Milyen laptopot vegyek játékra!

2009. January 06., téma
Fórum » Laptop
A rá szánt összeget és hogy pl:melyik/milyen játékot szeretnétek futtatni rajta is írjátok le!
Hozzászólások: 2 267
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Megrendeltem az Asust.... 😀
Legelsőnek ez volt kinézve: HP Pavilion 15-AB207NH (Intel® Core™ i5-5200U Processzor / 8GB / 1TB / NVIDIA GeForce 940M
Ez full HD lett volna, meg matt kijelző.
De az Asus "ereje" meggyőzött. 😀
Ilyen procival, ilyen vga-val ebben az árban nem nagyon találtam másikat.
0
0
0
0
Bosed avatar
kriss02 Én is pontosan egy ilyen masinát tervezek beújítani még a hónapban, én úgy gondolom jó vétel lenne, a mai címeket nagyon szépen viszi! Ha van más vélemény én is kíváncsi lennék 😃
0
0
0
0
lincoln_a_vandor avatar
kriss02:egy ideig biztos eleg lesz de hogy meddig azt senki nem tudhatja.A technologia fejlodik es 3 ev mulva kitudja hogyan fog allni a helyzet...
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Én is az Asus X550JX felé húzok. Bár nagyon nem értek hozzá, csak most egy hete "ástam bele magam" jobban a laptopokba.
Ez a konfig szerintetek elég lesz 2-3 évig? Nem vagyok nagy játékos, inkább wot-ozok, családi photoshop, filmnézés....
ASUS X550JX - i7-4720HQ, 15.6HD, 1000 GB, 8GB, Geforce GTX 950M 2GB, DVD RW
219e Ft. Esetleg tudtok ajánlani vmi jobbat ebben az árban?
0
0
0
0
Bosed avatar
Az lehetséges, csak ami 90°-on folyamatos terhelés alatt hosszú távon dolgozik, annak az élettartama is bőven rövidebb, mint egy tételezzük fel 60°-os melegedésű megterhelt komponensnek....
0
0
0
0
iNoob avatar
OFF
Jókat tudok nevetni ezeken a "mennyire melegszik" problémákon...Ami dolgozik az melegszik...!!!
0
0
0
0
danee23 avatar
Attól hogy az U jelzésű i7esek sokkal kevesebbet fogyasztanak mint a H jelzésű i5/i7ek még nem jelenti hogy nem fognak túlmelegedni, mivel azok a laptopok amikbe ilyent szerelnek tipikusan sokkal vékonyabbak, ventijük hűtőbordájuk is kisebb helyen kell hogy elférjen.
Poros szobában, dohányfüst mellett mind2 tele fog rakodni és szenvedni. Kompresszorral érdemes kifújni legalább félévenként, de egy idő után a újrapasztázás is lehetőség ha az ember ért hozzá.

Persze hogy a hűtőpadok nem érnek semmit mivel a műanyagot hűtik a noti alján... Az pedig nem a legjobb hőelvezetésben.
0
0
0
0
Funes avatar
Dbz87

Nem tudom mi bajod volt, azzal amit én linkeltem ugyanilyen árban, de ez nem érte meg, mert játékra sokkal, de sokkal jobb az Nvidia GeForce GTX 950M !
De, ha neked jó az, ha sok játéknál beesik majd 30 alá az fps... Low-on játszani meg több mint ciki egy 200 ezres Laposon...
0
0
0
0
Bosed avatar
lincoln_a_vandor Én is most gondolkozok pont abban a notiban fizu után, játszani-dolgozni-tanulni, viszont 3év a cél, tehát annyi időre venném legalább, van ebben realitás? 😃
Főként a melegedésre gondolok terhelés alatt mennyire melegszik? Félek tőle, hogy idő előtt használhatatlanra fő a proci, és a hűtőpadok sem segítenek olyan sokat a vélemények szerint 😃
0
0
0
0
no avatar
Asus x550jx-t vettem a minap én is, még csak párnapja nyúzom, de szerintem jó vétel volt.
Annyit szólnék még, hogy én inkább 1 tb hdd-s változatba venném / haveromtól nem túl jókat hallottam a hybrid hddről/
0
0
0
0
lincoln_a_vandor avatar
Sn33zY:haveromnak pont ilyenje van.Jo kis lapos,minosegi es teljesitmenye is jo.Annyi hogy neha melegszik egy kicsit 😀
0
0
0
0
no avatar
Erről vélemény?
Asus x550jx xx017d
Proci:intel i7 4720hq turbo 3,6ghz
Memória:8 gb ddr3 RAM
VGA: Nvidia Geforce gtx 950m 2gb
HDD/SSD:500Gb 5400rpm HDD+250GB SSD
220.000 körül van digiprimeon.😀
0
0
0
0
no avatar
Na végül ő rá esett a választás, ettől függetlenül köszönöm a segítséget, támpontokat! 😀 Remélem jó lesz, meg fog felelni az igényeimnek. Eladó szerint teljesen megfelelő laptop általános felhasználásra + nem hardcore játszásra. 😀 Néztem videókat a neten, és az emberek teljesen normálisan játszanak a legújabb játékokkal, ezzel a procival / VGA-val.

[LINK]
0
0
0
0
lincoln_a_vandor avatar
DBZ87:Nalunk az egesz csaladnak lenovoja van.Kategoriagra vannak felosztva.Tapasztalatbol mondom, hogy jo marka a lenovo ar/teljesitmeny aranya is jo.
Nekem egy y50-70 van es ezen lehet erezni a minoseget, anyagban meg mindenben mert ugye egy kicsivel felsobb kategorias.
Most 4 napja volt nalunk blackfriday es hasonlo lenovot vettem anyumnak mint amit linkeltel csak persze gyengebb konfiggal.A lenyeg:ezen a serian latszik, hogy nem komolyabb dolgokra lett epitve hanem csak egy alap egyszeru,hordozhato gep,olcso muanyag stb.
Arra akarok kilyukadni, hogy tesomnak egy z50-75je van es kabe 135k korul vettem neki de az mar sokkal jobb.Mas anyag,mas karosszeria es teljesitmenye is jo az arhoz keppest.Azt javaslom abban a seriaban nezz inkabb ki egy modellt ,nem feltetlenul a 75ot 😀
ha esetleg valami kerdesed van irj nyugodtan😉
0
0
0
0
no avatar
Köszönöm a válaszokat!

Az Asus gépen elgondolkodom, mert ár/érték arányban jónak tűnik, tetszik! 😀

Szerk.:
És erről mi a véleményetek? Tudom gyengébb, mint az Asus, de annyira ócska csak nem lehet. Vagy de?
[LINK]
0
0
0
0
danee23 avatar
egyetértek, egy ilyen legalább kell új game-eknek.
0
0
0
0
Funes avatar
DBZ87

Én egyik ismerősömnek ezt ajánlottam, ez 2 kiló környékén mozog.
[LINK]
0
0
0
0
danee23 avatar
Hát elég szükös az igényekhez képest...
Minimum i5 és geforce 840/940m.
De inkább 950m kellene. És 8 giga ram sem ártana. 840-esekkel szerelteket kapsz 150 körül i5el.
130+ért i3al. ebben a kategóriában (840m) talán a cpu annyira nem is számit. De syndicate meg a legtöbb új játék nagyon megkéri a gépet!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

150-160 ezrem lenne egy új laptopra. Nincsenek nagy igényeim, elég nekem a medium-high beállítás. Nincs asztali PC-m, se konzolom, laptop lenne nekem úgymond az otthoni PC. Munkámból adódóan külföldön dolgozom, sokat utazom masszívan fél éven keresztül, úgy hogy a laptop jön velem, de az üres időt el kell ütni egy kis játékkal néha. 😃 Amiket szeretek:
War Thunder, Microsoft Flight Simulator X, Assassin's Creed Black Flag / Rogue. GTA V.
Kipróbálnám az új Need for Speedet, akár az Assassin's Creed Syndicate-et is.

Tehát örülnék, ha az újabb játékok elfutnának lagg mentessen, medium környékén. Az sem baj, ha minimumon futnak a vatta új játékok, csak ne laggoljon szét nekem. De egy War Thundernek örülnék, ha szépen futna medium-maximum között. Nem tudom mennyire megoldható ez 150-160 ezerből. Maximum határ 200.000, de inkább maradjunk a 150-160 környékén, a 200 az a leges legvégső eset... 😉 Köszönöm szépen!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Szeretném kérni véleményeiteket. Clevo p170em (i73840q-680m-8gbram+ssd) vagy Alienware 17x r3 (i72760q-560m-8gbram) vegyem!? Későbbiekben mindenképp videókártya cserén esne át a laptop!
Üdv.!
0
0
0
0
ors11 avatar
[LINK]
Erre esett a választás 😀 acer sajnos nem volt :/ Remélem azért így is jól jártam
0
0
0
0
danee23 avatar
Az új Acernek gyengébb a grafikusa, de ha nem játékra lesz megérheti az ára miatt.
Lenovó meg az amd meg a dual graphics, háát... Ha számít a fullhd panel vedd meg azt, dual graphics meg bár nagyon hangoztatják hogy mennyire jó meg hogy javítottak driver támogatáson de valűjában pár amd optimalizált játéknál hoz +80%ot a dedikált grafikus a többinél +30 körül, de lehet hogy közben meg jobban akadozik. Az integráltra mindig számíthatsz ami szintén nem gyenge de a többi geforce azért erősebb. Szintén lenovó mellett szól a 8 giga ram. Ha másik gépekbe nem akarsz +4et rakni, jobb választás.
Nekem a legszimpatikusabb a 2099be kerülő Acer. Nem irja bővithető e a ram de 15ös gépbe szerintem kizárt hogy nem.
0
0
0
0
ors11 avatar
Meg még találtam közbe ezt,ami ugyancsak ilyen árkategóriába van 😀
[LINK]
és
[LINK]

szóval így összesen a 4 közül melyik lenne a legjobb választás?
Meg így általánosan,mennyire járnék jól egy ilyennel? 😀
gépem már van játékra,amit meg is tekintheszt a profilomnál 😀
0
0
0
0
danee23 avatar
Az asusban kicsit gyengébb a proci, viszont jóval energiatakarékosabb(15 vs 35W!)
Szóval az acer valamivel vaskosabb és jobban melegszik. A plussz proci számítási teljesítményre nem valószinű hogy szükséged lesz, ebben a kategóriában még játékoknál is inkább a vidkari számít.
Érdemes később belerakni/rakatni még 4 giga ramot, általában asusokban könnyebben hozzáférhető a memóriahely mint az acerben. (Az asushoz valószinű kisfogyasztású memória modul kell - DDR3L!).
Ha garanciában van különbség asus javára akkor szintén azt ajánlott.
A mostani modellek megbízhatóságáról sajnos majd csak 3-4 év múlva fogunk tudni valamit ha valaki készít statisztikát.
Viszont pár évvel ezelőtt az asus vezette a listát.
0
0
0
0
ors11 avatar
Melyik lenne a jobb választás,nem csak játékra kell(max Leauge of Legends s ilyenek). Leginkább a minőség érdekelne(képernyő,aksi,megbízhatóság)
[LINK]
vagy
[LINK]
0
0
0
0
danee23 avatar
Azért nem ugyanaz a kategória a 2. Gondolom valamivel komolyabb hűtést raktak ebbe az asusba.
0
0
0
0
Bosed avatar
2 év garit kapnék rá és az a helyzet, hogy szerintem 2évet maximum hármat bírna ki amúgy is erősségben tehát lényegében majdnem garivesztett állapotában már cserélni is kellene
0
0
0
0
csuz-li avatar
motoos: Sajnos a proci melegedés az laptopban megoldhatatlan. Lehet ugyan kapni hozzájuk ilyen alátétet, amin van ventilátor, de az sem segít. Nekem a HP laptopom ([url=http://gepigeny.hu/profile.php?lookup=102976&sub=usercomp&comp=136468]Eszközöm adatai[/url]) lett mára szinte használhatatlan emiatt. Hiába a tisztítás, pasztázás, simán túlmelegszik.
0
0
0
0
Bosed avatar
És a proci melegedésével lehet valamit kezdeni utólag-házilag? Gondolom terhelés alatt 90°-ig is bőven felmenne
0
0
0
0
danee23 avatar
Szerintem azt bírni fogja gond nélkül, sőt megkockáztatom hogy a játékok nagy részével elboldogul a konzolgeneráció végéig. A gépigények egy ideje stagnálnak, ebből akár erre is lehetne következtetni.
0
0
0
0
Bosed avatar
Lényegtelen hogy nem ultrán fogja vinni a játékokat csak jó lenne ha még 1-2évig játszhatóan mennének rajta a játékok akár low-med beállításokon vagy customon 😃
0
0
0
0
danee23 avatar
Ezért az árért szuper. ssd-vel szerelve nem tudom megéri e, mert úgy vettem észre ekkor megfizettetik az ssd árát, amit beleszerelnek a merevlemezt meg gondolom megtartsák és eladják, szóval ez nekem így nem tűnik túl jó üzletnek. Mondjuk ha te vennél bele ssdt és kicserélnéd lenne egy hardod amit beletehetsz egy tokba és használod külsőként.
Ez az i5 "csak" 2 magos HQ jelzésű i7-ek 4 magossak, de gondolom drágábbak is...
Szerintem így is viszi majd a játékokat, és valószinű elég is lesz egy ideig, valószinű nem high-on meg ultrán, és jelen esetben az hogy a panel csak HD felbontású pozitívum mivel, nem kell annyira erölködnie grafikusnak.
0
0
0
0
Bosed avatar
Sziasztok mi a véleményetek erről a notiról?
Játékokra kellene, tanulni és dolgozni.
Tapasztalatok vannak vele? Tanulni és dolgozni gondolom bőven jó, viszont játék téren, hogy szuperálna most mai címekkel és meddig lenne elég a jövőben?

http://radium.hu/pc-laptop/asus-x550jx-xx121d.html (ssd-vel lenne és sajnos csak ddr3 a videókártya)
0
0
0
0
danee23 avatar
Jó lesz ez. Az hogy mennyire tudja kihűteni az a lapos hűtésétől valamint a proci fogyasztásától függ és nem hgoy i7 vagy 5. Mind a 2ből van U, M és H jelzésű is. ezek 15 37 és 47W-ot takarnak. Te esetedben megéri az i7 mert ez 4 magos a többi mind csak 2. Gamer laposoknak általában rendes a hűtésük. Ne próbálj ilyen gépből "karcsú és vékony"-at venni.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Mi a véleményetek az alábbi notebookról? (Remélem nem gond a link...)
http://www.digiprime.hu/laptop/asus-g551jw-21255-elado
Mit gondoltok az i5 vs i7-tel kapcsolatban mert olvastam, hogy elvileg az i7-t nem tudják kihűteni úgy a notebook-ok (???), illetve ha valakinek van hasonló gépe, akkor mennyire jellemző rá, a "GPU throttling" mármint, hogy visszavesz az órajelből....
(Játékok, amiket futtatnék rajta: Witcher 3, Shadow of Mordor, ARK, Heroes of the Storm)

Ha valaki üzenetben jobban kifejtené ezeket, azt se bánnám... 😜
Esetleg ha van más ajánlatotok 250-300 körüli notebookban, azt is szívesen meghallgatom...

Előre is köszönöm a válaszokat!!!
0
0
0
0
no avatar
az elkövetkező fél évre 😃 Utána márciusban kimegyek németországba tanulni,ott úgy se lesz időm ilyen hülyeségekre,hogy játék. A lényeg nekem,hogy elfusson rajta a hitman absolution,a splinter cell blacklist,a PES 2016(vagy 15),a Hitman 2015 meg a fallout 4. De lehet inkább i7-et veszek,mert ki tudja milyen elvárások lesznek továbbtanulás szempontjából,lehet hogy fog kellenni a 4 magos CPU.
0
0
0
0
Puffin avatar
Mondjuk én még mindig ott vagyok, hogy aki játékra akar laptopot az 450+
0
0
0
0
no avatar
Piero: Az nagyon ritka, azért ezt nem nagyon kéne pozitívumként leírni. Csak az MXM szabványú mobil VGA-kat lehet cserélni. Amiket rendesen forrasztottak azokat aztán ugyan nem fogod lecserélni. Az MXM pedig leginkább Alienware gépekben található, talán néhány MSI-ben, de ASUS, sima Dell, Acer vagy akármilyen más gépben soha nem fogsz ilyen kártyafoglalatot találni.

Egyébként: Jól fog jönni az az i7, megéri. Bár, ahogy egy másik topicban írtam már, játékban annyira eszeveszettül nem fogod látni az előnyét, mert a 950M-nek előbb fog elfogyni az ereje. Nem tudom, hogy mennyi időre tervezel gépet venni, de ha több, mint egy évre vagy kettő akkor azt ajánlom, hogy használtan keress valaki megbízhatótól. Mert i7 ide vagy oda, a 950M csak maximum mediumra lesz elég 1080p-ben. A legfontosabb az lenne, hogy kiderítsd, a 950M-et milyen memoria chippel adják a gépben. DDR3 avagy GDDR5. Mivel az utóbbi a jobb, drágább és ritkább, így erős a gyanúm, hogy nem az lesz benne. DDR3-mal felszerelt 950M pedig elég lassú, 720p-re tervezhetsz csak vele maximum, 900 és 1080p-t bőven el lehet felejteni.
0
0
0
0
Puffin avatar
akkor is az i7. Ha olyan a gép akkor cserélhető utólag a VGA.
0
0
0
0
no avatar
@Piero: Értem hogy i7,de egy Nvidia Geforce 950M,ami kb egy középkategóriás vidikari,illetve egy i7 ami lazán felsőkategóriás CPU,az megfér egymás mellett? A VGA nem gátolja abban a CPU-t hogy kipörgesse mind a 4 magot? magyarul hasznos lesz mind a 4 mag? Lehet hogy hülyeség amit írok,de azért kérdezek mert nem tudom.
0
0
0
0
Puffin avatar
Tomi9603181: egyértelműen az i7-es gép! Ezen nem is értem mit kell gondolkodni. Az i5 csak 2 magos laptopban. Az a mai világban "semmit" nem ér szinte...
0
0
0
0
no avatar
Úgy néz ki a dolog hogy 2 laptopra szűkítettem a kört,szeretném mások véleményét is kikérni: Melyiket lenne kedvezőbb játék szempontjából megvenni: Nvidia Geforce Gtx 950M egy i7-es 4 magos procival(3.6 Ghz),vagy ugyan ez a VGA egy i5-ös 2 magos procival(3.5 Ghz). Memória 8Gb mind a 2nél. Érdemes + 20.000 Ft-tal többet fizetni egy jobb processzorért,vagy a VGA "gyengesége" miatt az i5 jobban megérné? Egyáltalán az i7 tudna maximumon pörögni egy ilyen kevésbé erős VGA mellett?
0
0
0
0
gbsz777 avatar
Köszönöm a válaszaitokat!
0
0
0
0
danee23 avatar
Evil Ezek a procik sokkal gyengébbek mint a H de főleg a HQ jelzésűeknél.

Progamer szerintem azért az árért az nagyon korrekt.
0
0
0
0
Evil21 avatar
ProGamer 95 nézd meg ezt http://www.computerimperium.hu/images/ASUS_K501.jpg
0
0
0
0
gbsz777 avatar
Sziasztok! Laltop vásárlás előtt állok és szeretném a legtöbbet kihozni a rászánt összegből! Legalább az összes játék menjen medium-high grafikán! Várom az ajánlatokat! Keret:180-200ezer de szeretném a legolcsóbban megúszni!

Amit találtam:

Asus x550jx

Intel Core I5 4200H
4Gb RAM (bővitve lenne 8ra)
GTX950M 2Gb
1000Gb HDD

Eről a laptopról mi a véleményetek?
0
0
0
0
horkri avatar
Moudog1 köszi..

akkor asztali lesz.. 300ból már ki kell jönni egy brutál gépnek..

"Melyik az erősebb egy pc vagy egy erős számítógép?"

- Pc

Igen helyes 😀😉))))))

https://www.youtube.com/watch?v=eb1W_ECyArs
0
0
0
0
Blaise1999 avatar
Tomi9603181 Nem tudom, nem igazán játszottam velük, csak a Blacklist-tel egy keveset, azt az én gépem lowon élvezhetően futtatta. Nézz teszt videókat azzal a procival és videkoártyával, ami neked van a játékokról, mert nem tudom megmondani, hogy hogyan fog futni, sajnos nem vagyok szakmabeli, így csak alap szinten értek a dolgokhoz.

Spoiler!
[LINK], [LINK]
Ezeken az oldalakon tudsz utánanézni, hogy melyik proci, illetve videokártya hány pontot kapott, így tudsz viszonyítani. Ha boltban nincs raktáron, akkor netről kell rendelned. Nagyobb szaküzletekben keresgélj, talán ott találsz, bár nem szokott minden fajtából raktáron lenni.
Jobban megéri játékra asztali gépet venni, jobban is tudnál futtatni játékokat 210k-ból, mintha laptopot vennél. Viszont a számítógép hátránya, hogy nem tudod hordozni, ezért is olcsóbb azt venni. Ha mindenképp lapos kell, akkor nézegess alaposan utána, hogy mik vannak és mi lenne neked a legmegfelelőbb, esetleg kérdezgess ismerősöket, vagy valakit, aki tudod, hogy ért a számítástechnikához. Egyébként laptopok közül az egy elég jó proci, főleg ebben az árban.
0
0
0
0
no avatar
Moudog1 köszi,elfelejtettem odaírni hogy a F4 low grafkón is megfelelő,de látom leesett hogy nem high-on akarom tolni 😃 A másik 2 játék magas grafikai beállítások mellett is hozza a fix 60-65 fps-t? Illetve az i5-ös procinál az a Graphics Base Frequency érték nem túl alacsony?400 Mhz,a max meg 1,15 Ghz
Egyéb: Boltba ha bemegyek és megmondom a laptop típusának a számát akkor boltba meg tudom venni vagy ez kizárólag internetről rendelhető?
0
0
0
0
Blaise1999 avatar
Tomi9603181 Spoiler!
[LINK] Erről mi a véleményed?


Azt nem tudom, hogy a Fallout 4-et hogy fogja futtatni, ez az optimalizálásától függ. Ha rosszul lesz, akkor egy több száz ezres lapos sem fogja tudni futtatni rendesen. De szerintem nem fogják elrontani, bízzunk a Bethesdában! A másik 2 játékkal az én laposom is elbír, pedig nem tud annyit, mint az, amelyiket linkeltem. Még a Far Cry 4-el is tudok játszani 25-35 fps-el, alacsony beállításon.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció