AMD Driverek

Szerző: PC GAMER, 2014. November 27., téma
Fórum » Szoftver
Ide kérném a problémákat és tapasztalatokat a drivrrekkel kapcsolatban!Kinek megy hibátlanul az uj driverek és kinek vannak gondjai vele?.
Hozzászólások: 603
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
spleenszuru avatar
hali.

16.1 crimsonban bekapcsoltam a megcélzott képkockasebesség funkciót.
olyan gondom van hogy gép ki és bekapcsolás után visszaáll az alap 55 fps-re. ez normális? mindig újra kell állítanom magamnak ?
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
16.1 felrakva eddig baja nincs. 😀
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
már sikerült de azért köszi
0
0
0
0
spleenszuru avatar
Esetleg ha csökkentett módban DDU-val torlod a teljes drivert, majd újra?
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
Valaki help az install manager működése telepítés közben leáll nem tudok drivert telepíteni
0
0
0
0
vladtepes2 avatar
Frissítettem én is, és bár az előzővel sem volt gondom, a venti szabájozást remekül felül lehet írni ennél is. Nem mondom, hogy respect AMD, mert sajna a legelső Crimsonnál is így kellett volna lennie. Szép estéket! 😎
0
0
0
0
spleenszuru avatar
Piero: remek, korábban volt már fent afterburner, de most belebújtam, nem is tudtam hogy ilyeneket tud ! ráadásul felülbírálja a radeont, míg fut !
mostmár legalább 20%on mindig pörög a venti, aztán lineárisan a hőfokkal növekszik 😀

köszönöm a tanácsot !
0
0
0
0
Puffin avatar
spleenszuru: tegyél fel egy MSI Afterburnert és állíts olyan profilt amilyet akarsz!
0
0
0
0
spleenszuru avatar
16.1-et tettem fel végül.
de falnak megyek.. ez a kártya ugye akkor kapcsolja be a ventiket, ha gondolja hogy kell ...
de kcisit durva, hogy ha én a radeon beállításokban belövöm hogy manuális venti, akkor sem kapcsolja be csak ha úgy gondolja ... idegesít, 45-51 fokon megy a kártya ha semmit nem csinál, de akkor se kapcsol be a venti csak ha úgy gondolja...
nem lehet ezzel kezdeni valamit ?
(játékokban bekapcsol nyilván, de ritkán, és én szeretném ha idle állapotban is menne legalább kicsit...)
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
nekem az újat nem akarja telepíteni mindig leáll telepítés közben
0
0
0
0
no avatar
omis én is semi gond nincs vele.
0
0
0
0
Omis avatar
én még mindig a 15.7.1 használom😃
0
0
0
0
flashbang8909 avatar
Én a 16.1 hotfix-et használom és eddig semmi gond vele, nem volt mondjuk nálam egyikkel sem.
0
0
0
0
Puffin avatar
15.12-őt használom. Nincs vele gond!
0
0
0
0
spleenszuru avatar
sziasztok !

ki melyik drivert használja most ?
a 15.12-t, vagy a 16.1 hotfixet ?

melyik biztonságosabb?
0
0
0
0
Omis avatar
most már van 16.1 is😃
0
0
0
0
Kuci19 avatar
15.30-am van csak nem értem mert eddig ugyan ezek a beállítások mellett nem csinálta ezt a kártyám és eddig maximum 64-67-ig melegedett de most van hogy 70-74 https://www.kepfeltoltes.hu/view/160108/GTA5_2016-01-08_16-05-35-62_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
0
0
0
0
spleenszuru avatar
sziasztok !

én rendszerint DDU-t használok a driver letörlésére, mielőtt újat telepítek. mindig a legfrissebbet, csökkentett módban törlöm, majd fel az újat.

használja esetleg más is, vagy van ennél is jobb ?
0
0
0
0
Puffin avatar
Kuci19: semmi gond nincs a 15.12-vel. Nem értem milyen anomáliákról beszélsz.

Amúgy itt (win 8.1): [url]http://support.amd.com/en-us/download/desktop/previous/detail?os=Windows%208.1%20-%2064&rev=15.7.1[/url]
0
0
0
0
Kuci19 avatar
Én valahogy karácsonykor frissítettem le, aztán most is de amióta nem a Catalyst van olyan anomáliákat csinál a játékokban a kártyám hogy az valami hihetetlen.
Ha valaki le tudná linkelni nekem az utsó catalyst-ot honnan tudom letölteni megköszönném.
Vagy ha van valami ötletetek mivel lehet orvosolni a jelenlegi driveren megköszönném.
0
0
0
0
csuz-li avatar
Nekem sincs vele gondom, kijavították a hibát, szépen megy.
0
0
0
0
zsexer avatar
Semmi gond a driverrel, mindenki telepítse nyugodtan. 😀
0
0
0
0
roba1996 avatar
Senki nem tudja ,hogy mire jó ez a ACP Aplication?
0
0
0
0
spleenszuru avatar
Sziasztok!
ha már téma a crimson driver, mi újság azóta vele ? gatyába rázták már ? van valakinek még baj vele ?
nem szeretném az új videokarim is amiatt menne tönkre ...
0
0
0
0
Puffin avatar
Nem teszi tönkre a videókártyát! 😆 Nyugodtan tedd fel!
0
0
0
0
roba1996 avatar
Most a 15.7.1 használom de félek fel tenni a crimson drivert mert félek ,hogy tönkre teszi a videókártyám!!
0
0
0
0
DDarkness avatar
Már sikerült letöltenem, érdekes módon a Chrome leszedte gond nélkül a Mozilla meg nem 😃
0
0
0
0
Puffin avatar
töltsd le innen: [LINK]
0
0
0
0
DDarkness avatar
Miért nem tudom leszedni a drivert az amd oldalról? 99,99999999999%-nál sikertelen és már többször is próbáltam, tegnap is és ma is.
0
0
0
0
Manyik75 avatar
zsexer

Ne vitatkozz!
Nekik van igazuk.

[url]http://support.amd.com/en-us/download/desktop/legacy?product=legacy3&os=Windows+10+-+64[/url]


[LINK]
0
0
0
0
no avatar
6000-es szériát támogatja, az 100. Mert nekem most is a crimson van fent.
0
0
0
0
zsexer avatar
Bronson: Nem támogatja, sőt már a 6000-es szériát se. Az egy másik dolog, hogy sok esetben szépen teljesítenek a kártyák még ma is.
0
0
0
0
Bronson avatar
a crimson még támogatja az 5xxx szériát is (azért az 5ezres széria tetején van még pár jó kártya...) bár a legaljára már nem erőltetném...
0
0
0
0
zsexer avatar
basshunter2233: Azt a videokártyát már biztosan nem támogatja a driver, azért zavarodhatott meg a géped. Tedd fel azt, ami utoljára működött, és a jövőben ne is telepíts új drivereket, ha működne is, nem profitálnál belőle.
Megmondom őszintén nem is értem, hogy miért vagy felháborodva.
0
0
0
0
Omis avatar
ezer éves😃az komoly😃
0
0
0
0
Puffin avatar
basshunter2233: talán mert az ezer éves legalsó kategóriás kártyádat már nem támogatja.
0
0
0
0
no avatar
hát feltettem ugye a nemrég kijött Crimson drivert...ugye feltelepitettem..oké ujrainditottam a gépet...betöltött a win..bejött az egér fekete háttérrer...és 2 percig csak állt mint a befőtt és ujraindult....csökkentett módba is ezt csinálta mikor végül beadta a derekát és betöltött csökkentett módba és vissza tudtam rakni az előző drivert..:/ 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
Most oké, hogy az én kártyám régebbi, meg nyilván egész más az újabbakhoz, de semmi problémám nem volt vele, amióta kijött a crimson...
0
0
0
0
Puffin avatar
basshunter2233: mi bajod vele?
0
0
0
0
no avatar
csesszék meg az uj Crimson drivert -.-....
0
0
0
0
Omis avatar
és még mindig felpörgeti a vga ventit 77%-ra míg be nem tölt az asztal?
0
0
0
0
no avatar
Nálam is problémamentes, igazából főleg a friss játékok futtatását segítheti.
0
0
0
0
csuz-li avatar
Tegnap én is feltettem, szerintem a bétához képest - szokás szerint - semmi nem változott.
0
0
0
0
vladtepes2 avatar
Semmi gondom nincs vele teszi a dolgát a játékok "gördülékenyebbek" vele.
0
0
0
0
gaborw avatar
Nálam semmi probléma, az új Crimson Driver-al! Sőt! Javult a teljesítmény, szinte minden téren! R9 390X nél! Afterburner mellett sem volt semmi gondom! Pedig "gyötörve" van minden nap! Win 10 mellett! Maga a Crimson, meg nagyon eltalálták, bár először furcsa volt! Mondom ezt 1 év nVidia után!
0
0
0
0
csuz-li avatar
A driver hiba arra vonatkozik (pontosabban vonatkozott, hiszen az óta megoldódott), hogy a VGA ventilátorszabályozása leállt és 20% on maximalizálta annak működését, ha a VGA egyébként valamilyen programmal tuningolva volt. A kártya önmagában nem lehet melegebb egy drivertől, csak abban az esetben, ha a ventilátorok nem pörögnek fel. Annak idején, mikor az Nvidiánál volt hasonló gond, ott is a ventilátorszabályozás nem működött. Ha a ventilátor felpörög, akkor a kártya ugyan úgy hűl bármilyen driver mellett.

spleenszuru: Van egy rossz hírem. Mivel a ventilátorprobléma kizárólag akkor jön elő, ha tuningolod a VGA-t, így nem sok jóra számíthatsz a granciával, mivel minden tuningprogram használata a garancia automatikus elvesztését jelenti. Még az AMD saját over drive programja is ezzel az ékes szöveggel indul, hogy ha ezt bekapcsolod, akkor ezzel egyidejűleg le is mondasz a garanciáról...
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
alap venti profilt most max terhelés alatt 75-77fok közt mozog support az írta 85ig mehet simán
0
0
0
0
Titan Killer avatar
MC MaRcI:Ha nem poros akkor lehetséges a driver végett van.De mondjuk én még nem tapasztaltam ilyet.MSI Afterburnert használsz?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció