AMD Driverek

Szerző: PC GAMER, 2014. November 27., téma
Fórum » Szoftver
Ide kérném a problémákat és tapasztalatokat a drivrrekkel kapcsolatban!Kinek megy hibátlanul az uj driverek és kinek vannak gondjai vele?.
Hozzászólások: 603
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
spleenszuru avatar
sziasztok !

valaki azóta rájött Piero kérdésére ?

roppant idegesitő ez a watman cucc... megfagy minden pár másodpercre ,villan egyet a kép, kiirja hogy a wattman visszaállt defaultra...
holott semmit nem állitok rajta....
lehet, hogy az msi afterburnerrel való összedolgozás esik nehezére ... ??
0
0
0
0
Manyik75 avatar
DDU-val gyaluld le és tedd fel újra.

[LINK]

Itt a legfrissebb driver:

[LINK]
0
0
0
0
hashimoto avatar
Üdv!
Az a gondom lenne, hogy a legfrissebb driver van fent, de hiába állítom bárhova a nyelvet, mindig angol marad, de közben azt írja, hogy németen van. (wtf?)
Kiválasztom a magyart, újraindul a program, és ugyanúgy angol.
https://kepkuldes.com/images/4e61bf4fdfad86fbe3f68dfd3b5ea9c2.png
0
0
0
0
Ladis avatar
bszilvagyi: Hát nem tudok saját tapasztalatot mondani még. De állítólag nem zavar be játék közben. 😀 nm ^^
0
0
0
0
hashimoto avatar
Így is szarakodik, nem hiányzik nekem, hogy beépített fps csökkentő legyen.. 😃
De köszi, hogy infót adtál erről. 😀
0
0
0
0
Ladis avatar
Ha kevésbé akció dús a jelenet, akkor leveszi az fps-t az egér mozgás alapján. 😀 Remek példa:

[LINK]
0
0
0
0
vladtepes2 avatar
Én nem tettem fel, míg nem javítanak rajta, nem is fogom. Bár a Chill ígéretesnek tűnik. Viszont visszaállították a bios figyelést, így én a moddingolt biosommal nem használhatom. A fa** tudja miért kellett ez??? Egy épkézláb magyarázatot sem találtam kutakodásaim során.
0
0
0
0
hangzoj avatar
Sziasztok!
Valaki próbálta az új amd drivert? Telítettséget hol lehet beállítani? Nekem a speciális beállítások fület nem nyitja meg :/
0
0
0
0
Puffin avatar
Bányászprogi... 😆
0
0
0
0
ddkk22 avatar
ööö az micsoda? 😃
0
0
0
0
hashimoto avatar
ddkk22: Ha a gpu-t ennyire eszi valami, akkor az bitcoin miner lehet.
0
0
0
0
Puffin avatar
Ezt az AMD Wattman-t hogyan lehet kilőni?
0
0
0
0
ddkk22 avatar
Már újra raktam a gépet 😀 De köszönöm a segítséget 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
Nézd meg feladatkezelőben mi használja a processzort, mert valószínűleg az is dolgozik mellette.
Vagy valami programmal mi eszi a GPU-t
0
0
0
0
ddkk22 avatar
Egy próbaverziót raktam fel, talált 2vírust, de ez se oldotta meg a problémát.
0
0
0
0
Puffin avatar
Futtass anti malware-t.
0
0
0
0
ddkk22 avatar
Sziasztok.
Jelenleg a amd által kiadott legújabb driver van fent a 16.11.5-ös, és ma hogy bekapcsoltam a gépet, rá 15-20percre, a kártya 90-100% kihasználás mellett kezdett el dolgozni, csak azt nem tudom hogy miért mert csak facebookoztam. Egyszer már egy másik driverrel még nyáron jártam így, de az miután felraktam 5percse tel el és ugyan ezt csinálta, másik driver felrakása azt a problémát megoldotta, de ez a mostani driver már fent van azóta amióta kijött (1-2hete) és eddig nem volt vele semmi probléma. Valakinek esetleg valami ötlete lenne hogy most ez mitől lehet? A választ előre is köszönöm 😀
0
0
0
0
no avatar
R7 M265 a laptopomban, bármilyen drivert próbálok telepíteni, telepítés közben 55-59%-nál lefagy az egész rendszer, újraindítás után pedig már kicrashel a Win 10... Na ez mi lehet?
0
0
0
0
no avatar
felraktam már, de nem tudom, olyan mintha kevesebb lenne az fps-em, de nem tudom, lehet vissza rakom a 16.7.3-ast 😃 de még körbe nézem a többi játéknál is az fps értékeket 😃
0
0
0
0
Puffin avatar
TYREX1993: tedd fel próbáld meg!
0
0
0
0
no avatar
egy kérdés: radeonosoknak érdemes felrakni a 16.8.3-as drivert? játékoknál több fps-t hoz? 😃 bf 1 bétához ajánlják 😃
0
0
0
0
Puffin avatar
roba1996: nálam a 16.8.2-vel sincs gond...
0
0
0
0
roba1996 avatar
Nemtudom olvastam már egy pár érdekes dolgot!
0
0
0
0
roba1996 avatar
Mi a véleményetek a 16.7.3-driveről ? Az én videókártyámnál nem okozna komplikációkat?
0
0
0
0
spleenszuru avatar
mindig DDU-val takarítom ki safe mode-ban. 😀
és különösen figyelek ezek óta az afterburnerre, meg a rivatuner kijelzőre, mi milyen meleg.
nálam is whql driver van fent, az afterburner pedig 45 foknál beindítja a ventiket. szépen dolgozik, 66 fok eddig a max hőmérséklet a kártyámnál.
( ugyanolyan a karink kb. csuz-li, alapból nekem is úgy lenne hogy 50-ig nem kapcsol, de idegel... 😀 )
0
0
0
0
Puffin avatar
Ha csak frissítsd a drivert akkor az Afterburnerben kikapcsolja a venti profilod. Arra figyelni kell.
0
0
0
0
csuz-li avatar
spleenszuru: A hibát úgy lehet javítani, ha leszeded az összes tuning-szoftvert, majd eltávolítod az AMD drivert (elvileg elég az AMD oldalán lévő eltávolító, de jobb a DDU), azután újra felteszed a legújabb WHQL drivert és alaphelyzetbe állítod a kártyát. Nekem ez működött. Most a kártyám minden külső beavatkozás nélkül 70°C alatt marad. (Persze visszaraktam az afterburnert, de csak monitorozásra haszánlom)
Ugye az enyém félig silent hűtésű, tehát 50°C-ig be sem kapcsol a ventilátor, viszont felette már elve 30%-on indul. A max hőmérséklete 65-68°C és eddig még nem láttam a ventiket 60-70%-nál jobban pörögni.
0
0
0
0
spleenszuru avatar
igen, én meg voltam olyan hülye, hogy fel sem tűnt.... nem az hogy nem pörgött fel, be sem indultak.
az újjal már ahogy betettem, azonnal msi afterburnert is tettem fel, és az kezeli a ventit azóta is.
múltkor véletlen valahogy kikapcsolódott az afterburner, és az elvileg "már hotfixelt" crimson maradt önmaga, úgy vettem észre megint hogy gebasz van, hogy a játékban mostmár be van lőve a hőfok kijelzés, és láttam hogy 95 fok a kártya.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
spleenszuru hogy ölte meg a driver? nem pörgött fel a venti?
0
0
0
0
ddkk22 avatar
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget 😀
0
0
0
0
spleenszuru avatar
ddkk22: csuz-li utolsó bekezdése, amit én megcsináltam. 😀
megölte a crimson driver a kártyámat, beküldtem, elment garanciába, jött a visszajelzés hogy nem javtható. erre én azt mondtam akkor jobb kell, ráfizetek.
még ha azóta az eredeti kártyám ára változott is, akkor is azt az összeget számították be az újba, amennyiért én vettem. logikus is ...
tehát ami most van a gépbe, lekértem, és rápótoltam azt a 3x ezret, majd elhoztam.
szerintem nem csak asus lehet a csere, hiszen én sapphire-ról váltottam gigabyte-ra.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
Ddkk22: van egy evga 970 supersuperclocked vga, az szerintem jobban megéri.
0
0
0
0
csuz-li avatar
ddkk22: Garanciában a következő lépéseket kell végigjátszania a kereskedőnek:
1. Javítás (ezt simán át szokták ugrani)
2. Ha nem javítható, akkor küldenek egy ugyan olyan kártyát. (Ezt el kell fogadnod, nem mondhatod, hogy nem kell, hanem egy másik kell.)
3. Ha nincs már olyan kártya, akkor visszajár a pénzed. (Erre meg ők nem mondhatják azt, hogy vásárold le!)

Viszont te mondhatod, hogy nem kéred a pénzt, hanem levásárlod. Akkor a kártya eredeti árát kell beszámítaniuk az új vásárlás árába. Ugyanis a te javadra el lehet tárni a fentiektől, ha ebben megegyeztek, de akkor a fentieknél számodra mindenképp előnyösebbnek kell lennie a dolognak.
0
0
0
0
ddkk22 avatar
Bár mondjuk az Asusnak fogják küldeni a kártyát, szóval szerintem csak Asusra lehet cserélni 😞
Köszönöm a segítséget 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
Azt nem tudom. De szerintem meg lehet beszélni velük.
0
0
0
0
ddkk22 avatar
Köszönöm a segítséged 😀
Még egy olyan kérdésem lenne hogy ha a felajánlott kártyák nekem nem felelnek meg és én pl ezt szeretném [LINK] akkor nekem ráfizetéssel erre gond nélkül cserélik ugye? 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
[LINK]
Le van írva minden. Ráfizetéssel úgy tudsz cserélni ha ilyen típusú kártya már nem elérhető. Akkor felajánlanak alternatívát.
Amúgy iponnál ennek a kártyának a meghibásodási aránya 21.4%.
0
0
0
0
ddkk22 avatar
De az a baj hogy az eredeti driverrel nem jön elő soha, csak a többinél, és nem hiszem hogy majd töltögetnek lefele driverek és azzal nézik meg. Úgy hogy inkább cserélném ráfizetéssel. Esetleg annak tudod a menetét a pcxen hogy, hogy működik?
0
0
0
0
Puffin avatar
Viszzaküldöd a kártyát és megmondod hogy fekete képernyő jön elő és ennyi. Olyan nincs hogy azt mondják használd a gyári drivert.
0
0
0
0
ddkk22 avatar
Piero
De amikor vissza küldted a kártyát mit mondtál nekik hogy mi a baja? Mert csak azt nézik meg amit én mondok nekik. Most ha felrakják az eredeti drivert azt megy a kártya, már nem is fogalkoznak vele nem?
Mert én arra gondoltam hogy inkább cserélném a kártyát ráfizetéssel egy r9 390re vagy gtx 970re. Csak nem tudom hogy ezt hogy kell intézni a pcxen.
0
0
0
0
Puffin avatar
ddkk22: az nem driver hiba, régebben már írtam. Nekem is így volt az Asus 290x-el. Garanciálisan cserélik. Az szériahiba volt.
0
0
0
0
ddkk22 avatar
Sziasztok. Látom most nagyon aktív ez a topik, így hátha tud valaki erre a problémára egy megoldást 😀
Ugye van nekem egy Asus r9 290 DC2OC kártyám, és a kezdetek óta olyan van, hogy csak ezzel a driverrel lehet működésre bírni https://kepfeltoltes.hu/160524/Desktop_2016_05_24_16_50_06_218_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Ha nem azt a drivert rakom fel, akkor telepítés közben (pl mint ma a legújabb amd driverrel) fekete képernyőt kapok, és vissza se jön a kép, megy a gép tovább csak kép nincs, és csak rendszer visszaállítás, vagy win újratelepítés oldja meg a problémát, persze ha azt a drivert rakom fel ami a képen is szerepel.
Esetleg van valakinek valami ötlete hogy miért azzal az egy driverrel megy a kártya?
A segítséget előre is köszönöm 😀
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
visor261 köszi ez tényleg működik 😀
0
0
0
0
visor261 avatar
mc ne várj tőlük semmit nekem 1 játék alatt sem működik ajánlom a rivatunerss-t 1-2 kivétellel mindent vitt Spoiler!
(rtss alatt belövöm a 60-at amd alatt meghagyom az 55-öt és amelyik 60-on megy ott nem megy az amd és igen próbáltam már külön profilt csinálni neki nem globálból majd onnan is futtattam és láss csodát nem műxik ellenben a rtss-el 😜)
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
remélem hamar javítják
0
0
0
0
csuz-li avatar
Hát a 16.5.2.1 hibalistája tartalmaz iylet, hogy nem mindenhol működnek vele a Frame Rate Target Control profilok. ([LINK])
Már, ha jól fordítom...
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció