Számítógép hűtése

Szerző: skinny, 2009. April 11., téma
Fórum » Asztali PC
A téma a gép vagy részegység hűtése.
Hozzászólások: 6 161
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
KriszD avatar
Hamár hűtésről van szó akkor én a HDD-re néztem ki egy hűtőt csak nemtudom hogy, ez mennyire jó hűtő? [url]http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=07934[/url] és még egy kérdés hogy, ezt hogyan kell rárakni a HDD-re?
0
0
0
0
Flash avatar
Core2 írta:
úgy lenne az eredeti, ha közvetlenül a proci-ra fújná, ha már van úgyis egy, ami a meleget kiviszi

Hát ez egy hatalmas baromság... Az elejébe kell rakni, hogy meglegyen a gépben a szélcsatorna, és folyamatosan keringjen a levegő! A procinak pedig van saját hűtése, és a cső miatt lényegében kintről kapja a hideg levegőt, akkor minek oda még egy venti ami ráfújja...Hülyeség.
0
0
0
0
Core2 avatar
úgy lenne az eredeti, ha közvetlenül a proci-ra fújná, ha már van úgyis egy, ami a meleget kiviszi
0
0
0
0
BoyLeR avatar
kérdés 😆 szal. van 1 rendszerhütőm hátul a gépbe, ami kifelé szivja a meleget. és akarok venni még 1et ami befelé fuj hideget. sztetek rakjam a gép elejébe oda alulra (ahol van a helye), vagy szedjem le a gép oldalán lévő kis müanyag cső félét ami a procival szembe van, és oda rakjam? és akkor közvetlen a procira fujja a hideget...
0
0
0
0
Bewy avatar
hát nem csodálkozok hogy ezeknek a dögöknek melege van...én is most értem haza és meggyulladok
0
0
0
0
Tamas76 avatar
kmisi99 írta:
Én amikor működés után kivettem a hddt megmutattam anyámnak megsütötte a kezét és majdnem eldobta😆 de az új barkácsolt ventimmel tökéletesen megy a hdd

😃Az jó és kb. hány °C-os volt?😃
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Én amikor működés után kivettem a hddt megmutattam anyámnak megsütötte a kezét és majdnem eldobta😆 de az új barkácsolt ventimmel tökéletesen megy a hdd
0
0
0
0
Core2 avatar
Nekem hál' Istennek, kikapcsoláskor mindig éget a gép
0
0
0
0
Core2 avatar
Nekem hál' Istennek, kikapcsoláskor mindig éget a gép 😆
0
0
0
0
zelcsi avatar
nekem hál istennek nem kellett barkácsólni mert a házamban egyfolytában cirkulál a hideg levegő!
0
0
0
0
no avatar
kmisi99 írta:
Most lehet hülyének néztek de forradalmasítottam a hdd hűtését ez az új találmányom segítségével a hdd 1 óra alatt egy fokot sem melegedett itt vannak a képek
[url]http://www.kepfeltoltes.hu/view/090618/217665131F_nyk_pek-0132_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
[/url]
[LINK]


Nekem is sima 8 centis házhűtő hűti a winyókat. Csak nekem a hát orrába be lehet csavarozni a winyók elé. Nálam is jól működik így.
0
0
0
0
zelcsi avatar
Bewy írta:
nekem a hdd 40°C tól nem szokott feljebb menni most is csak 35°C-os(samsung hdd)
de a videokártyám az terhelés alatt 65°C-os szokott lenni, a cpu meg az alaplap kb 40-45°C-os
a videokártyámnak nincs túl melege ilyenkor?
nem, az a hőfok terhelés alatt jó annál a vga-nál!
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
kmisi99 írta:
de lemértem és akkor csak a ventit aátmérőjét kell lemérni a foglalatot nem mert akkor valószínűleg 8cm tudnátok ajánlani max 1000-1500 forintig valami jó 8cm es rendszerhűtőt??

én a barkácsboltban vettem 250ft-ért.
0
0
0
0
Bewy avatar
nekem a hdd 40°C tól nem szokott feljebb menni most is csak 35°C-os(samsung hdd)
de a videokártyám az terhelés alatt 65°C-os szokott lenni, a cpu meg az alaplap kb 40-45°C-os
a videokártyámnak nincs túl melege ilyenkor?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
de lemértem és akkor csak a ventit aátmérőjét kell lemérni a foglalatot nem mert akkor valószínűleg 8cm tudnátok ajánlani max 1000-1500 forintig valami jó 8cm es rendszerhűtőt??
0
0
0
0
Flash avatar
Nekem 55 fokos is volt egy Samsung azért raktam rá ventit😃
A 8cm sztem a propeller átmérőjét jelenti, de egyből megtudnád h mi a 8cm, ha lemérnéd...😆 Én is lemérném, csak nem fogom most kivenni a vidikarcsimat, mert azon van 1db.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
levettem mindkét oldalfalat szóval a szellőzéssel nincs gond így rá tudtam rakni a hűtőt a hddre😆 amugy nem tudom hogy a milyen ventit vegyek mert nem tudom a méretét annak a hosszát vagy az átmérőjét kell megmérni?? de szerintem 8cm es mert 8cm hosszú
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
kmisi99 írta:
Most lehet hülyének néztek de forradalmasítottam a hdd hűtését ez az új találmányom segítségével a hdd 1 óra alatt egy fokot sem melegedett itt vannak a képek
[url]http://www.kepfeltoltes.hu/view/090618/217665131F_nyk_pek-0132_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
[/url]
[LINK]

így kell hűteni ha nincs a gépház oldalán 23centis venti.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
+hogyha kevés lenne van egy használaton kívüli amd hűtő azt is ráragasztom és lefagy a hdd😆 de nagyon jó mert eddig megterhelés után már 45-47 fokos is volt és sípolt de még alapjáraton amikor csak neteztem akkor is 40-45 fok volt de most órák óta csupán 34 fok még csökkent is a hője😆
0
0
0
0
Flash avatar
😆 A régi vinyómnál ilyet én is csináltam, csak nekem nem volt fölötte ennyi hely uh közvetlenül ráraktam a ventit. A mostani vinyóm szerencsére nem forrófejű 😃
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Most lehet hülyének néztek de forradalmasítottam a hdd hűtését ez az új találmányom segítségével a hdd 1 óra alatt egy fokot sem melegedett itt vannak a képek
[url]http://www.kepfeltoltes.hu/view/090618/217665131F_nyk_pek-0132_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
[/url]
[LINK]
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
úgyis csak kb 1000 forint egy hdd hűtő inkább azt veszek
csak egy kérdés nem tudom hogy milyen venti lenne jó nekem 8cm vagy 12cm mert van már egy ventim de annak a hosszát vagy az átmérőjét kell megmérni??
0
0
0
0
Tamas76 avatar
Nem de akkor vehetnél egy MobilRacke-t, ennyi erőből már.😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Nekem néha túlmelegszik a vinyó és elég nagy hüleséget találtam ki fogom és rárakom a vinyóra a gépháznak a hűtőjét egy kicsit megemelve szerintetek ez nagy marhaság?😆
0
0
0
0
zelcsi avatar
nekem proci 34° vga 41° merevlemez 30° az alaplap pedig 36°!terhelés nélkül!
0
0
0
0
Rapido avatar
MaliDual írta:
nekem tegnap fölment az alaplap 46 fokra. az sok?

Szerintem nem!Nekem már 3-4 órája megy 52°-on az alaplap!
0
0
0
0
MaliDual avatar
nekem tegnap fölment az alaplap 46 fokra. az sok?
0
0
0
0
Rapido avatar
Nekem a proci 67°-os,a vga 65° és a merevlemez 57°
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Nekem meg elvilen fentre is lehet tenni ventit vagyis van neki hely csakhogy az a baj hogy kb 5 miliméter hely van a ventinek hogy beszívja a levegőt mert valami tető is kerül rá szerintetek ez baj vagy csak vegyem le a tetejét és úgy nyomassam vagy estleg kivágom azt a jukat a tetőnek
0
0
0
0
no avatar
jobb szellőzése van a gépnek ha van elől hátul oldalt venti mint ha le lenne véve az oldala?
0
0
0
0
BoyLeR avatar
Flash írta:
Nem gáz, legalább hűti a HDD-t is! Elosztó meg van : [url]http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=25989[/url]

köszi(L) 😆
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Jó lenne a procidhoz de kb addig húznd a procid míg terhelés altt maximum 60 fokig nem megy a tiedet kb 2,5GHz ről kb 3GHz re simán vagy esetleg 3,2GHz re is fel lehet tuingolni.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
amit kinéztem hűtőt jólenne az enyémhez és meddig lehetne vele húzni?A neve CoolerMaster N520 ( RR-920-N520-GP).
0
0
0
0
Flash avatar
Nem gáz, legalább hűti a HDD-t is! Elosztó meg van : [url]http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=25989[/url]
0
0
0
0
BoyLeR avatar
nekem is van elöl hely ventinek, csak nekem is lekell majd venni az előlapot...😃 gép elejébe ha belülröl belenézel lácc kis pöcköket 😆 fent (jobb oldal, bal oldal) és lent (jobb oldal, bal oldal) tehát 4 kis pöcök 😆 azokat összenyomod és közbe húzod az előlapot (egyessével nyomod össze, szal összenyomod a jobb alsó kis pöcköt, és közbe kivülröl húzod az előlap jobb alsó sarkát)...legalábbis nekem igy kell leszedni..
am ha az alaplapomon csak 1 venti dugó van, akk hogy dugjak az alaplapra 2 ventit? létezik vmi elosztó vagy vmi?
ja és még 1 kérdés😃 ha berakok még 1 ventit a gép elejébe, akkor az pont a winyóval lesz szembe, és ojan 1-2 cm közelségbe lesznek. és az nemgáz ha pont rányomja a winyóra a hideg levegőt közelröl?😃
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Nekem meg az a bajom hogy elől is van ventinek hely csak nem tom hogy szedjem le az előlapját a gépnek de megpróbálom
meg azt sem tudom hogy hány cm es venti kell mert az átmérőjét vagy a magasságát kell mérni??? a ventinek
0
0
0
0
roberto888 avatar
Pontosan! És nem árt ha az oldallapon is van egy, mert az közvetlenül elszívja a meleg levegőt a proci ventije elől!
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
hát mert azért fúj ki mert amit a proci termelte meleg levegőnek ki kellene junia valahogy amúgy úgy a jó hogy előre és hátra is hűtőt rakunk az első beszívja a friss levegőt a hátsó meg kiszívja a meleg levegőt
0
0
0
0
BoyLeR avatar
a renszerhűtő kifelé fujja a levegőt? 😆 nem befelé kéne? 😃 ma raktak be egyet nekem de nem értem h mér kifelé fuj, bentröl pedig szivja a levegőt...am nagyon idegesítő...hangos, süvít, stb...😆
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
ez jó CoolerMaster N520 ( RR-920-N520-GP) lenne az enyémhez, és meddig lehetne felhúzni a processzoromat?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
hello tudnátok pár gépház hűtőt ajánlani max 1-2 ezerért 8cm est
0
0
0
0
Bewy avatar
bocs hogy ha már volt ez a kérdés de nem akarom elolvasni mind a 14 oldalt
ti milyen programot ajánlotok amivel meg tudnám nézni a gépemet hogy hány fokos?
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
tötsd le a rivatuner 2.24-et
0
0
0
0
blizzard avatar
Amúgy hogy kell húzni a vidikarin? 😆
0
0
0
0
Holey avatar
gyenes írta:
az én vga-mat maxra húztam mindent de nem lett melegebb

Az szép 😆 De azért biztos, ami biztos majd le cserélem a hűtőjét...
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
az én vga-mat maxra húztam mindent de nem lett melegebb
0
0
0
0
Herman avatar
Vmi jó zalmant válassz.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció