Segítség!...Szaggat!

2008. July 11., téma
Fórum » Szoftver
Ha valakinek szaggatna az aminek tuti hogy nem kéne, az bátran használja a billentyűzetét... (írásra):)
Hozzászólások: 812
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
R0x0r avatar
Én az ARMA II-t minimumba tolom, úgy még épphogy megy, de sztetek mit kéne fejlesztenem a gépemben hogy jobban menjen, nagyobb felbontáson? 😀
0
0
0
0
TeMeRolEee avatar
Hali!
Nálam a world of tanks szaggat, a régi gépemen persze, de amit nem értek, hogy akkor, ha a játékban mozgatom az egeret (meg a menüben is).... olyankor mindig lemegy az fps 45-ről 8-11 fps-re ami egy ilyen játéknál nem túl jó. Gépigény megvan a minimum és az ajánlott is...
Ötlet?
0
0
0
0
no avatar
GokuTM írta:
bartadavid94 írta:
Hali
Szerintetek hogy lehet hogy akadozik a GTA IV a Jelenlegi gépem-en?
A gépigény szerint kb kétszer olyan jó gépem van, mint ami az ajánlott gépigényhez kell!😠
😳


Hát a géped tényleg komoly, próbáld meg patchelni 1.0.0.4-ig, nekem ott hozott kevésbé laggos játékmenetet, de am. nézd meg az én gépem...néhol még nálam is laggol, szal én sem igazán tom...Nézd meg van-e a gépeden vírus, nyomj le 1-2 rendszer tisztító/optimalizáló programot pl. CCleaner;Advanced System Care pro; Smart Defrag+Nod32...nekem ezek után javult egy kicsit, mert sok volt a szemét a gépen...

Ha 1.0.0.4 ig kell patch-elnem a játékot, akkor melyik patch-eket töltsem le?
És a patch a 1.0.0.4, vagy a 1.0.4.0?
És nembaj ha az összes patch-et fölrakom?
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
nekem az összes stalker igy volt 60fps-röl hirtelen leesik 25-re onnan vissza vagy 40-ree mindig ezt csinája
0
0
0
0
no avatar
GokuTM írta:
cseszka írta:
bartadavid94 írta:
GokuTM írta:
bartadavid94 írta:
Hali
Szerintetek hogy lehet hogy akadozik a GTA IV a Jelenlegi gépem-en?
A gépigény szerint kb kétszer olyan jó gépem van, mint ami az ajánlott gépigényhez kell!😠
😳


Hát a géped tényleg komoly, próbáld meg patchelni 1.0.0.4-ig, nekem ott hozott kevésbé laggos játékmenetet, de am. nézd meg az én gépem...néhol még nálam is laggol, szal én sem igazán tom...Nézd meg van-e a gépeden vírus, nyomj le 1-2 rendszer tisztító/optimalizáló programot pl. CCleaner;Advanced System Care pro; Smart Defrag+Nod32...nekem ezek után javult egy kicsit, mert sok volt a szemét a gépen...

Hát nem hinném hogy sok a szemét, mert hétvégén kaptam a gépet, de azért megpróbálm.
Egyébként nincs más ötleted?


Nekem is szaggatott,meg laggolt,ameddig le nem vette az asus gamer osd-t.Probáld meg a game booster programot,ami minden olyan alkalmazást leállit ami nem szükséges amig játszol.


ha 7végén kaptad akkor tuti hogy nincs megöregedve az OP, gondolhatsz még beszedett vírusra ami eszi a CPU-t...de az sem túl vszínű, ASUS Gamer osd nekem nem kavart...Gamer Boost 4GB-hoz sztem felesleges még ha 2GB lenne. Más ötletem annyi hogy sz.r a játék és kb. mindenkinél ilyen f.s.

Hát eredeti a játék, ugyhogy nem hinném hogy hibás, de ha mindenkinek ez ez a problémája...
Egyébként időközben észrevettem, hogy akkor szaggat, hha röviden lenyomok egy billentyűt.😃
tehát majdnem mindig.😆
0
0
0
0
cseszka avatar
bartadavid94 írta:
GokuTM írta:
bartadavid94 írta:
Hali
Szerintetek hogy lehet hogy akadozik a GTA IV a Jelenlegi gépem-en?
A gépigény szerint kb kétszer olyan jó gépem van, mint ami az ajánlott gépigényhez kell!😠
😳


Hát a géped tényleg komoly, próbáld meg patchelni 1.0.0.4-ig, nekem ott hozott kevésbé laggos játékmenetet, de am. nézd meg az én gépem...néhol még nálam is laggol, szal én sem igazán tom...Nézd meg van-e a gépeden vírus, nyomj le 1-2 rendszer tisztító/optimalizáló programot pl. CCleaner;Advanced System Care pro; Smart Defrag+Nod32...nekem ezek után javult egy kicsit, mert sok volt a szemét a gépen...

Hát nem hinném hogy sok a szemét, mert hétvégén kaptam a gépet, de azért megpróbálm.
Egyébként nincs más ötleted?


Nekem is szaggatott,meg laggolt,ameddig le nem vette az asus gamer osd-t.Probáld meg a game booster programot,ami minden olyan alkalmazást leállit ami nem szükséges amig játszol.
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
stalker clear sky saggat! mindne offon és mindne lowon és úgyis!! mi lehet a baj? árnyékot nem lehet kikapcsolni?
0
0
0
0
no avatar
GokuTM írta:
bartadavid94 írta:
Hali
Szerintetek hogy lehet hogy akadozik a GTA IV a Jelenlegi gépem-en?
A gépigény szerint kb kétszer olyan jó gépem van, mint ami az ajánlott gépigényhez kell!😠
😳


Hát a géped tényleg komoly, próbáld meg patchelni 1.0.0.4-ig, nekem ott hozott kevésbé laggos játékmenetet, de am. nézd meg az én gépem...néhol még nálam is laggol, szal én sem igazán tom...Nézd meg van-e a gépeden vírus, nyomj le 1-2 rendszer tisztító/optimalizáló programot pl. CCleaner;Advanced System Care pro; Smart Defrag+Nod32...nekem ezek után javult egy kicsit, mert sok volt a szemét a gépen...

Hát nem hinném hogy sok a szemét, mert hétvégén kaptam a gépet, de azért megpróbálm.
Egyébként nincs más ötleted?
0
0
0
0
no avatar
Hali
Szerintetek hogy lehet hogy akadozik a GTA IV a Jelenlegi gépem-en?
A gépigény szerint kb kétszer olyan jó gépem van, mint ami az ajánlott gépigényhez kell!😠
😳
0
0
0
0
Szilvexter avatar
máté sajna nekem is ez a problémám, és én sem tudom a választ a Kane & Lynch Dead Men még a legalacsonyabb felbontáson is szaggat, pedig a mostani játékok elég jól mennek rajta, az meg 3 éves, CoD BO szinte maxon futott szaggatás nélkül
0
0
0
0
mate22 avatar
Én azt nem értem hogy meg van minden játékra 100%-osan a gépigény meg minden és mégis néha így beszaggat a játék! Valaki HELP!
0
0
0
0
FBalint avatar
Így néz ki ha a játékban leveszem a felbontást:
http://kepkezelo.com/images/8uiu3u6nk2fbj0nwtwa.jpg

Ja és laptopom van, a sikeres videókártya cserlélésre 1/100-hoz az esély 😞
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
ea-st-ar írta:
FBalint írta:
A Blur meg a GRID is szaggat nekem, pedig 100-100. Minimumon is nagyon.
Csak 1366x768-asban jók a játékok, mert akkor kihúzza a képernyő szélére is, de ha a felbontást lejjebb veszem, akkor egy kis, a felbontásnak megfelelő méretben, azaz pl egy 1024x768-as felbontású ablakban megy a játék 😞
Van erre valami gyógymód?


A játékban állítsd át a frekvenciát 75Hz-re! Van amikor a felbontást állítva a frissítés is változik, és akkor a frissítést is vissza kell állítani. Ha nem megy, akkor talán egy driver frissítés?



Nem arra gondolt szerintem, nem a frissitest kerdezte. ^^

Az a gondja, h kissebb felbontason nem teljes kepernyos nala a jatek. 😉

En csak annyit tudok ehhez szolni, h VGA-csere es nem szaggat, vagy:

Legtobb jateknal van olyan opcio, h annak ellenre, h kissebb felbontast hasznalsz, lehet teljes kepernyon tolni. A grafikai, v. video beallitasoknal kellene megnezned, h van-e FULL screen-mode, azt hasznald es NE pedig a Window-mode-ot, mert ugy olyan meretu ablakban jelenik meg a jatek, amekkora felbontast valasztottal ! 😉
0
0
0
0
ea-st-ar avatar
FBalint írta:
A Blur meg a GRID is szaggat nekem, pedig 100-100. Minimumon is nagyon.
Csak 1366x768-asban jók a játékok, mert akkor kihúzza a képernyő szélére is, de ha a felbontást lejjebb veszem, akkor egy kis, a felbontásnak megfelelő méretben, azaz pl egy 1024x768-as felbontású ablakban megy a játék 😞
Van erre valami gyógymód?


A játékban állítsd át a frekvenciát 75Hz-re! Van amikor a felbontást állítva a frissítés is változik, és akkor a frissítést is vissza kell állítani. Ha nem megy, akkor talán egy driver frissítés?
0
0
0
0
FBalint avatar
A Blur meg a GRID is szaggat nekem, pedig 100-100. Minimumon is nagyon.
Csak 1366x768-asban jók a játékok, mert akkor kihúzza a képernyő szélére is, de ha a felbontást lejjebb veszem, akkor egy kis, a felbontásnak megfelelő méretben, azaz pl egy 1024x768-as felbontású ablakban megy a játék 😞
Van erre valami gyógymód?
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
Feki1991 írta:
De Ő nem a CPU kihasználtságról beszélt hanem a Rendszer üresjáratáról (ott is CPU van írva) ami tökéletesen rendben van.


Ennyi. Az URESJARATRA vonatkozott a szam, legalabbis azt irta. ^^

Multiban, ha nagy a pinge, az lehet a szervertol, de lehet, h az o nete xarakszik, esetleg a modeme, routere, v. maga a szolgalatato nem jo.
0
0
0
0
Feki1991 avatar
De Ő nem a CPU kihasználtságról beszélt hanem a Rendszer üresjáratáról (ott is CPU van írva) ami tökéletesen rendben van.
0
0
0
0
kakas avatar
Feki1991 írta:
kakas írta:
Cheese írta:
Nekem is lenne egy problémám... egy normál nap msnezek böngészkedek..stb. azután minden programot bezárok..(winamp msn opera bittorrent) mert egy kis kedvem lenne cszni... elindítom a cs-t játszok 5-10-15 percet és azután a pingem felugrik 250től 900 közé megnézem a feladatkezelőt és látom... hogy a Rendszer üresjárata 95%-98% CPU használtságon van... mi lehet a probléma?

Valami nagyon zabálja a rendszert!


Éppen hogy szinte semmi sem zabálja a rendszerét! A renszer üresjárat ha nem megy semmi, akkor mindig több. Legjobb esetben 99%. Ez így jó, mivel a folyamatok százalékos eloszlását mutatja a feladatkezelő. Ha valami el kezd dolgozni, akkor annak növekszik a százalákos aránya az üresjárat terhére.

Játék közbe megértem ha 95-98% a kihasználtság,de ha üresjáratban ennyi,akkor ott tényleg valami zabálja a rendszert!
Nálam üresjáratba a cpu kihasználtság kb 3% Ramnál pedig a 4096MB-ból kb. 1GB használ!

Cheese-nél még azis közrejácchat,hogy nem elegendő a ram,illetve kevés a cpu, tehát gyenge.
0
0
0
0
Feki1991 avatar
kakas írta:
Cheese írta:
Nekem is lenne egy problémám... egy normál nap msnezek böngészkedek..stb. azután minden programot bezárok..(winamp msn opera bittorrent) mert egy kis kedvem lenne cszni... elindítom a cs-t játszok 5-10-15 percet és azután a pingem felugrik 250től 900 közé megnézem a feladatkezelőt és látom... hogy a Rendszer üresjárata 95%-98% CPU használtságon van... mi lehet a probléma?

Valami nagyon zabálja a rendszert!


Éppen hogy szinte semmi sem zabálja a rendszerét! A renszer üresjárat ha nem megy semmi, akkor mindig több. Legjobb esetben 99%. Ez így jó, mivel a folyamatok százalékos eloszlását mutatja a feladatkezelő. Ha valami el kezd dolgozni, akkor annak növekszik a százalákos aránya az üresjárat terhére.
0
0
0
0
Sawyer226 avatar
Szerintem vírus lehet a gépeden!
Milyen vírus irtód van?? Mert lehet pont az indul be mikor játszol mert elkezdi nézni a bejövő cuccokat a neten és az is foghatja a géped
Mert 250es ping magyar szerokon nincs ha csak nem frissítik vagy valami.
0
0
0
0
kakas avatar
Cheese írta:
Nekem is lenne egy problémám... egy normál nap msnezek böngészkedek..stb. azután minden programot bezárok..(winamp msn opera bittorrent) mert egy kis kedvem lenne cszni... elindítom a cs-t játszok 5-10-15 percet és azután a pingem felugrik 250től 900 közé megnézem a feladatkezelőt és látom... hogy a Rendszer üresjárata 95%-98% CPU használtságon van... mi lehet a probléma?

Valami nagyon zabálja a rendszert!
0
0
0
0
robs avatar
Feki1991 írta:
Egyszerű a gond forrása, a többi játékos nete gyengébb s Ő végettük laggol a szerver, általában egy rövid időn belül a szerver automatikusan kidobja a "laggereket" vagyis ha türelmesen vársz akkor abba fog maradni a laggolás.
Esetleg ha játék mellett töltesz (torrent) akkor azt arra az időre ajánlatos kikapcsolni.


Értem, mondjuk azt nem hogy akkor codba meg a többi fps be miért nincs ez a hiba. Na mind1.
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Egyszerű a gond forrása, a többi játékos nete gyengébb s Ő végettük laggol a szerver, általában egy rövid időn belül a szerver automatikusan kidobja a "laggereket" vagyis ha türelmesen vársz akkor abba fog maradni a laggolás.
Esetleg ha játék mellett töltesz (torrent) akkor azt arra az időre ajánlatos kikapcsolni.
0
0
0
0
robs avatar
Nem találtam olyan témát ahol a laggról lenne szó szóval félig off. Szóval BFBC2 vel van ping problémám, szinte minden szerveren nagy (100-200 de akár 500-is lehet) a ping-em, 8mb-os invitel netem van, nem hiszem hogy azzal lenne a gond, mellesleg más játéknál nincs ilyen jellegű problémám. Windows7 es op.rendszerem van. Sokat írták hogy az lehet hogy nem admin módba fut a játék, ezt kipróbáltam de ugyanúgy magas a ping-em. Tűzfalat is konfiguráltam, de nem segített. Van erre valami megoldás??????? Ugyanis laggolva eléggé tré játszani...
0
0
0
0
Screamer avatar
nekem az a gondom ha Xfire alat gamelek multi gamekkel ( CoD széria ) szerverhez csatlakozás után kb 10 másodpercig folyaatosan visszaesik FPS em és beakad vmi tipp?
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
hát ha a szervízben vaóban jó volt, akkor próbáld meg úgy h kicseréled a billentyűzetet, egeret, lejjebb veszed a felbontást, másik konnektorba dugod a gépet, ha hosszabbítóra van kötve, akkor ne abba, hanem közvetlenül a falba dugd, talán segít...
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok

Olyan problémám van h a CPU 100% akármit csinálok játékal , videoval is és márujrrakatam gépet mindent csináltam vele és mindig maradt 100% a szervizbe aztmondták kiprobálták és ott jovolt nálam meg rossz pls valaki tudja mi lehet a baja akkor irja le:S
0
0
0
0
robs avatar
Srácok segítsetek, a Crysis laggol nálam windows7-en.
Van erre valami megoldás hogy ezt megszüntessem?
A videókari driver-ét már frissítettem, nem segített.
Xp-n anno rendesen ment, de nem akarom most 1 játékért eldobni a 7-est. Segítsetek pls.
0
0
0
0
no avatar
olyan gondom lenne hogy oczva van a vidikari de a gta 4 elkezd szagatni az lején aztán 10 perc múlva rendesen megy .Más játéknál nincs ilyen gond. ez miért van? előre is kösz a választ
ja és még ha visza veszem a orajeleket akkor megy majdnem normálisan
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
nálam a crysisben a hang szggatt nem is kicsit.Nagyon idegesítő.
0
0
0
0
Keratesz avatar
Én most meg vettem a Raonbow six: vegas 2 pc -re, feltelepítem minden ***a de maga a játék már szagat ha full grafon van ha minimumon! =\ Mi lehet a gond? DiretcX: a legújabb Videokari: legújabb Driver
0
0
0
0
no avatar
Herman írta:
Tradash írta:
Sziasztok! Most újitottam gépet és szinte minden játék szaggat amit felrakok pl a Soldier of fortune payback ami nem egy mai darab és szerintem simán menni e kéne a gépemen. A gépem adatai 2X3000mhz dual proci, 2gb ddr2 ram, és egy gforce 8500gt 512mb-s légyszi help hogy mi lehet a baj. Előre is köszi.
A VGA-dhoz kompatibilis legfrisebb drivert rakd fel!



ÉS azt honnan tudom leszedni? előre is köszi.
0
0
0
0
Herman avatar
Tradash írta:
Sziasztok! Most újitottam gépet és szinte minden játék szaggat amit felrakok pl a Soldier of fortune payback ami nem egy mai darab és szerintem simán menni e kéne a gépemen. A gépem adatai 2X3000mhz dual proci, 2gb ddr2 ram, és egy gforce 8500gt 512mb-s légyszi help hogy mi lehet a baj. Előre is köszi.
A VGA-dhoz kompatibilis legfrisebb drivert rakd fel!
0
0
0
0
Bazsa94 avatar
a 2.39es proci miatt nem nagyon szaggathat mivel nekem 2*2.5ghz-es intel,és egy geforce 9600gt volt benne,és nem szaggatott a legmagasabb grafikán se.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Most újitottam gépet és szinte minden játék szaggat amit felrakok pl a Soldier of fortune payback ami nem egy mai darab és szerintem simán menni e kéne a gépemen. A gépem adatai 2X3000mhz dual proci, 2gb ddr2 ram, és egy gforce 8500gt 512mb-s légyszi help hogy mi lehet a baj. Előre is köszi.
0
0
0
0
Herman avatar
Hát progi nevet nem tudok😆😆De azt tudom hogy az openGl-es teszt kiirja hogy mennyire birják kihasználni egymást
0
0
0
0
no avatar
Herman írta:
Tesztprogit tegyél fel és ha van ilyan probléma akkor lehet hogy jelzi.

tudsz adni 1 progi nevet ha megkérlek😀
0
0
0
0
Herman avatar
Tesztprogit tegyél fel és ha van ilyan probléma akkor lehet hogy jelzi.
0
0
0
0
no avatar
Herman írta:
Meglehet hogy nem birja kihasználni.

márcsak erre gyanagszom
0
0
0
0
Herman avatar
Meglehet hogy nem birja kihasználni.
0
0
0
0
no avatar
neon írta:
sziszifiu írta:
nekem crysis szaggat:S hiába állítom a felbontást akármit pedig elég neki minden szerintem
jóó tudom h a procim gyenge a vgamhoz de akkoris ha lejebb venném felbontást meg kellene nőnie az fpsnek


Hát ha most azt mondom neked az én VGA-m fényévekkel gyengébb, és a procim is csak egy kicsit jobb mint a tied, és mégis Highon futkározik rajta a Crysis biztos irigykednél 😆 Pedig így van. Szerintem az AMD procival van a baja. Vagy a VGA driver régi.

a driver új😀 valószinűleg a proci kevés a vgahoz és nem tudja megmutatni h igazábol mire képes😀
0
0
0
0
PrekopDavid1993 avatar
még ott az első oldalon írták nekem is fx5200 volt és laggolás nélkül ment a fear doom 3 san andreas .... 64bites volt 😃 de szépen futattak na mind1 csak irtam 😃
0
0
0
0
neon avatar
sziszifiu írta:
nekem crysis szaggat:S hiába állítom a felbontást akármit pedig elég neki minden szerintem
jóó tudom h a procim gyenge a vgamhoz de akkoris ha lejebb venném felbontást meg kellene nőnie az fpsnek


Hát ha most azt mondom neked az én VGA-m fényévekkel gyengébb, és a procim is csak egy kicsit jobb mint a tied, és mégis Highon futkározik rajta a Crysis biztos irigykednél 😆 Pedig így van. Szerintem az AMD procival van a baja. Vagy a VGA driver régi.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
nekem az a bjom van már megint hogy a far cry 1 1.4-es patchel és minimum grafikán jó hogyha eléri azt a 10fps-t ez miért van?
0
0
0
0
pomrum avatar
Jól sejtettem AMD-s géped van. Menny az AMD honlapjára és szedd le a megfelelő cpu drivert.
0
0
0
0
zelcsi avatar
sziszifiu írta:
nekem crysis szaggat:S hiába állítom a felbontást akármit pedig elég neki minden szerintem
jóó tudom h a procim gyenge a vgamhoz de akkoris ha lejebb venném felbontást meg kellene nőnie az fpsnek
azért lehet mert a vga-d nem tud normálisan működni mert a procid nem hajtja meg rendesen.
0
0
0
0
no avatar
nekem crysis szaggat:S hiába állítom a felbontást akármit pedig elég neki minden szerintem
jóó tudom h a procim gyenge a vgamhoz de akkoris ha lejebb venném felbontást meg kellene nőnie az fpsnek
0
0
0
0
pomrum avatar
A kikapcsolt kliens csodákra képes, ha hd-t akarsz a neten nézni.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció