Számítógép hűtése

Szerző: skinny, 2009. April 11., téma
Fórum » Asztali PC
A téma a gép vagy részegység hűtése.
Hozzászólások: 6 161
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
TeMeRolEee avatar
Hőmérsékletek
Alaplap 46 °C (115 °F)
CPU 42 °C (108 °F)
1. CPU / 1. mag 37 °C (99 °F)
1. CPU / 2. mag 37 °C (99 °F)
GPU dióda 51 °C (124 °F)
Hitachi HDP725050GLA360 45 °C (113 °F)
SAMSUNG HD250HJ 40 °C (104 °F)

Hűtőventilátorok
CPU 2482 RPM

Feszültség értékek
CPU mag 1.25 V
+3.3 V 3.28 V
+5 V 5.07 V
+12 V 11.93 V
+5 V készenléti 4.97 V
szerintetek megfelőlek ÜRESJÁRATBAN??? (+kicsit furcsállom hogy annyin megy a gyári hűtő mikor mindig is 2000RPM-el ment, de most nem, bár most van azért hangjaa közelebb hajolok a géphez...)
0
0
0
0
konsti avatar
CatchO írta:
Érdemes venni az én gépembe vízhűtést?
azt mondhatni h igen érdemees mert elég jol lehet huzni az i3-akat..szoval sztem eljutnál vizhütéssel a 4 Ghz-ig de lehet h tovább is ...de te tudod 😀ugy is hamarabb lesz vga limted minthogy ki tud használni a proci erejét 😀
0
0
0
0
planbmokus avatar
Igen, a Zanussi gondokodik róla 😃
0
0
0
0
zsivko avatar
van valakinek vízhűtése?
0
0
0
0
mojohnny avatar
dave500 írta:
Nem kell hűtőt cserélned , csak ne húzd a procit!mojohnny


Köszi, nem fogom! 😀 Már annak is rohadtul fogok örülni, ha gond nélkül menni fog a 2 magos proci! 😃
0
0
0
0
roberto888 avatar
Cheese írta:
n00b kérdés eve on the world de megkell kérdezzem... a processzor ventillátora a processzor felé szív vagy kifelé fúj? 😂 bocsi a kérdésért...


A processzor felé kell fújnia, e én próbáltam egyszer fordítva is, hogy leszívja róla, de nem volt különbség! De maradj inkább annál, hogy rá fújja!😀
0
0
0
0
zsivko avatar
Cheese írta:
n00b kérdés eve on the world de megkell kérdezzem... a processzor ventillátora a processzor felé szív vagy kifelé fúj? 😂 bocsi a kérdésért...

processzor fele.
0
0
0
0
dave500 avatar
Nem kell hűtőt cserélned , csak ne húzd a procit!mojohnny
0
0
0
0
zsivko avatar
Nekem a proci 1,3v-rol 1,525-re vittem fel és igy is 60 fok a max. profilomba részletes leirás "jaték gépem".
[url]http://gepigeny.hu/showusercompphoto.php?comp=23454&photo_id=2[/url]
0
0
0
0
roberto888 avatar
Nem, ha a TDP-jük megegyezik, akkor elméletileg el kell bírnia a hűtőnek, mivel nem termel több hőt!
0
0
0
0
mojohnny avatar
hello!

Nekem van egy AMD Athlon 64 3200+ S939-es procim (egymagos) és alapjáraton olyan 30-40 fok között mozog, játék esetén (pl. Assasin Creed 2) alatt már feljebb megy olyan 45-50 fok körülire. A proci hűtőventilátorának most egy Igloo 7200 Ligh-ot használok, amivel eddig nem volt gondom. Szeretném kicserélni ezt a procit egy AMD Athlon 64 X2 4200+ S939-es (kétmagos) procira. Azt néztem, hogy mindkét proci ugyanannyi feszültséget vesz fel (89 W), de persze gondolom, hogy ha cserélem a kétmagosra a procit, akkor a két mag több hőt fog termelni, mint az egy. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek a procival együtt cseréljem a hűtőt is, vagy azt nem muszáj. Köszi előre a válaszokat!
0
0
0
0
planbmokus avatar
udavid16 írta:
Kmisi99 írta:
udavid16 írta:
Kmisi99.. nem minden nvidia nak rossz a hűtése... pl ami volt nekem 9600 GT azon elég komoly hűtés volt... Asus Glaciator... rézmagos 😃
lehet hogy vannak olyan szériák amiknek rossz. de nem mindnek azért 😀
De az nem nvidia hűtés! Az egy egész más hűtés és nem pedig nvidia gyári hűtő


megoldás. nem kell venni gyári Nvidia karit 😆 nekem még soha se volt... 😃 ált asus vagy Gigabyte t veszek


Általában a gyári kártyákat bemutatókon mutogatják, jobb esetben elkeröl egy-egy nagyobb tesztoldalhoz tesztelésre. Kereskedelmi forgalomban nagyon ritka gyártói kártya.
0
0
0
0
no avatar
Kmisi99 írta:
udavid16 írta:
Kmisi99.. nem minden nvidia nak rossz a hűtése... pl ami volt nekem 9600 GT azon elég komoly hűtés volt... Asus Glaciator... rézmagos 😃
lehet hogy vannak olyan szériák amiknek rossz. de nem mindnek azért 😀
De az nem nvidia hűtés! Az egy egész más hűtés és nem pedig nvidia gyári hűtő


megoldás. nem kell venni gyári Nvidia karit 😆 nekem még soha se volt... 😃 ált asus vagy Gigabyte t veszek
0
0
0
0
azbizony avatar
Az miért van hogy: A hd4770 em alap órajeleken 50fok volt alapjáraton és 65-70 játék közben. Most csináltattam vele egy automata tuningolást és felhúzta magát 750/800 ról 820/840 re és most alapjáraton 39 fokos játék közben is csak 60 fokra megy fel 😀 legalább is a gpz-z ezt jelzi
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
udavid16 írta:
Kmisi99.. nem minden nvidia nak rossz a hűtése... pl ami volt nekem 9600 GT azon elég komoly hűtés volt... Asus Glaciator... rézmagos 😃
lehet hogy vannak olyan szériák amiknek rossz. de nem mindnek azért 😀
De az nem nvidia hűtés! Az egy egész más hűtés és nem pedig nvidia gyári hűtő
0
0
0
0
no avatar
Kmisi99.. nem minden nvidia nak rossz a hűtése... pl ami volt nekem 9600 GT azon elég komoly hűtés volt... Asus Glaciator... rézmagos 😃
lehet hogy vannak olyan szériák amiknek rossz. de nem mindnek azért 😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Nem az nvidáknál a rossz hűtésük mellett ez természetes. Esetleg töltsd le a riva tuner nevű progit ott feljebb lehet venni a vga ventilátorának a sebességét amúgy kicsit sok az már.
0
0
0
0
no avatar
hello az lenne a kérdésem hogy nekem van egy asus gtx260 oc az ujabb tipusbol és mikor cod 4 játszok 80 fokos szokot lenni az nem gond
?
0
0
0
0
no avatar
kikcsi írta:
heyho (: egy kis segítség kellene nekem :] alapjáraton a procim 41 fok alaplap 46 az integrált vga meg 66 : O az lenne a problémám, hogy én lineage 2 zöm és 4 boxnál a vga 70fok fölé megy és befagy a gépem ^.^ néha még akkor is befagy ha nem csinálok semmit csak filmet nézek.. igazából azt sem tudom, hogy a vga miatt fagy e be de elég valószínű.. vkinek valami ötlete hogy mit tudok ezzel csinálni/mi lehet a baja? alig 1 hónapos a gép ^^

Esteleg rossz a ház szellőzése, vagy sarokban van ahol kevés a levegő, vagy poros, rengeteg oka lehet...😕
0
0
0
0
kikcsi avatar
heyho (: egy kis segítség kellene nekem :] alapjáraton a procim 41 fok alaplap 46 az integrált vga meg 66 : O az lenne a problémám, hogy én lineage 2 zöm és 4 boxnál a vga 70fok fölé megy és befagy a gépem ^.^ néha még akkor is befagy ha nem csinálok semmit csak filmet nézek.. igazából azt sem tudom, hogy a vga miatt fagy e be de elég valószínű.. vkinek valami ötlete hogy mit tudok ezzel csinálni/mi lehet a baja? alig 1 hónapos a gép ^^
0
0
0
0
Holey avatar
thug85 írta:
Nekem Arctic Cooling Freezer 64 PRO-m van, és meg vagyok vele elégedve. Nagyon jó, és olcsó hűtő.
De ezek közül magamnak most a Zalmant venném meg.

És az Arctic hűtő sokkal hatékonyabb mint a gyári AMD cooler? És halkabb? 😆 Tuningra alkalmas szerinted? (mert leginkább a tuning miatt akarok másik hűtőt...)
0
0
0
0
thug85 avatar
Nekem Arctic Cooling Freezer 64 PRO-m van, és meg vagyok vele elégedve. Nagyon jó, és olcsó hűtő.
De ezek közül magamnak most a Zalmant venném meg.
0
0
0
0
Holey avatar
Ezek közül melyik a legjobb hűtő?

1. Zalman CNPS9500 AM2
2. Cooler Master Hyper TX3
3. Arctic Cooling Freezer 64 PRO

Melyikkel lehet a legjobban tuningolni a procit??
0
0
0
0
jumbo avatar
Splint írta:
Szevasztok !

Van egy kis gondom 😃. Nagyon melegszik a gépem(ebben a rohadt melegben) fél óra GRID után a VGA-m kicsit több mint 70 fok 😀 AZ egész ház teje ku**a meleg. A proci nem gáz 45-55 fok (gyári hűtéssel) .A gond az, hogy "forró" a levegő a gépben 😃. A kérdés az, ha vennék még pluszba 2db 8cm-s ház ventit egyet a ház oldalára, egyet meg a ház hátuljába. Használna azért valamit ? 😃😃


Hát valamit biztos😉😀
0
0
0
0
Splint avatar
Szevasztok !

Van egy kis gondom 😃. Nagyon melegszik a gépem(ebben a rohadt melegben) fél óra GRID után a VGA-m kicsit több mint 70 fok 😀 AZ egész ház teje ku**a meleg. A proci nem gáz 45-55 fok (gyári hűtéssel) .A gond az, hogy "forró" a levegő a gépben 😃. A kérdés az, ha vennék még pluszba 2db 8cm-s ház ventit egyet a ház oldalára, egyet meg a ház hátuljába. Használna azért valamit ? 😃😃
0
0
0
0
feka001 avatar
Én most csináltam egy otthoni CPU-hűtő tuningot
Ráraktam egy + ventit. 😆 Pár fokot lejjebb ment úgy vettem észre.
Jobb mint a semmi. Aki akarja megnézheti a gépem adatainál van kép.
0
0
0
0
no avatar
CPU hütésem : Teljes mértékbe megvagyok elégedve vele 37 foknál fejeb sose járt a CPU-m!

https://prohardver.hu/dl/cnt/2008-01/1900/cm_hyper_tx2/hyper_tx2_angle_b.jpghttps://prohardver.hu/dl/cnt/2008-02/1969/picz/side.jpg

itt meg enek a fosnak ez a VÉKONY hütés ! amivel nem vagyok megelégedve! nekem sok az a 60fok nah 😆
0
0
0
0
aknakukac avatar
toopa írta:
aknakukac írta:
LagerMaister írta:
hát én nem tudom, hogy vagytok vele, de nekem terheles alatt sem megy fel a proci hőmérséklete 43 fok fölé.És csak ket kicsi ventilator a hutes😜



a proci nekem se megy fel 45 fölés csak a videókártyám 77-re!!!


Nyugi, az is lehetne rosszabb:
[LINK]


De persze ezt a 77-80 fokot terhelés (GTA IV) alatt értem remélem ennél a játéknál ez nagy ojan nagy vagy attöl azér még nem megy tönkre a videókártyám???de tervezek a közeljövőben venni rá plusz hűtést mer nekem azé a 77-80 fok kicsit sok...
0
0
0
0
toopa avatar
aknakukac írta:
LagerMaister írta:
hát én nem tudom, hogy vagytok vele, de nekem terheles alatt sem megy fel a proci hőmérséklete 43 fok fölé.És csak ket kicsi ventilator a hutes😜



a proci nekem se megy fel 45 fölés csak a videókártyám 77-re!!!


Nyugi, az is lehetne rosszabb:
[LINK]
0
0
0
0
aknakukac avatar
LagerMaister írta:
hát én nem tudom, hogy vagytok vele, de nekem terheles alatt sem megy fel a proci hőmérséklete 43 fok fölé.És csak ket kicsi ventilator a hutes😜



a proci nekem se megy fel 45 fölés csak a videókártyám 77-re!!!
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Nekem az i7 es procim kb 50 fokos szokott lenni átlagosan mert még nem tudtam 20% jobban megterhelni csak a hűtő olyan hangos mint egy porszívó😆
0
0
0
0
LagerMaister avatar
hát én nem tudom, hogy vagytok vele, de nekem terheles alatt sem megy fel a proci hőmérséklete 43 fok fölé.És csak ket kicsi ventilator a hutes😜
0
0
0
0
toopa avatar
aknakukac írta:
adambacsi írta:
de hogyan tudjátok megnézni hogy hűny fokon van a gép? infón tanultuk hogy a normál fok az 55 fok annál nagyobb már nemjó


öö hát az 55 fokot mire mondták mer 55 fok a cpu nál annyira má nemjó de pl vga-nál alaplapnál HDD-nél nagyon is jó.Am én Everest home deition-t használok nagyon kir kis progi ajánlom!!!


Az erős túlzás egyes processzoroknál hogy 55 ­°C már nem jó(most terhelt állapotról van szó). Nálam pl. a Tjmax 100 ­°C-ban van megadva, ami azt jelenti hogy a processzorba épített túlmelegedést gátló mechanizmus ekkora hőfoknál lép életbe és veszi vissza az órajelet. Szerencsére addig nem megy fel, teljes terhelés melett 80 °C köröl szokot lenni a CPU.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hát azért még az intel procik is vígan elvannak 70fokon és a videó kártyák is jól megvannak
0
0
0
0
aknakukac avatar
adambacsi írta:
de hogyan tudjátok megnézni hogy hűny fokon van a gép? infón tanultuk hogy a normál fok az 55 fok annál nagyobb már nemjó


öö hát az 55 fokot mire mondták mer 55 fok a cpu nál annyira má nemjó de pl vga-nál alaplapnál HDD-nél nagyon is jó.Am én Everest home deition-t használok nagyon kir kis progi ajánlom!!!
0
0
0
0
no avatar
de hogyan tudjátok megnézni hogy hűny fokon van a gép? infón tanultuk hogy a normál fok az 55 fok annál nagyobb már nemjó
0
0
0
0
no avatar
Egy kicsit magas, de szerintem belefér, ha 80 fölött van, az szerintem már baj!
0
0
0
0
aknakukac avatar
Azt szeretném kérdezni hogy ha játék közben (GTA IV) 75-77 fokos a vidikarim az jo vagy rossz?
0
0
0
0
McQuint avatar
http://www.titan-cd.com/2009_WEB/eng/index.asp
Ez milyen hütő? nagyon gagyesz?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Akkor nem tudom hogy rákössem az új gépre mert jelenleg az hűti a hdd-t 😆 mert hdd hűtőt elfelejtettem venni
0
0
0
0
Tamas76 avatar
Hát nem hiszem de ha rövidzárlatot csinál igen
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Szerintetek a rossz minőségű vacak gagyi félig halott rendszerhűtő azonkíbül hogy gyenge a teljesítménye tönkre tud tenni valami pl a tápot mert közvetlan arról kapja az áramot
0
0
0
0
pomrum avatar
BoyLeR írta:
Flash írta:
Core2 írta:
úgy lenne az eredeti, ha közvetlenül a proci-ra fújná, ha már van úgyis egy, ami a meleget kiviszi

Hát ez egy hatalmas baromság... Az elejébe kell rakni, hogy meglegyen a gépben a szélcsatorna, és folyamatosan keringjen a levegő! A procinak pedig van saját hűtése, és a cső miatt lényegében kintről kapja a hideg levegőt, akkor minek oda még egy venti ami ráfújja...Hülyeség.

na most akkor kinek van igaza? 😆 am kösz
Igen flash-nek van igaza, az a helyes ha meg van áramoltatva a levegő.
0
0
0
0
BoyLeR avatar
Flash írta:
Core2 írta:
úgy lenne az eredeti, ha közvetlenül a proci-ra fújná, ha már van úgyis egy, ami a meleget kiviszi

Hát ez egy hatalmas baromság... Az elejébe kell rakni, hogy meglegyen a gépben a szélcsatorna, és folyamatosan keringjen a levegő! A procinak pedig van saját hűtése, és a cső miatt lényegében kintről kapja a hideg levegőt, akkor minek oda még egy venti ami ráfújja...Hülyeség.

na most akkor kinek van igaza? 😆 am kösz
0
0
0
0
no avatar
KriszD írta:
szicsu írta:
KriszD írta:
Hamár hűtésről van szó akkor én a HDD-re néztem ki egy hűtőt csak nemtudom hogy, ez mennyire jó hűtő? [url]http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=07934[/url] és még egy kérdés hogy, ezt hogyan kell rárakni a HDD-re?


A vinyó aljára kell felfogatni, az elektronikát fújja majd hűs levegővel. a vinyó alján is van 4db csavarozási pont oda tudod rögzíteni. De szerintem keress olyan tipust, aminek a zajszintje közelebb van a 20dB-hez, mint a 30dB-hez.

Egyébként szerintem ok...


Kössz a segitséget.


Szivesen 😉
0
0
0
0
KriszD avatar
szicsu írta:
KriszD írta:
Hamár hűtésről van szó akkor én a HDD-re néztem ki egy hűtőt csak nemtudom hogy, ez mennyire jó hűtő? [url]http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=07934[/url] és még egy kérdés hogy, ezt hogyan kell rárakni a HDD-re?


A vinyó aljára kell felfogatni, az elektronikát fújja majd hűs levegővel. a vinyó alján is van 4db csavarozási pont oda tudod rögzíteni. De szerintem keress olyan tipust, aminek a zajszintje közelebb van a 20dB-hez, mint a 30dB-hez.

Egyébként szerintem ok...


Kössz a segitséget.
0
0
0
0
no avatar
KriszD írta:
Hamár hűtésről van szó akkor én a HDD-re néztem ki egy hűtőt csak nemtudom hogy, ez mennyire jó hűtő? [url]http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=07934[/url] és még egy kérdés hogy, ezt hogyan kell rárakni a HDD-re?


A vinyó aljára kell felfogatni, az elektronikát fújja majd hűs levegővel. a vinyó alján is van 4db csavarozási pont oda tudod rögzíteni. De szerintem keress olyan tipust, aminek a zajszintje közelebb van a 20dB-hez, mint a 30dB-hez.

Egyébként szerintem ok...
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
KriszD írta:
Hamár hűtésről van szó akkor én a HDD-re néztem ki egy hűtőt csak nemtudom hogy, ez mennyire jó hűtő? [url]http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=07934[/url] és még egy kérdés hogy, ezt hogyan kell rárakni a HDD-re?
és még egy kérdés minek egyáltelán hdd-re hűtő?De amúgy szerintem főlé kell rakni a hűtőt vagy ahogy odafér.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció