Windows 8

Szerző: khaled98, 2011. October 14., téma
Fórum » Szoftver
Mindent a Windows 8-ról :D
Hozzászólások: 1 429
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Joker avatar
Sziasztok valaki segitsen máér lécci a windows8.1 be hol kell a kezdőképernyő színét megváltoztatni?:S
0
0
0
0
sudosu avatar
cseszka:
Klasszikus Windows asztali felületnél nincs lehetőség jelszót módosítani, viszont ha megnyitod a Modern UI-t és megkeresed a Gépház -> Fiókok menü -> Bejelentkezési lehetőségek akkor jelszó módosításnál megtudsz adni üres jelszót és így nem fogja kérni bejelentkezéskor!
Persze ha le is van tiltva a Modern UI akkor is az kezeli a jelszókat ezért gondolom vezérlőpultba nem is rakták bele ezt a dolgot!
0
0
0
0
cseszka avatar
Hali.Ma felraktam a win 8.1-et,és az érdekelne,meglehet e valahogy oldani,h bejelentkezéskor ne kérjen jelszót?Mikor telepitettem,kérte,nemlehetett átugrani,most meg nemtudom kikapcsolni,ha egyáltalán lehet.?
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Először is egy Xp-Win7 dual boot-nál, arra kell figyelni, hogy előbb az Xp-t, s utána a Win7-et rakod fel, de két külön partícióra. Mindig az a lényeg ilyenkor, hogy a régebbi op.rendszert kell először felrakni, mert ellenkező esetben nem fog működni a dolog.
0
0
0
0
Krristof avatar
Hogy lehet azt hogy 2 op. rendszer legyen fenn?
0
0
0
0
sudosu avatar
Ennyi, nekem mindig fenn van egy Windows 98 SE, XP VMWARE-on, a régebbi játékok úgyis futnak megfelelően virtualizációs környezetbe is, az újabbakra meg itt a win 8.1
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
orodreath: Ebbe most érdemes volt belekötni. 😆

Az Xp régebbi játékokhoz javasolt, mondjuk az igazi retro játékoknak (90-es évek második fele) Win98 SE a legjobb.
0
0
0
0
Bronson avatar
az újabb játékokhoz win8 ajánlott,kis teljesítményjavulás tapasztalható,hardverfüggő...
0
0
0
0
nesquik13 avatar
Játszásra milyen Windows jó?
0
0
0
0
nirvana67 avatar
shubi1957: Mindegyiket kell aktiválni. Annyi, hogy a VL (Volume License) verziók telepítéskor nem kérnek termékkulcsot, de azokat is ugyanúgy aktiválni kell mint bármelyik másikat.

Amúgy lehet 8.1-et aktiválni, permanensen és ideiglenesen is, de itt nem szabad warezről beszélgetni, így annyit mondok, hogy ott a Google, keresgélj. 😃
0
0
0
0
shubi1597 avatar
a 8.1-et letöltöm be lehet aktiválni? mert egy torrent oldalon láttam egy olyat, amit nem kell aktiválni, 8.1 és valami msd volt😉
0
0
0
0
sudosu avatar
Általában csak az mondja hogy a win8.1 rossz aki nem ért hozzá vagy nem próbálta még. 😀
A sima 8-al nem voltam megelégedve a rengeteg bug miatt, de 8.1-re már úgy néz ki azokat a hibákat kijavították amik engem nagyon zavartak!
0
0
0
0
PoPet avatar
Ami megy Win7-en megy Win8-on is, max ha nem akkor kompatibilitást Win7-re kell tenni és megy..
0
0
0
0
shubi1597 avatar
köszi, csak az assassin's creed játék első részeit feltudom rá tenni?😀
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Jó nekem csak mondták, de én sem hiszem h olyan sok mindennel nem kompatibilis! Azért is kérdeztem h érdemes lenne-e win 8-at rakni a gépre
0
0
0
0
PoPet avatar
Érdekes mindenki azért szidja a win8-at, mert a haverok azt mondták szar.. ***ottul jó oprendszer!! Jobban fut szinte minden, mint win7-en...
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Nekem azt mondták a haverok. hogy a win 8 a játékok 80%-át nem támogatja :/
0
0
0
0
shubi1597 avatar
és a windows 8 támogat minden játékot?
0
0
0
0
Yezi_ avatar
A Gamer-PC-m re érdemes lenne win8-at rakni??
0
0
0
0
shubi1597 avatar
Reincarnation nekem írtam?😀
0
0
0
0
no avatar
deszkán uefi-s bios van ugyhogy szépen és gyorsan😀

szerk: neked igen😀
0
0
0
0
shubi1597 avatar
Szerintetek ezen hogy futna a Windows 8? A játékok nem szagattnának, meg nem fagyna ki a játék alatt?
Processzor: AMD FX-6300 3.5GHz AM3+
Memória: Kingmax 8GB DDR3 1600MHz FLGF
Videókártya: SAPPHIRE 11217-01-20G R9 270X 2G GDDR5 DUAL-X OC PCIE
Alaplap: Asus M5A97 R2.0
Merevlemez: Toshiba 1TB 32MB SATA3 DT01ACA100 merevlemez
Ház: M-Tech AS08A-BK BLUE LED táp nélküli fekete számítógép ház
Tápegység: FSP Raider 500 W tápegység
0
0
0
0
Angelors avatar
Sziasztok. Annyit szeretnék kérdezni, hogy Windows 8 Enterprise N verzióról frissíthetek e Windows áruházból Windows 8.1-re? Köszönöm.
0
0
0
0
sudosu avatar
Most bővítettem ki a RAM-om 8GB-re, sokkal gyorsabb lett a rendszer 😀. Végre már van elég ramom játékfejlesztéshez 😜
0
0
0
0
Bronson avatar
Ennyit én is ki tudtam deríteni,de hogy mi a franc ez most win8-nál,nem tudom.De mivel nem gátol semmiben,ezért nem is izgat már! 😊
0
0
0
0
sudosu avatar
Bronson:
Segédprocesszor:
A számítógép központi feldolgozó egységétől bizonyos feladatokat átvevő, de azzal továbbra is együttműködő, kiegészítő segédprocesszor.

Ez annyit jelent hogy egyes matematikai műveleteket gyorsabban végez el. Ez hasznos lehet videóvágásnál, modellezésnél. Régen a PowerMac CPU-k ebbe jók voltak.
Egyébként a Társ CPU régen külön egység volt a számítógéphez érdekességként, de ma már része a CPU-nak.
0
0
0
0
Bronson avatar
Minden látja eddig a két magot és nem is veszek észre semmiféle teljesítményromlást,ezért nem értem hogy mi a franc akar ez lenni...ezért le is kakkantom! 😆
0
0
0
0
sudosu avatar
Bronson: Hát lehet az a társprocesszor a több magot adja, nem tudom nézd meg feladatkezelőbe hány mag van 😀!
Más ötletem nincs.

Battlefield 3 felhasználóknak (8.1):
Másfél óra szenvedés után találtam megoldást (multinál) arra hogy ne crasheljen be a játék fél perc után. Windows-ban át kell állítani a regionális beállításokat. A következő helyen:
Vezérlőpult -> Óra, nyelv és terület -> Régió -> Felügyelet -> A Unicode szabványt nem támogató programok nyelve -> ott kell átállítani Angol (Egyesül Államok)-ra!

Újraindítás után már működik is normálisan a BF3.
0
0
0
0
Bronson avatar
Valaki fel tudna világosítani?Mi a jó isten ez a társprocesszor az eszközkezelőben?Csak ennek nincs fent a drivere,de én ezzel a dologgal most találkozom először Win 7-nél nem láttam ilyet ezelőtt egyik verzión sem...előre is köszi! 😀 valami chipset driver lesz amihez még nem adtak ki win8 drivereket a csóró deszkámhoz? 😊 a Live Update szerint minden frankó és friss...
0
0
0
0
sudosu avatar
Displayfusion hiba megoldva 😀, új verzióban ki lett javítva

Tapasztalat: DisplayFusion miatt néha szétfagy az Explorer, ha bezárom a DisplayFusion-t és újraindítom újra jó lesz. Olyan hibát csinál hogy a képernyőn csak mutatja az ablakot, de dolgozni nem tudsz vele (talán így tudom legegyszerűbben elmagyarázni a hibát)
0
0
0
0
gabi86 avatar
Köszi a tanácsot így már minden jó !
0
0
0
0
Bronson avatar
Akkor bizony verziófüggő,én el is baltáztam kicsit hogy RTM verziót szedtem le,ahhoz nem találni aktivátort.Enterprise és pro verziókhoz meg egyre több van ha jól tudom...
0
0
0
0
sudosu avatar
Lehet hogy verziófüggő, sajnos már nem emlékszek melyiket raktam fel.
Azt tudom 8.1 Enterprise X64... de hogy melyik torrent azt ne is kérdezzétek 😀!
0
0
0
0
Bronson avatar
Én próbáltam több módszert is de nem jött be egyik sem,lehet verziófüggő ennyire...?
0
0
0
0
Bronson avatar
Én pont az miatt váltottam sima 8-asra mert nem találtam semmi működő aktivátort még hozzá...állítólag kemény dió feltörni még... 😃
0
0
0
0
spleenszuru avatar
üdv !
stabil, és nem agyon bonyolított aktivátora van már valakinek 8.1-hez ?
kipróbálnám végre én is, de aktiválási módot, ami nekem barátságos, még nem olvastam.
(8-hoz K.J. Genial7 aktivátorom van, 2 katt és kész, de gondolom 8.1-en nyilván nem menne..)
0
0
0
0
no avatar
képeknél állítsadbe a hogy az alapértelmezett a programm amivel megnyissa az a windows kép nézegető legyen (asztali) és ott nyissa meg,

ha pdf-t asztalon akarsz nézegteni akkor meg adobe és szedd lesz az alkalmazást😀, az asztali lesz.
0
0
0
0
gabi86 avatar
felraktam eddig tetszik bár mikor megnyitok egy képet hogy kell bezárni mert nincs x a sarokban ?
én átléptem az asztalra és ott oldalt bezártam a mini képernyőt job gombal bár ha így kell akkor túl van bonyolítva 😞

Ja meg jó lenne ha a képeket pdf et nem külön nyitná meg valami csempén hanem mint a win 7 ben az asztalon egy ablakba !
0
0
0
0
Bronson avatar
Én pont a Battlefield 4-et próbáltam Win8.1-esen és tényleg jobban ment...
0
0
0
0
TeKaZ3 avatar
Nekem van olyan Win 8 aktivátorom ami mindegyik verzióhoz jó 😀
Akinek kell szóljon, és küldöm a linket.
0
0
0
0
gabi86 avatar
Milyen verziót javasoltok ? Meg aktívátort hozzá?
0
0
0
0
sudosu avatar
Eddig amit próbáltam, nagyjából ja, de szerintem ez gépfüggő is (mert valakinek rosszabbul futnak a játékok).
Egy próbát mindenképp megér
0
0
0
0
gabi86 avatar
És a játékok tényleg jobban futnak a 8on mint a 7 ten?
0
0
0
0
sudosu avatar
Én akkor aktiváltam amikor felraktam, nem is panaszkodott azóta! 😀
https://kepfeltoltes.hu/131102/Snap2_www.kepfeltoltes.hu_.png
0
0
0
0
Bronson avatar
Mondom,a sima 8-ast lehet aktiválni csak ezt a 8.1-est még nem...egyébként nem sok különbséget veszek észre a kettő között...
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció