Milyen alaplapot vegyek?

Szerző: dave500, 2009. May 18., téma
Fórum » Asztali PC
Egy kis instrukció mielőtt belevágnál:

-Ha van előre kiszemelt alaplap de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.
Hozzászólások: 4 780
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
Koszonom sracok a gyors valaszokat, tippeket ! 😉 😃

Eddig legjobban ez a P5Q Pro Turbo felel meg nekem, tetszetos a kicsike. 😃
0
0
0
0
konsti avatar
http://www.argep.hu/product_784197.html eddig mindenkinek aki ez van dicsérte..de én már inkább ddr3-at veszek lásd "májusba kapom "konfigom 😀 😉
0
0
0
0
CarKiller avatar
hedzsooo írta:
Hali ! Nekem is lenne 1 kerdesem itt. 😀

Szeretnek majd 1 uj ASUS-alaplapot, az Inteles Quad-procimhoz, ebben kene segitseg:

Lehetoleg 40 ezer legyen max. es jo legyen tuninghoz, meg, ha lehet DDR2 es DDR3-as RAM-mokat is tamogasson, ha nincsen ilyen akkor aruljatok el, jok meg-e a 1066Mhz-es DDR2-eseim, v. ha veszek uj alaplapot, akkor az mar DDR3-asos legyen ??? Vmint legyen benne min. 2db 16Xszoros PCI-e slot, h SLI-hoz/CF-hoz jo legyen. Ennyi, remlem van ilyen es jo aron. ASUS-t szeretnek, mert annak mar jol ismerem a BIOS-at...de johet mas is, ha megeri a penzet. 😆

Elore is koszi a valaszokat ! 😉


JW JW-P45PRO-FUSION, ez minden követelménynek megfelel, kivéve, hogy nem Asus😀
0
0
0
0
CarKiller avatar
Pedig szerintem nem rossz ötlet😃, de akkor legyen ASUS P5P41C, ha már Asus kell, de amúgy tudnék olcsóbbat

Szerk.: Jól mellélőttem meg se nézd, keresek mást😃
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
Kmisi99 írta:
Szerintem nem jobban járnál ha eladnád a quad procid meg az alaplapod meg a memóriád és vennél egy lga 1156 os vagy egy 1366 os gépet??


THX ! 😜

Megtartanam a procit inkabb, ugysem tudnam eladni megfelelo aron, csak erteken alul, pedig ez meg azert eleg jo proci szerintem, v. 2 evig.
0
0
0
0
CarKiller avatar
Ha Kmisi ötlete nem tetszik, ASUS P5P41C
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Szerintem nem jobban járnál ha eladnád a quad procid meg az alaplapod meg a memóriád és vennél egy lga 1156 os vagy egy 1366 os gépet??
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
hát, szerintem még jó az a ram 😆 szerintem...különen, most lusta vagyok olyan lapot keresni x DD
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
Hali ! Nekem is lenne 1 kerdesem itt. 😀

Szeretnek majd 1 uj ASUS-alaplapot, az Inteles Quad-procimhoz, ebben kene segitseg:

Lehetoleg 40 ezer legyen max. es jo legyen tuninghoz, meg, ha lehet DDR2 es DDR3-as RAM-mokat is tamogasson, ha nincsen ilyen akkor aruljatok el, jok meg-e a 1066Mhz-es DDR2-eseim, v. ha veszek uj alaplapot, akkor az mar DDR3-asos legyen ??? Vmint legyen benne min. 2db 16Xszoros PCI-e slot, h SLI-hoz/CF-hoz jo legyen. Ennyi, remlem van ilyen es jo aron. ASUS-t szeretnek, mert annak mar jol ismerem a BIOS-at...de johet mas is, ha megeri a penzet. 😆

Elore is koszi a valaszokat ! 😉
0
0
0
0
azbizony avatar
Köszönöm a választ😀
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Nem indulna be a gép!..vagy DDRII-t vagy DDRII-mat használsz, mind a 2-őt egyszerre nem használhatod!!
0
0
0
0
azbizony avatar
Most néztem egy alaplapot amibe 2😆DR2 és 2😆Dr3 foglalat van. Nekem van 2x1GB ramom DDR2 es és ha pl vennék egy db 2 gigás DDR3 1333mhz-set akkor azt is belerakhatnám?? vagy zavarnák egymást hogy 2 ddr2 es van meg egy ddr3 as??
0
0
0
0
Lizard avatar
Hitoshi írta:
és az ASRock és Gigabyte között mennyi különbség van ha van ?


szerintem pont annyi különbség van hogy a gigabyte-ot válaszd..😀
0
0
0
0
sagesz93 avatar
semmi
minőségben is bőven jó már az asrock is.
Asus leányvállalata.
Árban meg mindig egy kicsit a többi alatt van, ezért jók 😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Elég sok azért a gigabyte sokkal jobb minőségű bár az asrock se rossz
0
0
0
0
Hitoshi avatar
és az ASRock és Gigabyte között mennyi különbség van ha van ?
0
0
0
0
gabi86 avatar
aha köszi szépen!!😆
0
0
0
0
sagesz93 avatar
tökmindegy szerintem.
Az asus legtöbbször többet szokott fogyasztani.
De ez nem olyan mint a tápoknál, itt nincs selejt márka.
0
0
0
0
gabi86 avatar
Lenne egy fontos kérdés melyik alaplap tipús a jobb az Asus vagy a Gigabyte???
0
0
0
0
sagesz93 avatar
villamdavid írta:
CarKiller írta:
villamdavid írta:
CarKiller írta:
M4A77TD PRO, húzáshoz is nagyon jó😀

Szerinted azzal jobban is járnák,mint pl a: ASRock M3A785GXH/128M AMD785G SAM3 ATX vagy a ASUS M4A785TD-V EVO mert ebben a kettőben van integrált VGA,amit én elsőként átküldtem abban pedig aszthiszem nincsen!


hybrid CF kell? szerintem jobb, ha van rendes VGA-d akkor ne zavarjon be az integrált, ha úgyse kell

Felnéztem gyorsan ,s akkor megírom:Sztem HD 5770 veszek,talán addigra már lesz a Gigabyte hd 5770 SO kártya is,az jó ha van a gépben egy integrált VGA +-ban? És még aztmondják a gigabyte is nagyon jókat csinál,sőt.... talán még jobbat is mint más,akkor ez jobb a többinél?? : Gigabyte GA-MA785GMT-UD2H Amd780

Jó ha van, mivel ha nem lesz rendes vga-d, akkor tudod használni az integráltat, és minimum grafikán a mostani int. vga-k tudnak vinni 1-2 játékot is.
0
0
0
0
gabi86 avatar
besza*t az alaplapom (ASUS P5k) most vettem egy hete és hétfőn összeraktuk de nem megy tud ajánlani ebböl a márkábol valaki valami jót???
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hát szerintem lga775 re már ne költs pénzt ha az alaplap jól működik akkor szerintem az jó. Na meg ha annyira tuningolni akarsz és ezen nem tudsz akkor te tudod meg ér neked az a pár száz MHz 30-35 ezret?
0
0
0
0
super88 avatar
az én gépemhez milyen alaplapot vegyek?
AsRock G31M-GS intel G31+ICH7 Chipsets
ez van most de ugye ez elégé gyenge....
a configom
INTEL CORE 2 DUO E8400 3.0 GHz, 6 MB, 1333 MHz,
KINGMAX 2X2 GB 800MHz
Gainward - GF 9600GT PCIe 1024MB DDR3 HDMI
kb 30-35 ezeret fogok rá száni a lapra nyáron,
s ezzel egyetemben lesz egy sokkal erősebb kártyám is😃
0
0
0
0
villamdavid avatar
CarKiller írta:
villamdavid írta:
CarKiller írta:
M4A77TD PRO, húzáshoz is nagyon jó😀

Szerinted azzal jobban is járnák,mint pl a: ASRock M3A785GXH/128M AMD785G SAM3 ATX vagy a ASUS M4A785TD-V EVO mert ebben a kettőben van integrált VGA,amit én elsőként átküldtem abban pedig aszthiszem nincsen!


hybrid CF kell? szerintem jobb, ha van rendes VGA-d akkor ne zavarjon be az integrált, ha úgyse kell

Felnéztem gyorsan ,s akkor megírom:Sztem HD 5770 veszek,talán addigra már lesz a Gigabyte hd 5770 SO kártya is,az jó ha van a gépben egy integrált VGA +-ban? És még aztmondják a gigabyte is nagyon jókat csinál,sőt.... talán még jobbat is mint más,akkor ez jobb a többinél?? : Gigabyte GA-MA785GMT-UD2H Amd780
0
0
0
0
CarKiller avatar
villamdavid írta:
CarKiller írta:
M4A77TD PRO, húzáshoz is nagyon jó😀

Szerinted azzal jobban is járnák,mint pl a: ASRock M3A785GXH/128M AMD785G SAM3 ATX vagy a ASUS M4A785TD-V EVO mert ebben a kettőben van integrált VGA,amit én elsőként átküldtem abban pedig aszthiszem nincsen!


hybrid CF kell? szerintem jobb, ha van rendes VGA-d akkor ne zavarjon be az integrált, ha úgyse kell
0
0
0
0
MaliDual avatar
Asus M4N78-AM
vagy
Asus M4N78 SE
vagy
Asus M4A785D-M PRO
vagy
Asus M4A78-AM
ezeket néztem😃
0
0
0
0
villamdavid avatar
CarKiller írta:
M4A77TD PRO, húzáshoz is nagyon jó😀

Szerinted azzal jobban is járnák,mint pl a: ASRock M3A785GXH/128M AMD785G SAM3 ATX vagy a ASUS M4A785TD-V EVO mert ebben a kettőben van integrált VGA,amit én elsőként átküldtem abban pedig aszthiszem nincsen!
0
0
0
0
CarKiller avatar
M4A77TD PRO, húzáshoz is nagyon jó😀
0
0
0
0
villamdavid avatar
Találtam néhány alaplapot,tudnátok pár tippet adni ezek közül meik a legjobb a gépbe,és amivel szépen lehet,ha lehet húzni is!!: ASRock M3A785GXH/128M AMD785G SAM3 ATX V
ASUS M4A77TD PRO V ASUS M4A77TD
0
0
0
0
villamdavid avatar
Scribble írta:
kéne egy lap ddr3-as és támogasson phenom II x4-et AM3-ban max 20-23k-ért

PL:amit én is akarok venni:ASUS M4A785TD-V EVO
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Szivesen psycho
Nincs mit szecskaaa, rendben! 😉
0
0
0
0
szecskkaa avatar
Feki1991 kösz hogy segíteni akarsz😃
küldtem is üzit
0
0
0
0
psychosocial avatar
http://www.amd.com/us/products/desktop/processors/athlon-ii-x2/Pages/AMD-athlon-ii-x2-processor-model-numbers-feature-comparison.aspx a legalján van hogy type of memory supported... nekem az x3 as kell de akk jolesz hozzá a ddr800 vagy legyen ddr 1066?
0
0
0
0
psychosocial avatar
tudom😃 pont azért lenne drágább😃 vennemkéne 1 ddr3as alaplapot +12ezerért 2gb ddr3ramot
namind1 köszönöm😃
0
0
0
0
Feki1991 avatar
psychosocial írta:
hali! szerintetek egy AMD athlon II x3 425 és ey asrock n68-ge ugymond összerakhato ugyértem: a haverom szerint hogy ezt a procit betudjam operálni a gépembe és müködjön akk már ddr3 memoria kell hogy müködjön... ha valaki szerint nem igyvan és sima ddr800al is müködne az léci jelezze...:S 20ezreket sporolhatok ha mükszik ddr800al


Ige, összerakható, de mivel a lap "csak" DDR2-t tud, így a 800-as RAM-ok fognak belemenni, hisz amúgysem tudnád beletuszkolni a DDR3-mas RAM-okat a lapba! 😉
0
0
0
0
Feki1991 avatar
szecskkaa írta:
thx igazad van
néztem most teszteket is isgazad van hogy sokkal jobbak de sajna nincs keret rájuk max 150000ft-m van egy teljesen új gépre minden kiegészítővel ezért maradtam inkább az LGA 775 ös lapoknál (dual-core E6500 vagy C2D E6600-nál még nem döntöttem el)


Nincs mit! 😉

Hmmmmm, 150k..mi minden kellene a gépbe?..dobj 1 PÜ-t (persze ha kell segítség!)
0
0
0
0
psychosocial avatar
hali! szerintetek egy AMD athlon II x3 425 és ey asrock n68-ge ugymond összerakhato ugyértem: a haverom szerint hogy ezt a procit betudjam operálni a gépembe és müködjön akk már ddr3 memoria kell hogy müködjön... ha valaki szerint nem igyvan és sima ddr800al is müködne az léci jelezze...:S 20ezreket sporolhatok ha mükszik ddr800al
0
0
0
0
szecskkaa avatar
thx igazad van
néztem most teszteket is isgazad van hogy sokkal jobbak de sajna nincs keret rájuk max 150000ft-m van egy teljesen új gépre minden kiegészítővel ezért maradtam inkább az LGA 775 ös lapoknál (dual-core E6500 vagy C2D E6600-nál még nem döntöttem el)
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Mivel, a Core i3 és i5, sokkalta jobban megéri az árát mint a C2D, C2Q!!!!..nagyobb teljesítmény, kisebb fogyasztás, újabb Chipset..ha nem akarsz sokat a gépbe fektetni, akkor vagy AMD vagy LGA1156 + i3 v i5 😉
0
0
0
0
szecskkaa avatar
miért nem éri meg?Mi a baj az LGA 775 ös lapokkal?ezt nem értem pedig már sokan mondták
0
0
0
0
Feki1991 avatar
szecskkaa írta:
Hello!
szerintetek a gigabyte k8n pro sli(nagyon régi) alaplapba lehet ati vga-t rakni vagy az sli miatt csak nvidia-t lehet?

valamint mi a véleményetek a gigabyte p41-es3g lga775 atx alaplapról?
előre is kösz a válaszokat


A k8n-be lehet tenni ATi VGA-t is (az SLi, csak annyit jelöl hogy 2 darab nVidia VGA-t is tudsz a lapba tenni + hogy nForces Chipseted van!!!), de ebbe a lapba már inkább ne költekezz!!!!!!!!

Nem nagyon éri meg az öreg LGA 775-be fektetni, de amúgy az árához képest, nem rossz lap!
0
0
0
0
szecskkaa avatar
Hello!
szerintetek a gigabyte k8n pro sli(nagyon régi) alaplapba lehet ati vga-t rakni vagy az sli miatt csak nvidia-t lehet?

valamint mi a véleményetek a gigabyte p41-es3g lga775 atx alaplapról?
előre is kösz a válaszokat
0
0
0
0
hory avatar
hello!

azt kérdezném hogy mennyibe kerül a legolcsobb alap amivel egy phenom II x2est lehet 4 magositani?
2db ddr2es foglalattal
0
0
0
0
gabi86 avatar
Hát ma végre megvetem a kiszemelt ASUS P5K alaplapot még egy jó vidikarit szerzek hozzá és ki is próbálhatom😆
0
0
0
0
sagesz93 avatar
hát az atx egy szabvány, ami visszafele kompatibilis. szóval tehetsz.
0
0
0
0
DarthRoni avatar
fura kérdés😀
micro ATX-es alaplapot beletehetek ATX-es házba?
olvastam utána fórumokon hogy lehet-e, de leírom h mi fogadott:
-nem lehet
-de lehet
-nem lehet
-hülye vagy mert lehet
-dehogy lehet
😆
de úgy hallottam h annyi a különbség h az mATX-es alaplapon csak max 3 PCI csatlakozó van, azért kissebb

de a biztonság kedvéért megkérdezlek titeket 😀
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció