ívelt és nem gyengén. LG 27GN850 ajánlom.
0
0
0
0
Kodi06 avatar
Sziasztok

Szeretnem magamat meglepni egy komolyabb monitorral igy karira. A jelenlegi egy Benq gw2765ht
Tokeletesen meg vagyok elegedve a 27" al. Van is egy kiszemeltem de nem igazan ertek hozza, eleg sok fele monitor kaphato manapsag, nehez megtalalni a megfelelot. Kiszemeltem egy Asus tuf vg27aq Elso sorban errol szeretnek velemenyt kerni, de nyitott vagyok barmi mas hasonlo monitorra.
Ami elvarasom az a minimum WQHD, 144hz vagy tobb, IPS, G-Sync
Fokepp jatekra van hasznalva a gep. A profilomba lathato a gep. Olyan 150e kornyeke korul szeretnek megallni.

Koszi mindenkinek!
0
0
0
0
💬 2
LordSzalko avatar
@Kodi06: Teljesen jó a kiszemelt VG27AQ, habár némileg drágább is társainál de overall jobban is teljesít. Amit még lehetne mellette említeni az az LG 27GL83A-B, mondjuk mellette inkább az szól, hogy közel ugyan azt tudja csak most jelenleg 40k-val olcsóbb mint a kiszemelt modell.

Ajánlom az https://www.rtings.com/-ot, ha még tovább nézelődnél monitorok terén.
0
0
0
0
Kodi06 avatar
@LordSzalko: Igan utana jartam ma. Alzan megtalaltam az LG-t, de mostanra mar elfogyott ugy h lecsusztam rola. Amit meg talaltam az a LG 27GL850-B ez viszont annyi mint az asus valahol meg tobb is
0
0
0
0
BZoltan avatar
Na, egy utolsó kérdés és lekopok. Végül 2 kiszemeltem lett, valamiért az LG fele hajlok, szerintetek jól teszem?

LG https://www.arukereso.hu/monitor-c312…mek-leiras
Samsung https://www.arukereso.hu/monitor-c312…506672347/
0
0
0
0
💬 1
LordSzalko avatar
@BZoltan: De ez az LG rosszabb mint a korábban kiszemelt 24MP59G-P 😃 Azzal még mindig jobban járnál.
0
0
0
0
BZoltan avatar
Sziasztok skacok és lányok. Monitort vennék, játékra, de nem gondolnám hogy feltétlenül kellene gamer monitor, kettőt néztem ki, ebből az LG az gamer, a samsung nem. Szerintetek melyiket vegyem? Lehet bármelyik jó lenne, de hátha tudtok pro és kontrát. Köszi. 😀
LG 24MP59G-P vagy Samsung S24F354FHU
LG:LG 24MP59G-P
Samsung:Samsung S24F354FHU
0
0
0
0
💬 7
LordSzalko avatar
@BZoltan: Kettő közül inkább az LG, gyorsabb válaszidő és némileg magasabb Hz.

Samsung-nál a PLS egyébként egy némileg továbbfejlesztett IPS panel valamivel magasabb fényerővel és kontraszttal nagyjából ~10%-al, meg némileg kevesebbet fogyaszt. Előbbiek nem kifejezetten érzékelhető különbségek egy átlagfelhasználó szempontjából.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@BZoltan: https://www.youtube.com/watch?v=p269QS0aSTs
Nagyjából mindent kimerít amit laikusoknak tudni kell, ha rászánsz 15p-t.
0
0
0
0
BZoltan avatar
@botmunpls: Sok okos dolgot megtudtam ebből, egy dolog viszont elbátortalanított a 23.5 inc-hel, azt mondta 24 felett ohne full hd a nagy pixel távolság miatt, akkor 23.5 annyira határeset hogy lehet mégse? Nézelődjek inkább 21.5 ich környékén? Árukeresőben a samsung monitorol amit belinkeltem egy rosszat nem irnak, az LG-ről viszont igen. A samsungban szintén van AMD FreeSync, 4ms is rendben van nekem végülis nem e-sportoló akarok lenni. Szerintetek bátran megvegyem a szamsungot?
https://www.arukereso.hu/monitor-c312…06672347/#
0
0
0
0
botmunpls avatar
@BZoltan: Tegnap már nem voltam itt. Igazából 21,5-24 a fhd. De ha nem az asztal előtt ülsz egyből akkor a 27 se gáz. Én is 27" fhd-t használok lassan két éve, és nem tűnik fel, mert messzebbről nézem.
Ha belegondolsz a 31-40" tv-k közt is sok a fhd.
0
0
0
0
BZoltan avatar
@botmunpls: Végül ráleltem erre.
LG 24MK600M
Szerintem ezzel oké leszek.😀 Köszönöm a segítséget mindenben.😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Szeretnék véleményt kérni erről a monitorról! 😀

https://www.lg.com/hu/monitorok/lg-29UM69G

144hz nem kell nekem mert nincs olyan b.szó gépem... 😃
0
0
0
0
💬 2
LordSzalko avatar
@Hickok: Átlagos gaming-re teljesen megfelel, veheted nyugodtan.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Köszi a választ! 😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.
Nekem technikai kérdésem lenne egy konkrét monitor ügyében ha esetleg tudtok segíteni.
34" AOC CU34G2X/BK róla lenne szó.
Azt szeretném megkérdezni hogy a jelenlegi gépkonfigurációm el tudná e vinni ezt a monitort 3440 × 1440-es felbontásban és 144 hz-en.
A gépem:
Processzor: i7 4790k
Memória: 16GB 1866MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Fury Black Series CL10 (HX318C10FB/8)
Videókártya: Asus GTX970 4GB GDDR5 - STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5
a válaszaitokat előre is köszönöm.
0
0
0
0
💬 1
Bronson avatar
@Spalee: Ha csak netezni akarsz meg filmezni/regebbi jatekokkal jatszani, akkor oke, de ujabb jatekokhoz mar keves az a gpu, plane 144hz-hez. Es akkora monitor mertben en mar nem adnek 4k ala, 1440p szerintem 32''-ig hatareset...
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
Mi a véleményetek az ívelt monitorokról? Sosem mozgatta a fantáziámat, de el kellett gondolkodnom 27 colos 1440p VA panelesben, 1ms válaszidővel, 10bittel, de ebben a szegmensben értelmes monitort csak íveltet találtam. Nagyobb részben irodai dolgokra, kisebb részben játékra lenne.
0
0
0
0
💬 11
vyne avatar
@Hegyirablo: 27 szerintem kicsi, hogy ivelt legyen. Inkabb 30 colon felul van ertelme, de ez csak az en szereny velemenyem.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@vyne: Nem igazán akarok 27 col feletti monitort, és tényleg nincs más, csak egy ívelt.
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Hegyirablo: van sok 1440p 27" ami nem ívelt, keresgélj árukeresőn

legolcsóbb ilyen 70-től kezdödik és az még elég gyenge is

ezek közt nézz szét: https://www.arukereso.hu/monitor-c312…?orderby=1

60 - 75 hz-es monitorok 1440p, van köztük sok ami nem ívelt
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@19ati93: Az kimaradt, hogy természetesen 144Hz alá nem adom. Elvétve akad, ami ennek mind megfelel. De mutathatsz, ha Te tudsz. Ja, és G-Synces is legyen.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@19ati93: Látod, te sem tudsz. Úgy tűnik, mint ha hatalmas választék lenne a monitorpiacon, de valójában az ember ha részletekbe menően beleássa magát, és vannak igényei, akkor látható, hogy a kínálat egy-két monitorra szűkül le.
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@Hegyirablo: Az ívelt panelnek nincs értelme 21:9 alatt, csak parasztvakítás igazából, minél szélesebb a képarány annál jobban kijön az előnye. Már ajánlottunk párszor monitort neked, mi lett azokkal?

Ha nincs flat, akkor vedd az íveltet hátulütője nincs szimplán nincs értelme 16:9-ben.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@LordSzalko: A másik fórumon most azt írják, hogy a 27 coltól hasogat a fejem, akkor felejtsem el, és próbálkozzak 32 collal, mert a 91 ppi talán jobb nekem, mint a 109. Mit gondolsz erről?
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@Hegyirablo: Nem akarok hülyeséget írni, nekem még sosem volt problémám monitor miatt pedig volt már jó pár.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@LordSzalko: A Compaq 151FS-től lehet lenne
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@SuperPuma: Esélyes 😜
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@LordSzalko: Eddig nekem sem volt. Pedig huszonnyolc éve van IBM rendszerű PC-m (+7 laptop ez idő alatt, 6xIBM. 1xMac), ebből majdnem húsz éve LCD és LED monitorok.
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Memento Mori: azigen 😃 miért nem fogadta el a tanci? 😃
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@Memento Mori: Adom a profilképet, kommentelni nem tudtam profilodra, szerintem le vagyok tiltva 😞😜
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@LordSzalko: Köszi! 😂 #fotóboltosmacskásképklub 😂

(Pedig senkit sem blokkoltam még az oldalon. De már többen is jeleztétek, hogy nem lehet kommentelni vagy pm-et küldeni nekem, vagy kommentelni nálam.)
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@Memento Mori: Hát ez szomorú 😠
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.

https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/lenovo/g32qc-10-p554899200/

Ezt a monitort nézegetem. Valakinek esetleg vélemény? Érdemes a vásárlása?
0
0
0
0
💬 1
LordSzalko avatar
@zotya010: Ha ennyi rá a kereted akkor inkább ezek közül valamelyiket:
[list]Acer Nitro VG271UPbmiipx
AOC Q27G2U[/list]
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
A lentebbi fejfájós hozzászólásom miatt sajnos el kell gondolkoznom másik monitor vásárlásán. Elmegyek akár 250 ezerig is, ha kell.

- IPS
- 144Hz vagy fölötte
- G-sync valamilyen formában
- 27 colig
- WQHD

Köszönöm!
0
0
0
0
💬 3
LordSzalko avatar
@Hegyirablo: Ebben a sorrendben.
[list]ASUS ROG Strix XG279Q
GIGABYTE AORUS FI27Q-EK (Ismerősöm ezt használja)
LG 27GL850-B[/list]
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@LordSzalko: És egy újabb cica! 😀

Köszi! Ezeket megtaláltam én is. De ennyi volna a kínálat, semmi több ebben a kategóriában?
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@Hegyirablo: Vannak persze, csak én ezekről tudom hogy jók. Ha szimplán specifikációk alapján kellene még ajánlanom akkor ezek mehetnek pluszba:
[list]Acer Predator XB273UGSbmiiprzzx
ASUS VG27AQ[/list]
De, ha ennyi a kereted akkor én a fenti ASUS-t vagy GIGA-t céloznám meg elsősorban.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
Sziasztok!

Hosszas nyűglődés után megvettem az új monitort, egészen pontosan ezt:

https://www.dell.com/hu/p/dell-s2721d…=PD_Family

Viszont gcire fáj a fejem, ha használom. Egyszerűen túl fényesnek érzem. Amióta LCD monitort használok (lassan húsz éve), sosem fájt a fejem, pedig egész nap előtte ülök, az előző, 22 colos, 75Hz IPS monitorral sem fájt soha, kivéve az utóbbi időben. Káprázik a szemem, életlennek látok bizonyos színű betűket (pl. fehér és vörös), ha hirtelen váltok ablakot, mondjuk egy fehérből feketére, nem tudok fókuszálni. Eléggé messzi ülök tőle. Mi lehetne a megoldás? Ha nagyon leveszem a fényerőt, természetellenesek lesznek a színek. Esetleg érdemes lenne kipróbálni alacsonyabb cd/m2 fényerősségű kijelzőt?

Köszi!
0
0
0
0
💬 9
Quadgame94 avatar
@Hegyirablo: Csak ennél a monitornal látod így? Próbálj mast monitort is hosszabb ideig. Ennek a monitornak 400 nit alatt cana fenyereje amely eléggé tipikus. Nekem 600-as van HDR-el de nem fáj a fejem (nyílván nem fehér kepet nézek). Bongeszesnel en is vissza veszem. Ha más monitornál is fáj a fejed akkor menj dokihoz.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@Quadgame94: Megyek is. Pénteken. Meg hétfőn is. Az előző monitornál is fájdigált az utóbbi időben, de korábban meg soha. Vagy most a Macbook előtt ülök, ennél sem fáj nagyon. Pedig ennek alacsony a felbontása meg a frissítése is. Böngészésnél visszavenni, vagyis profilokat állítsak be? Lehet ezt is, csak ezt én nem tartom túl felhasználóbarátnak, hogy más profilt használni játékhoz, megint másikat böngészéshez, és egy következőt mondjuk film nézéshez.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Hegyirablo: Nekem 3 profilom is van. Van egy sima bongeszos, egy filmnezos es egy munka. Nekem kalibralva is van mert kell a szinhelyesseg. De egyebkent egy sotet szobaban foleg eleg 100 nit is, sőt! Mas fenynel elojon? Tv? Telefon? Lampa? Tesztelheted h ezeknel elojon e.
0
0
0
0
blaxphoenix avatar
@Hegyirablo: Lehet a monitorral van gond, próbálj mást is. De mindenképp ajánlanék egy szemvizsgálatot. Nekem rengeteget segített.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@blaxphoenix: Holnapra van időpontom szemészhez, de nem vetettem el, hogy a monitorral van gond. Lehet, hogy egyszerűen pont ezt a modellt nem szereti a szemem.
0
0
0
0
blaxphoenix avatar
@Hegyirablo: Persze megtörténik az ilyen. Ha meg sokat ülsz a gép előtt a megfelelő lencse sokat fog segíteni. Sok sikert! 😀
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@blaxphoenix: Köszönöm, rendes voltál! 😀
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@blaxphoenix: Voltam orvosnál, plusz le is cseréltem a Dell-t LG 27GL850-re, ami az ikertestvére. Egy napig jó volt, utána újra jött a fejfájás. Azt találtuk Redditen, hogy többen is azt vették észre, hogy akkor kezdődött a fejfájásuk, amikor nanocellás IPS monitort kezdtek használni, és megszűnt, ha lecserélték azt. Na most a Dell és az LG is nanocellás.

Orvos szerint meg munkaszemüvegre lesz szükségem, de már szkeptikus vagyok, hogy az meg fogja oldani, ahhoz meg azért drága mulatság egy szemüveg, hogy kísérletezgessek.
0
0
0
0
blaxphoenix avatar
@Hegyirablo: Akkor első sorban próbáld le váltani a nanocellás IPS kijelződ. És ha úgysem lesz jó, a munkaszemüveg nem csak kísérletnek, de hosszú távon is jót tesz.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Ryzen 5 2600 + rx 5600 xt confighoz gondoltam egy Acer Nitro VG271UPbmiipx-t. Működhet a dolog? Kipróbálnám már az 1440pt.

Köszi
0
0
0
0
💬 1
blaxphoenix avatar
@memory0911: Működnie kell, haveromnak van ez a modell és ő teljesen meg van elégedve vele. A te konfigod tűrhetően fogja vinni az 1440p-t, nekem gyengébb GPU-m van és mégis (néha kevés kompromisszummal) élvezhetően fut minden.
De esetleg ha még valaki tud mondani egy pár véleményt a monitorról, nem ártana. Lehet van jobb választás.
0
0
0
0
denny4xd avatar
Sziasztok!

A közeljövőben tervezek venni egy új videókártyát. (nevezetesen egy rtx 3070) A mostani fullhd monitort is minimum egy qhd monitorra cserlélném. Találtam egy aoc qhd 75hz monitort 74k-ért. A kérdésem az lenne, hogy tényleg óriási a különbség a 60/ 75 és a 144 hz között?

Minden jót mindenkinek!

Sziasztok!
0
0
0
0
💬 6
LordSzalko avatar
@denny4xd: hatalmas a különbség, 3070 mellett én nem is néznék lassabb képfrissítésű monitort 144hz-nél 1440p mellett.
0
0
0
0
denny4xd avatar
@LordSzalko: Köszi a válszt. 😀 Már csak attól félek, hogy az i5 8400 nem fogja tudni a 144hz-et kisajtólni a kártyából. De az egy másik tészta. Ha ilyen probléma lesz, akkor majd spórolok egy i7-re
0
0
0
0
botmunpls avatar
@denny4xd: Szerintem nem procira, hanem kártyára kell spórolni 😃 a 1070ti, de a 1660S/ti is beéri azzal a procival a 144hz-t.
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
@botmunpls: Azért a 3070 nem 1070Ti és 1660Ti. Én 3070 mellé valahogy nem tennék már i5-öt.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@yugiohyugiohzebuyug: Wait. Elvileg azok ma már nem akkora bivaly kártyák, ergo nagyobb a proci terhelése mellettük. Vagyis a 3070 jobban elketyegne egy i5-össel.
( 2080ti-vel nem olyan rossz teljesítmény szerintem: https://www.youtube.com/watch?v=pO2tHwFNXm8 )
De egyébként ha kevés is lenne a proci, akkor nem i7-re váltanék hanem ryzenre, mert a "nagy pcx proci teszten" a mért különbség i5-i7 között nem volt túl meggyőző számomra az árakat figyelembe véve😃
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
@botmunpls: Én is arra váltanék, de ő tudja. 😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.

40-50k értékben milyen monitort ésrdemes venni ?
0
0
0
0
💬 5
no avatar
@carl18x: És szerinted használtan is érdemes lenne venni ?
0
0
0
0
carl18x avatar
@gabor0909: Ha kéz alól akarsz olcsót, akkor egy 1080P Ips is megteszi.
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@gabor0909: [list]LG 24MP59G-P[/list]
0
0
0
0
Bronson avatar
@gabor0909: Attol fugg mire hasznalod es milyen geped van.
0
0
0
0
Puffin avatar
Vállalható? : https://edigital.hu/monitor/aoc-cu34g…erm=763254
Vagy ilyen árkategóriában ne nézzek UWQHD monitort? Esetleg valami ajánlás?
Köszi!
0
0
0
0
💬 2
LordSzalko avatar
@Puffin: Lényegében ugyan olyan tudású mint a többi drágább 21:9-es társa csak lényegesen olcsóbb. Semmi különösebb gond nincs vele árát tekintve, HDR-ben gyenge de ha ez nem érdekel akkor top pick nagyjából.
0
0
0
0
Puffin avatar
@LordSzalko: A HDR nem érdekel, nincs is sok értelme ilyen fényerő mellett. Feljebb akarok váltani felbontásban viszont a 144Hz-ből nem akarok engedni. Később meg egy 3080 lesz. Addig meg csak kihajtja valamennyire a 2080.
0
0
0
0

Lite versions:
Számitóbbgép balSzámitóbbgép jobb