Milyen monitort vegyek?

2008. October 06., téma
Fórum » Periféria
Ha nem tudod, vagy nem vagy elég biztos benne, hogy milyen monitor is vegyél, akkor itt nyugodtan kérdezhetsz.
Hozzászólások: 3 281
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Hunork avatar
Üdv Fórumtársak!

Írtam egy kis házi bemutatót egy LG Freesync monitorról, ha valakit érdekel, megtalálhatja itt: [LINK]
Remélem, tetszeni fog, bár tényleg csak amatőr házi bemutató. 😉
0
0
0
0
Puffin avatar
TN paneleset már nem vennék, de az a baj hogy olyan árban meg még nincs VA vagy IPS paneles 144Hz-es.
0
0
0
0
mareszinho95 avatar
100 körül gondoltam.A 2420z -t 60 ért találtam.
0
0
0
0
Puffin avatar
Gondolom mind a kettő TN paneles.
Mennyit költenél rá max?
0
0
0
0
mareszinho95 avatar
Sziasztok!
Monitort szeretnék venni de nem tudom eldönteni melyik lenne jobb vagy mit lenne érdemes.
( cs:go meg ehhez hasonlókkal játszom)
Két kiszemelt is van de ha tudtok ajánlani jobbat az is jó 😀 Benq 2420z vs Benq 2411z
Kritérium : 1ms és 144hz
0
0
0
0
Puffin avatar
Hunork: Jó dolog a Freesync! Nekem is freesynces monitorom van. Már csak valami erősebb kártya kellene ami kipréseli a 144fps-t magából úgy hogy ne kelljen sokmindent visszavenni.
0
0
0
0
Hunork avatar
Közben értesítés: meglett az LG 23MP68VQ-P Hivatalos oldal: [LINK] Most már a Freesync és a 75 Hz-nek hála, a legbikább játékoknál is nőtt az átlag fps, míg a max ugye 75 lett. Talán egy játéknál kellett fps limitet beállítani, de azt a fiam tudja. 😀 Nem bántam meg, remek darab, és a vékony keret miatt nagyobbnak tűnik.
0
0
0
0
Puffin avatar
1080p és 60Hz felett? NEM!
0
0
0
0
galaxi avatar
Őszintén szólva fogalmam sincs de ilyen 50-70 kozott hozza lehet jutni ilyesmihez?
0
0
0
0
Puffin avatar
galaxi: Mennyit költenél rá?
0
0
0
0
galaxi avatar
Sziasztok,

Valaki esetleg tudna segíteni abban, hogy milyen TV/Monitort vegyek. Minimum 1080 de inkább nagyobb felbontás 60hznél többet tudjon, még azért megfizethető áron? ( később még 17ben szeretnék egy ps4et is! )

Köszi
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok. Itt az ideje hogy 6 év után lecseréljem szeretett gépem.
MSI B150M GAMING PRO
Intel core I5-6400 2.7Ghz 1151
HyperX 8GB Fury DDR4 2133mhz
MSI GTX 1060 6GB gddr5
KINGSTON 120GB SSD + valamilyen vinyó lesz az új gépezet.

Szükségem lenne hozzá egy jó kis monitorra. Tudnátok ajánlani max 40k-ig valami jót? Sajnos mostanában nem nagyon követem az ipart.
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Hunork: Nekem 40" van és számomra az sem zavaró. De ez persze egyén függő.
0
0
0
0
Manyik75 avatar
27'' ig pont elég a FullHD onnan pedik 2k szerintem is.
A freesync pedig szerintem a hardcore gamereknek való a folyamatossága miatt.
Én személy szerint se vsync-et se más fps lock-olot nem használok a microlagok miatt, hagy dolgozzon az a vga 100%-on azért van. 😀
Meg a 60 és a 75 fps se olyan eget verő különbség.
0
0
0
0
Hunork avatar
manyikati: hát ezt értem, és köszönöm! De mint írtam, nálam plusz "feltételek" vannak, mint a Freesync. VA panelban egyetlen Samsungot találtam, amire azonban nagyon kevés, 1 éves garancia van újonnan, konkrétan ez az Samsung C24F390. [LINK]
És a VA panel "átka", hogy ha nem gamer monitort vesz az ember, akkor csak 60Hz a képfrissítés, és ugye a cél a Freesync-el együtt az eddigi bekapcsolt Vsync-el a minimum 75 fps. 😀

Plusz kérdés: FHD meddig marad tartósan szép, kellemes, nem elmosódott (nem tudom hogy fogalmazzam) Konkrétan 27" nem sok már FHD felbontáshoz? Ha hülye kérdés, elnézést.
0
0
0
0
Manyik75 avatar
Hunork

Ha nagyon szép képet akarsz akkor a VA paneles monitorok között néz szét.
Az IPS-nél magasabb kontraszt és jobb fekete jellemzi és nincs ([url]https://www.google.hu/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=ips%20glow[/url] )ips glow sem.
nekem az LG-m IPS a BENQ VA de a BENQ-nak sokkal szebb a képe.
0
0
0
0
Hunork avatar
Üdv Srácok!

Ha valakinek van személyes tapasztalat, akkor kérem ossza meg velem. Monitor csere előtt állok.
Alapvető elvárások: 23-24", Freesync, 75Hz, minél kisebb válaszidő, panel, ha lehet IPS (mert szebb a képe, igaz másban meg a TN jobb) Felsorolok pár lehetőséget, ha valakinek van ilyen monitor, az írja le, hogy mik a tapasztalatok. Köszönöm előre is. Keret lehetőleg max 50k.

AOC G2460VQ6 - 24" TN panel, de mindenben másban teljesülnek a feltételek. (tesztet nem nagyon találni erről) 47-49k között van
LG 23MP68VQ-P 23" AH-IPS, amúgy minden feltételnek megfelel és 45-47k vagy ugyanez egy collal nagyobb kivitelben: LG 24MP68VQ-P 24" 55k körül Kérdés: a plusz egy coll megér közel 10k felárat???
Mindegyik 3 év garis.
Aztán van ez: Samsung C24F390 23,6" VA panel - Ívelt LED, de csak 60 Hz és elvileg a Freesync miatt ez hátrány, jobb, ha 75Hz, 55k körül van, de csak 1 év gari 😞

A drágább kategória:
Asus VG245H 242 -ez egy szürke ló, és TN paneles, mert sokba van, de érdekel, hogy megéri-e az árát.
24" Samsung S24E370DL PLS panel, 4ms, 60Hz megint csak 😞 - fehér! ez viszont 2 év gari de 65k - ez is csak egy plusz opció.
0
0
0
0
cseszka avatar
Ha lenne fölösleg pénzem most ilyenre beruháznék.Haver árulya ujan 124.000Ft....
[url]http://www.emag.hu/philips-ips-led-monitor-43-4k-mhl-usb-3-0-2x7w-hanszorok-uhd-2xhdmi-dp-bdm4350uc-00/pd/DRG8C3BBM/?ref_cmp=ps&emagi_click_id=e751d808319b1473778acfc4f265fc4e[/url]
0
0
0
0
Hunork avatar
Ugyanezt a monitort néztem ki. Engem a Freesync része érdekel. Nekem AMD kártyám van. Tapasztalat valakinek? Mennyire dob a játékélményen?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Szerintem jó választás. Nekem előd generációból van és csak 22 colos, de nagyon jó monitor. Az enyém LG 22MP57VQ-P
0
0
0
0
peki15 avatar
Sziasztok van valami véleményetek erről a minitorról?
LG 24MP68VQ-P
Ezt néztem ki megvételre, azért esett rá a választásom mert IPS kijelzős és AH-IPS panelos meg megtetszett, hogy olyan vékony kávája van csak.
Szerintetek jó vétel?
Vagy tudtok jobbat mutatni ebben az árkategóriában?
Válaszokat előre is köszönöm.
0
0
0
0
Gerdzso avatar
GTX 1060-am van, az nem hiszem, hogy 4k-ra termett kártya lenne :/

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat is! 😀
0
0
0
0
kolbaszkarika avatar
Gerdzso: Ahogy írták is, nem igazán előnyös. Viszont nekem meglepően szép volt a fullhd a 4k monitoron, bár egy 32-es tv után mentem át a 24-es monitorra. FullHD-n a sima HD ezerszer rosszabb volt mint az FHD 4k-n. Ha a konfigod elég jó a 4k-ra, és nem akarsz 198 fps-t csak folyamatos játékmenetet, akkor mindenképpen válaszd azt, mert egy új világba lèpsz át. Ha csak fullHD-ra oké a géped, akkor én személyszerint nem látom értelmét, kivéve ha sok 4k videót nézel. Mondjuk ezt erősen kétlem.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
Ja ja, egész jó, a fogyasztása is csak 30watt, meg minden.
De csak is kipróbálás után vedd meg.
0
0
0
0
Gerdzso avatar
Na akkor szerintetek ez megérné?

[LINK]

Ehhez képest:

[LINK]

Nagyon félek a váltástól, de valahogy mégis kellene... 😃
0
0
0
0
Puffin avatar
4k-s monitoron nem a legjobb FHD felbontást használni.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
5ms ? Amit az előbb linkeltem annak :

Válaszidő: 1ms (Gray to Gray)
0
0
0
0
Gerdzso avatar
Na jó... egy kérdés, ha van egy 4k-s monitorom, ami 27 colos, ha azon 1920x1080-ban játszok, akkor az ugyanolyan képet fog adni mintha egy alapból max csak 1920x1080-at tudó monitoron nézném, ami szintén 27 colos.? 😃

Moon_Breaker: ez most nekem is megtetszett, itt is egyedül az 5ms ami kicsit zavaró.
0
0
0
0
hashimoto avatar
Nekem egy LG 23MP67 van, tökéletesen megfelel, AMD VSR-el szépen viszi az 1440p-t is. Élethű színek, IPS kijelző.. 😃
És 50-ért vettem.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
Hu én megtaláltam a következő monitoromat 😀

[LINK]

Újonnan lehet már 93 ért kapni
0
0
0
0
Gerdzso avatar
A tiéd jónak tűnik, használtan be is szereznék egyet, viszont a 4ms válaszidő kicsit furcsa ilyen jó adottságok mellé. Ami még nagyon tetszik benne hogy ezen is van MHL támogatás.
0
0
0
0
Puffin avatar
pl az enyém... 😆 De az 120k.
0
0
0
0
Gerdzso avatar
Piero: Nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz, tudnál egyet linkelni amiben ilyen van?
0
0
0
0
Puffin avatar
A fekete az max a VA panellel lenne jobb.
0
0
0
0
Gerdzso avatar
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, a jelenlegi monitoromnál egyedül a fekete színek zavarnak, sokszor az az érzésem, mintha inkább szürke lenne, illetve a 60hz ami kicsit aggaszt, mert azért a legtöbb játék 60fps felett fut, a CS-ről nem is beszélve a 200-300fps-ével. Vagy csak bebeszélem magamnak ezeket a dolgokat? 😃
0
0
0
0
Puffin avatar
Semmi gond nincs az 5ms válaszidővel.
Az Acer-nél valószínű a színek nem lesznek olyan szépek a TN panel miatt. De ha Nvidia kártyád van akkor a G-sync játék alatt előnyös!
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@Gerdzso

Regisztráld magad az oldalon és küldhetsz a hirdetőknek privát üzenetet, kérdezd meg pl. a garanciát meg hogy hogy tudod átvenni a cuccot.

Az az Acer a Philips -ednél jobb, de azért az a 19watt fogyasztás elég barátságos a tiednél, jó kis monitor az csak az 5ms válaszideje miatt nem épp játékra termett.
0
0
0
0
Gerdzso avatar
Moon_Breaker: Köszi!

Ezt találtam, erről vélemény? Bár szerintem erre sincs garancia, meg, ha jól nézem ennek van dinamikus kontrasztja, míg a többinek nincs? vagy csak nincs megadva 😃 Továbbá 1ms a válaszideje.

[LINK]

Gondolom ennél azért jóval jobb lesz(ilyen van jelenleg):
[LINK]
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@Gerdzso

Itt keresgélj :
[LINK]
0
0
0
0
Gerdzso avatar
bszilvagyi: "Garancia már nincs rá." Sajnos nálam itt bukik a dolog, pedig az nem lenne rossz.
0
0
0
0
hashimoto avatar
Gerdzso:Amit Moon_Breaker linkelt még olcsóbb is,de 120Hz-es.
0
0
0
0
Gerdzso avatar
Hát igen... azért ezek már árak 😃

Én max 90 ig mennék el, esetleg abban az árban valami? 😃
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
Ez egész jól hangzik :
[LINK]
0
0
0
0
hashimoto avatar
[LINK]
Ha van rá pénzed, akkor ez az 😃
165Hz:
[LINK]
Ez 144Hz:
[LINK]
0
0
0
0
Gerdzso avatar
Van mivel meghajtani, de 27-esben egyszerűen nem találok olyat ami 60-nál többet tudna..
0
0
0
0
hashimoto avatar
144Hz-es monitort akkor éri meg, ha van is mivel 144fps-t produkálni 😃
0
0
0
0
Puffin avatar
PC GAMER: azért jó a 144Hz... 😃
0
0
0
0
PC GAMER avatar
Szemet jobban kíméli?
Nem! 60Hz felet már éppen mind1...
0
0
0
0
Gerdzso avatar
Sziasztok!

Nézegettem új monitort, (Samsung S27E370DS) viszont ami furcsa, hogy ez is csak 60HZ-et tud, mint ahogy szinte az összes ebben az árfekvésben, mennyire lenne fontos többet áldozni a nagyobb képfrissítésű monitorra? Szemet jobban kíméli? Vagy miben veszem ezt észre? Bár így jobban megnézve, a drágább verziók is csak 60-at tudnak...
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció