Gépem alkalmas-e játekra?

Szerző: Gears17, 2009. June 14., téma
Fórum » Asztali PC
Sziasztok lenne egy kérdésem most kap egy Gépet és nem tudodom hogy alkalmas-e játékra
S.O.S-ben kérem a választ
gépem adait nezetek meg
Hozzászólások: 1 088
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
sisko avatar
A crysis 3-hoz FullHD-ben legalább HD7870 vagy GTX660 (Ti) kell(de még ezeknél is 1-2 dolgot vissza kell venni).Tehát ezeknél jobb ajánlott a fullhoz : https://cdn.overclock.net/d/d4/d4eae7e6_192020smaa204x.jpeg
A többi játékhoz (még) nem kell ilyen erős vga,amit írtam,kb 60k.körül kezdődnek.Viszont az fx 8350 sokkal jobb lenne,mint az fx 4350.
0
0
0
0
no avatar
milyen vga kéne amin full graff lenne ?
0
0
0
0
sisko avatar
byebali : az imént még nem turbokuksi voltál ??? 😆 Ez már jobb,de az előző procival,és a Crysis 3-at ez a vga sem fogja vinni FullHD-ban max graffal,de amúgy menne rajta minden.
0
0
0
0
no avatar
helló gépet akarok össze rakni ez a konfig fogja bírni a játékokat ? 😀
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Szerintem csak elméletben rakta össze. Vagy legalábbis remélem😃
0
0
0
0
kung avatar
turbokuksi: csodálkozok, hogy sikerült az AMD FX-8350-et elindítani az ASRock 960GM-GS3 FX lappal, csak a 95w FX-ekkel kompatibilis. Az a szörnyű igazság, hogy a Sapphire Radeon HD7730 2GB GDDR5 FULL HD -ben elég sok játéknál elhasal.
0
0
0
0
cseszka avatar
Attól függ mi a "2Gb gddr5 video kari".Valami normális pl 7870 vagy a parasztvakitós,aminn szinte minden uj játék kifog?
0
0
0
0
turbokuksi avatar
sziasztok össze raktam egy új szerintem elég jó kis gépet
4ghz 8 magos proci amd fx8350
8giga ram
meg 2 gb gddr5 video kari tudtok olyan játékot mondani amit nem bírna a gép ?
0
0
0
0
FoLey avatar
sisko Köszönöm,igen a kicsikémre céloztam,nekem elég lesz a low-medium is.Majd 1x szerzek bele VGA-t,de nekem most fontosabb +2GB ram.
0
0
0
0
sisko avatar
FoLey-v : ha ezen gondolod "AMD Vision új kicsikém",akkor elfutnának,de csak min. graffal,és nem a ramok sebessége miatt.Az a proci csak 2 magos,az integrált vga meg kevés játékra.Egy rendes vga dobhat rajta,de a Metro-hoz vagy a GTA 4-hez igencsak kéne a 4 magos proci.
0
0
0
0
FoLey avatar
Hali

Van az új gépem és Metro 2033,GTA 4,Call of Duty MW3,Black Ops 1-2 elfutnának az én gépemen? a ram 1600-ra van téve,később +2gb rammal meglesz toldva
0
0
0
0
acsricsi avatar
Értem. Hát nekem teljesen jó 3-4 évi ez a konfig. Amit most kicserélek az 13 éves nem volt kicserélve 😆. Szóval most már itt az ideje. De ha elbírja 3-4 évig akkor össze tudok szedni annyi pénzt, hogy sokkal jobb lesz majd. Mert most ezt a 76 ezer Ft-ot 2 hónap alatt szereztem meg. 😀
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Ennek a gépnek mindent bírnia kell. Csak akkor lesz az, hogy nem bír valamit ha túl sokat vársz tőle. A laptopodban lévő integrált videokártya baromi gyenge volt. Egy 6 évvel ezelőtti alsókategóriás kártya is agyonveri. Szóval ha mindig lejjebb és lejjebb tudsz adni az igényeidből(grafika, felbontás) akkor ez a gép sokáig jó lesz. 3-4 évig biztos. Bár valaki valahol írta, hogy 2-3 éven belül 2-3szor erősebb kártyák is lesznek mint a mostani csúcskártyák. Én ennyir nem látok a jövőbe meg nem tudom igaz-e de lehetl esz egy újabb komoly ugrás mint anno volt régebben. most ez HD 5000,6000,7000 meg GTX 400,500,600,700 kicsit tötymörgős. Nem sokat dobnak az előző szériához képest az új kártyák. Meg majd jön a DDR4 memória is lassan. FM2+ processzorok és alaplapok is AMDnél. Intelnél meg következő évben biztos jön megint új széria.
0
0
0
0
acsricsi avatar
Az én gépem mennyire jó játékra? Far cry 3, Assassin's Creed 3, Tomb Raider (2013), Crysis 3, Grand theft Auto 4, Battlefield 3, na meg persze ha kijön az Assassin's Creed 4 akkor TALÁN fogja bírni? Tudom senki nem tudhatja, hogy milyen gépigénye van de azért valamit tudnátok mondani? Előre is köszi.
0
0
0
0
Zelko315 avatar
Köszi a gyors választ, nekem ez tökéletesen megfelel. 😀
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
AC3: medium(ez benne a minimum),FC3: medium low keverék, Crysis 3: low, Tom Raidr(2013): medium. Minden a max felbontásodban értendő(1280x1024).
0
0
0
0
Zelko315 avatar
Kérdeznélek titeket:
Szerintetek a gépem mennyire alkalmas játékra? 😀
Egyelőre csak ezekre vagyok kíváncsi,hogy ezek,hogy mennének: Assassin's Creed 3, Far Cry 3, Crysis 3,Tomb Raider (2013)
Szerintetek? 😆
0
0
0
0
Payphoner avatar
hát az biztos de amúgy ez se olyan vészes, de tényleg megnézem majd hány mm-es fér rá max
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
figyelj ha nem tudod akkor lehet 9 centi is amiket ajánlottam azok fix, hogy beférnek szerintem😀 a 9 centis is megváltás lesz szerintem😃
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
egyébként keretet nem írtál ezért egy a gyárinál jóval csendesebb de teljesítményben nem olyan jelentősen jobb hűtőket ajánlottam szóval lehetnek ennél jobbak is bár az h mekkora cpu hűtő fér bele az sok mindent korlátoz.
0
0
0
0
Payphoner avatar
Nem tudom hogy ráfér e de utána fogok nézni, kösz a sok segítséget, ha találok hűtőt magamnak szólok 😀
0
0
0
0
marceee0101 avatar
Üdv a gépem alkalmas játékra? és mondjuk processzort vagy VGA-t stb.. lehet-e, ha igen érdemes -e cserélni benne?.. a válaszokat előre is köszi😃
0
0
0
0
Payphoner avatar
a HDD problémám is helyre jött az valószínű az újratelepítésnek volt köszönhető mert régebben még a kábelt is kicseréltem de az nem segített! de azért egy hűtőre még fáj a fogam mivel azért ez kicsit hangos 😀
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Aha szóval a proci trotthlingolt mivel túlmelegedett így már érthető. HDD probléma még fenn áll? Amit írt sudosu azt megpróbáltad?

niteforce: Akkor combos cpu limited van😃 vissza kéne szerintem váltanod 4 magra.
0
0
0
0
Payphoner avatar
Na azt hiszem megoldódott minden az újratelepítés után bár szerintem nem ez segített! Még a régi 2 magos gépemre vettem egy külön hűtőt a gyárit meg kidobtam. Na mármost azért cseréltem új konfigra mert meg volt bolondulva a processzor a hűtő úgy búgott rajta hogy komolyan mondom nem hazudok olyan volt a hangja mint egy porszívónak. Mikor az Fx-re rátettem ezt a hűtőt tök jól szolgált de most észrevettem hogy megint olyan a hangja mint egy porszívónak. És igazad volt Taylor tényleg a proci volt a ludas a ludas mert valószínűleg az melegedett mindig túl de a hűtő lecserélése után (vissza tettem a gyárit)után nagyszerűen ment az F1,

Köszönöm nagyon a segítségeket!
0
0
0
0
niteforce avatar
Most felraktam 1440x900 magasra mindent és jobban megy 😃
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
a metro 2033 egy fps és inkább vgara alapoz az a játék. Az ilyen autós játékok jobban alapoznak a processzorra tudtommal.
0
0
0
0
niteforce avatar
hát azért nem ennyire gyenge az, a metro 2033 tök jól megy, azért nem értem, de mondjuk lehet hogy az rossz amit letöltöttem.
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
szerintem a prociból nagyon leadtál niteforce. procilimites felbontásban játszol szóval neked fontos az erős processzor. ez a 4ről 2magra váltás eredménye szerintem.
0
0
0
0
niteforce avatar
Sziasztok
az van, hogy a need for speed the run eléggé rosszul megy, lowon van 1280*960-ban, és még így is akad néha, pedig szerintem mennie kéne mediumon 1440*900-ban. kipróbáltam a metro 2033-mat, és az dx11-ben normalon megy jól 1440*900-on.
0
0
0
0
sudosu avatar
A HDD kikapcsolás esetén lehet valami érintkezési hiba is.
Ha meg a boot sorrendben nem ismeri fel a HDD-t akkor nem szoftveres probléma van! Nézd meg hátha valami kimozdult vagy valami érintkezési hiba.
0
0
0
0
Payphoner avatar
Remélem is hogy csak az 😀
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Hú hát HDD problémánál ötletem sincs:S hát még rendszerújrarakás egy jó próbálkozás volna😃 hátha csak szoftveres a baj😃
0
0
0
0
Payphoner avatar
Ezt a prime 95-tesztet meg fogom nézni, ma viszont szétszedtem a VGA-t, kicsit kitakarítottam stb. majd visszatettem a gépbe másik tápot adtam neki és a másik portba kötöttem még a képernyőt is. Először azt hittem változott valami de végül mégse. Szerintem ebből rendszer újratelepítés lesz !

Még egy dolog mai nagyon régóta izgat és nem tudok rájönni mi a baj: vagy 1 320 as és egy 500 as HDD. a 320-son van egy rednszer de az nem indul be ha nincs bekötve az 500-as (azt írja hogy nincs rendszer telepítve) mondom lehet én vagyok a hülye bekötöm csak az 500-ast semmi nincs rendszer néztem boot sorrended is semmi. ez miért van? Ehez fűződik a 2. kérdésem: miért pörög be az 500-as HDD-m a rendszer működése közben olyan mintha ki lenne kapcsolva és mikor belelépek bepörög de néha csak magától.
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Hát szépen sorban ki kéne zárni dolgokat. VGA-t lenne legkönnyebb ugye mert azt könnyű cserélni. Szóval egy másik vga-val ki kéne próbálni a játékot de valami olyannal ami tényleg többet is tud mint 20 FPS szóval hasonló szintűvel. De tápot is ki kéne próbálni. Esetleg nem ad elég teljesítményt le vagy hasonló. Én egyébként a processzorra gyanakszom. Ugye F1 2012 keményen processzorigényes játék és egyébként erősen intelt komálja. Na ha proci nem kap elég feszt akkor lehet, hogy ezért ugrik le az fps mert ugye akkor vga-t sem tudja úgymond "meghajtani". Tartós prime 95 teszt volt már és közben figyelve a proci? Bár nekem ez nem könnyű esetnek hangzik😞
0
0
0
0
Payphoner avatar
nem tudom melyik miatt romlott de romlott az biztos. vissza raktam a legújabbat semmit nem segített. Fogok kipróbálni más játékot is de ez nagyon bizar. Esetleg atol lehet hogy tönkrement hogy régebben meg volt húzva a kártya meg egy kicsit a feszültséget? Bár ez a hiba olyan 2 hete jött elő a VGA meg már 1 hónapja vissza van áíltva az eredeti beállításokra.
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Hát az komoly. De akkor az új driverrel ugyanolyan vagy a bios frissítés csak rontott? Minden kábel rendesen be van dugva gépben? új driver alatt legfrissebbet értem nem azt amit most felraktál. Reméljük csak a driver miatt vannak ezek F1 2012 alatt.
0
0
0
0
Payphoner avatar
Na új dolog történt: Bios frissítés megvolt, régebbi drivert feltettem (VGA) és rosszabb lett. F1 2012-ben 2 kör ig simán ment utána olyan 15-20 másodpercenkét 70 FPS-ről most már 15 FPS-re csökken és nem csak beakad hanem hússzú másodpercekig ilyen a játék. tipp?
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Ha jól látom az Asrock 960GM-GS3 FX nem tartalmaz Dual biost.
0
0
0
0
Zori86 avatar
Nagyon sok alaplapon már dual bios van, így még ha frissítés közben történne valami sem kuka az alaplap. Dual bios nélkül sem kuka mondjuk, mert a bioschip viszonylag könnyen kivehető az alaplapokból és egy eprom íróval visszaírható a chipre a gyári bios.
0
0
0
0
sudosu avatar
BIOS Frissítésből csak akkor lehet valami probléma, ha véletlenül megszakad (például áramszünet). Ha valami oknál fogva megakad a frissítés akkor az alaplap kuka. Tehát csak olyan helyen szabad ezt csinálni ahol nem ingadozik az áram vagy szünetmentes tápegységgel szabad neki állni.
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
De a BIOS frissítés az a legeslegeslegvégső legyen. Azt írják a gyártók mindig, hogy ha minden rendben megy akkor ne frissítsél. De elvileg nem lehet belőle baj
0
0
0
0
Payphoner avatar
Köszönöm 😀 ezeket már próbáltam kivéve a bios frissítést az jön most!
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Én meg azt próbálnám meg, hogy nem futtatok a játékon kívül mást. max torrentet. de skype meg stb szarságot nem. xfire még oké. ha sehogy sem oké akkor esetleg egy bios frissítést próbálhatnál meg vagy töredezettségmentesíteni a merevlememzt de nem windowszossal hanem a piriform defragglerrt ajánlom én. rendszerleírót is kitisztíthatnád a piriform ccleanerrel.
0
0
0
0
Payphoner avatar
köszönöm hát vírusirtás lesz meg megpróbálok egy régebbi drivert feltenni😀
0
0
0
0
cseszka avatar
A gts450 bár nem a legerösebb kártya,nemszabadna lennie ekkora Fps ingadozásnak,pláne minden játéknál.Próbálj meg virusirtást,esetleg egyel régebbi drivert feltenni,v érdeklödd meg itt,meik a legjobb nvidia driver,ami jelenleg van,mert nekem AMD karim van,NV ezért nem követem.
0
0
0
0
Payphoner avatar
Kérnék egy kis segítséget: Tényleg gyenge lenne a mai játékokhoz a gépem? most a Remeber me-vel játszottam és lowon 120 FPS-körül mozog de néha pár másodpercre beakad ilyen 20-03 FPS-re. És ez szinte minden játéknál előfordul mi lehet a gond?
(a vidi karim dirvere a legfrissebb)
0
0
0
0
RIbeni avatar
ever16 írta:
Nekem alkalmas -e játékra??
Üdv ever16


Hogyne lenne alkalmas! De természetesen nem max grafikán full HD-ban, de el lehet játszogatni vele...
0
0
0
0
ever16 avatar
Nekem alkalmas -e játékra??
Üdv ever16
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció