Tuning műhely

2008. October 05., téma
Fórum » Asztali PC
Ide minden jöhet ami a PC tuningolásával kapcsolatos.

Kérjük nem linkelni, max bemásolni.

Mindenki csak a saját felelősségére tuningoljon, az oldalon elhangzott ötletekért / okozott károkért sem az oldal, sem az ötletadó nem vállalja a felelősséget!
Hozzászólások: 6 309
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
zsoltika12 avatar
egy ido utan ugy is fogg kelleni huzni.de most komojan birni fogja a huto vagy ajajatok valami mast.de aze ne legyen tul draga sem valami jo kis popec hutot akko.
0
0
0
0
demi3223 avatar
Hát én se értem.Az enyém az keves de nekem lene quadom akkor már nem sínák.😃
0
0
0
0
pomrum avatar
A hűtő az jó, de ha addig húzod a procid még ha menni is fog nagyon rövid életü lessz. (Nem értem miért kevés alapból egy quad?)
0
0
0
0
zsoltika12 avatar
mit szoltok ez ''Cooler Asus Silent-Knight-AL'' jo egy q6600 -asra max 3600mhz re huznam jo lenne ra fesz emelesel egyut??😕
0
0
0
0
Szamp avatar
kösz a tanácsot de azért 1850mhz ra felhúztam. Az gondolom még semmit se ér!
0
0
0
0
pomrum avatar
Hát ha úgyis elviszik akkor inkább hagyd, mert mindig ilyenkor romlik el ez törvényszerü.
0
0
0
0
Szamp avatar
hi.
A régi gépemben amd sempron 3000+ dobog ami 1.81 ghz müködik! Kicsit felakarnám húzni.De meg halasztani nem akarom mert holnap jönnek érte!De elötte még kicsit meg akarom futtatni!
Mennyire húzzam fel?
0
0
0
0
Roland avatar
a videokártyámat szeretném húzni szerintetek mennyit lehet pontosan? Gpu: 550 mem órajele: 800
0
0
0
0
dave500 avatar
Tudom hogy csak NV-hez jó😃
0
0
0
0
pomrum avatar
Az nTune az nvidia karinál jó, a 10-15% húzás pedig minden videókártyára igaz.(Kivéve az overclocked version-ok)
0
0
0
0
MaliDual avatar
Az ATI Radeon 9600 pro -mat meddig húzhatom? +10-15%? Aktív hűtésű.
0
0
0
0
Roland avatar
feltelepítettem az nvidia nTune-t és semmi indítóikont nem rakott ki ez helyes? magától használja a gép?
0
0
0
0
MaliDual avatar
És a RivaTuner -el hogyan lehet húzni a vidókártyát?
0
0
0
0
dave500 avatar
MailDual: az csak NV-hez jó!
0
0
0
0
Roland avatar
feltelepítettem az nvidia nTune-t és semmi indítóikont nem rakott ki ez helyes? magától használja a gép?
0
0
0
0
MaliDual avatar
Az ati kártyához is jó?
0
0
0
0
dave500 avatar
Nos én az nvidia nTune-t javaslom
0
0
0
0
Roland avatar
valaki nem tud nvidia progit videókártyámat szeretném húzni de nincs programom! olyat mondjatok lécci amit könnyü kezelni! köszi
0
0
0
0
dave500 avatar
Bocs, de én nem nagyon tudok neked ebben segíteni. Max annyit tudok javasolni, hogy nézd meg van-e olyan hogy mentés mert általában- ha húzod Catalyst-al akkor el lehet menteni, mint egy profilt.
0
0
0
0
MaliDual avatar
Válaszok Vagy valami más progit nem tudtok?
0
0
0
0
demi3223 avatar
Nem tom én is találkoztam már ezzel a problémával.
0
0
0
0
MaliDual avatar
Hello
Miért van az hogy az AtiTool -al húzom a videókártyát a kivánt frekvenciára és rákattintok a Set clock -ra és húzva van a kártya de ha kikapcsolom vagy ujraindítom a gépet akkor visszaáll az eredeti frekvenciára mintha nem is húztam volna.
0
0
0
0
Roland avatar
hát szerintem az egész gépet! ezen a gta4 soha nem fog sajnos elindulni!
0
0
0
0
no avatar
helosztok

az lenne a kérdésem számotokra hogy van egy intel celeron 2.4 1 magos procim nVidia 7600GT videokártyám 512mb és 1024mb DDr ramom mit kellltegyek hogy menjen rajta a cod 5 és a gta 4 persze alapkonfiguráción és tuningal mert nem akarok sokat ráldozni



köszönöm a válaszotokat előre is
0
0
0
0
no avatar
Mag órajel
750
Mem. Bus
256
Mem. órajel
2000

Egy HD4670-es...
A CCC a memória órajelét csak 1000 Mhz-nek tartja...
Ezeket az adatokat egy oldalon néztem...
0
0
0
0
pomrum avatar
MaliDual írta:
sziasztok!
Van egy intel e2160 dual core 2x1800MHz es procim de 1827 re húzva és úgy megy max 40 °c ha játszok. szerintetek meddig húzhatom még??


Olvasd el a 133-as hozzászólást!😉
0
0
0
0
MaliDual avatar
sziasztok!
Van egy intel e2160 dual core 2x1800MHz es procim de 1827 re húzva és úgy megy max 40 °c ha játszok. szerintetek meddig húzhatom még??
0
0
0
0
pomrum avatar
általában 15% a maximum plussz ahol még nincs gond, a hűtő az itt még másodlagos.
0
0
0
0
demi3223 avatar
Nem tudná nekem megmondani valaki h a videó kártyámat meddig lehet terhelni gyári hűtővel.??????????????????????
A videó karim:Sapphire Radeon HD 3870 Gddr4 512MB
0
0
0
0
MoonW avatar
mddani573: a legelején az Advanced-t kell bejelölni és aztán a Next gombra katt.
0
0
0
0
pomrum avatar
Erre inkább eleminator vagy roberto888 tud neked válaszolni ők a nagy ati-sok.😀
0
0
0
0
pomrum avatar
Használd a beállítás varázslót! Ez mindig optimálisan állítja be.
0
0
0
0
MoonW avatar
Az utóbbi kérdést érdemes új témába helyezni!
0
0
0
0
eleminator avatar
Felelősséget nem vállalok a dologért, sem pedig azt se, hogy menni fog! Én véletlenül jártam így egy 1 hónapos alaplapommal, amikor a csavarhuzó lecsúszott a prociventi felhelyezésekor! A Gép ennek következtében nem működött, s a bolt szervizében nem vették észre. (Bár abban a boltban, ha az eredeti ár 3%-val többet fizettél vásárláskor, az előzetese 2 órás vizsgálaton nem bizonyították be a szándékos rongálást, kicserélték a terméket azonnal)
Na a tipp a processzor foglalat környékén, egy ilyen 1-2mm-er ellenállást kell kipiszkálni, lehetőség szerint olyat, ami funkciónálisan is befojásol! Lehetőleg, úgy, hogy a Nyákban vizuálisan kárt ne okozzon! Nekem Via KT400-as és Nforce2-es Socket A-s AMD alaplapoknál bejött!!!
0
0
0
0
MoonW avatar
Mindenki csak a saját felelősségére tuningoljon, az oldalon elhangzott ötletekért / okozott károkért sem az oldal, sem az ötletadó nem vállalja a felelősséget!
0
0
0
0
pomrum avatar
Szerintem megadhatod neki eleminator, ha neki szíve vágya kinyírnia gépét az ő dolga. Természetessen nincs felelősség!!!
0
0
0
0
eleminator avatar
mddani573 írta:
írd már le azokat az ötleteket pls 😜😃


Nem fogom megadni, mert más pénzével és gépével nem játszok!!!! Még ha könyörögsz akkor sem!!!
0
0
0
0
demi3223 avatar
Nem tudja valaki h hhogy kell felhúzni a az én procimat. mert nem tudtam rájönni.
THX a választ.
0
0
0
0
eleminator avatar
mddani573 írta:
most költöttem el az összes pénzem a vgara 😃 és nemrég vettem az alaplapot. csak akkor nem lestem meg, h x16os e mert azt se tudtam, h létezik x4 😆 😃

Általában 1db 16x-es van, de már láttam 2db-ot is egy alaplapon, valamint 8x, 6x, 4x, 2x és 1x vannak változó számban és arányban
0
0
0
0
roberto888 avatar
Így van. Jobb ha nem bántod. Inkább vegyél olyat ami tudja a 16X PCI-e-t.
0
0
0
0
eleminator avatar
Ja és igen a lila csatoló a pci-e csatoló!
0
0
0
0
eleminator avatar
mddani573 írta:
most az alaplapomnak milyen vga foglalata van? pcie .x4 vagy x16?? mindenhol mást látok.... de a foglalat szine lila.. akkor ezekszerint x4 :S. valahogy nemlehetne felhúzni x16 ra? 😃 vagy ha nem akkor mivel tehetem tönkre az alaplapomat úgy, h kicseréljék? (mert még van rajta garancia)

Szia!
Neked mind AGP-s Mind PCI-e vga csatolód van, ez utóbbi valóban csak 4x-es. Nem Lehet 16x-ossá tenni! Nem javaslok semmi mahinát (bár tudok párat, de necces) 10-12e forintért már kapható sok alaplap ami már jó, szerintem eez lenne a járható út!
0
0
0
0
Garadex avatar
Abit Is 7-es alaplapba milyen memória kell DDR 1 vagy 2?
0
0
0
0
pomrum avatar
A CPU test az minden tesztelőben lassú ott nem az a lényeg hogy szaggatás nélkül menjen, hanem az adat feldolgozás sebességet méri a 3d mark. Ha a játékok mennek amugy sem kell vele foglalkozni.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció