Gépem alkalmas-e játekra?

Szerző: Gears17, 2009. June 14., téma
Fórum » Asztali PC
Sziasztok lenne egy kérdésem most kap egy Gépet és nem tudodom hogy alkalmas-e játékra
S.O.S-ben kérem a választ
gépem adait nezetek meg
Hozzászólások: 1 088
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
TaylorXIII avatar
úgy értette, hogy a a az A4 5300ban lévő videokártya nem túl erős és nem éppen játékra való persze attól függ mit akar játszani az ember.
0
0
0
0
no avatar
Integrated AMD Radeon HD 7000 series graphics in A-series APU
a gyártó honlapján ez van
0
0
0
0
RIbeni avatar
epoj44 írta:
Összeraktam egy másikat a véleményeteket kérném ki:
[LINK]
Merevlemezt gondoltam majd veszek használtan vagy máshonnan mert itt nagyon drága, a memóriát is kicseréltem CSX-ra.
Szerintetek akkor ezen menne az empire total war?
Ha igen milyen vinyó lenne jó bele?(egy ismerősöm bele tudja tenni)


Nekem a "B" konfigom pont egy ilyen proci és alaplap páros... Külső VGA nélkül nem igazán jó játékhoz az 5300K...
0
0
0
0
no avatar
Összeraktam egy másikat a véleményeteket kérném ki:
[LINK]
Merevlemezt gondoltam majd veszek használtan vagy máshonnan mert itt nagyon drága, a memóriát is kicseréltem CSX-ra.
Szerintetek akkor ezen menne az empire total war?
Ha igen milyen vinyó lenne jó bele?(egy ismerősöm bele tudja tenni)
0
0
0
0
no avatar
irtam empire total war
0
0
0
0
GodSie avatar
epoj44 írta:
Ez a gép alkalmas játékra?
Spoiler!
(Kung állította össze csak egy picit variáltam köszönöm ismét neki. )

[LINK]
Ilyen empire total war "magasságában" szeretnénk játszani.

Nem rosz kis gép Főleg hogy a Prociban van INTEGRÁLT gpu ami nem is rorssz 😀 Attól függ hogy mivel szeretnél játszani 😀
0
0
0
0
no avatar
Ez a gép alkalmas játékra?
Spoiler!
(Kung állította össze csak egy picit variáltam köszönöm ismét neki. )

[LINK]
Ilyen empire total war "magasságában" szeretnénk játszani.
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
NRB77 írta:
Elméletileg segíthet egy új driver is, de ha tudsz frissíts minden drivert, directx-t, vcredist, netframework-t stb. Bár nem vagyok egy szoftver guru, így esetleg ha nem tudok megoldani egy esetleges problémát, ami zavar, akkor full reinstall (szerencsére ilyenre ritkán kényszerülök). Néha egészen elképesztő hibák is előfordulhatnak, pl anno újra akartam játszani a Bioshock első részét Vista vagy 7 rendszeren (már nem emlékszem) és sehogy se bírtam működésre bírni. Kipróbáltam sok mindent, de semmi nem segített. Fórumokon olvasgatva találtam valamelyik külföldi oldalon olyat, hogy a GOM player bezavarja a játékot (gondolom a codec pack-ja ütközött valamivel). Letöröltem a GOM-t és láss csodát, elindult a Bioshock! 😀 Azóta VLC-t használok! 😃



Az nem semmi😃 Am nem tudom csávónak milyen driver van fenn de ha a legújabb akkor az is lehet baj. Tegyen fel egy olyan drivert ami a Battlefield 3 után jött ki pár hónappal mert a régebbi szériás kártyáknál lehetnek problémák új drivernél😃 pl nekem ASM csak a jó régi 2009-es vagy milyen driverrel volt jó mert az újjal a textúrák nem töltődtek be rendesen mikor az utcán mászkáltam pókemberrel😃 Ilyen nem indul a játék dolog nekem is volt már😃 pl GTASAnál ha nem teszed fel a rádiocsatornákat is akkor hibát észlel a főmenü előtt ha fejen állsz akkor is😃 Tegnap valakinek pont ez volt problémája és azért próbálkoztunk mert nem jutott egyből eszembe és fórumokon ez nem igazán van leírva😃 De itt most már igen😃
0
0
0
0
no avatar
Régen nekem is volt hasonló problémám, talán még a HD3850-nel, de idővel elmúlt (gondolom valamelyik driver frissítés oldotta meg, de már nem emlékszem pontosan csak a hibajelenségre). Azóta is AMD konfigokat használok, sőt a közeli rokonságban is már évek óta zakatolnak full AMD-s konfigok (4-5 darab a miénken felül), de ilyen hibával az utóbbi 4-5 évben nem találkoztam már egyáltalán és más ismerősöm sem panaszkodott ilyenről. A jelenség biztosan bosszantó, de ez nem a hardver hibája, hanem valami szoftveres kavar van ott szerintem. Ha ez általánosan jellemző lenne tényleg AMD karikra, akkor véleményem szerint nem lenne ekkora népszerűsége a gyártónak, senki nem akarna ilyen kártyákat venni.


Akkor az jó megoldás lenne, ha letöltenék egy másik frissítést?Zavaró sajnos, igaz egy Bf3-ért sok mindent bevállal az ember 😃
0
0
0
0
Arthur Morgan avatar
Sziasztok ! PC Kerekasztal beszélgetéshez keresek emberkéket. Akinek van kedve jelentkezhet itt privát üzenetben vagy a videó alatt.

0
0
0
0
kung avatar
Legolas24 írta:
Sziasztok
Az lenne a kérdésem egy FX 4100 menyire jó játékra?
Hogy futnának a játékok ugy hogy mellete van 4gb ram és egy Hd6770 1gb videokártya.
Válaszokat előre is köszönöm



Egy 4gb ram és egy Hd6770 1gb videokártya mellé bőven elég egy Athlon X4 750 vagy egy Intel Dual Core G2020 (2900MHz 3MBL3 Cache 22nm 55W Ivy Bridge). Amelyik szimpatikusabb azt vedd.
0
0
0
0
Cooley avatar
Legolas24 írta:
Sziasztok
Az lenne a kérdésem egy FX 4100 menyire jó játékra?
Hogy futnának a játékok ugy hogy mellete van 4gb ram és egy Hd6770 1gb videokártya.
Válaszokat előre is köszönöm

Jó, de inkább egy olcsóbb processzor, erősebb videokártya párost javasolnák játékra.
0
0
0
0
Legolas24 avatar
Sziasztok
Az lenne a kérdésem egy FX 4100 menyire jó játékra?
Hogy futnának a játékok ugy hogy mellete van 4gb ram és egy Hd6770 1gb videokártya.
Válaszokat előre is köszönöm
0
0
0
0
no avatar
Hali, kung múltkor segítettél megcsinálni a bf3-at, amit még egyszer nagyon köszönök, de mióta letöltöttem a driver-frissítést, akkor ha pl. youtube-on elindítok egy videót, vagy olyan oldalra kattintok ahol mozgókép van, feljön alul egy üzenet, hogy az amd képernyő-illesztőprogram nem válaszol, és utána átmegy no signal-ba a monitor, minden elsötétül, és semmivel nem tudom visszahozni, ki kell nyomni a gépet.
Olvastam olyasmit hogy ez gyakori hiba az amd-seknél...
0
0
0
0
kung avatar
epoj44 írta:
Így a gép 50 lesz.Tápegységgel meg mindennel


Akkor procit,ram, vga és táp 50 ezer?
Csak azért kérdem mert ha van 50k, akkor ez jobb választás lenne.

MSI H61M-P20 (G3) 11 385 Ft
Intel Pentium G2020 2900MHz 3MB LGA1155 Box 14 665 Ft
Corsair 4GB DDR3 1333MHz 7 525 Ft
VTX3D HD 5450 1GB DDR3 (V6) 7 835 Ft
FSP 350W FSP350-60APN Active PFC 85+ 8 630 Ft

Összesen: 50k


Vagy még hozzá pótolsz 3.960Ft, és ezt vennéd.

MSI H61M-P20 (G3) 11 385 Ft
Intel Pentium G2020 2900MHz 3MB LGA1155 Box 14 665 Ft
Corsair 4GB DDR3 1333MHz 7 525 Ft
VTX3D HD 5570 1GB DDR3 11 755 Ft
FSP 350W FSP350-60APN Active PFC 85+ 8 630 Ft

Összesen: 53.960 Ft
0
0
0
0
no avatar
Így a gép 50 lesz.Tápegységgel meg mindennel
0
0
0
0
kung avatar
epoj44 írta:
Hát akkor futok a boltba.. 😀
Különben köszi


Különben mennyiért szeretnél procit,ramot vga-t venni?

Empire: Total War gépigénye.
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Hát akkor futok a boltba.. 😀
Különben köszi
0
0
0
0
kung avatar
epoj44 írta:
Igen, menni fog.


Én bízom benned de én úgy hallottam, hogy a Celeron processzorok nem játékra valók de ha szerinted menni fog akkor menni fog.



Igen, így van a celeron nem játékra való, de ne felejtsük el, hogy ez egy 2 magos celeron, és az empire total warnak low-on elég egy sima Intel Pentium 4 , 2.6 GHz proci, ami jóval gyengébb a 2 magos celeronnál.
0
0
0
0
no avatar
Igen, menni fog.


Én bízom benned de én úgy hallottam, hogy a Celeron processzorok nem játékra valók de ha szerinted menni fog akkor menni fog.
0
0
0
0
kung avatar
epoj44 írta:
Sziasztok van egy számítógép szeretném megtudni alkalmas-e játékra?
Pl.: Megy-e rajta az empire total war.
Gép adatai:
CPU:INTEL Celeron E3400 2.60GHz 775 BOX
MEMÓRIA:KINGSTON 1024MB DDR3 1333MHz CL9 KVR1333D3N9/1GBK(2 darab)
VIDEOKÁRTYA:GIGABYTE GV-R545OC-512I HD5450 512MB GDDR3 PCIE
Ha mégsem menne mit kéne helyére tenni.
(Még nincs meg a számítógép csak összeraktam egy konfigurációt.)


Igen, menni fog low-on.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok van egy számítógép szeretném megtudni alkalmas-e játékra?
Pl.: Megy-e rajta az empire total war.
Gép adatai:
CPU:INTEL Celeron E3400 2.60GHz 775 BOX
MEMÓRIA:KINGSTON 1024MB DDR3 1333MHz CL9 KVR1333D3N9/1GBK(2 darab)
VIDEOKÁRTYA:GIGABYTE GV-R545OC-512I HD5450 512MB GDDR3 PCIE
Ha mégsem menne mit kéne helyére tenni.
(Még nincs meg a számítógép csak összeraktam egy konfigurációt.)
0
0
0
0
no avatar
Amúgy...kb. milyen beállításokat ajánlanál, mit lehet kihozni a játékból?(medium, high stb.)
0
0
0
0
no avatar
Hálásan köszönöm, tökéletesen fut a játék 😀
0
0
0
0
kung avatar
Jager8 írta:
Köszi nekem is hasonlókat mondtak ismerősök 😀
El tudnád magyarázni, hogy akkor most mit kéne tennem?
Bocsi, hogy ilyeneket kérdek, de kezdő vagyok még...
Amúgy ebből a videóból pont meg tudom mutatni, mi történik:
Megyek, semmi szaggatás, és például amikor az ajtóból kirántja a shotgun-t, mintha megállítanád a videót.Egyszeri akadás és utána semmi, menübe nem tudok kilépni stb. Idáig a max. ahova eljutottam a C4-ek után a vonaton guggolás volt, de volt olyan is hogy az első tárazásnál akadt meg 😞


Innen töltsd le a legújabb drivert az ATI Radeon HD 4800 kártyádhoz, és telepítsd fel.

[url]http://support.amd.com/us/psearch/Pages/psearch.aspx?type=2.4.1&product=2.4.1.3.36%3b2.4.1.3.37%3b2.4.1.3.39%3b2.4.1.3.38%3b2.4.1.3.40&contentType=GPU+Download+Detail&ostype=Windows+7+-+32-Bit+Edition&keywords=&items=20[/url]
0
0
0
0
no avatar
Köszi nekem is hasonlókat mondtak ismerősök 😀
El tudnád magyarázni, hogy akkor most mit kéne tennem?
Bocsi, hogy ilyeneket kérdek, de kezdő vagyok még...
Amúgy ebből a videóból pont meg tudom mutatni, mi történik:
Megyek, semmi szaggatás, és például amikor az ajtóból kirántja a shotgun-t, mintha megállítanád a videót.Egyszeri akadás és utána semmi, menübe nem tudok kilépni stb. Idáig a max. ahova eljutottam a C4-ek után a vonaton guggolás volt, de volt olyan is hogy az első tárazásnál akadt meg 😞
0
0
0
0
kung avatar
Jager8 írta:
Processzorom: AMD Phenom(tm) II x4 965 3.40 Ghz
RAM: 4 GB
32 bites Windows 7-em van.
1152x864-ben próbálnék játszani..de ugyanezt csinálja 1280x720-ban is 😞


Szerintem ott driver biba lesz.

0
0
0
0
no avatar
Processzorom: AMD Phenom(tm) II x4 965 3.40 Ghz
RAM: 4 GB
32 bites Windows 7-em van.
1152x864-ben próbálnék játszani..de ugyanezt csinálja 1280x720-ban is 😞
0
0
0
0
kung avatar
Jager8 írta:
Sziasztok!
Nemrég megvettem a Battlefield 3-at.Van vele egy problémám, ami miatt nem tudok vele játszani.
Telepítés, indítás, minden rendben...bent vagyok a játékban minden jól fut.Aztán egy olyan fél perc után beakad a kép..utána a hang is elmegy és nem tudok csinálni semmit.Hibaüzenet nincs, a feladatkezelő azt írja Fut a játék.Valakinek volt már hasonló?
Talán a videokártyámnak van hozzá köze?
ATI Radeon HD 4800 Series


Milyen procid van, mennyi ramod, milyen operációs rendszer, hány bites (32 vagy 64) és milyen felbontáson játszol ?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Nemrég megvettem a Battlefield 3-at.Van vele egy problémám, ami miatt nem tudok vele játszani.
Telepítés, indítás, minden rendben...bent vagyok a játékban minden jól fut.Aztán egy olyan fél perc után beakad a kép..utána a hang is elmegy és nem tudok csinálni semmit.Hibaüzenet nincs, a feladatkezelő azt írja Fut a játék.Valakinek volt már hasonló?
Talán a videokártyámnak van hozzá köze?
ATI Radeon HD 4800 Series
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
AKkor APU mellé csak dualba érdemes rakni RAMot? 1 modul nem jó?
0
0
0
0
wicktor avatar
Amúgy az APU-s processzoroknak minél nagyobb frekvenciás ramok vannak a gépbe annál jobban teljesítenek. De egy APU-nak azért igényli a 8 gigát, mert ha kevés a vga memoriája akkor a ramokat használja fel.
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Az konkrét válasz volt ennyi kérdésre😃
0
0
0
0
wicktor avatar
hát igen anak a hütése nem a legjobb..de ugy alitottam össze hogy a 120ba benne maradjon neki.
0
0
0
0
wicktor avatar
Favago írta:
Szevasztok!!!

Össze tudnátok rakni egy konfigot,úgy 115-120ezerből.
Ami vinne BF3-at meg ilyen kategóriás gamekat.

Köszi előre is. =))


alaplap: ASROCK FM2A55M
proci: AMD Athlon II X4 750K
mem: CORSAIR 8GB XMS3 DDR3 1600MHz
vga: GIGABYTE GV-R777OC-1GD
hdd: HGST 500GB 7K1000.C 7200rpm 16MB SATA2
odd: SAMSUNG SH-224BB
táp: CHIEFTEC GPS-400A8
ház: M-TECH Ház FM12A-BK

ez kb 110-120
ha esetleg a régi gépből feltudsz használni valamit akkor lehet mehetne egy erősebb vidi kari.

most nézem egy két dolog nem elérhetö itt, azt javitom.
alaplap: ASRock FM2A75M
mem: CORSAIR XMS3 DDR-3 8Gb/1600 KIT
hdd: Seagate 500Gb SATA-III 16Mb HDD
odd: DVD-RW SAMSUNG 22x SH-S224BB
0
0
0
0
no avatar
Szevasztok!!!

Össze tudnátok rakni egy konfigot,úgy 115-120ezerből.
Ami vinne BF3-at meg ilyen kategóriás gamekat.

Köszi előre is. =))
0
0
0
0
bazsi213 avatar
hello érdeklődnék hogy HP Pavilion g6-2213sa menyire alkalmas játékra,ujabb játékok elfutnak e rajta ,láptopot vennék .vagy milyet vegyek ?
0
0
0
0
The Emptiness avatar
orodreath írta:
alex1997 írta:
Devis írta:
alatta is van felsőkategória 😃



Jó de ha lehet én mindig maximalista vagyok 😆


GTX 680 😆



Ezen lehetne vitatkozni. Itt zárjuk le mert ne ezzel megyen el az idő. (meg a tárhely) 😆
0
0
0
0
The Emptiness avatar
Devis írta:
alatta is van felsőkategória 😃



Jó de ha lehet én mindig maximalista vagyok 😆
0
0
0
0
Devis avatar
alatta is van felsőkategória 😃
0
0
0
0
The Emptiness avatar
Devis írta:
nem konkrétan 7970-re gondoltam



Hát annál feljebb nem igazán van. Max 7990 Vagy GTX 690
0
0
0
0
Devis avatar
nem konkrétan 7970-re gondoltam
0
0
0
0
The Emptiness avatar
Devis írta:
A 2 Giga V ram-nak akkor van értrlme (Ha az órajelek is magasan vannak nem 7770 Asus rol beszélünk 2 gigával ha nem pl 7850)

gpu-tól függ, nem órajelektől


Csak ha Full HD felett játszunk maxon

fullhd-n is kilehet fektetni egy felsőkategóriás vga-t

Esetleg FullHD ba minden maxra tolva BF 3 és a Crysis 3 enne 1 gigánál többet

cry3 és bf3 mellett még cry2 is képes zabálni, sőt, még a crysis1 is megtudja enni az 1gb vramot 1680x1050-be, extra grafik pack nélkül


Igen a GPU-ra gondoltam bocs :-( De azon nagyot néznék hogy egy 7970 OC-z va kifekszik egy BF 3 alatt vahy.más hasonló nagy vas igényű kreálmány alatt
0
0
0
0
Devis avatar
A 2 Giga V ram-nak akkor van értrlme (Ha az órajelek is magasan vannak nem 7770 Asus rol beszélünk 2 gigával ha nem pl 7850)

gpu-tól függ, nem órajelektől


Csak ha Full HD felett játszunk maxon

fullhd-n is kilehet fektetni egy felsőkategóriás vga-t

Esetleg FullHD ba minden maxra tolva BF 3 és a Crysis 3 enne 1 gigánál többet

cry3 és bf3 mellett még cry2 is képes zabálni, sőt, még a crysis1 is megtudja enni az 1gb vramot 1680x1050-be, extra grafik pack nélkül. fullhd-n megse próbáltam 😃
0
0
0
0
The Emptiness avatar
NRB77 írta:
Nem lehet úgy általánosítani, hogy fullHD-ra kell a 2GB. Ez játék és beállítás függő is. Illetve van-e textúra csomag és egyéb modding az adott gémen.
Egyébként egy másik srác is csinált egy házi tesztet a 7850 1GB RoyalQueen-nel és Ő is meglepődött (1080p-ben próbált ki pár játékot meg a 3DM szutykokat).
Hosszú idő után újból elolvastam a Techpowerup tesztet (egyébként nekik köszönhetjük a GPU-Z alkalmazást is illetve Ők egy nemzetközileg is elismert GPU tesztelős oldal).
A konluzióban ezt írja a tesztelő (remélem nem kell lefordítanom):

The Club3D HD 7850 RoyalQueen comes with only 1 GB memory, whereas most other HD 7850 cards on the market have 2 GB. When I first got the card, I was extremely sceptical whether such capacity could provide enough performance for the latest and greatest titles. Now, after finishing the review, I am impressed. At resolutions up to, and including, 1920x1200, the card is just as fast as the HD 7850 with 2 GB, if not a little bit faster. Only at resolutions of 5760x1080 (Eyefinity), and at 2560x1600 in some games, did we see a performance penalty from the smaller frame buffer. Personally, I don't consider this an issue, because a single HD 7850 is just too slow for these resolutions anyway.


Mindenkinek szép napot! 😀


A 2 Giga V ram-nak akkor van értrlme (Ha az órajelek is magasan vannak nem 7770 Asus rol beszélünk 2 gigával ha nem pl 7850)

Csak ha Full HD felett játszunk maxon. ami lássuk be elég ritka esemény hogy Eyfiniti-be nyomja valaki 3 Full HD-s monitoron.

Esetleg FullHD ba minden maxra tolva BF 3 és a Crysis 3 enne 1 gigánál többet. Legalábbis olvasatokbol tesztekből 98% ba ez van.
0
0
0
0
Devis avatar
hát de hiába. semmi értelmes érv/indok... 😕
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció