Tervezel AMD Ryzen processzorra váltani?

2017. March 30., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 480
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Legion avatar
A 3Dmark benchmark szerint az i7-6700k jobb mint ez a ryzen valami, szal szerintem elég kétes hogy azt leváltsam egy gyengébb procira 😆
0
0
0
0
csuz-li avatar
Nekem sem jutott még eszembe, hiszen a mostani processzoromat sem használom ki teljesen, akkor meg minek vegyek újat csak azért, mert megjelent egy új?

LordSzalko: Egyrészt közelebb van a 60-hoz, mint a 30-hoz. Egyébként azért van bennük AMD, mert egyrészt nekik volt egyedül olyan üzletáguk, ami egyedi processzorok veretezésével foglalkozott, míg az többieknek, beleértve az Intelt, nem volt olyan. Bár ez ugye nem jelenti azt, hogy az Intel ne tudott volna egyedit gyártani, csak ugye az idő. Másrészt az AMD tudott egyedül olyan modern architektúrájú VGA-t adni, ami a hardver-közeli programozást lehetővé teszi, ráadásul IGP-ként, ami nem kis előny. Ilyen az Nvidia-nak eleve nincs, az Intelé meg sokkal gyengébb. Itt maximum a mobilprocesszorok gyártói tudtak volna még labdába rúgni, de az új konzolok indításakor még egyrészt ők sem álltak erre teljesen készen, másrészt épp a mobilpiac is felfutóban volt, szóval nekik meg kapacitásproblémákkal is meg kellett volna küzdeni.

ddkk22: Az ár másodlagos. Egyrészt mind az Intel, mind az Nvidia amúgy is sokkal magasabb haszonkulccsal dolgozik, mint az AMD, így eleve van miből engedni, másrészt egy előre fixált mennyiség eladásakor sokkal jobban tervezhetőek a költségek, szóval ilyen értelemben az ár rugalmas. Viszont tény, hogy mivel sem az Nvidia, sem az Intel nem rendelkezett a szükséges technológiával, ezt ki kellett volna fejleszteniük, ami bizony megdrágítja a dolgot, de nagyobb baj, hogy időbe is telik, ami ilyenkor sokkal fontosabb szempont.
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Én sem szándékozom váltani elvagyok a jó kis I7 5820K-val! 😀
0
0
0
0
gamerINSANEdad avatar
A két éve vásárolt i7 4790K még jó lesz egy darabig. Úgyhogy a 61%-osok táborát erősítem. 😜
0
0
0
0
Kimi no Na wa avatar
Nem tervezek váltani. i7-7700K jó pár évig ki fog szolgálni engem. Ha meg esetleg még is oda kerülnék hogy váltás lenne, akkor is az i7 részlegnél maradnék.
0
0
0
0
winrar avatar
Nem tervezek Ryzenre váltani. Egyelőre az i5-4460 nekem mindenre bőven elég, gyakorlatilag nincs olyan teljesítményigényes dolog (játék, videorenderelés), ami leterhelné teljesen.
0
0
0
0
hashimoto avatar
LordSzalko: "a top játékok közelebb vannak a 20 fps-hez mint a 30-hoz"


0
0
0
0
kornel244 avatar
LordSzalko Azért a konzolokban elég ratyi Cpu van(és ez nem fletéten az AMD hibája) a mostani AMD procikhoz nem nagyon lehet hasonlítani...
0
0
0
0
ddkk22 avatar
Azért van a konzolokba amd proci, mert így az olcsóbb.
0
0
0
0
no avatar
ichigo23619: Igen AMD-re építenek, látszik is, a top játékok közelebb vannak a 20 fps-hez mint a 30-hoz. Erőltetik amit nem kellene.
0
0
0
0
ichigo23619 avatar
én majd ryzen 1700X et veszek minimum.
ráhúzok kicsit az órajelre oszt ugyanannyival megy mint az 1800X és spóroltam 50ezret.

a konzol gyártók is AMD-re építenek tehát maradok annál. 😃
0
0
0
0
zsivko avatar
Én nagyon akartam egy ryzen 1700x-et, de nagyon olcsón tudtam szerezni 7700k procit. Hétfőn jön meg az alaplap és a ram. Addig darabokban várakozik a drága.
https://i.imgur.com/ECph4BC.jpg
0
0
0
0
vkristof01 avatar
Haha... az kéne még csak 😆 Amúgy hozza a teljesítményt kreatív feladatokban és jó az ára, amennyire tudom a fogyasztása is, de én már csak xeont veszek... még játékra is.
0
0
0
0
djsiegfried avatar
Ezzel én is így voltam. Nem bántam meg, hogy FX8350ről i7 4770-re váltottam..
0
0
0
0
Mr4r0n avatar
Eddig mindig AMD procis gépem volt, ennek ellenére habozás nélkül váltok Intelre jövő héten 😀
0
0
0
0
r2d2 avatar
https://www.pcx.hu/AMD-Ryzen-7-1700X-VS-Intel-Core-i7-7700K-STRIX-GTX1080-A8G-GAMING
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Én Intel párti vagyok továbbra is,de fogadtunk haverommal,hogy összevetjük majd az R7-et a 7700K-val 😃 Jó darabig nem szándékozok AMDre váltani.
0
0
0
0
Puffin avatar
Nem áll szándékomban! Legközelebb Tiger Lake vagy utána valami procira váltok ha nem nyom valami ütőset addig az AMD...
0
0
0
0
TeMeRolEee avatar
Ha előbb jött volna, akkor most nem a 6600K lenne a gépben 😀
Az se ártana, ha a memóriagyártók nem kartelleznének és mondjuk NORMÁLIS áron adnák a DDR4-es ramokat....
Ha esetleg több kraft kell (munka miatt) és lesz rá keret, akkor lehet megkapja a mostani konfigomat a húgom, én meg beruházok egy Ryzenre 😃. Bár valszeg az majd már a Zen+ lesz...
0
0
0
0
Zoli869 avatar
Vennék ha tellene rá , persze várnék hogy "kiforrja magát" de mivel most született meg a fiam így nálam az az első.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
Jobban húz a szívem a kaby lake felé,még egy i7 7700k sem drága ha úgy vesszük.
0
0
0
0
kornel244 avatar
Én váltottam de azóta már túl is adtam rajta, pontosában haverom átvette tőlem de én rendeltem magamnak 😃 Amúgy én később sem tervezek azt venni.
0
0
0
0
Janko95 avatar
Tervezek, de még jóval később, várjuk még a beárazódást, jobb árakat. Személy szerint nekem tetszik a Ryzen, és alapból egy AMD konfigot építek, később ugyanis még jobb teljesítményt hoznak majd ki belőle, az új technika miatt vissza fogja pár dolog, pl. az op. rendszer is, de a jövőben szerintem iszonyat jó lesz, úgyhogy biztos hogy váltani fogok. 😀
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Nem olyan rég gondolkoztam R3 vagy valami FM4 APU-n, de most megint az i3at hajtom, úgyhogy nem kell.
0
0
0
0
ppista avatar
Nem tervezek AMD Ryzent venni,mert már így is van egy jó gépem.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
Egy későbbi generációra elképzelhető, hogy váltok
0
0
0
0
hashimoto avatar
Talán, majd ha a mostaniból kifogy az erő. 😃
0
0
0
0
Larten avatar
leeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeel nem
0
0
0
0
Krissz avatar
Najó leszek én az első 😃

Nem tervezek AMD Ryzen-t venni.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció