Milyen laptopot vegyek játékra!

2009. January 06., téma
Fórum » Laptop
A rá szánt összeget és hogy pl:melyik/milyen játékot szeretnétek futtatni rajta is írjátok le!
Hozzászólások: 2 268
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Sziasztok!

100k környékén keresek olyan laptopot, amin nem a legújabb, de pár éve kijött játékok alacsony grafikával elfutnak. Egy packard bell-t nyúzok már évek óta (talán 5-6 éve), nem egy izmos vas, de még a gta 4 is elfut rajta minimális grafikán, néha apró szaggatásokkal megspékelve (de így is élvezem, szóval az alacsony grafika számomra nem jelent gondot). Tudtok ilyet ajánlani? Előre is köszi!
0
0
0
0
danee23 avatar
az i3 sokkal jobb proci mint az a pentium n3700 de ebben az esetben nem is az a leglényegesebb
és az asus az egyetlen gép aminek 17es a képernyője
viszont ha nem lesz sokat hurcolászva és az idejének nagy részét egy asztalon csücsülve éli akkor az a jó választás.
úgy gondolom a 920m jobb választás
a hp-któl óvá intenélek és megjegyezném hogy csak azoknak nem bírod semmilyen módon bőviteni a RAMját, de lenovókban is csak úgy bírod hogy kiveszed a 4est és raksz bele 8ast, ami nem ideális.
Az ASUS a legjobb választás ilyen szempontból mivel annak 4gbja rá van forrasztva a lapra és rakhatsz még mellé 4et a későbbiekben ha szükségét éreznéd.
És ASUS oldalon mindenhez van WIN10 driver(pontosabban csak WIN10 driver van)
Amúgy mondhattad volna ezt is hogy RSben nézgelődsz.
0
0
0
0
ScoobyDoo avatar
Köszönöm 😀 😀 Egyébként csak érdekel, de az R5 M330 és a gf 920m azok kb egyforma erősek? mert a specifikációk alapján teljesen egyforának tűnnek 😀
0
0
0
0
Funes avatar
Hát, akkor az első tökéletes választás. 😀
0
0
0
0
ScoobyDoo avatar
Köszönöm a segítséget 😀 Most annyi változás van, h nem készpénre lesz a gép, hanem ilyen 2 éves lefizetésre, havi kb 20eurós törlesztő részlettel itt nálunk. Ebben az árkategóriában, 24 hónapra vannak elég jó gépek (szerintem). Erről mit gondoltok?

http://www.winwin.rs/laptop-i-tablet-racunari/laptop-notebook-racunari/laptop-asus-x751sj-ty002d-white-17-3-intel-qc-n3700-4gb-1tb-gf920m-1gb-bt-hdmi-6772045.html

Dota2, cs:go, fifa max játékok közül, elég low-on is + munka.

Adok még pár linket, esetleg ha megnéznétek, ezek a gépek vannak még ebben az árkategóriában 😀

http://www.winwin.rs/laptop-i-tablet-racunari/laptop-notebook-racunari/laptop-lenovo-ideapad-100-15ibd-15-6-intel-i3-5005u-4gb-128gb-ssd-gt920m-1gb-noodd-6772342.html

http://www.winwin.rs/laptop-i-tablet-racunari/laptop-notebook-racunari/laptop-lenovo-ideapad-100-15ibd-15-6-intel-i3-5005-4gb-500gb-gf920m-2gb-noodd-yu-6768856.html

http://www.winwin.rs/laptop-i-tablet-racunari/laptop-notebook-racunari/laptop-lenovo-ideapad-100-15ibd-15-6-intel-i3-5005-4gb-128gb-ssd-intel-hd-noodd-sr-6772957.html

http://www.winwin.rs/laptop-i-tablet-racunari/laptop-notebook-racunari/laptop-hp-250-g3-p5t03ea-15-6-intel-i3-5005u-4gb-500gb-intel-hd-hdmi-bt-6777161.html

http://www.winwin.rs/laptop-i-tablet-racunari/laptop-notebook-racunari/laptop-hp-15-ac159nm-15-6-intel-i3-5005u-4gb-500gb-r5m330-1gb-bt-hdmi-6772962.html
0
0
0
0
Funes avatar
Scooby

Én, ezt ajánlanám, igaz, hogy egy 10-essel túllépi a kereted, de talán ennyit megér:[LINK]

Itt pedig megnézheted, hogy nagyjából mire számíts játékok alatt, de érdemes helyén kezelni, mert itt 8gb ram-al tesztelik.: [LINK]
0
0
0
0
danee23 avatar
Mivel játékra is lesz használva és olcsóért kell célszerű hogy egy erősebb integrált grafikusa legyen. Ilyen lehet i3 és erősebb gépeknél vagy amd fx-el szerelve (az a4 a6ok szutyok grafikusokkal vannak ellátva a dual graphics meg többet árt mind használ!), valamint a jövőre nézve jó lenne ha támogatná win10-et(ezért van 5000es i3) és legyen egy üres memóriahelye esetleges bővítésre, legalább is én így gondolkodom, javíts ki ha valamiben nem értesz egyet.
választások:
[LINK] 115K
[LINK] 116K
Sajnos nem sok választás tárul elénk ha az előző kritériumokat tartjuk szem előtt, megoldás lehetne még szintén újabb hardverrel szerelt de gyengébb procival és dedikált grafikussal ellátott laptop de ilyenből sajnos csak még drágább van. Régebbi hardverrel szereltet meg nem tudnák öszintén ajánlani mert win10 és laptop = driverproblémák igencsak kijönnek, főleg játszásnál.
2 ami nem teljesen felel meg minden kritériumnak:
[LINK]
[LINK]
Elnézést rájöttem hogy amennyit tud az intel 5500 legalább annyit tud amd a6-6310/a8-6410 is
[LINK]
Viszont amd ezekben a termékekben még nem támogassa a hardveres h265 dekódolást és szép az esély arra hogy pár év mulva filmeknél sorozatoknál nagy szerepe lesz ennek.
0
0
0
0
ScoobyDoo avatar
Hali! Milyen laptopot ajánlanátok nekem olyan 100-110k környékén? munkára lenne használva, illetve játékra is (cs:go, dota2... ilyesmikre, nem újakra gondoltam). lehet ennyiért venni olyat ami ezekkel a játékokkal megbírkózik? 😃
0
0
0
0
danee23 avatar
Vegye meg ezt a gépet: [LINK]
És tegyen/tetessen bele még 4GB RAM-ot, magyarán hogy 2x4GB legyen benne.
0
0
0
0
Mercilles avatar
Szép napot/estét kinéztem egy áldozatot amit az itt írottak alapján jónak találtam(nemvagyoknagyszaki).
Kérdésem a következő lenne, hogy a mai játékokhoz mennyire ér fel, hogy azért döcögne-e rajta egy gta5,ac syndicate, fallout4 stb. esetleg mi az ami nem a legjobb a gépben az árhoz képest vagy nem passzol egyik a másikhoz http://radium.hu/pc-laptop/asus-x550jx-3656.html
Válaszokat előre is köszi
0
0
0
0
Funes avatar
Nem kell ahhoz 500 ezer forint... Elég 300 is azért ez már elég "Gémer":[LINK]
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Tudom persze! Ezt csak érdekesség képpen írtam de a gémer laptopok 500. 000 fölött kezdődnek persze egy 200.000+ lapossal már elfut egy két játék. 😀
0
0
0
0
Funes avatar
Zoli

Korrekt az tudod mit jelent ? Akkor pontosítok 232 ezerért játékra is alkalmas laptopot lehet venni. 😀
0
0
0
0
no avatar
Erre valók a tesztek ember.. illetve 10csavarka leszedése után megtudod hogy foglalkoztak-e vele vagy sem..550 fontból sehol nem veszel gamer laptopot újonnan.. Gamer laptop nálam ott kezdődik hogy mindent tudsz cserélni benne! De ha nem értesz a laptophoz nyilván ne vegyél használtan.. 😲 😶 😕 😳
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Bud :láttad az Asus új gémer laposát? Mert hát 200 ért nem nagyon tapogatod 1.400.000!😀
0
0
0
0
Funes avatar
Az az 550 font durván 232 ezer forint, szóval hülye az aki használtban gondolkodna, azért a pénzért nagyon korrekt Gamer laptopot lehet venni. 😀
0
0
0
0
danee23 avatar
Égnek áll a hajam tőletek emberek. Laptopot használtan? Oké, oké még garival, de akkor is. Honnan tudod mennyit csücsült ágyon, pokrócpölhöket szipuzva, fulldokolva 95 celziusfokos procival? És nagyon szép az hogy van még 0.5-1 év gari rá, de utána mit csinálsz ha bekrepál valami éppen az alaplapon? Ha PC-d van egyszerű, cserélsz deszkát 40eu. Laptopban NEM. Plussz a szervíz, és ráköltöttél közel vagy lehet hogy többet mint 100 erkát ami felárért vehettél volna újat, akár 3 év garival is és egy év mulva nem egy 3 éves és már szerelt laptoppal a birtokodban kellene folytatnod az életed.

Főleg ha az embernek van 550 fontja akkor Ne használtban gondolkodjon.
0
0
0
0
no avatar
Lumosina, mennyi lenne a keret rá? Csak új játszik? Mert használtan elég jó áron lehet venni, garival is!
0
0
0
0
danee23 avatar
lumosnina - nem tudom mennyire aktuális még de 550 fontért i5 (esetleg i3) meg 840m is belefér szerintem. Játszásra az alá nem érdemes menni. 940m is jó, de 920 jelentőssen gyengébb!
Egy érdekes videó azoknak akik a laposok túlhevülése miatt aggódnak:
0
0
0
0
lumosnina avatar
Akkor ajanlanatok valamit pls amivel lehet jattszani is, nem max grafikan es k8bir 2-3 evet, ergo nem kell vennem masikat addig. Jattszani 90%-ban X-boxon jattszom. Thx
0
0
0
0
Puffin avatar
lumosnina: azzal a géppel játszanod úgysem kell! 😃 Egyedül az Intel HD grafikus van benn. Irodai feladatokra jó! 😃
0
0
0
0
lumosnina avatar
Nem, nem a game a fo szempont. De nem igazan vagyok elegedett a hardverrel en sem( marmint a vgaval). 😀 Johetnek ajanlatok, mit vegyek?
0
0
0
0
danee23 avatar
lumosnina gémelni akarsz Intel grafikával, 550 fontért?
a 950mnek nem olyan a teljesítménye hogy sokat változtasson rajta a 4gb vram.
0
0
0
0
Puffin avatar
Szerintem a 4GB-os verzió csak DDR3-as, így ha a 2GB-os DDR5-ös az jobban megéri.
0
0
0
0
no avatar
Köszönöm, danee23, és (azt hiszem), az utolsó kérdés:

http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/asus/x550jx-xx123d-p290577931/#termek-leiras

VAGY

http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/asus/x550jx-xx048d-p303352845/#termek-leiras

A különbség árban (már) abszolút nem jelentős, viszont: felhasználói élményben mennyit jelent(het) az az egyetlen eltérés, hogy a második gépnek 4 GB grafikus memóriája van az első 2 GB-jához képest? (A második verziót pusztán beszerezni macerásabb, az elsőt több helyen árulják.)
0
0
0
0
lumosnina avatar
http://kepfeltoltes.hu/151228/IMG_20151228_115859_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
0
0
0
0
danee23 avatar
Ha nem kell produktivitásra értsd photoshop, programozás, 3d modellezés a fullhd kijelző felesleges 15 inchen és csak feleslegessen zabálja a grafikusodat ha natív rezolúcióban jatszol, mivel a 950 sem erőgép olyan értelemben hogy nem fox rajta max beállításokkal játszani kisebb rezolúcióval növelheted a részletességet. 6 cella vs 4 az csak aksi időtartam, de mivel ezek nem keveset fogyasztó komponensek, egyik sem fogja sokáig bírni egyhuzamban. 5400 vs 7200 rpm kis növekedés a hard disk sebességében, de elhanyagolható mivel csak akkor érzel igazán változást ha ssdre váltasz. Amire kiemelten figyelnék a helyedben:
i5 xxxxH és i7 xxxxHQ, a HQ 4 magos, míg a H csak 2! Ez nagyon nagy különbség! És mivel mindkettő H jelzésű a max fogyasztása mind2nek 47W. Szóval nem is arról van szó hogy az erősebbik sokkal jobban melegedne. ROGoknak értelemszerűen jobb a hűtése mind a többi laptopnak.
0
0
0
0
no avatar
Approx, az oké, de honnan tudom, melyiknek milyen a hűtése?
Illetve még egy kérdés: az alábbi két gép egymáshoz viszonyítva...? Az első ROG-széria, a második JX; az ROG alulmarad processzor és kijelző-méret terén, ugyanakkor jobb a felbontása, illetve 6 cellás az aksija, míg a JX-é 4-es (illetve az ROG 7200 rpm-et tud, a JX 5400-et) - szerintetek ilyen paraméterek mellett is jobb az ROG, vagy ez már csak parasztvakítás? A kijelző mérete és felbontása számomra is érthető, ha arról tudtok valamit mondani, hogy a cellaszám és az rpm-érték miben meghatározó, azt megköszönném. :-)

http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/asus/x550jx-xx048d-p303352845/#termek-leiras
http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/asus/g551jw-cn319d-p290729117/#termek-leiras
0
0
0
0
lumosnina avatar
Sziasztok!

Hp pavilion 15-os szeriabol melyiket ajanlanatok? Nem igazan jatekra, de neha neha kiprobalom az ujakat vagy nosztalgiazok a regiekkel. Amit lattam az £559, kozel 250ezer huf, de a spec nem maradt meg. Csak annyi, hogy i7, 2tb vinyo, 3d kamera, full hd kijelzo, pont a vga amire nem emlekszem. 😀 Ma vissza megyek az uzletbe, megnezni. 😀 Koszi
0
0
0
0
GamerFater82 avatar
Akármelyiket is választod a teljesítmény mellet a legfontosabb hogy mennyire jó a hűtése hatásfoka. Nekem volt már több laptopom, erősebbek is és sajnos volt ami borzasztóan melegedett még az alá tett hűtés ellenére is 😞
0
0
0
0
no avatar
Kösz, danee23, épp írtam, hogy magam is erre jutottam - előbb kérdeztem, mint hogy gondolkodtam / utánajártam volna. :-)

Konkrét összeállítással kapcsolatban is tudsz tanácsot adni? Leginkább az a kérdés, hogy a korábban írt célra érdemesebb-e a háromból valamelyik drágábbat venni, illetve megéri-e az árkülönbség... És közben persze még nézegetek egyéb összeállításokat, csak hogy egyszerű legyen az élet, így hajnalban. :-)

http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/fn:termekek-osszehasonlitasa:asus-x550jx-xx121d-p290577895,asus-x550jx-xx123d-p290577931,asus-x550jx-xx048d-p303352845/
0
0
0
0
danee23 avatar
Ha játékokra akkor inkább a X550-JX, sokkal erősebb az a grafikus, és a proci is, viszont többet is fogyaszt jobban is melegszik, nehezbb is vastagabb is.
Derfel i3 + geforce 840M vagy i5 + 840M.
[LINK]
[LINK]
[LINK]
ennél sajna több nem fér bele
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Gyakorlatilag ugyanazokra a játékokra keresek ASUS gépet, mint az előttem író Derfel, 200.000 környékén... Eddig az X550-JX, illetve az X555-LB széria merült fel leginkább - mi a véleményetek ezekről?
Illetve: mi a különbség a totál azonos számú GeForce, GeForce GT illetve GeForce GTX videókártyák között? (For dummies, pls - azaz erre a célra melyiket ajánljátok leginkább?)
Viszonylag sürgős a dolog, még az idén le kellene rendeznem a vásárlást... Előre is kösz!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Nagyon valószínű, hogy mellelovok, DE!
Kb 160-170 környékén (több sajna biztos nincs rá) keresnek laptopot, ami witcher 3-at, fallout 4-et egyáltalán nem max, de minnel elvezhetobb grafikán elviszi! Ha van ilyesmire reményem kérlek írjatok!
0
0
0
0
gyulazsolti avatar
Köszönöm szépen.

Azért néztem ott, mert ezt a HTML-t mellékelték a leírásnál.
0
0
0
0
Bronson avatar
nem különbözik semmiben a telepítés, rossz helyen nézted, lehet rá telepíteni win10-et is (igazából bármire amihez vannak win8 driverek is...)
0
0
0
0
gyulazsolti avatar
Még egy kérdésem lenne. Későbbiekben lehet rá rakni Win8.1, vagy Win10-et?

A leírásban csak Win7-ig írja. [LINK]

Ja és még nekem sosem volt laptopom, különbözik a rendszertelepítés valamiben a PC-től?
0
0
0
0
gyulazsolti avatar
Sziasztok!

Vélemény szeretnék kérni erről a laptopról: [LINK]

Amire használva lenne: internet, skype, tárgykeresős játékok. Elfogadok még más ötleteket is.
A keret 50000ft.
0
0
0
0
danee23 avatar
Hagyd a használtat, sokat fogyasztó komponenseket amik melegednek, ki tudja milyen hőmérsékleten futtak 2 évig.
AMD dual graphics szintén felejtős pár címen mint a tomb raider meg bioshock ami optimalizálva lett rá, nem sokat segít és akkor az Integráltra kell hagyatkoznod! És ez nagyon gáz, nem elég hogy annak a dedikáltja gyengébb mint a 950 de nem is mindenhol bírod teljessen ha egyáltalán kihasználni. AMDt úgy éri meg venni ha elégedett vagy az integrált teljesítményével is (ami nem rossz csak nem biztos hogy 155öt megér).
Ezek közül a legjobb a 950m-es.
Crewa vagy inteles proci(i3, i5) és 8 giga ram és 840/940m, vagy amd fx 7500, 7600 2x4 giga rammal, nem fontos hogy legyen dedikált grafikus. 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
A mai optimalizálatlan hardverigényes címek felejtősek... inkább ilyen wot, lol meg régebbi játékok amik azon elmennének...
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok, érdeklődnék a lehetőségeimről, szeretnék venni 1 laptopot de csak 150k a keretem rá!
Tudom, ebből gamer laptopot nem kapok, nem is az a cél, bőven elég ha játszhatóan viszi a mai címeket, már ha ez lehetséges ennyiből! Tudtok ilyet ajánlani nekem?
0
0
0
0
Bosed avatar
istvan0 Az i3-assal jobban jársz, az M270DX grafikus gyengébb mint egy 940m/950m
0
0
0
0
no avatar
AMD TURBO QUAD Core FX-7600
AMD Radeon R7 M270DX Dual Graphics-CROSSFIRE
8 GB RAM
Még ezen is gondolkodom. Ez a lapos 155 ezer , de nem tudom mennyire bírna el az újabb játékokkal. Kinéztem még egy Lenovo Y510-at is:Intel i7-4700MQ 2.4Ghz Quad Core, 8GB RAM, nVidia GeForce GT 750M SLI 4GB
Ez 170 ezer használtan 1 év garanciával
0
0
0
0
danee23 avatar
Biztos hogy lesz olyan játék ahol gyenge lesz, főleg az új AAA-k közül, de ha ennyi rá a keret akkor megéri, jobban mintha mondjuk erősebb procival vennéd de gyengébb vidkarival mondjuk egy 840/940-el. 😀
És azt is érdemes megjegyezni hogy ez az i3 U jelzésű szóval 15W-ot zabál, míg az M jelzésű procik 35-37et a H jelzésűek pedig 47et, szóval ez egy igen kis energiaigényű és ebből kifolyólag nem is nagyon melegedő proci, laposnál ez is fontos.
Amúgy szimpi az összeállítás főleg abból a szempontból hogy a legtöbbje pont fordítva van értsd jóval erősebb a proci mint a grafikus.
Writer: Amd a4 vagy a6ot vegyél, 4gb rammal, még véletlenül se 4 magos celeron/pentiumot!
0
0
0
0
no avatar
Processzor: Intel Core i3-5010U
Memória: 8 GB RAM
Merevlemez: 1000 GB
Grafikus kártya: NVIDIA GeForce GTX 950M
Ezen a laptopon gondolkodom,csak attól félek, hogy a proci túl gyenge lesz a videókártyához képest. Szerintetek a proci nem túl gyenge? 177 ezer a gép újjan.
0
0
0
0
Ayistion avatar
Sziasztok. Szeretnék laptopot vásárolni. Még Laptop szűz vagyok, nem tudom hogy melyik a jó belőle, vagy hogy mekkora összeget kell rááldozni hogy a következők teljesüljenek. Kb 80K-t szeretnék rá áldozni, elsősorban Hearthsonozni szeretnék rajta de úgy hogy fullon menjen szaggatás mentesen, mint egy asztali PC-n. Meg talán CS:GO, de az 1024x768-ban low grafikán tökéletes nekem. 😀 Ezen kívül filmnézésre, netezésre és twich nézésre használnám. Segítséget előre is köszönöm.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció