Gépem alkalmas-e játekra?

Szerző: Gears17, 2009. June 14., téma
Fórum » Asztali PC
Sziasztok lenne egy kérdésem most kap egy Gépet és nem tudodom hogy alkalmas-e játékra
S.O.S-ben kérem a választ
gépem adait nezetek meg
Hozzászólások: 1 088
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Hát elég gyenge a szállankénti teljesítménye annak az opteronnak. Egy Laikusnak vonzó a 12 mag és a 32 giga ram, de hol használja ki? Mai játékok nagy részt 4 szálra vannak megírva, esetleg jól jönne a 4 mag / 8 szál kialakítás.(HT vagy SMT) Ryzenre utalva it.

Kicsit körül néztem hogy tudjunk visszonyítani,kevés teszt van róla. Találtam egy Passmarkos oldalt és ott összehasonlitottam az I5-3470 processzorommal. Hiába 12 mag, az i5 4 magon is elveri. Ennyit a bika erős számítási teljesítményről 😃
[Dual CPU] Six-Core AMD Opteron 2423 HE (5969)
Intel Core i5-3470 @ 3.20GHz (6637)
0
0
0
0
💬 18
hashimoto avatar
@carl18: Mondjuk ja, az opteron véletlen sem szerverproci.. 😃
Nézd meg a hőn áhított i5-öd egy szerverben, az opteronhoz képest egy hatalmas 0 környékén mozog..

Értem én hogy intel fanboyság, de azért a kettő az két külön kategória.. Nem ártana picit utánaolvasni, mielőtt baromságokat böfögünk az éterbe főnök. 😃
0
0
0
0
no avatar
@hashimoto: Jobb az i5 mindent éren semmi kétség e felől a tesztek is ezt mutatják.
Hiába 12 mag ha mind harmat gyenge, ha nem szerver proci mi ?
[url]http://www.cpu-world.com/CPUs/K10/AMD-Six-Core%20Opteron%202423%20HE%20-%20OS2423PDS6DGN%20(OS2423PDS6DGNWOF).html[/url]
Rézbaxo fánfügyülő? Komolyan egyre lejebb van az oldal szinte 😃
Nézd már meg az opteron szerver processzor, 2009-ből . 2 ghz makonkénti órajel, sokkal gyengébb ipc is ráadásul.

Nem ártana kicsit utánanézni mielőtt beugatunk másoknak, amd fan boy! 😃 16-17 évesek nyomják itt egymásnak a pluszokat mikor még egy gépet se raktak össze maguknak LOL.
Lehet az amd opteron más felhasználási köre, de könyörgöm 2009-es amd cpu-ról van szó. Ami magonként egy prescott pentium 4 cpu szintjével vetekszik kb.
De menjünk le óvodai szintre hogy te is megértsd, melyik az erősebb 12-12 éves 40-50 kg-val vagy 4 utcai harcos 100 kg súllyal?
De jó már trollkodni mi ? 😃 De én nekem itt van a cpu a gépemben bármikor leütöm vele az opteron ha kell.
0
0
0
0
FoLey avatar
@carl18: Maradjunk annyiban,hogy egy szerverproci vs. asztali proci mellesleg az órajelben is van különbség. Ha opteron is megkapná a 3,2Ghz-et mint a tied akkor elevényül a különbség. Ez olyan vita tárgya mint Xeon vs. Intel i5.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@FoLey: Az a baj, szegény gyereknek hiába magyarázol.. 😃
0
0
0
0
no avatar
@hashimoto: Hol a teszt vagy bármi te agyhalott? Mindenki csak dumál hogy milyen erős? Hol van a visszonyítási alap? Akkor? Cinebench vagy mibe mérjük azt a brutális opteron erőt.
0
0
0
0
FoLey avatar
@carl18: És csak 2Ghz-en van járatva. Rambustibi ezt is kimaxolná. Pentium 4 szint kilőve,mert ezeket nem is tudná futtatni élvezhető sebességel. 😆
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Magonkénti teljesítmény van pentium 4 szintjén 😃 Össz-vissz az már nem olyan rossz.
De élmény látni a komment szekciót, aki írja ez a cpu állat egy GTX 980-al.
GTA 5-ben is direkt nem nyomja a srác a gázt mert mikor kicsit felgyorsít egyből be esik az fps, 28-30 fps-re esik be is alig ment az autóval. Akkor mennyire esne be mikor én végsebeségel vezetek a városba ? 😃 15-20?
0
0
0
0
FoLey avatar
@carl18: Amúgy is ez szerverprocesszor és nem játékra lett tervezve. Xeon is az még is tudnak vele játszani tökmindegy,hogy micsoda. 😃
0
0
0
0
no avatar
@carl18: carl18 Hát nem tudom .. Ilyen régi i5-t nem nagyon használ már senki játékra.Egyébként az újabb játékokat több magra optimalizálják ezt csak néhány hülye találja ki hogy nem használja.. Ha megnézed akkor minden magot használ. Én pl még egy játéknál sem láttam hogy az egyik mag a másik 3 / 7 től használ többet 2-5% nál. Pl a te i5 3470 vs i5 6600/6600K +25%/ +35% teljesítmény különbség..Hiába 4 szálas a tied is , az opteron meg még annál is gyengébb játékra.Én már akkor azt mondanám ha olcsón akarsz i7 teljesítményt akkor a szegény ember i7 ese bőven elég.. 😃 Egy mérnöki processzor 😀 130 dollár körül van 8 magos.Én inkább felső kategóriás kártya és minimum 4 fizikai magos processzor híve vagyok játékra nyilván Intel mert az AMD FX legnagyobb tagja sem hajt ki egy alsó kategóriás 1060 at.
0
0
0
0
KRZT963 avatar
@KriszVideo: Ismered az AMD Ryzen sorozatát?😊
0
0
0
0
no avatar
@KriszVideo: Azért ez elég merész kijelentés hogy Ilyen Régi I5- senki se használ játékra 😃
Ár-érték arányról halotál te már? Hogy megérje-e megvenni az adott terméket az adott teljesítményért.
Igen írtad a 6600K és társai 25-30% jobban mint az I5-3470 de azt is nézd már meg milyen áron.
Kapok 25% pluszt 400%-árkülönbséggel? Ez még a hülyének is megéri, pont ez az a hülyének megéri.
Én a 3470-et 16500 ft-ért vettem, annyiért ajándék volt. És ne azzal jöjjünk már hogy valami régi, akkor te ülj fel a hype vonatra és vedd meg nyugodtan azt a pár % plusz teljesítmény négyszeres áron.
Meg addig amíg nem érik cpu limitbe, főlösleges cpu-t váltani. És ha váltok is biztos nem 25% lesz az amiért váltani fogok 60-80% akkor már, I5-8400 ha váltanák. De mivel elég a jelenlegi Ivy Bridge is hát miért váltsak erősebbre.

Szóval a Digital Foundry és társai hülyék? Jó tudni 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@KriszVideo: AMD FX legnagyobb tagja sem hajt ki egy alsó kategóriás 1060 at. Ha gépigényen nem akkor PH!-n FX topikba lessél be csak ne böfögj több hülyeséget ide.
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Ép ez az hogy PH-n elküldenék melegebb éghajlatra. 😆 Meg alsó kategóriás GTX 1060? Vannak kijelentések az fix 😃 Azért rambustibinek a FX 9590 elég jól meg hajtotta a Titan mikor videókba láttam.
0
0
0
0
FoLey avatar
@carl18: Láttam már FX-8350+GTX 1070,80 párosítást is.
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Látni lehet, csak értelme nincs. Az a GTX 1080 már overkill, oda inkább egy 4790K vagy 6700K az optimális.
0
0
0
0
FoLey avatar
@carl18: Tévedsz FX-el kapcsolatban írták,hogy jó némi kraftot hagynak,de FullHD+ fölötti felbontásban már elevényül a cpu limit.
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: FoLey figyelj nekem volt szerencsém próbálni néhány processzort.. AMD FX legnagyobb tagja 1060 alatt bottleneckel.Ryzen szintén panaszkodik mindenki ismerősök hogy megvették i5 helyett és nem hogy nőt volna még csökkent a teljesítmény.. meg jött a kékhalál újra indulás stb...Pedig csak egy gtx 1060/1070 volt mellette.Félre ne érts nekem nincs bajom az AMD vel mert pénzt még soha nem adtam érte,valószínű ha pénzért vettem volna akkor azt mondanám hogy egy rakat sz*r ennyiért már bocsi..Játékra egyáltalán nem fontos az hogy éppen hány magas az a bizonyos processzor 😃 Ha magonként gyenge akkor annyit ért..Ez épp olyan mint az SLI hiába van két alsó kategóriás kártyád pl 1060 Ha nem támogatja a játék az sli-t nem sokat érsz vele...Egyszerűbb többet adni erősebbért és annyi.Hozzá tenném nem olyan teszteket kéne nézni ahol a gyártó elég komoly összegeket fizet az adott videóért/cikkért 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
Teljesen jól írta zsoltdeak17. Bika erős számítási teljesítmény, AMD-től pozitív alacsony fogyasztás, viszont ha jól tudom DDR2 memória támogatás. És az RX460 sem valami fenomén, viszont szerintem passzol a rendszerbe. Meg hát a szokásos, amit sokan elfelejtenek: attól függ milyen felbontáson. 😉
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Az öreg szerverprociktól azért nem kell sokat várni játékok terén.
0
0
0
0
Crytikal avatar
Sziasztok!

Gépem alkalmas lenne, a mai játékok futtatására? 😀

Processzor: Six-Core AMD Opteron(tm) Processzor 2423 HE 2.00 GHz (2 processzor) (12 mag)
Memória: 32 GB 1333 MHz
Videókártya: Radeon(TM) RX 460 Graphics

Köszi a választ! 😀
0
0
0
0
norbertoo avatar
Köszi a válaszod ! 😉
0
0
0
0
lambert avatar
Szia! Elég combos gép az enyémhez képest! Szerintem a mai játékokkal max 1080p-be vagy egy kicsit lejjebb highon biztos fog menni 60 fps-el. Szerintem elégé jó gép. Max ha esetleg kevés lenne a ram akkor egy 12 gb bőven elég.
0
0
0
0
norbertoo avatar
Szevasztok szerintetek ez jó konfiguráció? Játékok szerintetek hogy futna rajta ? Pl.Battlefield 1, Gta V stb. Fullon menne ?
Alaplap HP OMEN 870
Processzor Intel Core I7-7700 QUAD CORE
Memória 8GB (1X8GB) DDR4 2133
Videóvezérlő GFX NVIDIA GTX1060 FH 3GB G5
DVD-író Slim SuperMulti ODD
Háttértár HDD 2TB 7200RPM 3.5
Operációs rendszer: MS Windows 10 HU 64bit
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
teljesen korrekt gép, mondjuk egy hdd még kell bele
0
0
0
0
Floriian avatar
Az tényleg jó amit linkeltél.
Régen én ezen filóztam:
Gigabyte GA-B150-HD3P; Kingston HyperX Fury 8GB; I5-6500; RX480 (A jobb DX12 teljesítmény miatt); NZXT S340.
Persze ha lecsökkented a gépház árát, akkor belefér a keretbe egy HDD vagy egy SSD. Az alaplap meg lehetne egy picivel olcsóbb. Pl.: MSI B150M Mortar. Így lehet, hogy még belefér egy SSD is.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
Ez egész barátian hangzik : [LINK]
0
0
0
0
VaGa88 avatar
Szervusztok!

Szeretnék tőletek egy kis segítséget. Most készülök egy komplett gépet összerakni de bizonytalan vagyok hogy miből mennyire lenne szügségem (Ram, videokártya, proci). kb 250 000 szánok rá ja és intel párti vagyok. Az új battlefielddel szeretnék főként játszani.
Előre köszönöm segítségeteket.
0
0
0
0
Puffin avatar
kicsi888: mivel 100-ból kellene egy alaplap és proci ezért egy i5-öt javaslok 1150-es tokozással + alaplap hozzá. Így tudod a jelenlegi memóriákat is használni benne!
Hardveraprón Sipi85 vagy Gianni27 kollegánál 100-ból megvan egy szorzózármentes i5 és egy z97-es lap!
0
0
0
0
ppista avatar
kicsi888:Ezeket ajánlanám játékokhoz:AMD X4 A10 7870K AD787K😆JCBOX processzor
Kingston 120GB SV300S37A/120G SSD meghajtó
Western Digital 1TB SATA3 64MB WD10EZRZ merevlemez
Gigabyte GA-F2A88XM-D3HP alaplap
Meg ha mindenáron szeretnél tápegységet cserélni akkor ezeket ajánlom:FSP 450W Hydro X Gold HGX450
FSP 500W Hydro Bronze HD500 tápegység (Nekem is ilyen van és jól teszi a dolgát)
Tápegység nélkül kb 100E Ft-ből ki is jössz
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok gépfejlesztés előtt állok és segítséget szeretnék kérni.
Processzort és alaplapot szeretnék majd cserélni a többit még elégnek érzem...
Az alaplapnál fontos hogy 4 ramslot legyen később veszek majd még 2x4gb-t és ha táp is kell akkor azt is írjátok le mert nem értek annyira hozzá.
Keret kb 100e ft a táp és ram nélkül előre is köszi.
0
0
0
0
csuz-li avatar
kmd94: Bőven elég a géped ezekhez, csak cserélj alaplapot, vagy legalább frissítsd a BIOS-át.
0
0
0
0
no avatar
Hello.
Szerintetek a GTA V, Call of Duty Infinite Warfare-hoz jó a gépem?
A PC-m adatai elérhetőek a profilomban.
Köszi! 😀
0
0
0
0
no avatar
Üdv.

Letöltöttem a Fifa 17 demót és akadozik.

Win7 64bit
CPU: Phenon II x4 965 BE
GPU: Gigabyte GTX 460
Ram: Hyperx 1600mhz ddr3 4GB

Ha vennék bele 8GB ramot akkor elfutna rendesen?

Köszönöm
0
0
0
0
ppista avatar
720p-be elmenne a FIFA 17.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy a fifa 17 fog-e műküdni ezzel a számítógéppel?!

Win 7 64 bit
GeForce GTX 550Ti
QuadCore Intel Core 2 Quad Q8400, 2666 MHz (8 x 333)
6 Gb RAM későbbiekben 8 Gb-ot szeretnék a számítógépembe. 😀
0
0
0
0
Skiter0524 avatar
A régi szörnyem 😢

[img][LINK][/img]
0
0
0
0
MrPAYER avatar
Ígyvan! Azzal a kártyával még ma is eltudnak játszogatni a null igényes felhasználók. Az viszont elég szép garancia, ejha 😃
0
0
0
0
MariusTitus avatar
úgylátom neked is volt hd 6670ed 😃 Az enyém elromlott garanciába meg a 7790est adták cserébe
0
0
0
0
MrPAYER avatar
Az előző gépembe nekem is egy 4 magos Phenom volt, igazság szerint, sem a teljesítményére, sem pedig egyéb dologra (hőfok, zaj) nem volt panasz. Maga 18 ezer forintos árával mikor vettem számomra bestbuy volt. 😀
0
0
0
0
MariusTitus avatar
Na ennek örülök 😃 A héten meglesz ha minden igaz.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
zsolt566: Nekem nagyon hosszú idő után az első amd procim egy fx 6100 volt. A gyári hűtővel sem ment nálam 50-55 fok fölé, igaz jól szellőző házban. Se nem tudok, se nem akarok rá rosszat mondani, én nagyon szerettem az fx-et. Nálam megszolgálta a vételárát. Arkham knight medium, vagy vegyes med/high beállításokkal szerintem már elég szépen menne. BF4 szereti a processzort is tekerni és az fx a phenomhoz képest erőmű,szóval sokkal jobban fog vele hasítani.
0
0
0
0
MariusTitus avatar
Hát elég sokáig birta a phenom nálam is.Csak már lehet rajta érezni hogy ahol kéne a processzor is ott már gyengén teljesít.Droppol stb.Nem vagyok milliomos így a legjobb megoldást kerestem abban az árban amennyim van.Amin változtatok az a processzor a ram meg az alaplap.Később meg talán egy SSD.Na de ha így van hogy több szálra fejlesztenek mostmár akkor lehet hogy nem annyira rossz döntés ez az FX.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
Az iróniát nehéz írásban átadni. Automatikusan meg csak azok veszik a lapot akik szintén hajlanak az iróniára. 😀
Azt megítélni, hogy egy konfig meddig lesz időtálló, finoman szólva is kuruzslás. Amilyen ütemben nőnek a gépigények (pontosan olyan ütemben ahogy a gyártók növelik az alkatrészek teljesítményét), egyenlőre ott tartunk, hogy egy-két évnél távolabbra nem tervezhetsz. Mikor 2008 környékén tervezgettem az e8500-as procim vásárlását, még nyugodtan a zsebembe mertem nyúlni, mert tudtam 5+ évig nem kell processzorra költenem. Ami egyébként pontosan így is történt. Már mindenki négymagos cuccokkal vagánykodott, mikor nekem még az e8500 hajtotta az 6850-em. Megint ugrás jöhet a dologba, mert eddig parasztvakítás volt a sokmagos proci biznisz (gamerek körében legalábbis), mert nagyon kevés játék használt egy, max két magnál többet. Most már elterjedni látszik a fejlesztőknél a több szálra/magra való fejlesztés. És ma már lehet venni 20 szálon dolgozó processzort is pl. Egyre tejed a 4K, a világ összes videómemóriája nem lesz elég a világ összes processzormagjával. És még szóba sem került a vr. Szóval ez van most, itt tartunk, ha számítástechnikáról van szó, most fokozottan igaz, hogy a több az jobb.
Bocs hogy hosszú lett. 😀
0
0
0
0
MariusTitus avatar
Na szóval az a helyzet h nemtudom mire lesz elég 1366x768ban az FX 6300/HD 7790 8gb ram páros. Ami úgy érdekelne hogy így már menne e valahogy a Batman Arkham knight vagy ezzel is csak szarakodna? Na meg hogy mekkora javulás lesz kb BF4ben.+ Ha valaki gyári hűtővel használta arra kiváncsi lennék hogy milyen hőfokot kapott vele.Nem akarom megfőzni miután meglesz 😃
0
0
0
0
Funes avatar
Mondjuk nem tudom mi volt ebben a humor, max irónia volt benne...😊
Legközelebb, ha vicces akarsz lenni nem árt egy Smiley a mondatod után úgy biztos érti majd mindenki !
Mondjuk így: 😆 😃 😂
0
0
0
0
Funes avatar
Szerk: Gyorsan átírtad/törlted a mondani valód, de ez a topik nem azért van, hogy viccet csináljunk a másikból, ha nem tudsz értelmes választ adni minek írsz ilyesmit...
0
0
0
0
Funes avatar
Buddha
Azért ilyeneket ne mondjál már, jó lesz 2-3 évig is simán, max Ram-ot kell bővíteni benne.
Fhd játékra tökéletes lesz jó ideig !
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
Buddha: na azért ott még nem tartunk, hogy egy új generációs felső kategóriás kártya 1 évig legyen elég. azt sem mondta, hogy milyen beállításokkal, szóval én inkább azt mondanám, hogy 3-4 évig is elég lehet, ha a vége felé már megelégszel low-medium beállításokkal fullhd-ban
0
0
0
0
Hunork avatar
mortan: Ajvé! Felbosszantod itt az embereket. 😆😜
0
0
0
0
MrPAYER avatar
Kb. 1-2 év kompromisszum mentes / kevés komp.

Utánna majd lehet lejjebb venni lassacskán 😀
0
0
0
0
mortan avatar
Azt sejtettem hogy jó lesz de inkább az érdekel engem hogy meddig lesz jó mert szeretnék egy olyan gépet ami legalább egy pár évig kitart
0
0
0
0
MrPAYER avatar
mortan: Ezt felesleges volt megkérdezni, mintha nem tudnád 😀
0
0
0
0
mortan avatar
Sziasztok!
Ez a gép milyen lenne játékra és meddig lesz alkalmas?

Alaplap: ASRock H97 Pro4
CPU: Intel Core i5-4690
VGA: Asus GTX 1060 6 GB
RAM: Kingston 8GB (2x4GB) DDR3 1866MHz
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
Köszönöm a gyors választ, akkor még tartom egy ideig. A grafika nem zavar annyira, az élményért játszom szinte mindig. A memórián fogok lökni egyet nem sokára, egyelőre jól van így is.
0
0
0
0
csuz-li avatar
phoenixfire: Elvileg a mostani konzolgeneráció végéig. Persze a grafikából egyre jobban engedni kellene, ahogy a VGA egyre elavultabbá válik, meg várhatóan a memóriát is bővíteni kell idővel, de ennyi.
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
Csak egy egyszerű kérdés. Van egy lenovo y50-70 laptopom, most nagyon jól végzi dolgát. Szinte minden játékot tudok jó beállításokkal fhd-ban játszani. A kérdésem az, hogy hány évig teljesítene még így játékok terén? Érdemes lenne le cserélnem előbb-utóbb? Lassan megjelennek a 10-es szériáju nvidiával rendelkező laposok, esetleg le tudnám ezt passzolni egy olyanért.

PS hogy ne kelljen utána nézni milyen konfigról beszélek:
CPU Intel Core i7 4710 HQ Hasswell 2.5 GHz up to 3.5 GHz (4 core 8 threads)
GPU GeForce GTX 860M 4GB GDDR5 128 bit
RAM 8 GB DDR3 1600 MHz (tervben van 16GB DDR3 1600MHz elég olcsón megúsznám)
SSD 250GB Samsung 850 EVO
0
0
0
0
csuz-li avatar
Floriian: Sima HD-ban jó lenne.
0
0
0
0
Floriian avatar
Mennyire lenne jó ez a gép, CS:GO, GTA V, LoL-ra?
CPU: AMD FX-4300
VGA: Gigabyte Readon R7 360 OC 2GB
RAM: 2X4GB Kingston HyperX Fury nemtudomhánymhznetámadjatokle
0
0
0
0
jani891214 avatar
Sziasztok!
Ez a gépalkalmas lenne játékra?
CPU:Intel Pentium G3460
VGA:Sapphire R7 240 1GB DDR5 Boost 11216-01-20G
RAM:2x4GB DDR3 1600MHz
Windows 7 64bit
0
0
0
0
Omis avatar
nekem még ez is stabilan fut
Prehistorik 2
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
ssgkk
Igazából teljesen jó gép. Mennyit szánsz rá? Illetve a 3TB mennyire fontos? Mert SSD-ben kellene inkább nagyobb. 120GB nem valami sok. Persze el lehet rajta lenni, de 250 mári igen. És az sem drága...Mennyit a keret a számító gépre?
0
0
0
0
Hu-cROPP avatar
Hali!
A gépemen nem fut az uj NFS 2015 játék. Megtudtam, hogy az AMD kártyám már nem támogatja a játékot. Egyéb javaslatok mit tegyek? hogy menjen a játék? uj grafkártya csere?
Egyébként egy haveromtól kolcsonkértem a 7970-es AMDjét, és berakom gépembe, nem kap kép a monitor...szóval nemtudom, most alaplapom a régi? ez lenne ha vennék egy új graf kártyát is?
Válaszokat elore koszi!
U.I: helyesírásér bocsi 😀
0
0
0
0
Thessgk avatar
Sziasztok !

Az eszközök között az intel terv ről lenne szó ...
Szerintetk milyen lenne ? Kompatibilise az alkatrészek ? Hogy lehetne minimális kompromisszummal faragni az árból :-D
...
0
0
0
0
no avatar
Lenovo G50-45 vs. HP Elitebook 8470p
lenne alkalmasabb a league of legends játékra? 😀
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció