Milyen laptopot vegyek játékra!

2009. January 06., téma
Fórum » Laptop
A rá szánt összeget és hogy pl:melyik/milyen játékot szeretnétek futtatni rajta is írjátok le!
Hozzászólások: 2 268
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
meszes17 avatar
akkor mi éri meg játékra??(1000 eurót vagyok hajlandó feláldozni érte)
Az kb 314425.57 forint...
Annyiért milyet vehetek ami jó is?
a lenovo y510pben Nvidia GeForce GT 755M SLI 2 GB videokari van
0
0
0
0
GodSie avatar
nézd meg milyen vga van benne i7 szartse ér egy hd 4500 vagy 5xxx játékra dedikált kell,lehet mondnai hogy integrált is jó...persze de komolyabb játékra nem
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
édes kevés játékra főleg ennyi pénzért
0
0
0
0
meszes17 avatar
És a Lenovo y510p?? Az már elég jónak kell hogy legyen...top 5 legjobba van benne...
0
0
0
0
Funes avatar
Mennyi pénzed van rá ? Mert ezek enyhén szólva sem a legjobbak játékra.
0
0
0
0
meszes17 avatar
Szerintetek ezek közül a laptopok közül,melyikeket vegyem meg ami a legjobb laptop játékokra...?

Ezt:

ASUS N750 JK-T4098H 17.3" I7-4700HQ Laptop

vagy

Asus Zenbook UX31LA i7

vagy

Asus X751LD

vagy

Asus K555LN-XO079H ?
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
Ogre
az ark-t el is felejtheted egy ilyen laptoppal 940m iszonyat gyenge
0
0
0
0
danee23 avatar
Nekem meg van egy haverom akinek még első generációs i3assal van acerje. Kibírta a fősulit most meg kiment vele angliába. Akármelyik gyártótop veszel lapost 20-25 százalék hogy szervízelni kell 3 éven belül. Évenként változik a statisztika melyik gyártó van a toppon. Az acer azért szimpi nekem mert még mindig 2 ram slottal adják a gépeket. Akár alsó kategóriában is. Lenovó úgyszintén. Dell már nem. Asus ráforrasztja az alaplapra, nem egyedi hogy elromlott ram miatt dobhatod a kukába az egésszet. Én nem gondolkodnák megvegyem e mert acer. Plussz ha megfordítod azt írja hogy JADE. Mekkora királyság ez már?
0
0
0
0
no avatar
Köszönöm a választ. Még megfontolom. Egyébként megbízható az Acer márka? Egyik rokonomnak van Acer laptopja ami nem túl jól remekel. Mondjuk az nem ebbe az árkategóriába esik. Inkább 80-120k.
0
0
0
0
danee23 avatar
Fluntersz - ha esetleg beleférne a keretbe akkor ez: [LINK] (a különbség hogy ennek 4 magos a procija ugyanaz a fogyasztás mellett)
De amit Te írtál nem nagyon találsz attól jobbat 200on alul.
0
0
0
0
no avatar
Köszönöm a választ. Ez fér bele a keretbe. Remélem beváltja a hozzá fűzött elvárásaimat. 😀
0
0
0
0
no avatar
Ezt melyik laptopra értetted?
0
0
0
0
danee23 avatar
Bár a játék gépigényénél nem túl kristályossan határozzák meg milyen kártya kell, de a többiből itélve valószínű nem lesz baj. Ez a gép igen jó kiegyensúlyozott konfig, és szinte minden játék menni fog rajta, persze beállításokkal variálni kell. De ha ettől többet akarsz akkor már gtx 950 és H vagy HQ i5/i7 kell ami már jóval drágább.

+sosem láttam/játszottam a játékot, nem tudom mik az igényei
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok. Szeretnék egy laptopot venni. Az Ark Survival pl. elmenne ezen ?

Alapadatok:
Aspire F15 / 15,6" FullHD 1920x1080 / Intel® Core™ i5-4210U / 8GB DDR3 / 1TB HDD / NVIDIA® GeForce® GT 940M 2GB
Köszi előre is.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Én is gamer laptopot keresek.
150-200k közöttit.
http://m.emag.hu/asus-x550jx-xx016d-laptop-intelr-coretm-i5-4200h-processzor-4gb-1tb-nvidia-geforce-gtx-950m-dos-sotet-szurke-x550jx-xx016d/pd/DXV8V3BBM/
Ezt néztem, ehhez mit szóltok?
Youtube-on van róla videó hogy a GTA 5 very high-on fut. Ebben mennyi igazsága lehet?
Ha az általam talált nem épp a megfelelő választás lenne, tudnátok másikat ajánlani?
0
0
0
0
no avatar
Köszönöm szépen!
Használtat fogok venni, és kb. 30 napon belül össze is fog jönni a pénz, amiből megfogom venni.
0
0
0
0
danee23 avatar
Igazad van amúgy, bevallom nem értek a magyarországi használt piachoz.

Mind2 gép erősebb mint amit én ajánlottam újan, de ott meg ott van a gari, igaz a lenovóval is van még egy pár hónap. Összességében 60 ezerért az a legszimpatikusabb.
0
0
0
0
Funes avatar
Kamonas:
60 ezért, csak használtban érdemes gondolkodni, ezek elég jó vételnek mondhatóak, most hírtelen őket találtam:

[LINK]

[LINK]

Danee vaterás ötletét nem nagyon erőltetném. 😀 ( Sorry danee ) 😆
0
0
0
0
danee23 avatar
[LINK]
annyiért valami ilyesmit vennék, mert újan 60K-ért csak nagyon ultraszuper keveset fogyasztó pici és nagyon gyenge gépet vehetsz.

Ha kitolnád 90K-ra (hatalmas a teljesítmény szakadék az új gépeknél azok között amiket megkapsz 70-80K-ért meg amik nagyjából 90 körül kezdődnek) a keretet azért már vehetnél ilyen teljesítményű gépet újan is, és akkor nyigodt vagy pár évig.

Pl. ezt: [LINK]
Ne tévesszen meg a celeron név(hoppá most nézem pentium van benne - na de a lényeg hogy ez csak kicsit marad el a mai modern i3-aktól), ez processzorban is ottvan az a dell i3-ja közelében, grafikában pedig felülmúlja, de főleg az N jelzésű celeronoknál és pentiumoknál jobb, igaz nem annyira energiatakarékos de te wow-ozni akarsz! Én ezt tudom neked leginkább ajánlani, mivel notebookból csak használtat ne (mit kezdesz laptoppal ha valami baja lesz gari nélkül? lesz egy drága papírnehezéked...)
0
0
0
0
no avatar
Szerintem kb. max. 60 000ft.
0
0
0
0
Funes avatar
Oké, hogy nem sok a pénz, de még is mennyi konkrétan ? Úgy azért elég nehéz körül nézni...
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Laptopot szeretnék venni.
Elég nekem, ha a World of Warcraft - Cataclysm/Mists of Pandaria elfut rajta.
A keret nem sok, mivel nincs rá sok pénzem.
Milyen árban tudok venni olyan laptopot, ami az előbb említett játékot viszi, szaggatás nélkül?
Esetleg használtan érdemes? (Jófogás, Vatera/egyéb oldalaknál venni)
Vagy inkább újat vegyek?
Köszönöm!
0
0
0
0
danee23 avatar
Án úgy tudom az ilyen kiterjesztett garanciák úgy érvényessek ha minden évben beviszed, ők kitisztítsák (mert mint felhasználó Te ehhez csak és kizárólag hülye lehetsz...) meg leellenőrzik minden okés-e. Persze ezt meg is fizettetik. És ahhoz hogy elismerjék ezt a garit úgy tudom hogy fizikailag kifogástalan állapotban kell hogy legyen - legalább is ahol én néztem ott ilyen feltételek voltak.

Szóval, minden évben búcsút kell intened a gépednek legalább 1-2 hétre és ajánlatos előtte mindent letörölni a merevlemezről és helyébe teleszórni random akármivel, mivel az hogy letöröltél mindent nem ér semmit. Engem ez eléggé lefáraszt, és én legszivesebben 2 évente cserélném (standard gari), de Te azt teszel amit jónak látsz.

akos328 [LINK] azért nem válaszoltam mert pl ezt ajánlotta Bud pár kommentel alább és úgy gondolom 230-ért ez korrekt.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Lenne még egy kérdésem, mennyire érdemes kiterjesztett garanciát venni a laptopokhoz?
Asus típusú laptopot vennék.
0
0
0
0
Funes avatar
Ez eléggé Pikk-Pakk: [url]http://www.digiprime.hu/laptop/lenovo-ideapad-y50-70-21592-elado/?utm_source=argep&utm_medium=21592-lenovo&utm_campaign=konverzio[/url]
0
0
0
0
Slyy avatar
Szia Bud!

Köszönöm az ötletet! 😀 Annyi a gond, hogy nem nagyon szeretnék hozzányúlni, tehát fixen megakarom venni a gépet. Tehát ha valaki vagy akár te is tudsz egy olyasmi vasat 8 gigával, mint az Y700-as Lenovo, akkor annak nagyon örülnék. Nem akarok szórakozni vagy ilyesmi, de tényleg szempont lenne, hogy egyből pikk-pakk legyen a gép. Köszi a megértést. 😀
0
0
0
0
Funes avatar
Ebbe rakatsz még plusz 4Gb Ram-ot azt csókolom ! 😀
[LINK]
0
0
0
0
Slyy avatar
Sziasztok!
Laptopvásárlásra adtam a fejem, szempont a hordozhatóság és hogy lehessen rajta játszani. Ami jó lenne, ha futna: GTA 5, Fallout 4
A keret 225K-275K között lenne.
Amit kinéztem:
http://www.mysoft.hu/details.aspx?pn=X550VX-XX068D_8GB_S
Ha valaki tud ettől egy jobbat 275K-ig, ami ár-érték arányban jó, akkor szívesen várom.
Ahogy látom nagyon nagy a szórás gépekben, van amelyik gyengébb procival, erősebb kártyával van, esetleg fordítva. Nekem olyasmi kellene, ahol mindkettő klappol. Laptopokban nem nagyon vagyok sajnos otthon, nem tudom, hogy mik a jó szériák.
Előre is köszönöm,
Slyy
0
0
0
0
akos328 avatar
Sziasztok!
Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy laptopot szeretnék vásárolni, maximum 200-250K értékig.
Elsősorban tanulás, multimédia, és játék amire szeretném használni, tehát mondjuk egy középkategóriás gamer laptop.
Ebben az árkategóriában melyik az a gyártó amelyik a legjobb ár/érték arányú gépet adja nekem?
Mert nagyon sok gépet láttam ennyiért, de csak 2 magos Intel van bennük és csak 4 gb RAM esetleg, vagy ez laptopok terén ebben az árkategóriában elfogadható?
Sajnos laptopok terén nem vagyok otthon, ez lenne az első laptopom!
Köszönöm a segítséget előre is
0
0
0
0
danee23 avatar
Igen a Bud által ajánlott i5 négy magos nem kettő! És a 940 érezhetően gyengébb mint a 950. Szóval 940-el csak akkor érdemes venni ha az ott van az a 160k-s alsó határ körül, és bár witcher 3 is menni fog rajta, lehet hogy eléggé vissza kell venni a részletességből, és kérdés így mennyire lesz meg az az "élvezhető" szint.

Az olcsó megoldás ez lenne, könnyen bővíthető benne a ram: [LINK]
Vagy pedig az amit Bud először ajánlott, az olcsóbb verzióban szintén 2 magos az i5.
0
0
0
0
csuz-li avatar
Csotanykaaa: Bud által ajánlott gépben lévő i5 jobb, mint az az i7, amit te néztél. Igaz többet is fogyaszt, ami egy laptopnál nem utolsó szempont, de gondolom játszani úgy sem aksiról akarsz. Szóval én is inkább azt választanám, ha játszani is akarok a gépen.
0
0
0
0
Funes avatar
Esetleg még ez gyengébb procival és lassabb Rammal: [LINK]
És persze olcsóbb is 20 ezerrel, de Kb ez is annyit tudna játékok alatt mint a drágábbik.
0
0
0
0
no avatar
köszönöm a segítségeteket 😀

Most már legalább van valami kiindulási pontom.

Amit én néztem abban ezek vannak:
Intel® Core™ i7-5500U (Dual-Core, 2.4 - 3.0 GHz)
8 GB DDR3L 1600 MHz
NVIDIA® GeForce® 940M 2 GB DDR3

De akkor lehet megfontolom azt amit Bud ajánlott 😀
0
0
0
0
danee23 avatar
950M vagy 940M legyen benne ha olcsóbban meg akarod úszni. core i processzor és 8 giga ram, vagy ha nincs benne 8 giga akkor olyat vegyél ami könnyen bővíthető.

Amúgy annál tényleg nehezen találsz jobbat amit Bud ajánlott.
0
0
0
0
Funes avatar
Jelenleg ez a legjobb, ami 230k-ért elérhető: [LINK]
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Laptop vásárlás előtt állok, de nem igazán értek hozzá. Tudnátok abban segíteni, hogy kb melyik fajták a jók? 160.000-230.000 ft között gondolkodtam, nem tudom elég e ennyi arra, hogy pl.: GTA5, Witcher3, Dark Soul3 és ehhez hasonló játékok, olyan szinten fussanak rajta, ami élvezhető. Mire figyeljek ha laptopot veszek?

Segítségeteket előre is köszönöm!😀
0
0
0
0
danee23 avatar
Pl.:
[LINK]
[LINK]
[LINK]
0
0
0
0
tibi2013 avatar
Sziasztok!

Egyetemre készülök (logisztikai szak), és érdekelne, hogy olyan 250 ezerig tudnátok ajánlani olyan laptopot, amiben gyárilag benne van Windows 10, és tudnám futtatni az olyan játékokat, mint pl a Victoria 2, Civilization V, (és a kijövő VI) Hearts of Iron 3, stb.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Én azt vettem észre hogy a saját laptopomon míg win 10 volt a grafikus rendszere megfogta a gépet (Legalábbis szerintem az volt a ludas, de nem 100%). Hiába volt a Dell hivatalos oldala szerint a 10-es driver fent mégsem volt az igazi.Most hogy visszatettem a 7-t és szintén a Dell oldaláról leszedett 7-es driverekkel minden működik ahogy kell.
0
0
0
0
danee23 avatar
De sokkal nagyobb gond ha a grafikus driver sz**akszik. És nem egy ilyen sztorit hallottam már. A gyártók meg lapos esetén általában 1, max 2 op rendszert támogatnak.
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
Igen, a driverek nagyon fontosak. Nekem például a wifi nem megy olyan jól windows 10 alatt de már nem térek vissza 8.1-re. Egy kis tweakkel meg lehet oldani csak nem ajánlott
0
0
0
0
danee23 avatar
U-ban nincs 4 magos. MQ és HQ jelzésűek 4 magossak, de azok nem is 15W-ot esznek.

Beid felejtsd el a 7-est, új laptopokon szinte esélytelen hogy boldogulj rendesen vele. Ha jót akarsz magadnak akkor olyan windózt teszel fel amihez a gyártód honlapján az általad kiválasztott modelhez biztosítanak drivereket, különben masszív szívás lehet a driverekkel.

Nem árt azt sem lecsekkolni mielőtt megveszed a géped.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Az újabb U jelzésű i7-es procikban lehet hogy 4 mag van, de a 4. generációs i7 4500U-ban fizikailag 2 mag és HT által 4 szál.Tudom mivel olyan processzorral szerelt az én laposom is.
0
0
0
0
Mediziner Troll avatar
Persze
Mint ahogy azt a mellékelt videoban is láttad, 2013-as Tomb Raider ultrán megy átlag 35 fps-el, tehát 3-4 évvel ezelőttieket, high-on vinni kell.
0
0
0
0
no avatar
Valóban erősebbet lehet, de nekem most hordozható formában volna szükséges egy játékokra is alkalmas gép. Ha a legújabb gamek nem is, de remélhetőleg a pár évvel ezelőttiek el tudnak úgy futni vele, hogy az élvezetből és a látványból ne sokat veszítsek. Vagy ezzel a kártyával ez esélytelen?
0
0
0
0
Mediziner Troll avatar
A GTX 950m annyira gyenge GPU, hogy nem képes kihasználni a 4 GB VRAMot.
(Azok a játékok amik 4 GB-ot bekérnek, oda kevés a 950m, amiknek meg elég a GPU, nem kérnek 2GB-nál többet.)
[LINK]
230 ezerből egyébként ezeknél erősebb asztali gépet össze lehet rakni (30 ezer körüli monitorral).
0
0
0
0
no avatar
Köszönöm, erre voltam kíváncsi.

Még annyi volna, hogy milyen wint érdemes most már telepíteni? Nekem nem volt gondom a hetessel, de szükséges esetleg 8-ra, vagy akár 10-re váltani?
0
0
0
0
danee23 avatar
Az U jelzésűek között csak az órajelben van különbség(5200U 5500U). A 4000H-k között nagy a különbség mivel az i7eknek 4 magjuk van az i5öknek 2. 6000H-s i5 és i7 között szintén nincs nagy különbség ott mindegyik modell 4 magos. De mivel hogy 950Mel veszed, ott komolyabb gaming esetén a vidkari lesz gyenge nem a proci szerintem jó vétel az i5 5200U 8gb 950m! Ez a proci a harmadát fogyassza mint a H-s jelzésű társai, viszont jó vidkarival van szerelve FHD a kijelző, 8gb ram. Ha nem ezt akkor a ROG-ok közül az elsőt. 950M-el nem érdemes többet költeni rá. VRAM hogy 2 v 4gb ebben az esetben jelentéktelen.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok,

Érdekelne a véleményetek erről a két configról:

http://www.computerimperium.hu/images/ASUS_K501.jpg
http://www.computerimperium.hu/images/ASUS_GL552JX.jpg

Érdemes i5-ös proci helyett i7-es típust venni, van akkora különbség ugyanazon szériában?
Illetve a 2GB és 4GB videókártya között van akkora különbség az adott procikkal, hogy érdemes a plusz összeget ráfordítani?
Nem a legújabb játékok futtatása érdekel, leginkább a 3-4 évvel ezelőttiek, de egy high kategóriát vajon elbírna bármelyik is pl. Skyrim vagy hasonló játékok esetében?
0
0
0
0
danee23 avatar
Azt észben kell tartani hogy új játékok Nem fognak rendesen menni a régi driverekkel, driver frissítés meg elég necces(arról beszélek ha a gyártó nem biztosít rendszeressen driver update-eket, ami a megszokott forma) lehet az intel/nvidia, intel/radeon összekapcsolt grafikusok miatt!
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció