Windows 8

Szerző: khaled98, 2011. October 14., téma
Fórum » Szoftver
Mindent a Windows 8-ról :D
Hozzászólások: 1 429
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
koszi,az elmenyindex bevallt,a minialkalmazas annyira nem,mert nekem olyan kellene,mint a cpu meter,network meter,gpu meter.erted?olyanrol nem hallottal hogy lenne?es kozben adodott meg 1problemam.szeretnek valamit masolni,es azt irja ki,nem lehetseges,mert rendszerjogi engedelyre van szukseg vagy valami effelet.akkor mit csinaljak?env agyok a rendszergazda.csak en hasznalom a gepet.jaj,mar megoldottam a minialkalmazast.jo amr minden.de meg a masolasi tema mindig aktualis
0
0
0
0
Bronson avatar
én két progit használok erre. az egyik az 8GadgetPack a másik pedig a ChrisPC windows experience index! 😉 mindkettő tökéletesen működik nálam.
0
0
0
0
no avatar
helótok.nekem egy olyan kérdésem lenne,vagyis mindjárt kettő is.az első a windows 8.1-ben nincsenek minialkalmazások?a második pedig ez a windows élményindex is hiányzik belöle.csakmert a sima 8-asban volt,ha jól emlékszek
0
0
0
0
no avatar
Valakinek még valami ötlet ? Most a géppel van probléma vagy az oprendszerrel ??
0
0
0
0
szilver avatar
Egy mellékes kérdésem lenne,ami sudosu válaszából merült fel bennem.
Szóval:mi a különbség az MBR és a GPT között?Mert ezzel megszenvedtem a 8.1 telepítése elött elég alaposan.Vagyis kiírtam DVD-re a windowst,de nem bootolt róla a telepítő,valami error-t írt ki.Ez miért van?A másik hogy aa rufus segítségével pendrive-ról tudtam telepíteni csak így és azt a beállítást javasolta a program hogy ha EFi-s alaplap van akkor a gpt funkciót kell megadnom neki.Amiből az lett hogy telepítésnél nem tudtam kiválasztani egy meghajtót sem a winnek amíg a parancssorban át nem konvertáltam GPT-re a partíciót.Szóval lényegében mi a különbség az MBR és a GPT között és miért nem tud bootolni a win 8.1 telepítője DVD-ről?Előre is köszönöm a felvilágosítást 😃
0
0
0
0
no avatar
Szia !

SUDOSU: Én ennyire nem értek hozzá. ár elindult egyszer az ujra telepítés csak mikor kiírta a telepítés h. fojtatjuk az újra indítás után akkor utána nem jött be megint semmi. Az a baj hogy ez egy Asus Vivobook és nincs lemez meghajtóm ! :/ És már egy párszor indítottam el a telepítést de mikor mondja hogy találkozunk az újraindítás után akkor újra indul de mondom csak asus aztán szürke képernyő szóval nem dobja be a win8 képernyőt !
0
0
0
0
sudosu avatar
Trefix: Valószínűleg valami megsérült az MBR-be ha még a boot képernyő se villan fel. Próbáld elindítani Windows 8.1 telepítőlemezzel és próbálj indítási javítást. Ha nem akkor sajnos újra kell raknod... de azért várd meg még más válaszát is ha az én megoldásom nem segít.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok !

Nagy segítségre lenne szükségem. Van egy asus notebookom win8 futott rajta majd frissíteni akartam 8.1 re. De mikor bekapcsolom a gépet kiírja hogy nem tudott elindulni és ezt a kód hibát írja ki : 0xc0000001 ! Indításkor csak az asus logót hozza be majd mikor win8-at kellene csak feketés szürke kép és kikapcsol a gép! Mit csináljak ??? Kérlek nagyon szükségem van a gépre és most nem tudom használni...
0
0
0
0
no avatar
Szerintem gyengébb gépre dobj Linuxot. Néha csodát tesz!
0
0
0
0
Bronson avatar
felesleges arra a szegény gépre ráerőszakolni... xp alatt biztos jobban megy, bár a támogatás ahogy hallom haldoklik... esetleg win7 lite, én netbookokra azt szoktam rakni ha nem xp-t és flottul megy! 😉
0
0
0
0
Sicu33 avatar
XP helyet simán rakhatok 8-at egy 1magos 1.5Ghz-es és 2GB RAM-os laptopra? 😀
elbírja? 😀
0
0
0
0
no avatar
már pontosan nem emlékszek,de a windowsal volt tutira a baj.még talán itt irtam anno,es visszajeleztek mit kell csinálnom,hogy ne kapcsolódjon be.valamit ki kellett kapcsolnom.de már nem emlékszek mit.dehát nem is az a lényeg.csak kiváncsi volta milyen a 8.1-es,mert még nem próbáltam
0
0
0
0
no avatar
Az hogy magától bekapcsol a gép, az nem oprendszer hiba.., hanem hardwares akár táp akár a power gomb kontaktos vagy annak a kábele.
0
0
0
0
no avatar
hát már csak tudom mit csinált a gépem.magátol bekapcsolt.attól még mert neked nem csinálta,másnak lehetett ez.és ha annyira nem hiszed el,olvass utánna a neten,hogy irnak-e róla,és megtudod :-D ezt egy forumban olvastam: Elméletileg hibernációból is fel tudja éleszteni a Windows Update a gépet, ha belövöd a csoportházirendben, majd újra kikapcsolni a hotfixek telepítése után.
És a hibernációkor sincs a gépnek áramfelvétele, a gép kikapcsolt állapotban van. ACPI-n keresztül kapcsolja be.
0
0
0
0
Bronson avatar
de birom az ilyen rémtörténeteket... bekapcsol a gépem magától, meg kimegy kávét főzni is, mi? 😆
0
0
0
0
szilver avatar
Én sem vettem észre ilyesmit.
0
0
0
0
cseszka avatar
nálam még magátol nem kapcsolt be egy oprendszer alatt se.
0
0
0
0
no avatar
köszi fiúk a segitséget.akkor megpróbákozok a win 8.1-el,és meglátjuk hogy vál be.egy kérdésem lenne,hogy itt is működik ez a hibernálás féleség vagy mi az?ez alatt azt értem,hogy magától bekapcsol a gép.csakmert nekem régebben a win 8-nál volt ilyen gond
0
0
0
0
szilver avatar
htcevo3d:Szerintem érdemes volt váltanom a 8.1-re a 7-ről.Gyors boot-olás és windows-on belül is gyors a rendszer nagyon.Annyit megjegyeznék hogy a programokból (pl.: winrar,total commander,avast...stb) a frissebb verziókat telepítsd mert nekem amik megvoltak régebbiek,azokra kompatibilitási hibát irt telepítés elött.Az aktiválásról annyit ,hogy mennyiségi licens-es változatot szedj le a 8.1 ből (nekem 8.1 professional x64 build 9600 verzióm van,telepítésnél serialt kért már) ami 180 napig aktivált,de a kmspico programmal ez véglegesíthető.minden windows indulásnál a program is elindul és attól a perctől kezdi újra számolni a 180 napot,de akár manuálisan is elindíthatod.A licens lejárati dátumát a cmd futtatásával és az slmgr/xpr paranccsal nézheted meg.
https://kepfeltoltes.hu/140128/slmgrxpr_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
0
0
0
0
cseszka avatar
akkor se engedi.Mindig kéri a jelszót.Hiába hagyok üres hejet,ahoyg irták,még ott is ahol te irtad....mindjárt kéri a jelszót.😞
0
0
0
0
no avatar
cseszka:

keresőbe beírod hogy: netplwiz feljövő ablak címe felhasználói fiókok és ott lesz egy kis négyzet miszerint a bejelentkezéshez jelszót kell megadni, kiveszed a pipát és elvileg nem kéri😀

több feéhasználó lesz kiválasztod a sajátod kiveszed a pipát és alkalmaznál ráfog kérdezni a jelszódra oda beírod az azonosítod jelszavát 2x újra indítod és nem fogja kérni.
0
0
0
0
cseszka avatar
Nekem nem müködik,mikor üres hejet akarok hagyni,ki irja h aggyam meg az uj jelszót....
0
0
0
0
sudosu avatar
cseszka:
Azt hiszem volt már egy ilyen kérdés. Metróban megnyitod a gépházat és ott a felhasználó beállításokba üres jelszót adsz meg és elfogja fogadni, így már nem fog kérni jelszót bejelentkezéskor.
0
0
0
0
cseszka avatar
Nem rosz,elég gyors is,meg stabil is,bár nekem nincs ssd-m,csak sima HDD-m,nekem a win8 gyorsabb volt mint a win8.1,ezért én azt is teszem vissza majd.A win8 activatorjával sose kakált a virusirto,mig a 8.1 KMSpico activatort feszt csesztette az AVG(a kivételek közé tettem),mig egyszer akkor jött elö h virus,mikor én nemvoltam otthon,csak a feleségem,ö rányomta természetesen h törlés (talán nöi ösztön?).Ö kitörölte,ninc csesztetés,és a win továbbra is aktiv....ami még nem tetszik,eddig amit én találtam Hun x64 verziót,mindben kérte telepités közben h a felhasználói fiókhoz adjak meg jelszót...és ki se lehet kerülni.Késöbb találtam neten hogy lehet már a felállt rendszerben kikapcsolni a jelszó kérést,de nekem nem müködött.....
0
0
0
0
xlyer avatar
Én is ugyanúgy vagyok vele mint htcevo3d. Érdemes kipróbálni?
0
0
0
0
no avatar
helótok.nekem egy olyan kérdésem lenne,akik használják a 8.1-est,hogy mik a vélemények róla.minden téren.egyenlőre a win 7 ultimate-t használom,es szeretném most ezt az újat kipróbálni.de ha sok gond van vele,akkor inkabb bele sem kezdek.ezalatt gondolok aktiválásra,stabilitásra meg effélékre.a válaszokat előre is köszönöm
0
0
0
0
szilver avatar
Huhh... Hát megszenvedtem ezzel a gpt partícióval,de végül sikerült tegnap feltelepítenem a 8.1 Pro-t.Nagyon megvagyok vele elégedve eddig még. 😃 Bár furcsálom hogy semmi macera nem volt az aktiválással,(alapból aktiválva volt a telepítés után ez a verzió)mint hogy azt olvastam sok helyen másoknál.
0
0
0
0
Bronson avatar
Neymar7 : öreg hiba, sajnos... az aktivátort nem adtad hozzá a kivételekhez a vírusirtóban és annak nézte... nálam is ez volt Avast alatt, de megtanultam a leckét 😀
0
0
0
0
sudosu avatar
Neymar7:
Próbáld meg csökkentett módba elindítani a Windows 8-at és töröld le a Smart security-t majd telepíts egy NOD32-t és próbáld kitörölnia cvtres.exe-t, nem tudom mi lehet de az biztos hogy nem valami alap Windows-os szolgáltatás. Ha esetleg nem sikerülne a törlés akkor ha nagyon megakarod menteni a rendszered próbálj egy LiveCD-n linuxot futtatni majd ott töröld ki, ott tuti engedni fogja.
0
0
0
0
hdavid avatar
hát pedig mást nem igen tudsz csinálni, sztem lejött vmi update aztán szét baszta
0
0
0
0
Neymar7 avatar
Decemberben feltettem a win8.1 x64 pro-t és aktiváltam meg minden tök jó volt.Most meg befagyott az Eset Smart Security 7 és letöröltem és nem tudom újratelepíteni mert valami hibát ír ki.Ma meg az volt hogy egyszer csak kiírja a windows hogy nincs aktiválva(nincs rajta vírus írtó) és aktiválnám és egy error nem engedi.Mi legyen mit csináljak?Ja igen és még van valami program vagy file ami 99.99 %-ban leterheli a CPU-t.Valami cvtres.exe és nem tudom leállítani meg letörölni sem.Kérlek segítsetek mert nem akarom újratelepíteni a gépet.Köszönöm
0
0
0
0
sudosu avatar
https://dl.dropboxusercontent.com/u/67230333/Snap11.png

Első kernel összeomlás nagyon örülök neki. Talán az új béta NVIDIA Driver miatt lehet, aki nem akar játszadozni az életével ne rakja fel 😀!
Bár e hiba után nem volt semmi probléma!
0
0
0
0
no avatar
Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Utána nézzek mindennek!
0
0
0
0
sudosu avatar
WIIIIIINspac: Először is ilyen noname böngészőket nem használnák a helyedbe 😀. Internet Explorer se tökéletes. Javaslom Firefox, Chrome vagy Opera használatát.
Alaplapi drivereket keresned kell Interneten valószínűleg azok nem fognak felmenni amiket az alaplapodhoz kapott CD/DVD-n vannak, mivel azok még Windows 7-hez készültek. Ha nem találsz Windows 8.1-hez kompatibilis drivert akkor a 8-as is tökéletesen működik.
A Videó lagg az meg valószínű azért van mert VGA driver-t nem telepítettél.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Az lenne a problémám hogy feltelepítettem a Win8.1-et és a youtube megáll 1 másodperc után Maxthon 4-et használtam, de IE alatt tökéletesen megy. Az alaplapi dolgokat nem tudom telepíteni, elindul a telepítő, de a választási lehetőségeket nem adja ki! Így a hangot sem tudom feltelepíteni. Mi lehet a gond?
0
0
0
0
no avatar
Megvan. Köszönöm a segítséget.
0
0
0
0
sudosu avatar
MMathers: Belépsz metróba vidd a jobb alsó sarokba az egeret ott megfog jelenni egy menü ott kiválasztod Személyre szabás menüt. A zárolási képernyőt meg Gépházban tudod állítani
0
0
0
0
no avatar
start képernyőn vagy és jobb oldali sávot előhívod/ személyre aszabás

zárképernyőlecserélése: jobb oldalisáv/beállítások/gépház alul/gépek és eszközök
0
0
0
0
no avatar
Ha zárolom a gépet akkor megjelenik egy háttérkép azt, hogyan lehet cserélni? Plusz a csempéknél lévő háttérképet is szeretném cserélni. Hogyan lehetséges?
0
0
0
0
no avatar
Eddig sem kellet újra rakni az op rendszert ha új vga-t vennél, egyébként én kb fél éve egy win7es rendszer alatt cseréltem egy az egyben hardware-t, azóta működik, win 8 ban is cseréltem az szinte megsem érezte.

alaplapi drivereket leszed és föl az újakat.
0
0
0
0
Megaisten avatar
Ha alaplapot +procit cserélsz akkor újra telepíteni az operációs rendszert,mert arra fogbeállni minden:Csipset alaplapi driverek....stb. Ha most csak vidit cserélsz,a régi drivereket törülni kell minden honnan.utána felrakod a berakot vidinek az összes driverét.De érdemes lenne ujra huzni.
0
0
0
0
no avatar
Olyan alaplapom van ami az AMD processzorokat támogatja és olyanra váltok ami szintén AMD. A jelenlegi CPU-m is AMD és AMD-re váltok.
0
0
0
0
sudosu avatar
Nem feltétlenül kell újra telepíteni az operációs rendszert, elég a régi drivereket eltávolítani. Bár ha Intel-ről váltasz AMD-re (CPU) vagy fordítva akkor érdemes lenne. Ha kékhalálozik esetleg akkor újra kell rakni 😀
0
0
0
0
no avatar
Végre, sikerült feltelepítenem a Windows 8-at. Stabilan működik az egész OP. rendszer.
A kérdésem az volna, hogy jövőhéten vagy jövő hét után érkezik az új VGA. Jelenleg egy XFX 9600GT 512MB GDDR3-mas kártyám van... ha belekerül az új VGA a gépbe érdemes volna még egyszer újra rakni az OP rendszert vagy elég ha eltávolítom az összes NVIDIA szoftvert?
Jövő hónapban pedig alaplap+processzor csere abban az esetben is szükséges az OP. rendszer újratelepítése vagy nem szükséges?
0
0
0
0
frostwagen avatar
Valaki nem tudja, hogy nekem miért olyan bűn lassú a kereső Win 8.1 PRO 64 bit-en? Mikor felraktam a rendszert, még jó volt, mostanra meg már kb. semmit nem tudok vele kezdeni, mer vagy fél perc mire nagy nehezen megtalálok vele valamit, vagy majdnem befagy tőle az egész gép, és feladatkezelővel tudom csak megoldani. (legújabb frissítések vannak fent)
0
0
0
0
thug85 avatar
Én is kipróbáltam a 8.1-et. Feltelepítettem, beállítottam rajta mindent, és elég gyorsan és stabilan működött......addig a majd 2 óráig amíg elbírtam viselni. Bosszant az erőszakosságával, és a logikátlanságával. Valóban gyors, SSD-vel valami irgalmatlan boot időre képes, de én a Windows 7-et sokkal barátibbnak tartom.
0
0
0
0
frostwagen avatar
MMathers

Lehet hogy egy kicsit elkéstem, de nekem is ugyan ilyen WiFi adapterem van, és én meg tudtam oldani. (Win 8.1 Pro 64 bit)

Ugye letöltötted a drivert, kicsomagoltad, és utánna találni fogsz benne egy " Driver Files " nevű mappát. Ezen belül is menj a Windows 8 64 bit mappába (vagy ahány bites rendszered van, értelem szerűen abba). Ha ez megvan, ebben a mappában találni fogsz 2 db "athuw8x" nevű file-t. Mind a kettőre jobb klikkel kattints rá, majd pedig a telepítés-re. Ezután indítsd el a Setup-ot.

Nekem így sikerült megoldani, remélem tudtam segíteni.
0
0
0
0
sudosu avatar
szabyy: Szerintem biztonságos, én is összekötöttem Skydrive végett. Ha egyetemen, munkahelyen használod ott esetleg ellenőrizhetik, de azt sem a Microsoft végzi!
Tehát szoftveresen nem jelent veszélyt.
0
0
0
0
no avatar
Felraktam 8.1 és teljesen jól működik minden.
0
0
0
0
szabyy avatar
Ha nem eredeti a win8-am milyen veszéllyel járhat, ha összekapcsolom a gépet egy microsoft fiókkal?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció