Milyen alaplapot vegyek?

Szerző: dave500, 2009. May 18., téma
Fórum » Asztali PC
Egy kis instrukció mielőtt belevágnál:

-Ha van előre kiszemelt alaplap de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.
Hozzászólások: 4 780
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
pakai93 avatar
az a P5Q-SE2 nagyon jó lap... enyém is hasonló hozzá 😀
0
0
0
0
no avatar
Olyat vegyél amit nem fogsz megbánni!!!!
Én mlég nem vettem Alaplapot!
A régi gépemet se én raktam össze hanem Apám aki mondjuk ugy hogy ért a gépekhez meg nemis!
Sztem tök gagyi Alaplapot rakott bele! 😆
olyat vegyél amit a többiek ajánlanak!! 😆
0
0
0
0
barathimre86 avatar
Liderc írta:
Estét.
Leszeretném cserélni Gigabyte ep31-ds3l es alaplapom egy ilyenre [LINK] de aza gondom hogy ezt a márkát nem nagyon ismerem 😞 és olyan drágáért nem szeretnék lapot venni max 20E Ft Asust is néztem pontosabban [LINK] tom hogy meg haladja a keretet de max kérek anyáméktól 5000ft 😀

Jó pár webáruházat nézegetek és személy szerint nekem az AQUA nem jön be. Drágák a cuccok náluk.
Találtam Neked ilyet hogy ASUS P5Q-SE2 19.500 FT
0
0
0
0
mosomedve avatar
Mivel, hogy vásárlással kapcsolatos topic, ajánlom bárkinek még mielőtt megvenne valamit keressen rá http://www.argep.hu/ -n és nézze meg a különbséget az árak között. Hihetetlen szinte de 20000 ft os különbségek is vannak egy adott termék árai között. Sztem érdemes megnézni😉
0
0
0
0
Liderc avatar
Estét.
Leszeretném cserélni Gigabyte ep31-ds3l es alaplapom egy ilyenre [LINK] de aza gondom hogy ezt a márkát nem nagyon ismerem 😞 és olyan drágáért nem szeretnék lapot venni max 20E Ft Asust is néztem pontosabban [LINK] tom hogy meg haladja a keretet de max kérek anyáméktól 5000ft 😀
0
0
0
0
CarKiller avatar
Juventino87 írta:
akinho94 írta:
Juventino87 írta:
Sziasztok! Nézegettem alaplapokat viszonylag normális áron és ezt találtam: Asus M2N68-AM .Szerintetek ez jó alaplap? Mert azt néztem hogy fejleszthető akár 4magos Phenommal is.Megéri ezt egyáltalán megvenni? Köszi

Olyan alaplapom van 😃😃
BIOS frissítéssel mennek benne az új AM3as procik is 😃 Nekem is pl. (AthlonII X4 620)
De inkább vegyél DDR3as lapot.


Vennék én csak az baj hogy azok drágák😃. Amúgy köszi


MSI GF615M-P33
DDR3 és (ahol néztem) ár száz forinttal drágább csak , megéri. 😀
És ne dőlj be az AM3/DDR2 párosításnak, általában az csak AM2+/DDR2 és nem AM3.
0
0
0
0
Juventino87 avatar
akinho94 írta:
Juventino87 írta:
Sziasztok! Nézegettem alaplapokat viszonylag normális áron és ezt találtam: Asus M2N68-AM .Szerintetek ez jó alaplap? Mert azt néztem hogy fejleszthető akár 4magos Phenommal is.Megéri ezt egyáltalán megvenni? Köszi

Olyan alaplapom van 😃😃
BIOS frissítéssel mennek benne az új AM3as procik is 😃 Nekem is pl. (AthlonII X4 620)
De inkább vegyél DDR3as lapot.


Vennék én csak az baj hogy azok drágák😃. Amúgy köszi
0
0
0
0
akinho94 avatar
Juventino87 írta:
Sziasztok! Nézegettem alaplapokat viszonylag normális áron és ezt találtam: Asus M2N68-AM .Szerintetek ez jó alaplap? Mert azt néztem hogy fejleszthető akár 4magos Phenommal is.Megéri ezt egyáltalán megvenni? Köszi

Olyan alaplapom van 😃😃
BIOS frissítéssel mennek benne az új AM3as procik is 😃 Nekem is pl. (AthlonII X4 620)
De inkább vegyél DDR3as lapot.
0
0
0
0
pomrum avatar
Juventino87 írta:
Sziasztok! Nézegettem alaplapokat viszonylag normális áron és ezt találtam: Asus M2N68-AM .Szerintetek ez jó alaplap? Mert azt néztem hogy fejleszthető akár 4magos Phenommal is.Megéri ezt egyáltalán megvenni? Köszi
Az m2n szériájú alaplapok ma már régieknek mondhatóak, én javasolnám hogy nézz egy kicsit újabbat.
0
0
0
0
Juventino87 avatar
Sziasztok! Nézegettem alaplapokat viszonylag normális áron és ezt találtam: Asus M2N68-AM .Szerintetek ez jó alaplap? Mert azt néztem hogy fejleszthető akár 4magos Phenommal is.Megéri ezt egyáltalán megvenni? Köszi
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hogyha teljesen új alaplapot vennél és találsz ddr3 mas lapot olyan olcsón mint egy ddr2 akkor megéri mert a ddr3 már szinte olcsóbb mint a 2
0
0
0
0
no avatar
Napot!

Lehet mégis maradok a DDR2-es lapoknál, kicsit olvasgattam és lehet felesleges lenne a DDR3. Szerintetek az nForce lapok milyenek? Konkrétan 750i-re gondoltam és mellé akkor DDR2-es ramokat. Előre is köszi a segítséget.
0
0
0
0
nemkrisz11 avatar
rappit4 írta:
nemkrisz : ha hózni akarod a procid akkor asus-t de ha nem akkor gigabyte

nem fogom húzni.....régóta van gigabyte alaplapon,és semmi gond nem volt vele
0
0
0
0
azbizony avatar
Mondanátok nekem kb 10 max 15 ezerért alaplapot. Olyan is lehetne amibe belemegy a ddr 3 😃
0
0
0
0
rappit4 avatar
nemkrisz : ha hózni akarod a procid akkor asus-t de ha nem akkor gigabyte
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
hát még szép, hogy az elsőt.
0
0
0
0
nemkrisz11 avatar
Ezek az alaplapok közül melyiket vegyem?
[LINK] vagy [LINK]
0
0
0
0
Gabor200 avatar
Na ezt figyeljétek ilyen alaplapot kell venni!!-->😆
https://www.flutlicht.biz/uploads/media/ASUS_Z8PE-D18.jpg
0
0
0
0
Lizard avatar
fatalista írta:
Üdvözlet!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, elmondanátok, mi a véleményetek az ASUS P5Q3 alaplapról? Link: [LINK] DDR3 miatt gondoltam rá, mellé szeretnék néhány 1600-as ramot. Előre is köszi a segítséget.


jó kis lap, nyugodtan megveheted😉
0
0
0
0
no avatar
Üdvözlet!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, elmondanátok, mi a véleményetek az ASUS P5Q3 alaplapról? Link: [LINK] DDR3 miatt gondoltam rá, mellé szeretnék néhány 1600-as ramot. Előre is köszi a segítséget.
0
0
0
0
sagesz93 avatar
jumbo írta:
LowPC írta:
Sztem jó az INTEL VIA ASROCK 4core Dual VSTA SATA2 alaplap 😀 ddr ddr2 (2db) megy bele pci-e és AGP videókártya támogatás 7.1HD Audio beépitett hangkártya és prociból nemtom h a régebbi vagy az új fajta jó e bele :S


ddr3-as lapokról van szó😕

Nyugodtan vehetsz asrock lapo, bőven lehet tuningolni abban is. Az új lapok felveszik a versenyt az giga, asus lapokkal minden szempontból.
Amúgy a 3 lap közül amit linkeltél egyértelműen MSI, mivel az p45 chipset, a többi meg 43... nem mindegy.
0
0
0
0
nemkrisz11 avatar
Q9550 hez kéne alaplap...lehetőleg ne túl drágát,már így is sok...amugy van olyan alaplap amibe belemegy a Q9550 és ddr2 es ram? ne keljen már új ramot is vennem
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!Szerintetek jó ez az alaplap:Gigabyte GA-EP45T-UD3LR.1 4850 meg e8400 menne bele.meg sztem 2 gb 1333 mhz-es ram.
0
0
0
0
drEeW avatar
hy
érdekelne a véleményetek ezzel az alaplappal kapcsolatban :http://www.pcland.hu/shop+ASRock-ALIVENF7G-GLAN-ALIVENF7G-GLAN_68298_10201
ASRockról jókat hallottam, meg mivel nicns sok zsém jól jön átmenetileg az a 256 os integrált vga.
Ha vki tudna jobbat kb 15ezerig irja le😃
thx
0
0
0
0
jumbo avatar
mondjuk azzal hogy az asus ddr3 as a giga meg ddr2 es😉
0
0
0
0
big95 avatar
mivel jobb ez P5E3 Pro alaplap mint ez GIGABYTE GA-EP45-UD3LR szerintetek?
0
0
0
0
kisborda avatar
Hello!
Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek milyen alaplapot vegyek?
http://ipon.hu/webshop/product/msi_gf615m_p33/115792
Most ezt nézem, de most hallottam, hogy ez nem valami jó. Azt szeretném, hogy jó legyen a lap lehetőleg ddr3-mas és nem mennék kb. 16-18 000FT fölé.
Tudnátok segíteni? A válaszokat előre is köszönöm!😀
0
0
0
0
pakai93 avatar
sztem elég jó lap bár nekem nem igazán jönnek be az integrált vga-s lapok de azt leszámitva faja 😃
0
0
0
0
dave500 avatar
Cső! Mi a véleményetek erről?[url]http://hu.asus.com/product.aspx?P_ID=NjqZBhnuSmS0lVQW&templete=2[/url]
Szerintem nagyon faja lap
0
0
0
0
kisborda avatar
Oké akkor ez lesz: MSI GF615M-P33 13 000FT
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
a 2. a leg jobb szerintem mert ddr3 mas memória foglalatú már ddr2 őt nem a legjobb venni mert a ddr3 már sokkal erősebb nála és ugyan annyiba kerül
0
0
0
0
kisborda avatar
Hello!
Szerintetek melyiket érdemes megvenni?
1. Gigabyte GA-EP41-UD3L 15 000FT
2. MSI GF615M-P33 13 000FT
3. Gigabyte GA-MA770-US3 17 000FT
Előre is kössz!😃😃😃
0
0
0
0
jumbo avatar
LowPC írta:
Sztem jó az INTEL VIA ASROCK 4core Dual VSTA SATA2 alaplap 😀 ddr ddr2 (2db) megy bele pci-e és AGP videókártya támogatás 7.1HD Audio beépitett hangkártya és prociból nemtom h a régebbi vagy az új fajta jó e bele :S


ddr3-as lapokról van szó😕
0
0
0
0
LowPC avatar
Sztem jó az INTEL VIA ASROCK 4core Dual VSTA SATA2 alaplap 😀 ddr ddr2 (2db) megy bele pci-e és AGP videókártya támogatás 7.1HD Audio beépitett hangkártya és prociból nemtom h a régebbi vagy az új fajta jó e bele :S
0
0
0
0
Rottweiler avatar
jumbo írta:
Rottweiler írta:
Nekem ASRock-om van kicsit több mint 4 éve (ugyanaz az ASRock😆😉 és semmi baja. nem húzom, nem piszkálom, semmi baja.


csakhogy nekem kell a tuning..../kicsit kicsi már a proci teljesítménye/ és ebből a szemszögből nem sok jót hallani az ASRock-ról.ezért lett kilöve egyből

nem mondtam hogy azt vedd, csak leírtam a tapasztalataim vele kapcsolatban.
0
0
0
0
jumbo avatar
Rottweiler írta:
Nekem ASRock-om van kicsit több mint 4 éve (ugyanaz az ASRock😆😉 és semmi baja. nem húzom, nem piszkálom, semmi baja.


csakhogy nekem kell a tuning..../kicsit kicsi már a proci teljesítménye/ és ebből a szemszögből nem sok jót hallani az ASRock-ról.ezért lett kilöve egyből
0
0
0
0
Rottweiler avatar
Nekem ASRock-om van kicsit több mint 4 éve (ugyanaz az ASRock😆😉 és semmi baja. nem húzom, nem piszkálom, semmi baja.
0
0
0
0
jumbo avatar
baliasus írta:
Én ugy tudom hogy lehet huzni az ASRock-ot de nem valoszinü hogy ugy birja mint az asus ezt garantálom.😆

az ASRock szóba sem jött,mint lehetséges lap....
0
0
0
0
no avatar
Én ugy tudom hogy lehet huzni az ASRock-ot de nem valoszinü hogy ugy birja mint az asus ezt garantálom.😆
0
0
0
0
pakai93 avatar
sztem is asus... és sztem tuning terén is megállja a helyét... 😃 😆
0
0
0
0
jumbo avatar
és tuning szempontjából is az vegyem?😉
0
0
0
0
Lizard avatar
jumbo írta:
hello.
ezekből a lapokból szerintetek melyiket vegyem meg?
[LINK]
[LINK]
[LINK]


Asus😀
0
0
0
0
thug85 avatar
Scribble írta:
heló az alábbi tervezett konfigomra milyen alaplapot kellene vennem?

Amd Athlon II X2 215 2.7Ghz Socket AM3

ATI RADEON HD 4350 DDR2 512mb ram

1 vagy 2 GB

400w

Én javaslom az általam is használt alaplapot. De attól függ, hogy mennyit vagy hajlandó költeni rá.

Jumbo: Én is az Asust javaslom!
0
0
0
0
tajorobi avatar
én az asus-t venném meg!!!
0
0
0
0
jumbo avatar
hello.
ezekből a lapokból szerintetek melyiket vegyem meg?
[LINK]
[LINK]
[LINK]
0
0
0
0
jumbo avatar
Th3KiD írta:
Hali. Itt egy ASRock alaplap, ami eléggé jónak néz ki, de kiváncsi lennék mások véleményére is. 😆

[LINK]

Ahonnan én szoktam vásárolni nm találtam ien árkategóriában ASUS v Gigabyte lapot, amiben PCI-E x16 2.0ás van és viszi a DDR2est és a DDR3ast is. 😀 Szal mien? 😆


Szerintem mindent elárul az,hogy a legolcsobb lap,amiben ddr2-ddr3-as ramok is mehetnek😕
0
0
0
0
Th3KiD avatar
Hali. Itt egy ASRock alaplap, ami eléggé jónak néz ki, de kiváncsi lennék mások véleményére is. 😆

[LINK]

Ahonnan én szoktam vásárolni nm találtam ien árkategóriában ASUS v Gigabyte lapot, amiben PCI-E x16 2.0ás van és viszi a DDR2est és a DDR3ast is. 😀 Szal mien? 😆
0
0
0
0
philips20 avatar
nekemis azvan sajnos 😃 de tervezem a cserét
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció