Windows 8

Szerző: khaled98, 2011. October 14., téma
Fórum » Szoftver
Mindent a Windows 8-ról :D
Hozzászólások: 1 429
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
sudous:

valahogy én is így vagyok, mindig probálok javítani a gépemen akár softwares oldalról akár csak 1órát szöszmötölök a cable managmenttel hogy eltűntessek egy kábelt a légáramlatt útjából😉

és anno én is nehezen szántam el magam a váltásra, sőt igazából unokatesomnál láttam meg a rendszert és akkor eldöntöttem hogy teszek egy probát, most meg nem raknám vissza 7-est, de ezzel nem azt mondom hogy ez tökéletes csak azt hogy vannak benne jo dolgok.

Valahogy hasonlít a vistara az sem volt rossz rendszer csak hirtelen megnőtt a rendszer igénye és így az xp-ről váltók nagy része elvérzett amár akkor 6éves konfigjával, bár ott stabilitási gondok is voltak kezdetben emlékeim szerint, de erre nem esküszöm meg, minden esetre vista fektette le az alapokat 7eshez, egyiket mindenki utálta másikat meg imádják.
0
0
0
0
sudosu avatar
Reincarnation:
Ez így igaz! Én tisztelem Tirexi-t meg követem videóit, de azért ő is egy átlagos felhasználó.
Mert mondjuk nálam én programozó tanoncnak csúfolom magam érdekes hogy elég jól megy a Windows 8. Ismerem az operációs rendszernek a legapróbb bugyrait és nyúlkálok is bele elég rendesen és nálam nem haldoklik pont 😀.
Szóval ennyit erről.

Ezt így csak megjegyezném mindenki számára:
Vannak olyan emberek akik még ki se próbálták az operációs rendszert, de elhordják mindennek. Mert azt értem ha jogos érveket támasztanak (miután kipróbálták) fel hogy miért nem tetszik nekik. De hogy még fel se rakta azt se tudja milyen egy élesen működő Win8.1! És jönni szokott: " ***** mert haverom azt mondta..." Ezt nagyon gáznak tartom!

Ráadásul ezt osztályomba hallom a legtöbbet ahol állítólag "Rendszergazda" tanulók vannak. Hát egy ilyen rendszergazdára nem is bíznám a szerveremet, gépemet aki nem hajlandó nyílni az újdonságok felé, mert ott van a Windows 7 és ő az Isten! Jó nem azt mondom hogy a Win7 rossz operációs rendszer, de nyitottnak kéne lenni az újdonságokra ha már ez lesz a szakmája az embernek!
0
0
0
0
cseszka avatar
😆,nekem 3év alat volt:HD3650,9600Gt,GTX275,HD6850,HD6870,HD6870CF,HD7870,HD7950,GTX760 tartok jelenleg,de ha ráfutnák valakire,aki jó árat ad érte,gondolkodás nélkül mehetne.😃
0
0
0
0
no avatar
Tirexi-re nem érdemes hagyatkozni,
azért mert fél évente leváltja vga-it attól még mindig egy felhasználó szintjén marad.
0
0
0
0
Davezorrr avatar
Én úgy vagyok a win7 vs win8 tlmában mint a firefox vs chrome....ok ok a chrome gyorsabb de a mozilla stabilabb (szvsz)
0
0
0
0
sudosu avatar
xAlcatrazx
Nem tán most láttad Tirexi videóját 😃?

😀 Vicces de nekem már legalább 4 hónapja van Win 8.1-em (1 éve Win8). Semmiféle villogás nincs (bár én DisplayFusion-el váltogatom a háttereket 2 monitor végett) .

Ezek a problémák egyébként akkor jelennek meg ha Win8-ról 8.1-re updatelsz.

Nem tudom nekem simán futott a Powerdirector és ment a NVIDIA CUDA is 😀.
A játékok 90%-a jobban fut mint 7-en. Jó van néhány kivétel

Driver hibával nem is találkoztam.

Pár probléma (tapasztalatom szerint):
- Modern UI
- néha-néha program crash
- 2 alkalommal volt kék halálom (sima 8-nál)
- Asztal betöltésénél haldoklik a rendszer
- Túl sok Hardware probléma (ezt csak általánosságba mondom nekem nincs ilyen)


Én is sokáig ellene voltam a Windows 8-nak de muszály volt felraknom a Visual Studio 2013 végett. Igazából megvagyok vele elégedve, mostanába csak játszani járok át.
Igazából a problémák hardware-től függnek.

Lényeg ami lényeg nekem bejött. Igaz hogy inkább munkára már linuxot használok.
0
0
0
0
PoPet avatar
Valaki csak nem megnézte Tirexi videóját?
0
0
0
0
cseszka avatar
Nemkonkrétan a boot idöre gondoltam.Mivel nincs ssd a gépemben,a win 7 se volt sokkal lassab bootolásban,de azért lassab volt,ami meg nem is zavart.Reggel bekapcs,kimék kávét fözni,kidobom a pisit...,addigra 5* életre kel a rendszer.Este meg kikapcs.Nappal mindig megy.Ami gyorsab az a progik futtatása,pl hamarabb nyitja meg a böngészöt,meg átlag minden progit.Stabil,nem omlik össze....
0
0
0
0
Bronson avatar
Ha kizárólag gamer vagy akkor előbb utóbb jönnek elő majd a hibák pl: videókártya hardver hiba stb.


mint te is mondod, hardver hiba, hogy jön ide az oprendszer? meg milyen hibára gondolsz pontosan?
Háttérkép váltogatás? valaki még használja? 😆
az hogy mikor mit töltsön be induláskor be lehet állítani 😜
0
0
0
0
xAlcatrazx avatar
Ha kizárólag gamer vagy akkor előbb utóbb jönnek elő majd a hibák pl: videókártya hardver hiba stb.

Aztán ott van a háttérkép váltás 1 idő után majd észre veszed amikor vált villan 1-et + egyes játékok laggolni fognak tőle.

cseszka: Az 1 dolog hogy gyors de idővel rájössz hogy az asztalon az ikonokat tölti be elsőre és a további programokat jóval később hozza be.

Ja és pár program sem fog alatta működni pl: Cyberlink programok.
0
0
0
0
cseszka avatar
Nálam jóval gyorsabb a rendszer mint win7-el.
0
0
0
0
xAlcatrazx avatar
Nemérdemes leváltani a win7-et 8.1-re!
0
0
0
0
zoleyfox avatar
Érdemes a win7-et leváltani Win8.1-re?
0
0
0
0
Bronson avatar
Reincarnation : ami el tud romolni, mint tudjuk el is romlik... 😊 nekem még nem volt ilyen gondom.
0
0
0
0
adamovszki avatar
Köszönöm szépen a segítséget nektek ! 😀
0
0
0
0
no avatar
Bronson: hát nem tudom, én egyszer így rontottam el egy pendrivot, elvileg formázta, meg rá is írta a windows-t aztán soha nem olvasta be semmi.
0
0
0
0
Bronson avatar
amúgy mielőtt a usb dvd tool elkezdené telepíteni az usb-re formázza automatikusan, szóval azt nem is kell külön! 😀
0
0
0
0
no avatar
adamovszki: win 7 usb/dvd tool ki írja neked. még usbre is én inkább azt ajállanám de akkor elötte a pendrive-ot ntfs-re kell formázni és utána rakasd rá a rendszert.

de a dvd-t is megcsinálja. és azzol hogy "win7" van a programm nevében, ne agódj 8 assal is menni fog.
0
0
0
0
no avatar
adamovski: Általában az íróprogramban kell legyen egy olyan opció hogy Burn Image to Disk vagy Kép Lemezre Írása. Legalább is Ashampoo-val így van 😀
0
0
0
0
adamovszki avatar
Sziasztok ! 😀 Boot-olos DvD-t hogyan kell kiírni? 😀 Windows 8.1-et pakolnék a gépre ^^
0
0
0
0
sudosu avatar
https://kepfeltoltes.hu/140216/618344286bug_www.kepfeltoltes.hu_.png

Valaki eltudná nekem mondani ezt miért csinálja 😀?
Némelyik Japán származású ZIP-emnél láttam már ezt, csak most már kezd nagyon idegesíteni. Így plusz melót csinál nekem mindig a Windows. Próbáltam Japán Winrar-al kicsomagolni ugyanez jelenik meg.
Japán billentyűzet, nyelvi csomag telepítve van!
0
0
0
0
DonTuros avatar
rendben, csak az a baj, hogy ki akarom kapcsolni a Windows Defendert, de azt írja, hogy MSASCui.exe nem található. most telepítem vissza az Avastot.



utólag ! köszönöm Bronson, most minden rendben működik! 😀 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
nem, az avastban lehet beállítani!
0
0
0
0
DonTuros avatar
ki lett a defender kapcsolva, akkor majd letörlöm az avast s újrarakom. köszönöm 😀

az indításkori az a Csökkentett Módban elindított?
0
0
0
0
Bronson avatar
a windows defendert kapcsold ki és az avastot telepítsd újra! ez után egy indításkori vírusvizsgálatot indíts majd el!
0
0
0
0
DonTuros avatar
Sziasztok ! Fontos ! letöltöttem egy játékot, elíndotottam a telepítést de nem csinált semmit, majd újraindítottam, hátha lesz valami. de semmii, eltűnt a billenytűzet beállítása, a windows defenderés az avast kikapcsolt. vírus? 😲 visszanemlehet kapcsolni a virusírtókat. fájlok nem vesztek el, programok elindulnak,, csak a virusírtók nem.
0
0
0
0
sudosu avatar
bartos666: Próbáld meg Modern UI-ba megnyitni, igazából nem tudom mi lehet a probléma. Talán egy Windows Update segíthet, ha még nem futtattad.
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
Help!
Nem tudok rámenni a vezérlőpultban az internetbeállítások menüpontra 😞 Más menük működnek de ez miért nem? Rákattintok és nem történik semmi...
0
0
0
0
etdavid avatar
Nekem szokott probléma lenni driverek miatt 😃 pl. usb3, sata controller. De egy-két trükközéssel meg lehet oldani és nincs több kék halál 😀 Van még mit csiszolni rajta.
0
0
0
0
sudosu avatar
Nekem volt 1-2 csúnya összeomlás, de rám ne átlag felhasználóként nézzetek 😀 én haxolom elég rendesen
0
0
0
0
no avatar
1 hónap 2 hete használok 8.1-t és teljesen jól működik minden.
Igaz van 1-2 olyan dolog ami 7-nél jobb,de nem vészes itt se.
0
0
0
0
szilver avatar
Én nem tudnám elképzelni már a 7-el.Egyszerűen tökéletes lett számomra a 8.1,legalább is eddig( 1 hónapja) semmi kifogásom sincs benne és gyorsabb is mint a 7.Remélem ezek az összeomlások elkerülnek messziről majd 😃 bár azért furcsállom a negatív véleményeket.
0
0
0
0
maniacc avatar
Nekem friss Windows 8.1 van fent, de nem győzött meg egyáltalán. Hétfőn rakom fel vissza a Windows 7-et.
0
0
0
0
bazsi135 avatar
Nekem 1 év alatt kb ötször omlott össze,pedig felraktam az összes patchet.Durván instabil ilyet én még nem láttam! A 7 százszor stabilabb!(sztem)
0
0
0
0
no avatar
bazsi135: csak 1sorral kellet volna tovább olvasni,

amúgy te sem gondolod komolyan hogy nem tud felrakni egy oprendszert Gates ahol csak a next gombra kell nyomogatni?!
0
0
0
0
sudosu avatar
Egyébként kiszivárgott a Windows 8.1 Update 1. Aki akarja kipróbálhatja viszont csak nem netre kapcsolt géppel, mert különböző adatokat küldhet az OS a Microsoft felé. És nem néznék jól szemmel szerintem ha egy torrentre kiszivárgott op rendszer küldene adatokat, van némi kockázat benne. Szóval ha valaki nagyon ki akarja próbálni javaslom Virtualbox vagy VMWARE haználatát (Hálózati kártya nélkül).
0
0
0
0
no avatar
persze már minden tökéletesen működik.jobb nem is lehetne 😀
0
0
0
0
cseszka avatar
Nincs mit.csak ha müködik.😀
0
0
0
0
no avatar
köszike a segitséget.igy már működött tökéletesen.most már meg lett oldva minden a rendszeren.kiváncsi vagyok meddig forgja birni,hogy gyors lesz,és nem fog belassulni.au utolsó win 7,amit használtam fél évet kibirt :Ö
0
0
0
0
cseszka avatar
Sok sikert,nekem igy müködik,ha ezt nem csinálom,akkor nemengedi meg crackelni,de ezzel igy még nemvolt gond.Ja,itt találod.
https://cuccokhalomban.csillagpor.hu/pict/avast_antivirus-screenshot-10.jpg
0
0
0
0
no avatar
cseszka,köszi.a minialkalmazások már tökéletesen futnak,azt már megoldottam.az avastot okvetlen megpróbálom úgy,ahogy irtad.remélem sikerül,és jelzek vissza,hogy mire jutottam
0
0
0
0
cseszka avatar
htcevo3d:A minialkalmazások itt vannak,ezzel müködik nekem is a win 8-on,a gpu meter-t meg külön szedtem le hozzá.Ha ezt feltelepited,akkor már tudod feltenni a mini alkalmazásokat is.Csak katt a Download v9.0 és indul a töltés.[LINK]
Ami az avastot illeti,nyisd meg,majd menny a beállitások fülre,és vedd ki a pipát az "önvédelmi modul engedéljezése" kockábol.Le ok-zod,majd crackeled,ha megvolt,akkor tedd vissza a pipát.
0
0
0
0
maniacc avatar
Kozbe utana neztem kicsit es elvileg az Enterprise a legjobb. Most elkezdtem leszedni, majd meglatjuk 😀
0
0
0
0
no avatar
csak nekem sajna az a +1 kattintás nem működik.amit te irtál szilver az ok,mert ha mondjuk én is másolok crack-et,akkor persze,nekem is kiirja ezt a rendszergazdai dolgot,rákattintok mégegyszer,és engedi átmásolni.amit nem enged az avasthoz a cracket.hiába kattintok állandóan,nem engedi.mindig ugyanazt irja ki.és ez végett nem tudom aktiválni.nem tudom már hogy oldjam emg az egészet.maniacc nekem a win 8.1 pro verzióm van.igaz még csak pár napja használom,de olyan nagy problémám nincs vele.egyenlőre.de gondolom a többi verzió is ilyen jó lehet
0
0
0
0
maniacc avatar
Sziasztok! Melyik Windows 8.1 verziot erdemes letolteni? Melyik a legjobb?
0
0
0
0
szilver avatar
Amikor kiírja ezt nincs olyan lehetőség hogy ,,Rendszergazdaként,, ? Mert nekem is ez a dolog áll fent,de ha rákattintok hogy ,,Rendszergazdaként,, akkor átmásolja a fájlt rendesen,minden probléma nélkül.Amúgy már a fiókbeállításokat is beállítottam és azt hiszem a csoportos házirend-ben is a profilomat hogy rendszergazda jogú legyen,de ugyan úgy ,,visít,, néha másoláskor.De mivel működik a másolás én felfogtam egy ,, + 1 kattintásnak ,, így.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció