Számítógép hűtése

Szerző: skinny, 2009. April 11., téma
Fórum » Asztali PC
A téma a gép vagy részegység hűtése.
Hozzászólások: 6 161
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Feki1991 avatar
Kmisi99 írta:
Feki1991 írta:
gibdj írta:
Üdv! Kérdés: az alaplapomra kötöttem egy ventit, a fordulatszámát hogy tudom beállítani? (Gigabyte EP45-DS3R) A BIOS-ban nem találtam semmit.


Csakis PWM-es (4 kábeles) ventiknek tudod olvasni s szabályozni a fordulatát, a 3 kábelesek olvashatóak, s a "sima" 2 kábelesek csak pörögnek a gyártó által megadott fordulaton!..DE, egy kis ellenállással 12V-ról 5V-ra lehet csökkenteni a bejutó áramot, így kb megfeleződik a fordulat 😉

Az msi lapok tudják szabályozni rendesen a 3 pines ventit ott % ban kell állítani a fordulatot! Meg fordulatszám szabályzóval lehet fokozat mentesen is állítnai!


Úgy tudják szabályozni hogy kevesebb áramot adnak 😉..s a szabályzóban is az áram mennyiségét szabályzod (ha csak 3 pin-re van kötve), nem közvetlenül a fordulatot úgy mint a PWM-nél
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Feki1991 írta:
gibdj írta:
Üdv! Kérdés: az alaplapomra kötöttem egy ventit, a fordulatszámát hogy tudom beállítani? (Gigabyte EP45-DS3R) A BIOS-ban nem találtam semmit.


Csakis PWM-es (4 kábeles) ventiknek tudod olvasni s szabályozni a fordulatát, a 3 kábelesek olvashatóak, s a "sima" 2 kábelesek csak pörögnek a gyártó által megadott fordulaton!..DE, egy kis ellenállással 12V-ról 5V-ra lehet csökkenteni a bejutó áramot, így kb megfeleződik a fordulat 😉

Az msi lapok tudják szabályozni rendesen a 3 pines ventit ott % ban kell állítani a fordulatot! Meg fordulatszám szabályzóval lehet fokozat mentesen is állítnai!
0
0
0
0
Feki1991 avatar
gibdj írta:
Üdv! Kérdés: az alaplapomra kötöttem egy ventit, a fordulatszámát hogy tudom beállítani? (Gigabyte EP45-DS3R) A BIOS-ban nem találtam semmit.


Csakis PWM-es (4 kábeles) ventiknek tudod olvasni s szabályozni a fordulatát, a 3 kábelesek olvashatóak, s a "sima" 2 kábelesek csak pörögnek a gyártó által megadott fordulaton!..DE, egy kis ellenállással 12V-ról 5V-ra lehet csökkenteni a bejutó áramot, így kb megfeleződik a fordulat 😉
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Kiportalanítod ezt tudsz tenni meg még leveszed az oldallapot ha nincs ventilátorod! De 1000Ft egy jó 12 centis venti! Szóval nem nagy pénz
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Ventilátor szabályzóval tudod! Ha az alaplapod nagy valószínűséggel nem tudja szabályozni! Ezt általában csak az msi lapok tudják!
0
0
0
0
gibdj avatar
Üdv! Kérdés: az alaplapomra kötöttem egy ventit, a fordulatszámát hogy tudom beállítani? (Gigabyte EP45-DS3R) A BIOS-ban nem találtam semmit.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok nekem egy olyan problámám lenne hogy új gépem lett, és most egy olyan problámán van hogy hőfokok teljesen szokásosak , normálisak ,de ha játszok egy keményebb játékkal GTA 4 , COD 6 vagy hasonló akkor a proci ventilátor 5500 RPM el megy és ezáltal a ház tetején lévő ventilátor hangos,süvit, ilyenkor mi lenne a megoldás mit kellene kicserélni és miez a magas fordulatszám?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
A vinyó van már a határon jó ha 35-40fok közt van az a legjobb neki 45 fölött már nem ajánlott járatni de még jobb ha 40 alatt van! Szerintem vegyél vagy 1000ft ért egy ventilátort aztán szereled a gép elejébe vagy ha nincs neki hely barkácsold fel a vinyó felé hogy hűtse! A többi jó
0
0
0
0
Szilard96 avatar
Jó, de a vinyó kicsit meleg... nekem max 38C-on van...
A többi normál hőmérséklet...
0
0
0
0
croejose avatar
Nálam a VGA alapon 50 fok körül van intenzív játék közben akár 80-85 fok a proci 50 fok mindíg a vinyó 40-45 fok körül!
Szerintetek jó ez?
0
0
0
0
planbmokus avatar
Elég meredek kérdés... A gáztűzhelyen ha féllángon sütsz akkor tönkremegy? 😃
0
0
0
0
Th3KiD avatar
Na hát mittudomén, azéé gondoltam h előbb megkérdem, ha máá van ien fórumtéma .. Kösz amúgy. 😊
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Th3KiD írta:
Nekem a VGAm melegszik kicsit túl ienkor, proci birja. AMDék is elintézték rendesen az új driverekkel, már télen is pár fokkal melegebb volt drivercsere után. Azt szeretném kérdezni, h ha pl felcsavarom a Catalystban a VGA hűtő sebességét oan 60 - 65%ra, vagy esetleg többre, avval tönkremehet vmi? Hűtő, VGA, táp, vmi? Mosta autón van, de sztem nm forgatja a driver elég gyorsan a ventit h rendes fokokon működjön ien melegben. 😕 Ma pl pár óra Mirrors Edge után majdnem 70 fokos volt. Igaz, rögtön lehült ahogy kijöttem belőle, de akkor is .. Kösssz. 😆

És szerinted mi a jó búbánat miatt lenne baj ha felvennéd a fordulatot arra lett tervezve hogy forogjon! Amúgy az a 70 fok az semmmmmi 90 fokon is vígan mennek bár ilyenkor már érdemesebb feljebb venni a fordúlatot
0
0
0
0
Th3KiD avatar
Nekem a VGAm melegszik kicsit túl ienkor, proci birja. AMDék is elintézték rendesen az új driverekkel, már télen is pár fokkal melegebb volt drivercsere után. Azt szeretném kérdezni, h ha pl felcsavarom a Catalystban a VGA hűtő sebességét oan 60 - 65%ra, vagy esetleg többre, avval tönkremehet vmi? Hűtő, VGA, táp, vmi? Mosta autón van, de sztem nm forgatja a driver elég gyorsan a ventit h rendes fokokon működjön ien melegben. 😕 Ma pl pár óra Mirrors Edge után majdnem 70 fokos volt. Igaz, rögtön lehült ahogy kijöttem belőle, de akkor is .. Kösssz. 😆
0
0
0
0
Feki1991 avatar
CatchO írta:
Melyik procihűtő lenne jobb egy i3 530-ra?
Xigmatek Balder SD-1283
vagy
CoolerMaster Hyper 212 Plus, 2 darab ventivel


A CM a mivel 8 HPje van a Xigmatek 6jával szemben! 😉
0
0
0
0
Adam996 avatar
jah boccs ledes 😃😃😃😃 😆😆😆😆😆😆
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Neonos hűtő nem hiszem hogy van. Inkább ledes! Én azokat azért nem szeretem mert hű deszép aztán olyan ***hangos gagyik tudnak lenni ha rossz minőségű
0
0
0
0
Adam996 avatar
én most akarok venni neonos hűűtőket 😃
0
0
0
0
LimiTED avatar
Kmisi99 írta:
Ez az igazi gép hűtés amd hűtő intelen😆 Tegnap kókányoltam össze
[LINK]


állat vagy 😃😃 nekem is kell ilyen 😆
0
0
0
0
philips20 avatar
Kmisi99 írta:
Feki1991 írta:
Kmisi99 írta:
Ez az igazi gép hűtés amd hűtő intelen😆 Tegnap kókányoltam össze
[LINK]

Jááááj erre rossz ránézni! 😆..már bocs 😆..a lefogatás a legjobb! 😆

Hát jó az nincs vele baj jól lehűti a procit csak jó hangos😆



😆 ugyan ilyen vetillátor van valahol nekemis
0
0
0
0
levi27 avatar
Kmisi99 írta:
Ez az igazi gép hűtés amd hűtő intelen😆 Tegnap kókányoltam össze
[LINK]


Falura jóaz városba meg úgyse nézik 😆
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Feki1991 írta:
Kmisi99 írta:
Ez az igazi gép hűtés amd hűtő intelen😆 Tegnap kókányoltam össze
[LINK]

Jááááj erre rossz ránézni! 😆..már bocs 😆..a lefogatás a legjobb! 😆

Hát jó az nincs vele baj jól lehűti a procit csak jó hangos😆
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Kmisi99 írta:
Ez az igazi gép hűtés amd hűtő intelen😆 Tegnap kókányoltam össze
[LINK]

Jááááj erre rossz ránézni! 😆..már bocs 😆..a lefogatás a legjobb! 😆
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Ez az igazi gép hűtés amd hűtő intelen😆 Tegnap kókányoltam össze
[LINK]
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
Figyu...es szerinted 28 C ( majdnem szobahomerseklet !!! ) CPU-nal realis, a te huteseddel ???
Rosszul van beallitva az erzekelod, ennyi, szvsz ! 😉
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
Ja, csak meg mindig nem ertem, h a masik topikban miert irtal homersekletnek a CPU-hoz 29 Celsius fokot, mikor itt is 37.....
😜
Te tudod ra a valaszt ????
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
Teljesen korrektek, jok ezek a homerseklet-ertekek Patrik91 !
0
0
0
0
Patrik91 avatar
Hőmérsékletek
Alaplap 36 °C (97 °F)
CPU 37 °C (99 °F)
1. CPU / 1. mag 40 °C (104 °F)
1. CPU / 2. mag 37 °C (99 °F)
Aux 22 °C (72 °F)
GPU 58 °C (136 °F)
Seagate ST3120813AS 43 °C (109 °F)

Ez jónak mondható?

0
0
0
0
dawe_91 avatar
Hello. Tudnátok abba segíteni hogy erre a videókártyára (Asus ATI Radeon X550 256Mb PCIe VGA) milyen hűtést tudok rakni? Mer a gyárija az már nem a legjobb. Lehetőleg vmi olcsót szeretnék
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Teljesen normális 90 fokig vígan elvannak sőt még e fölött is igaz nem ajánlott már 90 fok fölött
0
0
0
0
nemkrisz11 avatar
GTX 260 nál normális a 75C játék közben? (Alpha Protocol,AvP 3, Crysis) ha meg nem megy semmi program se, akkor 53C átlag
0
0
0
0
gabi86 avatar
56 a felső 47 az alsó
0
0
0
0
konsti avatar
igen ez is jo..de terhelés alatt kéne mérni..mondjuk shiftet inditsd el..és utána alt tab és nézzd meg akkor mennyit mutat 😀
0
0
0
0
gabi86 avatar
ost találtam a gépen egy Core Temp progit az is jó ?
mert az ezt mérte https://www.kepfeltoltes.hu/100613/h__www.kepfeltoltes.hu_.png
aZ EVEREST TERMÉKULCSOT KÉR MERT MÁR RÉGEBBEN FENT VOLT CSAK LEJÁRT A PRÓBAVERZIÓ
0
0
0
0
konsti avatar
letöltöd az everest nevü programot és ott majd az érzékelöknél irni fogja itt a link : http://www.szoftverbazis.hu/szoftver/everest--ultimate-edition-v5-02--magyar--MJ14.html
0
0
0
0
gabi86 avatar
hol tudom megnézni hogy hány fokos?
0
0
0
0
konsti avatar
hát ha mondjuk leirnád h most terhelés alatt mennyi a hömérséklete a procinak akk be lehetne tippelni 😀
0
0
0
0
gabi86 avatar
Aha csak most egy ilyen hűtőm van és nem nagyon akartam venni másikat és azért kérdeztem hogy szerintetek ez bírná hűteni?
0
0
0
0
konsti avatar
gabi86 írta:
Sziasztok szerintetek az alpine 7 gt https://www.bluechip.hu/termek/arctic-cooling-alpine-7-gt-intel-lga-775#ismerteto
milyen hűtő ??
Bírná hűteni a procimat ha felhúznám 3ghz-ről 3,6ghz-re??
inkább eegy Cooler Master Hyper TX3-at ajánlok...kicsit drágább de ez rendesen hüt legalább ..amit mutattál az nem jobb egy referencia hütönél 😀
0
0
0
0
gabi86 avatar
Sziasztok szerintetek az alpine 7 gt [LINK]
milyen hűtő ??
Bírná hűteni a procimat ha felhúznám 3ghz-ről 3,6ghz-re??
0
0
0
0
Szilard96 avatar
Kösz akkor holnap nagy alaplapkiszerelésnek nézek elébe 😃 😂 mert a doboz azon oldala teljesen fedett 😞
Kmisi ez milyen megoldás??? de legalább jót röhögtem rajta! 😂
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Én azt mondom hagyjátok ezeket a drága szar hűtőket hisz felesleges! A természetes megoldás az igazi
[LINK]

A link címe ne tévesszen meg nem olyan dolog van benne😆
0
0
0
0
MaliDual avatar
könnyű leszedni. nem a fehéret kell nyomni hanem a másik oldalán amivel kapaszkodik az alaplapba azt kell összenyomni és fölfele nyomni és úgy kiugrik
0
0
0
0
Szilard96 avatar
Cheese írta:
2 oldalán van a két fehér gomb... azokkal kell valamit csinálni

Azokat befelé lehet nyomni de azontól semmi próbáltam benyomni és húzni de semmi.......😞
0
0
0
0
Szilard96 avatar
Hogy lehet leszerelni erről az alaplapról a chipset hűtőrácsát????
Már mindent megpróbáltam de nem jön le, valami módja kell legyen szerintem... aki tudja légyszives szóljon mert mindjárt hívok egy darut s kitépetem 😂
Alaplap:http://www.gigabyte.lv/images/products/motherboard_productimage_ga-946gmx-s2_big.jpg
0
0
0
0
Cooley avatar
http://www.youtube.com/watch?v=6sP45uBj4-k ilyet a gépnek, aztán ha nem akartok világrekordokat dönteni, többé nem lesz gond a gép hűtésével. 😃
0
0
0
0
MaximumGame avatar
Cheese: én probáltam 3db ventivel egymáson, azt tapasztaltam hogy valamennyi rés kell neki, külömben a nyomás miatt, nemhogy nagyob lessz a hütése de gyengébb lett nekem! hiába pörög gyorsabban!
a csapágya vagy akár golyos, nemhiszem hogy fogja sokáig bírni a nyomást!
0
0
0
0
AxlZoli avatar
Cheese írta:
Lenne egy kérdésem 😆 Szerintetek lehet kára a processor ventillátornak ha elé raktam 3 ventillátort ami nagyobb teljesítményű mint a processor ventillátora és ezért a processor venti 1500RPM ről --->3000RPM re ment fel és ez kárt tesz a ventillátorban? csapágy vagy iesmi? + másik problémám mint látni a gépemnél a képet van rendes hűtés de a processzor alapjáraton (húzás nélkül) 60° körül van = ( ezt hogy tudnám lehűteni? (van hűtőpaszta a processzoron) na de meg adom a processzor adatait :
Mező Érték
Érzékelő tulajdonságai
Érzékelő típusa SMSC LPC47M192/997 (SMBus 2Dh)
Alaplap neve Gigabyte 8IPE1000 v4

Hőmérsékletek
Alaplap 45 °C (113 °F)
CPU 58 °C (136 °F)
SAMSUNG SP2014N 45 °C (113 °F)

Hűtőventilátorok
CPU 2793 RPM

Feszültség értékek
CPU mag 1.42 V
+1.5 V 1.66 V
+2.5 V 2.62 V
+3.3 V 3.32 V
+5 V 5.26 V
+12 V 11.81 V
( a Számítógép olyan helyzetbe van folyamatosan mint azt látni lehet a gépem adatlapjánál a képeken 😀😉 előre is köszönöm a válaszokat jó éjt! : D


Ha csak valami "elkötési" / mérési hiba annak is érdemes utánna nézni. Azonban ha 1500RPM-re van kalibrálva a ventid gyárilag és 3000RPM az valós fordulat, akkor valószínű, hogy rövid időn belül kuka lesz.
0
0
0
0
TeMeRolEee avatar
okés am átraktam a gépem és találtam a polcon egy amolyan "bazinagy ventit" 😆 most a hdd-k jó hűvösek csak az a baj hogy sok helyet foglal el 😆
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció