Milyen alaplapot vegyek?

Szerző: dave500, 2009. May 18., téma
Fórum » Asztali PC
Egy kis instrukció mielőtt belevágnál:

-Ha van előre kiszemelt alaplap de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.
Hozzászólások: 4 780
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Mr4r0n avatar
ÉS akkor mi van egy teljesen újonan összerakott gépnél ?
Összerakom az új cuccokat beindítom a gépet és egyből frissítek.Úgy kell ? Amúgy ugye nem kell a BIOS ahoz hogy felrakjam a windowsot ?
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
én nekem lassabb lett gép.
0
0
0
0
roberto888 avatar
Ha régebbi BIOS-al használod, akkor rosszul ismeri fel a CPU-d, és hibás értékeket állít be rá, ami tönkre is teheti a procit!
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
ha egy régebbi biosal használod a cpu-t akkor lelassulhat a gép.
0
0
0
0
sagesz93 avatar
ironman1995 írta:
És a legfrissebb BIOS-okat honnan tudom leszedni ?
Ja akkor fizikailag az am2-es és az am3-as foglalat ugyan az ?
...
Mert ha már megvettem nem akarok szenvedni a kicserélésével.😀

[url]http://www.asrock.com/mb/download.asp?Model=A780GM-LE&s=AM2%2b[/url] ott van hogy bios. na itt letudod szedni a legfrissebbet, asszem ez is olyan könnyü megoldás mint a gigabyte-nál(2katt rá, next-next azt felmegy magátol 😀
0
0
0
0
Mr4r0n avatar
Köszi.😀És ha én egy teljesen új gépet rakok össze akkor hogy tudom frissíteni a BIOST ha még a gépet se tudom bekapcsolni ?😃 Vagy be tudom kapcsolni az új CPU-val meg alaplappal ? DE akkor minek kell frissíteni 😃
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
az asrock oldalára menny ott keresd meg az alaplapot és ott a biosokat keresd meg és legfrissebbet töltsd le utána rakd fel restart és kész.
0
0
0
0
Mr4r0n avatar
És a legfrissebb BIOS-okat honnan tudom leszedni ?
Ja akkor fizikailag az am2-es és az am3-as foglalat ugyan az ?
...
Mert ha már megvettem nem akarok szenvedni a kicserélésével.😀
0
0
0
0
roberto888 avatar
Felrakod rá a legfrissebb BIOS-t, és máris mehetnek bele az AM3-as procik!!😀😉
0
0
0
0
Mr4r0n avatar
Most akkor mi van ? Ha veszek egy a780gm-le-t akkor egyből bele nyomhatok egy am3-as procit. Vagy mi van ?😕 Mert az lenne a jó.
...
Amúgy meg egy jó pár oldalt megnézem és egy szóval se volt am3.
Sokan azt mondják hogy van és sokan azt hogy nincs.😕
0
0
0
0
roberto888 avatar
NEM! Annak AM2+ foglalata van, de támogatja az AM3-as CPU-kat is!
0
0
0
0
sagesz93 avatar
ironman1995 írta:
Ennek az alaplapnak ugye AM3-as CPU foglalata van ? ASRock A780GM-LE
Egyértelmű választ kérek 😀

Már 100x irtam neked hogy az asrock oldalán oda van irva hogy AM3 SUPPORT, és a cpu support list-ben is ott a kiszemelt procid.
0
0
0
0
Mr4r0n avatar
Ennek az alaplapnak ugye AM3-as CPU foglalata van ? ASRock A780GM-LE
Egyértelmű választ kérek 😀
0
0
0
0
nitram02 avatar
köszi a segítséget sztem a ma790 ud 4 lesz
0
0
0
0
sagesz93 avatar
nitram02 írta:
am2 és 30 körül

Hát 30ból elég sok minden kijön 😀
[LINK]
[LINK]
0
0
0
0
sagesz93 avatar
nitram02 írta:
hello!
alaplapot szeretnék venni csak nem tudom milyet
én gigabytre gondoltam csak nem tudom melyiket belőle egy biztos AMD-s lesz
pls
előre is köszi

Milyen alaplap kell mert van 1-2 féle... AM2 vagy am3 is kell? ddr2 vagy 3? Mennyi pénzed van rá?
0
0
0
0
nitram02 avatar
hello!
alaplapot szeretnék venni csak nem tudom milyet
én gigabytre gondoltam csak nem tudom melyiket belőle egy biztos AMD-s lesz
pls
előre is köszi
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
mivel egy intel e2140-es van benne valőszínű hogy lga775-ös.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Honnan tudom megnézni hogy milyen a proci foglalata az alaplapban?
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
sagesz93 írta:
gyenesmartin írta:
tud valaki egy gigabyte alaplapot ami max 15-ezerbe kerül és lehet ve tuningolni?Persze inteleset.

Mondjuk az én lapom: p31-ds3l. Ezzel is lehet tuningolni, feszelni meg minden 😃
Akkor majd karácsonyra ilyenem lesz meg majd egy e5200-as.
0
0
0
0
sagesz93 avatar
gyenesmartin írta:
tud valaki egy gigabyte alaplapot ami max 15-ezerbe kerül és lehet ve tuningolni?Persze inteleset.

Mondjuk az én lapom: p31-ds3l. Ezzel is lehet tuningolni, feszelni meg minden 😃
0
0
0
0
sagesz93 avatar
Demoz írta:
AMD Athlon64 X2 6000+ AM2
Alaplap😂
Zotac 8800GT 512MB 256bit
Kingston DDR2-RAM 2GB PC2-800

mennyi pénzed van rá?
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
tud valaki egy gigabyte alaplapot ami max 15-ezerbe kerül és lehet ve tuningolni?Persze inteleset.
0
0
0
0
Demoz avatar
AMD Athlon64 X2 6000+ AM2
Alaplap😂
Zotac 8800GT 512MB 256bit
Kingston DDR2-RAM 2GB PC2-800
0
0
0
0
sagesz93 avatar
Demoz írta:
ha AMD Athlon64 X2-őt veszek akkor milyen alaplapot vegyek?

mennyi pénzed van rá, milyen rendszer kell(ddr? , pcie vagy agp?, milyen proci lesz bele) hasonlókat irj le 😃
0
0
0
0
Demoz avatar
ha AMD Athlon64 X2-őt veszek akkor milyen alaplapot vegyek?
0
0
0
0
Holey avatar
Hát igen, az szívás ha az ösök makacsok! 😆 Én is csak annak köszönhetem a gépem, hogy meghalt a régi lapom... Ha az nem jött volna össze, kitudja mikor kaptam volna másik gépet! 😆
0
0
0
0
BiGame avatar
jah, csak apám nem akarja eladni a gépet, és én gyűjtsek újra, de ahhoz pár évet várnom kéne, és én türelmetlen vagyok!😆
0
0
0
0
Holey avatar
Hát igen, általában az uj gép jobban megéri, mint a régire költeni... De majd kérdezd meg a boltban a csávót hogy mit mennyiér... Biztos találtok valamit ami jó, és olcsó is, és megfelel az igényeidnek!
0
0
0
0
BiGame avatar
kösz, miko a vga-t vettem akko aszonta, h nem éri meg javítani inkább vegyek egy újat!
0
0
0
0
Holey avatar
Rendben, sok sikert a gépedhez!
0
0
0
0
BiGame avatar
ok kösz, ott a pc-s gyerek biztos tudni fogja, h mien alaplap jó, me most egyenlőre ha úgy mennek a dolgok akko csak alaplapot fogok venni!
0
0
0
0
Holey avatar
Hát azok közül sajnos egyikbe se... De ebbe belemegy:
Asrock AliveDual-eSATA2 [LINK] ~15e FT
Viszont ehhez kell 1másik proci... Én ezt ajánlom:
AMD Athlon x2 7750 [LINK] ~15e FT
Szerintem ez sem olyan rossz!
0
0
0
0
BiGame avatar
nekem kb úgy max 26-7 fog összejönni, de akko meik oan alaplap amibe be megy a vga-m amik itt feltüntek?
0
0
0
0
Holey avatar
Hát a VGA-val az a baj, hogy ha AGP-s akkor nem fog belemenni az alaplapba, mert azon PCI-e X16 2.0-ás slot van! Tehát abból is kell majd másik... De no para, használtan is egész korekt karikat lehet kapni jó áron! A ram meg aránylag olcsó...
0
0
0
0
BiGame avatar
én is csak abba reménykedek, meg kb akkori amikor vettük és az kb 2004-ben asszem eredetilek 3.0Ghz.es volt benne csak megszivattak, de ez a vga-nekem jó me még csak kb lassan fél éve lesz még csak meg, a ram-meg majd lesz!
0
0
0
0
Holey avatar
Hát ha ezeket megveszed, +még kb 2-4gb ramot, meg mondjuk 1 9600/9800gt-t, akkor nem kell félned attól hogy valami nem megy! 😃 De szerintem most a prociddal lehet baja a gamenak...
0
0
0
0
BiGame avatar
jah igaz, először az alaplapot fogom megvenni, valszeg utána megint csak jövőre tok fejleszteni, am csak remélni tom, h ettől majd mennek az oanok, mint pl😃MC4-me még mindig nemtom mé nem megy!
0
0
0
0
Holey avatar
Igen azok a ram slotok! Szerintem ez 1 jó összeállítás:
Alaplap: Gigabyte MA770-UD3
Proci: AMD Phenom II x2 550BE
Kb. 42-43e FT, és ezzel 1jó ideig ellennél!
Az nem baj ha nincs ott ahól venni akarod a gépet, mert szernitem megrendelnék... Legalább is ahól én vettem ott megrendelték nekem!
0
0
0
0
BiGame avatar
am kösz, jók ezek és jövőre biztos lesz rá lóvé, csak sajna én valszeg a pc-szigetbe fogok venni és ott nembiztos, h ienek lesznek!😕
0
0
0
0
BiGame avatar
és hol fér bele 4db-ram, az a 2-sárga meg 2-piros-ba?
0
0
0
0
Holey avatar
Azok proci foglalatok! Az AM3asok a legujabbak, és ezek már felzárkóztak az intelekhez! Azok már nagyon erősek... Szerintem am3-as procit vegyél, ha 2magos kell akkor szerintem ezek kőzűl válassz:
AMD Phenom II x2 550 ~25e FT [LINK]
AMD Phenom II x2 545 ~22-23e FT [LINK]
AMD Phenom II x2 550 BE ~25e FT[LINK]
Azért ajánlom az Am3-as szériát, mert az sokkal modernebb, és erősebb mint az elődei!
0
0
0
0
BiGame avatar
mi az az am2, am2+ meg am3?
0
0
0
0
Holey avatar
Igen belemennek a 2magos procik, és a 4magos procik is! (Az Asus lapoknál csak am2/am2+, de a GIgabyte lapoknál az am3 asok is!) És nem, 4db DDR2-es dimm van rajtuk! (Tehát 4db ram fér bele!)
0
0
0
0
BiGame avatar
ok nekem holey alaplapja tökéletes ha belemegy a 2-magos proci, csak jól látom, h abba csak 2-ram fér?
0
0
0
0
no avatar
Holey írta:
Hát nem feltétlen az AMD a jobb, de ár/érték arányban mindenképp! Akkor mondok 1pár AMD-s lapot!

1. Gigabyte MA770-UD3 ~17-18e FT [LINK] (nekem is ilyen van, elég jó kis lap!)
2. Gigabyte MA780G-UD3H ~20-21e FT [LINK]
3. Asus M4N78 ~17-18e FT [LINK]
4. Asus M4A78 ~20e FT [LINK]

Remélem tudtam segíteni! 😀


Igen, ezek nagyon ütős alaplapok, és jók az árai!Ezek tökéletesek lesznek a játékhoz, de természetesen csak akkor, ha megfelelően választod hozzá ki a cuccokat!

Még ez egy ütős alaplap: Asus P5Q Igaz, Intel, de nagyon ütős! ~23e Ft!
0
0
0
0
BiGame avatar
figy a te alaplapodba belemegy a 2-magos proci, bocs, ha igen me valszeg azé írtad ki, meg csak két ram-fél bele?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció