Windows 10

Szerző: Liptik, 2014. August 24., téma
Fórum » Szoftver
Itt mindent a Windwos 10-ről.
Hozzászólások: 4 054
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
armagedon32 avatar
már ugy vettem a gépet hogy egy win 10 pro volt rajta csak nem kaptam lemezt meg semit . és szeretném egy másik gépre telepiteni ezt a saját win pro. valaki tud segiteni ?
0
0
0
0
💬 5
InfernoDante avatar
@armagedon32: Egy kódot egyszerre csak egy eszközön lehet használni, rendes dobozos Windows-nál is, OEM kulcsot (ami a te esetedben is van) pedig csak egy eszközön (nem csak egyszerre). A Windowst mindenképpen a Microsoft oldaláról szedd, akár van eredeti kulcsod, akár nincs.
[LINK]
0
0
0
0
armagedon32 avatar
@InfernoDante: egy eszközön szeretném használni a lehendö új gépemen majd. csak azt nem tudom hogy tegyem majd át a másik gépemre. mivel nincs se telepítő lemezem meg a aktiváló kulcsot sem tudom . de ha jól tudom az a aida ki irja
0
0
0
0
InfernoDante avatar
@armagedon32: Legalább fogalmazni tanulnál meg... Mondom, hogy a linkről töltsd le amit küldtem, azt pedig vagy írd ki DVD-re vagy rakd pendrive-ra az eszközzel amit a linken letöltesz.
Showkey plus nevű programmal meg tudod nézni az aktiváló kódot, ha deaktiválod a mostani gépeden a Windowst akkor elvileg az új gépen használható a kód. Ha nem akkor Microsoft Támogatás.
0
0
0
0
armagedon32 avatar
@InfernoDante: értem!! hogy deaktiválóm a windows?
0
0
0
0
InfernoDante avatar
@armagedon32: Indíts egy parancssort rendszergazdaként (start menüben keresés, beírod cmd, jobb klikk, futtatás rendszergazdaként), beírod hogy "slmgr /upk". Nyomsz egy Ok-t, utána beírod "slmgr /cpky", megint ok és ennyi, de nem biztos hogy utána engedi aktiválni az új gépen.
UI: Természetesen az idézőjelek nélkül.
0
0
0
0
RichGames avatar
Sziasztok ne haragudjatok hogy ide teszem fel de nem tudok máshoz fordulni!
Van egy Gamer Pc-m eddig ***a volt minden de lassan 1 hónapja jelentkezett aza probléma nálam hogy a Rainbow Six Siegenél egy darabig 15/20p mikor hogy tartja a 123Fpst. Majd az idő eltelte után le ugrik az fps 28/30 ra hirtelen. Nem tudom semmivel sem orvosolni a problémát probaltam virus irtót néztem a hőfokot ki poroltam a pct feladat kezelőben sem fut úgy semmi de semmi. Reinstallt még nem probáltam mert 113 Gamet ujra elkezdeni nem lenne anyira jó.Mi lehet a baj?
Gépem: Win 10, i5 760,R9 270x 4GB,10GB Ram,Beqiut 350W,GA P55 USB 3.0,3,5TB HDD!
0
0
0
0
💬 9
Zoli869 avatar
@RichGames: Pedig a megoldás az lesz hogy újrarakod. Idézem magamat
A 1709-es verziót elkurták nem kicsit nagyon sok gépet fagyaszt stb




Esetleg ezeket próbáld Wise Disk Cleaner,Wise Registry Cleaner,(hivatalos honlap:[LINK]) (mindekettő ingyenes magyarul tud)Malwarebytes (hivatalos honlap :[LINK] ,nem írtad a vírusírtód típusát ajánlom a Kaspersky ingyeneset nézz azzal is egyet. Egyéb ötlet lemeztöredezettségmentesítés ha ezekután is sz@r akkor tedd újra.
0
0
0
0
RichGames avatar
@Zoli869: Avast, Malwavebytes megvolt semmit nem talált" képzeld ma CPU Unparkingoltam a 2 letiltott magom és azóta nem volt gond még!De mindenképp megnézek mindent amit irtál nagyon kösszi 😀 és igen okoz fagyást is a Win néha néha"
0
0
0
0
Zoli869 avatar
@RichGames: Avast szórakozhat még mert egy gépzabáló sz@r ajánlom az ingyenes Kasperskyt inkább.
0
0
0
0
RichGames avatar
@Zoli869: Lefutattam mindent amit irtál Kaspersky semmit nem talált, Wise Registry Cleaner 1231 hivát talált amit javított is.Viszont Rainbow ugyszint leugrik de érdekes módon más játék nem " a situlation megy rendesen de a serveres multi reszben le ugrik 30 alá 123FPS-ről.....
0
0
0
0
Zoli869 avatar
@RichGames: Próbálj régebbi drivert a videókártyához még ez a tippem van.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@RichGames: Csináld meg amit Zoli869 is írt.

Viszont kérdésem lenne. Az a 3,5 TB egybe van hagyva, és így rendszer mellett vannak a játékok? Ha igen akkor ez egy nagyon nem jó megoldás. Érdemes manapság egy külön SSD-n használni a rendszert, és HDD-re rakni játékokat. Vagy ha nem akarsz SSD-t akkor a merevlemezt is érdemes particionálni, úgy hogy a rendszer számára leválasztasz 200GB-ot és arra teszed a rendszert, és a maradékra a játékokat. Így ha újra is kell telepíteni a gépet akkor magát a játékokat nem kell újratenni, és a régi rendszerből csak a gépre mentő játékok mentését kell át tenned ideiglenesen a másik meghajtóra. Így ha már úja rendszer fent akkor adott játék mentését visszateszed oda ahova alapból is menti dolgait. Sőt ajánlatos játéknak és adattárnak is külön meghajtót adni. Ez nagy részt segít a vírusvédelemben is.
0
0
0
0
RichGames avatar
@reszler112233: Van 500GB a rendszernek 3 TB a jatekoknak 😀
0
0
0
0
Funes avatar
@RichGames: Fölösleges a rendszernek annyi, egyébként a legjobb az ha több fele van osztva a Hdd és nem egy helyről kell olvasnia mindent pl a rendszernek elég lenne egy kisebb 80gb-os partíció után egy a játékoknak és külön a filmeknek zenéknek progiknak letöltések amit használsz stb
Szóval a helyedben én így használnám ki azt 3,5tb: Rendszernek 80gb, filmek,zenék,programok letöltéseknek stb 1tb, a maradékot pedig a játékoknak hagynám, így viszonylag könnyebb lenne a dolga a rendszernek és a Hddnek is és nem kellene annyit "lapoznia"..
0
0
0
0
THEMAX avatar
@Funes: A programok általában a rendszer partíciójára kerülnek, legalábbis az az alapértelmezett, ezért 80 gigától én többet javasolnék. 100-200 már jobban hangzik. (Persze ezt nem én döntöm el.)
A HDD több részre osztása pedig tényleg hasznos lehet. 😀
0
0
0
0
no avatar
szerintem mindenkinél ez a probléma.
0
0
0
0
💬 1
reszler112233 avatar
@dodo50: Nem mindenkinél. Nekem kutya bajom az 1709-es verzióval. Néha a start menü nem jön fel, de oda elég egy ki bejelentkezés, és már megy is.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
sziasztok

tegnap engedte ma win 10 nek hogy lefrissítse magát mert edig olyan gondol volt vele hogy ha a 1709 es 16299.192 es verzioval valamiért állandóan lefagy ha bekapcsolom a gépet muszáj reset et nyomni hogy működjön normálisan de ez megint fent áll ez a hiba ezzel lehet valamit kezdeni?

eddig 1703 mas volt fent és azzal semmi ilyen problémám nemvolt
0
0
0
0
💬 1
Zoli869 avatar
@Van Helsing 25: A 1709-es verziót elkurták nem kicsit nagyon sok gépet fagyaszt stb tedd újra az egészet hátha megoldja,ha nem majd jönnek a "hozzáértőbbek" és segítenek.
0
0
0
0
Krissz avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 2
thug85 avatar
@Krissz: Én mindig Ebay-ről veszem.
0
0
0
0
zolcsi86 avatar
Sziasztok! Nem tudom ide kell e írni a gondomat, de azóta áll fent, amióta win10 em van. Vagyis tegnap óta. Telepíteném fel a játékokat, amik már eleve rajta voltak a vinyón, eddig minden ment gond nélkül, de most minden játék indításnál többféle dll. fájlt kér. Igaz, leszedtem netről amik kellettek és azóta működnek is, de ez így mégse oké szerintem. Meg gondolom a többi játéknál is kérni fogja ezeket a fájlokat.
Mit lehet ezzel csinálni??
Választ előre is köszönöm!!
0
0
0
0
💬 1
Zoli869 avatar
@zolcsi86: Vagy a másik hivatalos [LINK]
0
0
0
0
xymano avatar
Sziasztok
Hol lehet kikapcsolni a frissítést?
0
0
0
0
Krissz avatar
Windows 10 Pro 64 bit ELADÓ
==> [LINK] <==
0
0
0
0
💬 6
hashimoto avatar
@Krissz: Sok lesz az picit, én 2.5k-ért vettem ugyanígy kódot 😃
0
0
0
0
Krissz avatar
@hashimoto: Ohh, sorry! 😃
Ebay en nézelődtem gyorsba csak, azért lett ennyi aztán! De jogos!

Köszönöm az észrevételt! 😃

Nemakrasz venni mégegyet?😆 😆
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Krissz: Most nem, mondjuk kitudja 😃
0
0
0
0
Krissz avatar
@hashimoto: Helyes válasz 😃
0
0
0
0
InfernoDante avatar
@Krissz: Ennyiért senki nem fogja megvenni, főleg tőled. 😆
Ráadásul tegnap csak 4 ezer volt miután levitted az árát, ma már 5, de még 4-ért se vitte volna senki.
0
0
0
0
Andris18 avatar
@Krissz: Ebay-en vettem 3000-ért és 2 órán belül küldték is... ráadásul ott tele van vagy 1000 vásárlói visszajelzéssel.
0
0
0
0
Andris18 avatar
Sziasztok, párszor van hogy laptopon teljesen pörög a vinyó. Azt olvasgattam hogy 5400rpm-es hdd-t már nem is ajánlanak hozzá, de a laptopban az van és hát amennyit lehet szeretnék javítani rajta. Gondolom ssd beszerelése a cd olvasó helyére lehetne max a megoldás, vagy 7200rpm-essel is jó lenne ? Későbbiekben lehet lenne rá pénz de most csak egy kis turbót szeretnék valamilyen folyamatok leállításával ha lehet.
0
0
0
0
💬 4
hashimoto avatar
@Andris18: https://www.eurofedautomotive.com/wp-content/uploads/2017/02/ALP.12.14.0107-1.jpg
Nem túl kicsi turbo, de szerintem jó lesz 😆

Viccet félretéve, pl. az Előtöltés kikapcsolása, illetve a rendszerindítás kigyomlálásával is érhetsz el telj.növekedést, az AVG TuneUp-t tedd fel, futtass le mindent belőle(vagy amit szeretnél), utána letörölheted.
Illetve tegyél fel egy MyDefragot, és egy Töredezettségmentesítés szkriptet küldj rá a gépre.

[LINK]
[LINK]

Ha van még kérdésed, írd meg nyugodtan.
0
0
0
0
Andris18 avatar
@hashimoto: Köszönöm a választ. Mindegyiket megnézem! És elnézést hogy ilyen későn írok vissza!
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Andris18: Én is későn válaszoltam..Szóval 😆
0
0
0
0
Andris18 avatar
@hashimoto: Persze kérj elnézést Te miután segítesz 😂 😊 egyébként azon "gondolkozom" hol mutatna jobban a képen lévő két alkatrész. A laptop tetején felfele állítva "spoilerként" vagy kétoldalt "szárnyként" és akkor aztán turbó gyors lesz 😂
0
0
0
0
ditpet avatar
Sziasztok, Outlook 2016-ost használok, és nem enged emailben küldött lnikeket megnyitni. "A szervezet házirendje miatt ez a feladat nem hajtható végre, további információt kérjen a segélyszolgálattól."
Most melyik karitatív szervezet lelkisegélyszolgálatát kéne felhívnom? 😃

Próbálokztam az alapéterlmezett böngészők oda-vissza állításával, semmi.
0
0
0
0
Dani46 avatar
Hali olyan problémám van,van egy lenovo laptopom i5 6200u 4gb ddr4,adata ssd-stb,nemrég beszívtam egy vírust,oké újratelepítem,minden driver fennvan,gépnek semmi feladata nincs,nyomok egy ctrl alt del-t lassan jön fel az ablak,internet edge rámegyek 5mp mire érzékeli hogy rányomtam,elindul nagy ehezen 1 fehér ablakkal aztán majd valamikor betölt,tökéletes a netem is méretem,google ba írnál valamit ahogy írok késik mire megjelenik ott és ez így tök random,valamikor jó valamikor nem.Ma reggel volt egy kékhalál is critical process died ezt írta ki mi lehet a probléma?
0
0
0
0
💬 3
InfernoDante avatar
@Dani46: Ennyiből nem tudjuk megmondani... Valószínűleg szoftverhiba, de hogy azon belül mi, ahhoz több infó kéne.
WhoCrashed vagy BlueScreen Viewer mit ír a kékhalálra, melyik fájlt?
0
0
0
0
Dani46 avatar
@InfernoDante: [img][LINK][/img]
0
0
0
0
InfernoDante avatar
@Dani46: Drivereket honnan szedted? Vagy hagytad a Win10-est mindenből?
Újratelepítés előtt nem volt semmilyen probléma?
Megpróbálhatod ezt is, hátha segít.
[LINK]
Eszköz letöltése, Frissítés most, semmilyen fájlod nem fog elveszni.
0
0
0
0
FoLey avatar
Sziasztok!

Lassan alaplap cserét fogok végrehajtani és azt szeretném megkérdezni,hogy a windows 10-es kulcsot hogyan lehet a microsoftra feltölteni?
0
0
0
0
💬 8
InfernoDante avatar
@FoLey: Szia.
Microsoft fiókkal bejelentkezel, onnantól kezdve a kulcsot tárolja a fiókodban, és (remélhetőleg, mivel az lenne a normális) automatikusan beaktiválja vele. Bár valószínűleg először nem fogja, ezért Microsoft Supportot javaslok, de reméljük hogy elsőre is sikerül neki aktiválni.
0
0
0
0
FoLey avatar
@InfernoDante: Szia!

Van az eszközöknél Adrián To be filled by O.E.M. név azt jelenti,hogy sikeresen hozzácsatoltam?
0
0
0
0
InfernoDante avatar
@FoLey: Hát ha megvan már az új lap, akkor a Windows Update-en belül van az Aktiválás, ott nézd meg, ha azt írja hogy digitális licencszel aktivált, akkor sikerült. Ha nem azt írja, akkor Microsoft Support aktiválni tudja neked.
0
0
0
0
FoLey avatar
@InfernoDante: Mostani lapommal sem sikerült egy KMS-R@in-al aktiváltam,mert nem aktiváltam a fiókra,de nem azt írja ki. Előbbi lapommal sikerült azzal aktiválnom digitális licenc volt.
A lap még nem jött meg majd hétfőn talán.
0
0
0
0
InfernoDante avatar
@FoLey: Hát a KMS-t akkor töröld ha beraktad a lapot és kérd meg őket majd hogy aktiválják, kicsit sok idő, mert idióták, de nekem megért annyit, hogy ne kelljen ilyen KMS-ekkel se foglalkoznom.
Ha neked nem, akkor hagyd a KMS-t, az meg aktiválja magától azt is.
0
0
0
0
FoLey avatar
@InfernoDante: Majd lap berakás előtt letörlöm a KMS-t. Azt megtudhatom a címet/linket ahova tudnák nekik írni?
0
0
0
0
InfernoDante avatar
@FoLey: Ez attól függ tudsz-e angolul.
Van magyar terméktámogatás is, 8-16 óráig, az angol az 0-24-es.
Magyar nyelvű: [LINK]
Angol nyelvű: [LINK]
0
0
0
0
FoLey avatar
@InfernoDante: Köszönöm a segítséget ha megérkezik a lap akkor intézkedni fogok.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
sziasztok van egy problémám és kellene némi segitség

az alaplapom dual lan os de a win 10 valamiért nem engedi ezt irja ki

PS C:\Windows\system32> New-NetLbfoTeam -name LANPOWER -TeamMembers "Ethernet", "Ethernet 2" -TeamingMode Lacp
New-NetLbfoTeam : The LBFO feature is not currently enabled, or LBFO is not supported on this SKU.
At line:1 char:1
+ New-NetLbfoTeam -name LANPOWER -TeamMembers "Ethernet", "Ethernet 2" ...
+ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
+ CategoryInfo : NotSpecified: (MSFT_NetLbfoTeam:root/StandardCimv2/MSFT_NetLbfoTeam) [New-NetLbfoTeam], CimException
+ FullyQualifiedErrorId : MI RESULT 1,New-NetLbfoTeam

tud erre valaki megoldást azt olvastam hogy a win 10 már nem támogatja ez igaz? esetleg van rá valami mod hogy müködjön?
0
0
0
0
Krinya15 avatar
Sziasztok! 2 napja váltottam Windows 7-ről Windows 10-re. A gépem minden alkatrésze alkalmas a rendszerhez a hangkártya kivételével. Van egy javában már 10 éves Genius Sound Maker value 5.1-es hangkártyám amihez nincs Windows 10-hez driver. Valaki tud erre megoldás, vagy vegyen inkább újat? Ha nem muszáj nem vennék mert sok éven át hibátlanul kiszolgált és a mai kínálat nem túl vásárlásra biztató.
Köszönöm annak aki tud ebben segíteni!
0
0
0
0
💬 14
InfernoDante avatar
@Krinya15: Szia!
Ha nincs Windows 10-re driver hozzá, akkor vagy nem működik, vagy rosszul fog működni. (kékhalált kaphatsz pl. a 7-es driverét használva, random fagyásokat, stb). Én azt javaslom, hogy vegyél egy olyan hangkártyát ami legalább olyan minőségű mint a mostanid, de biztosan támogatja a Windows 10, esetleg válts vissza 7-re, ha nagyon nem szeretnéd leváltani.
0
0
0
0
Krinya15 avatar
@InfernoDante: C Media-nak van PCI-hoz driverje, letöltöttem egy olcsóbb kategóriás hangkártyának a Win10-es driverjét, de ugyan az a probléma fennáll. Nem szól se a mély láda, se a hátsó hangszórók 😞
Win7-es driver nem volt se fagyás, se kék halál, egyszerűen szar... Nem lehet beállítani és nem tudok rájönni a miértjére.
0
0
0
0
InfernoDante avatar
@Krinya15: Neked pontosan ahhoz a típushoz kell driver, másik nem fog működni, ahogy a Windows 7-es sem (nagyon ritkán jó a Win7-essel).

Tehát az van amit felül írtam. 😉
0
0
0
0
Krinya15 avatar
@InfernoDante: Azóta kb. 5 különböző verziójú C-mediát telepítettem fel, de egyikkel sem tökéletes a hangzás... Csak a két első és a középső hangfal megy.
100% hogy itt valami szoftveres szarakodás van, csak ez már nekem meghaladja a képességeimet.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Krinya15: Én nem tökölnék vele annyit. Ha nincs hozzá 10-es driver akkor vagy vissza 7 amivel megy vagy új hangkártya. Nem túl nagy összeg egy új jobb minőségű ami már támogat 10-et. Előbb utóbb úgy is venned kell majd, ha nem jó az alaplapi hangkártya.
0
0
0
0
Krinya15 avatar
@reszler112233: Sima PCI-osban eléggé szar a kínálat... USB-set nem akarok, az alaplapi meg egy rakás szar.
Újban két választásom van...
Az egyik egy olcsóbb StarTech PCISOUND5CH2
A másik pedig 10-15 ezer között az Asusnak a Xonar szériás hangkártyái, viszont ezekről sok jót nem olvastam eddig... Drágább ennél nem igazán fér bele 😕

Ezért próbálok valamit kitalálni hogy a jelenlegit valahogy megtartani
Win7-et nem akarom már visszarakni, nem azért vettem meg a 10-et hogy a fiókban legyen elrakva 😃
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Krinya15: Van az 10 alatt is: [LINK]
0
0
0
0
Krinya15 avatar
@reszler112233: Erről a szériáról kevés jót olvastam, ezért tartok tőle... 😞
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Krinya15: Véleményt nem tudok róla, arra ott a net. Az hogy neked mi a jó és mi az amit megengedhetsz magadnak az rajtad áll. Nekem személy szerint elég az ami az alaplapon van integrálva. Igaz nem alsó kategóriás a lap sem.
0
0
0
0
Krinya15 avatar
@reszler112233: Ha normálisan tudná kezelni akkor nekem se lenne gond az alaplapival, de képtelen rá...
Mindenesetre köszönöm az eddigieket, fogalmam sincs mi a szart csináljak most.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Krinya15: [LINK]

Nekem a DSX van a 7.1 miatt, de szerintem ez is tökéletes.

A DG az PCI-os a DGX meg PCI-E-s.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Krinya15: Keress drivereket chip alapján. Talán CMI8738 van rajta, de rá van írva úgy is.
Nem árt ha valami értelmesnek tűnő programot is tartalmaz, hogy legalább nyomokban tartalmazzon valami konfigurátort (vagy legalább mogyoró származékot)

szerk: Persze ez a chip már vagy 12 éve kint van a piacon. Új drivert valószínű nem írtak hozzá az elmúlt 5 évben, szóval csak bízni lehet benne, hogy találsz valami használhatót
Spoiler!
Pl az FX5500hoz is csak egyetlen driver van, amivel megy a Windows 7 AERO felülete...persze az is valami elfajzott Vista driver és még csak nem is a legfrissebb
0
0
0
0
Krinya15 avatar
@SuperPuma: Sajnos nem találtam hozzá olyan drivert amivel menne... Sajnos mindenképp marad az új 😕

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!
0
0
0
0
BenuGT avatar
@Krinya15: Nekem is ilyen hangkártyám van , és nálam gond nélkül megy windows 10en,bàr én is nehezen találtam hozzá drivert 😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok. A segítségetekre lenne szükségem.Tegnap újra raktam a gépet és azóta a gép véletlenszerűen leáll,kikapcsol,olyan mintha kihúzták volna instant a 230V-ból,semmi kékhalál vagy kék képernyő.Azonban előtte hallok egy ilyen furcsa zajt (jobb videót nem találtam,de hasonló hangot add ki a gépem ha ez a videót 2-es sebességgel van lejátszva)
.Olyan mintha beragadna a hang.Driverek fel vannak telepítve,Driver Booster-rel is ellenőrizve.Annyi tippem lenne,hogy a CPU-m TDP-je 125W,míg az alaplapom csak 95W-ig támogatja a procikat,de eddig megfelelően működött,mióta újraraktam azóta viselkedik így.
Előre is köszönöm a válaszokat és kellemes ünnepeket! 😀
0
0
0
0
💬 2
InfernoDante avatar
@bazsa918: Szia,
elég gyakori Windows hiba, főleg a 10-esnél. (Microsoft Supportnak írtam már miatta, azt írták többen is jelezték, ennek ellenére természetesen nem fogják javítani, utóbbit persze nem mondta, de egyértelmű. 😆😉

A drivereket mindig a gyártó hivatalos oldaláról szedd, ne Driver Boosterrel, azt a programot annyira nem ismerem, ha le lehet vele törölni rendesen a drivereket akkor tedd meg és rakd fel a gyártó oldaláról, Aida64 nevű programal meg tudsz nézni mindent, hogy mi van benne, hang, videókártya, hálózat driver kell.

Ha nincs lehetőség arra, hogy töröld a Driver Boosterrel a drivert, vagy utána is ezt csinálja, rakd újra még1x, és utána már ne használj Boostert.

Mivel mint mondtam ez ismert hiba, és nem tudni mi okozza, így csak a fentieket tudom javasolni, mást nem igazán. Vagy megoldja, vagy nem. Ha másnak van még ötlete úgyis fog segíteni.

Kellemes Ünnepeket neked is!
0
0
0
0
no avatar
@InfernoDante: Hát köszönöm szépen a választ.Picit jobban érzem magam,hogy nem csak nekem van ilyen bajom. 😆
Lehet én is írok nekik,hátha megajándékoznak karácsony alkalmából. 😂
0
0
0
0
Andris18 avatar
Sziasztok! Szeretném ha a kérdéekre választ adnátok vagy ha valami nem stimmel válaszolnátok! 😀

A cpu limit gépemet telepíteném újra a héten és leírnám a következő lépéseket ha bárhol valami nem lenne jó úgy, ahogy írom kérlek javítsatok ki! Nagyon sokat segítenétek vele!

1.Windows creation tool-lal csináltam egy boot pendrive-ot
A verziót úgy tűnik majd a kulcs aktiválja hogy pro legyen.
2. Rendeltem egy aktiváló kulcsot. Ami a jól tudom jó a 64-bithez és magyar nyelvhez.
3. Aztán külső merevlemezre menteném a fontos dolgokat és
itt nem tudom hogy a játékmentésekből ha elmentem ezt a Dokumentumok mappát (C:/felhasználókakkor/Andris/dokumentumok) azt win 10-en be tudom másolni valahova? (és hova?) és így megmaradnak-e a mentéseim?
4. Boot pendrive , újraindítás bootsorrend átállítása pendrive az első helyen, újraindítás.
5. leformáznám az egész ssd-t erre menne a win 10 és az egész hdd-t is leformáznám (van ami nem kell róla és így sokkal egyszerűbb, ami meg kell az a külső hdd-n lesz)
6. Aktiválás
7. Videókártya driverét leszedni AMD oldaláról. Esetleg más program kell? pl. microsoft visual c++ 20xx redistributable (x64)/(x86)
8. Valahogy ezt az OEM kulcsot tudom a windows fiókomhoz kötni?

Köszönöm ,hogy elolvasod!
0
0
0
0
💬 11
InfernoDante avatar
@Andris18: Szia!

Minden jó amit írtál.
itt nem tudom hogy a játékmentésekből ha elmentem ezt a Dokumentumok mappát (C:/felhasználókakkor/Andris/dokumentumok) azt win 10-en be tudom másolni valahova? (és hova?) és így megmaradnak-e a mentéseim?


Ajánlom a GameSave Manager használatát, minden létező helyről elmenti a játékaid állását, beállításait (persze amiket ismer, de rengeteg játékot ismer a program), majd ezeket is átrakhatod a külső HDD-re, ha szeretnéd visszarakni szintén a GameSave Managert használd, az majd visszarakja midnet arra a helyre ahonnan kivette.

Esetleg más program kell? pl. microsoft visual c++ 20xx redistributable (x64)/(x86)

Amik fontosak neked azokat nyilván tudod mi kell, egyébként semmi nem kell, Win10 felrak mindent, én egyedül a hangkártya driverét szoktam cserélni, mert azzal jobb a hang, és kevesebb probléma is van vele.

Valahogy ezt az OEM kulcsot tudom a windows fiókomhoz kötni?

Igen, Microsoft fiókkal bejelentkezel, és akárhányszor újrarakod azt a gépet amire most rakod, magától aktiválni fogja. HA mégsem, akkor a Microsoft Support-tal nyugodtan felveheted a kapcsolatot, ők aktiválják neked, ha valóban eredeti a kulcs. Ha cserélsz hardvert akkor is segítőkészek, valószínűleg akkor is aktiválják neked.

Bármi egyéb kérdésed van, nyugodtan válaszolj erre.
0
0
0
0
Andris18 avatar
@InfernoDante: Köszönöm szépen megnézem azta progit 😀 Sokat segítettél 😀
0
0
0
0
cseszka avatar
@Andris18: Hali.
Ha a mentésekete akarod kiszedni,akkor még másold ki a :
C:/Felhasználók:/Andris/Appdata (rejtett mappa)/Local és a Roaming mappából is a játékkal kapcsolatos mappákat,pl Steam,Codex....van játék ami ide ment.Ajánlatos leirni,hogy mit honnan másoltál ki hogy utánna a megfelelö hejre is tudd visszatenni.Visszamásolás elött ajánlott elinditani a játékot,hogy mentsen egyet,majd kilép és a mentést felül irod a régivel.
DX-et meg VC a játékkal települ,ill külön is feltudod tenni a telepitöböl.
0
0
0
0
Andris18 avatar
@cseszka: Köszönöm szépen! Úgy lesz ahogy írtad. Köszi mindkettőtöknek!
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Andris18: Ajánlom,hogy a telepítés idejéig húzd ki a netet a gépből és csak akkor dugd vissza,ha már bejelentkezett a gép,vagyis működésre kész.
0
0
0
0
Andris18 avatar
@Andor1997: Sajnos már felraktam. Miért lett volna fontos? Ja és most azt joszrm online fiókba jelentelezk be ha bekapcsol a gép, ha nem lenne net akkor is be tudnék lépni?
0
0
0
0
InfernoDante avatar
@Andris18: Persze, csak a OneDrive nem tudna szinkronizálni (Dokumentumok mappa), egyébként minden más ugyanúgy működne.
0
0
0
0
InfernoDante avatar
@Andor1997: Miért kéne kihúzni az internetet?
0
0
0
0
Andris18 avatar
@InfernoDante: Nem akarom kihúzni de ha mondjuk elmegy a net. Mondjuk akkor elég sok mindenre nem jó a gép 😆
Köszi a választ 😀
0
0
0
0
InfernoDante avatar
@Andris18: Tudom, Andortól kérdeztem, nem tőled. 😆
0
0
0
0
Andris18 avatar
@InfernoDante: Akkor ezt rendesen benéztem 😂
0
0
0
0
martonszabika avatar
heló , mostanában a gépem egyszerre csak befagy nem mozdul az egér sem zene , minden leáll várhatok bármennyit mert nem történik semmi.. a vinyó is furcsa hangokat ad ki mintha valami karcolna benne de nem hiszem hogy avval lenne a probléma mert még csak 70 nap használati idő van benne . a kábeleket megmozgattam gondoltam kicsúszott valami a port is kitakarítottam belőle de semmi javulás. esetleg lehet windows frissítéstől vagy valami más ölet?
0
0
0
0
💬 11
Puffin avatar
@martonszabika: Attól hogy 70 nap az üzemideje még nem biztos hogy rendben van. Futtass egy felület tesztet rajt!
A tápod milyen?
0
0
0
0
Puffin avatar
@martonszabika: milyen márka?
0
0
0
0
martonszabika avatar
@Puffin: Western Digital Caviar Blue 1TB SATA3 64MB 7200RPM
0
0
0
0
Puffin avatar
@martonszabika: De a táp milyen?
0
0
0
0
KRZT963 avatar
@Puffin: Delux 450 W
Szerintem erre gondolt: [LINK]
0
0
0
0
kolbaszkarika avatar
@KRZT963: Nem találkoztam még ilyen táppal mondjuk, de elég vészesen néz ki.
0
0
0
0
Puffin avatar
@KRZT963: Akkor megvan a probléma oka... 😆
0
0
0
0
martonszabika avatar
@Puffin: [LINK]
így vettem gépházzal együtt de eddig nem volt vele semmi probléma. Egyébként milyen tápot ajánlanátok?
0
0
0
0
Zoli869 avatar
@martonszabika: Be quiet! System Power 8 400W ha belefér a keretbe ami nekem van ajánlom.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@KRZT963: Ismerős felállás. Mikor 450W nagy betűkkel rá van írva, a táblázatban (jobb esetben ha van rajta, ha nem akkor az apró betűs részben) meg kiderül hogy 230W-ot tud effektív leadni max
0
0
0
0
Andris18 avatar
Ahogy így olvasom nem éri meg 10-est használni, mármint újabb és talán kevesebb erőforrást használ, de minden egyes frissítés elronthat bármit. A laptopunkon 10-es gyári van és hát voltak érdekes dolgok, pl befagyott a tálca úgy hogy nem lehetett rákattintani újraindítás után sem. És akkor nekem a microsoft oldalán kellett keresgélnem ohgy mit írjak be a cmd-be.. na az isteni. 5-10 próbálkozás után seikrült megoldani.
Kérdéseim:
Érdekelne hogy itt [LINK] milyen windows 7 van amiből boot-pendriveot tudok készíteni? ultimate 64-bit magyar is? Illetve ha van hol lenne érdemes kulcsot venni (ezeket a kulcsokat is tudom kötni microsoft fiókhoz mint 10-esnél vagy csak egyszer telepítek vele és újratelepíteni már nem tudom ugyanazta gépet?):
itt [LINK]
vagy itt [url]https://www.***/products/Windows-7-Ultimate-OEM-CD-Key.html[/url]
vagy itt [LINK]
vagy máshonnan?
0
0
0
0
IgnisDestroyer avatar
Sziasztok! Tudna valaki segíteni? A probléma az volna hogy nem tudom normálisan használni a netemet mert a windows 10 a háttérben futtat egy olyan programot ami maxon pörgeti a netet. A folyamat neve: "Szolgáltatásgazda: Kézbesítés optimalizálása". Már kb 1 órája várom hogy befejezze a folyamatot de azért se akarja és amíg nem áll le addig a számítógépen a YouTube-nak kell nagyjából 3 perc míg betölt teljesen. Minden bekapcsolásnál eljátsza ezt velem, viszont van amikor csak 15 percet van amikor 1 órán át fut!
Válaszaitokat előre is köszönöm!
0
0
0
0
💬 1
Andor1997 avatar
@IgnisDestroyer: https://privacy.microsoft.com/hu-hu/windows-10-windows-update-delivery-optimization
Ezt próbáld,ez lesz az.😆
0
0
0
0
Andris18 avatar
Sziasztok, pár kérdésem lenne ha ráértek:

1. Spoiler!
([LINK]
itt azt írja dec. 31-ig még lehet váltani az akadálymentesítő technológiákat használó felhasználók ingyen. Mit jelent ez pontosan? Mert hogy bizonyos feltételeknek meg kell felelni. De itt van ez és nem tudom mit jelent.)

Szerk: ezt ne is nézzétek, nem vagyok jogosult... csak biztosra akartam menni hogy jól értelmezem-e.

2. Megéri-e váltani 7-ről 10-re, pl
-játékokban hoz-e javulást?
-stabilabbb-e?
-nincs e vele sok gond? (nálunk a laptopon OEM-verzióval van és volt hogy kifagyott a tálca és hasonlók, mennyire gyakori ez?)
-jobban gazdálkodik az erőforrásokkal? Van egy másik gépünk ami régi, de nagyon, csoda hogy még megy, max wordot használjuk rajta meg a neten olvasni híreket, youtubera esetleg.
-biztonságosabb-e?

3. Spoiler!
Tényleg csak ennyi lenne?


És ilyenkor a fájljaim megmaradnak? vagy újraformázza? Esetleg lehet vele újraformázni?

Ez sem fontos akkor

Köszönöm! 😀
0
0
0
0
💬 12
hashimoto avatar
@Andris18: Szedsz le egy USB tool-t az MS oldaláról
cjs-cdkeys-en van szinte fillérekért (2-3k) win10pro
veszel egyet
Beírod telepítésnél
Oszt örülsz 😃

Jobb a 7-nél, játékoknál jobb, szerintem stabilabb, sajna mostanában vannak vele gubancok de ettől függetlenül nem egy olyan egetrengető problémák, jobban gazdálkodik a RAM-mal, az, hogy biztonságos, attól függ mire/hogyan használod. 😃
0
0
0
0
Andris18 avatar
@hashimoto: megtaláltam amit mondtál:
[url]https://www.***/products/Windows-10-Professional-CD-Key.html[/url]
tényleg nem drága, kicsit gyanús is hogy csak 10 font ...
Ez olyan lincensz amit egyszer használhatok csak? Újratelepítésre alkalmas?
Köszönöm a választ 😀
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Andris18: Ha a kulcsot hozzákötöd az MS Fiókhoz, akkor tudod hordozni. Nekem is innen van Pro-m, előtte Home volt. 😃
https://image.prntscr.com/image/ndDY-qHaQKGa59aYmC_qhg.jpeg
Gépház>frissítés és biztonság>Aktiválásnál találod. 😃
0
0
0
0
Andris18 avatar
@hashimoto: Hát nekem ilyen nincs 7-en ami valószínűbb hogy nem találom. Viszont ha megveszem ezt a kulcsot nekem még rendelkeznem kéne a telepítővel. Azt a Microsoft oldaláról tudom leszedni?
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Andris18: Mivel ezt csak win10-en tudod megtenni.
[LINK]

Ez hivatalos cumó, kell egy 4GB-s Pöndrájv, meg némi idő (ha gyors neted van, még annyi se 😃😉.

Gondolom az előtte teendőket tudod, backup ha kell valami, aztán utána telepítőben a formázás/partícionálás, stb.
0
0
0
0
Andris18 avatar
@hashimoto: Nagyjból igen, majd max nézek videót hogyan kell telepítőpendrive-ot csinálni ezzel a progival.
Még egy utolsó kérdésem lenne:
Hogy mi a különbség az OEM és a Box verzió és amit most küldtél kulcs között?
Az OEM már van 20000-ért a Box 70000Ft. Hozzá tudod kötni a fiókodhoz, gondolom újratelepíteni a windows 10-et akkor tudod amikor akarod a gépedet. Mindkettő magyar 64 bit és pro (a homenál van pár házirend hálózati, biztonsági korlátozás ha jól tudom). Köszi a türelmed 😀
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Andris18: A box-szal kapsz dobozt, meg lemezt, egyéb cukiságot, meg elvileg, komponenshez kötött (alaplap), viszont nekem pont alaplapcsere után tökéletesen bekajálta a licenszt.. Érdekes 😃
Nem egy nagy dolog csinálni a telepítőt, a tipikus "next,next,finish" koncepció, kiválasztod milyen fajta win10-et akarsz a pendrive-ra tenni, kiválasztod melyik meghajtóra tegye (értelemszerűen az usb-t választod), aztán megvátod míg letölti/kicsomagolja a pendrive-ra.

Utána benthagyhatod, újraindítod a gépet, biosban kiválasztod az usb boot-ot, és állhatsz neki a telepítésnek. Nem lesz hosszú idő, mivel mindig friss, a legutolsó frissítéseket tartalmazó lemezképet szed le, szóval a frissítések keresése című népmesei fejezet kimarad. 😃
0
0
0
0
Andris18 avatar
@hashimoto: Akkor viszont nem értem mi a nagy biznisz nekik 20000-ért eladni azt amit meg tudsz venni olyan 3600ft-ért, újra is tudod telepíteni mert csak egy kulcs kell hozzá. De ha valkinek kell egy kis doboz ilyen drágán 😂 köszönök mindent 😆
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Andris18: Én 43-ért vettem anno a Home-ot dobozosan, zsír új géphez. Én sem értem ezeket, őszintén megvallva nem is érdekel, ha kell, kell, jó áron is van, innentől nem zavar semmi 😃
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@hashimoto: Azzal hogy a Median creatian tools a legfrissebbet szedi le vitatkoznék. Én már régebben mikor már 1607-es verzióval mentek a 10-es rendszerek, újra kellett húznom a gépet. Mivel csak 1511-es verziójú telepítőm volt, így gondoltam készíttetek vele egy új telepítőt. Azt hittem egyből 1607-es verziót fog leszedni, így megcsináltam egy telepítő lemezt vele. Feltelepítettem róla és meglepetésre csak 1511-es volt az és ugyan úgy frissítette magát 1607-re mintha az első régebbi lemezről telepítettem volna.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@reszler112233: "Elméletileg" mindig up-to-date. Viszont lehet, akkor volt valami gubanc az akkori lemezképpel, így kivették, de még nem frissítették, és egy régebbi került be. 😃
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@hashimoto: Most tuti hogy a legfrissebb van fent.Most tettem újra a gépem.
0
0
0
0
gigazte avatar
Több rohadt idegesítő dolog is van ebben az őszi frissítésben, amit azóta se lehetett kigyomlálni, sőt egy árva frissítés nem jött utána... Az az egyik bosszantó dolog, hogy az istenért se tudom letiltani az nvidia driver frissítést, pedig a rendszerleíróban, vezérlőpultban, és DDU-val is le van tiltva, de a windows update így is gondol egyet az leszedi/felrakja az új drivert, persze legtöbbször filmnézés, vagy netezés közben a nyugalmi időszakot telibe****va! A rendszer továbbra is szereti önmagát lefagyasztani, és még mindig fennáll, hogy újraindításnál ugyanazok a programok fogadnak, mint amik az újraindításnál jelen voltak... A tálca nekem is szeret néha lefagyni, bár azt egy kijelentkezéssel lehet orvosolni. A Store-os játékok van, hogy el sem akarnak indulni, csak géprestart után... Röhej az egész! Nem tudom mikor, de kezdhetne már magával valamit a Microsoft, mert fogom magam azt letörlöm a fenébe ezt a fertőt... Amennyi idegességet okozott már, csodálkozom rajta, hogy sikerült leírnom káromkodások nélkül!
0
0
0
0
💬 1
Andor1997 avatar
@gigazte: Neked leszedi az NVidia Drivert?Nekem ilyen nincs.Ha van új leszedem a honlapjáról és csókolom.Fagyás egyébként nem jelentkezett nálam még.Talán megérné csutkára újratenni a Windows oldaláról letöltött friss verzióval.😉
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
reszler112233 avatar
Hál istennek nekem egyszer fordult elő pár napja mikor újrahúztam a gépet és toltam felfele a szükséges drivereket és programokat ezerrel. Mondjuk a driverek után rögtön csináltam egy visszaállítási pontot. Kellett is mert nekem is előjött mikor a vírusirtót felpakoltam. Hiába indítottam újra a gépet nem javult, így visszalöktem a rendszert majd újra nekifutottam a vírusirtónak. Azóta semmi hiba hál istennek.(Bár még mindig akad olyan program ami még nincs fent. Ezek azok amik akkor jutnak eszembe mikor kéne.Ilyen például a Word.)
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
1709-es frissítés óta van, hogy szépen minden megy ahogy kell, de van, hogy 5 perc mire használható az asztal... Eszméletlen rossz néha.
Múltkor kénytelen voltam hosszan nyomni a bekapcsoló gombot, hogy leálljon, miután ahigy ki akartam kapcsolni, kikapcsolt mindent, csak egyszerűen ment a gép tovább.
Újra lett telepítve mindenhogy, de van, hogy egyszerűen mindenre lassan reagál. Task managert nem nyitja meg, értesítés sávot sem...
Az esetek többségében meg szépen gyorsan teszi a dolgát.
Ilyen másnál is van frissítés óta??
0
0
0
0
💬 1
InfernoDante avatar
@AMDMonsteR: Válts vissza 1703-ra, vagy korábbi Windowsra. A 1709-cel még több gond van mint az eddigiekkel, pedig azok is szarok voltak. 😀
0
0
0
0
GamerFater82 avatar
Sziasztok! Arra gondoltam hogy kipróbálom a win 10et, mostanában már több jót hallottam róla mint anno.
Annyi kérdésem lenne ezzel kapcsolatban hogy tényleg elég a beépített vírus védelem és tűzfal? Vagy tegyek fel ugyan úgy valami ingyen víruskeresőt + mondjuk egy zonealarmot? Illetve mire érdemes figyelni ("fontosabb beállítások"😉 ????
0
0
0
0
💬 1
Zoli869 avatar
@GamerFater82: A beépített tűzfal és a vírusírtó elég ha nem látogatsz kétes eredetű oldalakat bár ott a kaspersky ingyenes verzió szerintem jó.

Magyarul már tud. [LINK]
0
0
0
0
darkstreet89 avatar
Sziasztok!

Valaki nem tapasztalt ezzel az új 1709 verzióval FPS stutteringet játékok közben, őrület hogy FIX 60-ról is képes 40-re vissza esni a játék, indokolatlanul.
0
0
0
0
💬 5
gigazte avatar
@darkstreet89: Nekem nincs ilyen gondom. Melyik nvidia driver van fent? A 388.13-nál volt sok embernél hasonló probléma.
0
0
0
0
darkstreet89 avatar
@gigazte: Valóban nem a rendszerből fog fakadni, legújabb 388.31. Black Fag és az NFS 2015-nél tapasztalom, lehet valami effekt fogja csinálni, vagy driverből adódóan lesz benne kisebb stuttering.
0
0
0
0
gigazte avatar
@darkstreet89: Ezek a driverek hatalmas visszalépések, még talán a 388.00 volt a legjobb a mostaniak közül.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@darkstreet89: Tegnap raktam újra a gépem, és nekem is a 388.31-es driver van fent. Eddig csak az ETS2-vel játszottam keveset, de annál nekem nem jött elő a gond. Holnap kipróbálom, hogy az NFS 2015-nél nekem is csinálja-e vagy sem.Ha előjön azt hiszem nekem is megy vissza ami volt előtte a 375.70-es.
0
0
0
0
hangzoj avatar
@darkstreet89: Nekem is ugyanezt csinálja, 60 fpsről 30ra, f1 2017-ben, viszont gta5,pubg-be nem csinálja. Nálam az alt+tab egy kis időre megoldja a problémát. 388.13
0
0
0
0
JOC22O avatar
Valaki tud nekem segíteni ? ezzel a problémával küzdök nem tudom hogy mi ez és hogy hogy lehetne leállítani teljesen A következő indításnál újra előjön ! [LINK]
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@JOC22O: [LINK]
letölt, futtat, örül!
Valószínűleg bányászvírus!
0
0
0
0
JOC22O avatar
@Puffin: Nagyon szépen köszönöm a választ sikerült a programmal megszüntetni ezt a rossz indulatú vírust vagy mit !
0
0
0
0
Underworld avatar
Sziasztok!

Régebbről megmaradt egy windows adaptert xbox 360 vezeték nélküli kontrollerhez,az lenne a kérdésem,hogy ha veszek sima xbox 360 kontrollert 2db-ot akkor azzal az adapterrel menne,vagy vegyek kimondottan adaptereset megint!?
0
0
0
0
💬 2
gigazte avatar
@Underworld: Egy adapterrel akár 4 kontrollert is használhatsz.
0
0
0
0
Underworld avatar
@gigazte: köszi a választ! 😀
0
0
0
0
bukta2 avatar
Helo, a napokban előjött egy Licensz Frissítés amikor bekapcsolom a gépet akkor bejön egy kis ablakba, hogyan tudom ezt megszüntetni? esetleg ha valakinek van valami ötlete akkor azt megköszönném! minden jót!
0
0
0
0
tonyo92 avatar
Sziasztok lenne egy olyan kérdésem hogy win 10 pro 64-bites változatát használom na most rámegyek hogy újraindítás és a gép kiírja hogy újraindítás de fekete képernyőt kapok és nem indul újra a gép a monitor kikapcsol mert nem érzékel jelet és ennyi ha valakinek volt ilyen problémája és sikerült megoldani írjon már előre is köszi! 😀
0
0
0
0
💬 2
reszler112233 avatar
@tonyo92: Nekem a laptopom csinálta ezt mikor Win 10 volt rajta. Ott én mindent elkövettem vele amit csak lehetett, de végül a BIOS frissítés oldotta meg. Az volt az utolsó amire gondoltam, de nem csak én hanem azon ismerőseim között is aki ért is valamit a PC világából.
0
0
0
0
tonyo92 avatar
@reszler112233: Értem köszi szépen a választ és az infót! 😀
0
0
0
0
ogre077 avatar
Hali. Valaki pls help. Naponta 2x befagy a gépem. Ugy befagy, hogy bármikor pl ha youtubebozok vagy csak így ál a gép semmit se csinalok rajta, vagy a játék közben. Mi lehet ez? Driver nem lehet mert ez előző vga is csinálta a 7970 sel. Most rx 470 van
0
0
0
0
💬 5
Zoli869 avatar
@ogre077: Memória tesztet végezz el vagy a Windows memóriadiagnosztika-val vagy a Memtest86-al utánna mond mit hozott az eredmény.
0
0
0
0
gigazte avatar
@Zoli869: Nekem is fagy az új frissítés óta a Windows 10, szóval nem biztos, hogy az miatt csinálja! Egyszerűen ilyen stabil lett a rendszer... Természetes frissítés meg nem jött az őszi update óta!😊
0
0
0
0
Zoli73 avatar
@gigazte: Amúgy nekem is a legutolsó nagy frissítés óta random fagy a gép. Vissza raktam előző verzióra, akkor nem fagyott aztán megint jött valami update azóta megint az van. Ilyen ócska ez a Win10 sajna. 😕
0
0
0
0
ogre077 avatar
@Zoli869: És a memoria tesztet menyi ideig kell végeznem?
0
0
0
0
Zoli869 avatar
@ogre077: Míg nem végez kiírja ha végzett.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.
Nekem az lenne a problémám, hogy miután alvóba rakom a gépet és "felébresztem", azután a monitoron,csak fehér/szürkés csíkok vannak,vibrál és hasonlók.
Újraindítás után semmi baja,a kábeleknek sincs.
Találkozott már valaki ezzel a jelenséggel?
0
0
0
0
💬 7
InfernoDante avatar
@ackileus8: Régóta megvan ez a hibája, talán 3 év múlva javítva lesz...
2015 óta kint van, és még mindig nem működik normálisan.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@ackileus8: Hál istennek nálam ilyen nincs. Egy kérdés Home vagy Pro verzió? Úgy tudom hogy a legtöbb ilyesmi hibát a Home verzió produkálja.
0
0
0
0
KRZT963 avatar
@ackileus8: Ez velem is megesett, de nálam a videokártya driverrel volt a probléma.
0
0
0
0
no avatar
@KRZT963: Pro verzió.
Nincs videokártya benne,szóval az nem lehet a baj 😞
0
0
0
0
hashimoto avatar
@ackileus8: De lehet baj, mivel az IGP-nek is van drivere.
0
0
0
0
KRZT963 avatar
@ackileus8: Nekem is az IGP-vel volt bajom. Amikor frissítettem a Windowst, akkor kezdett így viselkedni, mert a drivereket is a legújabb verzióra frissítette. Telepítsd az előző illesztőprogramot vagy jobb klikk a Windowsra -> eszközkezelő (device manager) -> videokártyák -> HD Graphics 530 -> illesztőprogram -> visszaállás az előző illesztőprogramra.
0
0
0
0
no avatar
@KRZT963: Sajnos semmi siker 😞
0
0
0
0
Galex1995 avatar
Valaki találkozott már azzal a problámal hogy első inditás után nem dolgozik a start menü? Se a gépház meg semmi? Muszáj újraindítani a gépet
0
0
0
0
💬 1
InfernoDante avatar
@Galex1995: Igen, nekem is volt párszor. Megoldást viszont nem tudok rá mondani, ugyanaz volt mint nálad.
0
0
0
0
no avatar
Hello.

Az lenne a kérdésem,hogy ha letöltöm a Microsoft oldaláról a win10-et,akkor utána Re-Loaderrel tudom aktiválni?
0
0
0
0
💬 2
cey85 avatar
Sziasztok!

Ez Win hiba lehet vagy mi más? [LINK]
4 db Kingmax memória van benne ebből 3 db 2GB-ás (Hercules) 1600MHz-es és 1 db 8GB-ás ami csak 1333-an ketyeg és így le viszi a többit is.
0
0
0
0
Rolis199888 avatar
Valaki tudna segíteni lefutattam az Aida64 extreme programot és Stress System Memory 6 másodperc után ezt írja ki Warning hardware failure detected! Test stopped. Ez RAM HIBA?
0
0
0
0
💬 1
Zoli869 avatar
@Rolis199888: angol oldalról segítség. [LINK]
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! elkezdte egy jó ideje hogy terhelésnél ujraindul a gép . A terhelést játékra értem
megnéztem az eseménynaplót és hibákat ír ki
A szolgáltatás (CDPUserSvc_31d33) leállt a következő hibával:
Meghatározatlan hiba
A szolgáltatás (CDPUserSvc_32188) leállt a következő hibával:
Meghatározatlan hiba
ezeket találtam váltakozva. Windows 10em van. forza 7 alatt kezdte el , utána produkálta far cry 4 alatt is és most az új assasins creednel is
0
0
0
0
KRZT963 avatar
Az új frissítés letöltötte a legújabb igpu drivert és minden bekapcsolásnál egy fehér villogó kép fogad, amit újraindítással lehet orvosolni. Valamint a rendszerindítás is kb. fél perccel több lett.
0
0
0
0
Puffin avatar
Eddig a sajátomon, meg tesóm gépén (Fx konfig) tettem fel egyiken sem tapasztaltam problémát. BF1 alatt kaptam pl 20 fps-t.
0
0
0
0
💬 3
FoLey avatar
@Puffin: Csak a te gépeden kaptál 20 fps-t vagy tesodén is meg csak BF1 alatt?
0
0
0
0
Puffin avatar
@FoLey: A sajátomon, mivel FHD alatt nagyon szarul ment a 4790K 1080 kombó BF1-ben.
Tesóm meg nem játszik.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Puffin: Hát nem meggyőzö számomra,hogy frissítsem. 😆
0
0
0
0
gigazte avatar
Úgyszintén az őszi update után nekem is vannak problémáim a rendszerrel. Azt tudja valaki, hogy miért lehet, hogy indulásnál azok a programok fogadnak, amik kikapcsolásnál aktívak voltak? Az indítási beállításokban direkt csak az alapvető programokat aktiváltam, hogy minél gyorsabb legyen a start... Miért jegyzi ezt meg egyáltalán? Vagy lehet nem is kapcsol ki rendesen a gép?

Továbbá random néha nekem is lefagy az egész rendszer, pedig amióta fent volt a Windows 10 előtte még egyszer se fagyott le a gép! Vicces az egész, hogy minél több update jön, annál rosszabb lesz az egész Windows...😊
0
0
0
0
💬 8
FoLey avatar
@gigazte: Még csoda,hogy nem frissítettem! 😆
0
0
0
0
hashimoto avatar
@gigazte: Nekem csak az egér bugzik néha, meg a forza b.szik indulni 😃
0
0
0
0
InfernoDante avatar
@gigazte: Nekem újraindításnál hoz vissza mindent csak, azt is minek...
Meg most már majdnem minden játék fagyogat, Pure pl vissza se jön a fagyásból... Jól sikerült ez az update is. 😉
0
0
0
0
ichigo23619 avatar
@gigazte: a winfossal mikor nem lesz probléma az itt a nagy kérdés.

nekem is a legújabb frissítéssel rohadt lassú volt a gép.

oszt nézem feladatkezelőben és alig evett valamit.

valami nagyon gáz.

egyszer megcsinálnak normálisan valamit a frissítésekkel meg eltosszák.

még az volt a szerencsém hogy vissza lehetett állítani a korábbi buildre.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@ichigo23619: Én is a "kikúrom az ablakon" határán vagyok, random kifagy, döglassú, driverek összeakadnak, még sorolhatnám.. Mi a náthás f.szért kellett elcseszni, ami eddig szinte tökéletes volt? 😃
0
0
0
0
Zoli869 avatar
@hashimoto: winfos 10-zel látom sokaknak van gondja baja, nem csak itt olvasok panaszkodásról rengeteg ember szidja ennyi a véleményem https://www.smily.eoldal.hu/img/mid/5/rokazo-smile.jpg winfos 10-ről.
0
0
0
0
InfernoDante avatar
@Zoli869: Hát fos is nagyon... Vissza is raktam a 8.1-et, semmi gondom vele.
Megjelenés előtt már Insiderként kezdtem, egész a 1709-ig használtam, de mindig volt vele valami (elég sok) gond...
Eddig az összes Windows közül a 8.1 működik nálam legjobban, 7 is elég szarul megy.
0
0
0
0
Zoli869 avatar
@InfernoDante: Pedig váltig állították itt az oldalon, hogy miután megszünt a support az Amd kártyákra win 8.1-en váltani fogok(őszintén ha a windows support is megszűnik sem váltok rá meg ha mégegyszer ingyen lehet rá frissíteni sem) igaz kipróbáltam ,még az elején a 10-et kb megjelenése után 1-1,5 évvel nálam akkor kib@szta az a biztosítékot ,hogy az usb-ről rákötött telefont nem ismerte fel még úgy sem hogy letöltöttem a telefon driverét azóta nem kísérleteztem vele és nem is fogok.
0
0
0
0
Galex1995 avatar
Hello. Nos feltettem az őszi Creators Update-et és olyan problémáim vannak hogy a Gépház fagy összevissza, a Microsoft Edge úgyszintén, és az egész rendszerrel kisebb nagyobb bajok vannak. Más valakinek tapasztalat?
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@Galex1995: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Galex1995 avatar
Cseréltem a Home verziót Pro-ra. Úgy tűnik ez megoldotta a problémát. Mert a Home verziót már háromszor telepitettem újra és ugyanúgy fagyások voltak
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Galex1995: Home-ot soha senki ne tegyen fel.Csak a Pro.Amúgy meg ha Pro alatt is lenne valami fatális,akkor a Microsoft oldaláról a legfrissebbet le kell tölteni ,az a tuti.
0
0
0
0
no avatar
@Galex1995: Nekem üzemel elvárhatóan. Edge-t ugyan nem használok.
0
0
0
0
armagedon32 avatar
sziasztok windows 10 64 bit pro van az normális hogy 16 gb DDR3 memoriából majdnem 4 gb van használatban alapban?
0
0
0
0
💬 1
vladtepes2 avatar
@armagedon32: Aha! Meg van a bajod forrása. Másik topikban is kérdeztél. Amit oda írtam, érvényes ide is. Nálam az ott írt dolgokkal böngészés közben 2.6, alapban 1.4 gb-ot eszik a rendszer a 16-ból.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.
Egy olyan kérdésem lenne,hogy szerintetek,hogy a legegyszerűbb egy tört Win10-et "aktiválni"?
Köszönöm ha válaszoltok 😀
0
0
0
0
💬 6
FoLey avatar
@Prumus: KMSpico vagy Re-Loader Activator-ral.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Prumus: Veszel keményen 2-5k körül egy oem kulcsot, és tadamm 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@hashimoto: Nem mindenki gazdag mint te. 😆
0
0
0
0
no avatar
@hashimoto: És hol lehet annyiért venni?
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Prumus: Én CJS CD Keys-en vettem.
3,5k a Win10Pro keményen. 😃
Nemengedi = cjs-cdkeys
https://www.nemengedi.com/products/Windows-10-Professional-CD-Key.html
0
0
0
0
no avatar
@hashimoto: Okés,köszi szépen 😀
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Üdv ujra raktam sesóm gépén a wint de nem tudtam ki választani hogy hova telepítse. Raktam bele neki SSDt de nem arra raktafel sajna hogy oldhatom meg hogy oda rakja?
0
0
0
0
💬 2
Manyik75 avatar
@BenjaminHun: A legegyszerűbb ha mindent lehúzol és csak az ssd marad és arra rakod a wint.
egyébként a 0 vagy az 1-es sata helyre kel dugni az ssd a boot miatt ha elsődlegesnek akarod.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@Manyik75: Az a legjobb hogy arra mentem hogy töröljön mindent de fent hogyott ugyan úgy mindent. Nem értem.. ezt nem lehet dvdről bootoltatni azt formatálni mindent?
0
0
0
0
barnav avatar
Sziasztok az a kérdésem lenne hogy ha van egy eredeti digitális licenszes win 10 a gépemen azon hogy lehetne azt megoldani hogy ne kérje minden bekapcsolásnál a jelszót? itt nem a gép jelszavára gondolok amit a telepítésnél ugye lehet kérni hanem a digitális licenc miatt kér microsoft fiók kódot a belépéshez ezt ki lehet valahogy venni?
0
0
0
0
💬 5
rollo avatar
@barnav: Szevassz barnav ! Nekem is ez volt a gondom 😀 Itt van lejjebb a hozzaszolasom ,olasd el !
0
0
0
0
InfernoDante avatar
@barnav: Csak ha helyi (offline) fiókra váltasz a Gépházban. Elvileg más megoldás is van, de nekem egyik se működött.
Előtte kipróbálhatod amit Zoli írt:
https://gepigeny.hu/forum/viewthread.php?thread_…9#c3529026
0
0
0
0
barnav avatar
@InfernoDante: Köszi a segítséget 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
@barnav: EZT PRÓBÁLD KI:

Win gomb+R betű, a megjelenő ablakba beírod, hogy netplwiz Enter, az utána megjelenő ablakban pedig kiveszed a jelszókérés mellől a pipát, kétszer beírod a mostani jelszavadat, a gépet újraindítod és kész.
0
0
0
0
barnav avatar
@Hunork: köszi de ez sajnos nem működik itt mert a gép nincs lekódolva jelszóval hanem csak a windows kéri hogy jelentkezzek be de azért köszi 😀
0
0
0
0
DDarkness avatar
Hello. A win10 em minden áron telepíteni akarja az alkotói frissítést, állandóan jelez, hogy indítsam újra a gépet. Hogyan tilthatom le stb ezt a bizonyos frissítést? Én egyáltalán nem mostanában akarom ezt a frissítést telepíteni.
0
0
0
0
💬 2
KRZT963 avatar
@DDarkness: Ez a frissítés kb. fél éves. Frissíts nyugodtan, mert ez nem csökkenti a géped teljesítményét.
Spoiler!
Mindjárt itt az őszi nagy frissítés is.
0
0
0
0
Hunork avatar
@DDarkness: Szia!

Ezzel működnie kéne:
Win gomb+R betű, a megjelenő ablakba beírod, hogy netplwiz Enter, az utána megjelenő ablakban pedig kiveszed a jelszókérés mellől a pipát, kétszer beírod a mostani jelszavadat, a gépet újraindítod és kész.
0
0
0
0
DDarkness avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
FoLey avatar
@DDarkness: Talán játék üzemmódot kapcsolja ki és akkor nem fog.
0
0
0
0
DonTuros avatar
Sziasztok!

Partíciót szeretnék készíteni, de csak 5000 MB-nyit enged készíteni, pedig majdnem 400 GB szabad tárhely van a C meghajtón. Van egy második partíció is (250 GB; ez egy egy TB-os merevlemez). Hogyan tudnám megoldani, hogy legyen még egy ilyen 250 GB-os merevlemezem 5 GB-os helyett?
0
0
0
0
💬 1
FoLey avatar
@DonTuros: partition magic?
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok.
Mennyire lehet hinni a Win 10 gyári teljesítmény figyelőjének?
Csak azért kérdem, mert elméletileg nem futtatok semmilyen erőforrás igényes progit, viszont a figyelő azt jelzi hogy minden mag 80 %-on dolgozik.
0
0
0
0
💬 3
Puffin avatar
@zsolty87: Nézd meg a feladatkezelő/folyamatoknál mi használja a processzort!
0
0
0
0
InfernoDante avatar
@zsolty87: Lehet hinni neki, nézd meg ott ahol Puffin írta, vagy vírus, vagy csak a háttérben ba*kszik valamit a Win.
0
0
0
0
FoLey avatar
Lehetséges olyan módszer amit most a jelenlegi FM2-es alaplapomban levő win 10 termékkulcsot beírni másik lapba AM3+-ba?
0
0
0
0
💬 6
hashimoto avatar
@FoLey: A kulcsot kösd microsoft fiókhoz. 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@hashimoto: Oda van kötve. 😆
0
0
0
0
hashimoto avatar
@FoLey: Akkor meg nem kell sehova írni semmit, kijelentkezel a mostani rendszeredből, és az új win install után bejelentkezel. Nem szabad balhéznia, én is így csináltam alaplapcserénél, tökéletesen megy.
0
0
0
0
InfernoDante avatar
@hashimoto: Normál esetben ez lenne, igen. Viszont sokszor nem működik, nekem pl 7x kellett felvennem a Microsoft Supporttal a kapcsolatot, mert lapcsere után is azt írta hogy másik eszközön használatban van a kulcs, és utána mikor ugyanazon a lapon újraraktam a Wint akkor is azt írta, pedig semmilyen hardver nem változott.
Szóval FoLey, ha nem fogadja el a kulcsot érvényesként akkor irány a Microsoft Support, ha eredeti a kulcsod akkor aktiválni fogják neked, ha nem akkor nem. 😆
0
0
0
0
FoLey avatar
@InfernoDante: InfernoDante Találtam egy kis indítóprogramot amivel aktiválni tudod a kulcsot+Windows 10-el amit az előzö alaplapban volt. Most már aktiválva van nekem. Mellesleg ez eredeti kulcs amit még 1 év ingyen win 10 között kaparintottam meg. 😃
0
0
0
0
InfernoDante avatar
@FoLey: Hát nekem egyszerűbb a Microsoft-tal beszélni, igaz, néha 40 percig balfa*kodik a szerencsétlen, de sikerül aktiválnia mindeig, általában csak 5-10 perc szokott lenni, már rövidebb mint a videó. 😂 Annyi hogy elkéri a kulcsot, hogy megnézze a rendszerben hogy tényleg legális-e, átveszi az irányítást a gép felett, aztán aktiválja.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció