Windows 10

Szerző: Liptik, 2014. August 24., téma
Fórum » Szoftver
Itt mindent a Windwos 10-ről.
Hozzászólások: 4 065
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
xsebix avatar
Udv!

Le szeretnem valtani a win7-t 10re es ugy dontottem most eloszor megveszem jog tisztan... A kerdesem az lenne ezzel kapcsolatban, hogy ereznek-e barmi hatranyt ( atlagos felhasznalas mellett - jatek/film ) , ha a home editiont veszem mondjuk a pro helyett? mert arban eleg sok kulombseg van a ketto kozott... 😀

Koszonom elore is!
0
0
0
0
gigazte avatar
InfernoDante: Kösz, már mindegy is, mert nem frissítettem le. Olyan nagy problémát nem hiszem, hogy okozhat a hiánya, ha már bő 1 éve nem szedtem le.
0
0
0
0
InfernoDante avatar
giga: EZt találtam róla, valami beviteli eszközhöz elvileg..
[LINK]
0
0
0
0
gigazte avatar
Spoiler!
Microsoft - WPD - 2/22/2016 12:00:00 AM - 5.2.5326.4762

Ez a frissítés, mi célt szolgál, és miért csak most jött elő?😆
0
0
0
0
ors11 avatar
Sziasztok! miért van az,hogy a windows 10 fele magyar s fele román o.O? a vlc media player s ezek is román nyelven futnak. https://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=3342.jpg
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
Sajnos az eredeti Quake 3 sem megy. 😢
0
0
0
0
hashimoto avatar
LordSzalko: Én már találkoztam vele, pl. az MSTS, nekem csak az Open Rails-sel hajlandó csak menni. Flatout 1 sem indult el.
0
0
0
0
no avatar
Még nem futottam olyan bele olyan játékba ami ne futott volna Win 10-en.
0
0
0
0
csuz-li avatar
ricsard25: Konkrétan egyikkel sem játszottam, de azon túl, amit visor írt, nekem az szokott működni, hogy a régi játékot nem a programfiles mappába telepítem, hanem a C meghajtó gyökerében létrehozott mapábba (pl.: C\games) és onnan menni szoktak.
0
0
0
0
no avatar
Olyanokra gondolnék mint pl Lego Racers,Lord of the Rings:Return of he King, ?
0
0
0
0
InfernoDante avatar
ricsard25: Játékfüggő... A legtöbb jobban megy mint 7-en, de néhány játék el sem indul rajta.
0
0
0
0
visor261 avatar
A parancsikonban betudod állítani a kompatibilitásnál hogy milyen oprendsterrel kéne futnia. Ha így se megy, megpróbálhatod vm box-al.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Olyat szeretnék kérdezni tőletek hogy régi tipusú játékok hogy futnak a Windows 10-en ?
0
0
0
0
soko avatar
Sziasztok !
Egy érdekes problémám lenne és remélem tud valaki segíteni .
Nos röviden az a probléma hogy mikor elsőnek indítom el a gépet akkor fekete képernyő fogad .
Majd második újra indítás után jó.
Jelenleg Windows 10-et használok de 8.1-nél is ugyan ezt csinálja .
Viszont régebben a sima 8-al tökéletes volt .
Szerintitek mivel tudnám fixálni ezt a kis problémát ?

(olvastam hogy tiltsam le az integrált videó kari-t de igazából az nincs is a listába hanem a normális kártyát ismeri fel )


SZERK : Elvileg már kaptam segítséget 😀
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Közben én is megoldottam a problémát,köszönöm a segítséget Dono és InfernoDante tagoknak 😀
0
0
0
0
csuz-li avatar
MF513: Nem lesz gond, de természetesen teljesen újra kell raknod a gépet.
0
0
0
0
MF513 avatar
Sziasztok.Segítséget szeretnék kérni hogy ha van a gépene egy wind10 pro, amit Microsoft Toolkit(KMS Spiro)-val aktiváltam.
De ha pl: később vennék egy jogtiszta rendszert, azt feltudnám tenni? csak mert olvastam olyant hogy 1 termék kulcsot csak 1 gépen lehet használni ha aktiváltam és onnantól kezdve más gépeken nem,. ezért vagyok most kicsit megzavarodva hogy az activátor progi nem okozott így nekem gondot ha jogdisztára próbálom majd cserélni?
0
0
0
0
JOC22O avatar
szolgáltatásgazda helyi rendszer internet ! ez szokta lefogni a netemet ezt a frissítést valahogy kilehet kapcsolni a windows 10 ben ? vagy legaláb ezt a funkciót ?
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Sziasztok!
Pár napja kék halált kapott a gép a ram miatt,és újra raktam a gépet(ami,mint kiderült nem is kellett volna)de a lényeg,hogy win 10 van fent,és pl van egy zenefájlom,minek meg van adva,hogy ki az album előadója,szerzője,cimje stb,és az most nem látszik,de a zenelejátszó alkalmazás látja,újratelepítés előtt kiírt mindent,most viszont nem. Eddig nagyon szépen az Mp3Tag nevű programot használtam erre a célra,és gyönyörűen kiírta nekem a win,most hiába írom bele,a win nem írja ki.
https://www.kephost.com/images/2017/02/22/kep2.pnghttps://www.kephost.com/images/2017/02/22/kep4.pnghttps://www.kephost.com/images/2017/02/23/kep.png
Nem egy szokványos kérdés,tudom jól de nekem sokat jelentene 😀
A válaszoknak és a tippeknek is nagyon fogok örülni 😀
0
0
0
0
zelcsi avatar
bszilvagyi9: próbáld ki : [LINK]
0
0
0
0
hashimoto avatar
Hali! Ez miért van? (A kijelentkezés gombra nyomva megoldódik a gond, de lassan minden indításnál bedobja ezt..)
https://kepkuldes.com/images/c29c3f6008b88e039df7ea8b91f12d98.png
0
0
0
0
oroszlajos avatar
Köszönöm Piero igazad volt, be volt állítva 20 perc után kikapcsol a HDD. Köszönöm.
0
0
0
0
Puffin avatar
oroszlajos: attól még leáll a lemez, ha be van állítva az energiaellátási beállításoknál.
0
0
0
0
oroszlajos avatar
Piero: Azt sajnos nem tudom. De tudomásom szerint nem támogatja az Intellipower-t. Ilyen pontosan a HDD Western Digital 1TB SATA3 64MB WD10EZRZ
0
0
0
0
Puffin avatar
oroszlajos: nem lehet hogy leáll a vinyó, majd újra felpörög olyankor?
0
0
0
0
visor261 avatar
bszilvagyi

Az a baj hogy a fórumok töbsége azt mondja hogy az új nvidia driver miatt van... szal ez nem segít nekem de olvastam hogy valamit a m$ cseszett el... és nem tudom mi a baja... úgyhogy visszatértem a 7-re 😀
0
0
0
0
oroszlajos avatar
Sziasztok. Lenne egy oly problémám, hogy eddig csak SSD volt a gépben, szélsebesen ment ahogy illet neki. Most vetteme egy HDD-t és furcsa akadásokkal találkoztam.. példa a fájlkezelő megnyitásakor kattintás után 3-5 másodperc is eltelik, vagy több. a Rednszer WIN10 Enterprise, az SSD-n van, a HDD-n csak adatokat tartok.
Valakinek ötlet mitzől lehet?
0
0
0
0
hashimoto avatar
visor261: DirectX12-hez van köze annak a fájlnak.
0
0
0
0
visor261 avatar
Ki találkozott bsod dxgmms2.sys mostanában?
0
0
0
0
tibi211 avatar
bszilvagyi: Köszönöm a segítséget így már jó !!
0
0
0
0
tibi211 avatar
Az lenne a gond hogy újra tettem a gépet. Először azt tettem fel ami eddig is fent volt (win 10) a lényeg az hogy csak a monitoron van hang. A hangfalon nincs. (Via audio drivert kell feltenni,amihez van cd az alaplaphoz) Viszont az a baki hogy ezt írja ki..(Your OS is 64 bits. Pleas use 64bits version VDeck.exe. Szóval meg se tudom nyitni a programot) Pedig a 64 bites op rendszer van fent. Próbáltam úgy is hogy feltettem ami létezik legújabb win 10-et és ezzel se jó. Mi lehet a probléma előre is köszi.

(Ezt tegnap írtam) viszont van már hang a hangfalon de nem tudok egyszerűen be lépni a VIA-ba. Mert azt a 64 bites szarságot írja-
Valaki tudna segíteni?
0
0
0
0
FoLey avatar
bszilvagyi Meglátjuk a mai napon mit produkál. 😀
0
0
0
0
hashimoto avatar
FoLey: Remélem jó lesz ezután! 😀
0
0
0
0
FoLey avatar
bszilvagyi Megtettem ha megint problémázik akkor vagy kontakt spray vagy másik vezeték lesz.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Szívesen. Ha tudok mindig segítek.
0
0
0
0
Krinya15 avatar
Direkt akartam DVD-re, mert így meglesz és nem lesz véletlenül letörölve, vagy ilyesmi.
reszler112233 és sisko nektek pedig nagyon szépen köszönöm a segítséget, sikerült 😀
0
0
0
0
peki15 avatar
Miért nem írtad ki Rufus-al egy pendrivera és nem kellett volna venned 2 rétegű DVD-t.
Sokkal egyszerűbb (szerintem).
0
0
0
0
Krinya15 avatar
Így már érthető, nagyon szépen köszönöm 😀 Remélem sikerül, nem volt olcsó a 2 rétegű DVD :/
0
0
0
0
reszler112233 avatar
ISO-t be mondjuk Daemon Toolsba. Aztán nem tudom milyen író programot használsz. Én Nero Expresst ahsználok, azon belül rámegyek a másolásra, aztán lemezmásolás, utána kiválasztom a megfelelő forrás meghajtót(Azt amibe a Dameon tools jelzi hogy bent az ISO.)Cél meghajtó értelemszerűen a DVD író, aztán a végén rányomok hogy másolás.
Az eredeti letöltött ISO kell hozzá.
0
0
0
0
sisko avatar
Krinya15 : ne a rontott DVD-t,hanem az ISO-t írd ki,kicsomagolás nélkül(nero-val pl.lemezkép másolása,azt hiszem)
0
0
0
0
Krinya15 avatar
ISO-ban lett letöltve, de kicsomagoltam és a fájlokat írtam ki a DVD-re. Most akkor az elrontott DVD-t másoljam, vagy az ISO-t írjam ki? 😃
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Gondolom ISO formátumban van a telepítő alapból.
Na most itt ha azt akarod hogy bootoljon is a kiírt lemez, akkor lemez másolást kell választani, és akkor megy. Legalábbis én is elcsesztem anno 2 DVD-t is mire rájöttem hogy így megy. Az még Win 7-el volt.
0
0
0
0
Krinya15 avatar
Sziasztok! Egy kis problémával fordulnék hozzátok! Úgy gondoltam ideje a 7-ről 10-re váltani. Letöltöttem egy All in One verziót az Ncore-ról (igen tudom, nem szép, de ingyen osztották elég sokáig 😃 ), kiírtam DVD-re, de indítás után nem bootol be. Hol ronthattam el? A fájlokat mappa nélkül csak kiírtam egy DVD-re. Köszönöm.
0
0
0
0
hashimoto avatar
Foley: Nekem is csinálta ezt, az előlapi csatlakozó. Én is kihúztam, meg vissza (Mármint az alaplapon), és azóta nem csinálja.
0
0
0
0
FoLey avatar
reszler112233 Bár lehet,hogy amivel a minihifi amivel a pc-vel kötöttem össze annak a kábelje lehet,hogy szar,előtte inkább egyik szólt a másik nem megmozgattam és úgy már jó volt. Ezt amióta csinálja amióta az alkatrészeket új házba költöztettem igaz,hogy másik táp van benne. Alaplapi-t meg kizárnám.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
FoLey
Ez nem feltétlen oprendszer gond. Lehet alaplapi csatlakoz hibás vagy érintkezési hiba is. Az is előfordulhat hogy a kábel végén a csatlakozó szarakszik. Nekem is csinált hasonlót a régi gépem időközönként Win 7 alatt. Azt azzal oldottam meg hogy átdugtam másik hangkimenetbe.
0
0
0
0
roxas avatar
Sziasztok!
Tapasztaltam, hogy mostanában olyat csinál a gép, hogy 1 pillanatra felugrik a Parancssor kb fél óránként. Sajnos tényleg a másodperc töredékére, így idő sincs elolvasni mit ír ki.
Igazából ez azért zavaró, mert játék közben vagy letesz az asztalra, vagy ablak módba. Na és ugye multis játékoknál rettenetesen irritáló.
Tudja esetleg valaki mi lehet a probléma? Vagy esetleg meg tudom nézni, hogy mikor használja valami a parancssort?
0
0
0
0
FoLey avatar
Lenne egy problémám és az,hogy naponta Realted HD Audio 1-2-3x ezt eljátsza mint ha kihúztam volna egy eszközt,holott nem.
https://kephost.com/images/2017/01/28/jack.jpg
0
0
0
0
tibi211 avatar
azt is próbáltam de úgy se jó. Tudnál linkelni egy jót? Megköszönném 😀
Sőt le töltöttem a hivatalos oldalról 64 bites verziót és úgy se jó.
nem értem mi lehet a gond pedig mindig jó volt.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció