Tuning műhely

2008. October 05., téma
Fórum » Asztali PC
Ide minden jöhet ami a PC tuningolásával kapcsolatos.

Kérjük nem linkelni, max bemásolni.

Mindenki csak a saját felelősségére tuningoljon, az oldalon elhangzott ötletekért / okozott károkért sem az oldal, sem az ötletadó nem vállalja a felelősséget!
Hozzászólások: 6 309
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
dave500 avatar
Én egyszer 250-->450Mhz re húztam. És nem füstölt el. Csak 90-100fokos volt.DE NEM ajánlom senkinek.(Nyertem vagy 10FPS-est:Ð)
0
0
0
0
pomrum avatar
MaliDual írta:
én a dual core procimat 1800MHz-ról 2106MHz-ra húztam de nam adtam neki plusz feszt.
Na a videókártyát akarom húzni mert 223MHz a memória kb 300-320 ra akarom húzni de nem merem mert hátha elfüstöl.Pomrum azt irta +15% még elmegy de az kevés úgy megy 250MHz-en.Merjem tovább húzni?



Esetleg megprobálhatod 20% plusszal csak figyeld hogy reagál ha szaggat, befagy,vagy fehéressen csikozodi vagy mosodik akkor vedd lejjebb.
0
0
0
0
MaliDual avatar
én a dual core procimat 1800MHz-ról 2106MHz-ra húztam de nam adtam neki plusz feszt.
Na a videókártyát akarom húzni mert 223MHz a memória kb 300-320 ra akarom húzni de nem merem mert hátha elfüstöl.Pomrum azt irta +15% még elmegy de az kevés úgy megy 250MHz-en.Merjem tovább húzni?
0
0
0
0
dave500 avatar
Ha tuningolod a CPU-t, akkor több feszkót adsz neki. És ha véletlen félrenyomsz, és nem veszed észre, akkor lesz egy rántott CPU-d pomrum barátom ezért írta, hogy vigyázz a feszültséggel!!
0
0
0
0
dave500 avatar
Tuningnál a CPU-nak több áramot adsz. Ezért ha túlságosan túlhúzod, akkor meghal😃
0
0
0
0
dave500 avatar
Hát nem lenne jó egy rántott CPU😃
0
0
0
0
pomrum avatar
dave500 írta:
Nyugodtan húzhatsz rajtam még +200MHZ-et. Nem fog csökken az élettartama.Vagy ha igen, nagyon minimális mértékben.


Igen én is ezt mondtam annyit még nyugodtan ha minden jól müködik nincs fagyás stb akkor lehet és ennyi még nem valószinű hogy befolyásolja az élettartamot, egyedül a feszültséggel légy ovatos!
0
0
0
0
Vietcong avatar
Kössz az infót akkor nem félek,hogy tönkremén.Amúgy a ventilátorom játék közbe 3000 RPM körül pörög.Alapba pedig 1600-1700körül.Ez is jó vagy nem.
0
0
0
0
dave500 avatar
Bőven jó! Azért hangos a géped, mert ha melegszik a cpu, akkor magasabb fordulatszámon megy a ventilátor. (nekem is elég hangos játék közben.)
0
0
0
0
Vietcong avatar
Sziasztok!Mikor játszok akkor nagyon hangos a gépem.Kilépek a játékbol megnézem az everestben a höfokot és a processzorom magonként 50 fok körül van ez igy jó vagy nem?AMD Dual-Core 5000 2,60Ghz proci.
0
0
0
0
roberto888 avatar
Áhh. Kizárt, hogy kibírja egy gyenge kis 400-as. Legalább 550W ehhez a konfighoz.😀
0
0
0
0
lovi81 avatar
Sziasztok!

Szerintetek elmegy egy 400w-os DEER (DR-8400 BTX) táppal a köv. konfig?:

alaplap: Gigabyte GA-MA790X-DS4
VGA: Sapphire Radeon HD4850 1GB DDR Lite
CPU: AMD Athlon 64 X2 6000+ (3GHz)
RAM: 2x2GB GEIL Blackdragon dual Kit
Egyéb: Seagate 80GB SATA winyo 7200 rpm, egy Dual Layer-es
DVD író és semmi más ami áramot eszik (na jó
opcionálisan még 1 8x8-as hűtő és egy gyári procihűtő)

Előre is köszi a választ!

Üdv: L.
0
0
0
0
dave500 avatar
Nyugodtan húzhatsz rajtam még +200MHZ-et. Nem fog csökken az élettartama.Vagy ha igen, nagyon minimális mértékben.
0
0
0
0
pomrum avatar
mddani573 írta:
Van 1 2.0GHzes Core Dual Procim Freezer PRO 7 AC hűtéssel. Húztam rajta 200MHzet azaz most 2.20GHz. Ha még húznék rajta pl. +200MHzet (azaz akkormár 2.0GHZ->2.4GHz) akkor csökkenne az élettartalma?? Általába 38 Cfok körül van. 40 Felett még nemláttam (max akkor lehet 40 körül ha játszok és nemlátom). Előre is kösz a segítéséget.


Ha engedi a bios hogy annyit még húzzál rajta akkor annyit még nyugodtan, ez mellet a hőfok mellett de többet semikép sem ajánlok.
0
0
0
0
Ryder avatar
a BIOS (szerintem) addig engedi húzni a processzort amig el nem éri a maximális sebességet a FSB-on max szorzóval, ez már viszont nem ajánlom, mert

1. komoly processzor hűtő kell hozzá
2. proci hamar tönkremegy és az alaplap is vele kb.
0
0
0
0
mtrelax avatar
köszi. többet én se mernék, mert ez így most 2hete bírja, és nagyon jól fut minden, hogy lehet hogy a bios még engedné fentebb is?
0
0
0
0
pomrum avatar
A Hőfok az még jó. De a 26%ot én igy sem ajánlom nem hogy mégtöbbet.
0
0
0
0
mtrelax avatar
a sokat emlegetett everest-el meg"stresszeltem a gépet/procit/ 10 perc alatt felment 69fok-ra, s tartotta is még öt percig, nem ment feljebb. a procim 26%-kal van túlhúzva, de még engedi, szerintetek jó a hőfok?
0
0
0
0
pomrum avatar
Szamp írta:
a 9500gt met mennyire van értelme húznom eredeti hütövel vagy inkább ne is húzzam?


Általában 15% vagy még egy pici amit ajánlanék. de ezt nyugodtan addig ameddig minden jól megy.
0
0
0
0
Szamp avatar
a 9500gt met mennyire van értelme húznom eredeti hütövel vagy inkább ne is húzzam?
0
0
0
0
Ryder avatar
zolko666: először is szerkesztés gomb is létezik...

szóval a videókártyádat lehet például [LINK]-rel vagy [LINK]-al lehet huzatni, bár egy ilyen karinál nem igazán szükséges processzort meg BIOS-ban, de szintén elég jó, ha dual core.


valakinel van válasza a HD2600 XT-s kérdésemre? a 60 fok több órás GTAIV után jó eredmény nemde?
0
0
0
0
zolko666 avatar
ja és van egy amd athlon 6000+ 3100MHZ ezt gyári hűtővel mekorrára lehet felhúzni és hogyan kell?
köszi helló
0
0
0
0
zolko666 avatar
heló
nem tudja valaki hogy az ati radeon hd 4670 ddr3 512-es vidit mivel és hogyan lehet húzni?
ja és meddig kb?
0
0
0
0
Ryder avatar
igen, de viszont, ha nagyobb a hűtés akkor nyerhetsz még pár 100 MHz-et.

amúgy a 60 fokos GPU dióda az jó hőrésékletnek számit az Atinál? (HD2600 XT)
0
0
0
0
eleminator avatar
pomrum írta:
A csak hűtés növelésével a teljesítményt még nem lehet az egekbe húzni. Mivel az már a kártya vagy proci életébe is kerülhet.


Egyetértek!!!
0
0
0
0
pomrum avatar
A csak hűtés növelésével a teljesítményt még nem lehet az egekbe húzni. Mivel az már a kártya vagy proci életébe is kerülhet.
0
0
0
0
Ryder avatar
Szamp: gyári hűtővel, mert ha veszel rá új hűtőt akkor már sokkal tovább is lehet húzni tudomásom szerint.

Amúgy az 55 fokos (GPU) enyén húzott Ati Radeon HD2600 XT az jó hőmérsékletnek számit? akinek esetleg ilyen kártyája van az mennyire birta kihuzatni alap hűtővel.
0
0
0
0
pomrum avatar
Újra! az általános amit elbírnak a procik hiba nélkül az kb 10-15%.
0
0
0
0
Szamp avatar
amd 5600+ (2900mhz) gyári hütövel meddig huzhatom. Gondolkozok a +200mhz en. De talán többön is.Mennyi az a fok ami még elfogadható terhelés alatt!
0
0
0
0
Garadex avatar
Én celeronomat húzom és nincs vele semmi gond alap 2.6 ghz most 3 ghz-en fut és általában olyan 40-50°C
0
0
0
0
dave500 avatar
20fokos CPU, az nem rossz! Nem hogy elfogatható ez tökéletes😃 Általában 60°C is elfogatható az nem vészes annyira nekem PL: Terhelve néha 70°C-ra is fölmelegszik.
0
0
0
0
vasziliy avatar
Hőmérsékletek:
Alaplap 40 °C (104 °F)
CPU 38 °C (100 °F)
1. CPU / 1. mag 19 °C (66 °F)
1. CPU / 2. mag 18 °C (64 °F)
MCP 35 °C (95 °F)
Aux 23 °C (73 °F)
GPU dióda 42 °C (108 °F)
MAXTOR STM3250310AS 30 °C (86 °F)

Ezek már elfogadható étéket? alap üzemmódban?
Régebben irtam hogy a procim hömérséklete nagyon alacsony.Most új xp raktam fel és jobban nómegy a gépem mint régen.Lehet hogy ez az xp jobban kihasználja a procit?

Ui.Gyári hütéssel vajon mennyi lehet a maximális hömérséklet amit a proci kibir?

CPU típusa DualCore AMD Athlon X2 BE-2300, 1900 MHz (9.5 x 200)
0
0
0
0
Ryder avatar
jm: ha gyári hűtés van rajta, akkor nem hinném, hogy kibirja a 2.5 GHz-et. nekem volt egy 2000+-om 1.67 Ghz-el az 1.8 GHz-et nem birta már rendesen, vagy asszem az még pont elég volt.


Amúgy az 55 fokos (GPU) enyén húzott Ati Radeon HD2600 XT az jó hőmérsékletnek számit? akinek esetleg ilyen kártyája van az mennyire birta kihuzatni alap hűtővel.
0
0
0
0
roberto888 avatar
A gyári hűtője 3.2GHz-ig lazán bírja.
0
0
0
0
dave500 avatar
Titi009-nek: Az attól függ milyen hűtésed van, és annyira kicsi az élettartam csökkenés, hogy nem sok különbség lenne ha húznád illetve ha nem(de ehez jó hűtő kell, ha nincs, akkor nem húzd!)
0
0
0
0
Ryder avatar
Garadex: két verzió van:
1. Tökéletesen működik (jobbik eset)
2. Nem telepiti fel, ilyenkor kell neki az eredeti driver, ati.amd.com -ról le lehet tölteni.

Roland: lehet, hogy nem az nTune-al van a baj, én azt még sose használtam, de ha nagyon keveset emelsz a sebességen, akkor nem mész vele semmire, csak a kártyád élettartamát rövidited meg, amúgy én Rivatunert ajánlok, sztem jobb és Atira és nVidiára is jó, bár sokat nem hajt rajta. nekem PS-nél, alig nyertem 1-2 FPS-t.

Szerkesztettem a hozzászólásom, mert tudom használni a gombot😃
0
0
0
0
Garadex avatar
Hali! Sürgős lenne! Mi van akkor ha egy radeon 9600 256mb-hoz egy hd3850-es drivert teszek fel? Mer feltettem a witchert és a 9600-on pixeles az emberek feje a fénytől(nem játékhiba: Geforce fx 5500 128mb-on fut rendesen).
Lehet hogy driver miatt de ha valaki tud rá más megoldást az írjon légyszi!
0
0
0
0
Roland avatar
Légyszi véleményt várok nTune-t használok és álítottam a kártyámon de játék közbe semmi különbség :S szerintetek?
0
0
0
0
pomrum avatar
Ne keverd őket az rosszabb mint ha kevesebb van ! Szerintem csak a ddr 2 ramokat használd.
0
0
0
0
pomrum avatar
Malidual-nak: Ha támogatja az alaplapod és a procid akkor terhelési igény szerint fog pörögni a ventillátor.

Simon7109-nek: Nem lessz jobb esetleg egy picit gyorsabb a Biosbol kel csinálni de ha nem értessz hozzá akkor nem ajánlott.
0
0
0
0
simon7109 avatar
Mitol lesz jobb a procim ha feljebb huzom?
és hogy kell?
0
0
0
0
MaliDual avatar
A BIOS -ban találtam egy CPU Quiet Fan-t az mire jó? Lassaban megy a venti? És hogyan kell használni?
0
0
0
0
zsoltika12 avatar
nem is de inen 15% onan 5% meg a vgattol10% az mar ott van 35% s az mar valami s azert mondom h strapa birobak mint az elodjeik .de te a procinak is meg kell adni a modjat .na
Na jo most ne vitatkozunk hanem mijen cooler jo ra h birja?a vizhutesen kivul.me van egy csomo de ami jo de nem tom h mejik az idealis.
Latam egy q9450 3.4ghz re huzva egy ''CoolerMaster Hyper 212 + Noctua NF-P12'' s nagyon jol birta.😀
0
0
0
0
pomrum avatar
zsoltika12 írta:
ja igen es a rovid eletel kapcsolatosan a regi procikal volt ez a hejzet.
de a majiakal direkt ara terveztek oket h tuningojad😀




Hát nem tom de ha egy üzletbe vissza vinnél egy procit hogy kinyúlt és hogy csak tuningoltad akkor várhatnád a cserét. A másik hogy azért írtam hogy "ha elindul" mert a mai biosok ugysem nagyon engedik 20% fölé az overclock-ot.
0
0
0
0
Szamp avatar
Ha vissza olvasol akkor meg tudhatod. De kezdöknek nem ajánlott a tuning. És milyen cpu-d van?
0
0
0
0
no avatar
sziasztok
elmagyarázná nekem valaki hogy hogyan lehet TUNINGOLNI A [i]CPU[/i]-t!!!
előre is köszönöm és mindenkinek
B.U.É.K.
0
0
0
0
zsoltika12 avatar
ja igen es a rovid eletel kapcsolatosan a regi procikal volt ez a hejzet.
de a majiakal direkt ara terveztek oket h tuningojad😀
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció