Anime

Szerző: bulldog95, 2009. November 06., téma
Fórum » Film, sorozat
Hozzászólások: 7 643
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
jozsefgyorfi avatar
visor261: Tudom, hogy én kezdtem, de inkább maradjunk a magyarnál 😜 . Nem megy a német 😆 .
0
0
0
0
SuperPuma avatar
4 kép 1 szó beütésű a dolog
0
0
0
0
visor261 avatar
Ich möchte gut anime. Was empfehlen Sie mir? Velen Dank für die Hilfe! 😃
0
0
0
0
X9K338DA avatar
Én szemmel tartom a témát, de hozzá csak akkor szólok, ha van mondanivalóm is. Egyébként meg ezekben a tesztekben be vagyok lőve 8-10 helyes válaszra. Az említésre sem érdemes.
0
0
0
0
xoki avatar
Az is lehet hogy nem regisztrált tagokról van szó 😃
0
0
0
0
jozsefgyorfi avatar
xoki: Nincs különösebb oka, csak, ahogy megláttam az eredményt egyből angolul kezdtem el gondolkodni azon, hogy mit mondjak és ez lett belőle 😜 . Amúgy a többiek biztos páran inkább csak olvasók és nem igazán írnak vagy éppen csak nincs mit írjanak 😀 .

GodSie: Mostanában ez van 😀 . Felteszem egyeseknek más dolguk is van, míg mások pedig feljárnak olvasni, de egyszerűen nem tudnak mivel hozzászólni és a többi 😃 ...
0
0
0
0
GodSie avatar
na majd én is aktívabb leszek ,de most hív a Hentai jó éjt 😃DDd
0
0
0
0
xoki avatar
jozsefgyorfi: 1 more correct answer and you get "awesome", sad... 😃
Btw mé angol? 😃

GodSie: jó kérdés

(megjegyezném, hogy látom hányan és mely országból töltik ki a quizt, szóval komolyan kik ezek a stealth be lévők, akik kitöltik de sose irnak ide 😃 )
0
0
0
0
GodSie avatar
ALig van animés gyerekek mi van itt 😃D
0
0
0
0
jozsefgyorfi avatar
I've got "Hmm, not bad" (73%) . I've got wrong 4 out of the 15 question. This one was harder for me than the others, but I guess the difference is in our tastes 😀 .
0
0
0
0
jozsefgyorfi avatar
xoki: Pontosan 😀 .

btw: Nem tudom, hogy ki mennyire szereti a Re:Zero animét, de ami a saját véleményemet illeti, le a kalappal a 18. résznek. Subaru egy csomó változáson ment át a személyiségét illetően a sorozat kezdete óta, de végre elérkeztünk arra a pontra, ami remélem már csak felfele visz. Az egész rész lényegében Rem és Subaru párbeszédére épül és végre hála Rem-nek Subaru visszatért az úgymond igazi énjéhez, miután minden epizód után egyre mélyebbre süllyedt.
0
0
0
0
xoki avatar
jozsefgyorf: ummmm Ansatsu Kyoushitsu? csak tipp 😃

btw azt a párnát egy csaj öleli, csak a kezét nem tudtam lephotoshopolni 😃
0
0
0
0
jozsefgyorfi avatar
Hát olyankor megpróbálom minden hatalmammal átkutatni az emlékeimet az animékről, amikből lehet választani és eldöntöm, hogy melyik a legvalószínűbb, de az a 87% bizonyítja, hogy se a google se az akármilyen gondolkodás nem segít ha valamiről nem tudsz semmit, tehát szerintem ez így jó 😜 .
Például ott van az egyik kérdés, amiben van egy kép egy animéből és csak egy kéz van rajta, ami rámutat egy olyan cuccos párnára, amire rá van rajzolva egy karakternek a vonalai 😀 . Majd várom mikor kiteszed az eredményeket, hogy mi mi volt 😃 .

Amúgy például itt van ez, szerintem elég célravezető 😀 :
https://kepfeltoltes.hu/160731/314746101Untitled_www.kepfeltoltes.hu_.png
0
0
0
0
xoki avatar
Na de akkor olyankor mi van amikor nem animéből van a kép, hanem csak tárgyak (pl az elsőből: alma, halálisten, füzet)? Csak tippelsz ha nem tudod? 😃 Nem tudom elképzelni, hogy bír segiteni ott a google

Jut eszembe: Készül a 3. is VISZONT! várom az ötleteket, mert kifogytam belőle. Tehát aki tud az irjon egy animét abból pár ismertetőjelet amiből összeállitok egy ilyen képet
pl death note
https://i.quotev.com/img/q/u/16/7/29/hb5er6p4ow.jpg
(remélhetőleg ez feléleszti jobban a témát is 😃 )
0
0
0
0
jozsefgyorfi avatar
xoki: Na igen, de ha az animéből tettél be képet, akkor nem is kell arra a képre rákeresni, de ha ismered az animéket többnyire, akkor elég ha egyenként rákeresel az animékre és össze lehet hasonlítani a képpel. Lehet rajta keresni általában két dolgot: a szereplőket és a megrajzolás stílusát és ha ezek egyeznek, akkor meg is van a válasz 😜 .

btw: 87% 😆 . Amúgy komolyan bocsi, csak még mindig van kettő, amiről fogalmam sincs 😜 .
0
0
0
0
xoki avatar
jozsefgyorfi: kb próbáltam úgy csinálni hogy egyre nehezedjen, szóval akkor sikerült 😃
Btw elvileg csak 2-3 nál segít a google, szóval pont azoknál használtad? 😃

QUIZ #1 válaszok ! 😎
Spoiler!

K-on
death note
neptunia
chihayafuru
bleach
oreimo
fate/kaleid
fairy tail
kokoro connect
kill la kill
konosuba
softenni
steinsgate
to aru
super sonico


btw húúú már van egy followerem 😃
btw2: ki az aki a másodikat hibátlanra csinálta meg? 😲

btw3 😃
Jó animéket keresek amelyek régebbi korban játszódnak. Mindegy milyen stilus csak legyen benne egy minimális comedy és/vagy moe. Pl: gosick
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Ránéztem erre, de kb annyira vágom a témát, mint a verseny szintű táncolást.

Spoiler!
Nagy melegben nem igen tudok aludni...általában ilyesmi történik akkor
https://img05.deviantart.net/513a/i/2016/212/e/0/spw_haku_by_gergely0201-dac44ku.jpg
0
0
0
0
jozsefgyorfi avatar
Tyúha, Meh 😀😉) .
Az első pár könnyű volt, mert ismertem őket és egyből leesett, de utánna elkezdett nehezedni 😀 . Jó párszor kellett tippelnem, de úgy tűnik nem nagyon megy 😃 .
Asszem megpróbálom még 1-2-szer, mert van pár, amire eléggé kiváncsi vagyok 😀, de elsőre nekem is csak 60% lett 😜 .

Szerk: Amikről tényleg fogalmam sincs 😜 : 7,11...

Második próba után 80% és hármat rontottam el. Volt kettő amire rágugliztam, tehát alap, hogy az nem ér, de kiváncsi voltam és volt még egy az elején a kezekkel, amit elsőre nem értettem, de utánna leesett. Most már abba hagyom, jól van ez így 😀 .
0
0
0
0
xoki avatar
Ime a második anime QUIZ! 😃

[LINK]

Ez egy kicsit nehezebb lesz, mert kevés olyan anime van benne amit sokan ismernek. Inkább az én fajtáimból van most a legtöbb mivel más nem jutott eszembe, ilyen stilusba. Ugyebár egy sima kép szerintem nem jó mert google search és kész. Ezeknél nem fog segíteni 😃
(Photoshop skillemet nem kell dícsérni 😆 )
0
0
0
0
BOMB avatar
köszi a válaszokat! 😀
0
0
0
0
jozsefgyorfi avatar
Szerintem a 15 kb jól hangzik, mert nem is túl sok, de viszont nem is túl kevés 😀 .

BOMB: Hellsing Ultimate-et szerintem nyugodtan megnézheted. Nem mondanám ilyesztőnek és egy csomó vér van benne, de a sztori az elég jó 😉 .
0
0
0
0
xoki avatar
Micsoda motiváció tho, 5 képért 😃

Btw több kérdés legyen, kevesebb vagy kb pont jó? Mindenkihez szól aki kitöltötte.
0
0
0
0
nemvagyokitt avatar
Hát elsőre nem is tegnap olyan 8 pontal lett nice, de ma végigvittem 0-100%ra t&e módszerrel 😃
0
0
0
0
xoki avatar
Hát ha kérdezted volna akkor azt megmutattam volna 😃 csak a válaszokat nem 😃 majd pár nap múlva amikor kész lesz a másik lehet felfedem itt őket 😆
gondolom akkor a 100% nem lett meg:
https://i.quotev.com/img/q/u/15/7/7/REAL.jpg
0
0
0
0
nemvagyokitt avatar
Hát ha nincs vagy 30 új bejegyzés akkor cseréli 😃 Spoiler!
(1,2,10,13,14-et tudom biztosra kizárásos alapon a 5,8,11,12 és tippeltem a 3,4,6,7,9,15) és hogy megnézzem mindet az utcsó csoportot többször is váltogattam
0
0
0
0
xoki avatar
Újra kitöltés esetén feldobja a tetejére a személyt (a legalsó hungary az sudosu, az első kettőből az egyik utolsó előtti volt tegnap), és elvileg az eredményt is lecseréli az utolsóra(de ezt nem tudom biztosan, viszont regisztrált személynél biztosan igy van)

most igy néz ki 😃
https://www.kephost.com/images/2016/07/30/asd.jpg
0
0
0
0
nemvagyokitt avatar
Egy teljesen független kérdés: Ha valaki többször kitölti azt nálad 1 személyként logolja vagy többként? 😃
Csak tegyük fel persze... elméleti szinten... mert nem mintha én ezt csináltam volna hogy megnézzem milyen képek vannak a többi eredményeknél... <_<
0
0
0
0
xoki avatar
BOMB: another, deadman wonderland, elfen lied, mirai nikki
Egyelőre ennyi ugrik be

jozsefgyorfi: Persze, csak kicsit tovább tart majd most 2 okból, haldoklik a PC-m, valamint olyan animékből amit régebben láttam nehéz kitalálni ilyen ismertetőjeleket 😃

Ki ez a "ninja" kitöltő aki nem ír eredményt 😃 Kétlem hogy más is lenne magyaroktól akik kitöltik és nem innen szedte a linket 😃
https://www.kephost.com/images/2016/07/30/Nevtelen.png
0
0
0
0
BOMB avatar
horrorosabb, de jó story-val rendelkező animét tudnátok mondani ? 😀
0
0
0
0
xoki avatar
Hatalmas + pont azoknak akik nem kérik a google segítségét a quiz közbe(tehát jelenleg senki nem kérte, mert akkor lenne hibátlan is), mondjuk a legtöbb esetében nem is fog segíteni 😃
Már készül a második quiz, ennyi kitöltés nekem már elég ahhoz hogy megérje csinálni 😆

2017 téli szezonába jön 😃
0
0
0
0
jozsefgyorfi avatar
Hát senki sem tudja, hogy honnan van az az idézet 😆 ? Ezek szerint nem nagyon, legalább is a kitöltők közül 😀 .
btw: Most figyeltem csak jobban, hogy a profilképed a KonoSuba-ból van 😀 . Elvileg egy-két szezon múlva jön a második évad 😃 .
0
0
0
0
xoki avatar
Ikr 😃
Na igen, mondjuk az tényleg nem könnyű ha a karaktert nem látod aki mondja 😃

Btw azért raktam bele hátha csinál videót a quizről 😃 Kb mindegyikről csinált már amit meglehet találni az oldalon, és kicsit komolyabb (tehát nem csak op, bleach, fairy tail, tokyo ghoul, aot stb a válasz 😃 ) Majd tweetelem neki ha nem bukkan rá, vagy más nem ajánlja neki 😆

Aktuális kitöltések állása
https://www.kephost.com/images/2016/07/29/Nevtelen6330e.png
még mindig a te eredményed a legjobb 😃
0
0
0
0
jozsefgyorfi avatar
Ismerem a csávót, hatalmas egy állat 😃 (jó értelemben).

Amúgy az egyik például a hatos volt 😜 . Elolvasom, oké értem, de fogalmam sincs 😀 .
0
0
0
0
xoki avatar
Hát ezért hard edition 😃
PL melyik volt nehéz? Persze a választ nem mondom meg 😃
Igazából azért érdekel mert próbáltam úgy csinálni hogy: kicsit becsapós legyen a válasz kiválasztása ha nem tudod rávágni rögtön, viszont fontos hogy ne legyen félrevezető valamelyik tárgy.
De látom "niiiiiice" lett az eredmény, szóval gj, a többi aki kitöltötte eddig mind "not bad, not bad" et kapott 😃

Aki az utolsót nem ismerné btw 😃 az keressen rá youtuben a lost pause csatornára.
0
0
0
0
jozsefgyorfi avatar
Ne félj járunk még ide, csak nem feltétlenül van mit írni 😀 , de a quiz-ről beszélve szerintem jó volt 😀 . Volt aminél szó szerint fogalmam sem volt, hogy most én ezt kéne ismerjem és megnéztem a lehetőségeket és kb mindet láttam, de még úgy sem akart az eszembe jutni 😃 , ezeket fogtam és megtippeltem 😜 .
0
0
0
0
xoki avatar
Unatkoztam, szóval csináltam egy anime quiz t 😃
Szóval aki szintén unatkozik az töltse ki 😃 (várom az eredményeket, már ha jár még ide valaki a forumra 😃😉
[LINK]
0
0
0
0
jozsefgyorfi avatar
X9K338DA:
Nem is igazán tudom, hogy hol kezdjem. Egy csomó animébe kezdtem bele, de legalább a fele kong az ürességtől és már lassan droppolnám inkább. Besorolnám mindet négy kategóriába:

Jó cucc: ReLife , Orange , Days , D.Gray-man Hallow.
Közepes: Shokugeki no Souma 2 , Nejimaki Seirei Senki , Handa-kun , Kono Bijutsubu , Time Travel Shoujo, Saiki Kusuo, New Game , Tales of Zestria the X , Amaama to Inazuma.
Meh: Fukigen na Mononokean , Qualidea Code , Rewrite , Taboo Tatoo , Berserk 2016 , 91 Days , Mob Psycho 100 .
Szinte már szenvedés nézni: Ange Vierge, Hitori no Shita , Hatsukoi Monster , Servamp .

Az utolsó három kategóriában néhol van egy kis átfedés szóval attól függően, hogy hogyan folytatódik nem biztos, hogy ugyanabban a kategóriában marad. Meg több animénél is úgy jártam, hogy nem volt rossz, de egyszerűen nincs valami sok kedvem folytatni, tehát ezeket majd hagyom maratonozni, mert abban reménykedek, hogy ha nem kell egy hetet várni az epizódok közt, akkor jobban fogom élvezni.
Összességben véve elég gyengus szezon ez szerintem. Mondanám, hogy a tavait jobban élveztem, de őszintén szólva már nem igen emlékszek belőle semmire. Max ha megnézném a listámon, akkor eszembe jutna, hogy ja ez is jó volt, meg ez is.

btw: Szeretnék megemlíteni két anime filmet is, amelyek nem feltétlenül tartoznak ebbe a szezonba. Először is ott van a Koe no Katachi. Megnéztem a trailert és kicsit utánanéztem a történetének és egyből megfogott, de a film csak később jön ki és a DVD verzió még később szóval inkább elolvastam a source material-t (magyarul most nem jut eszembe), ami szerencsémre egy manga volt. Amúgy maga a történet nagyon jó, de néha úgy felidegesítettek azok a helyzetek, na de mindegy. Másodszor pedig ma jön ki a Kizumonogatari anime film trilógia első része DVD verzióban, tehát az is nagyon nézős lesz.
0
0
0
0
X9K338DA avatar
Amúgy kinek hogy tetszik eddig a nyári szezon? Nekem a tavalyi után elég nagy csalódás. Az új cuccok közül csak a ReLife tudott megragadni, de azt lehetett egyben maratonozni a szezon elején, a többiből egyedül a 91 Days-ben látok még potenciált (azt rossz hangulatban kaptam el). A többi új cucc, amibe belenéztem, felejtős.

A folytatások közül a Berserk katasztrófa lett, még a borzalmas ronda CGI animációtól eltekintve is, a hangeffektekkel egészen mellé lőttek, cselekmény pedig teljesen ritmustalan. A Shokugeki no Souma évadként szerintem erőtlenül kezdett. Egyedül a Fate/Kaleid hozta az elvárhatót.
0
0
0
0
jozsefgyorfi avatar
Megemlíteném, hogy a jelenleg futó Nejimaki Seirei Senki - Tenkyo no Alderamin nevű anime nem is olyan rossz, mint ahogy azt gondoltam. Lényegében ilyen katonai, stratégia dolog. A főszereplő úgy mond egy géniusz, amikor stratégiai képességekről van szó és eléggé tetszik maga a karakter. Nem mondom, hogy egyedi, mert már volt nem egy hozzá hasonló, de élvezhetővé teszi a sorozatot. Ami nem tetszik az talán az, hogy néha kicsit túlságosan is ráfókuszál a főszereplőre és a többiek nem nagyon érvényesülnek. Sok alkalommal a többi szereplő csak arra van használva, hogy bambuljanak, hogy micsoda géniusz a csávó és ez így kicsit belerondít a dolgokba.
0
0
0
0
Takumi Fujiwara avatar
rjueikichi: Most hogy mondtad, ki is próbálom 😂
Egyébként ha érdekel egy hasonló stílusú VN, akkor ajánlom a Lucid9-t.
0
0
0
0
xoki avatar
flyaway2: Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!
0
0
0
0
flyaway2 avatar
xoki Láttam már.😃 Az volt az első amit megnéztem. Utána akartam elkezdeni a Stay Nightot, csak ugye.... sokkal gyengébb mint a Zero ezért nem tetszett. De így egy év után, új erővel nézve nem is rossz.
Btw melyik animéből van a profilképed?

X9K338DA Hát, felőlem építhet arra mert a Zerot néztem először, abból meg minden kiderül.😃 Adok egy esélyt majd neki, ha nem lesz más anime a láthatáron.😃D
0
0
0
0
X9K338DA avatar
flyaway2: A visual novel egy másik útvonala. Az eleje tényleg szinte pontról pontra megegyezik, de a(z UBW felől nézve) második évadtól már teljesen más a történet. Egy kicsit majd levon belőle, hogy az első Fate/Stay Night erősen épít arra, hogy nem tudod, mi Kirei kapcsolata a Tohsaka családdal és ki az a szöszi aranypáncélos heroic spirit, ez ki fogja ölni a feszültség egy részét.

Illetve általában véve gyengébbnek tartják az UBW-nél. Szerintem nincs nagy szakadék a kettő között, nekem bizonyos pontokon jobban tetszik, de a színvonal tényleg érezhetően alacsonyabb.
0
0
0
0
jozsefgyorfi avatar
Jó látni, hogy újra él kicsit a fórum 😀 .

zslti234: Azon kívül, amik el lettek mondva, én még ajánlanám a JoJo's Bizarre Adventure-t is. Ha esetleg majd kedved szottyan egy kis komédiára, akkor ott van még a Great Teacher Onizuka is, az is egy hatalmas anime és Onizuka az egyik legnagyobb anime troll karakter, akit csak láttam.
0
0
0
0
xoki avatar
flyaway2: őő ha jól emlékszem akkor az unlimited blade works eleje az majdnem megegyezik a fate stay night-al. (másik történet, egy hely és karakterek stbstb, régen láttam 😃 )
Persze attól még érdemes megnézni. Csak nagyon fura lesz a graf 😃

Btw a Zero-t már láttad?
0
0
0
0
flyaway2 avatar
HELP! Megnéztem a Fate/Stay Night Unlimited Blade Works-t és az lenne a kérdés, hogy megéri-e megnézni utána a sima F/Stay Night-ot? Vagy ezt már benéztem?😃d
0
0
0
0
visor261 avatar
Ha szereted a körömrágosakat akkor code geass, overlord, baccano, fma, log horizon ... és a gintama arch-okban vannak de az úgy jó ha az elejétől nézed.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció