Windows 8

Szerző: khaled98, 2011. October 14., téma
Fórum » Szoftver
Mindent a Windows 8-ról :D
Hozzászólások: 1 429
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Megpróbáltam felrakni, most valamilyen hibát írt... bejött egy "😞" hangulatjel és leállt a gép. Mindegy, marad a Windows 7 egyelőre... aztán egy év múlva beruházok egy eredeti windows 8-as op rendszerre.
0
0
0
0
sudosu avatar
MMathers: Ha hivatalos Driver van az eszközödhöz akkor valószínű működnie kell Windows 8.1-el v. Win 8-al .
[url]http://www.tp-link.com/en/support/download/?model=TL-WN722N&version=V1[/url]
0
0
0
0
no avatar
Üdv.
Úgy döntöttem, hogy feltelepítem a Windows 8.1 Pro 64 BIT-es OP rendszert. Eddig próbálkoztam a Windows 8 béta verziójával és a teljessel is sajnos egyik sem érzékelte a TP-LINK TL-WN722N USB adapteremet. Olvasgattam fórumokat, azt írják, hogy nem kompatibilis a Windows 8-al... viszont a gyártóhonlapján van már beta driver hozzá. Van itt olyan, akinek esetleg ilyen USB adaptere van, és Windows 8-at használ?
0
0
0
0
Erik94 avatar
Nincs már frissites,legujabb update...mégis ez... 😞((((
0
0
0
0
sudosu avatar
Erik94:
Javaslom figyelmedbe a Windows Update rendszeres használatát, rengeteg hibát kijavít 😀
0
0
0
0
Erik94 avatar
Felraktam a win 8.1-et,egoldottam a windows media playert is...,elég jónak néz ki a windows,gyors,de nem stabil... 😞 nem ajánlom useroknak... ,) Nekem már csinalt egy kis problémát amitől azt hittem,már ujra kell raknom az egész rendszert...Egy gondom lenne egyelőre,berakom a samsung telómat az usb-vel gépre,de nem ismeri fel a usb eszközt,pedig feltelepitettem a drivert is ,)😀 Mi lehet a baj,a rendszer azt irja ki nem ismeri fel a usb eszközt 😞(
0
0
0
0
Bronson avatar
bőven elég neki,rajtad áll mit szeretnél használni...
0
0
0
0
no avatar
Jövő hónapban megjön az új VGA-m és úgy teljes lesz a config.
Egy ilyen configgal érdemes váltani win8-ra?
0
0
0
0
toopa avatar
Reincarnation: Ezzel a lehetőséggel még sajnos nem találkoztam. Egy ideig el fog tartani mire kiismerem majd a rendszert. De az első napot kibírtam vele, szóval nem reménytelen a helyzet. 😆
0
0
0
0
no avatar
toopa, win 8.1ben alapból belehet állítani hogy asztalra dobjon az start képernyő helyett.
0
0
0
0
sudosu avatar
orodreath: Igen van ilyen progi viszont azzal még rondább lesz a felület, nem úgy működik ahogy kéne.
0
0
0
0
toopa avatar
Épp azon vagyok hogy kicsit jobban kiismerjem a rendszert. Ha teszi a dolgát rendesen, nem fagyogat állandóan, akkor nem fog érdekelni a csempés dolog. Ha kell, úgyis átszabom a kinézetet. Még az is lehet hogy idővel megszokom ezt a számomra jelenleg még fura felületet. Most is azon vagyok hogy kicsit testre szabjam, talán így hamarabb megkedvelem.
Igazság szerint annak idején valami korai win8 próba verzióhoz jutottam hozzá, és az elég rövid ideig húzta, nagyon sok hiba volt még benne, ráadásul stabilitás terén is kihívásokkal küszködött. Ott egy jó időre elment a kedvem a win8-tól, de úgy gondoltam ha már úgyis itt az ideje újrahúzni a rendszert, adok egy esélyt a 8.1-nek.
0
0
0
0
Bronson avatar
ne érts félre,az én tetszésemet sem nyerte el ez a csempés világ,de szerintem az az egy kattintás nem a világvége és egy pofon egyszerű programmal be lehet állítani hogy indításkor hova dobjon rögtön...
0
0
0
0
toopa avatar
Lehet talán azért, mert sok embert zavarnak? Nem lenne semmi bajom velük, ha nem azt érezném, hogy rám akarják erőltetni a használatukat. Tudom, csak plusz egy kattintás, és az asztalon vagyok, de nekem jobban tetszett volna ha lehet választani a hagyományosabb asztal nézet és a csempés kezdőképernyő között. De annyi baj legyen, kicsit utánanézek, és beletúrok a rendszerbe ha kell. A lényeg hogy stabil legyen, és lehetőleg ne kelljen két hónap múlva újra telepítenem az egészet.
0
0
0
0
Bronson avatar
A win8-ban is van asztal nem tudom miért foglalkozik mindenki a csempékkel...
0
0
0
0
toopa avatar
Gondoltam adok egy esélyt a 8.1-nek, és megpróbálom nem egyből letörölni azzal hogy mi ez az ocsmány trágyakupac. Az első pozitív csalódás akkor ért amikor nem egészen négy perc alatt feltelepült a rendszer pendrive-ról. Itt lestem egy sort, nem ehhez voltam szokva. A felület nekem továbbra sem tetszik túlzottan, de ezt majd orvosolom. A boot idő nálam is javult a win7-hez képest, szóval ez is plusz pont. Ezek a csempék viszont... Nem tudom hogy mennyi idő lesz mire megszokom.
0
0
0
0
Bronson avatar
ha nincsenek régi cuccaid amikhez már nincs win8 támogatás akkor rakhatsz bármilyen verziót,nem fogja felismerni...keress rá a neten hogy az adott hardverhez van e még win8 driver! 😉
0
0
0
0
no avatar
Jövő hónapban szeretném újrarakni a rendszert. Az új VGA + monitor "üdvözlése" alkalmából.
WiN7-em van és ideje már váltani. 😀 Eddig amit próbáltam WIN8-at mindegyik rossz volt olyan szempontból, hogy vagy ezt vagy azt a hardvert nem ismerte fel.
Melyik verzió az amit érdemes letölteni és feltelepíteni? lehetőleg olyan ami felismer minden hardvert és működnek a driverek, stb.
Pendriveról szeretném telepíteni.
0
0
0
0
Bronson avatar
sudosu : hát, ízlések és pofonok... 😆
0
0
0
0
Davezorrr avatar
Nekem is kevesebbet evett a win8 és 8.1 mint a 7 úgy kb. 100-200mb-val.Tettem rá egy startmenüt és ugyanaz mint a 7 KIVÉVE! h nekem egy régebbi hangkártyám van és az nem akart úgy szólni mint 7-n de ezen kívül jobb a win8
0
0
0
0
sudosu avatar
Nem tudom az emberek mit vannak elájulva boot időn 😃, a kockák nagy része úgyis csak 1-2-szer látják ezt naponta. Az én Notebookomat 2-3 naponta kapcsolom ki most kibírom hogy picit lassabban tölt 😃
Szerintem a futás közbeni sebesség sokkal fontosabb.
Ezt csak úgy véleményként mondtam , nem válasznak szánom Bronson 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
én a boot időn vettem észre növekedést (még SSD-vel is) noha elég sokan pont csökkenést tapasztaltak...pedig próbáltam a sima 8-ast is meg a 8.1-et is,de ahogy mondani szokás lehet az én készülékemben volt a hiba 😃 a játékok szerintem picit jobban futottak,én a csempéket nem is akartam megszokni,egy alkalmazással beállítottam hogy rögtön az asztalra dobjon...
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Nekem pl ponthogy több ramot evett meg a cput is megzabálta. Nem tudom miért folyton 50%+ on pörgött a cpu win8 on így 7 re visszamentem
0
0
0
0
no avatar
kevesebbet ramot eszik mint a win7, stabílnak stabíl, valószínű furcsa lesz a sok csempe de életkorodból adodóan hamar megszoksz mindent onnantól pedig kellemesebb lesz mint a 7es 😉
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Sziasztok! 😀
Váltani szeretnék 7ről 8-ra.
Milyen ez a Win 8? sok RAM-ot használ?
stabilabb mint az elődje? 😀
várom a tapasztalataitokat 😀
0
0
0
0
no avatar
Na jó újra fogom rakoni az a legtisztább.
0
0
0
0
sudosu avatar
Win 8.1 alatt nekem felvillan 2MP-re a boot képernyő és kb 10MP amíg a bejelentkezési képernyőig érek olyan 3-4 hónapos a rendszerem
0
0
0
0
no avatar
Engem a Win8.1 maximum 20 mp alatt bedob a főképernyőre soha nem volt ilyen gondom, bár még elég új a konfigom.
0
0
0
0
no avatar
Engem a Win8.1 maximum 20 mp alatt bedob a főképernyőre soha nem volt ilyen gondom, bár még elég új a konfigom.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok,

Mostanában feltűnt hogy a win8 45mp alatt éri el a "bejelnkezési képernyőt ez régen 20-25mp tellett neki, 2hónapos rendszerről van szó , ráadásul 38gb ot foglala el a rendszer mert a napokban szeretnék ssdre váltani és úgy terveztem hogy migrálással csak át viszem a rendszert hddről ->ssdre ezért meg kopasztottam amennyire tudtam.

Szóval igen tudom hogy lassul a rendszer használat alatt, de ennyire?
sok intall / uninstall volt de ez nem kéne hogy ennyire meg viselje.

Valaki aki win8,1et használ legyen olyan kedves írja le milyen idős a rendszer és mennyi idő alatt éri el a bejlentkezés képernyőt (NEM az asztalt), mert most nem tudom hogy reinstall legyen az ssdre vagy migrálás.

Igazság az hogy belaktam a rendszert így nem szívesen raknám újra, de ha csak nálam van gebasz akkor persze letudom mondani erről a kívánságomról 😉
0
0
0
0
sudosu avatar
ordbreath: Lehet venni valami kártyát PC-hez és felrakhatsz MAC-et. Bár én inkább Apple PC-t vennék, videóvágásra jobb lenne 😀
0
0
0
0
no avatar
nekem win 8 van, teszi a dolgát ,egy idő után úgy is mindeki át fog állni a dx11.1 miatt, ugyhogy készülj rá hogy most vagy késöbb szokod meg😀
0
0
0
0
Bronson avatar
én próbáltam mindkettőt,nyilván személyfüggő hogy kinek mi tetszik...én maradtam a 7-esnél 😊
0
0
0
0
zsoltaba avatar
Windows 7 vagy Windows 8.1? Melyik a jobb? 😀
0
0
0
0
KisBala91 avatar
Valaki linkeljen nekem egy olyan oldalt ahol megtudom nézni hogy futna-e a win 8 előre is köszi
0
0
0
0
kalaoi avatar
Sziasztok
Felakartam rakni egy nyelvi csomagot de amikor újra indítottam a gépet miután kiválasztottam hogy a windows 8at indítsa csak egy fekete képernyő jön elő és nem csinál semmit 5 perc után sem.
Mit tudnék vele csinálni?
Előre is köszönöm!
0
0
0
0
cseszka avatar
Próbáld ki:jobb klikk az exe-re->tulajdonságok->Biztonság->ráklikkelsz a felhasználókra->Speciális->Hatályos hozzáférés->klikk a "jelöljön ki egy felhasználót" ide beirod "Felhasználók" idézüjel nélkül->OK->visszajün a firefox tulajdonságok ablak,itt megint katt a felhasználókra,majd a szerkesztésre,megnyilik egy ablak,ott megint katt a felhasználókra és kipipálod a teljes hozzáférést.Ok,majd megint OK sorba bezársz mindent.
0
0
0
0
sudosu avatar
galex: A fájl tulajdonságainál állítottad be a kompatibilitás tabon? Ha nem ott lenne érdemes próbálkozni 😀
0
0
0
0
Galex1995 avatar
Hát ha jobb klikk futtatás rendszergazdaként akkor tölt meg minden, csak próbáltam bepipálni hogy mindig úgy indítsa és akkor is azt írja hogy rendszergazdai jogok szükségesek ahhoz is és nem engedi
0
0
0
0
wrath avatar
Szia galex ha jobb clickel ugy inditod mint rendszergazda akkor sem engedi?
ha nem akkor próbáld meg hogy felhasználó csak a rendszergazda maradjon és csak azt használd.

Ja igen és nálam kiderült hogy nem a win 8.1-el volt baj hanem a szolgáltatótól jön a baj.
és köszi a segitséget 😜
0
0
0
0
Galex1995 avatar
Hello. Feltettem a Windows 8.1-et és olyan gondom lenne hogy Firefoxnál nem engedi a letöltést mert Rendszergazda jogok kellenek, de nem bírom neki bekapcsolni hogy rendszergazda módban indítsa mert akkor is kiírja hogy hozzáférés megtagadva. Valakinek ötlet? 😀
0
0
0
0
wrath avatar
Volt alapértelmezett driver is ,és pont azer töltöttem a legfrissebb verziót mert már akkor is nagyon lassú volt.
Megpróbálok régebbi verziót is kicsit kisérletezek még hátha megoldódik.
Általában mindent sikerül megoldanom ha órákat kell dolgoznom is vele de ez nagyon megfogott.
0
0
0
0
sudosu avatar
A Windows alpértelmezett Driver-ével is ezt csinálta?
Vagy nem is volt hálókártya driver telepítve amikor felraktad a 8-at?
0
0
0
0
wrath avatar
sudosu:
Szia
A Windows Update ki van kapcsolva telepités után mindig kikapcsolom.

Hálózati kártyát most az alaplapos Realtek PCIe GBE Family Controller-t használom.
de próbáltam másikkal is Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC.
de ugyanaz a hejzet.
próbáltam drivert cserélni is de az sem változtatott semmit.
0
0
0
0
no avatar
Attila007:
kezdőképernyő jobb oldali sáv-> beállítás-> személyre szabás itt lehet szórakozni a szinekkel és ennek függvényében változik a bejlentkezési képernyő szine is.
0
0
0
0
sudosu avatar
wrath: Lehet hogy fut háttérben a Windows Update. Ideiglenesen tiltsd le és próbáld meg újra. Meg nézd meg hogy valami használja e a hálózatot.
Ha nem működik írd le a hálózati kártyád típusát!
0
0
0
0
wrath avatar
Sziasztok
Most kb 2 hete telepitettem a Windows 8.1-et és nagyon tetszik,minden nagyon jó.
Kivéve hogy mióta ezt használom nagyon lelassult a netem és még a weboldalakat is alig tölti be, a letöltések is kb 20-50kb/s sebességűek.
Keresgéltem megoldásokat és ki is próbáltam de semmi változás.
A YouTube videok sem tudnak betöltődni rendesen 2-3 sec után megáll.
Kipróbáltam Ubuntuval lemezről hogy nem a hálózattal van-e baj de ott max sebességgel tölt be mindent.
Próbáltam drivert is ujat telepiteni a hálozati kártyának is de semmi változás.

Valaki nem találkozott ezzel a problémával?
Köszi előre is 😃
0
0
0
0
Bronson avatar
jobb klikk desktopon személyreszabás menüben sincs?
0
0
0
0
Joker avatar
A sima win8 ba tudom hogy kell de windows 8.1 be nekem ilyen a menü nincs sehol a kezdőképernyő beállítása:SShttps://kepfeltoltes.hu/131203/1138454921N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció