Milyen alaplapot vegyek?

Szerző: dave500, 2009. May 18., téma
Fórum » Asztali PC
Egy kis instrukció mielőtt belevágnál:

-Ha van előre kiszemelt alaplap de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.
Hozzászólások: 4 780
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Holey avatar
Hát nem feltétlen az AMD a jobb, de ár/érték arányban mindenképp! Akkor mondok 1pár AMD-s lapot!

1. Gigabyte MA770-UD3 ~17-18e FT [LINK] (nekem is ilyen van, elég jó kis lap!)
2. Gigabyte MA780G-UD3H ~20-21e FT [LINK]
3. Asus M4N78 ~17-18e FT [LINK]
4. Asus M4A78 ~20e FT [LINK]

Remélem tudtam segíteni! 😀
0
0
0
0
BiGame avatar
én ehhez annyira nem értek azé kérdeztem, de ha jóltom game-ekhez az AMD-jobb!
0
0
0
0
Holey avatar
Milyent akarsz, LGA775-öst, vagy AMD-set?
0
0
0
0
BiGame avatar
csá! én olyan alaplapot keresek ami olcsó és belefér egy 2-magos proci oan 20-v 20-alatt v kicsivel több!
0
0
0
0
Laci92 avatar
még találtam neked 3-mat mind ASUS
[LINK] ez csak DDR3-mas
[LINK] ez DDR2+DDR3
[LINK] ez szintén DDR3-mas
0
0
0
0
Laci92 avatar
jumbo írta:
Szeretném lecserélni az alaplapomat,egy olyanra ami fogadja a DDR3-as ramokat./min 4GB/Lehetőleg mindazon paraméterekkel rendelkezzen,mint a mostani.Tuning támogatás fontos lenne!!!!Az ár ......hát max 35 ropi.
Erről szeretném kikérni a tanácsotokat./Mit,miért/
😉

ez megfelel?->[LINK] nekem is ilyen van, igaz tuningolni nem szoktam mert nekem elég anélkül is
0
0
0
0
Lizard avatar
ez fogad ddr2őt meg 3-at is
http://www.ipon.hu/webshop/product/gigabyte_ga_ep45c_ds3/29774

ez meg csak ddr 3at, de mindkét lapot tudom ajánlani, jók!
http://www.ipon.hu/webshop/product/gigabyte_ga_ep45t_ud3lr/34946
0
0
0
0
Lizard avatar
jumbo írta:
Szeretném lecserélni az alaplapomat,egy olyanra ami fogadja a DDR3-as ramokat./min 4GB/Lehetőleg mindazon paraméterekkel rendelkezzen,mint a mostani.Tuning támogatás fontos lenne!!!!Az ár ......hát max 35 ropi.
Erről szeretném kikérni a tanácsotokat./Mit,miért/
😉


csak ddr3 as ramokat fogadjon vagyy ddr 2őt is?
0
0
0
0
jumbo avatar
jumbo írta:
Szeretném lecserélni az alaplapomat,egy olyanra ami fogadja a DDR3-as ramokat./min 4GB/Lehetőleg mindazon paraméterekkel rendelkezzen,mint a mostani.Tuning támogatás fontos lenne!!!!Az ár ......hát max 35 ropi.
Erről szeretném kikérni a tanácsotokat./Mit,miért/
😉


Senki nem ad tanácsot????😕
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
ez jó alaplap? Gigabyte P31-DS3L
0
0
0
0
jumbo avatar
Szeretném lecserélni az alaplapomat,egy olyanra ami fogadja a DDR3-as ramokat./min 4GB/Lehetőleg mindazon paraméterekkel rendelkezzen,mint a mostani.Tuning támogatás fontos lenne!!!!Az ár ......hát max 35 ropi.
Erről szeretném kikérni a tanácsotokat./Mit,miért/
😉
0
0
0
0
thug85 avatar
Nem. Apósomnak lesz. De végül is ha jó lesz, akkor oda adom neki az enyémet, ezt meg megtartom magamnak.
0
0
0
0
no avatar
ezt a gepet magadnak akarod venni?
0
0
0
0
thug85 avatar
Döntöttem. Marad a 7750-es. Az órajelen kívül minden egyéb tulajdonsága kedvezőbb. Kösz a segítőkészséget.😀
0
0
0
0
zelcsi avatar
bocsi elnéztem!!!érdemes megvenni!jó proci!
0
0
0
0
thug85 avatar
300 az az 500!😆 [url=http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=19112]x2 7750[/url]
De tök mindegy. Megnézem a 6000+-t is. Felkeltetted az érdeklődésemet.😀
0
0
0
0
zelcsi avatar
de sokkal jobb!tapasztalat!a havernak az van!azért +500mhz nem olyan kevés!pláne játékban!
0
0
0
0
thug85 avatar
Ezeket a PCX-en néztem ki, ott pont nem volt 6000+-os proci. De az is jónak tűnik. Bár klasszisokkal nem jobb. Kösz a tippet.
0
0
0
0
zelcsi avatar
a 6000+-t megkapod kb 17000-18000-ért!
0
0
0
0
thug85 avatar
A 6000+-os milyen árban van?
Vinyó és ház nem kell, az van.
0
0
0
0
no avatar
egy vinyo es egy haz nem kene?
0
0
0
0
zelcsi avatar
abból a pénzből nem rossz!de nem lenne jobb egy 6000+-os?
0
0
0
0
thug85 avatar
Mint már írtam elég csekély összegből kell gazdálkodnom. Ezt tudtam belőle kihozni. De ha esetleg van valami egyéb javaslat, szívesen veszem.😀
0
0
0
0
zelcsi avatar
elhiszem csak ha a jövőre gondolsz akkor inkább erősebb kellene szerintem!
0
0
0
0
Sarkadi avatar
jó az a proci hidd el zelcsi! nekem hibátlan.....
0
0
0
0
no avatar
ok a konfig,
zelcsi mie nem tetszik a proci?
0
0
0
0
zelcsi avatar
jó lesz!csak a proci nem tetszik benne!
0
0
0
0
thug85 avatar
Egyébként már összeállt a fejemben a konfig. A következők lennének az alapanyagok,
Alaplap: Gigabyte GA-M52L-53P
Proci: AMD Athlon 64 X2 7750 Black Edition Box
Videók.: MSI 3850 512Mb DDR3 256bit
RAM: Kingston Hyperx 2x2 Gb DDR2 800Mhz
Táp: Chieftech GPS-450 450W
Ez kijön 70.000 ből.
Vélemények?
0
0
0
0
thug85 avatar
Az a baj, hogy eléggé meg van kötve a kezem. 70.000-ből kell összedobnom egy gépet. Sajnos az ASUS nem abban az árkategóriában van, ami beleférne. Legalábbis egy olyan ami megfelelne az elképzeléseknek.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
A gigabyte és az asus ugyan olyan jók talán egy picit a gigagyte kezd jobb lenni amelyik tetszik azt vedd
0
0
0
0
zelcsi avatar
szerintem maradj az asus-nál!
0
0
0
0
thug85 avatar
Egy Gigabyte alaplap a másik kiszemelt, de arról sem tudok semmit. Nekem mindig ASUS-om volt.
0
0
0
0
no avatar
hat nincs mit.valahogy nem ajanlom anyira az AsRockot,igaz az Asus leany valalata de akkor sem olyan jok,inkabb Asus vagy Gigabyte,vagy estleg ECS,MSI.
0
0
0
0
thug85 avatar
Én is ASUS párti vagyok csupán érdeklődöm, mivel nem ismerem ezt a márkát. Össze kell dobnom egy gépet, elég szűk költségvetésből. Úgyhogy nem nagyon tudok ugrálni.
Kösz a véleményt.😉
0
0
0
0
no avatar
hat sztem nem vm joknekem van most egy AsRock-om,igaz S478as,ddr400,agp-s,de nem vagyok meg elegedve,hisz a PS/2 portjaim mar nem mukodnek es most kenyszerulni fogok venni uj alaplapot mert ez a dolog mar zavar,es nem is mukodik ugy a gep ahogyan mukodot regebben.az ujab tipusuak nem tudom hogy mukodnek,de halotam eleg sok panaszt feloluk,inkabb ajanlom az anya ceget az Asus-t.
0
0
0
0
thug85 avatar
Sziasztok. Mi a véleményetek az Asrock alaplapokról?
0
0
0
0
no avatar
Destroyer_13 írta:
tudnátok segiteni csak pár tipp kéne max 10-13000 ft ért tudnátok 1 joo alaplapot ajánlani?



Ennyiért jó és értelmes lapot Asrockba kapsz csak

www.pcx.hu


Tesék: http://pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=26149
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
ja mert a drágább alaplapok még támogatják a 1600MHz et meg minden akkor kössz a segítséget
0
0
0
0
Core2 avatar
nem számít lassúnak még az 1066 MHz sem...
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hello úgy tervezem hogy asus p6t se alaplapot veszek és az csak 1333MHz es ramokat támogat ez később már lassúnak számítana vagy lehetnének gondok vele
0
0
0
0
Rapido avatar
Egy ASUS M2N68-AM SE2 alaplap 1600/ 2000 MT/s FSB-vel elbírná ezt a processzort:AMD Athlon 64 X2 5600+ dobozos Socket AM2?
0
0
0
0
Flash avatar
Nekem a mostani deszkámat először vissza kellet küldenem, mert olyat küldtek ami meg sem nyikkant, de aztán küldtek másikat, és azóta minden jó. Jók az asus-ok!
0
0
0
0
roberto888 avatar
Szerintem az Asus a legjobb márka, nagyon jók, minőségiek az alaplapjaik, azaz nem csak az alaplapjaik, de azok a legjobbak!😀 Megbízható márka!😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
és az asus alaplapok mind megbízhatóak mert páran írták hogy nekik nem vált be meg minden és akkor asus lap jobb mint a gygabite?
0
0
0
0
roberto888 avatar
Nem ide tartozik!
[url=http://gepigeny.hu/forum/viewthread.php?thread_id=23&rowstart=480]Itt, [/url][url=http://gepigeny.hu/forum/viewthread.php?thread_id=6&rowstart=480]vagy itt folytasd![/url]
0
0
0
0
no avatar
Razorblade írta:
Csá all ! én vagyok x d4n1 x csak azert csinaltam masik accot mert elfelejettem a jelszóm d4n1-ra :S
baj van a windowsommal az en AMD SEMPRON os gepemen :S az a baj h elinditom a gepem,utánna beidul feléig es mikor irna ki h ÜDVÖZÖLJÜK akkor restartol es ez igy megy .. restartol beindul feléig restartol beindul feléig es sokáig amig a gepem le nem kapcs. :S ez utoljara akkor csinalta amikor nfs mwre huztam cracket es az virusos volt es a gep temája is átvátott es ugyan ez beindult feleig restart blablabla.. mit lehetne ez ellen tenni ?:S virus (sztem)nincs mert van spyware doctor es avastom is és most a gép témája nem vált át .. :S pls segítség :S WINDOSW XP PROFESSIONAL 32BIT-esem van
amikor formátoltam a meghajtókat akkor csak a C-t formátoltam és D-n találtam virust file1.exe nevem mert amikor ujraraktam a windowsot a virus utan akkor találtam D-n egy file1.exe nevü fájlt , és akkor azt véletlen elinditottam es igy raktam egy nap kettöször ujra windwosot :S vagy lehet hogy valami a gépben van hogy pl nincs jól betéve a cdrom vagy ram, netán proci vagy akármi ?? mert amikor kiirna h üdv. addig a CDrom igy szo hogy : zzzzzz
és amikor irna ki h üdv nem irja ki hanem ilyen hangot ad , és restartol : zzzzccccc


(sry ha nem ide tartozó téma de pls HELP !!!)


Hát tényleg nem ide. Ez alaplapos topik.
Amúgy ha a meghajtó próbál beolvasni valamit és utána indul újra, lehet arra van állítva a boot-olás nem? Nézd meg a bios-ban.
0
0
0
0
roberto888 avatar
Arról beszélek én is!😃😉
0
0
0
0
no avatar
A 3pin-es csati az az, amire pl. a házhűtőket rá tudod csatlakoztatni. Legalább is én így tudom. Nekem 3 hűtő van a gépben. Ismerek olyat is akinek egy sincs, mert nem melegszik úgy a gépe. Nekem kell bele ennyi, mert sok-sok minden van benn (főleg kábel) és egyszerűen úgy nincs benn jó szellőzés.
0
0
0
0
no avatar
Csá all ! én vagyok x d4n1 x csak azert csinaltam masik accot mert elfelejettem a jelszóm d4n1-ra :S
baj van a windowsommal az en AMD SEMPRON os gepemen :S az a baj h elinditom a gepem,utánna beidul feléig es mikor irna ki h ÜDVÖZÖLJÜK akkor restartol es ez igy megy .. restartol beindul feléig restartol beindul feléig es sokáig amig a gepem le nem kapcs. :S ez utoljara akkor csinalta amikor nfs mwre huztam cracket es az virusos volt es a gep temája is átvátott es ugyan ez beindult feleig restart blablabla.. mit lehetne ez ellen tenni ?:S virus (sztem)nincs mert van spyware doctor es avastom is és most a gép témája nem vált át .. :S pls segítség :S WINDOSW XP PROFESSIONAL 32BIT-esem van
amikor formátoltam a meghajtókat akkor csak a C-t formátoltam és D-n találtam virust file1.exe nevem mert amikor ujraraktam a windowsot a virus utan akkor találtam D-n egy file1.exe nevü fájlt , és akkor azt véletlen elinditottam es igy raktam egy nap kettöször ujra windwosot :S vagy lehet hogy valami a gépben van hogy pl nincs jól betéve a cdrom vagy ram, netán proci vagy akármi ?? mert amikor kiirna h üdv. addig a CDrom igy szo hogy : zzzzzz
és amikor irna ki h üdv nem irja ki hanem ilyen hangot ad , és restartol : zzzzccccc


(sry ha nem ide tartozó téma de pls HELP !!!)
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció