Megjegyzések az aktuális szavazáshoz

2011. March 14., téma
Fórum » Az oldalról
Megjegyzések az aktuális szavazáshoz. Bármi hozzáfűznivalótok lenne, akkor itt megtehetitek.
Hozzászólások: 1 325
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
AMDMonsteR avatar
A saját szememben best-buy gép volt az AMD gépem.
CPU: AMD A8 5600K kb. 25K volt,
RAM: AMD 8GB Performance Kit 16K
Alaplap: ASUS F2-A55 (FM2) 15K
Táp: Thermaltake Smart SP550 30K
VGA: AMD R9-270 (MSI) 50K
+ Kormány: Logitech G27 használtan: 55K
+egér,billentyűzet,monitor,stb.: ~30K
Nagyjából 221K
Persze most már nem érnek ennyit.
Igaz ajándék volt, és nem én kerestem rá a pénzt, de ott az 15"-os MacBook ami árban ez fölött viszi a pálmát.
És a mostani gépezetem, amire már én kerestem meg a megkeresni valót:
2012 MacPro egy SUN szerver rack-ben amit a vaterán vettem leselejtezve 😃
Ugyan nem saját összeszerelés, viszont elég erős munkagép
0
0
0
0
AlwinHD avatar
TheFame78

Az a gép kb 30-40e Ft 😃
0
0
0
0
sean avatar
Az alaplap-proci-ram hármas nem is volt vészes, a vga, ház, monitor, vinyók+ssd vitte a sok magyar forintot 😃 Ennek már 3 éve, most feleannyit se ér az egész de még mindig viszi lazán az új játékokat ha azok rendesen meg vannak csinálva (gta5 fullon megy, AC Unity szaggat mint az állat)
0
0
0
0
Daventos avatar
Ha jól számoltam 430 rugó az összérték, bill + egeret és monitort beleszámítva
0
0
0
0
vkristof01 avatar
418k, ha a monitort és a vga-t nem használtan vettem volna hanem anno új áron akkor 760k körül lenne.

Másodlagos monitort nem számoltam mert nem az enyém, webkamera még egy tízes, de azt meg nyertem...
0
0
0
0
gamer0308 avatar
A jelenlegi gépem + monitorom 300 felett volt, főleg a proci nyomja meg az árát...Emlékeztek arra, hogy fél évvel ( 7-8-9 hónappal ezelőtt) mikor még a Dállör nem volt annyira erős és a magyar Forint nem volt ilyen szutyok, akkor több tízezer forinttal lehetett hozzájutni (szinte bármihez) jelen esetben a procira gondolok (intelnél).
AAA játékkal játszani a mai világban, magas felbontáson és magas részletességi szinten nagyon nehéz, leginkább a pénztárcának.
Minden ember előtt emelem a kalapom aki dolgozik, netán gyermeke és családja van, s emelett tud még pénzt félretenni ilyesmire.
Peace srácok! 😀
0
0
0
0
winrar avatar
Az alap gép 117000Ft volt, amit tavaly nyár elején vettem, de azóta viszonylag sokat fejlesztettem rajta. A régi gépemből megmaradt egy SATA-s DVD olvasó, pár SATA kábel meg egy 9 centis házventi. Legelőször egy 12 centis Cooler Master házventilátort vettem 2000-ért, majd ősszel i5-4460 processzort, vettem éjfélkor a Tescoban egy egeret 😆, majd karácsony előtt eladtam a régi Pentium G3420-at, aminek az árán vettem egy Corsair Vengeance 4GB-s ramot. Majd január elején egy SSD-t, azután májusban elcseréltem a Corsair ramot egy ugyanolyan Kingston-ra, mint ami már volt és vettem egy 12 centis Sharkoon házventit. Most itt tart a fejlesztés, szóval így új árakkal számolva a gép értéke kb. 200K. A monitor maradt a régi gépből, a billentyűzetet pedig hulladékgyűjtésről kukáztam 😂 Legközelebbi fejlesztés előreláthatólag egy Asus Strix GTX 970 lesz, hacsak nem jön ki erősebb, hasonló árú Nvidia kártya. Majd teljesen új gépet csak akkor fogok összerakni, ha már felnőtt leszek és dolgozok és a keresetemből veszem majd meg a gépet. De az még a távoli jövő.
0
0
0
0
Titan Killer avatar
Az én gépem most vettem 340 ezer forint volt.
0
0
0
0
atemi105 avatar
65 ezerért vettem egy "alap" gépet és 17 ezerért egy vga-t bele + talán egy fejhallgató, de már nem emlékszem az mennyi volt.
0
0
0
0
Norbi576 avatar
Hat ha csak a procit, lapot meg a videokartyat nezem az mar 200k, szoval osszesegeben sztem a 300-at biztos meguti. Am en is buszke vagyok arra, hogy en dolgoztam meg erte.
0
0
0
0
PoPet avatar
Én régen 90-ért vettem egy gépet alapnak, azóta az volt fejlesztgetve, abban még valamilyen 2 magos vacak meg GT 630-volt, ezeket szépen el lettek adva, és kb 40-ért lett szerezve a procim, aztán a 630-at becseréltem egy 650-re, arra kb 10-et fizettem rá, utána hardverapróról pedig 3 hónaposan 33-ért a 750Ti-m, amiből visszajött 20(mivel a 650-hez képest rohadt nagyot lépett előre, így szerintem megérte azt a plusz 13 ezret) a 650 eladásával. Tehát kb 150-körül megvolt a gépem, monitort szintén hardveraproról 20 ezerért sikerült szerezni, hangfal, billentyűzet, egér voltak, a kormány meg gamepad pedig kb 35 volt együtt. Szóval szerintem nekem 200-ban megállt, és nekem ez egy darabig elég is lesz még. 😀
0
0
0
0
bassus16 avatar
Hát én körülbelül egy év alatt raktam ezt össze a kis ösztöndíjacskámból de hamarosan már nyúlhatok megint hozzá.
Alaplap:25k
Táp:11k
RAM:26k
VGA:47k
CPU:37k + hűtő:8k
HDD:22k
SSD:23k
Ház:8k
Össz:207k.....jézusom ennyit ráköltöttem és szinte nem is játszom csak filmet,sorozatot nézek rajta...Ez a szomorú. De régen mikor kisebb voltam és még 1 magos procim volt meg integrált 256-os vga és szerettem volna játszani valamivel de nem ment el az szar volt ezért inkább költök rá és ha netalántán van egy játék amivel játszani szeretnék ne legyen az, hogy nem fog elmenni legalább High-on.
Ezért jön még egy új vga ami valószínűleg gtx 970 g1 lesz. Proci csere is lesz de először meg várom mit újit az AMD ha jó áron jó processzort dob ki akkor mindenképp beruházok egy jobbra ha pedig nem jön értelmes akkor Inteles leszek. Hozzá lesz DDR4-es alaplap + 16Gb DDR4-es ram. Ez lesz a jövő évi terv. 😀
0
0
0
0
showtekk avatar
Én a procimat 60ezerért vettem, a kártyát 100ért, Ram volt meg lap is, monitort vettem még hozzá 37ért, meg SSD-t 20ért de össz az egész már 300 fölött van, viszont büszke vagyok rá, hogy ezt a gépet már teljesen saját megkeresett pénzből hoztam össze😀
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Az évezred Worst Buy-e lehetett
0
0
0
0
TheFame78 avatar
No comm igaz ? pedig lehetseges ottvannak videok a commba gameplay/test ekrol .... szepen megy kiveve a bf3 annak a hangja laggos es nem a video olyan hanem a proci nem birja de am megy alien isolation,gta 4,among the sleep,sniper elite v2
kesobb majd frissitek: cpu 11 555FT ram 13 656FT ssd 16 107FT

http://www.okazii.ro/componente-computere/ram/kit-8gb-2-x-4gb-ddr2-667-fb-dimm-ecc-pc2-5300f-server-workstation-fbd-hp-dell-a171911422

http://www.okazii.ro/componente-computere/procesor/procesor-intel-core-2-quad-q6600-2-4-ghz-8mb-fsb-1066mhz-skt-775-performante-i3-a174204737

http://www.emag.ro/flash-ssd-kingston-v300-2-5-120gb-sata-3-sv300s37a-120g/pd/E3DZKBBBM/
0
0
0
0
Yezi_ avatar
102k az a gép? HD5450 meg e5200? Azt meg, hogy?! 😆
0
0
0
0
TheFame78 avatar
az enyem 102k csak a gep , mindenestol kb 200K 😃 Draga de nem vmi jo ahozkepest visz mindent legalabb minimumon
0
0
0
0
no avatar
1 éve vettem 52 ezerért, most akarom kicsit felhúzni
0
0
0
0
cseszka avatar
Nem egyen vettem,illetve van amit már lecseréltem,de ha az akkori uj árakat összeszámolom böven 200k felett van közel 250k.Azon most jobb gépet lehetne már venni.
0
0
0
0
MaRkFcKx avatar
2011-ben vettem újonnan 72.000ftért. 😀
0
0
0
0
Yezi_ avatar
1,5 éve vettem használtan 60k-ért monitorral együtt. Hangszórókkal, egérrel, billentyűzettel stb-vel kb. 90-95k-ra jött ki... 😆
0
0
0
0
bonee avatar
perifériákkal együtt valahol olyan 7-800 rongy körül vagyok 😃
0
0
0
0
Tejbepapy avatar
Amikor vettem 70.000 volt, vga 10.000, HDD 10.000, ram 12.000, monitor 40.000 (előtte ezer éves vastag monitor volt) Egér,bill 4.000, füles 4000, hangszóró 4.000
Összesen 154.000Ft
0
0
0
0
no avatar
Rövid véleményekre. Tesztet most is lehet írni.
0
0
0
0
Liptik avatar
Most ilyen 3 mondatos véleményt lehet írni, vagy a tesztre gondolunk mert van itt aztán sok mindent lehet érteni.
0
0
0
0
Barneyy avatar
Sok játékot próbáltam már az évek során főleg a COD, AC, MC, GTA, LOL, CS, NFS jött be de minden játékkal szívesen játszok! 😃 Én olyan minden játékkal megvagyok elégedve típusú ember vagyok, csak egy a lényeg hogy szórakoztató legyen! 😃
0
0
0
0
Koos18 avatar
En véleményem szerint a legjobb cod amit tényleg jól eltalatak az a 4 , nagyon jo története van es a játékélmény is kiváló 😀 Assasin's creedbe eddig csak az 1 el illetve a 2 vel játszottam de ezek is nagyon elnyerték a tetszesemet 😀 Illetve a GTA sorozatok 😀 a IV el igaz sok hiba volt de szerintem attól meg nagyon jo kis game 😀
Most ezekkel kezdek el játszani : -Assasin's Creed III utána a IV
-GTA V
-Call of Duty Black ops II
0
0
0
0
dEFFECT avatar
Jó ötletnek tűnik! 😀
És most kérlek Titeket ne írjatok nekem hogy "Te honnan tudnád, most regisztráltál", mert megsúgom: 6 éve vagyok aktív olvasó, azelőtt meg néha-néha benéztem pár játék igényéért 😀
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Akkor ez olyasmi, mint Devianton a kritika írás
0
0
0
0
matany001 avatar
Szerintem a rövid véleményeket egy "Hasznos" gomb megnyomásával elég lenne értékelni. Ha valaki valami tényleg elég fontos, vagy nagyon jó kis megfogalmazást ír, akkor természetesen a "Hasznos" részre klikkelve, előbbre kerülne a többi ki írt véleményhez képest, mivel így kerülnének kiszűréses alapon előbbre az igazán hasznos vélemény/tanácsok. 😀
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
S a véleményeket ugyanúgy lehetne értékelni, mint a teszteket?
0
0
0
0
matany001 avatar
Bőven beleférhet a keretbe ilyen tematikájú részleg, hiszen sok ember nem akar végignézni egy 10perces teszt videót, vagy egy elég tartalmas játék leírást olvasni, hanem csak egyből a lényeget szeretné megtudni, van-e értelme végigjátszani a játékot, vagy sem? Ebben lehet segítségre a pár soros vélemény nyilvánítás, ahol rövid és tömör mondatokkal meglehet adni más játékos társainknak azokat az információkat, tapasztalatokat, amik segíthetnek a döntésben. 😀
0
0
0
0
no avatar
Tehát ez kb. olyan lenne, mint Steamen a véleménynyilvánítás? Szerintem jöhet.
0
0
0
0
Arnybiro avatar
Tényleg jó ötlet. Nekem is már jó párszor jött az ötlet hogy egy játékról írjak, de nem mindig van hozzá kedvem egy teljes, mindent átfogó tesztet írni. De így, ilyen rövidített formában biztos lenne olyan amiről tudnék írni. Támogatom és remélem hamarosan lesz ilyen funkció 😀
0
0
0
0
atemi105 avatar
az jól hangzik, talán én is beküldenék párat.
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
S ezek a vélemények majd megjelennek az adott játékok gépigényénél egy "vélemények" fül alatt? 😀
0
0
0
0
winrar avatar
Ja értem, köszi. Elsőre nem tudtam, hogy mit kéne ide írni 😃
Nagyon szeretek játszani, sok szórakozást tud nyújtani. De nekem a legfontosabb egy játékban a hangulat és azután a játékélmény. Jó néha a körülöttünk lévő világból átmenni egy San Andreasba vagy De_Dust2-be, hogy ott mindent a vágyaim szerint éljek ki.
0
0
0
0
MoonW avatar
Megosztanád velünk a rövid véleményed játékokról?:

A játékteszteknél rövidebb, pár soros vélemények beküldésének lehetőségét fontolgatjuk, ez az oka a mostani szavazásnak.
0
0
0
0
joshsword avatar
Starcraft (első rész). Ázsiában több, mint 10 éve egész napos csatornán vetítik az online mérkőzéseket!
Rendszeresen újra kijátszom, mert imádom. Főleg a tankokat 😀
0
0
0
0
Zollee avatar
Szeretem a régi játékokat, ugyhogy itt egy Spyro gameplay, amit én csináltam

0
0
0
0
edemsz avatar
Sajnos elromlott a másik gépem így van egy integrált videokártyás Intel 6 éves alaplapom 2gb rammal 😃 örülök ha kép van... kb. a MostWanted menne rajt mert a Carbon akad 😆 De nem nagyon találok olyan játékot ami megy rajt :\ ja meg egy Dual core 1.6ghz cpu
Tudtok olyan jó játékot ami menne rajt és élvezhető? 😃 De úgy, hogy szerintem ez nem is tudja mi az a Shader model 😃 😀
0
0
0
0
hekli96 avatar
Ami tetszik azt még 10 év múlva is kiviszem minden évben 😃
pl: Mafia, Jedi Academy, Haegemonia, Imperium Galactica 1-2, Spell Force, Ballance stb.

Remélem még sokáig fognak futni az új oprendszereken is, vagy átírják a kedvenceket java-ra mint pl az Imperium Galactica 1-el is tették 😀
0
0
0
0
Norrberth avatar
Chrome
Ezt a játékot már sajnos nem gyártják 😞 de nekem megvan CD-n és 1-2 évente előveszem. Valami BRUTÁLIS jó története van.
Itt egy kép róla: http://www.bluechip.hu/img/cache/2/64/evm_chrome___gold_edition_pc.jpeg
UI.:Magyar szinkronos és Golden Edition.
0
0
0
0
GamerFater82 avatar
Xbox classic-on - Burnout revenge
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Most tolom a Gran Turismo 2-őt (PS1, 1999, Szimulátor), s valami hihetetlen most is.
0
0
0
0
no avatar
1,5 éve elkezdtem az Elder Scrolls sorozatot a kezdetektől, így bőven túl is lépem a tíz évet (éljen a dosbox!! 😀 ).
Az előtt meg az omikron-t, valamint a beyond good & evil-t játszottam ki (bár ez utóbbi még benne volt a tíz évben abban az időben). És még a Far Cry (sorozat) is tervben van.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció