Tervezel AMD Ryzen processzorra váltani?

2017. March 30., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 480
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Szinte mar tenyleg csak par honap valaszt el minket a 7-7-2019-tol elotte ugy gondolom lesz egy hasonlo konf mint a CES ami volt kicsit reszletesebben bele mennek tobb infot tudunk meg rola szerintem.
Ami szamomra erdekes az lesz majd a B450 chispet eseten hogy fogja tamogatni az uj Ryzen CPU-at 3***..
-- Mivel aki boltbol veszi es nem kell bios frisitest es Ryzen 3000 akar majd futatni annak majd hogy sikerul elinditani a gepet ugy hogy kepet adjon legalabb?
--- En kineztem magamnak egy Asrock B450 Fatalty K4 ATX alaplapot, innen is udvozlom Reszler es cseszka elvtarsat kik mindben segitenek.
---- Ha jo lesz a memory controller es nem lesz szukseges a B-Die ramokhoz hogy el tudja erni egy atlag felhasznalo a 3200/3000 memoria orajelett akkor mar jo uton vagyunk ugy gondolom.

[img][url]https://imgur.com/a/HT21IVw[/url][img]
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
rodymusik Hogy sikerült egy 210000Ft gépbe beleraknod egy GTX 1050-et magyarázd el kérlek?😲 Ilyen teljesítményű gépet 100 ezerből kilehetne hozni,tehát elcseszted az osztálytársad gépreszánt pénzének a felét. Bravó!!!

"MB: Asrock A320M -HDV r3.0 - Felárért azonnal frissítették a BIOS-át is, hogy ezzel később ne szüttyögjek."
Alsó kategóriás ryzen 3-hoz való, nem egy 6 magos tuningra való X procihoz.
"CPU: Ryzen 1600X - Hűtőnek kapott egy Be Quiet! Pure Rock-ot, ami egy viszonylag halk, de annál hatékonyabb hűtő."
Ez együtt 50K, ebből ryzen 5 2600 is kijöhetett volna, aminek nagyobb a teljesítménye és hűtőt is kapsz hozzá. Be Quiet! Pure Rock-nak akkor lenne értelme ha tuningolható alaplapott veszel, így fölöslegesen pénz kidobás.
"Ram: Corsair Vengeance LPX 2x4GB kit (32GB-ig OKÉS a lap, bár neki a 16GB is több mint elegendő lesz)"
Ez 5 évvel ezelett elég lett volna most nevetséges a 2X4Gb egy 210K gépbe.
"SSD: Intel 545S 120GB (NVMe-st akartam, de valamiért rendelésnél elnéztük a dolgot, de nem rosszabb a cucc)"
Legelább figyelnél oda, ha már a barátod meg bízott benned.
"HDD: Western Digital WD10EURX - 1TB 7200RPM"
Talán ez az egy okés.
"PSU: Chieftec GPB-500S - 500W - (Trolloknak üzenem, ehhez a konfighoz BŐVEN ELEGENDŐ!!!!!!!!)"
Nem robban fel ennyi az előnye . Szerintem 300W-nál többet nem tud leadni. Ennyiből már lehetne venni egy minőségi 80+Silver hatásfokút, ami nem döglik be az első 1-2 évben. Ez irodai gépbe való!
"VGA: Asus GTX1050 Phoenix (középkategóriás kártya, egyelőre azokhoz a címekhez amiket most tol bőven elegendő, abban "egyetértettünk, hogy ha komolyabbá válik a dolog, akkor érdemes lesz ezt cserélni elsőnek.)"
Röhögjünk vagy sírjunk? A Ryzen 5 mellé ez nagyon gyenge kártya, ráadásul túlárazott. Jól ***tál a haveroddal mert tényleg csak a LOL szintű játékoknál használható, ennél a vacáknál még az én kártyám is combosabb pedig 6 éves. AMD Ryzen 5 1600x mellé totál LIMITES lesz az egész.😠

Spoiler!
Egy optimalizálatlan romhalmaz az egész😲.
0
0
0
0
💬 4
Andor1997 avatar
@ricsiricsV: Én is akartam írni neki ,hogy ezt mégis hogy gondolta ,de amikor a végén elolvastam,hogy már kipróbálták ,tehát ez nem csak egy terv ,hanem már megvan,akkor kb csak néztem magam elé és megfogtam a fejem ,hogy jesszus.
0
0
0
0
xCube avatar
@ricsiricsV: Tény, hogy a gép még megközelítőleg sem optimális, és a legtöbb leírt dologgal egyet is értek, de:

Ez 5 évvel ezelett elég lett volna most nevetséges a 2X8Gb egy 210K gépbe.

Miért lenne ma nevetséges egy gép 16GB RAM -mal? Mi az a helyzet, ahol egy átlag felhasználó profitál 32GB -ból?
210k manapság egy gépre nem egy nagy összeg, itt pont lehet spórolni.

Nem robban fel ennyi az előnye . Szerintem 300W-nál többet nem tud leadni. Ennyiből már lehetne venni egy minőségi 80+Silver hatásfokút, ami nem döglik be az első 1-2 évben. Ez irodai gépbe való!

Én sem ilyen tápot raktam volna a gépbe, de az sem igaz, hogy 300W -nál többet nem tud leadni.
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@xCube: "Ez 5 évvel ezelett elég lett volna most nevetséges a 2X8Gb egy 210K gépbe."

Talán mert elírtam, 2x4-re gondoltam. De kösz az észrevételt, javítom.
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
@ricsiricsV: Nem akartam már beleszólni az ezelőtti beszélgetésbe, de én is erre gondoltam. Nem volt valami okos vásárlás. Ez inkább egy kicsesztem a haverommal config volt.
0
0
0
0
KENI07 avatar
sziasztok valaki elmagyarázná hogy hogy tudom beállitani a biosban a dual channalt? gigabyte AORUS B450 ELITE HYPERX PREDATOR DDR4 3200Mhz a válaszokat köszi
0
0
0
0
💬 3
Wihay avatar
@KENI07: Bevezetés a témába:
0
0
0
0
cseszka avatar
@KENI07: Akkor müködik dualban a memória ha páratlan slotban vannak betéve,pl 1-3,vagy a 2-4.
1-2 meg a 3-4 singleben megy....
0
0
0
0
KENI07 avatar
@cseszka: igen köszi mindenkinek éppen most jöttem rá
😀
0
0
0
0
ben_aloha avatar
https://i.ibb.co/Fq6ngbP/Screenshot-1.png
Most tervezek, kijöttem már a gyakorlatból, régóta nem követtem a változásokat, erre váltanék.
0
0
0
0
💬 19
19ati93 avatar
@ben_aloha: sima 2600 nem játszik? meg alaplap drágább mint proci 😃 akad olcsóbb x470ből
10k-t spórolsz és ocval kb ugyanott van mint az X, vga-d mid van vagy lesz? (az a + 10k mehetne pl gpu árába)
0
0
0
0
FoLey avatar
@19ati93: MSI Radeon RX 470 OC 8GB vga van neki azzal is eltud lenni.
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@FoLey: Így van, a 470 marad.
0
0
0
0
zsolo avatar
@ben_aloha: sztem tök felesleges olyan drága alaplap, meg ramból is én inkább 3200Mhz-est vennék!
0
0
0
0
FoLey avatar
@ben_aloha: Gondolom Asus hívő vagy mert van Asrock X470 Taichi is annak jobb a vrm-je ha extrém tuningot akarsz. De asusnál meg jobb a hangrendszer,de nekem nyolc hogy mit veszel Asusal sem lősz mellé. 😆
Kicsivel olcsóbban szintén jó lap MSI X470 GAMING PRO CARBON,nekem a X370-es van és nagyon megvagyok vele elégedve.

19ati93 Már kifejtette hogy sima 2600-al OC-vel is hozhatod az X szintet.

A ram terén lebeszélnélek,mert pont Ryzen az aki kényes a memóriákra. Nem 100% garantált hogy ugyan úgy fog működni. Jobb ha dualban veszel ram párost. Főleg a CL18 meg röhej lassú. Ezt a kettőt tudom ajánlani ami Ryzen barát.
G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz F4-3000C16D-16GISB 30k <--bestbuy
G.SKILL Ripjaws V 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz F4-3200C16D-16GVKB 38k pcx szerint <-- Ryzen szereti és jó ram
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@FoLey: Igazából amúgy pont ezért lett ez a lap, mert az fxnél is beszoptam a vrm-el, viszont az asrock és az asus is 6+2-es. Végülis mindegy, nekem nem kell az rgb meg a többi fаszság, a hang se érdekel mert van hangkártyám. Több helyen is olvastam, hogy az X470-F rendelkezik a legjobb vrm-el. Árban ugyanaz ahogy néztem. Meg a taichi nem támogat 3000mhz fölötti ramot papíron.
Itt találtam egy jó táblázatot vrmhez: [LINK]
Kiéltem magam az oc és tuning terén, az fx is már 4.7-5.0 közt van stabilan, de mire ezt kikínlódtam.. 😃 Jó nekem az az X is, legalább nem kell vele babrálnom.

Na igen, a ram az amit csak bedobtam, gondoltam majd valaki aki ért hozzá ír jobbat, engem fullra elkerült ez a ryzen téma, én még megragadtam az i7 6700 korban, amikor az kijött. Azóta nem nagyon foglalkoztam a gép témával, elketyeg a mostani is, de jó lenne egy vérfrissítés 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@ben_aloha: Hát Asusnál vagy is strixnél van jobb vrm-el rendelkező alaplap mint az említett Taichi meg Crosshair.

Meg a taichi nem támogat 3000mhz fölötti ramot papíron.
Tök badarság! Nézd meg PH! Ryzen topikban akik ilyennel rendelkeznek milyen ram órajelen tolják.
Qvl listát is megnézhetnéd hogy milyen órajel/időzítéssel volt tesztelve a ramok.

De te tudod mire szeretnéd.
Amúgy 3000+ fölötti ram órajelnél már OC-nak mondhatjuk. A fury ramokat nem nagyon ajánljuk,sőt időzítés is pocsék,van jobb annál is amit említettem pl. két ramot.
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@FoLey: Persze hogy van, crosshairt vennék, meg akkor már hozzáillő 7-es ryzent, de nem kell.
Onnan gondoltam, hogy nem specben nem volt írva 3000 és fölötti ram.
0
0
0
0
FoLey avatar
@ben_aloha: Specben nemtudom mit láttál,de itt is azt írja hogy 3466Mhz +OC.
[LINK].

Asrock Taichi tuningra tervezett lap,nem véletlen van cpu fázisban is 8+4 pines mint az Asus Crosshairban is.
De mint írtam jó neked az a strixes alaplap is azzal is nyugodtan megrántgathatod a cput. Bár ha X-es cput veszel akkor mindegy annak,mert azt nemkell. 😃
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@FoLey: [LINK]
Akkor úgy néz ki nem megy a pcx-nek egy egyszerű ctrl+c ctrl+v.. 😃

Elég a procinak a gyári hűtő? Azt hallottam, hogy már nem olyan szarok mint régen voltak.
0
0
0
0
FoLey avatar
@ben_aloha: PCX-nek meg többinek sem megy,inkább a hivatalos gyártói oldalt nézzed. 😃

Elégnek kell lenni nem tuninghoz. Nem olyan szarok és jól hallottad.
Ám van egy be quiet! Dark Rock 3 hűtőd miért nem kérsz BQ! AM4-es kitet lefogatót ingyen? 😜
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@FoLey: Olyat is lehet, csak úgy ingyé? 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@ben_aloha: Valamelyik gyártó ingyent írt asszem Alpenföhn,Noctua

De úgylátom Be Quiet! nem..

[LINK]

Kis összeg válogass 😜
[LINK]
[LINK]
[LINK]
[LINK]
És PCX-en is kapni
[LINK]
0
0
0
0
szilver avatar
@FoLey: Noctua-nál van ilyen lehetőség 100%,ha megvan a számla a hűtőről még feltéve.Én esetemben már nem volt,így rendeltem,bár a rugók olyan erősek voltak hogy esélytelen volt összeraknom vele így felhasználtam az alap rúgós elemeket amik voltak a hűtőn(szerencsére azok teljesen megegyeztek méretben az AM4 kit-ben találhatóakkal).
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@Wihay: Köszi a videót, de azért annyira értek hozzá, hogy el tudom dönteni melyik a jó és melyik nem. 😃
0
0
0
0
no avatar
@ben_aloha: Kár a single channel ram-ért, jóval lassabb vele a gép.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@LordSzalko: Mint anno a GTA-ban. SC-vel későn töltött be a textúra 😊 Mondjuk nem vicces, mikor belerongyolsz repülővel, vagy akár autóval a villanyoszlopba
0
0
0
0
Bronson avatar
@ben_aloha: sima 2600 inkább beg asusból b450F. pár beállítással a biosban ugyanott vagy, mint az x verzióval és megspóroltál egy csomó pénzt...
0
0
0
0
Wihay avatar
Egy kis ismertető a dolgokról, talán az egyik legminőségibb magyar videó.

0
0
0
0
💬 4
TheMenkuPocok avatar
@Wihay: Hasznos videó volt, köszi hogy megosztottad. Nekem nagy része már be volt állítva, de jól jön ha tud az ember ezekről.
0
0
0
0
szilver avatar
@Wihay: Nah az Offsettel még nem babráltam eddig.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Wihay: A legfurcsább dolog az egészben,hogy az ember megvesz egy jó cuccokból álló dolgot ,netán ért is hozzá,ő is teszi össze,aztán még állítani kell mert nem korrekt.Azért elvárható lenne már ,hogy valami okosságot csináljanak vele.
0
0
0
0
Wihay avatar
@Andor1997: És ez mennyire igaz, nyilván akkor is működni fog de azért igen..
0
0
0
0
no avatar
FX 8350-t minimum melyik Ryzen procira érdemes lecserélni?
0
0
0
0
💬 5
Wihay avatar
@Black-Goku: Az FX 8350-től még a Ryzen 3 1200 is erősebb játéknál, nem beszélve arról hogy mennyit fogyaszt..



Ajánlom neked, várj Január végig mert akkor jelentik majd be az új Ryzen szériát..
0
0
0
0
szilver avatar
@Black-Goku: Én most cseréltem le kari elött egy Ryzen 5 2600-ra.Én úgy voltam vele hogy nagyon olcsó nem kell hosszú távon,nagyon drága felesleges,így szerintem ez az arany közép út.4-5 évig elleszek vele.FX-et is vagy 6-7 évig nyúztam egyébként.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Black-Goku: Pontosan, még az 1200 is jobb teljesítményt mutat mint bármelyik FX, könnyen lehet húzni 3,8-3,9ghz-re, nem kell alá erős deszka sem, mint mondjuk fx alá ha tuningolni akartál...
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Ha veszek, akkor csak tavaszra. Télen nem nagyon költekezünk. Mostani nincs húzva. Az előd, 6100 volt húzva csak. Szóval akkor azt mondjátok, teljesen megéri dobni 😀 Köszönöm gyors reagálásokat.
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Black-Goku: R5 2600 jó választás lenne. De kb a leggyengébb ryzen is erősebb mint bármelyik FX. Ár értékbe 2600 ha van rá keret. Nem bánnád meg. OC-zni meg nagyon könnyű őket.
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
Nem régiben rendeltem meg az új Ryzenes gépemet. Tapasztalatokat még nem tudok mondani, de ahogy láttam a Ryzen procik nem csak gamingre jók. Ez nekem fontos, mert nem csak játszok.
0
0
0
0
no avatar
Most tervezek összerakni egy új asztali gépet, ha nem dobnak hozzám egy ingyen Intel CPU-t, akkor szinte garantált, hogy Ryzen lesz. Kicsit még tartok tőle, hogy a kernel nem fogja tökéletesen támogatni, de talán a legeslegújabb már tudja.
0
0
0
0
ssjgod10xkaioken avatar
Màr vàltottam, és nem bàntam meg! 😎
0
0
0
0
Wihay avatar
Tervben van, de ha igazak a hirek akkor jövőre be ruházok Ryzen-re.. Elsődleges szempont jól fussanak rajta a játékok, meg egy kis multimédia a többi annyi nem érdekel..
0
0
0
0
💬 1
bukta2 avatar
@Wihay: Ugyan ez a szempont nálam is.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
Már az is jó lenne,ha bármire tudnék váltani,eddig mindig rosszul jöttek ki a lépések.Egyszer videókártya ár növekedés ,egyszer ram ,egyszer proci, a köztes időben pedig pont nem volt rá muníció,külön meg nem akartam.Már az is szörnyű,hogy a budget Intel G4560 22 rugó,régen 14 volt,ami vicc,hogy a G4400 .ami gyengébb az pedig 26 ezer,hihetetlen,de jövőre már ideje lenne valamit összedobni nekem is.😆 Ryzent nem zárom ki,de mivel főként játékra használnám ,és mivel főként Intel/Nvidia van előnyben részesítve ,így a kicsit drágább cuccokat preferálnám még így is,ha összejön a spórolás persze.
0
0
0
0
kyis333 avatar
világ életemben inteles voltam, és a jelenlegi configom is az, ami szvsz még jó pár évig ki fog szolgálni.
NADE, elnézve az árakat és a teljesítményeket , nem tartom kizártnak, hogy 2-3 év múlva ha konfigot cserélek AMD proci fog majd az új gépben ketyegni. ha most kéne új gépet összerakni fix, hogy egy ryzen procit raknék bele a gépbe. 😀
0
0
0
0
💬 1
reszler112233 avatar
@kyis333: Ezzel nem vagy egyedül. Mondjuk én nálam a terv 1-2 év, de mint előd gépemet is hamarabb akartam váltani, lehet ez is lesz 3 év vagy több is mire váltva lesz.
0
0
0
0
FoLey avatar
Közel egy év FX használat után váltottam Ryzenre. Nagyon megvagyok vele elégedve!
Kezdésnek Ryzen 5 1600X-re esett a választásom,lehetett volna 2600-as is csak alaplapi BIOS miatt maradtám ennél,de nem okozz csalódást. Majd egyszer egy 2700X vagy netán ha van esély rá X370-re a harmadik generációs Ryzent veszek bele.
Alaplapnak MSI X370 Gaming Carbon Pro-ra esett a választásom PH! milyen alaplapot vegyek topikban is ezt ajánlották. Nem akartam spórolni az alaplappal a B450-es chipsetről még nem volt bővebb infó. Az alaplap szépen teszi a dolgát,mellesleg az alaplapi hangchip is kellemesebb az ASUS Sabertooth 990FX R2.0 után.
CPU hűtés Alpenföhn Matterhorn Shamrock Limited Edition lett.
Ramok terén kellett sokat agyalnom és utána nézni. Mivel hűtőm alá egy low profile ramot esetleg későbbi +2x8GB-ot beletenni így Corsair Vengeance LPX 2x8GB 3000Mhz CL15 Black - CMK16GX4M2B3000C15 v5.39 lett. Szépen megy 3000Mhz beállítással.
Ha már Ryzenre váltottam kapott egy szép minőségibb házat PHANTEKS Enthoo Pro M-t és nemrég kapott bele RGB Led szalag világítást is.
0
0
0
0
💬 4
Bronson avatar
@FoLey: Én B350 chipsettel használom a 2600-at minden gond nélkül, az X370 is ugyanúgy támogatja az új procikat!manapság a BIOS update gyerekjáték... 😊
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Bronson: Mostanában meg már amúgyis elég ritka hogy ősrégi biossal kapnád meg az új alaplapodat.

+ BIOS update nem árt memóriák miatt. De könnyű elvégezni való igaz.
0
0
0
0
Bronson avatar
@19ati93: a 3xx chipsetes lapokból volt amiken még gyári bios volt amikor a boltba kerültek és sokan nem tudták használni a ryzen 2xxx procikat, de a boltban azt kérhetted hogy update-eljék a biost vagy az amd postázott neked egy procit hogy magad megcsináld...manapság már egyszerűbb 😊
0
0
0
0
FoLey avatar
@Bronson: Igen tudom hogy támogatja meg frissebb BIOS kell neki. De én a harmadik generációs Ryzenre leszek kíváncsi hogy az én alaplapom kezelni fogja.
Sajnos vásárláskor tudtam hogy erre fogok számítani,de pénz miatt 1600X lett belőle.
0
0
0
0
19ati93 avatar
Már megtettem. FX után jól is jött. 😃
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
Sziasztok!
A napokban kezdtem el nézegetni az AMD Ryzen processzorokat (eddig sosem volt AMD -m). Nekem a AMD RYZEN 7 2700X tetszett meg. Az a kérdésem, hogy megérné-e váltani?
Esetleg alaplapot, memóriát, videokártyát tudnátok ajánlani hozzá?
0
0
0
0
💬 4
Andor1997 avatar
@Gyrger72: Szokásos kérdés:Mennyi pénz van rá? 😃
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@Andor1997: Főleg az alaplap lenne a lényeg azon belül is a chipset (melyik illik hozzá?).
Árban 200 körül.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Gyrger72: Hát ahogy látom találtál már a terveknél alaplapot hozzá,meg videókártyát is,szerintem az úgy pont megfelelő.
Egyébként pedig, hát ez egy hülye tanács lesz,de felmész árukereső nevű oldalra,ott beírod alaplap.Bal oldalt beállítod,hogy AMD és hogy AM4 foglalatút dobjon ki.Ezután jobb fent a találatok felett több féle módon rendezheted el őket,igazából tényleg csak az szab határt,hogy mennyit költenél rá.Azon belül a 400-as szériából válogass ,azok újabb modellek.Ramokra nem mondok semmit ,bár elvileg mindnek jónak kellene lennie,de vannak néha AMD szinten furcsaságok,szóval azt a tanácsot rábízom másra. 😃
0
0
0
0
Bronson avatar
@Gyrger72: Egy jobb B450 vagy akár X470 alaplap, memória minél magasabb órajelű, manapság már nincs sok gond a kompatibilitással sem.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Nem tudom ide illik-e ez a videó, de érdekel engem is, hogy mi a véleményetek. Most találtam, új lehet a srác, de nem kérdez hülyeséget.
0
0
0
0
💬 2
bukta2 avatar
@Kish24: Érdekes videó,és jogos amit mond.De az intel közeledő processorai +30% tejlesítmény növekedést igének a jelenlegihez képest,ha ez igaz akkor az intel megint odavág az amd nek és megint előtte lesz jópár lépéssel (teljesítményben) de ár/érték arányban viszont lehet az AMD lesz a nyerő,de mivel ez nekem magas így csak leírtam a véleményem,ne vegyétek kenyérnek! 😀
0
0
0
0
gaborw avatar
@bukta2: 30%? Nagyon naiv vagy! 😉
0
0
0
0
Sztrelok avatar
@rambustibi78: Ez jó hír 😀
0
0
0
0
Tejbepapy avatar
Heh, Ryzen, örülök ha a jövőben használt alkatrészekből össze tudok valami kevésbé bűzlő szemétdombot rakni.. 😆
0
0
0
0
Akos_91 avatar
Hali igen tevezek AMD Ryzen procit venni eléggé ütős gép lesz ha össze lesz rakva 😃 😀 😉
0
0
0
0
no avatar
Én szeretnék váltani szívesen AMD Ryzen 1800k-ra.. ahogy utánna olvastam,úgy kiderült,hogy ez a processzor egy jó Asus gtx strix 1050 ti-vel akár még 10 évig is elvinné a játékokat... de nem biztos.. de ha megnézzük akkor ha ez a 2 már megvan egy jó géphez már csak ram kellene kb 24gb DDR3 v. 16gb DDR4 teljesen elég is lenne szerintem 10 évnyi játékra.
0
0
0
0
💬 7
Sztrelok avatar
@domchannel: Őőőőő........ rendben.
0
0
0
0
Puffin avatar
@domchannel: AZ igen! 😃
0
0
0
0
no avatar
@domchannel: 1800X-hez inkább GTX 1070 vagy 1080 Ti. DDR3 RAM pedig nem kompatibilis.
0
0
0
0
19ati93 avatar
@domchannel: 1050tivel mediumon se mindig kapsz 60fpst nem még 10évig 😆

mondjuk komment 1éves de na
0
0
0
0
no avatar
@19ati93: Azóta megváltozott a véleményem. Egy Ryzen 7 2700x-et vettem,egy GTX 2080-al,és 16 gb ddr4 es rammal ami 3200 mhz-es.
0
0
0
0
19ati93 avatar
@domchannel: Na azzal jó pár évig gondod se lesz. 😃
0
0
0
0
Hunork avatar
Kezdődik... 😎
Intel+ NV meg AMD + AMD... jujj. Kábé 15 éves story. azaz it was a long, old story...😂
Én vígan elvagyok i5 és RX 480-al...
Amúgy a Ryzen 1500X/1600 egy nagyon jó vétel hosszabb időre.
0
0
0
0
no avatar
Jó ez a ryzen, csak az a helyzet, hogy egy mondjuk i5-6400 vagy 7400 is elég a mai játékoknak és még egy ideig biztosan az is lesz 50 000Ft, max 60 000Ft-ért. Aki, mint pl én is év elején elindult az intel útján és vett socket1151-es alaplapot annak nem éri meg váltani amd-re hisz ott tart ahol a part szakad, semmi megtakarítása nincs rajta... Sőt, lehet kicsit minuszban jön ki az aki vált, na ezen viszont meglepődtem 😲 Meg hát még friss a dolog, kis támogatottsága van még egy intelhez képest szóval ez is csak ellene szól. Alapból az amd jó, ha sikerült volna megtakarítanom valamit vele akkor már váltottam volna ryzenre az biztos. Egyetlen nagy előnye van amiért ezer köszönet. Észre vehetően lejjebb tolta az árakat, mikor ryzen előtt néztem az imént említett intel i5 procikat hát nem álltak meg 60 000Ft alatt, sőt volt ahol 70 000Ft-ba is került. Ez is csak azt jelentheti, hogy a ryzen jó, csak most oly mind1 ki mit vesz mert mind2 ugyanúgy megéri, bár az én esetemben az intel éri meg.
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@kiskeni: Igen AMD procit érdemes deszkával együtt számolni, nem beszélve arról hogy AMD-s deszka (ami jó is) elég szegényes az Intel-hez képest.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Jaja. Az egy másik hátrány. A mostani lapomon még USB Type-C csatlakozó is van szóval jó cucc. Nem is válnék meg tőle egyenlőre. Mondjuk eleinte voltak gondok, bekapcsolásnál bootolás közben (nem Winboot) kikapcsolt ha huzamosabb ideig ki volt kapcsolva előtte, másodszorra már hiba nélkül bekapcsoltam. Gondoltam, hogy táp hiba is lehet, de nem az mivel az is frissen jött meg nem sokkal az alaplap megérkezése után. Ez egy chieftec force cps-500s táp. Végül csináltam egy bios frissítést, az csökkentette a hibák számát és mikor kinyomtam a fast boot-ot az meg is szüntette. Számomra mondjuk ennek az alaplapnak a biosa olyan barátságtalanul néz ki csakúgy, mint a hozzá kapott CD-n levő illesztőprogramok.
0
0
0
0
YoRHa 2B avatar
Ha lesz értelmes Ryzen R3 jó árban akkor lehet.. bár RAM ot is venni.. sokba van 😆
0
0
0
0
wolf0914 avatar
AMD-t ? soha 😃 Intel + Nvidia 4 ever
0
0
0
0
💬 8
hashimoto avatar
@wolf0914: fanboys 4 ever
0
0
0
0
Zoli869 avatar
@wolf0914: Ebben sem Amd van mi ? https://gepigeny.hu/user/wolf0914/eszkozok/43714 Bírom az ilyen hozzászólásokat teljesen mindegy hogy mire van használva a megadott gép. Akkor hogy is van ez ? 😀
0
0
0
0
FoLey avatar
@Zoli869: Majd az user megmondja,hogy miért hogy is van ez. 😃
0
0
0
0
Zoli869 avatar
@FoLey: Izgatottan várom a választ 😆 😂
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Zoli869: Zoli, mosd meg a szemed, az egy Intel Athlon II és egy Nvidia Mobility Radeon GTX 4200. 😆
0
0
0
0
Zoli869 avatar
@hashimoto: Bocsánat elnézést kérek engedélyt meghunyázkodni. 😀 😂😆
0
0
0
0
Floriian avatar
@wolf0914: Gondolom te is abban a tudatban élsz, hogy Intel+NVIDIA sokkal jobban müködik együtt, mint Intel-AMD kombó 😃
0
0
0
0
SepordJani avatar
@Floriian: Én tapasztaltam is hogy jobban működik együtt az Intel és az nvidia, mint az Intel és AMD! 😃
i5 mellett volt egy Radeon R7 260x-em, mindig volt vele valami fagyás, vagy pl tv-re kötésnél bekékült a tv képe.
A vidikari Biosfrissítése a gyakori fagyásokat valamilyen szinten megoldotta, de nem teljesen.
Nvidiára váltás óta ezeket nem tapasztaltam.
Hozzáteszem hogy haveromnak is egy ugyan ilyen radeonja van egy i3 mellett és neki sosem volt különösebb baja vele.
0
0
0
0
griff55 avatar
Ideje már gondolkodom a 6 magos FX-em lecserélésén, nem mai darab már... Ha lejjebb mennek a magyarországi árak is a ryzennél akkor mindenképpen elgondolkozom a vásáron. Végre versenyképes alternatívát nyújt az AMD az intellel szemben.
0
0
0
0
💬 1
bukta2 avatar
@griff55: Igen a ryzen ek végre jól sikerültek! Sztem az AMD -t fellendítette a konzolokban lévő amd chip szett és minden konzol eladásból láttak ugye pénzt ők is így valószínű betudott szálni a versenybe de ez megint addig tart amíg nem jön az intelnek a coffee lake ott az i5 is már 6 mag 12 szál lesz ha a pletykáknak hihetünk. De meglátjuk a ryzen ek is csak fejlődhetnek mert még gyerekcipőben jár.most jöttek ki.
0
0
0
0
Hunork avatar
Igen, jövőre platform csere céljából, ha lesz elég zseton 😀
0
0
0
0
Bonnie and Clyde avatar
Szerintem az I7 megbízhatóságát nem könnyű cserélni ennyi magabiztos ideje után sem.
0
0
0
0
no avatar
Maradok az intelnél. 😀
0
0
0
0
Liptik avatar
Azért ez a szavazat 😆 inkább hozzá sem szólok, lehet i7 lesz, vagy ez a Ryzen. Tehát talán.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Ezt márkafüggetlenül mindenre értem.
Kb minden a magas órajelek miatt melegszik ennyire.
Egy 10 éve még a 3.2Ghz számított nagy teljesítménynek.
0
0
0
0
Levwi avatar
Én már váltottam és nem rossz amit tud. [LINK]
Nem hiszem, hogy gyenge lenne itt a játék optimalizálásokkal van még gond de majd kialakul.
Esetleg ha kellene még valamilyen teszt tudok nektek csinálni.
0
0
0
0
Tyrion Lannister avatar
Én abszolút nem tervezek váltani. Sem keretem, sem szükségem nincs rá (nem akarok mindent maxon futtatni).
0
0
0
0
hashimoto avatar
Nemtudom a Ryzen mennyire melegszik, de nekem még 4.7GHz-en is 61-65fok közt megvan. (Amúgy 4.4GHz-en használom, 1.284V-al. Nekem itt is stabil.)
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Azért az jó lenne ha a teljesítmény 4Ghz alatt is meglenne. Így 4.5ön azért elég jól tudnak melegedni a szekerek.
0
0
0
0
Legion avatar
Piero: Csak az ő szintjén válaszoltam, ennyi.
0
0
0
0
cszolee79 avatar
Majd amikor emberi áron lesz 4+GHz 6 vagy 8 magos i7, olyat veszek.
AMD-t meg akkor, amikor piacvezető lesz és mindenki azon fejleszt, nem Intelen.
0
0
0
0
Puffin avatar
Legion: miért? Te vagy az?
0
0
0
0
Legion avatar
Pokman:
Legion az ilyen embereket utálom a legjobban
Oszt akkor mivan? Te vagy miniszter vagy mi?
0
0
0
0
xeon pc game avatar
Jó lett a Ryzen ha most építenék gépet ryzen 5 1600x elgondolkodnék talán de a mostanit is inkább eladom nem használom ki heti 3,4 óra játékra van időm azért meg felesleges egy ilyen gép. Balaton partól 1km lakom itt a nyár peca, strand.ijászat inkább egy új Kassai íjat veszek.Viszont aki most épít pct van végre választék😀
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
Nem rossz eredmények, főleg hogy olcsóbb mint egy i5k, és hozza ugyanazt a szintet, de néhol az i7-eket is eléri. Jó lesz ez, a következő széria már ajálnlott lehet
0
0
0
0
lived avatar
"Talán"
Egyelőre alapból nem akarok cpu-t váltani, mert ami most van az még bőven elég nekem mindenre.
De ha egyszer váltanék akkor biztos körbenéznék rendesen.
Én amikor a mostani procimat is vettem, megnéztem mind két oldalt ki mit ajánl. Akkor ár-érték arányban nekem ez érte meg legjobban.
Ha netán egy pár év múlva ismét gépet fejlesztenék és a Ryzen procik jól muzsikálnának akkor nincs kizárva hogy azt vennék.
Nálam nincsen márkahűség és hogy ez jobb mert az a cimke van rajta. Teljesítményt figyelem ill. hogy a pénztárcámnak mennyire felel meg.
0
0
0
0
NSD4rKn3SS avatar
Megjöttek az eredmények: [LINK]
0
0
0
0
NSD4rKn3SS avatar
Ati8821
Csak a fogyasztása az ami nagyobb, de ez érthető. Árban szerintem egész jó helyen lesz, a már megjelentekből kiindulva.
A kérdés csak az hogy laptopokba mit szánnak majd, feltéve ha ugyan úgy hordozható gépet szeretnél. 😀

Szerintem csak az APU-k lesznek majd cipelhető formában, vagy még talán "gamer"/drágább kiadásokban előfordulhat egy egy komolyabb CPU-s megoldás.
(Nem nagyon követem a hordozható piacot.)
0
0
0
0
NSD4rKn3SS avatar
Ati8821
Nem tudom mennyire adsz mesterséges tesztekre, általába a userbenchmark nem rossz összehasonlítás alap.
[LINK]
E szerint nem lenne belőle hátrányod. 😀

Szerk.:
De azért még várj egy kicsit szerintem mielőtt vásárlásra adod a fejed. 4 mintából nem nagyon lehet pontos összehasonlítást generálni.
0
0
0
0
NSD4rKn3SS avatar
Én személy szerint várom a mai infókat hogy mit hoz a teljes Ryzen 5 felhozatal, még 3 óra 45 perc és dőlhetnek az infók, ha számomra kellő teljesítményt hoz, lehet váltok a 6700-ról egy r5 1500X vagy 1600-ra ha az árak is úgy hozzák és nyereségesen tudom zárni a napot. 😃

A spórolt pénzen meg végre lecserélhetem a tárhelyeimet.

Spoiler!
Szerk:
iPon-ra már fel is került az 1600 és az 1400.
0
0
0
0
Pokman avatar
A 3Dmark benchmark szerint az i7-6700k jobb mint ez a ryzen valami
Legion az ilyen embereket utálom a legjobban
0
0
0
0
zsivko avatar
A 3DMark nem feltétlenül fedi a valóságot
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció