Gép hiba?

Szerző: suvi, 2009. August 01., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 6 628
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
sisko avatar
Ez inkább valami olyat jelent,hogy a gép "biztonsági" módba állt,mert valami gond volt a proci frekvenciájával vagy az fsb-vel il.memóriasebességgel.Nem húztad a procit véletlenül ?Mert olyankor szokott ilyesmit kiírni,ha az nem megfelelő.
0
0
0
0
dardoc avatar
már meg volt valami error t ir ki pontosan nem tudom.más lehet a hiba. lehet a táp?
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Áramtalanítsd a géped, majd húzz ki mindent, majd vedd ki a bios elemet. Majd rakd össze újból.
0
0
0
0
dardoc avatar
sziasztok nekem az a gondom hogy a
gépem nem indul csak a ventik pörögnek fel 5vagy 6 szor probálkozok és utána egyet csipog és ezt irja ki: warning now system in safe mode plase re-settingscpu freqvency in the c mos setup.és f1 egy ir ki continues.ha valaki tudja mi lehet a baj kérem irjon ide vagy privátbe elöre is kössz!!!!!!!!!!!!!

alaplap:gygabyte m68ms2p
proci:athlon 2 x2 245
táp:gaba bs-8000
hdd:wdgreen 250 gb
vga hd 4550
ram:2x1gb kingmax 800 mhz (de nem kit)
0
0
0
0
ea-st-ar avatar
próbálj meg egy régebbi visszaállítási pontot betölteni, hátha a Windows kapott valami frissítést, amit nem szeret a géped (persze előtte a jelenlegi állapotról is csinálj visszaállítási pontot) aztán próbáld meg úgy.
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
én problémám: megy a fép semmi de tényleg semmi sem megy a gépen az oprendszeren kívül és elindítom a CS 1.6ot és 0-800 pingem van.
Elindítom a feladatkezelőt nézem a desktopot és ha megmozgatom az egeret a CPU kihasználtság megugrik 22 egységre.

EZMIEZ?
0
0
0
0
Osynho avatar
Futtass egy IBT, egy Furmarkot, majd mind a kettőt egyszerre. Aztán ki fog derülni, hogy mi a hiba. Meg cserélgesd a hardvereket (vga, táp).
0
0
0
0
bendeguz avatar
ja csak az én gépem egy nagy szar majd most fogok ujítani nyáron talán de nem biztos bár jó lenne mert elég szar a mostani de majd máséba kipróbáljuk de minden esetre kösz a tanácsokat
0
0
0
0
no avatar
Persze, FSP-t ajánlok, vagy Chieftec-et, a Corsairról nincs véleményem, mint tápról. De ha a VGA-ra gyanakszol akkor próbáld ki a te gépedbe hogy a tiédbe mit művel, és ha hibátlan akkor a VGA-t kizárhatod.
0
0
0
0
bendeguz avatar
de érted nem leál hanem mintha beakadna a kép ja és csak játék közben csinálja nagyon idegesítő pedig nem is az enyém na mind1 itt egy példa nyomom nála a crysis warhead-et eredeti megvettem akkor raktuk fel és már az elején tod amikor az mutatják be h mit hogyan kell és amikor oda kiérsz ahol föl kell ugrani ott ahol lángol pár ház vagy ott vami intro vagy bejátszás nem tom na akkor jön a kék képernyő ja és crysis wars low grafin kb 10 percig lehet játszani utána befagy hála istennek akkor nem kell ujra indítani elég csak feladat befejező szóval akkor azt mondod táp én is arra gyanakodtam főkent remélem télleg csak annyi és ehez a konfighoz jo egy 400w-os FSP vagy CORSAIR nem?
0
0
0
0
no avatar
valószínűleg a táp miatt csinálja ezt, mert a noname tápok elég gyengék.
0
0
0
0
bendeguz avatar
hali lenne egy kérdésem mért fagy le?????(barátomé) (vagyis fekete vagy gépigény kék szinű képernyő jelenik) ez a gép :i3 530 2.93ghz+4Gb geil black dragon ram+powercolor hd5750 1gb+Gigabyte GA-P55-UD3+vami noname táp szerintem ez az oka egyépként 400w-os a vidikarira tippelnék
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
tasiadam írta:
meghalhat attol a memóriám hogy a procit húztam és akkor vele arányosan a memória is 900mhz-ra ugrott?
ja és nincs rajta hűtés


Nem hinném! 😀

Nekem 960-on mentek fél éven át. Most visszavettem őket, mert továbbhúztam a procit! 😜
0
0
0
0
Patrik91 avatar
Hello!
A gépemben van egy 2 magos amd proci ami ment szépen a mai napig gép bekapcsoláskor 1CPUs-al fogad és minden más progi is 1 magosnak látja, a teljesítmény is a felére ugrott!Pl.a játékok nagy része 15-20fpsel megy ami duplája volt ezelőtt!!!😞
Dobhatom a kukába a procit v kezdhetek még vmit vele???
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
meghalhat attol a memóriám hogy a procit húztam és akkor vele arányosan a memória is 900mhz-ra ugrott?
ja és nincs rajta hűtés
0
0
0
0
niteforce avatar
kell neki a LG PC suite program az LG teloknak.
0
0
0
0
molfer98 avatar
foxbet írta:
molfer98 írta:
helo a gépem nem ismeri fel a telómat (LG kp502). ez mitől lehet??

probáld meg a kártya olvasóval hogy a kártyádat egyáltalán felismeri-e.

nincs kártyaolvasóm
0
0
0
0
molfer98 avatar
A-Villas-Boas írta:
molfer98 írta:
nem


öö... a telót se,és a kártyát se(ha van benne) ismeri fel?


semmit nem ismer fel 😞
0
0
0
0
ea-st-ar avatar
A vista leszedésével nekem is gondok voltak.
Olyan mintha csak újabb verziójú Win-t lehetne rá feltenni. Én is Win7-et pakoltam egy laptopra utána, mert XP-t nem tudtam.

Egy fórumon találtam:
Azért nem lehet XP-t tenni rá, mert a Windows nem engedi, hogy régebbi OS-t telepíts. Az meg, hogy nem ismeri fel/nem indítja el a telepítőlemezt sem, az fele-fele arányban a Windows és a hardware hibája (nem tudom mi, vagy hogy miért). Azon a fórumon a következőt mondták:
1.) Csináld meg a backup-ot (zenék, képek, doksik, meg ami kell neked kiírása lemezre)
2.)Van egy olyan program, hogy DBAN. Ezt elvileg ki kell írnod egy lemezre, bootolsz a CD/DVDről, és akkor a vinyóról minden(!) adatot töröl. Ahogy elnézem, csak törlésre használják. Elég destrutkív program. 😃
3.) Utána már mennie kéne az XP telepítésnek.


ps.: ha nem tetszik ez a DBAN (amit nem csodálnék) van humánusabb partíciókezelő program is, de én nem tudok egyet sem fejből, szóval keresned/kérdezned kell.

Hajrá
0
0
0
0
foxbet avatar
stevi írta:
Sziasztok lenne egy problémám 32 bites vista van a gépen és folyamatosan újraindul csökkentett módba sem tölti be a windows-t.
semmilyen telepítőlemezt nem olvas be,pedig a bios-ban beállítottam.
Mi lehet a gond ?
előre is köszi.😢


Probáld meg Pendrive-ól telepíteni.

De a pendrive-ot a gép hátuljába dugd be mert az gyorsabb.
0
0
0
0
stevi avatar
Sziasztok lenne egy problémám 32 bites vista van a gépen és folyamatosan újraindul csökkentett módba sem tölti be a windows-t.
semmilyen telepítőlemezt nem olvas be,pedig a bios-ban beállítottam.
Mi lehet a gond ?
előre is köszi.😢
0
0
0
0
foxbet avatar
molfer98 írta:
helo a gépem nem ismeri fel a telómat (LG kp502). ez mitől lehet??

probáld meg a kártya olvasóval hogy a kártyádat egyáltalán felismeri-e.
0
0
0
0
A-Villas-Boas avatar
molfer98 írta:
nem


öö... a telót se,és a kártyát se(ha van benne) ismeri fel?
0
0
0
0
no avatar
vmi szoftver kell neki?
0
0
0
0
molfer98 avatar
helo a gépem nem ismeri fel a telómat (LG kp502). ez mitől lehet??
0
0
0
0
foxbet avatar
Cooley írta:
FBalint írta:
Cooley írta:
FBalint írta:
Helló!
Van egy AsRock 760gm-gs3 alaplapom és egy Phenom II X2 555 procim.

A BIOS-ban hol van az a beállítás, ahol aktiválni lehet a magokat?

Nekem a CPU Active Core Control-nál nincs olyan beállítás, hogy "all core", de még ASrock UCC beállítás sincs. Így hogy fogom aktiválni a magokat? (a gyártó honlapján az van hogy támogatja az ucc-t

Ahogy pukkancs képén is látszik, valahol ott kell lennie a biosban az UCC-nek, az active core controllal csak azt lehet beállítani, hogy melyik magokra legyen érvényes az OC, legalábbis a képek alapján(nem ismerem az asrock biosokat). Az lenne a vicces, ha te meg egy hiányos biosú asrock lapot kaptál... 😂 Esetleg próbálkozz meg egy bios frissítéssel, hátha csak a későbbiekben került be a funkció.


Frissítettem a biost erre az is behalt... Így marad z 1.1-es verzió, de még mindig nem találom azt a k*****ott Asrock UCC-t. Pedig utánanéztem, másoknak akiknek ilyen alaplapjuk van, azoknak benne van az UCC.

Ezek szerint egy hibás alaplapot fogtam ki? Töbet nem vásárolok az iponnál. 😃 (Már 4x vittem vissza a gépet, egyszer egy sata kábel nem működött, aztán a DVD író sem olvasott, a proci is megdöglött, és még bootolni sem akart a gép, plusz még itt van a szeretett Asrockunk...)

Az nem az ipon hibája. Akárhol kifoghatsz hibás dolgokat. Úgy tűnik, neked nincs szerencséd. 😃 Egyébként én személy szerint még nem láttam saját szemmel 1 év és 2 napnál idősebb kifogástalanul működő asrock alaplapot. 😆


Az én régi Gamer pc gépemben volt egy ami 1 éves és 2 hónapos volt mikor eladtam és tökéletesen működöt a phenom II x4 955-el és az Ati raedon HD 4670-el.
0
0
0
0
Cooley avatar
FBalint írta:
Cooley írta:
FBalint írta:
Helló!
Van egy AsRock 760gm-gs3 alaplapom és egy Phenom II X2 555 procim.

A BIOS-ban hol van az a beállítás, ahol aktiválni lehet a magokat?

Nekem a CPU Active Core Control-nál nincs olyan beállítás, hogy "all core", de még ASrock UCC beállítás sincs. Így hogy fogom aktiválni a magokat? (a gyártó honlapján az van hogy támogatja az ucc-t

Ahogy pukkancs képén is látszik, valahol ott kell lennie a biosban az UCC-nek, az active core controllal csak azt lehet beállítani, hogy melyik magokra legyen érvényes az OC, legalábbis a képek alapján(nem ismerem az asrock biosokat). Az lenne a vicces, ha te meg egy hiányos biosú asrock lapot kaptál... 😂 Esetleg próbálkozz meg egy bios frissítéssel, hátha csak a későbbiekben került be a funkció.


Frissítettem a biost erre az is behalt... Így marad z 1.1-es verzió, de még mindig nem találom azt a k*****ott Asrock UCC-t. Pedig utánanéztem, másoknak akiknek ilyen alaplapjuk van, azoknak benne van az UCC.

Ezek szerint egy hibás alaplapot fogtam ki? Töbet nem vásárolok az iponnál. 😃 (Már 4x vittem vissza a gépet, egyszer egy sata kábel nem működött, aztán a DVD író sem olvasott, a proci is megdöglött, és még bootolni sem akart a gép, plusz még itt van a szeretett Asrockunk...)

Az nem az ipon hibája. Akárhol kifoghatsz hibás dolgokat. Úgy tűnik, neked nincs szerencséd. 😃 Egyébként én személy szerint még nem láttam saját szemmel 1 év és 2 napnál idősebb kifogástalanul működő asrock alaplapot. 😆
0
0
0
0
ea-st-ar avatar
Ha a vinyó CIRIPEL (besz@rás... o.O) akkor ott baj van. ^^ Addig írd ki a cuccaid, amíg tudod!!!

Ilyen?: [url]http://www.youtube.com/watch?v=vbq8vfs1wYY&feature=related#at=261[/url]

Ha igen, akkor tényleg írd gyorsan ami szükséges róla.
0
0
0
0
0423mark avatar
Ha még benne vagy az 1év gariban cseréltesd ki és ha még mindig adja a hangot nem a HDD vel van a gond
0
0
0
0
0423mark avatar
Suiasztok lenne egy olyan problémám hogy a gépem régen vitt egy játékot egy bizonyos grafikai beállitáson most pedig nem birja miért lehet ez egy darabig visszi rendesen utána elkezd szaggatni
0
0
0
0
pukkancs avatar
akkor ebből egy anti ASRock klub lesz 😆
0
0
0
0
FBalint avatar
Cooley írta:
FBalint írta:
Helló!
Van egy AsRock 760gm-gs3 alaplapom és egy Phenom II X2 555 procim.

A BIOS-ban hol van az a beállítás, ahol aktiválni lehet a magokat?

Nekem a CPU Active Core Control-nál nincs olyan beállítás, hogy "all core", de még ASrock UCC beállítás sincs. Így hogy fogom aktiválni a magokat? (a gyártó honlapján az van hogy támogatja az ucc-t

Ahogy pukkancs képén is látszik, valahol ott kell lennie a biosban az UCC-nek, az active core controllal csak azt lehet beállítani, hogy melyik magokra legyen érvényes az OC, legalábbis a képek alapján(nem ismerem az asrock biosokat). Az lenne a vicces, ha te meg egy hiányos biosú asrock lapot kaptál... 😂 Esetleg próbálkozz meg egy bios frissítéssel, hátha csak a későbbiekben került be a funkció.


Frissítettem a biost erre az is behalt... Így marad z 1.1-es verzió, de még mindig nem találom azt a k*****ott Asrock UCC-t. Pedig utánanéztem, másoknak akiknek ilyen alaplapjuk van, azoknak benne van az UCC.

Ezek szerint egy hibás alaplapot fogtam ki? Töbet nem vásárolok az iponnál. 😃 (Már 4x vittem vissza a gépet, egyszer egy sata kábel nem működött, aztán a DVD író sem olvasott, a proci is megdöglött, és még bootolni sem akart a gép, plusz még itt van a szeretett Asrockunk...)
0
0
0
0
Cooley avatar
Osynho írta:
Mivel most tette bele az új procit, gondolom ősrégi bios van rajta, + nem resetelte az előző után.
Persze ettől még lehet rakat fos az a lap, csak szerintem amíg nem próbálkozott vele egy hozzáértő, addig így látatlanba lehúzni nem érdemes. 😀

Oké ez jogos, de attól még ugyan úgy ott van a többi hiba, ami náluk a leggyakoribb, ez csak jelent valamit. Bár ha jobban belegondolunk, attól, hogy új procit tesz be, ugyan úgy jól kell automatikusan beállítania a dolgokat, és még a régi bios sem lehet gond, mivel AM3-as a deszka, tehát eleve teljes Phenom II támogatással kellett a polcokra kerülnie. 😀 Nekem pl amikor anno bekerült az előző konfigomba a Pentium 4 helyett a Pentium D, semmi fennakadás nem volt, pedig hozzá se nyúltam a bioshoz egy jó darabig(ettől függetlenül persze előfordulhat, de még nem hallottam hasonlóról).

Szerk.:
Osynho írta:
Mod: Lehet, hogy igazad van, nem tudom. Minden esetre sok hülyeség van a mostani lapomnál is, ami idegesít, pedig Gigabyte. A ventivezérlés nem valami okos, a C&Q azonnal kikapcsolódik, ha piszkálom a szorzót, ami a BE-s procik idején elég vicces dolog. 😠 És nincs is frissítás már hozzá.

A C&Q sajnos az AMD jóvoltából olyan szar(nálam írja is a bios, hogy bizonyos beállítások manuális használatával kikapcsol a C&Q), többek között ezért is alkalmazzák már ők is a C1E-t. A bios frissítést nem tudom, hogy miért hanyagolják. Az én MSI-mhez pl 2-3, de néha havonta jön új, de ez eleve újabb modell, bár az MSI 785-ös deszkáihoz is vannak viszonylag új biosfrissítések. Meg ehhez és néhány másik laphoz megcsinálták az AM3+ támogatást is, szóval f*sza. 😀
0
0
0
0
Osynho avatar
Mivel most tette bele az új procit, gondolom ősrégi bios van rajta, + nem resetelte az előző után.
Persze ettől még lehet rakat fos az a lap, csak szerintem amíg nem próbálkozott vele egy hozzáértő, addig így látatlanba lehúzni nem érdemes. 😀

Mod: Lehet, hogy igazad van, nem tudom. Minden esetre sok hülyeség van a mostani lapomnál is, ami idegesít, pedig Gigabyte. A ventivezérlés nem valami okos, a C&Q azonnal kikapcsolódik, ha piszkálom a szorzót, ami a BE-s procik idején elég vicces dolog. 😠 És nincs is frissítás már hozzá.
0
0
0
0
Cooley avatar
Osynho írta:
Azért mielőtt felgyújtanánk az Asrock székházát, szerintem itt valami beállítás volt elkúrva. Most oké, hogy megy szépen a proci, de C&Q ki van lőve. Engem tuti zavarna a dolog. Szóval csak tudni kéne mi micsoda abban a biosban és beállítani frankóra.

Természetesen nincs semmi komoly gond, mivel egyszerűen megoldódott a probléma, de mi az már, hogy a gyári, automatikus beállításokkal nem működik rendesen? És ez csak +1 pont, hogy miért utálom, ezen kívül ahogy írtam személyes sérelmem is van a gyártóval kapcsolatban, ahogy sok más embernek is. Persze van, aki kifog egy jó darabot, de sokkal több a meghibásodás az asrocknál, mint az asus-nál, gigánál meg msi-nél egybevéve... Legalábbis azok alapján, amiket eddig olvastam.
0
0
0
0
Osynho avatar
Azért mielőtt felgyújtanánk az Asrock székházát, szerintem itt valami beállítás volt elkúrva. Most oké, hogy megy szépen a proci, de C&Q ki van lőve. Engem tuti zavarna a dolog. Szóval csak tudni kéne mi micsoda abban a biosban és beállítani frankóra.
0
0
0
0
Cooley avatar
FBalint írta:
Helló!
Van egy AsRock 760gm-gs3 alaplapom és egy Phenom II X2 555 procim.

A BIOS-ban hol van az a beállítás, ahol aktiválni lehet a magokat?

Nekem a CPU Active Core Control-nál nincs olyan beállítás, hogy "all core", de még ASrock UCC beállítás sincs. Így hogy fogom aktiválni a magokat? (a gyártó honlapján az van hogy támogatja az ucc-t

Ahogy pukkancs képén is látszik, valahol ott kell lennie a biosban az UCC-nek, az active core controllal csak azt lehet beállítani, hogy melyik magokra legyen érvényes az OC, legalábbis a képek alapján(nem ismerem az asrock biosokat). Az lenne a vicces, ha te meg egy hiányos biosú asrock lapot kaptál... 😂 Esetleg próbálkozz meg egy bios frissítéssel, hátha csak a későbbiekben került be a funkció.
0
0
0
0
pukkancs avatar
Cooley írta:
pukkancs írta:
ezek után ha valaki azt mondja, hogy vegyél asrock-ot akkor ott helyben rúgom szájba.

És neked csak ilyen apró gondod akadt miatta, nekem egy nem épp alsó kategóriás szinte azonnal a garancia lejárta után ment gajra, ami akkor 1év volt... Csak akkor még nem ismertem, és megtetszett az árcédulája. Havernál az 1066MHz-es modulok nem képesek 800MHz felett menni, mivel nincs semmi OC lehetőség, és automatikusan 800MHz-re lövi be őket az a szar, és még sorolhatnám. 😂


hát remélem hogy nekem nem lesz több problémám vele. igaz kicsit hangosabb lett így a gép, hogy "működik" a procim 😃 de annyi baj legyen...
0
0
0
0
FBalint avatar
Helló!
Van egy AsRock 760gm-gs3 alaplapom és egy Phenom II X2 555 procim.

A BIOS-ban hol van az a beállítás, ahol aktiválni lehet a magokat?

Nekem a CPU Active Core Control-nál nincs olyan beállítás, hogy "all core", de még ASrock UCC beállítás sincs. Így hogy fogom aktiválni a magokat? (a gyártó honlapján az van hogy támogatja az ucc-t
0
0
0
0
Cooley avatar
pukkancs írta:
ezek után ha valaki azt mondja, hogy vegyél asrock-ot akkor ott helyben rúgom szájba.

És neked csak ilyen apró gondod akadt miatta, nekem egy nem épp alsó kategóriás szinte azonnal a garancia lejárta után ment gajra, ami akkor 1év volt... Csak akkor még nem ismertem, és megtetszett az árcédulája. Havernál az 1066MHz-es modulok nem képesek 800MHz felett menni, mivel nincs semmi OC lehetőség, és automatikusan 800MHz-re lövi be őket az a szar, és még sorolhatnám. 😂
0
0
0
0
pukkancs avatar
ezek után ha valaki azt mondja, hogy vegyél asrock-ot akkor ott helyben rúgom szájba.
0
0
0
0
niteforce avatar
hu bakker gyerekek kezdtek engem is az asrock ellen nevelni 😃😃
0
0
0
0
Cooley avatar
Örülök, hogy segíthettem, és hogy nőtt az asrockot utálók táborának létszáma! 😂 A legsiralmasabb, hogy az asrock a 3. legforgalmasabb az alaplappiacon...
0
0
0
0
pukkancs avatar
na jah. de ne tudjátok meg h mennyire ideges voltam e miatt. most már nyugodtan kortyolom a sörömet 😜 és kösz a segítséget
0
0
0
0
Cooley avatar
Király! 😀 Eggyel több történet, amit az indokok közé vehetek, amikor azt kérdezik, hogy miért nem szeretem az asrockot. 😆
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció